Ugrás a kommentre

3x04 - Sphere of Influence


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Miért volt Panthora blokád alatt?
A bevezetőben azt említik, hogy halálos játszmába fogott Papanoida. Lott Dod a szenátusban pedig azt mondja, hogy a Pantoraiak nem fizették ki az adót. Tehát elvileg jogos a blokád. Persze mint tudjuk, a Ker. Szöv. szeret kamukálni. :cry:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, volt-e már róla szó, de valamit nem értettem... Amikor Ahsoka és Chuchi a konferenciateremben rejtőzködtek, akkor szó esett a két neimoidiai közt arról, hogy Che Amanwe ott van az ő hajójukon fogva tartva. De a végén akkor miért tett a kapitány szemrehányást Sib Canaynak, mintha semmit sem tudna az egészről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nekem is magyarázza meg valaki mert én se értettem!! A konferencia teremben teljesen nyíltan beszéltek az elrablás és fogvatartás tényéről...néztem is a végén, hogy mi az a nagy értetlenkedés a nemoidiai kapitány részérő!

 

Én is kérem a választ! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyből az jött le, hogy megjátssza a csodálkozást. Tudott ő végig a foglyokról, de nem akarta elvinni a balhét, ezért úgy tett, mintha Sib Cannay a háta mögött cselekedett volna.

És Canay lett volna olyan önfeláldozó, hogy elvigye a balhét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyből az jött le, hogy megjátssza a csodálkozást. Tudott ő végig a foglyokról, de nem akarta elvinni a balhét, ezért úgy tett, mintha Sib Cannay a háta mögött cselekedett volna.
Én is így gondoltam, ezért nekem ez fel sem tűnt különösebben...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyből az jött le, hogy megjátssza a csodálkozást. Tudott ő végig a foglyokról, de nem akarta elvinni a balhét, ezért úgy tett, mintha Sib Cannay a háta mögött cselekedett volna.
Pontosan. A kapitány nem tudta, hogy Ahsokáék kihallgatták a beszélgetésüket, így tettette a meglepettet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Most néztem újra a Hostage Crisist, és láttam, hogy Chuchi a túszok között is szerepel. Talán ez is közelebb hozta őt Amidalához.
Biztosan. Egyébként egy testületben dolgoztak, gondolom napi kapcsolatban is álltak egymással.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így gondoltam, de az sw.com episode guide-ja másról tanúskodik.

A fordításnál én is bajban voltam, mivel először én is évnek fordítottam volna, de mivel a SW-os időszámításba nem tudtam beleilleszteni, azt hittem ez úgy Treaty of 1647, mint a Delegation of 2000. (tehát 1647 személy/rendszer által aláírt szerződés) De ezek szerint tévedtem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk érdekes lenne megtudni, hogy milyen dátumot is használnak, de azt hiszem ilyenre nem fog sor kerülni. Szóval a Yavin előtt.....az nem fog egyszer se elhangzani ha hivatkoznak valamire ;)
az eddigi időszámításba nem lehet beilleszteni? Ebben nem vagyok otthon.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az eddigi időszámításba nem lehet beilleszteni? Ebben nem vagyok otthon.
A köznyelv szerint használt YE féle időszámításba mindenféleképp lehetne neki időpontot adni, mint bármi más eseménynek ami történik. Node magába a sztoriban, hogy lehet egy dátumra hivatkozni azt nem tudom. Hacsak nem egységesítik mondjuk Coruscanti idő szerint. De ott is kéne egy viszonyítási időpontot megadni, hogy a néző be tudja határolni az új információkat. Húzós egy dolog ez kissé, annyi szent ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az eddigi időszámításba nem lehet beilleszteni? Ebben nem vagyok otthon.

Sajnos a Star Wars univerzumon belül még senki sem dolgozott ki naptárat (időszámítás van, megvan, hány nap egy év, hány óra egy nap, hány hónap egy év, stb, de hogy hanyadik év vagy milyen nap van, az nincs). Ahogy Oldi írta, van a köznyelvi yavini csata előtt X évvel és a yavin csata után X évvel. De ez ugye magába az univerzumba nem illeszthető be. Szóval könnyen lehet, hogy most hangzott el az első, valahányadik évre vonatkozó utalás. Ami egy nagy piros pontot jelent a TCW-nek ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy elég jó kiindulópont lenne. Kellően jelentős is.

Igen, pláne ha mondjuk még a Sithek legyőzésével is egybeesik. Bár azt hiszem, ha ezt így kijelentenék a TCW-ben, sok EU rajongó a kardjába döntené Lucast :lol: Sokan már azon kibuktak, hogy a Köztársaság csak ezer éves és azóta nem vívott nyílt háborút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.