Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Nem a változások mentek végbe 4 nap alatt, csak azok végeredményei. Jórészt több évtizedes folyamat volt, amit Palpatine már jóval a nabooi csata előtt tervezett. A hatalma növelése, a háború kirobbantása, a Köztársaság legyengítése, Anakin áttérítése, a Jedik kiírtása...azért ezek nem 4 napos események voltak, hanem egy bonyolult terv hosszú folyamatai. Az EP3-ban volt a tetőpont, ahol Palpatine terve beteljesedett.

Egyébként a Jedik már korábban gyanakodtak rá, szvsz Windu "Kancellár, jól van?" mondata inkább formaiság volt, mint őszinte kérdés.

Ennyi erővel az is furcsa, hogy Obi-Wan úgy köszönt el Anakintól a Coruscant-on, hogy "Ég áldjon, testvérem!", rá 2 napra pedig élet-halál harcot vívtak a Mustafar-on. Pedig a köztük lévő ellentét sem 2 nap alatt érett meg. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszakerestem és kigyűjtöttem az időpontokat, a könyv szerint a az alábbiak szerint zajlottak az események:

 

1080 nappal a geonosisi csata után - Coruscant megtámadása, a Belső Gyűrű-ben (Inner Rim) lévő különleges erők (Republic Commandók, ARC trooperek) hazahívása

1080-84 nappal a geonosisi csata után - a coruscanti csata, Palpatine elrablása, Anakinék és más jedik haza hívása

1085 nappal a geonosisi csata után - a coruscanti csata 5. napja, elszórtan még harcok, Quinlan Vos és Yoda 48 órán belül indulnak Kaskyyykra

1087 nappal a geonosisi csata, 2 nappal Grievous coruscanti csatából való visszavonulása után - megkezdődött Kaskyyyk inváziója, Grievous Uthapau-i tartózkodásának felfedése

1088 nappal a geonosisi csata, 3 nappal Grievous coruscanti csatából való visszavonulása után - Sev (Delta Squad) eltűnése/hátrahagyása, a kashyyyki csata (délután)

1089 nappal a geonosisi, 4 nappal a coruscanti csata után - ~21:00 a 66-os parancs kiadása

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szeretem az ilyen számszerűsített időmérést, amikor már majdnem órára pontosan megpróbálnak meghatározni valamit. Egyrészt hülyeség, másrészt, lehetetlenség. Mert hát, melyik bolygó napja? Elég nehéz egy olyan történetben napokat belőni, ahol az események több bolygón játszódnak, ahol máshogy telnek a napok. Jó, van a standard idő, de azt meg miért vegyem figyelembe, amikor jelen esetbe ez az író nem veszi figyelembe egy másik író hipertér-útvonalakra megállapított utazási idejét, plusz a filmeket se. Mert abban ugye Obi-Wan mondja, hogy Quinlan Vos a Boz Pity-re vonult, szóval baromira nincsen egy nappal Grievous menekülése után a Coruscanton (hozzá teszem, nekem az sem tetszik, hogy az EU szerint később feltűnik a Kashyyykon, azért ne rohangásszanak már fel-alá a galaxisban, mintha csak papírügyeket intéznének egy városban). :P

 

Ezt az Uthapaut így írják a könyvben? Mert akkor az író még a bolygók neveivel is hadilábon állhat, mivel Utapau a neve, h nélkül.

 

Donát: ugyanúgy nem most mennek végbe nagy horderejű változások, mint ahogy Anakin sem csak az ep3-ban történtek miatt áll át nagy sebességgel. Mindkét esetben egy több mint tíz éves folyamat legeslegvégső pillanatát láthatjuk, melyek már végjáték stádiumuk miatt felpörögnek. A háborút megelőző tíz, és az azóta eltelt három év alatt Palpatine lehelyezte a sakkfiguráit, teljesen elterelte az ellenfele figyelmét, így már nincs szüksége huzavonára, gyors, céltudatos lépésekkel tör a király felé és letarolja az útjába esőket, hogy sakk-mattot adjon. Szóval, a nagy változások már végbementek, ez már csak a csúcspont középpontja. Mint egy lavina, kezdetben lassú, szinte alig mozog, a végén pedig sebesen száguld, mindent letarol, és az isten se állítaná meg.

Ráadásul Anakin szempontjából sincs értelme húzni az időt, hiszen éppen az a lényeg, hogy Coruscantra visszatérve a fiú lélegzetvételnyi szünetet sem kapott, pörögnek körülötte az események, ide-oda passzolgatják, és nincs ideje megállni, hogy átgondolja az eseményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szeretem az ilyen számszerűsített időmérést, amikor már majdnem órára pontosan megpróbálnak meghatározni valamit. Egyrészt hülyeség, másrészt, lehetetlenség. Mert hát, melyik bolygó napja? Elég nehéz egy olyan történetben napokat belőni, ahol az események több bolygón játszódnak, ahol máshogy telnek a napok. Jó, van a standard idő, de azt meg miért vegyem figyelembe, amikor jelen esetbe ez az író nem veszi figyelembe egy másik író hipertér-útvonalakra megállapított utazási idejét, plusz a filmeket se. Mert abban ugye Obi-Wan mondja, hogy Quinlan Vos a Boz Pity-re vonult, szóval baromira nincsen egy nappal Grievous menekülése után a Coruscanton (hozzá teszem, nekem az sem tetszik, hogy az EU szerint később feltűnik a Kashyyykon, azért ne rohangásszanak már fel-alá a galaxisban, mintha csak papírügyeket intéznének egy városban). :P

Értem a nézőpontodat, nem is azért írtam be, hogy ez most akkor kőbe van vésve, csak gondoltam, ha már felvetettem a kérdést, akkor beírom a lehetséges választ is, hátha érdekel valakit.

 

Bár nincs kiemelve, szerintem ez standard idő szerint van mérve. A napokra lebontott időmeghatározásra azért lehet szükség, mert a könyv hosszabb időt ölel fel, és így a legegyszerűbb a hosszabb időugrások szemléltetése, vagy pl. annak megmutatása, hogy a coruscanti csata idején a történések nem pár óra alatt zajlottak, hanem napok alatt. A 66-os parancs kiadásánál írt óra pontosság is azért van, mert utána felpörögnek az események, és így jelzi az író, hogy az események mennyivel egymás után zajlanak. Előtte asszem nem is volt ilyen órás idő megjelölés.

 

A hipertér-útvonalakra megállapított utazási idejéről adnál egy linket, vagy más forrást, mert ezek után érdekelne? Ilyenkor jó, hogy nem ismerem az EU-t, így nem keveredek ellentmondásba. A gond viszont, hogy az ilyesmikre vonatkozó hivatalos infókat sem ismerem, már ha van egyáltalán. Jó lenne birtokolni az összes Essencial Guide-ot, hogy legyen valami vezérfonal Mondjuk akkor meg az ellentmondások idegesítenének.

 

A Boz Pity-n történteket nem ismerem, de átfutottam a megbízhatatlan Wookieet, ahol azt írják Obi-Wan is ott volt, szóval már az sem passzol a filmhez. Viszont az ottani adatok alapján Vos már a tisztogatást követően, bőven a tényleges harcok után érkezett. Innen számomra elfogadható, hogy oda vezényleték, de mivel valódi szükség ott már nem volt rá, vagy már onnan, vagy még menet közben átirányították. Arra a könyv nem térki, hogy Vos a Kashyyykra küldésének felmerülésekor éppen hol van (a filmben sem ha jól emlékszem, nagyon újra kéne néznem a prequelt), így az 1085 ABG és 1087 ABG közötti három nap alatt akár oda is érhetett a Kashhykra. És ez elvileg még a filmnek sem mond ellent. A kashyyyki műveletek nekem amúgy is elég hirtelennek tűntek, nem igazán volt előre betervezve, hogy oda is menni kell. Mintha Sidious, csak a végjáték előtt, hirtelen akarta volna eltávolítani Yodát Coruscantról.

 

Ezt az Uthapaut így írják a könyvben? Mert akkor az író még a bolygók neveivel is hadilábon állhat, mivel Utapau a neve, h nélkül.

Nem, én írtam el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kashyyyki műveletek nekem amúgy is elég hirtelennek tűntek, nem igazán volt előre betervezve, hogy oda is menni kell. Mintha Sidious, csak a végjáték előtt, hirtelen akarta volna eltávolítani Yodát Coruscantról.

Ami nem csoda, valószínűleg máshogy alakult volna az irodai fennforgás, ha Windu Yodával és Kenobival megy be, nem a három pancserrel :roll:

 

A hipertér útvonalakat előkerítem, azt hiszem, pont valamelyik Essencial Guide-ban van benne. Arra emlékszem, hogy az Alderaan/Coruscant útvonalat több naposnak jelölték meg, amit mondjuk nem értek miért, hiszen kizárt, hogy az ep4-ben Hanék több napig utaztak volna a Falconon.

 

Jó, hogy beírtad, mert engem érdekelt.

 

Mikor Obi-Wan ott volt a Boz Pity-n, az még az ep3 előtt volt, ha jól rémlik, ott segítette vissza Quinlan Vost a Sötét Oldalról, és ott halt meg Yarael Poof.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nem csoda, valószínűleg máshogy alakult volna az irodai fennforgás, ha Windu Yodával és Kenobival megy be, nem a három pancserrel :D

Azért a "pancser" kicsit erős kifejezés. Amúgy Obi-Want is elég könnyen kiütötte Dooku, nem hiszem, hogy a mestere ellen sokkal több esélye lett volna. Yodát is legyőzte/menekülésre kényszerítette és Winduval is végezhetett volna, amikor a torkának szegezte a pengét. Az persze más kérdés, ha egyszerre támadnak a Sith-re.

Viszont szerintem az EP3-ban ez a jelenet erősen el van túlozva. Nehogy már 2 neves Jedi-mester egyszerre meghaljon, ráadásul rögtön az első suhintás után úgy, hogy közben két másik Jedi is támadja Palpit. :)

Minden esetre nem épp' a legrealisztikusabb jelenet, még SW-os mércével mérve sem. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nem csoda, valószínűleg máshogy alakult volna az irodai fennforgás, ha Windu Yodával és Kenobival megy be, nem a három pancserrel :)
Azért a "pancser" kicsit erős kifejezés. Amúgy Obi-Want is elég könnyen kiütötte Dooku, nem hiszem, hogy a mestere ellen sokkal több esélye lett volna. Yodát is legyőzte/menekülésre kényszerítette és Winduval is végezhetett volna, amikor a torkának szegezte a pengét. Az persze más kérdés, ha egyszerre támadnak a Sith-re.

Viszont szerintem az EP3-ban ez a jelenet erősen el van túlozva. Nehogy már 2 neves Jedi-mester egyszerre meghaljon, ráadásul rögtön az első suhintás után úgy, hogy közben két másik Jedi is támadja Palpit. :D

Minden esetre nem épp' a legrealisztikusabb jelenet, még SW-os mércével mérve sem. :roll:

Na, igen. Az érdekes meccs lett volna. Megnéztem volna Sidi bácsi milyen képet vágott volna, ha a a sok évtizedes tervezését hazavágják. Szerintem simán lenyomták volna. Az én nézőpontom szerint az öreg nem a vívótudása miatt győzte le a három jedit, de még Yodát sem. Dooku szerintem sokkal komolyabb kardforgató volt. Szóval az említett trió igen csak hatékony lett volna.

Mondjuk azt a jelenet nekem sem a kedvencem. Elég suta a koreográfiája a többi prequel harchoz képest. Biztos ez volt a max, amit vívás téren McDiarmidba bírtak verni a kaszkadőrök. :D

 

Mikor Obi-Wan ott volt a Boz Pity-n, az még az ep3 előtt volt, ha jól rémlik, ott segítette vissza Quinlan Vost a Sötét Oldalról, és ott halt meg Yarael Poof.

Így viszont elég bénának tűnik a dolog, hogy több bolygót is újra el kellett foglalniuk (lásd. TWC-Geonosis)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így viszont elég bénának tűnik a dolog, hogy több bolygót is újra el kellett foglalniuk (lásd. TWC-Geonosis)

Isten hozott az EU-k világában, aminek készítői képtelenek új világokat kitalálni, így inkább újra meg újra megtámadtatják a már létezőket :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a változások mentek végbe 4 nap alatt, csak azok végeredményei. Jórészt több évtizedes folyamat volt, amit Palpatine már jóval a nabooi csata előtt tervezett. A hatalma növelése, a háború kirobbantása, a Köztársaság legyengítése, Anakin áttérítése, a Jedik kiírtása...azért ezek nem 4 napos események voltak, hanem egy bonyolult terv hosszú folyamatai. Az EP3-ban volt a tetőpont, ahol Palpatine terve beteljesedett.

Egyébként a Jedik már korábban gyanakodtak rá, szvsz Windu "Kancellár, jól van?" mondata inkább formaiság volt, mint őszinte kérdés.

Ennyi erővel az is furcsa, hogy Obi-Wan úgy köszönt el Anakintól a Coruscant-on, hogy "Ég áldjon, testvérem!", rá 2 napra pedig élet-halál harcot vívtak a Mustafar-on. Pedig a köztük lévő ellentét sem 2 nap alatt érett meg. :roll:

Ezt remekül megfogalmaztad, gratulálok. :) Én is így látom.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik a koncepció, hogy alig pár nap alatt fordul fel a világ az Ep3-ban. Egyértelmű, hogy ez már a végjáték, az egész konfliktus kicsúcsosodása. Sky is jól megfogta a lényegét, és Dzséjtnek azon gondolatával is messzemenőkig egyetértek, hogy Anakin sodródása csak így érthető igazán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a "pancser" kicsit erős kifejezés. Amúgy Obi-Want is elég könnyen kiütötte Dooku, nem hiszem, hogy a mestere ellen sokkal több esélye lett volna. Yodát is legyőzte/menekülésre kényszerítette és Winduval is végezhetett volna, amikor a torkának szegezte a pengét. Az persze más kérdés, ha egyszerre támadnak a Sith-re.

Viszont szerintem az EP3-ban ez a jelenet erősen el van túlozva. Nehogy már 2 neves Jedi-mester egyszerre meghaljon, ráadásul rögtön az első suhintás után úgy, hogy közben két másik Jedi is támadja Palpit. :)

Minden esetre nem épp' a legrealisztikusabb jelenet, még SW-os mércével mérve sem. :roll:

 

 

Nem csak erről van szó.Ha Kenobi ott van Anakin nem áll át.Hiába rontott volna be az ifjú Skywalker, Obi-wan bölcsessége megvédte volna a rossz döntéstől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak erről van szó.Ha Kenobi ott van Anakin nem áll át.Hiába rontott volna be az ifjú Skywalker, Obi-wan bölcsessége megvédte volna a rossz döntéstől.

Igazad lehet, mindazonáltal Palpatine keze is benne van abban, hogy úgy intézte az események alakulását, hogy a leleplezés idején Obi-Wan "épp'" ne tartózkodjon Coruscant-on.

Ennél a párbajnál ott követték el a hibát a Jedik, hogy szervezetlenül, szinte terv nélkül mentek be az irodába. Ha egyszerre rontanak rá az öregre, szerintem nincs az a Sith-harcmodor, amivel meg tudta volna állítani őket.

Ha jól emlékszem, a regényváltozatban Fisto meg is jegyzi, hogy "nyugodtabb lenne, ha Yodát is maga mellett tudná".

A regényben egyébként sokkal "szebb" ez a jelenet, de ez már OFF. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad lehet, mindazonáltal Palpatine keze is benne van abban, hogy úgy intézte az események alakulását, hogy a leleplezés idején Obi-Wan "épp'" ne tartózkodjon Coruscant-on.
Aki tehetett volna valamit (Yoda, Obi) nem voltak a bolygón. Nem véletlenül...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad lehet, mindazonáltal Palpatine keze is benne van abban, hogy úgy intézte az események alakulását, hogy a leleplezés idején Obi-Wan "épp'" ne tartózkodjon Coruscant-on.

Ennél a párbajnál ott követték el a hibát a Jedik, hogy szervezetlenül, szinte terv nélkül mentek be az irodába. Ha egyszerre rontanak rá az öregre, szerintem nincs az a Sith-harcmodor, amivel meg tudta volna állítani őket.

Ha jól emlékszem, a regényváltozatban Fisto meg is jegyzi, hogy "nyugodtabb lenne, ha Yodát is maga mellett tudná".

A regényben egyébként sokkal "szebb" ez a jelenet, de ez már OFF. :)

Látom, hogy teszett a könyv. Nekem is. :D Nagyon szépen fel van építve benne, hogyan szövi a hálóját a Sith, és hogy gabalyodnak bele hőseink mindnyájan.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hipertér útvonalakat előkerítem, azt hiszem, pont valamelyik Essencial Guide-ban van benne. Arra emlékszem, hogy az Alderaan/Coruscant útvonalat több naposnak jelölték meg, amit mondjuk nem értek miért, hiszen kizárt, hogy az ep4-ben Hanék több napig utaztak volna a Falconon.

Ep4-ben Han mikor volt Coruscanton?

 

 

Szerintem Palpi nagy tervében benne volt, hogy hatalomátvétel előtt elküldi Kenobit a galaxis egyik végébe, Yodát a másikba, Anakint viszont Coruscanton tartja. Amíg ez a három Jedi (!) ott nem volt ahol neki jó, addig ment a mézesmázazás. Egyetlen egy dologgal nem számolt, azzal, hogy Luke és Leia megszületik. Aztán húsz évvel később Leia útnak indított egy bizonyos fehér-kék kis hordó meg egy aranyszínű robotot, és ezzel romba döntötte Palpatine szép terveit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ep4-ben Han mikor volt Coruscanton?

Szerinted az az "Alderaan/" rész mi a nyavalyáért van oda írva? :) Vagy rossz filmet néztem az elmúlt 20 évben és az ep4-ben Hanék nem az Alderaanra mentek, hanem a Mucsaröcsöghe Centiurio X-re? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Én mint ha azt vettem volna észre hogy romlott volna a minősége a klónoknak vagy csak a droidoké nőtt volna meg?

 

Mert Ep2 geonosisi csatájában alig látunk klónt meghalni bár sztem csak nem mutatják Ep3-ban pedig látjuk hogy hullanak mint a legyek

 

Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mint ha azt vettem volna észre hogy romlott volna a minősége a klónoknak vagy csak a droidoké nőtt volna meg?

 

Mert Ep2 geonosisi csatájában alig látunk klónt meghalni bár sztem csak nem mutatják Ep3-ban pedig látjuk hogy hullanak mint a legyek

 

Szerintem.

Szerintem ez függ a tereptől is. A geonosisi csatában a droidok mondhatni körbe voltak falazva az arénában, így a fentről lődöző klónok könnyedén felülkerekedhettek a löveghajókkal. Az EP3-as csaták pedig inkább nyílt terepes, szemtől szemben ütközetek voltak, így a droidok esélyei kiegyenlítődtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez függ a tereptől is. A geonosisi csatában a droidok mondhatni körbe voltak falazva az arénában, így a fentről lődöző klónok könnyedén felülkerekedhettek a löveghajókkal. Az EP3-as csaták pedig inkább nyílt terepes, szemtől szemben ütközetek voltak, így a droidok esélyei kiegyenlítődtek.

 

Én az utána következő felszíni epikus csatára gondoltam

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.