Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Palpi onnan tudta, hogy ő intézte úgy, hogy Anakin és Padmé összejöjjenek.Ő már az EP1 végén tudta, hogy Anakin lesz valamikor a tanítványa.Gondolom néha meglátogatta, Anakin meg elmondta neki, hogy szereti Padmét.Az EP2-ben meg már csak úgy intézte, hogy összejöjjenek.A házasságot szerintem meg Anakin elmondta Palpinak.Az EP3-ban kiderül, hogy őbenne bízott a legjobban.Ha buckalakó mészárlást elmesélte neki, akkor a házasság ahhoz képest semmisség.Szerintem még az álmát is elmondta neki az EP3-ban.Nyilván nem csak annyi találka volt köztük mint a filmben volt.

Yoda meg Obi pedig pontosan tudta, mi a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem mondta el. Már csak azért sem, mert a buckalakós dolog az a saját titka, ellenben a házasság Padméjé is, közös. Ha elmondaná a lány beleegyezése nélkül, az szög lenne a kapcsolatuk koporsójára, amit pedig szándékosan nem akar Anakin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt arról van szó, hogy Anakin a jedik elöl takargatja a gondolatainak eme részét, viszont Palpi előtt nem aggódik emiatt, hiszen jó ideig fogalma sincs arról, hogy a sith-el haverkodik. Ergó nem fél attól, hogy Palpi láthatja-e az agyát.

A jedik meg talán csak a felszínt látják, vagyis hogy azért zavarodott, mert kémkednie kell a haverja ill. a Köztársaság vezetője után. Ami igaz is, de az igazi ok a rémálom miatt van. Mire erre rájönnek (Obi1), már késő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepett arcal: "miket beszél????"

Nekem ez úgy tűnik mintha hitetlenkedne ,hogy van valaki aki tudja, hogy mi módon lehet megmenteni a feleségét.Azért kérdi, hogy "miket beszél?" ,hogy mondjon a módról többet, és nem azért ,mintha Palpi beletrafált volna ,hogy neki felesége van, ő meg tagadná a kérdéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Nemrég olvastam hogy a film elején a keselyűdroid szövegelésének az eleje "On y va!" ami egy francia nyelvtanulási módszer vagy hasonló.

Tud erről valaki valamit hogy igaz-e?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap elszúrtam mert nem néztem utána hogy pontosan mit jelent.

Ha igaz ez a dolog akkor a drobicsek azt mondja hogy "Gyerünk!".

Hát, én egyáltalán nem értem, mit mond akkor, azt hittem, hogy R2-hoz hasonlóan saját nyelvük van. Megint megtudtam valami újat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
És nem ez az egyetlen utalás az Alienre. Valaki nagyon szereti a készítők közül. :)

Hát, én az ep2-ben véltem felfedezni hasonló beállítást, mint ami az Alien Resurrectionban van. Szóval bárki is ez az alien fan, már régebb óta ott ólálkodik a filmek körül. Bár ki tudja, lehet maga Lucas az :)

De egyedül azt tudom, hogy Ron Cobb, az Alien concept art rajzolója dolgozott az ANH-n... viszont ő nem dolgozott azon kívül egyik másik SW-n sem.

 

Edit: találtam egy közös nevezőt. A supervising art director (tököm tudja mi akar ez lenni) Peter Russell dolgozott az ep1-2-3-on, illetve az Aliens-en.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

CelEu-n ak egyik művészetis emberke (aki a Vader-sisakot tervezte) adott aláírást arra a képre, amin a székbe ágyazott űrutas van... sajna az az egy kép volt nála, és azt is állítólag hosszas kunyerálás után sikerült elszedni tőle. Én már csak a szerencsés szemfüles kezében láttam :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Egyetértek, nem illett volna bele a film azon szakaszába, főleg ahogy belerúgja a Boga azt a kis ufót a gyíkbudiba elég fura.

Ahogy emlékszem, animatics szinten elég sok gáz dolog volt az EPIII idején. Pl. volt az, amikor Yoda fetrengett a sárban, mert a wokie-k háziállatának akart látszani. Állítólag ez animatics szintjén létezett... Akkoriban a szívbaj kerülgetett az ilyen hírek miatt. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl. volt az, amikor Yoda fetrengett a sárban, mert a wokie-k háziállatának akart látszani. Állítólag ez animatics szintjén létezett... Akkoriban a szívbaj kerülgetett az ilyen hírek miatt. :oops:

És akkor nem is beszéltünk a kis zöld mester bélgázairól..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a könyvből indulok ki, akkor több jelenet is van, ami nekem kicsit hiányzott a filmből, de ez speciel nem, mert nem sokat ad hozzá a történetvezetéshez.

Ha a DVD-n megtalálható kivágott jeleneteket nézem, amelyeket le is forgattak, de aztán mégsem kerültek be a filmbe, mert megbontották volna a történet ívét, azok közül is több értelme lett volna néhányat mégis betenni, mint éppen ezt.

Én sem bánom, hogy ilyen jelenet nem lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.