Ugrás a kommentre

3x03 - Supply Lines


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Kár, mert az a miniszter nagyon bejön aki Watto -hoz hasonlóan beszél. :D Egyébként végig nagyon jó az interakciójuk, érdemes figyelni őket. Még a szárnycsapásaik is leállnak, amikor Lott Dod a blokádot említi. :D

Igen, rengeteg apró kis momentum van az epizódban, amire szépen odafigyeltek. Emlékszem, az EP2-ben Watto szárny-reakciójára, amikor rájött, hogy Anakin jött hozzá látogatóba. Talán innen jött az ötlet. :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 5 hónappal később...

Most egész jó volt a szinkron. Bár Jar Jar-t túlspilázták, Katuunko viszont jó volt. Szóval tapasztalható némi fejlődés. :)

 

Egyetértek, jó volt a szinkron.

Di mester hangját szerintem nagyon eltalálták. Bail hangja megint új volt nekem. Cham hangját sikerült meghagyni, Katuunko hangja viszont Barbinek Péter lett, aki szinkronizálta már Lott Dodot és ugyebár ő is szerepelt a részben. Mindegy, végül is ez nem akkora probléma de az én fülem ki van hegyezve az ilyenekre.

Szerkesztve: - danityu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, jó volt a szinkron.

Di mester hangját szerintem nagyon eltalálták. Bail hangja megint új volt nekem. Cham hangját sikerült meghagyni, Katuunko hangja viszont Barbinek Péter lett, aki szinkronizálta már Lott Dodot és ugyebár ő is szerepelt a részben. Mindegy, végül is ez nem akkora probléma de az én fülem ki van hegyezve az ilyenekre.

Szerintem Lott Dod hangja az volt aki az EPI -ben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura lett, de élvezhető. :) Ima-Gun Di magyar hangja tökéletes lett, imádtam őt hallgatni, csak úgy, mint az angol verzióban, ebből a szempontból nem voltak problémáim, visszaadta azt a karaktert, amit eddig nyújtott. Mondjuk a kavarás nem itt érezhető. Katuunko megkapta Lott Dod második évados hangját, Lott Dod viszont Nute Gunray szinkronhangját kapta meg. Bail Organa hangja pedig megint ugyanaz, mint az első évadban. Jar Jar esetében tényleg egy kicsit túlzásba estek, de ennyi. Nem volt rossz. Jah, és Cham Syndulla is a régi, ezért pedig nagy piros pont. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt nagyobb baj a szinkronnal, fordítói hibát nem is találtam. Legjobban Lott Dod zavart, akinek a hangját már megszokhattuk Gunray-ként, de Katuunko sem az 1. évados hangját kapta. Di mester viszont telitalálat volt, úgyhogy összességében nem volt rossz a szinkron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Tegnap jutottam el idáig, és azt kell, hogy mondjam, ez a rész máig az egyik kedvencem, annak ellenére, hogy emlékeim szerint másoknál nem volt toplistás.

A sorozat egyik legszebb momentuma szerintem Di mester önfeláldozása. Toydaria világa is nagyon bejött, az meg külön öröm volt, hogy az egyik kedvenc főgenyám, Lott Dod is szerepet kapott benne. Egyszerűen imádom Gideon Emery hangját :D

Jar Jar pedig végre valami hasznosat is művelt, ebben az epizódban egyáltalán nem éreztem idegesítőnek.

Ráadásul lehet az epizód megítélésében az a szentimentális faktor is szerepet játszik, hogy ez volt az első, amit én fordítottam :) .

Mindenesetre továbbra is nagy kedvenc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jar műsora nagyon nagy a végén. :lol: Még hogy mulya lenne...francokat. :D Egyébként az egész rész hangulata remek és ez főleg Toydariának köszönhető. Remek világ!

 

OFF

Mindenkit elkapott a TCW láz? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű felvezető az 1x01-hez és a Ryloth szálhoz is az első évadból. Így kronológiai sorrendben nézve sokkal jobban tetszik. Jó látni ahogy mélységet adnak a háborúnak a szenvedés és az önfeláldozás bemutatásával. Ilyenkor kinyílik a bicska az ember zsebében, hogy mennyien haltak meg fölöslegesen Sidious ármánykodása miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

"I was a little girl..."

Uu5Lk8X.png

 

"when the Clone War came to Ryloth."

3Y2wQU8.png

 

"My mother hid us below ground..."

5kF6l1y.png

 

"but I'd peek out, when the Republic ships flew over as..."

SZloT4i.png

 

"they fought to liberate my world."

EBYueHy.jpg

 

Valószínűleg már ti is kiszúrtátok, hogy az első, a második és az ötödik képen látható egy zöld twi'lek gyerek. Az első képen éppen, mintha egy űrhajóval játszana, és mellette a felnőtt mintha Cham Syndula lenne. A második képen meg látható, hogy az apa a gyereket ölbe kapva menekül a bombázás elől, a harmadikon meg jelen van, amikor a köztársasági hajók megjelentek az égen és megmentették őket (ekkor még csak az éhhaláltól, de a harc a Ryloth-ért itt már ment). Csak nem a kis Hera látható? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy pici érv amellett, hogy a lenti képeken Hera is látható. A kislány twi'lek, aki az első képen az anyja karjában van, ugyanaz, aki odaszalad Chamhoz a Liberty on Ryloth-ban, amikor megérkeznek a barlangba. És ott látható a zöldbőrű kis twi'lek is ("My mother hid us below ground..."), mielőtt felveszik a kapcsolatot Orn Free Taaval. Szóval, ha Herának a jövőben láthatunk egy narancssárga bőrű lány testvért, akkor biza ebben a részben és a Liberty on Ryloth-ban is ő szerepel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.