Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

4 kérdésem lenne :peace: :

 

Palpi mestere volt Darth Plageis?(asszem igy irják a nevét)

Ki volt a Falcon gazája Lando elött?

Palpi sugalja a Padme halálos álmokat anakinnak?

Griveous tud bánni az erővel?

Szerkesztve: - Darth Fuge
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 kérdésem lenne :peace: :

 

Palpi mestere volt Darth Plageis?(asszem igy irják a nevét)

Ki volt a Falcon gazája Lando elött?

Palpi sugalja a Padme halálos álmokat anakinnak?

Griveous tud bánni az erővel?

1: igen

2: nem tudni

3: meglehet

4: soha nem tudott

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. Elnyerte valakitől? vagy az Apjától örökölte? :) (idősebb Lando Carlissian)

4. a Clone Wars rajzfilmben tud asszem :peace:

úgy emlékszek, a Lando-ról szóló könyvek nem adnak választ erre (mondjuk rég is olvastam őket)

nem, Grivi a CW-ben sem tudott bánni az Erővel, csak a rajzfilmes stílus miatt el lettek túlozva a képességi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti hogyan tettnétek általatok valamivel szebbé a filmet jedik szempontjából?

 

Pl Ki Adi Mundi leugrik a hidon amin lelővik és jól védekezik közben

Plo koon elrepül a klónok elől

Windu legyőzi Palpit miután levágja Ani a kezét neki :peace:

 

stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 kérdésem lenne :peace: :

 

Palpi mestere volt Darth Plageis?(asszem igy irják a nevét)

Ki volt a Falcon gazája Lando elött?

Palpi sugalja a Padme halálos álmokat anakinnak?

Griveous tud bánni az erővel?

Bár már válaszoltak, én is válaszolok:

 

1. Nem tudni. A könyv szerint igen, de mivel az nem a film, így nem vehető kétzpénznek. A film szerint pedig nem bizonyított, de Palpatine mosolya, mikor mesél róla, 99%-ossá teszi.

2. Jó kérdés, csak azt tudni, hogy Lando is úgy nyerte, akár csak Felhővárost.

3. Nem, azt az Erő sugalja. Anakin belelát a jövőbe, ez több ízben is elhangzik mindegyik részben.

4. Bocsi, de ez hülye kérdés, a filmből egyértelműen kiderül, hogy nem. És a Clone Warsban sem tudott, de mivel az alapból ütközik mindennel, ami ismeretes, ha tudna, akkor sem tudhatna (na ezt most jól megmondtam...).

 

a film alapján felteszem hogy az első Briodalmi Royal Guardisták az Utapauról kerültek elő (bár nem biztos)

Eh... a feltételezésed, bár fogalmam sincs egyáltalán miből jött, de hibás. Eleve, az ep2-ben vannak már Royal Guardok, csak még Red Guardnak hívják őket, és ott posztolnak Palpatine irodájának ajtaján, ha figyelmes vagy, láthatod is őket. Szóval nem tudom, honnan találtad ki ezt, hogy a Royal Guardoknak köze van Utapauhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már válaszoltak, én is válaszolok:

 

1. Nem tudni. A könyv szerint igen, de mivel az nem a film, így nem vehető kétzpénznek. A film szerint pedig nem bizonyított, de Palpatine mosolya, mikor mesél róla, 99%-ossá teszi.

2. Jó kérdés, csak azt tudni, hogy Lando is úgy nyerte, akár csak Felhővárost.

3. Nem, azt az Erő sugalja. Anakin belelát a jövőbe, ez több ízben is elhangzik mindegyik részben.

4. Bocsi, de ez hülye kérdés, a filmből egyértelműen kiderül, hogy nem. És a Clone Warsban sem tudott, de mivel az alapból ütközik mindennel, ami ismeretes, ha tudna, akkor sem tudhatna (na ezt most jól megmondtam...).

 

 

Eh... a feltételezésed, bár fogalmam sincs egyáltalán miből jött, de hibás. Eleve, az ep2-ben vannak már Royal Guardok, csak még Red Guardnak hívják őket, és ott posztolnak Palpatine irodájának ajtaján, ha figyelmes vagy, láthatod is őket. Szóval nem tudom, honnan találtad ki ezt, hogy a Royal Guardoknak köze van Utapauhoz.

4. :) bocsi csak úgy rémlett mintha tudna ( Shak tii vel és Mundival amikor majdnem végzett)

 

 

a filmbeli royalguardos cucc pedig onnan jön hogy amikor Obi elmegy az utapaura és beszél a veztőjével ott álnak Royal Guar félék :peace: és azelőtt a 3-ban nem lehet látni őket de ugytűnik ez csak az én butaságom :)

 

csak Filóztam :)

Szerkesztve: - Darth Fuge
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a filmbeli royalguardos cucc pedig onnan jön hogy amikor Obi elmegy az utapaura és beszél a veztőjével ott álnak Royal Guar félék :peace: és azelőtt a 3-ban nem lehet látni őket de ugytűnik ez csak az én butaságom :)

A háromban addig nem, de a kettőben már igen. Akkor láthatóak, amikor a film elején a Jedik a kancellári irodában beszélgetnek Palpatine-nal. Mikor Windut mutatják mögötte láthatóak a Royal Guardok.

 

Ebben a témában nem vagyok túl tapasztalt sajna

Hát ezért jó, ha kérdezel. Meg érdemes a különböző rajongói oldalakat is fürkészni, könyveket olvasni. Bár az ilyesmit szigorúan keresni, mert a könyvek tartalma mind-mind EU.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ababn igaza van Derb-nek, hogy ez a részlet inkább EPIII-as kivesézést kíván. Nyilvánvalóan az EPVI idején több klón fajta is létezik.

 

Ok. Szóval, az itt látható képről nekem az a véleményem, hogy nem csak Jango klónok vannak rajta. Szerintetek?

 

klnokbu4.jpg

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, ez a kép már más tészta. Valóban kevésbé hasonlít Jangora, de ez lehet renderelési hiba is. Sajna minden klón amiket látunk, Jango utánzatai. Egyébként az a három év nem is lett volna elég egy új klón katona kifejlesztésére (amihez mint tudjuk legalább egy évtized kell).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor Obi-Wan a Kaminon járt akkor is láttunk sok klónt együtt, és bizony nem volt mindegyik tökéletes másolata Jangonak.

Teszem azt akit közelről mutattak kajálni széles feje volt, inkább hasonlított egy kínai felkokszolt súlyemelőre, mint a pici arányos fejű Fett-re.

 

Génmódosítás, és fejlődés gyorsítás miatt torzulhat az arcuk, és kevésbé hasonlít az arcuk a mintaegyedre. Nem az a lényeg, hogy az arca hasonlítson, hanem egyéb fizikai tulajdonságaikban kell Jangot megközelíteni, vagy felülmúlni.

Gond csak akkor lenne, ha Boba sem hasonlít, hisz ő az egyetlen nyers klón. De az ő arca továbbra is sisak alatt van. De valószínüleg pont olyan, mint a "papa" csak nem pont ott vannak a hegek, ha szerzett egyáltalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes amit mondtok, mert ha klón, akkor csak hasonlítania kell a mintaegyedre. Én egyébként arra gondoltam, hogy ugyebár a klón szakaszok évenként érnek be.

 

Teszem azt:

 

Sifo Dyas rendelése legyen az abszolút 0. Tegyük fel, hogy egy hónapra rá elkezdték a klónozást. Az a szakasz, amit akkor kezdtek készíteni, már részt vett a geonosisi harcban. De amit egy évvel később, az csak a klón háború első évében ért be.

 

Szóval, mi van, ha teszem azt, az évenkénti szakaszok között különbség van? Tudjátok, hogy Jangonak ott kell lennie Kaminon, mikor klónoznak (Itt tartjuk), és a klónozás 10 évig tart (még akkor is folyik, amikor Obi-wan meglátogatja őket--> embriók). De ezalatt a 10 év alatt Jango öregedett is, így a klónok eltérőek lesznek, egyrészről, másrészről pedig azt gondolom hogy az évenkénti szakaszok között az egy év tolódás miatt torzulások lépnek fel.

 

Példaképpen: Szerintem az ott lévő klónok között az egyik a klónozás 1. évéből származik, míg az ettől eltérő a 3. évéből. Így magyarázni lehetne a kinézetük eltérését.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes amit mondassz.

De szerintem, ha egy évig nem kaptak volna utánpótlást a Kaminoról, akkor hamar vége lett volna a háborúnak. Szerintem gyorsabb volt a klónozás "vetésforgója" egy évnél. Vagyis ahogy kész lett egy adag (legyen az akármilyen mennyiség) már mehetett is a háborúba. Amikor még nem volt háború, akkor pedgi a szálláshelyre, ahol formában tartották magukat.

 

Kaminoiak precízségét ismerve akár hónapra, vagy napra pontosan id tudhatták mikor lesznek kész.

De szerintem egy "alomban" is lehetnek különbözően sikerült klónok, arcuk, szemük fejformájuk eltérhet.

Szerintem a bekarikázott klón nem tér el lényegesen a többitől. Nem kirívó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.