Ugrás a kommentre

2x19 - The Zillo Beast Strikes Back


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

19. rész - The Zillo Beast Strikes Back / A Zillo-fenevad visszavág

 

epguide219.jpg

 

Írta: Steve Melching

Rendezte: Steward Lee

 

Helyszín: Coruscant

 

Szereplők:

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Palpatine kancellár (Darth Sidious) - Ian Abercrombie

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Padmé Amidala - Catherine Taber

Yoda - Tom Kane

Mace Windu - Terrence "TC" Carson

Aayla Secura - Jennifer Hale

Dr. Sionver Boll - Cara Pifko

Rex százados - Dee Bradley Baker

Cosmos közlegény - Dee Bradley Baker

C-3PO - Anthony Daniels

Mass Amedda - Stephen Stanton

Riyo Chuchi szenátor - Jennifer Hale

Bail Prestor Organa - Phil LaMarr

Mon Mothma - Kath Soucie

Silood - Tom Kenny

Orn Free Taa - Phil LaMarr

Szenátusi őr - James Arnold Taylor

Jakker-Sun szenátor - ???

Kin Robb szenátor - ???

Dantum Roohd szenátor - ???

Zinn Paulness szenátor - ???

R2-D2

 

Történet

A Zillo bestia megérkezik Coruscantra, ahol Palpatine kancellár utasítására Dr. Boll kísérletezni kezd rajta. Mivel nem jut eredményre, a kancellár elrendeli Zillo elpusztítását. Az állat a folyamat alatt elszabadul és ráveti magát az acéldzsungellel borított bolygóra.

 

Érdekességek

- A holoplakáton látható Palpatine beszéd ugyanaz, mint a 2x11 Lighsaber Lost című epizódban volt.

- A CLL-M2-es rakodó droid, mely Zillot kísérték a megérkeztekor, valamint mintát vettek belőle, először az ep3-ban tűntek föl a Venatorok coruscanti leszállópályáján.

S02E19.jpg

- Mint az előző rész, ez is több pontban állít emléket a Godzillának. Zillo halála például nagyon hasonlít az 1998-ban készült amerikai Gozdilla-feldolgozásban látottakhoz.

- A LAAT/i csapatszállítók lézersugarai eddig minden részben zöld színűek voltak. Most valamiért kékre festették őket.

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ez is egy pöpec rész volt. Padmé már megint olyasmibe ütötte az orrát amihez semmi köze, Palpatin meg megint kavarja az ürüléket. A szabadulás nekem egy kicsit gyengus volt, az ATTE-k csak ott álltak,de utána Zillo egész jó kis zúzást végzett amég el nem ért a Szenátushoz/ra. Jó volt Yodát megint akcióban látni. A vége nagyon szép volt és a befejezés is nagyon tetszett. Eddig se volt bajom Zilloval és most mégjoban bejött, remélem újra láthatjuk.

 

Kedvenc jelenet: Zillo halála 10/8.9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt ez is, és az előzővel kiegészülve méltán kerülhet a legjobbak közé. Zillo nálam végképp kikerült a "Godzilla" státuszból, mert bár nyilván a nagy szörny ihlette megjelenésének alapjait, itt azért értelemmel is sikerült felruházni. Nagyon tetszett ahogy berágott Palpatine -ra (ami nem csoda), és még azt is tudta hol keresse. Szinte minden mozzanatát a tudatosság jellemezte. Komolyan mondom drukkoltam neki annak ellenére, hogy tudtam, nem tehet kárt a kancellárban. A Coruscanti rombolását nem vitték túlzásba, és nem is ezen volt a hangsúly, amit én remek húzásnak tartok. Ehelyett előtérbe kerültek olyan elemek, amik már letagadhatatlanul az EPIII -ra mutatnak. Ilyenek pl. Mace sandítása Palpatine -ra, Obi és Padmé kettőse, ahova Anakin csak később csatlakozik, vagy az Anakin-Padmé-Palpi hármas az irodában, ahol Anakin a kancellárnak ad igazat!

 

Palpatine is megér egy misét, mert ebben a részben ritka nagy sz*mét volt. A végén még az igazi indokaira is rájöhettünk, miért is akarta ő valójában Zillot Coruscantra vinni. Az a klónozós parancs nagyon ütött. Teljesen ki akarta használni a lényt, amiről még annak halála után se mondott le. Eközben megint volt ideje lenyomni Padménak egy álszent demokráciás szöveget. :D

 

Egyszóval remek epizód! Még meg kell néznem többször, plusz a felirat is segít majd a jobb megértésben, de elsőre ennyire futotta. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem ismerem Godzillát, de Zillo viselkedését nagyon jól eltalálták. Csak szimpatizálni lehet vele, főleg, mert egyértelmű, hogy nem győzhet Palpatine-nal szemben. Mert hogy ő a fő célpontja, az hamar kiderül már abból, ahogy ránéz. Végig őt keresi, egyszerűen tudja és érzi, hogy neki köszönheti az egész szenvedését. És ha azt vesszük, ez teljes mértékben igaz is, kezdve eleve a bomba ledobásától (amiről persze Zillo még nem is tudhat) a halálos ítéletig, akkor jogos s bosszúszomja. És rá mondja Palpatine, hogy ez csak egy állat...

A klónozós parancs kiadása teszi fel a koronát Palpi mesterkedésére. Még az is lehet, hogy már eleve ez volt a célja kezdettől fogva, az, hogy a lény Coruscant-i tanulmányozásával a klónok páncélzatának megerősítését akarta elérni, csak porhintés a Jedi-szemekbe.

Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből a tervből. Jó lenne, ha a későbbi évadokban még hallanánk/látnánk, mire jutott Dr. Boll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig se volt bajom Zilloval és most mégjoban bejött, remélem újra láthatjuk.
Max. Zillo klónját. :D

 

 

Jó lenne, ha a későbbi évadokban még hallanánk/látnánk, mire jutott Dr. Boll.
Apropó Dr. Boll. Amennyire semmilyen volt számomra a karaktere az előző részben, annyira unszimpatikus lett most. A munkája megtartásáért képes volt minden morális fenntartását levetkőzni, és egy szóra engedelmeskedni Palpinak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó Dr. Boll. Amennyire semmilyen volt számomra a karaktere az előző részben, annyira unszimpatikus lett most. A munkája megtartásáért képes volt minden morális fenntartását levetkőzni, és egy szóra engedelmeskedni Palpinak.
Ez olyan emberi tulajdonság. :D Az egészben az a legszomorúbb, hogy igazából a meggyőződése a cselekvésével ellentétes (ez látszik rajta, amikor kiadja a szükséges utasításokat), és mégis megteszi. Szóval még csak nem is arról van szó, hogy levetkőzött volna bármit is (és jó technokrata módjára cselekedett volna), csupán megalkudott a helyzettel. Ez rosszabb.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez olyan emberi tulajdonság. :D Az egészben az a legszomorúbb, hogy igazából a meggyőződése a cselekvésével ellentétes (ez látszik rajta, amikor kiadja a szükséges utasításokat), és mégis megteszi. Szóval még csak nem is arról van szó, hogy levetkőzött volna bármit is (és jó technokrata módjára cselekedett volna), csupán megalkudott a helyzettel. Ez rosszabb.
Belegondolva talán inkább ez az igaz. Mindvégig látszik rajta, hogy nem ért egyet, de mégis engedelmeskedik a parancsnak, és a végén nagy részt vállal Zillo halálából. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző rész kicsit felemás érzéseket hagyott bennem, ezért kissé szkeptikusan ültem le ma megnézni a részt. Szerencsére csalódnom kellett az előérzetemben. Nagyon jó is rész volt. Legjobban nekem az epizód drámaisága tetszett, főleg Zillo halálánál, és ezt a zene is nagyon jól kihozta. Palpatine ittt már tényleg igazi szemétláda. Kíváncsi vagyok mit fog majd kezdeni a klónozott állatokkal. Örültem, hogy láthattuk újra Yodát és Aayla-t akcióban, és R2 és 3PO kettőse is aranyos volt. Végre megbékéltem Zillo kissé khm... "furcsa" kinézetével, úgyhogy itt már ez se zavart. Összességében egy újabb remek részt láthattunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző rész kicsit felemás érzéseket hagyott bennem, ezért kissé szkeptikusan ültem le ma megnézni a részt. Szerencsére csalódnom kellett az előérzetemben. Nagyon jó is rész volt. Legjobban nekem az epizód drámaisága tetszett, főleg Zillo halálánál, és ezt a zene is nagyon jól kihozta. Palpatine ittt már tényleg igazi szemétláda. Kíváncsi vagyok mit fog majd kezdeni a klónozott állatokkal. Örültem, hogy láthattuk újra Yodát és Aayla-t akcióban, és R2 és 3PO kettőse is aranyos volt. Végre megbékéltem Zillo kissé khm... "furcsa" kinézetével, úgyhogy itt már ez se zavart. Összességében egy újabb remek részt láthattunk.
Yoda és Zillo termete közötti kontraszt is mekkora volt már? :D Zillo egyébként néhol meglepően mozgékony volt. Mint egy gyík.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tévedtem, nem a múltkori, ez a rész a Godzilla koppintása. A halálánál pl. komplett átemelték a amerikai Gozdilla film haláljelenetét (de annyira, hogy Godzillo néha teljesen ugyanúgy is mozgott...). Mondjuk hozta zsigerből a Godzilla/Cloverfield érzést, szóval ez plusz pont, de amit a múltkor mondtam, azt továbbra is tartom.

E mellett nem tetszett, hogy Godzillo tudta, hol van Palpatine. Honnan tudta? Jó, értelmes lény, de ettől még nem fogja valaki egyből levágni egy tök idegen bolygó acéldzsungelében, hogy merre menjen, pláne úgy, hogy élete nagy részét egy másik bolygó földalatti barlangjában töltötte. Ezt igazán átgondolhatták volna, mondjuk valahogy követhette volna, vagy valami, mert így marhaság.

Apróság, de az sem jött be, hogy a lézereket már valaki megint nem nézte meg. A LAAT/i-k az ep2-3-ban, a TCW mozifilmben és eleddig a sorozatban is zöld lézerrel lőtt. Most valaki kéket rakott rájuk. Ez a következetlenség azért ne legyen már úrrá a szérián, kérem. Elfogyott a zöld festék (mert minden, aminek zölddel kéne lőnie, már kékkel lő, Delta-7-esek, immár a LAAT/i, Amidala pisztolya)?

Viszont nagyon erős volt Palpatine története, ez emelte az epizód fényét (a hangulat mellett). Nagyszerűen kimutatta a Sithet, és szerintem Windu már kezd gyanakodni rá (ahogy visszanézett rá az elején, az nekem nagyon erre utalt). Meg mennyi lélekjelenlét kelhetett neki, hogy ne használja az Erőt, pláne egyes igencsak meredek pillanatokban.

A sok Jedi - pláne Aayla - (tök fölösleges) szerepeltetése is tetszett, főleg, hogy Yodát is újra akcióban láthattuk. Meg kicsit azért humoros volt, hogy a vénség a legszexisebb Jedi lovag társaságában "mulattja az időt". :D Az meg, hogy az a miniatűr kertitörpe nekimegy Godzillonak, hát az hatalmas volt.

Na, összességében ez a rész sem lett a kedvencem, sőt, de egynek elment. Legalább megvan az évad legrosszabb történetszála nálam :D (de még mindig nem olyan rossz, mint a Dooku Captured-Gungan General duo, de egy szinten vannak kb. Jó felütést elszúrnak néhány átgondolatlansággal, vagy oda nem illő elemekkel).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra kíváncsi lennék én is, hogy honnan tudta merre van Palpatine? Amúgy tetszett, hogy már szinte jellemet adtak neki, néha az volt az érzésem, hogy figyeli mi történik és annak szellemében reagál. A szememben mindenképp több mint egy Godzilla másolat. Számomra ez a szál semmiképp nem a leggyengébb az évadban, sőt dobogóra esélyes a hat történeti szál közül. A látványvilága lélegzetelállító volt. Kínszenvedés lesz kivárni a BR megjelenést. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ennyi esze és jelleme - legalábbis az amcsi változatban - Godzillának is volt. :D Sőt, igen erős a párhuzam:

- Godzilla felismerte a gyerekei gyilkosát és üldözőbe vette őket, akik egy taxin menekültek. A taxit sikerült is elkapnia, de egy ügyes csellel hőseink kiszabadultak a bestia szájából. Végül a légierő sikeresen lerakétázta a lényt.

- Zillo felismerte a kínzóját és üldözőbe vette őt, aki egy siklón menekült. A siklót sikerült is elkapnia, de egy ügyes csellel hőseink kiszabadultak a bestia mancsából. Végül a légierő sikeresen lerakétázta a lényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok nagy mozi geek, engem az ilyenek nem zavarnak. Főleg mint ahogy Te is írtad, a Palpis szál nagyon erős és ez a lényeg. De az EPII -ben Obi harca az Acklay -al is egy átemelés valami régi-régi filmből. Szóval megint az van, mint legutóbb. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok nagy mozi geek, engem az ilyenek nem zavarnak. Főleg mint ahogy Te is írtad, a Palpis szál nagyon erős és ez a lényeg. De az EPII -ben Obi harca az Acklay -al is egy átemelés valami régi-régi filmből. Szóval megint az van, mint legutóbb. :D

Igen, de mint múltkor is mondtam, az arányokkal van a bajom. Az Aclay harc kb 2 perc, a 120+ perces filmből, itt meg van egy 10 perces jelenetsor egy 20 perces epizódban, plusz a címszereplő az eredeti másolata, ami jelen van végig. Meg emlékeim szerint nem az Aclay jelenetre épült az ep2 (vagy bármelyik másik átemelt jelenetre bármelyik filmben a hatból), itt viszont az átemelt szereplőre épült két rész is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de mint múltkor is mondtam, az arányokkal van a bajom. Az Aclay harc kb 2 perc, a 120+ perces filmből, itt meg van egy 10 perces jelenetsor egy 20 perces epizódban, plusz a címszereplő az eredeti másolata, ami jelen van végig. Meg emlékeim szerint nem az Aclay jelenetre épült az ep2 (vagy bármelyik másik átemelt jelenetre bármelyik filmben a hatból), itt viszont az átemelt szereplőre épült két rész is.
Ez is igaz így nem marad más hátra, mint az epizód érdemi részéről beszélni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is igaz így nem marad más hátra, mint az epizód érdemi részéről beszélni. :D
Például arról, hogy Palpatine miért akarta klónozni Zillot? Előtte még az volt minden vágya, hogy meghaljon.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Például arról, hogy Palpatine miért akarta klónozni Zillot? Előtte még az volt minden vágya, hogy meghaljon.

Lehet megtetszett neki a pusztítás, amit véghez vitt. Rájött, hogy hasznos lehet a telekátrendezési hivatalnál :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet megtetszett neki a pusztítás, amit véghez vitt. Rájött, hogy hasznos lehet a telekátrendezési hivatalnál :D
Vagy már akkor szuper-fegyverekben gondolkodott. Azért ha van pár Zillo -ja, akkor csak ledob párat az engedetlen világokba, és annyi nekik. Persze Zillo nem volt gonosz, de gondolom erről is gondoskodott volna.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Például arról, hogy Palpatine miért akarta klónozni Zillot? Előtte még az volt minden vágya, hogy meghaljon.
A kettő nem zárja ki egymást. Ez a Zillo így nem volt jó, mert függetlennek és eléggé akaratosnak bizonyult, ráadásul elég sokan tudtak róla, és főleg a Jedik, akik miatt direkt módon felhasználni bármilyen rossz célra nem lehetett volna komoly következmények nélkül, márpedig Palpatine még nem mostanra akarta időzíteni Sidious nyilvános színrelépését.

 

Ez így sokkal megfelelőbb a számára, hiszen egyrészt mindenki azt hiszi, hogy a lény és vele együtt az egész faj kimúlt, így titokban lehet a klónozást végrehajtani, másrészt pedig, ahogy már Ody is pedzegette, lehet módosítani a genetikai térképét, így engedelmes fegyvert lehet belőle kreálni, a klónokhoz hasonlóan.

 

Emiatt én továbbra is azt gondolom, hogy Palpatine-nak eleve ez volt a célja, ahogy végül is az egész alakult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kettő nem zárja ki egymást. Ez a Zillo így nem volt jó, mert függetlennek és eléggé akaratosnak bizonyult, ráadásul elég sokan tudtak róla, és főleg a Jedik, akik miatt direkt módon felhasználni bármilyen rossz célra nem lehetett volna komoly következmények nélkül, márpedig Palpatine még nem mostanra akarta időzíteni Sidious nyilvános színrelépését.

 

Ez így sokkal megfelelőbb a számára, hiszen egyrészt mindenki azt hiszi, hogy a lény és vele együtt az egész faj kimúlt, így titokban lehet a klónozást végrehajtani, másrészt pedig, ahogy már Ody is pedzegette, lehet módosítani a genetikai térképét, így engedelmes fegyvert lehet belőle kreálni, a klónokhoz hasonlóan.

 

Emiatt én továbbra is azt gondolom, hogy Palpatine-nak eleve ez volt a célja, ahogy végül is az egész alakult.

Érdekes dolgok ezek, én is ezen agyaltam, de valamiért mégis a Halálcsillag mellett döntött. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, megtudjuk, miért döntött másként. Nem mintha a Halálcsillag előre láthatóan is nem tűnne hatásosabb fegyvernek, de jó lenne, ha egy ilyen feldobott labda nem csak egy adott epizód hatásos befejezését szolgálná, hanem lenne valami kifutása is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, megtudjuk, miért döntött másként. Nem mintha a Halálcsillag előre láthatóan is nem tűnne hatásosabb fegyvernek, de jó lenne, ha egy ilyen feldobott labda nem csak egy adott epizód hatásos befejezését szolgálná, hanem lenne valami kifutása is.
Persze eszem ágában se volt a Halálcsillagot Zilloval összevetni, csupán Palpatine igényére próbáltam rávilágítani egy szuper-fegyvert illetően. Én is remélem, hogy még viszont látjuk ezt a szálat a sorozatban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész jó rész volt, habár erősebben érződött rajta a Godzilla koppintás.

Zillot már sajnáltam a végén. Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy Zillo egyike az ősi idők Erőérzékelő szörnyeinek, amikkel hajdanán a Sith-ek kísérleteztek. Ez a példány az Erő Sötét Oldalát érzékelhette Palpatine-ban, szerintem ezért követte. Talán a Zillokat is a Jedik ellen fejlesztették ki a Sith-ek, de elszúrhatták, ez a faj a Sötét Oldal használói iránt érez engesztelhetetlen pusztítási vágyat. Palpatine-ban talán feléledhetett az ősi kísérletezési vágy, talán a Zillo klónokat úgy kreálta volna meg, hogy a Jedik-re vadászhasson vele. Bár az valószínűbb, hogy egy pár Zillo klónt dobott volna le az elégedetlenkedő bolygókra.

Palpatine most kimutatta Sith énjét. Windu már erősen gyanakodik rá. Pont, úgy ahogy A gonosz útvesztőjében is.

Zillo jó nagy pusztítást végzett. Elég látványos lett. A halála pedig nagyon drámai.

10/7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zillo jó nagy pusztítást végzett. Elég látványos lett. A halála pedig nagyon drámai.
Nagyon látványos volt valóban, plusz belevittek egy csomó jó ötletet, mint pl. a lezuhanó emberek épp a kamerára esnek, vagy a felhőkarcolóban tárgyaló csapat, és a Zillo ordításától kitört ablaküveg. A halála pedig szimplán a sorozat legérzelmesebb jelent sora. A zene és ahogy csúszik le Zillo a födémen...majd a forgó kameramozgás ahogy távolodik a tetemtől...még mindig beleborsózik a hátam ha rá gondolok, bravo! :P Egyébként érdekes amit írsz erről a sith szörny dologról, de én nem hinném, hogy zillo olyan lett volna. Egyrészt nem volt gonosz, másrészt Palpi ismerte volna a múltból. A páncélján viszont megint elgondolkodtam, legalábbis ami a klónok vonatkozásában érdekes lehet. Az order 66 tükrében mennyivel kényelmesebb helyzetet jelentene már egy rohamosztagos pajzs, amit nem sérthet meg a fénykard? :P Elvileg el is készíthették volna, hisz Zillo teteme rendelkezésre állt a kísérletekhez.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd amikor sikerül végre leklónozniuk a zillo-fenevadat, és ismét elszabadul, akkor majd az az epizód lesz a Return Of The Zillo-Beast. :P

Összességében hasonló színvonalú epizód volt, mint az előző, ezúttal nem fogom olyan hosszúra venni az értékelésemet, legalábbis nem tervezem... :P Ody, nem tudom, hogy miért tartod ellenszenvesnek doktor Boll karakterét... Ő mindvégig kiállt a teremtmény mellett, Palpatine volt az, aki sárba tiporta az elveit, sőt, gyakorlatilag megsemmisítette mindazt, amit Boll képviselt. Ő megtett mindent, ami tőle telhető volt. Vagyis... Akár foghatott volna egy sugárvetőt, elintézhette volna a fenevad körül őrködő klónkatonákat, elköthetett volna egy Acclamatort, elutazhattak volna egy Peremvidéki világra, ahol boldogan élhetnének, amíg meg nem halnak... :P Csakhogy doktor Boll nem ilyen ember. (Vagyis nem is igazán ember, hanem valami más faj, de ez most lényegtelen...) :P

A zillo-fenevad meglepő módon sokkal gyíkszerűbben mozgott, mint az előző részben, ahol inkább a hátsó lábait részesítette előnyben. Mas Amedda egy ellenszenves, bunkó talpnyaló. Kimondja azt, amit Palpatine-nak nem szabadna, hogy ne rontson az imidzsén. Meglepett Palpatine arcának kidolgozottsága. Hivatalos ügyekben előveszi azt a hétköznapi, kedves arcát, de amikor egy kicsit fejébe száll a hatalom, akkor olyan gonosz feje van, hogy az valami hihetetlen. Az egyik kedvenc jelenetem, amikor farkasszemet néz a zillóval. Jah, jópofa volt, hogy ilyen erősen világított a szeme. Egyébként Aayla Secura mindig ennyire pucsít? :P Érdekes volt, hogy bár Yoda és Secura bár aktiválták a fénykardjaikat, valójában meg sem karcolták a teremtményt. Egyetlen dolog nem tetszett az epizódban, az az, amikor R2-D2 repíti magával a kancellárt... Kicsit túlzásba viszik már a kis droid hősködését. De azért az mennyire poén volt már, hogy amikor menekültek a fenevad elől, Yoda futott a leggyorsabban? :P A zillo halála elképesztően jó jelenetre sikeredett, igazán extrém színvilággal, itt is kiemelném a zenét. :P Palpatine klónozási tervei pedig... Komolyan mondom, első megnézésre megfordult a fejemben az, hogy megbánást tanusított, és leklónoztatja a teremtményt, hogy még ha mesterségesen is, de fentmaradjon a faj. De mégis hogy gondolhattam ilyet? A Sithek sötét nagyura sosem tenne ilyet. :D Vagyis tenne, csak nem ilyen megfontolásból... Gondolom nem akarta veszni hagyni a kutatásokat... Bár ahhoz fölösleges lenne leklónozni, hiszen ott a hulla, azt nyugodtan kivizsgálhatnák... Hacsak a mi sötét nagyurunk nem akart magának egy saját leviatánt, mint amilyenek az ősi Sith nagyuraknak voltak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, nem tudom, hogy miért tartod ellenszenvesnek doktor Boll karakterét... Ő mindvégig kiállt a teremtmény mellett, Palpatine volt az, aki sárba tiporta az elveit, sőt, gyakorlatilag megsemmisítette mindazt, amit Boll képviselt. Ő megtett mindent, ami tőle telhető volt.
Igen tudom, hogy nem ő volt a gonosz, de mégis valahogy irritál a szolgaisága. Inkább "mondott volna fel", mint sem elvégezze a piszkos munkát. A szememben a sajnálkozása mit sem ér, amikor egy ártatlan lényt készül megölni. Tehát itt nem azt reklamálom, hogy miért nem szabadítja ki Zillot, hanem azt, hogy miért nem marad ki a megöléséből?

 

Mas Amedda egy ellenszenves, bunkó talpnyaló. Kimondja azt, amit Palpatine-nak nem szabadna, hogy ne rontson az imidzsén.
Jajj én imádom és pont azért, amit írtál. egy ellenszenves f*szfej, aki mindig az adott helyzetnek (és gazdájának) megfelelően reagálja le a dolgokat. Bár most azért szimpatikus volt, amikor visszakérdezett Palpinál, hogy tényleg szükséges-e Zillo megölése?

 

Mindig Meglepett Palpatine arcának kidolgozottsága. Hivatalos ügyekben előveszi azt a hétköznapi, kedves arcát, de amikor egy kicsit fejébe száll a hatalom, akkor olyan gonosz feje van, hogy az valami hihetetlen.
Mostanában többet láttunk belőle, aminek örülök. Annyira jól csűri-csavarja a szavakat. Tetteinek alátámasztásaként a demokráciáról szónokol, miközben a diktatúrának ágyaz meg. Zseniális az ürge. Az írók nagyon jól megfogták a karakter lényegét.

 

Egyébként Aayla Secura mindig ennyire pucsít? :P
Mindig, és személyesen neked. :P

 

Egyetlen dolog nem tetszett az epizódban, az az, amikor R2-D2 repíti magával a kancellárt...
Abban a jelenetben a szenátusi őr önfeláldozása tetszett.

 

De azért az mennyire poén volt már, hogy amikor menekültek a fenevad elől, Yoda futott a leggyorsabban? :P
És Rex poénja?

Obi-Wan: "Nem kell aggódni. Ha leesnek, csak el kell őket kapni."

Rex: "A leesés a tábornok sok tervének eleme." :P :P

 

Hacsak a mi sötét nagyurunk nem akart magának egy saját leviatánt, mint amilyenek az ősi Sith nagyuraknak voltak. :P
Volt ilyenjük régen? :P Nagyon tetszik az ötlet. Meg lenne a házisárkánya. :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.