Ugrás a kommentre

Évadértékelés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyon jó írás Ody. Nekem is meg kéne már tennem, de baromi lusta vagyok. :cry: Hondo meg tényleg király. Nem erőszakos inkább ésszel próbál meg elörébb jutni. Úgymond úriembert módjára rossz. :cry:
Köszi. :cry: Bevallom, az érlelés mellett a lustaság is visszafogott azért. :o Kíváncsian várom a többi írást, még úgy is csak egy páran értékeltünk eddig. Az első évadnál sokkal jobb volt a helyzet.

 

 

Lassan nekem is kéne írnom egy 1-2 mondatos szösszenetet a 2. évadról. :cry:
Hány megás lesz? :lol: Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Üdv mindenkinek!

 

Nos ma fejeztem be a 2. évadot. Egybe néztem meg a teljes évadot, ergo daráltam egy jót. Nekem már az első évad is bejött, de ez a második még jobb volt, az előzetes alapján a harmadik szezon pedig csak tovább fokozza majd ezt a nagyszerű "Clone Wars élményt".

 

 

 

Én nagyon jól szórakoztam! ;)

 

(Ody, az értékelésed minden pontjával egyetértek!!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AZ első néhány részt láttam korábban angolul, de leálltam vele (mint anno akkor minden más sorozattal is, mert 110%-ban a LOST-ra akartam összpontosítani) most viszont magyar szinkronnal bepótoltam az egészet, természetesen HD (720p) minőségben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AZ első néhány részt láttam korábban angolul, de leálltam vele (mint anno akkor minden más sorozattal is, mert 110%-ban a LOST-ra akartam összpontosítani) most viszont magyar szinkronnal bepótoltam az egészet, természetesen HD (720p) minőségben.
No és melyik volt a kedvenc részed?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nos, jobb később, mint soha, és ezzel a végletekig egyet tudok érteni :D

 

Végre megnéztem! Sajnos tartottam egy nagy szünetet az évad közepén, ez azonban arra mindenképpen jó volt, hogy a második felét szinkronosan nézhessem meg (nekem úgy jobban tetszik).

 

Ami magát az évadot illeti: Odyval maximálisan egyet tudok érteni! Nagyon tetszettek a szenátusi machinálások, a visszatérő karakterek (Onakonda, Hondo), Palpatine kétarcúsága, az, hogy a fejvadászok előtérbe kerültek, köztük Boba, akinek a szála elvarratlanul maradt, és Aurra Sing.

 

Nagyon tetszett Obi-wan és Satine viszonya is, a mandalori részek lettek a második kedvencek Boba trilógiája után.

 

Úgyhogy összességében elégedett vagyok, és várom a folytatást. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Na, eljutottam oda, hogy megírjam az értékelésemet a második évadról. Tudom, így a harmadik évad derekán járva nem mondhatom, hogy elkapkodtam, de mégis jobb, mint a negyedik évad végén, nem? :yeah:

Azt hiszem, az már eléggé nyilvánvaló, hogy én nem dobtam hátast a második évadtól. Lehet a lelkesedés nem volt már olyan erős, vagy csak rossz passzban talált, nem tudom, de azt igen, hogy mi volt az, ami nagyon nem jött be. Az, hogy alig akad benne valami újdonság. A történetek java másolata filmeknek, néha szerintem már pofátlan módon. Elég csak megpillantani Karinát, aki akár Regina Horribilis, azaz az alien királynő testvére is lehetne. De ő még hagyján, alien rajongó felemnek bejött ez az utalás. Na de Zillo, aki azon túl, hogy randa, még a nevénél sem fáradtak azzal, hogy megkülönböztessék magukat az eredetitől, az azért kemény. Pár napja kaptam egy szerkesztőtől az egyik alkotásomra egy megszívlelendő (én meg is fogadom) tanácsot: ha már felhasználunk valamit, ne kontrázzunk rá azzal, hogy még hirdetjük is. Persze nincs bajom a nyúlással (mint látható, én is élek vele, máskülönben nem kaptam volna ilyen tanácsot), hiszen a hat mozifilm is buzgón él vele. Csak azok a fránya arányok. A hat film azért túlnyomórészt újat mutatott, ráadásul a felhasznált anyagokat is úgy mixelte, hogy azok eredménye is új lett. Viszont a második évad nem fáradozott mixeléssel, és újat nagyon keveset mutatott.

Az évad alatt mániám volt, hogy hiányolom az új bolygókat. Bevallom, Coruscant és Geonosis a könyökömön jön ki. A Geonosist nem tartom arra érdemesnek, hogy öt rész foglalkozzon vele (valakinek viszont nagyon tetszhetett a készítők között), a Coruscantot meg három film alatt már baromi jól bejártuk. Igaz, ami igaz, az utolsó részben tudtak újat mutatni ezzel a bolygóval kapcsolatban is, de ez ugye a huszonkettőből egy. Azon túl csak a Jedi Templomot, a Szenátust, meg az Annex dómot láthattuk, amik nem igazán tudnak érdekelni? Illetve, tudnának, ha nem olyan részeiket mutogatták volna agyba-főbe, amiket már amúgy is láttunk. Persze kellenek azok is, de mellé kell az újdonság is.

Új bolygó pedig végképp nem akadt sok. Az első évadban ott volt Christophsis, Teth (egen, én még mindig az első évadhoz sorolom a mozifilmet is), Rugosa, Rishi, Ruusan, Rodia, Vassek, Vanqor, Florrum, Quell, Maridun, Orto Plutonia, Iego és Ryloth, mind-mind olyan világ, amit még nem láthattunk a filmekben. A második évadban azonban mik is voltak? Láthattuk Devaront egy pillanatra, de a valódi, nem felvezetőben, hanem a cselekmény részeként szereplő új bolygóig tizenkét részt kellett várni. Túlvoltunk az évad felén, mire végre leléptünk a filmekből már ismert bolygókról. Eztán sem tobzódtunk, mert Mandalore-t követte Malastare és vége is az új világok listájának. Kurta. Márpedig a The Clone Wars sorozattól az egyik elvárásom, hogy szélesítse a Star Wars univerzumát, de mikor huszonkét részből olyan bolygók kapnak kettőnél több részt, mint Coruscant és Geonosis, és a Mandalore csak hármat, míg Malastare csak egyet, az nem bővítés. A dolgon persze szépít, hogy az ep3-ban csak érintett világokat, mint Felucia, Cato Neimoidia és Saleucami jobban megismerhettük. Ez mindenképpen az évad javára írható, viszont baj, hogy ezek is kettő-kettő illetve egy epizódot kaptak. A maradékban meg természetesen olyan bolygók tűntek fel, amiket már ismerhettünk az első évadból (Christophsis, Florum, Vanqor).

Ennek fényében térjünk is rá a részekre. Abszolút kedvencem az évadban az 2x17 Bounty Hunters. Ami mondjuk kicsit ellentmondhat a fentieknek, hiszen a bolygó már nem új, mivel szerepelt az első epizódban, és a történet egyértelmű másolata a Hét szamurájnak. Tudom, nem vagyok egyszerű eset, de ha az lennék, most nem írnám le az 583. szót ebben a kritikában :D Valahogy ebben a részben minden benne volt, amiért szeretem a The Clone Warst és úgy alapvetően a Star Warst. A jó szemben állt a gonosszal és a jó győzött, mindezt kalandosan, könnyeden, szórakoztatóan és látványosan oldották meg. Volt benne egy kis tanító jelleg is, remekek a karakterek (Hondo, Embo és Sugi rulezz), szóval összességében nagyon egyben van. Num plus ultra! Azt hiszem, ez az eddigi legkedvencebb epizódom.

Az évad mélypontja? nos, ez fogós ravasz kérdés, mert két történeti szál is nagyon lent van nálam. Az egyik a Zillo duológia, a másik az évadot nyitó trilógia. Zillo maga nem tetszik, és ezt az egész Godzilla-Cloverfield utánzatot valahogy nem tudom megemészteni, pedig annyira nem Star Wars idegen, mint mondjuk a zombigeok. Mégis, azok jobban bejöttek (talán azért, mert abban voltak zombik és még Alien utalás is és minő véletlen, mindkettőnek rajongója vagyok? de ez csak egy merész tipp :D ). A nyitó trilógiával meg az a bajom, hogy van egy harmadik része, aminek van egy számomra nagyon nem bejövő sztoriszála: a gonosz perverz Sidious papa gyerekeket lopkod a gonosz perverz céljaira. Eltúlzott tudom, de ez az egész nekem annyira karakteridegen, hogy azt megfogalmazni sem tudom. Ja és ebben van Mustafar is, amit abszolút fölösleges volt beleerőltetni a sorozatba. Legalább annyira az, mint beleszuszakolni a Dagobah-t az ep3-ba. Szerencsére azt kihagyták, de itt nem úsztuk meg. Szóval azt hiszem, hogy a 2x19 Zillo Beast Strikes Back (mely a legtöbb Godzillás nyúlást tartalmazza) megosztozik az Arany Nunaláb-díjon a 2x03 Children of the Force-szal.

Ami a többi részt illeti, másolások, Star Wars idegen pillanatok és újdonságok hiánya ide-vagy oda, azért csak-csak bejöttek, több-kevesebb sikerrel. Az évadnak mindenképpen van még két igen kiemelkedő pontja. Az egyik a 2x05 Landing at Point Rain, melyben durvább és kegyetlenebb geonosisi csatát láthattunk, mint az ep2-ben, vagy az előtt és az óta a TCW-ben bármikor. Akcióban kimagasló, és a története is igen jó. A másik 2x12 The Mandalore Plot. Ebbe ugye megkaptam végre az új bolygómat, és pont azokét, akiket amúgy is nagyon kedvelek a Star Wars univerzumban: a mandalore-okét. Nagyon hangulatos epizód, remek kis belső intrikával és ami igazán szép, hogy képes hozzátenni a Star Wars Saga egyik fontos, de múltját tekintve nagyon elhanyagolt szereplőjéhez. Obi-Wan és Satine legalább olyan tökéletes páros, mint Anakin és Padmé vagy Han és Leia. Civódásuk amúgy az utóbbi páros legszebb pillanatait idézi.

Természetesen nagyon tetszett a geonosisi és a Mandalore történetszál többi epizódja is, de ezek voltak a kiemelkedőek. De azért kitérnék a többire is.

A 2x04 Senate Spy szerintem máig a legjobb intrikás rész és külön pozitívuma, hogy ezúttal a jófiúk csapat trükközik. Ráadásul ebben újra megnyilvánul Anakin Sötét Oldala. Azon kívül, egyedi rész annak tekintetében, hogy egyetlen lövés sem dördül el benne. A 2x06 Weapons Factory és a 2x07 Legacy of Terror szerintem nyugodtan említhető egy lapon. Az előbbi talán csak annyiban nem ér fel a folytatásához, hogy megint eljátszották a soha többé nem látható szuper fegyver ötletét. Szépek ezek a szupertankok, de teljesen feleslegesek, az egész sztori rendesen működött volna a már megszokott droidsereggel is. Ja és persze a Weapons Factoryban van az a pillanat, ami felett máig nem igazán tudok teljesen zöld ágra vergődni, de amíg nem lesz teljes az időrend, addig inkább nem is próbálkozom vele.

A vége a geonosisi történetnek a 2x08 Brain Invaders, mely hamisítatlan Testrablók támadása és Alien egyveleg. Mégis hangulatos, és különösen tetszik a két padawan hölgy barátsága, na meg az, hogy Anakin itt nagyon-nagyon megmutatja a Sötét Oldalát (amire amúgy lehetne már több példa is).

A Mandalore történetszállal azonban már nem ilyen felhőtlen a viszonyom, azaz nem tetszett minden része egyformán. A 2x13 Voyage of Temptation még mindig hozza az előző rész tetszési szintjét, pláne, hogy Obi-Wan és Satine mellé betársul Anakin is, aki természetesen nem hagyja ki egykori mestere cukkolását. Viszont a 2x14 Duchess of Mandalore, akármennyire is mélyebb a története, már nem tetszik annyira, mint az előző kettő. Talán pont amiatt, hogy a komolyabb sztori miatt kiölték belőle a mókát, Satine és Obi-Wan civódását és ez nekem, akinek pont ez tetszett az előző két részben, kicsit rányomta a bélyegét.

Szintén tetszett a Grievoussal foglalkozó sztori. A jó tábornok enyhén szólva eltűnt az első rész közepén és majdnem a második évad közepéig kellett várni, hogy újra előtolja a képét. És nem is láttuk aztán se többet. Arra a két részre viszont, amíg tiszteletét tette, lefölözte az első évados jelenéseit, ami mondjuk nem volt nehéz, mert a jó tábornok legtöbbször csak iszkirizett. Most azonban a 2x09 Grievous Intrigue és a 2x10 The Deserter alatt elkente Eath Kott száját, befenyítette a Jedi Rendet és még Obi-Want is megizzasztotta. Nagy pozitívum, hogy ezúttal két háttér Jedit kaptak elő, azaz Eath Kothot és Adi Galliát, akiket csak az ep1-2-ben láthattunk a Jedi Tanács jeleneteinek hátterében. Az ilyet nagyon tudom díjazni. És ami szintén nagy pozitívuma a The Deserternek, hogy előveszi a klónokat és emberi aspektusból vizsgálja őket, ahogy anno az 1x05 Rookies. De míg abban az újoncokat veti össze a tapasztalt Rexxel és Codyval, addig itt a hivatásáért mélyen elkötelezett Rexet hasonlíthatjuk össze a hivatását inkább semmibe vevő Cut Lawquane-nel. Érdekessége, hogy mindketten a családi elkötelezettséget is szemügyre veszi a saját szemszögéből.

Szintén tetszetős trilógia volt a záró sztori. A 2x20 Death Trap nagy erénye, hogy megláthatjuk a gyámoltalan, kicsit sem érzelemmentes Boba Fettet, és összehasonlíthatjuk a normális klón gyerekekkel. Látszik, mennyire máshogy lettek nevelve. A 2x21 R2 Come Home ezzel szemben inkább R2 jutalomjátékának tűnik, aki egymaga szembeszáll a fejvadászokkal, a gundarkokkal és még gazdáját és Windut is megmenti. A történet hátteréül szolgáló lezuhant Endurance pedig pazar. A befejező rész, a 2x22 Lethal Trackdown pedig felteszi a pontot az i-re, hiszen nemcsak főszerephez jut az évadban kevés teret kapó Ahsoka, de újra tiszteletét teszi Plo Koon és Hondo, ráadásul olyan a vége, hogy azon még az ep4-5-6-ot kívülről fújók is ledöbbenhetnek. Boba Fett és Bossk a dutyiban, a Slave I romokban.

Amik kimaradtak. A 2x01 Holocron Heist remekül kezd, de a folytatástól annyira nem dobtam hátast. Nem rossz rész, nem azt mondom, de annyira nem kiemelkedő. Hasonló a helyzet 2x02 Cargo of Doommal, mely akció és megoldások terén kiváló, az összhatás mégsem gyakorolt rám nagy hatást. Ugyanilyen a 2x11 Lighsaber Lost, melyben bár szintén főszerepet kap Ahsoka, még mindig gondjaim vannak a kizsebelhető Erőhasználókkal (jó, egy padawantól ezt jobban elnézem, mint a Sith Sötét Nagyurától). És azt hiszem, ezekbe a jó de nem kiemelkedő epizódokba sorolhatom a 2x16 Cat and Mouse-t és a 2x18 The Zillo Beastet. Ez a kettő főként a hangulatával fogott meg, bár az utóbbira azért rányomja a bélyegét a jó öreg GodZillo (hogy álltam meg eddig, hogy ne nevezzem így? :D).

No, lassan zárom soraimat, jó hosszú lett ez is. Összességében azt kell írnom, amit már eddig is sokszor leírtam: a második évad nem nyűgözött le annyira. Voltak remek, kiemelkedő részei, de sajnos még azok is tartalmazták az újdonság hiányának problémáját, amit fő gondnak jelölnék meg az évaddal kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom Dzséjt arányosan próbáltad adagolni a pozitív és negatív dolgokat. :yeah: Egyébként jó és alapos írás. Sok dologról más a véleményem, de nem kell mindenben ugyanazt vallani. Esetleg annyit tennék hozzá, hogy a Geonosisi történet talán a legdarkosabb eddig a TCW -ben. Csodálatos ahogy a felszínről lejutunk a föld alá, egyre mélyebbre, és ezen utazás során a történet is egyre keményedik.

 

Egyébként nagyon várom a BD-t, hogy újra nézhessem az évadot. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a második évadnak volt az az alcíme, hogy Rise of the Bounty Hunters (ami mondjuk baromira nem passzol a második évadhoz, de ez mellékes :D).
Pedig passzol hozzá, ha úgy vesszük. :D Szerintem itt arra gondoltak, hogy a fejvadászok ettől az évadtól kezdődően kapnak majd fajsúlyosabb szerepet. Ez maradéktalanul teljesült is. Ennek szellemében kiváló a Rise of Bounty Hunters alcím (pedig akkoriban nekem is bajom volt vele). :D Gondolom senki nem arra számított, hogy minden részben a fejvadászok osztják majd a népet? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, én arra számítottam, hogy tevékenyen részt vesznek a háborúban, mondjuk felbukkan a hírhedt Fejvadász Céh, vagy valami. Amit a második évadban láttunk, az semmivel sem nagyobb "rise", mint amennyit az ep2-ben, az ep5-ben vagy az ep6-ban láttunk egy vagy több fejvadásztól. És így a harmadik évadból visszatekintve, a szerepük sem annyira fajsúlyos, ha azt veszem, hogy a jelenlegi szezonban is már öt részben kaptak fontos szerepet fejvadászok (számolva a kilencedik részt is). Még három és már be is érték a második évadot, pedig még az évad felénél sem járunk :D

Inkább adhatták volna azt a címet, hogy Tales of the Bounty Hunters. A rise szó nem azt sugallja, amit az évad nyújt.

Arról nem beszélve, hogy szerintem eleve fölösleges egy összekevert időrendű, amúgy sem főtörténet központú sorozatnak évadonként alcímeket adni. Meg fölösleges lenne olyannak is, ami végig folyamatos sztorijú...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, én arra számítottam, hogy tevékenyen részt vesznek a háborúban, mondjuk felbukkan a hírhedt Fejvadász Céh, vagy valami. Amit a második évadban láttunk, az semmivel sem nagyobb "rise", mint amennyit az ep2-ben, az ep5-ben vagy az ep6-ban láttunk egy vagy több fejvadásztól. És így a harmadik évadból visszatekintve, a szerepük sem annyira fajsúlyos, ha azt veszem, hogy a jelenlegi szezonban is már öt részben kaptak fontos szerepet fejvadászok (számolva a kilencedik részt is). Még három és már be is érték a második évadot, pedig még az évad felénél sem járunk :D

Inkább adhatták volna azt a címet, hogy Tales of the Bounty Hunters. A rise szó nem azt sugallja, amit az évad nyújt.

Arról nem beszélve, hogy szerintem eleve fölösleges egy összekevert időrendű, amúgy sem főtörténet központú sorozatnak évadonként alcímeket adni. Meg fölösleges lenne olyannak is, ami végig folyamatos sztorijú...

A Rise a sorozatra vonatkozik. Tehát a második évadtól kezdődően. Az utalás pedig nyilván a TCW -re értendő és nem a mozifilmekre.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor hogy kerülnek ide példának a filmek? :angry:

Arra próbáltam célozni, hogy a második évadban semmivel sem nagyobb a jelentőségük az egész Star Warsra nézve, mint a mozifilmekben. Én pedig azt vártam a cím alapján, hogy már nem csak felbérelhető fegyveres munkaerőként jelennek meg, hanem mondjuk valahogy közvetlen belefolynak a háborúba. De továbbra is csak felbérelhető fegyveres munkaerő maradtak, semmi újdonság, semmi extra nem járt velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra próbáltam célozni, hogy a második évadban semmivel sem nagyobb a jelentőségük az egész Star Warsra nézve, mint a mozifilmekben. Én pedig azt vártam a cím alapján, hogy már nem csak felbérelhető fegyveres munkaerőként jelennek meg, hanem mondjuk valahogy közvetlen belefolynak a háborúba. De továbbra is csak felbérelhető fegyveres munkaerő maradtak, semmi újdonság, semmi extra nem járt velük.
Így már értem. Én nem tudom mit vártam. Talán, hogy "kúl" karakterek legyenek? :angry:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...

A második évad BD-je is letudva - már persze a kronológiailag később jövő Senate Murderst. A kis, illetve, itt már egyenként 15 perces dokufilmek ezúttal is jók voltak, sok érdekességet megtudhat az ember a Holocron-trilógiáról (személy szerint nekem ez tetszett a legjobban a dokuk közül), a Geonosisi-szálról, a Zillo-duológiáról, a Mandalore-történetről. De, azért itt némi csalódás is ért.

Egyrészt, a dokukban két dolog nem került igazán szóba, aminek pedig örültem volna. Az egyik Karina eredete, itt azért legalább egy fél mondat erejéig szóba kerülhetett volna az Aliens. A másik, ez a fájóbb, hogy a Mandalore-os dokuban egy szó sem esik Satine és Obi-Wan kapcsolatáról, pedig ez a szál szerintem megérdemelt volna egy misét. Jobban érdekelt volna, mint Satine ruhatára. Persze, még bőven lesz rá alkalom, hogy ezt elővegyék, remélem nem feledkeznek meg róla, már csak az Anakin-Padmé párhuzam miatt is.

A másik, hogy sehol egy doku a Lighsaber Losthoz, pedig érdekelt volna a három új faj megteremtése, vagy annak háttere, hogyan jutott eszükbe egy ilyen epizód. Nem volt doku a Senate Murdershez, a Cat and Mouse-hoz vagy az évadbeli személyes kedvencemhez, a Bounty Huntershez sem, pedig ezekben is lett volna miről csicseregni - főleg a Cat and Mouse és a Bounty Hunters esetében -, de ami a legfájóbb: semmi sincs a Boba Fett trilógiáról. Hát ez hogy? Főleg azután érthetetlen ez számomra, hogy a mandis dokuban érintették Bobát, itt lett volna az alkalom, hogy az egészet kivesézzék. Erre nuku, nyista, kanyec.

Szóval, a sorozat epizódjai továbbra is remekek hangilag, képileg meg ugye már emelték a tétet - de továbbra sem lesz ez a kedvenc évadom a sok másolás miatt (az tetszett, hogy még Filoniék is éreztették, hogy talán kicsit túlzásba estek ezzel) -, de maga a kiadvány eléggé visszalépés az első évadhoz képest. Az állóképes, néma menü már csak azért nem lepett meg, mert Ody előre figyelmeztetett rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Srácok, kivégeztem az évadot én is! Hát, mint mondjak? Ez még az első évadnál is jobb volt! A kedvenceim: a Mandalor-trilógia, Boba-trilógia és a Zillo-duológia.

Viszont egy észrevételem lenne: ez a Mace Windu elég fafejű fickó. El sem tudom képzelni, hogy hogy is lehet a Jedi tanács tagja!

Az meg mulatságos, hogy Bossk a klónok hangján szólalt meg. :)

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.