Ugrás a kommentre

2x21 - R2 Come Home


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Igen. Amikor Anakin elájult R2 mellett az se tűnt súlyosnak? :) Az egy dolog, hogy beszélgettek, de a végén is hordágyon szállították el őket, és Ahsoka érintésétől is nagy fájdalmai voltak Anakinnak.
Elájult, mert csak. Ezer nem súlyos okból el lehet ájulni, az nem egy mérvadó tünet.
Nem hinném. Egy nagyobb hajó nem tömörebb mint egy kisebb. :D Az olvasatomban a romboló sérülései teljesen hihetőek.
Egy nagyméretű gyári hadihajónak biztosan többet kell kibírnia, mint egy átalakított, eredetileg diplomáciai hajóként szolgáló könnyű cirkálónak.
Volna,volna,volna.... Így volt hatásos. Nyilván Boba azt akarta, hogy így legyen vége Mace -nek.
Nem így akarta, mert eredetileg már az előző részben megölte volna, de nyilván nem tudok olyat mondani amibe nem kötsz bele.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elájult, mert csak. Ezer nem súlyos okból el lehet ájulni, az nem egy mérvadó tünet.
De nyilván itt volt ok rá. Éppen ráesett egy több tonnás panel! De lehet, hogy fájt a feje a frontváltozástól, és azért ájult el...

 

Egy nagyméretű gyári hadihajónak biztosan többet kell kibírnia, mint egy átalakított, eredetileg diplomáciai hajóként szolgáló könnyű cirkálónak.
De ilyen sérülten is? Csak reaktor robbant fel benne...

 

Nem így akarta, mert eredetileg már az előző részben megölte volna, de nyilván nem tudok olyat mondani amibe nem kötsz bele.
Dettó. Megölte VOLNA.... Nyilván ha akkor megöli nincs ez a színjáték, de nem ölte meg. Szerintem foglalkozzunk azzal ami van és ne azzal, mi lett volna.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyméretű gyári hadihajónak biztosan többet kell kibírnia, mint egy átalakított, eredetileg diplomáciai hajóként szolgáló könnyű cirkálónak.

Aha, ezt magyarázd meg az Arizona csatahajónak, aminek egyetlen bomba megpecsételte a sorsát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ilyen sérülten is? Csak reaktor robbant fel benne...
A másiknak meg leszakadt a fél hajtóműrendszere. Egyébként "csak" az egyik másodlagos reaktor robbant fel.

http://kepfeltoltes.hu/100425/Venator_Clas...ltoltes.hu_.jpg

Csak ismételni tudom magam, hogy a híd közelében semmi nem történt, mégis az oda vezető folyosók, liftaknák, miegyebek és maga a híd is egy csatatér volt már a sisakbomba robbanása előtt is. Mellesleg a sisakbomba, ami szétvitte a hidat és rájuk omlasztotta a törmeléket az sértetlenül hagyta Jango sisakjának a felét. Amikor a mai kölykök a CSI-n nőnek fel (ami persze megint nem a valóság) akkor lehet nem ártana figyelni ilyesmire.

Megölte VOLNA.... Nyilván ha akkor megöli nincs ez a színjáték, de nem ölte meg. Szerintem foglalkozzunk azzal ami van és ne azzal, mi lett volna.
Teljesen mindegy mit mondok, mivel csak a rózsaszín szemüvegeden keresztül tudod nézni az epizódokat, és csak a szavakon lovagolsz, így nem látom értelmét a beszélgetés folytatásának.

 

Aha, ezt magyarázd meg az Arizona csatahajónak, aminek egyetlen bomba megpecsételte a sorsát :)
Kár, hogy nem jó példa, mert ott egy szerencsés bomba találtról volt szó, itt meg a becsapódásról beszélünk. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másiknak meg leszakadt a fél hajtóműrendszere. Egyébként "csak" az egyik másodlagos reaktor robbant fel.
Hol mondják, hogy a másodlagos reaktor robbant fel?

 

Mellesleg a sisakbomba, ami szétvitte a hidat és rájuk omlasztotta a törmeléket az sértetlenül hagyta Jango sisakjának a felét.
Sértetlenül? Totál szét volt zúzódva, el volt szenesedve. Nagyon-messze állt az a sértetlentől.

 

Teljesen mindegy mit mondok, mivel csak a rózsaszín szemüvegeden keresztül tudod nézni az epizódokat, és csak a szavakon lovagolsz, így nem látom értelmét a beszélgetés folytatásának.
Teljesen mindegy mit mondok, Te csak a fekete szemüvegeden keresztül tudod nézni az epizódokat, és a logikusnak kikiáltott dolgokon lovagolsz, így nem látom értelmét a beszélgetés folytatásának. :)

De most komolyan. Ha annyira meggyőzőek lennének az érveid, nem is tudnék mit mondani rájuk, mert nem lehetne vitatkozni velük. Sajna ez távolról sincs így. Sajnálom, ha ez zavar. És nevezheted ezt rózsaszín szemüvegnek, vagy bármi másnak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol mondják, hogy másodlagos reaktor robbant fel?
Nem mondják ugyan el, de hacsak a TCW alkotók nem tervezték át teljesen a Venátorokat, akkor a lenti, nem véletlenül linkelt képen (javítottam, bár addig is csak kattintani kellett rá) látható elhelyezkedések (direkt kiemeltem) és robbanás helye egyértelműen azt mutatják, hogy nem a főreaktor robbant fel. Persze lehet cáfolni, hogy de nem mondták, meg ez csak egy könyv, de akkor már tényleg felesleges lesz bármit is mondanom.
Sértetlenül? Totál szét volt zúzódva, el volt szenesedve. Nagyon-messze állt az a sértetlentől.
Bocs, de ez megint csak szavakon lovagolás. Ismét csak a mondat egy részére reagálsz, ahelyett, hogy egyben értelmeznéd. "sértetlenül hagyta Jango sisakjának a felét" vagyis csak a sisak 50%-a sérült meg, kicsit megkormolódott, távolról sem elszenesedett. Márpedig egy akkora robbanásnak azonosíthatatlan darabkákra kellett volna szakítania a fejfedőt.
De most komolyan. Ha annyira meggyőzőek lennének az érveid, nem is tudnék mit mondani rájuk, mert nem lehetne vitatkozni velük. Sajna ez távolról sincs így. Sajnálom, ha ez zavar. És nevezheted ezt rózsaszín szemüvegnek, vagy bármi másnak akkor is így van.
Szerintem nincs olyan érv amivel téged bármilyen TWC-s kérdésben ki lehetne billenteni a jó rész volt hozzáállásból.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondják ugyan el, de hacsak a TCW alkotók nem tervezték át teljesen a Venátorokat, akkor a lenti, nem véletlenül linkelt képen (javítottam, bár addig is csak kattintani kellett rá) látható elhelyezkedések (direkt kiemeltem) és robbanás helye egyértelműen azt mutatják, hogy nem a főreaktor robbant fel. Persze lehet cáfolni, hogy de nem mondták, meg ez csak egy könyv, de akkor már tényleg felesleges lesz bármit is mondanom.
Ezt nem tudom, de majd mindjárt megnézem. :) Valószínűleg igazad lesz.

 

Bocs, de ez megint csak szavakon lovagolás. Ismét csak a mondat egy részére reagálsz, ahelyett, hogy egyben értelmeznéd. "sértetlenül hagyta Jango sisakjának a felét" vagyis csak a sisak 50%-a sérült meg, kicsit megkormolódott, távolról sem elszenesedett.
Értelmeztem az egészet, és arra reagáltam! Ne akard kisebbíteni az érvemet. A robbanás valószínűleg ketté szakította sisakot (azt se tudjuk milyen anyagból van, de biztos nem alumíniumból)., ráadásul a bomba sem a sisakban robbanhatott fel, hanem kieshetett abból.

 

Szerintem nincs olyan érv amivel téged bármilyen TWC-s kérdésben ki lehetne billenteni a jó rész volt hozzáállásból.
Már hogyne lenne. Viszont nálam nem az a fokmérője egy résznek, hogy most egy sisak mennyire esett szét, vagy egy űrhajónak a hídja mennyire károsodott. A második évadban nem találkoztam gyenge résszel, mert mind adott valamit a nagy egészhez; vagy a filozófiához, vagy a karakterekhez vagy csak egyáltalán az univerzumhoz. Az évadértékelőmben kifogom fejteni ezeket.

 

A képpel az a baj, hogy nagy! Inkább linket adj, az jobb.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értelmeztem az egészet, és arra reagáltam! Ne akard kisebbíteni az érvemet. A robbanás valószínűleg ketté szakította sisakot (azt se tudjuk milyen anyagból van, de biztos nem alumíniumból)
Pont az a lényeg, hogy nem csak ketté kellett volna szakítania, hanem darabokba. Sok-sok apró pici darabkára, amikkel Windu elpuzzleozik amíg megjön a mentőcsapat. Egyébként mandalore vasból/acélból, beskarból készül.
ráadásul a bomba sem a sisakban robbanhatott fel, hanem kieshetett abból.
Feltételezés. Figyelni kellett, hogy kihagyd a volnát mi? :) Mellesleg mi értelme volt beletenni a csalieszközbe, ha kieshet a robbanás előtt és akár egy sérülésen keresztül lejjebb is eshet mielőtt felrobban?
Már hogyne lenne. Viszont nálam nem az a fokmérője egy résznek, hogy most egy sisak mennyire esett szét, vagy egy űrhajónak a hídja mennyire károsodott.
Nálam se, csak bosszantó apróságok, amik rontanak a dolgon. Bár nem írtam pontszámot az első hsz-emben, de a kifogásoltak ellenére is adnék neki egy 7-8-at, bár azt inkább az egész összhatás és a történetszál miatt.

 

Amúgy Llew nehogy azt hidd, hogy nem szeretek veled csevegni. az egy dolog, hogy eltér a véleményünk, de ez benne a szép.
Én sem vagyok mazochista. Ha nem szeretnék értelmesen(?) vitázni, nem járnék ide. Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont az a lényeg, hogy nem csak ketté kellett volna szakítania, hanem darabokba. Sok-sok apró pici darabkára, amikkel Windu elpuzzleozik amíg megjön a mentőcsapat. Egyébként mandalore vasból/acélból, beskarból készül.

Feltételezés. Figyelni kellett, hogy kihagyd a volnát mi? :) Mellesleg mi értelme volt beletenni a csalieszközbe, ha kieshet a robbanás előtt és akár egy sérülésen keresztül lejjebb is eshet mielőtt felrobban?

Nálam se, csak bosszantó apróságok, amik rontanak a dolgon. Bár nem írtam pontszámot az első hsz-emben, de a kifogásoltak ellenére is adnék neki egy 7-8-at, bár azt inkább az egész összhatás és a történetszál miatt.

 

Én sem vagyok mazochista. Ha nem szeretnék értelmesen(?) vitázni, nem járnék ide.

Jól van. Neked is igazat adok, bele lehet kötni, főleg ebbe a sisak dologba. :D Értelmes a vita, persze a TCW keretein belül. :) Csodálom, hogy Dzséjt még nem fojt bele jobban. :)

 

 

Komolyan mondom, hogy öröm olvasni titeket. :D És az a legnagyobb poén az egészben, hogy a stílusotokból ítélve nekem az jön le, hogy ti nem túlzottan bírjátok egymást, de lám erre is rácáfoltatok. :)
Az a legnagyobb hülyeség, ha valakit csak a véleménye miatt utálunk. Persze vannak kivételek. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fáradt vagyok, meg még csak nyolc ujj áll rendelkezésemre, de szorgalmasan olvaslak benneteket :)
Az évad végére mindenki leamortizálódott. :D Már csak egy rész van hátra, bírd ki. :D De gondolom ide is írsz majd ha megihlet valami. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évad végére mindenki leamortizálódott. :) Már csak egy rész van hátra, bírd ki. :D De gondolom ide is írsz majd ha megihlet valami. :)

Hidd el, ha hozzáfűznivalóm lesz, úgy hozzá fogom fűzni, hogy győzzétek olvasni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy nincs jobb dolguk. Eleve, semmi bizonyíték, hogy Jangojé volt (se arra, hogy az robbant, se arra, hogy azt használta), akármilyen sisakot használhatott. Mert hát, hány ugyanolyan sisakot láttunk pár résszel ezelőtt, mint Jangojé? Vagy százat? Honnét veszik, hogy Jango sityakja robbant fel, és nem egy ugyanolyan :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy nincs jobb dolguk. Eleve, semmi bizonyíték, hogy Jangojé volt (se arra, hogy az robbant, se arra, hogy azt használta), akármilyen sisakot használhatott. Mert hát, hány ugyanolyan sisakot láttunk pár résszel ezelőtt, mint Jangojé? Vagy százat? Honnét veszik, hogy Jango sityakja robbant fel, és nem egy ugyanolyan :clap2:
Gondolom mert Bobához kötik, azért gondolja mindenki. :( De igazad van, erre nincs bizonyíték. Nekem végül is mindegy, hogy Jangoé volt-e vagy sem. Bár a Jangos verzió valamiért jobban tetszik.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy tök egyszerű megválaszolni: a bombával tömött sityak be volt horpadva? Mert Jango sisakja be volt.

http://www.freewebs.com/ddaarreenn/22jango_fett.jpg

Igen, horpadt volt.

 

bscap0012.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majdnem tízből tizenegyet kap tőlem ez az epizód, és csak azért tízet adok neki végül mert Windut úgy elcseszték, hogy az megbocsájthatatlan. Én még filmekben sem láttam ennyire tanyasi bunkóként ( elnézést a tanyasiaktól) beállítani őt.

 

Node így is az évad legjobbja, sőt, az eddigi TCW részek legjobbja számomra. :)

Artu for President. :D Hatalmas a kis erkettes :P Végig vigyorogtam a jeleneteit és ez nálam sokat jelent. :D

Jók voltak a Singes jelenetek is, főleg, hogy a karakterével írok. Sokat segít most így a sorozat :D

Még több ilyen részt! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bazz, most olvastam végig a topicot. Milyen vitát le tudtok ti nyomni! :D

Kicsit irigykedek is :D :D Rég volt már amikor nekem kellett fél tucatnyi "támadást" visszavernem. :):P

 

Amúgy egy apróság, még amin felkaptam a fejem. :P Volt az a jelenet mikor Artu menekül a Detla vadásszal és Anakin szurkol neki. Na ha Anakin sejtette volna, hogy kb húsz év múlva éppenséggel ő fogja üldözni a kis hordótestűt ( képletesen) egy bizonyos Halálcsillag kanyonjában.... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, horpadt volt.

Akkor ez Jango Fett sisakja volt. Ment a feje után :D

 

Amúgy egy apróság, még amin felkaptam a fejem. :D Volt az a jelenet mikor Artu menekül a Detla vadásszal és Anakin szurkol neki. Na ha Anakin sejtette volna, hogy kb húsz év múlva éppenséggel ő fogja üldözni a kis hordótestűt ( képletesen) egy bizonyos Halálcsillag kanyonjában.... :)

Sőt, még szét is lövi! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majdnem tízből tizenegyet kap tőlem ez az epizód, és csak azért tízet adok neki végül mert Windut úgy elcseszték, hogy az megbocsájthatatlan. Én még filmekben sem láttam ennyire tanyasi bunkóként ( elnézést a tanyasiaktól) beállítani őt.
Pedig az EPIII -ban aztán nagyon csökönyös, de itt tényleg van egy stílusa. :D Mentségére szolgáljon, hogy megmentette Anakint. :P

 

Node így is az évad legjobbja, sőt, az eddigi TCW részek legjobbja számomra. :P

Artu for President. :D Hatalmas a kis erkettes :P Végig vigyorogtam a jeleneteit és ez nálam sokat jelent. :P

Jók voltak a Singes jelenetek is, főleg, hogy a karakterével írok. Sokat segít most így a sorozat :P

Még több ilyen részt! :D

Ennek hatására megnéztem újra a részt! Nagyon lelkesítő. :D

 

 

Bazz, most olvastam végig a topicot. Milyen vitát le tudtok ti nyomni! :D

Kicsit irigykedek is :D :D Rég volt már amikor nekem kellett fél tucatnyi "támadást" visszavernem. :D:D

Lehet, hogy nem látszik, de szeretek Llew -vel (is) vitázni. Olyan mint Dzséjt. Nem hagyja magát. :D

 

Egyébként Oldie! A Slave I vs. R2 üldözés milyen volt? :) Jelölni fogom az fix. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Oldie! A Slave I vs. R2 üldözés milyen volt? :) Jelölni fogom az fix. :D
Nekem az össz üldözéses jelenet végig tetszett. :D Artu sikoltozásai hatalmasak voltak. Vakmerő, de igenis félelemre programozták :D Maga a képi megjelenítés végig a maximumon volt. A lezuhant Venator bemutatása első osztályú volt, nomeg az amikor Artu átrepült felette és Bobáék üldözték őt miközben lőtték őt ezerrel és a cirkálóba csapódtak a lövedékek. Nagyfilmen ez milyen tuti látvány lett már volna :P Sajnálom, hogy az ilyen jelenetek onnan kimaradtak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az össz üldözéses jelenet végig tetszett. :) Artu sikoltozásai hatalmasak voltak. Vakmerő, de igenis félelemre programozták :D Maga a képi megjelenítés végig a maximumon volt. A lezuhant Venator bemutatása első osztályú volt, nomeg az amikor Artu átrepült felette és Bobáék üldözték őt miközben lőtték őt ezerrel és a cirkálóba csapódtak a lövedékek. Nagyfilmen ez milyen tuti látvány lett már volna :D Sajnálom, hogy az ilyen jelenetek onnan kimaradtak.
az egész hangulatot megalapozta az Endurance roncsa. Olyan volt belülről mint egy kísértethajó. Azok a nyikorgások a hídon.... :P Nekem Castas karaktere a felirat után még jobban bejön, igazi fejvadász genyó. :D Windu emlékezése nagyon nagy, és fura tőle hallani, hogy megölt valakit. Egyébként azt honnan tudja, hogy Boba látta "meghalni az "apját"? Észrevettem egy hibát is. R2 kamerájában arab számok voltak amikor figyelte a közeledő fejvadászokat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég néztem meg újból az epizódot, és meglepően hasonlít a vége a Mystery Of A Thousand Moons végére, ahol fordított esetben, Anakin viccelődött Ahsokával a hordágyon. :)
Lehet, hogy most adta vissza neki az akkori ugratást. :D Ahsoka meg nyilván örült a kis kalandnak, végre kiruccanhatott a Jedi templomból. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már szombaton láttam az epizódot, de mégis csak most jutottam hozzá, hogy részletes véleményt írjak. És mivel szombat már olyan régen volt, ezért meg kellett néznem még egyszer, ami persze nem volt nagy szenvedés. :D

 

Nagyszerű összetett epizód volt, keverve a humort és az izgalmat. Nagyon jó évadzáró trilógiát láthatunk, ez már az előző epizód alapján is várható volt, kíváncsi is voltam, hogy megy majd tovább Boba története, hogyan halad majd a fiú egyre mélyebben a sötét tettek bugyrában. Nyilvánvaló volt, hogy nem hagyja annyiban azt, hogy Windu megmenekült a hajón, a kérdés csak a Mikor és Hogyan volt.

Ennek ellenére én nem számítottam ilyen gyors akcióra a fejvadászok részéről, hiszen úgy tűnt az előző rész végén, mintha elhúzták volna onnan a csíkot. Hogy a lezuhant hajón életben maradtakat ilyen gyorsan elintézték, és értékes túszokat is szedtek ? számomra a meglepetés erejével hatott, de persze amikor megláttam a mandalori sisakot, már nem volt nehéz kitalálni, ki járt ott és mi történhetett.

 

A főszereplő ennek ellenére Artu volt, és most igazán hozzá méltó helyzetben adott számot rátermettségéről. Az ember ilyenkor mindig azt érzi, hogy az oldalán ezzel a kis droiddal senki számára nincs reménytelen helyzet. Mindig nagyon szeretem nézni, amikor ügyködik valamit, és most sziporkázott. :D Nem mondanám félősnek, hiszen az egyik gundarkot is hogy megtámadta. :D Ő inkább óvatos, de ha kell, akkor kockáztat. Miközben Windu a bizalmatlanságának adott hangot a képességeivel kapcsolatban, akkor is épp őket védte, igen eredményesen. Neki köszönhetik az életüket, és nem csak azért, mert végül sikerült segítséget is hívnia, ha nem is adó-vevőn keresztül, hanem személyesen. :)

Egyébként sokkal inkább róla gondolná az ember, hogy Anakin készítette, nem? :D Nagyon hasonlítanak kreativitás szempontjából.

 

Winduval kapcsolatban az a rész tetszett a legjobban, amikor rávezette magát, hogy ki is állhat a merényletek hátterében. És akkor nem Obi-wan jött rá minderre, hanem ő... Amint kimondta Boba nevét, ismét hallható volt az a kórus, ami az előző részben Boba tetteit kísérte, csak most nem volt komor egyáltalán, inkább álmodozónak mondanám, mintha azt súgná, hogy amikor Jango meghalt, Boba még szinte ártatlan gyermek volt, legalábbis ahhoz képest, amilyenné most vált.

 

Amiről még feltétlenül külön is szólni kell, az a látvány és a zene. Teljesen egyetértek azzal, hogy a képi világ szinte filmszerű volt ismét. De ami még inkább megérdemli az említést, az a zene, ami fantasztikus volt. Sötét, amikor az kellett, játékos, amikor Artu konspirációit láttuk. Az a rész engem kicsit a Reszkessetek, betörők! ?re emlékeztetett cselekménnyel és dallammal együtt, és mivel az a zene is John Williams műve, így ez talán egy kis extra tisztelgés a mester előtt (a főcímzene áthangszerelése mellett). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.