Ugrás a kommentre

3x02 - ARC Troopers


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem is. Nekem a legnagyobb klónok közé nött fel a tetteivel.
Mindig is szerettem az ilyen sztereotip figurákat, akik tiszta jellemükkel és bátorságukkal bizonyítják, hogy a fogyatékosságuk nem minden. Itt is ennek láttuk egy szép példáját. De nem akarom szegény 99-et ennyire fényezni, mégis csak az elismerés hangján lehet róla megemlékezni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig is szerettem az ilyen sztereotip figurákat, akik tiszta jellemükkel és bátorságukkal bizonyítják, hogy a fogyatékosságuk nem minden. Itt is ennek láttuk egy szép példáját. De nem akarom szegény 99-et ennyire fényezni, mégis csak az elismerés hangján lehet róla megemlékezni.

 

 

Pedig megérdemli a fényezést. Megmondom öszintén amikor a végén a harcoló klón ölében feküdt a halott teste, megkönnyeztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig megérdemli a fényezést. Megmondom öszintén amikor a végén a harcoló klón ölében feküdt a halott teste, megkönnyeztem.
Az döbbenetesen jó jelenet volt! Azt hiszem meg is említettem az értékelésemben. Ott látszott, hogy a klónoknak is sokat jelentett az "öreg". De az a póz ahogy ott ültek....eszméletlen. Csak meg ne tudja oldie, hogy felnőtt emberek pityeregnek a TCW -n. :P:D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az döbbenetesen jó jelenet volt! Azt hiszem meg is említettem az értékelésemben. Ott látszott, hogy a klónoknak is sokat jelentett az "öreg". De az a póz ahogy ott ültek....eszméletlen. Csak meg ne tudja oldie, hogy felnőtt emberek pityeregnek a TCW -n. :D:P

 

Ő is pityergett, csak közben "szégyellte. :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár én lényegében azt sem tudom, hogy egy padawan folyton a mestere mellett dekkol-e?
Biztos nem, hiszen Anakin is önálló küldetésben kísérte el Padmét a Naboo-ra, pedig akkor még béke volt. :D Háborúban még nagyobb az esélye, hogy külön utakon járnak időnként.

 

 

Pedig megérdemli a fényezést. Megmondom öszintén amikor a végén a harcoló klón ölében feküdt a halott teste, megkönnyeztem.
Megható jelenet volt, az biztos. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az is lehet, hogy ők a város egy másik pontján harcoltak. Vagy ők védték a többi kadétot, akiktől leszakadtak azok, akik Echóék mellé kerültek. Elég nagy volt az a város, és eléggé szerteszét harcoltak, nem csoda, ha két szem figura nem tűnik fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az is lehet, hogy ők a város egy másik pontján harcoltak. Vagy ők védték a többi kadétot, akiktől leszakadtak azok, akik Echóék mellé kerültek. Elég nagy volt az a város, és eléggé szerteszét harcoltak, nem csoda, ha két szem figura nem tűnik fel.
Igazad lehet, csak dramaturgiai szempontból nem lett volna utolsó, ha találkoznak Echoval és Fives -al.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az is meglehet, hogy már nincs is rájuk szükség. A kiképzést átvették a veterán klónok.
És az nem lehet, hogy már nem volt rájuk szükség? Végül is egy idő után akár a klónok is kiképezhették a saját embereiket.

Bravo! :D Nem tudom, de én nem hiszem ezt. Nem láttunk kiképző klónt sem. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem hiszem, ráadásul kétlem, hogy a Clone Cadets és az ARC Troopers között túl sok idő telt volna el.
Minimum félév biztos eltelt.

 

 

Amikor írtam, még nem láttam, hogy Oldie is épp ezt írja. :P Közben mással is foglalkoztam.
Nem azért írtam mert baj, hanem mert ugyanarra gondoltatok. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egy kadétból sem ARC trooper pár hét alatt. Szerintem. :D

Fene se tudja ezeknél hogyan megy. :P Persze nyilván nem egy két nap telt el, de szerintem csak pár hónap lehetett, vagy annyi se. Elvégre, még a Rookiesban is fényesek voltak, akiket az őrmesterük frissen világosított fel, miért is vannak ott (mintha csak akkoriban kerültek volna oda), és utána gondolom Grievous nem agyalt hónapokig azon, hogyan kéne újra megtámadni a Kaminot (elvégre Asajj már a Rookiesban a bolygón volt, és szerintem a forrásaik nem kiapadhatatlanok; ráadásul mindnél tovább várnak, annál valószínűbb, hogy felfedezték volna Ventresst).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fene se tudja ezeknél hogyan megy. :P Persze nyilván nem egy két nap telt el, de szerintem csak pár hónap lehetett, vagy annyi se. Elvégre, még a Rookiesban is fényesek voltak, akiket az őrmesterük frissen világosított fel, miért is vannak ott (mintha csak akkoriban kerültek volna oda), és utána gondolom Grievous nem agyalt hónapokig azon, hogyan kéne újra megtámadni a Kaminot (elvégre Asajj már a Rookiesban a bolygón volt, és szerintem a forrásaik nem kiapadhatatlanok; ráadásul mindnél tovább várnak, annál valószínűbb, hogy felfedezték volna Ventresst).
Igen, lehetett pár hónap is. De Hevy mondja a Rishi állomáson, hogy minek nézze meg mi van odakint, hisz ugyanaz mint az előző száz alkalommal. :D Szóval egy ideje már ott lehettek. A kiképző meg csak nyomatékosítani szerette volna bennük a dolgokat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden túlzás nélkül mondhatom, hihetetlenül jó rész volt, amelynek minden pillanatát élveztem. A nyugodtabb hangvételű nyitány után, azoknak is kedveztek, akik az akció megszállottai, így szépen kiegészíti egymást a két rész.

Remekül bemutatták, hogy milyen sokat jelent a klónoknak Kamino, ahol a világra jöttek. Itt megint előtérbe kerül a számomra már eddig is egyértelmű mondani való, miszerint a klónok bár harcra lettek "programozva", nem érzelemmentes, gépies katonák, ahogy a kaminóiak és minden bizonnyal a szakadárok tekintenek rájuk, hiszen akkor nem védenék ilyen elszántan Kaminót, csupán egy csata lenne számukra a többi közül. Rex megnyilvánulása is találó volt az elején. Echo, Fives és 99 találkozása megindító volt, főleg amikor az öreg megtudta, hogy Heavy feláldozta az életét a testvéreiért. Tetszett Tipoca Citiy védelme, így kiteljesedett az előző epizódban látott csapatmunka, összetartás és hősiesség hármasa. Ahogy a kis kadétok, 99, Ecko, Fives, Rex illetve Cody összefogtak. 99 ezúttal is rengeteg segítséget nyújtott a társainak, a halála pedig az epizód legdrámaibb pontja volt, amit az aláfestő zene is kiválóan éreztetett. Az pedig nem kis dicsőség, hogy a saját hazáját és saját testvéreit védelmezve halt meg.

A nyitó űrcsata amilyen rövid volt, legalább annyira látványos. Gondolok itt az ARC-170-esek, Y-szárnyúak, Torrent-vadászok és persze Anakin Delta-7-esének impozáns támadására Grievous maréknyi flottája ellen. A kameramozgás is telitalálat volt ebben a jelenetben. Grievous terve sem volt minden napi és nem vagyok benne biztos, hogy ha nincs ott Obi-Wan, akkor is rájönnek, hogy a vízbe zúduló törmelékek jelentik a kulcsot. A víz alatt összeszerelt polip-szerű támadóhajók ötlete is bejött, akár csak Grievous "landolása" az óceánba. Az viszont nem tiszta, hogy Ventress miként jutott le a bolygóra, hiszen az epizód elején már a víz alól lép kapcsolatba Grievous-el, tehát nem jöhetett a törmelékekkel. Ha pedig a köztársasági blokád valóban olyan erős, ahogy Lama Su állította, nem tudom elképzelni, hogy észrevétlenül átjuthatott volna. Obi-Wan megint alakított, a víz alatti jelenete abszolút rendben volt. Ismét megtudtunk valamit: a fénykard működik a víz alatt. Eleinte cáfoltam ezt, mert az EP1-ben volt egy kivágott jelenet, ahol Obi-Wan fegyvere zárlatos lett a nabooi mocsárban, de közben rájöttem, hogy nem véletlenül vágták ki azt a részt. Másrészt ennyi erővel, az eső is hazavágná a fénykardot, amit többek között az EP2 is remekül megcáfolt. Az Aqua-droidok ötlete tetszett, bár gyanúsan sok Super Battle Droid vonással rendelkeztek. Viszont kaptam egy nagyon rövid víz alatti csatát, amit már az 1. évad óta hiányoltam. A darabokra törő klón-tartályok talán az epizód egyik leglátványosabb jelenetére sikeredett, ahol nem kevés még meg sem "született" klón veszthette életét. A "Polipok" partraszállása is remek látványelem volt, akár csak az előrenyomuló Aqua-dridok támadása.

Ventress és Grievous első találkozása hatalmas volt, tetszett a nő stílusa. Ventress is egy remek karakter, igazán teret kaphatna a kibontakozásra, ahogy ebben a részben is láttuk, mert 46-ból 4 rész minden, csak nem sok. Remek volt, ahogy lekezelte a fölényeskedni próbáló Grievous-t, viszont a kivégzett klónnal való csókos jelenetért kár, igazán bent maradhatott volna. :P A szeparatistáknak vajon miért kellett nekik Jango DNS-e?

Shaak Ti ezúttal sem kapott jelentős szerepet, de az a kevés itt is rendben volt. Anakin és Ventress párbaja érett már, miután a Hidden Enemy-ben jóformán semmit sem láttunk. Obi-Wan és Grievous ezúttal sem kerülték egymást, ami azért nem zavaró, mert ezáltal sokkal jobban átjön az EP3-ból, hogy ők ketten mekkora riválisok, hányszor próbálták már megölni a másikat. Ezzel szemben, Filoni-ék ügyesen megoldják, hogy Grievous és Anakin még csak ne is lássák egymást a Láthatatlan Kéz előtt, Obi-Wannal való való találkozása viszont nem szeg semmilyen szabályt. Azon nagyot néztem, hogy a lezuhanó Polip egyik karja majdnem agyon vágta Vantress-t, mert nem kellett hozzá sok. Az viszont megint csak remek jelenet lett, amikor Anakin és a klónok visszaszerzik a DNS-t és lefegyverezik Ventress-t, aki szokásához híven, elmenekül Grievous golyójával. :D Nem bánom, hogy megint a Köztársaság nyert, Kaminón ennek így kellett lennie, viszont a jövőben kaphatnánk egy-két szeparatista győzelmet is, csak hogy tudjuk, milyen is az. :D Mindent egybe vetve, erre az epizódra sem lehet panaszom, az első résszel együtt pedig bátran kijelenthetem, hogy remekül rajtolt a 3. évad és a folytatás sikerében sem kételkedem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nézzük. :D

 

Az viszont nem tiszta, hogy Ventress miként jutott le a bolygóra, hiszen az epizód elején már a víz alól lép kapcsolatba Grievous-el, tehát nem jöhetett a törmelékekkel. Ha pedig a köztársasági blokád valóban olyan erős, ahogy Lama Su állította, nem tudom elképzelni, hogy észrevétlenül átjuthatott volna.
Pedig biztos erről van szó. De szerintem korábban nem volt a bolygó körül blokád, mert annyi hajót amennyit láttunk, nem lehet hosszú időre lekötni egy helyen.

 

Obi-Wan megint alakított, a víz alatti jelenete abszolút rendben volt. Ismét megtudtunk valamit: a fénykard működik a víz alatt. Eleinte cáfoltam ezt, mert az EP1-ben volt egy kivágott jelenet, ahol Obi-Wan fegyvere zárlatos lett a nabooi mocsárban, de közben rájöttem, hogy nem véletlenül vágták ki azt a részt. Másrészt ennyi erővel, az eső is hazavágná a fénykardot, amit többek között az EP2 is remekül megcáfolt.
Így van! Sose értettem miért hivatkoznak mindig egy KIVÁGOTT jelenetre, amikor az nem számít, hisz az EPII -ben látjuk, hogy a víz nem igazán árt rövid távon a fénykardnak.

 

A darabokra törő klón-tartályok talán az epizód egyik leglátványosabb jelenetére sikeredett, ahol nem kevés még meg sem "született" klón veszthette életét.
A sorozat legmonumentálisabb jelenete ez! Egyébként az omlás kezdetén mintha lehetne látni egy-két zuhanó bébit. :)

 

Ventress is egy remek karakter, igazán teret kaphatna a kibontakozásra, ahogy ebben a részben is láttuk, mert 46-ból 4 rész minden, csak nem sok.
Ó, ha tudnád, hogy ebben az évadban milyen mélyen benne lesz majs. :)

 

Az viszont megint csak remek jelenet lett, amikor Anakin és a klónok visszaszerzik a DNS-t
Az a benyúló klón kéz tényleg nagyon jó lett, és egyben jelzés értékű is. :) Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nézzük. :)

 

Pedig biztos erről van szó. De az se biztos, hogy korábban volt a bolygó körül blokád. Sőt, biztos, hogy nem volt, mert annyi hajót amit láttunk, nem lehet hosszú időre lekötni egy bolygó védelmére.

Ekkora kihívást jelent egy-egy epizódértékelésem? :)

 

Közben megnéztem a Rookies-t és rájöttem, hogy az sem kizárt, hogy Ventress már akkor a Kaminón volt, mert említette Grievous-nek, hogy megérkezett a találkozási ponthoz. Még ha így is van, akkor sem tudom elképzelni, hogy egy igencsak jelentősnek mondható Köztársasági bolygóra észrevétlenül le tud jutni egy szeparatista hajó. Szerintem sem állomásozott annyi csillagromboló a blokádban akkor, mint ebben az epizódban, de még így is nehezen hihető számomra az "észrevétlen behatolás" magyarázata, némi nemű védelem kellett, hogy legyen a bolygó körül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.