Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ez a werkfilmekből lett összerakva... az összes jelenet látható a normál extrákon. Gondolom egyesek hiányolták, hogy nincs rejtett baki-parádé és a meglévő anyagból csináltak ők maguk egy hasonó összeállitást, de ez csak tipp :)

Igazad lehet, most hogy már megnéztem végig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a werkfilmekből lett összerakva... az összes jelenet látható a normál extrákon. Gondolom egyesek hiányolták, hogy nincs rejtett baki-parádé és a meglévő anyagból csináltak ők maguk egy hasonó összeállitást, de ez csak tipp :)

Szerintem is, de ettől függetlenül nagyon jó! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Valaki mondja már meg nekem, hogy Palpi honnan tudta, hogy Anakin szeretné megmenteni Padmé életét, ráadásul hogy házasok???

Anakin majdnem minden elmesélt Palpinak. Még a film elején is van egy utalás amikor éppen a taskenek legyilkolásáról is mesélt. Gondolom a vonzalmát se hallgatta el Palpi előtt Padmé iránt. Ugyanez lehet a házassággal is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtam, hogy ezt írjátok. :oops: De sztem erről még Palpinak se beszélt! Legalábbis a házasságról tuti nem. Tök jó amikor említi ezt a dolgot Palpi, akkor Anakin visszakérdez, hogy: "miket beszél?" Mintha azt kérdezte volna, hogy: "ezt honnan tudod b*szki?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Palpi hozzájuthatott némi infóhoz Anakin megkerülésével is... vagy ott van az a jelenetpár ami az Episode I mozi, kalóz változatában még benne van, de a DVDn már nincs, nevesül, h Anakin ott helyben a Tatuinon kijelenti hogy feleségül fogja venni Padmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Palpi hozzájuthatott némi infóhoz Anakin megkerülésével is... vagy ott van az a jelenetpár ami az Episode I mozi, kalóz változatában még benne van, de a DVDn már nincs, nevesül, h Anakin ott helyben a Tatuinon kijelenti hogy feleségül fogja venni Padmét.

Ez a mozi változatban sincs benne Krande. Egyébként Palpi nem kerülhette ki Anakint ebben a kérdésben, mert senki nem tudott a titkos kapcsolatukról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki mondja már meg nekem, hogy Palpi honnan tudta, hogy Anakin szeretné megmenteni Padmé életét, ráadásul hogy házasok???

Hát, erre két lehetőséget látok. Az egyik a jó öreg EU, ami szerint Panaka kapitány valahogy informálódott a házasságról és ő informálta Palpatine-t. Ez nekem nem különösebben tetszik.

Második saját kreálmány, jelesül, Palpatine akkor teríti ki lapjait Anakin előtt. Már nem kell titkolnia előle, hogy ő a Sith Nagyúr, sőt, éppen el kell hitetnie vele, hogy mekkora ereje van. Ezért, mivel már nem rejtőzik, miközben dumcsizik, belekukkant Anakin agyába és az ep6-ból tudjuk, hogy Sidious elől még szándékosan sem lehet elrejteni semmit, nemhogy akkor, mikor nem is tudsz arról, hogy dugdosnod kéne a gondolataid.

Viszont, mielőtt jön a kérdés, hogy akkor honnét tudott erről az operában, gyorsan felelek erre is. Ott szerintem még nem tudta, hogy Anakin házas ember és meg kell mentenie a nejét, azaz Padmét. Ellenben, mivel Anakin mesélt neki a buckalakóknál történtekről, valószínűleg az esküjét is elmondta, miszerint le fogja győzni a halált. Palpatine már érezhette az operában, hogy Anakin ezután kutat, ehhez talán nem kellett olyan mélyre ásnia Anakin fejébe, hogy azt megérezze a fiú (ne feledjük, a házasság tényét nagyon mélyre kellett ásnia, hogy a Jedik még véletlen se neszeljék meg). Szóval az operában feldobta a halhatatlanság lehetőségét, később, mikor az irodában kiterítette a lapjait pedig belefúrt Anakin fejébe és kiszedte, amire szüksége van, ezzel lendített egyet a srác új ösévnyre terelésén, ráadásul bizonyította is, hogy tud bánni az Erővel ("Alaposan ismeri az Erőt." olyannyira, hogy gond nélkül kiolvas bármit bárki elméjéből).

 

Az a jelenet pedig tényleg sosem volt benne. Ez már csak azért is biztos, mert a mozi változat volt a VHS-en is. A DVD-hez csak hozzá tettek, el nem vettek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is, Panakát felejtsük el.

 

Másodszor szerintem már az operában tudta mivel lehet megfogni Anakint. Szerintem egyértelműen a Padmé iránti aggodalmára játszott, mert egyébként nem lett volna értelme.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másodszor szerintem már az operában tudta mivel lehet megfogni Anakint. Szerintem egyértelműen a Padmé iránti aggodalmára játszott, mert egyébként nem let volna értelme.

Erről van szó. Csak szerintem az operában még konkrétan nem tudta, hogy Anakin úgy aggódik Padméért, mint feleség, de azt gyaníthatta, hogy vagy Obi-Wan (ami nem valószínű), vagy Padmé aggódásának tárgya. Már csak azért is, mert az ep2-ben is Palpatine az, aki Anakinékat Amidalahoz küldi, valószínűleg azért, mert a fiú mesélt arról, mennyire tetszik neki a lány. Azután gondolom figyelemmel kísérte az ep2-es fejleményeket, képletesen. A filmből is kiderül, hogy Anakin elmondta Palpatine-nak első küldetését, tehát tudta, hogy a szanátorral a Naboora mennek kettesben. Aztán arról is informálódhatott, hogy a Tatooine-ra is együtt ruccantak ki. Szóval, ismerve a kancellárt, pontosan tudta, hogy Padmé miatt aggódik, csak a feleség rész nem volt 100%, de az összképben annak nem is kellett annak lennie. Elvégre, az csak egy fogalom, a lényeg pedig az érzésen volt. Viszont, amikor később kimondta ezt, vagyis rájött ő maga is, ezzel bizonyíthatta, hogy mekkora a hatalma, hiszen ezt az egyet nagyon rejtegette Anakin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu és Yoda azt biztos tudja, hogy Anakin vonzalmat érez Padmé iránt, hiszen ezt az ep2-ben Obi-Wan maga mondta el nekik, tehát ezt ő is tudja. És valószínűleg Obi-Wan többet is tud, csak nem teszi szóvá (van az a kivágott jelenet, amiben Obi-Wan az utapaui útja előtt meglátogatja Padmét, az is erre utalt volna). Példáúl gond nélkül rájön, hogy csak Padmé tudhatja, hol van Vader, és arra is, hogy ő a gyerek(ek) apja, vagy hogy Padmét követve eljut Vaderhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...a kivágott jelentben mondta el Windunak. Tehát ez nem számít.

Úúúúú... tényleg, totál úgy emlékeztem, hogy a folyosón azt is elmondta. Entsuldigung :rock:

Akkor maradt az ep3-ban látott dolgok. Szóval, Windu és Yoda nem tudták (maximum gyanították, bár erre nincs utalás sem), Obi-Wan viszont többett tudott, mint amennyit Padmé és Anakin együttesen szerettek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem megvan a Z-s példány. Hol mondja ezt Anakin szerinted? Majd megkeresem.

Asszem amikor a boltban találkoznak, akkor már mondja h feleségül fogja venni. Később meg a japorfás résznél mondja Padmé hogy "Hogy is felejthetném el a leendő férjemet?" asszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről rögtön az ugrott be amit Palpi mond Luke-nak hogy minden úgy alakult ahogy eltervezte.

De hogy mégis hogy tervelte és vitelezte ki az egészet Anivel az már tényleg kész rejtély.

 

Palpi! Egyszer mégis le fognak lepleződni az üzelmeid! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről rögtön az ugrott be amit Palpi mond Luke-nak hogy minden úgy alakult ahogy eltervezte.

De hogy mégis hogy tervelte és vitelezte ki az egészet Anivel az már tényleg kész rejtély.

Ezt most nem nagyon értem. :rock: Kifejtenéd bővebben? De ha nem EPIII-as (gondolom nem, mert benne van Luke is), akkor mehet a palpi topikba is vagy ahova való. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Luke-os rész csak egy példa volt.

Arra akartam vele utalni hogy Palpinak itt is lehetett valami stratégiája ami alapján biztosra akart menni Aninél.

Végül is itt most ennek a csomónak a bogozgatása zajlik. :rock:

 

EDIT: Most jövök rá hogy össze-vissza fogalmaztam meg az előzőt.

Ott a második mondat már az EP3-hoz akart lenni csak egyedül Ani került bele. Még a ragot is elírtam. Totál az jön le belőle mintha Ani lett volna Palpi tervelőtársa.

Ani akkor meg a meg nem született gyereke dolgai ellen szervezkedett volna.

Kész káoszt írtam.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.