Ugrás a kommentre

3x02 - ARC Troopers


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem a törmelék belsejében volt. Bár nekem ez az egész törmelékesdi kicsit olyan erőltetett.
Lehet, hogy egy bársonyszékben utazott az egyik "hajtóműben". :D Elég nagyok voltak azok a darabok.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elöző résszel ellentétben ez szinte maradéktalanul tetszett (a szinte is csak a Grivi Obi párbaj miatt, amit Oldiehoz hasonlóan én is döccenősnek érzek). Eddig már meg is néztem kétszer, ami nálam különösen ritka :bumm:

 

Assaj zseniális - nagyon jó ahogy bujtatottan előkerül általa a szexualitás az SW-ben. Jellemzően ő az a CW karakter, aki ugyan nagyon eltér a filmekben megszokottaktól, mégis valahogy nagyon SW-s.

 

A támadásnak van egy-két egészen gyönyörü jelenete: a leszakadó tartályok, a gránátvető kilővése az egyik robot-polipra. Wow.

 

99-es önfeláldozása pedig jól sikerült. Nem gondoltam volna egyébként. Mikor elindult, még gondoltam is magamban, hogy ez azért picit hatásvadász lesz. De aztán jött az a zene, ami ugyan csak fokozta a hatásvadászatot, de teljesen kerekké és széppé tette a jelenetet. Nagyon szépen müködött.

 

Jó kis epizód volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Erre egyszerű a válasz: nem akartak degenerációt. A másolat másolatának a másolata már egy gnóm lenne. A klónozás folyamán (legalábbis a sci-fikben ez alaptétel) egyre nagyobb a degeneráció, ezért lehetőség szerint mindig a forrás DNS-sel kell dolgozni. Az friss, egy klóné már csak másolat, abban már jelentkeznek a klónozás kis hibái. És sok kis hiba tragédia :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre egyszerű a válasz: nem akartak degenerációt. A másolat másolatának a másolata már egy gnóm lenne. A klónozás folyamán (legalábbis a sci-fikben ez alaptétel) egyre nagyobb a degeneráció, ezért lehetőség szerint mindig a forrás DNS-sel kell dolgozni. Az friss, egy klóné már csak másolat, abban már jelentkeznek a klónozás kis hibái. És sok kis hiba tragédia :)

Hogy én erre nem gondoltam, pedig milyen pofonegyszerű. :pfff: Ráadásul már a sima klónoknál sincs minden rendben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

A legnagyobb erénye a magyar szinkronnak, hogy minden változatlan maradt. Mármint... Volt erről szó, hogy idén járt le a magyar szinkronhangok szerződése, de megnyugtató érzés volt ismét hallani Moser Károlyt és Anger Zsoltot... Meg persze a többieket is, Cody hangja megváltozott, de annyira nem üt el a korábbitól. Rex hangját is meghagyták, ahogy Ventress és Grievous is a helyén maradt. A klón nevek azok, amikkel még nehezen fogok megbékélni, ez a Csupaöt dolog még mindig nem tetszik a fülemnek. És persze Broadside eseténél kiderült, hogy csak akkor fordítják le a klón neveket, amikor a szöveg környezet nagyon megkívánja, mondjuk Echo ebből a szempontból kivételnek számít, mert az ő nevénél tényleg megérte volna lefordítani, de hát ők tudják... A legnagyobb probléma továbbra is az, hogy semmi egységesség nincs a sorozat fordításában, de ez nem csak ennél a sorozatnál igaz. Sajnos ha magyarul próbálnánk meg megnézni ezt az összefüggő három részt... Hát... A nevek miatt elég hülyén jön ki a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy Anger Zsolt, Moser Károly, Varga Klára, Berzsenyi Zoltán és Faragó András is maradt. Bár amikor Rex szól a kadétoknak, hogy "Most!", akkor ezt Varga Rókus hangján teszi. Hiába, ilyen dolgokra nem tudnak figyelni...

 

Kivágták a halotti csókos jelenetet?

 

Igen. Nagyon vártam, hogy vajon mi lesz de éreztem, hogy nem lesz benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legnagyobb erénye a magyar szinkronnak, hogy minden változatlan maradt. Mármint... Volt erről szó, hogy idén járt le a magyar szinkronhangok szerződése, de megnyugtató érzés volt ismét hallani Moser Károlyt és Anger Zsoltot... Meg persze a többieket is, Cody hangja megváltozott, de annyira nem üt el a korábbitól. Rex hangját is meghagyták, ahogy Ventress és Grievous is a helyén maradt. A klón nevek azok, amikkel még nehezen fogok megbékélni, ez a Csupaöt dolog még mindig nem tetszik a fülemnek. És persze Broadside eseténél kiderült, hogy csak akkor fordítják le a klón neveket, amikor a szöveg környezet nagyon megkívánja, mondjuk Echo ebből a szempontból kivételnek számít, mert az ő nevénél tényleg megérte volna lefordítani, de hát ők tudják... A legnagyobb probléma továbbra is az, hogy semmi egységesség nincs a sorozat fordításában, de ez nem csak ennél a sorozatnál igaz. Sajnos ha magyarul próbálnánk meg megnézni ezt az összefüggő három részt... Hát... A nevek miatt elég hülyén jön ki a dolog.

Egyetértek, az egységesség a fordításban és a szinkronban is jó lenne.

Ami nagyon fura volt Ventress nevének kiejtése: "aszáj ventrissz"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most nem emlékszem, hogy volt-e róla szó, de Cody nevezte ki Echo-t és Fives -ot ARC osztagosnak? Ez nem a Jedi tábornokok dolga lenne?

Általában a közvetlen felettes dolga, a tábornok legfeljebb adminisztrál. Mondjuk kicsit így is fura, mert elvben Cody nem az 501-esek parancsnoka (az Appo), de lehet, hogy átirányította őket az ő légiójába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Általában a közvetlen felettes dolga, a tábornok legfeljebb adminisztrál. Mondjuk kicsit így is fura, mert elvben Cody nem az 501-esek parancsnoka (az Appo), de lehet, hogy átirányította őket az ő légiójába.

Pedzegettem már a kérdést korábban, de nem ebben a formában. :D Szóval érdekes, hogy a klónok saját hatáskörükben léptethetik elő a társaikat... Persze ha így van. Appo is érdekes, mert nem láttuk még. A rész elején Anakin Rex -nek adja ki a parancsot, hogy riadóztassa az 501 -eseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedzegettem már a kérdést korábban, de nem ebben a formában. :D Szóval érdekes, hogy a klónok saját hatáskörükben léptethetik elő a társaikat... Persze ha így van. Appo is érdekes, mert nem láttuk még. A rész elején Anakin Rex -nek adja ki a parancsot, hogy riadóztassa az 501 -eseket.

Általában az előléptetés a parancsnok hatáskörében van. Leegyszerűsítve úgy működik a dolog, hogy egy szakaszparancsnok benyújtja a kérelmet az előléptetésre a felettesei felé (századparancsnok, ezredparancsok, stb.), azok jóváhagyják, aztán a szakaszparancsnok meg előléptet/kitüntet. De ezek csak papíron tartoznak egy tábornok hatáskörében, valójában általában egy ilyen "heti előléptetendő személyek" listát ír alá ő, vagy egy alatta dolgozó tiszt. A tábronokok nem érnek rá ilyen mezei dolgokkal foglalkozni (kivéve, ha valaki közvetlen alattuk van, mert egy ezredparancsnokkal már nekik kell foglalkozniuk). De a személyi ügyeket mindig a közvetlen felettes intézi, fölötte csak aláírnak.

Esetünkben, mivel Anakinéknál Rex a legmagasabb rangú 501-es, így ő felel ott a személyi ügyekért. Nyilván Appo, aki fényévekre van, nem dönthet ilyen kérdésekben, hiszen jó eséllyel soha nem is találkozik ezekkel a klónokkal.

Amúgy Rex százada szerintem átvezényelt század. Az 501-esbe tartoznak, ám mivel Obi-Wan és Anakin gyakran dolgoznak együtt (és láthatóan Anakin nem kapott saját légiót), így Rexéket beosztották Cody alá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon jó volt, tele akcióval. A két rész hatására nehéz halála még megdöbbentőbb. Grievous és Ventress hangja még mindig nagyon jó. A rész hibája hogy Obi és Grievous megint párbajoztak, meg lehetett volna oldani úgy, hogy Grievous Shaak Ti-vel csap össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész hibája hogy Obi és Grievous megint párbajoztak, meg lehetett volna oldani úgy, hogy Grievous Shaak Ti-vel csap össze.

Obi és Grievous már összecsaptak párszor, úgyhogy eggyel több vagy kevesebb már nem oszt nem szoroz - az Ep3-as találkozásuk már rég átértelmeződött. Shaak Ti viszont valóban sokkal érdekesebb ellenfél lett volna a tábornoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.