Ugrás a kommentre

3x03 - Supply Lines


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Most őszintén. Nem tök mindegy? :D
Hát azért nem. Azért ne dinamikus változók legyenek a tárgyak a filmben. Gondolom a GYU rajongók se repdesnének ha egyszer csak az Egy Gyűrűt egy buta baki miatt Egy Orrkarikára kéne változtatni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ezt én így értem, csak a miért a homályos :D Ekkora kavarás nagyon más filmben még nem volt :D

Majd nézd meg egyszer az Alien franchise-t, de érdemes lenne a Star Trek szériát is végiglapoznod, hogy a Termiatorról már ne is szóljak, és rájössz, hogy ez semmiség :D

 

Most őszintén. Nem tök mindegy? :)

Annyiból nem tök mindegy, hogy így most elveszítettünk egy kapcsolódási pontot az ep3 és az ep4 között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd nézd meg egyszer az Alien franchise-t, de érdemes lenne a Star Trek szériát is végiglapoznod, hogy a Termiatorról már ne is szóljak, és rájössz, hogy ez semmiség :D
Én ott nem ismerek egy levetített anyag utáni változásokról ahol szereplők és tárgyak neveit változtatták volna meg vagy kétséget hagytak volna. :D Itt meg ugye szó van a Tantive IV-ről, Greedoról, Ahsoka EP II-es szerepléséről....Folytassam? :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiból nem tök mindegy, hogy így most elveszítettünk egy kapcsolódási pontot az ep3 és az ep4 között.
Maradt elég. :D

 

 

Ahsoka EP II-es szerepléséről....

 

OFF

Ahsoka az EPII -ben? Túl sok Fringe-t néztél. :D

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ott nem ismerek egy levetített anyag utáni változásokról ahol szereplők és tárgyak neveit változtatták volna meg vagy kétséget hagytak volna. :D

Attól, hogy te nem ismersz, még vannak. Kezdjük mindjárt az Alien3-ban kétséges Bishoppal, akiről máig nem döntötték el még a készítők sem, hogy ember-e vagy android. Az Alien3 szerint ő tervezte a Bishop androidot és róla is mintázták. Az AVP szerint nem Michael Bishop, hanem Charles Bishop tervezte a Bishop androidot és róla mintázták, és az Alien3-ban is csak egy androidot láttunk. Aztán, az A3-ban szereplő Fiorina 161-es bolygó az AR-re rejtélyes módon Fury 16-ra neveződött át (Fury csak a beceneve volt). Ja, és nehéz elmenni amellett a tény mellett, hogy még az AR-ben, ami 2400-ban játszódik is alig tudtak valamit a dögökről, de azok már a 2000-es években is a Földön korzóztak, és kiirtottak komplett várost miattuk, az Antarktiszon a dögök testét is fellelhetik, stb-stb. Folytassam?

Aztán, Star Trek. Ahhoz képest, hogy a TNG-ben még úgy szól a fáma, hogy az Enterprise D az ötödik csillaghajó ezen a néven, hála az Enterprise című sorozatnak, kiderült, hogy az már vagy a nyolcadik (merthogy még az NX-01 előtt is volt kettő, de még az NX-01-et sem említették soha a büdös életben a később játszódó epizódokban). Hogy a ferengikkel, romulánokkal, klingonokkal és borggal való kapcsolatfelvétel teljes összekutyulásáról már ne is beszéljek. De szóvá tehetném azt is, hogy a Csillagflotta születése is mintegy 100 évvel megelőzi az addig ismert évszámot. Folytassam?

Terminator, elég csak John Connor születési évszámát megnézni, szegény srác mindegyik epizódban máskor született, de ugyanígy Sarah Connor is mindig más évben jött a napvilágra, és szerencsére mindez Kyle-t sem kerülte el. Amikor korábban elhangzott mondatokat teljesen átírnak, hogy alkalmazható legyen az aktuális részhez.

De említhetném a Stargate-et is, ahol Jack O'Neilből Jack O'Neill lett, Shau'riból Sha're, ahol a csillagkapu technikája filmről sorozatra, sorozatról sorozatra változik.

Azért ezek kicsit fontosabb változtatások (révén a komplett világ, a szereplők maguk, vagy események sora változik meg), mint egy hajó nevének megváltoztatása, ami amúgy sem hangzott el soha egyetlen egyszer sem.

A retcont nem a TCW készítői találták fel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Ahsoka az EPII -ben? Túl sok Fringe-t néztél. :D

ON

Ez most úgy mondod mintha én találtam volna ki. Nézzél vissza pár topicot ahol megemlítik :D

 

Dzséjt, jogos amit mondasz, de nem hinném, hogy ez kimentené az SW-s változtatásokat. Számomra ugyanolyan buta "bakik" mint a többi filmben.

Nade mostmár vége az offnak mert kipenderítem mindjárt magamat egy figyelmeztetéssel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jé tényleg! Én már automatikusan parancsnoknak veszek minden klónt, akik Jedik mellett grasszálnak :lol: Légyszi Ody, írd át századosra.
Átírtam. Azért Organa is megnevettetett rendesen amikor odaszólt Dod -nak: "Sápadtnak tűnik, szenátor." :D:evil:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne is mondd. :D Nagyon csípem Organát már a Senate Murders óta. :)
De azért hogy tekerte már a szavakat Lott Dod? Igazi politikus. :evil: Azzal fenyegette Katuunkot, hogy ha megtámadják Toydariát a szakadár ker. szöv. hajói, akkor bizony ők le fognak lépni, mert ők is semlegesek és nem akarnak belefolyni a konfliktusba. :lol: Zseniális. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért hogy tekerte már a szavakat? Igazi politikus. :evil: Azzal fenyegette Katuunkot, hogy ha megtámadják Toydariát a szakadár ker. szöv. hajói, akkor bizony ők le fognak lépni, mert ők is semlegesek és nem akarnak belefolyni a konfliktusba. :D Zseniális.

Amit te írsz, azt Lott Dod mondta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nézted el, mert utólag szerkesztettem. Akkor is Dod -ra gondoltam, csak nem írtam bele. :D Szeretem a karaktert, remélem látjuk még. :evil:

Én is szeretem, bár én az összes neimoidi-t bírom. Mikor 5 évesen először láttam az EP I-et, már akkor is Nute Gunray lett a favorit. Azóta persze jött Lok Durd :) , akivel még a monogrammunk is megegyezik :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Immár többször látva az epizódit, számomra egyre tragikusabb Di mester és századának halála. Talán még eddig egy rész se mutatta be ilyen nyíltan a hősiességet ami jellemzi a Jediket és a klónokat.

 

A másik pedig, hogy nem tudok betelni Toydariáva és a Toydariakkal. :) Egyszerűen annyira szimpatikus az egész kultúrájuk és eszmerendszerük, mint önmaguk. :bumm: Ki gondolta volna ezt akkor, amikor megismertük Watto -t? Homlokegyeset ellentettje a népének. Nem tudja valaki, hogy hívják azt a Toydarit, aki arra figyelmezteti Katuunkot, hogy a jószívűségük háborúba is sodorhatja őket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ambush-ban Katuunko éppen azon "aggódik", hogy a Köztársaság képes lesz-e megvédeni a Toydariát (ami mellesleg ötletes kis bolygó, tetszik, hogy minden úgy van kialakítva, hogy az egyszerre legyen elérhető földről és égből), viszont pont itt látjuk, hogy nem mindig képes erre. Aztán persze a Rylothot is visszafoglalják, de milyen áron? Szóval ez a hat rész így egyben már inkább a Köztársaság erejéről szól, érzékelteti, hogy erősek, de ők is elbuknak néha napján.
Én mindig is furcsálltam az Ambush -ban, hogy Katuunko miért nem csap egyből Yoda kezébe, miért kell "versenyeztetni" a szepikkel (ok, Katuunko nem volt oda az ötletért, de mégis belement)? Most már tudjuk. A toydarik nagyon kényesek a semlegességükre, ez nagyon szépen átjön az epizódból, így háromszor is meggondolják melyik oldalra is állnak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon bejött az epizód. A csatajelenetek fantasztikusak, filmszerű élményt nyújtanak. Kedvencem mikor a köztársasági ágyu kilövi a droidvadászt majd az lángolva a sziklába csapódik miközben Di mester és egy klón utánanéz.

A Toydariak nagyon szimpik, barátságosak, Watto szöges ellentétei. Hatalmas volt ahogy Organa kitolt Lott Doddal. Jar-Jar végre nem komplett idiótaként viselkedik, bár engem az sem zavar ha csetlik-botlik.

Az epizód csúcspontja nálam Di mester és a klónok önfeláldozó harca volt. Tudták, hogy annyi nekik, mégis belevágtak. És eszembe jutott valami erről. Most derült ki, hogy a droidok nem ejtenek foglyokat ami elég kemény lehet a klónoknak, mert ha veszítenek tudják hogy halottak. Ebbe csak most gondoltam bele.

De arra is kiváncsi lennék mit gondolhattak azok a katonák akik mellöl lötték ki társaikat. Mert ugye tudták hogy esélytelen nyerniük és mégis maradtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizód csúcspontja nálam Di mester és a klónok önfeláldozó harca volt. Tudták, hogy annyi nekik, mégis belevágtak. És eszembe jutott valami erről. Most derült ki, hogy a droidok nem ejtenek foglyokat ami elég kemény lehet a klónoknak, mert ha veszítenek tudják hogy halottak. Ebbe csak most gondoltam bele.

De arra is kiváncsi lennék mit gondolhattak azok a katonák akik mellöl lötték ki társaikat. Mert ugye tudták hogy esélytelen nyerniük és mégis maradtak.

Épp ezt tetszett benne nekem is, mert belehasít az emberbe a tudat, hogy ez egy totálisan kegyetlen háború. A klónok a harctéren eleve halálra vannak ítélve, és ezt ők is tudják. Nem egyszer volt már erre célzás a sorozatban, de mégse mondanak ellen, vakon követve a parancsokat mennek a halálba a Jedik oldalán. Végre most láthattunk erre is egy szép példát. Ha másért nem is, de ezért a drámai töltetért érdemes volt ezt megmutatni. Akkor teljesedett ki a dráma, amikor a szállító hajó klónja még javában jelent, de Di mester már holtan fekszik a földön...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen az volt a legdurvább jelenet. meg most bemutattak egy Jedit, hogy ő sem tud legyőzni akárhány droidot. Ez nekem pont jól jött.
Már az Arénában is estek el Jedik, de a 66-os parancson kívül ennyire kiszolgáltatva, még sose láttam egy Jedit mint most itt. Tényleg becsülendő az, ahogy a halálba mentek. Amikor már kiötlötték a tervet tudták, hogy valószínűleg meghalnak. Keeli parancsnoknak ezzel szemben a szeme sem rebbent, sőt, ő is jónak tartotta a tervet. Tudta, hogy ez a kötelességük, ezt kell tenniük. Syndulla meg tényleg egy f*sz, hogy ezt az önfeláldozást még le se csokizta.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már az Arénában is estek el Jedik, de a 66-os parancson kívül ennyire kiszolgáltatva, még sose láttam egy Jedit mint most itt. Tényleg becsülendő az, ahogy a halálba mentek. Amikor már kiötlötték a tervet tudták, hogy valószínűleg meghalnak. Keeli parancsnoknak ezzel szemben a szeme sem rebbent, sőt, ő is jónak tartotta a tervet. Tudta, hogy ez a kötelességük, ezt kell tenniük. Syndulla meg tényleg egy f*sz, hogy ezt az önfeláldozást még le se csokizta.

 

 

Az nekem sem tetszett. Tényleg emberileg mindent megtett Di mester és akkor ez a hála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett ez az epizód. :) Azért is, mert a Ryloth-trilógia előzményeként megint eggyel kevesebb a fehér volt a nagy TCW kirakósban, és azért is, mert több minden jóból csipegetve állt össze a történet.

Először is: Katuunko király nagyon király karakter. :D Igazi bölcs és nagylelkű uralkodó, aki népe érdekeit nézve azt mondja, amit mondania kell (?nem veszélyeztethetjük a semlegességünket?), aztán pedig úgy cselekszik, ahogy helyesnek látja. :) Ody-hoz hasonlóan már az Ambush-ban is nagyon szimpatikus volt, de ezzel a résszel végleg belopta magát a szívembe. Ahogy az egész Toydari nép is ? Watto nyilván inkább Hutt-természetű (minden a haszon), nem véletlenül él a Tatooine-on, és játszik fogadásokat. Az is lehet, hogy valami disznóság miatt száműzték a szülőföldjéről. :D

Lott Dod szintén szuper volt, ő is igazi diplomata, pontosan azokat az érveket mondta Organa ellen, amelyeket Toydaria királya nem hagyhatott figyelmen kívül ? legalábbis látszólag. Szegény Orn Free Ta viszont ugyanolyan unszimpatikus maradt, mint eddig volt?

 

És akkor még nem beszéltem Di mester és klóncsapata önfeláldozó küzdelméről, ami nem attól kapott hangsúlyt, hogy ismertük őt vagy akár Keeli századost, hanem azért, mert sorsuk által az ember elképzeli, hogy hány helyen alakulhatott még ki ilyen kilátástalan küzdelem. Szerintem ezért is voltak ők ott, és nem valaki más, akiről már hallhattunk korábban. Haláluk megrázó volt, főleg, hogy épp már megérkezett a várt utánpótlás ? bár az élelmiszerrel és gyógyszerekkel, de fegyverek és lőszer nélkül utána sem tudtak volna élve kijutni abból a helyzetből.

 

Ami viszont ezek után számomra nagyon furcsa, az Cham Syndulla Ryloth-trilógiabeli hozzállása a Köztársasághoz és a Jedikhez, aminek már ennek az epizódnak a végén is volt előjele. Nem értem, miért mérges. Igaz, nem jött meg a szükséges utánpótlás, de nyilván azért nem, mert akadályozva volt. A védelmi feladatokat ellátó cirkálót kilőtték, a többi messze volt ? van ilyen egy háborúban. De hogy nem értékeli azt, hogy egy Jedi és osztaga ? akik szintén várták volna azt az erősítést - az életét adta azért, hogy a nők és gyerekek legalább megmeneküljenek? Hogy Ryloth később elesett, az nem kizárólag a Köztársaság hibája, legalábbis erre még eddig nem kaptunk bizonyítékot. Talán majd később kiderül erről még valami. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is: Katuunko király nagyon király karakter.
Én őt tenném meg Főkancellárnak. :) Pont arra a pozícióra termett.

 

Ami viszont ezek után számomra nagyon furcsa, az Cham Syndulla Ryloth-trilógiabeli hozzállása a Köztársasághoz és a Jedikhez, aminek már ennek az epizódnak a végén is volt előjele. Nem értem, miért mérges. Igaz, nem jött meg a szükséges utánpótlás, de nyilván azért nem, mert akadályozva volt. A védelmi feladatokat ellátó cirkálót kilőtték, a többi messze volt – van ilyen egy háborúban. De hogy nem értékeli azt, hogy egy Jedi és osztaga – akik szintén várták volna azt az erősítést - az életét adta azért, hogy a nők és gyerekek legalább megmeneküljenek? Hogy Ryloth később elesett, az nem kizárólag a Köztársaság hibája, legalábbis erre még eddig nem kaptunk bizonyítékot. Talán majd később kiderül erről még valami. :)
Syndulla a Köztársaságban csalódott, mert hagyták elveszni a Ryloth -ot. Az a csata volt a végső, hisz az űrflottát szétzúzták, így a földi vereség után nyilván a Szeparatisták kezére került a bolygó. Egyébként Cham dühét főleg az a szepik által elkövetett mészárlás fűti, amiről a Liberty on Ryloth -ban beszélt. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már az Arénában is estek el Jedik, de a 66-os parancson kívül ennyire kiszolgáltatva, még sose láttam egy Jedit mint most itt. Tényleg becsülendő az, ahogy a halálba mentek. Amikor már kiötlötték a tervet tudták, hogy valószínűleg meghalnak. Keeli parancsnoknak ezzel szemben a szeme sem rebbent, sőt, ő is jónak tartotta a tervet. Tudta, hogy ez a kötelességük, ezt kell tenniük. Syndulla meg tényleg egy f*sz, hogy ezt az önfeláldozást még le se csokizta.
Most olvasom, hogy épp ezt ecseteled Te is, amit én. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.