Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

29 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Olvasva itt a hozzászólásokat azért az nagyon látszik, hogy a rajongók se tudják elengedni a már ismert dolgokat, a Skywalker korszakot. Így várjuk el, hogy valami teljesen újjal rukkoljon elő a Lucasfilm kreatív csapata.... Hááát, nehéz lesz. :) 

Hát nehéz is olyan valami miatt izgatottnak lenni, amiről halvány lila gőzünk sincs, hogy mi lesz ;) Majd ha érkeznek a művek az új korszakból, akkor azokról is lehet majd fantáziálgatni, de egyelőre marad a megszokott korszakokban maradt potenciálok kivesézése

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Én egy Republic Commando filmet el tudnék képzelni, a Prequel era amúgy is népszerű. Egyenlőre nem tudom elképzelni, hova raknák időben a filmeket.

Bocs, de már sokadjára látom: EGYELŐRE és nem egyenlőre. Az egyenlőre az a 0-0-ás állás pl. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az elmúlt negyven évben nem terheltem magam a Lucas féle Expanded Univers-sel. Nekem csak a 6 film létezett. Számomra bőven lenne még mit elmesélni a klasszikus érából. Egyébként nem értem ezt a nagy "újdonságra vágyást". A Disney a képregényfronton egyebet sem csinál mint a Skywalker Saga teljes idővonalából felhasználható karakterek esetében 70 %-ban a klasszikus karakterekről íratja a történeteket. Alig van a VII-IX idejében játszódó, vagy karaktereit felhasználó képregény. Csupa klasszikus karakter köré épülő történet, új szereplőkkel, eseményekkel kiegészítve. Talán nem véletlen. Nem olyan könnyű ám új, működő, tetszetős dolgokat kitalálni, és egy biztos, hogy sohasem lehet majd figyelmen kívül hagyni a klasszikus éra történelmét, mert bármilyen lehetséges új, éppen kialakítás alatt álló előzményből A KLASSZIKUS ÉRA LETT, és bármit is fognak időben későbbre kitalálni (erre a legjobb példa a VII-IX. rész és a Mando), az peddig annak a következménye. MEGKERÜLHETETLEN.

Szerkesztve: - A pécsi
voltak még gondolataim
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mandalori szuperül működött úgy hogy új sztori volt, új hangulat, új karakterek, új konfliktusok. Nyugodtan lehet bátrabban ebbe az irányba menni és most már az idővonalban is lehetne merészebben mozogni. Engem a mozifilmek szintjén már baromira nem érdekel a Saga korszak. A jelentős események be lettek mutatva. A részleteket a képregényekben, regényekben meg a TV sorozatokban ki lehet fejteni. A mozi filmektől viszont nagyivü új történeteket várok. Nem akarom a Klón-háború ezredik kis csatáját nézni hanem galaxis formálú új sztorikat szeretnék. Úgyhogy jöjjenek csak az új korszakok. Akit a megkerülhetetlen klasszikus éra érdekel annak igy is rengeteg mű áll a rendelkezésére ahhoz hogy abban elmélyedhessen. Most már jöjjön valami más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, nekem az elmúlt években elkezdett tele lenni a hócipőm azzal, hogy a Lucasfilm a klasszikus trilógia rajongóinak a popsiját nyaldossa nagyrészt. Persze kapnak az előzmény trilógia és az újdonságok kedvelői is valamicskét, de azok mérsékeltek. A folytatás trilógiát egészében nézve nagyrészt a klasszikus trilógia kedvelőinek kielégítésére szolgál.

A helyszínek tekintetében nem mernek az élőszereplős alkotások merészek lenni. Persze A mandalori esetében ez érthető, hisz TV-sorozat. A filmeknél már kevésbé. Ott is sikerült pár emlékezetes helyszínt összehozni - Korélia, Exegol - de nem túl sokat.

A pompa és fényes paloták, szép környezet kivonása a képből, illetve ezek erős lecsökkentése. Sokszor úgy érzem, mintha a Lucasfilm megfogadta volna azoknak a begyepesedett agyú rajongóknak a kérelmét, akik a miatt rinyáltak, hogy nem akarnak "fényesre nyalt kockaköveket" látni.

A politika kivonása a dolgokból. Mintha félnének tőle, mint a tűztől. Ezért is volt élvezetes a Soloban azok alvilági machinálások a háttérben. Nem volt túl sok, de legalább volt valami. Esetleg még a Zsivány Egyesben a szenátorok megosztottsága.

Befejeződött a folytatás trilógia, de ennek ellenére baromira lassan akarják továbbra is kitölteni a hézagokat. Vagy nem megfelelő módon. Egy vicc az, hogy a Kylo Ren sorozat is egy négy füzetes mini lett. De Sidious feltámadásának, machinációinak részletezése, Luke új Jedi Akadémiája. és tanítványainak története még mindig várat magára... Lehet, hogy lesznek olyan rajzfilm sorozatok és élőszereplős sorozatok, melyek érinteni fogják ezeket és ezért nem foglalkoznak vele?

Az, hogy a Marvel képregények még mindig a klasszikus trilógia környékén vannak 70%-ban időben az több dolognak is köszönhető. 1. Valamiért még mindig nem akarják kitölteni a klasszikus a folytatás közötti hézagot. Majd eljutnak ide is. 2. A klónok háborúja animációs sorozat kivesézte a klónháborút. 3. Nyaljuk csak megint a sértett klasszikus trilógia rajongóinak popsiját. Szerencsére azért a Marvel képregények tudnak újításokat is felmutatni. Lásd Doktor Aphra sorozatát. Persze pont az újító szándékok miatt vannak, akik nem kedvelik ezt a szériát. Az újításokat is kedvelők, illetve a változatos dolgokat szeretők kedvelik.  Értő kezekben Luke-ék kalandjairól is tudnak mutatni jó dolgokat. Lásd Kieron Gillen történetei. Vagy azok a Jason Aaron sztorik, ahol Aaron is merészebb mert lenni - Yoda titkos háborúja, A Sikolyok Fellegvára. Bár ennek a klasszikus trilógia erőltetésnek, amit a Marvel csinál megvan a hátulütője is: gyorsan elfogy a potenciál. Majd megyünk előre és közeledünk A Jedi visszatér eseményeihez és addigra már ki fog fulladni a dolog. Teljesen kivesézik a klasszikus trilógia időszakát kb. 2023-ig. Nem lesz benne potenciál. Esetleg Ahsoka, Thrawn, vagy Ezra sorosa kivételével... De 2023 után ha jön valami képregény, vagy regény sztori a klasszikus időszakból, az már szerintem nevetséges lesz.

A könyveknél is jöhetnének majd az új eseményekre és szereplőkre fókuszáló történetek. Nagy reményeket fűzök a Köztársaság Fénykorához.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha végig nézek a könyvespolcomon én is ezt látom. A legtöbb mű a Birodalom és az OT korszakában helyezkedik el, utánna pedig a post endor korszak az ST-vel egybevéve, és csak ezután jön a prequel. Bár lehet erre a tendenciára is logikus magyarázatot találni azon túl hogy ,,nyalunk az OT rajongóknak". Egyrészt a PT-t a három filmen kívül feldolgozta a TCW is, ami miatt a Lucasfilmnél logikusnak gondolhatják hogy érdemes az OT-ra koncentrálni, és onnan kiindulva építeni a kánont, viszont ahogy te is mondtad ez legkésőbb 23-ra véget ér. Utánna már biztos jobban ráállnak a többi korszakra, de inkább fokozatosan növelik majd az egyéb korszakokban játszódó művek számát, lásd Köztársaság Fénykora. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont a képregényeknél kifejezetten elégedett vagyok azzal ahogy a klasszikus érát kitöltik. Eleve imádom a Zsivány Egyest, és például az ahogy a film mellékszálaira a képregények reagáltak csillagos ötös a részemről. Ráadásul az egész lázadás-birodalom harc sokkal nagyobb léptékű és érdekesebb lett a képregényekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább arról van szó, hogy a klasszikus trilógia korszaka az, amit a legtöbb rajongó kedvel, nincs felé sértettsége, így a puszta matek okán is arra helyezik a hangsúlyt. Ezért is szurkolok a High Republic sikerének, hogy lássák, van értelme tovább nyújtózni. Pluszban, ha a sequel-éra is hasonlóan beérik, mint az előzmények tették, lehet bátrabban nyúlnak ahhoz a korszakhoz is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igaz, hogy a sivatagtól nem nagyon tudnak elszakadni, de azért na, ettől Lucas sem tudott. A prequellek mindegyikében volt sivatag, sőt Tatooine mellé betársult Geonosis is. De ezt leszámítva nekem sincs bajom azzal, hogy most a klasszikus érában tobzódunk. 1999-től 2014-ig meg a prequel érájában éldegéltünk túlnyomórészt. Ami 15 év, szemben a mostani 5-tel. Mindezt úgy, hogy '99-től 2014-ig semmi nagy volumenű nem készült, ami nem a PT-hez kötődött, addig az elmúlt öt évben kaptunk egy vadonatúj TCW szezont, a a Battlefront 2-ben szerintem még több is a PT-s dolog, mint a CT-s, a Fallen Order is bár a CT idején játszódik, mégis igen nagy része a PT-hez kötődik. És teli vannak a filmek is PT dolgokkal. Mustafarra visszatértünk az RO-ban és az ST-ben is, az ep7-ben TCW-s bolygó került központi szerepben, a The Mandalorian még a klón háborúkba is visszaugrott kicsit, és Darth Maul és a Darksaber is beköszönt.

Ha mérlegre állítjuk a dolgot, az jön ki, hogy a Disney elég komolyan beleinvesztált már élőszereplős és videojáték fronton is a PT-be, jobban, több dolog foglalkozik most azzal a korszakkal is, és több a filmekben és az egyéb művekben is a visszautalás, mint amikor még Lucas volt a porondon. Az a nagy büdös helyzet, hogy a Disney-nek köszönhetjük azt, hogy immár nincs kétségbeejtően éles váltás a PT és a CT között. Lucas idején a két korszak látványvilágát alig pár dolog kötötte össze, és egy kis költői túlzással külön univerzumokról is beszélhettünk, hiszen alig volt átfedés. A Slave I, Tatooine (de még az sem igazán, inkább csak a Lars farm), az Y-szárnyúak, valamennyire a klón páncélok. De a Disney volt az, ami a Rebelsbe elkezdett PT-s és TCW-s dolgokat betenni a CT-s cuccok mellé, és ezt folytatta a filmekkel és a Mandoval, és a videojátékokkal is. A Disney folytatott olyan, Lucas által levegőben hagyott témákat, mint a Sith halhatatlanság utáni hajszája, az Erő egyensúlya (Abrams végre a filmekben is kimondatta azt, amit Lucas csak interjúkban volt képes).

A Disney sokkal-sokkal-sokkal többet tett azért, hogy a PT és a CT egy univerzum részének tűnjön látványvilág szempontjából is, mint Lucas, aki éppen az ellenkezőjére törekedett. A dolog művészi szempontból érthető, de az univerzum szempontjából már nem, hiszen komplett hadseregek tűntek el szőrén-szálán. Most viszont a Rebelsszel, a Rogue One-nal, a Solo-val, a Fallen Orderrel és a Battlefront 2-vel már ott az átmenet. Már nem kell találgatnom, hogy hová lettek a Venatorok, mert a Fallen Order megmutatja. Már vannak elképzeléseink arról, mi lett a klónokkal (és a Bad Batch ezt tovább árnyalhatja, ahol aztán még szorosabban össze lehet fonni a dolgokat). Már tudom, hogy a Birodalom nem szórt ki minden köztársasági hajót. És így tovább.

Tetszik vagy sem, de Lucas a PT-t alaposan kivesézte nem csak a filmekkel, de az immár hétévados TCW-vel is. A CT-ben ezzel szemben egészen a Rebelsig volt három film, azt szevasz. Meg persze játékok és könyvek és képregények, amik akkor már kánon szempontból vicckategóriában jártak. Sok-sok izgalmas kérdés maradt fenn, és van még most is, amik közül nem egy pont abból ered, mert a két éra között még mindig tátong egy lyuk. Egy lyuk, amit Lucas szándékosan teremtett meg és esze ágában sem volt betömni, de a Diseny, az a mocsok Disney, csak mert a CT korszakára összepontosít (ami azért logikus, hiszen ezt csak előre haladva lehet megoldani), már elég alaposan betömte azt a lyukat, és ennek hála egyre természetesebbnek érződik az átmenet a PT és a CT között, még látvány szempontjából is. De amúgy karakterek és egyéb szempontbókból is. Mert mindaz, amit az ep6 és ep7 között hiányolunk, korábban hiányoztak az ep3 és az ep4 között is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ha végig nézek a könyvespolcomon én is ezt látom. A legtöbb mű a Birodalom és az OT korszakában helyezkedik el, utánna pedig a post endor korszak az ST-vel egybevéve, és csak ezután jön a prequel. Bár lehet erre a tendenciára is logikus magyarázatot találni azon túl hogy ,,nyalunk az OT rajongóknak". Egyrészt a PT-t a három filmen kívül feldolgozta a TCW is, ami miatt a Lucasfilmnél logikusnak gondolhatják hogy érdemes az OT-ra koncentrálni, és onnan kiindulva építeni a kánont, viszont ahogy te is mondtad ez legkésőbb 23-ra véget ér. Utánna már biztos jobban ráállnak a többi korszakra, de inkább fokozatosan növelik majd az egyéb korszakokban játszódó művek számát, lásd Köztársaság Fénykora. 

Én is ebben reménykedek.

1 órával korábban, Bomarr írta:

Pont a képregényeknél kifejezetten elégedett vagyok azzal ahogy a klasszikus érát kitöltik. Eleve imádom a Zsivány Egyest, és például az ahogy a film mellékszálaira a képregények reagáltak csillagos ötös a részemről. Ráadásul az egész lázadás-birodalom harc sokkal nagyobb léptékű és érdekesebb lett a képregényekkel.

Igen, ez mindenféleképpen pozitívum, amit méltányolni tudok. De sajnos a klasszikus trilógia időszaka már kezd számomra a legkevésbé érdekes lenni. Őszintén szólva ez az a korszak, ami régen is a legkevésbé érdekelt. És pont ezek az összekötő elemek, melyek nagyon megnövelik az élvezhetőségét a jelenleg futó füzeteknek. Ha ezek nem lennének, akkor lehet, hogy akár 2 csillaggal is gyengébbet adnék rájuk.

1 órával korábban, reaper írta:

Szerintem inkább arról van szó, hogy a klasszikus trilógia korszaka az, amit a legtöbb rajongó kedvel, nincs felé sértettsége, így a puszta matek okán is arra helyezik a hangsúlyt. Ezért is szurkolok a High Republic sikerének, hogy lássák, van értelme tovább nyújtózni. Pluszban, ha a sequel-éra is hasonlóan beérik, mint az előzmények tették, lehet bátrabban nyúlnak ahhoz a korszakhoz is.

Hm, nem is tudom. Szerintem már a másodgenerációs rajongó tábor is felnőtt. Olvastam többször, hogy nekik az SW az előzménytrilógia és azok elemeit jelentik. És bár tényleg megtalálhatóak ezek az elemek a klasszikus trilógia érájában is, de sokkal többet és sokkal hangsúlyosabbat akarnak. Ezzel egyetértek. Volt aki azt írta, hogy a klasszikus trilógia rajongói már kinosztalgiázták magukat, most a másodgenerációsok is szeretnének nosztalgiázni.

53 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az igaz, hogy a sivatagtól nem nagyon tudnak elszakadni, de azért na, ettől Lucas sem tudott. A prequellek mindegyikében volt sivatag, sőt Tatooine mellé betársult Geonosis is. De ezt leszámítva nekem sincs bajom azzal, hogy most a klasszikus érában tobzódunk. 1999-től 2014-ig meg a prequel érájában éldegéltünk túlnyomórészt. Ami 15 év, szemben a mostani 5-tel. Mindezt úgy, hogy '99-től 2014-ig semmi nagy volumenű nem készült, ami nem a PT-hez kötődött, addig az elmúlt öt évben kaptunk egy vadonatúj TCW szezont, a a Battlefront 2-ben szerintem még több is a PT-s dolog, mint a CT-s, a Fallen Order is bár a CT idején játszódik, mégis igen nagy része a PT-hez kötődik. És teli vannak a filmek is PT dolgokkal. Mustafarra visszatértünk az RO-ban és az ST-ben is, az ep7-ben TCW-s bolygó került központi szerepben, a The Mandalorian még a klón háborúkba is visszaugrott kicsit, és Darth Maul és a Darksaber is beköszönt.

Ha mérlegre állítjuk a dolgot, az jön ki, hogy a Disney elég komolyan beleinvesztált már élőszereplős és videojáték fronton is a PT-be, jobban, több dolog foglalkozik most azzal a korszakkal is, és több a filmekben és az egyéb művekben is a visszautalás, mint amikor még Lucas volt a porondon. Az a nagy büdös helyzet, hogy a Disney-nek köszönhetjük azt, hogy immár nincs kétségbeejtően éles váltás a PT és a CT között. Lucas idején a két korszak látványvilágát alig pár dolog kötötte össze, és egy kis költői túlzással külön univerzumokról is beszélhettünk, hiszen alig volt átfedés. A Slave I, Tatooine (de még az sem igazán, inkább csak a Lars farm), az Y-szárnyúak, valamennyire a klón páncélok. De a Disney volt az, ami a Rebelsbe elkezdett PT-s és TCW-s dolgokat betenni a CT-s cuccok mellé, és ezt folytatta a filmekkel és a Mandoval, és a videojátékokkal is. A Disney folytatott olyan, Lucas által levegőben hagyott témákat, mint a Sith halhatatlanság utáni hajszája, az Erő egyensúlya (Abrams végre a filmekben is kimondatta azt, amit Lucas csak interjúkban volt képes).

A Disney sokkal-sokkal-sokkal többet tett azért, hogy a PT és a CT egy univerzum részének tűnjön látványvilág szempontjából is, mint Lucas, aki éppen az ellenkezőjére törekedett. A dolog művészi szempontból érthető, de az univerzum szempontjából már nem, hiszen komplett hadseregek tűntek el szőrén-szálán. Most viszont a Rebelsszel, a Rogue One-nal, a Solo-val, a Fallen Orderrel és a Battlefront 2-vel már ott az átmenet. Már nem kell találgatnom, hogy hová lettek a Venatorok, mert a Fallen Order megmutatja. Már vannak elképzeléseink arról, mi lett a klónokkal (és a Bad Batch ezt tovább árnyalhatja, ahol aztán még szorosabban össze lehet fonni a dolgokat). Már tudom, hogy a Birodalom nem szórt ki minden köztársasági hajót. És így tovább.

Tetszik vagy sem, de Lucas a PT-t alaposan kivesézte nem csak a filmekkel, de az immár hétévados TCW-vel is. A CT-ben ezzel szemben egészen a Rebelsig volt három film, azt szevasz. Meg persze játékok és könyvek és képregények, amik akkor már kánon szempontból vicckategóriában jártak. Sok-sok izgalmas kérdés maradt fenn, és van még most is, amik közül nem egy pont abból ered, mert a két éra között még mindig tátong egy lyuk. Egy lyuk, amit Lucas szándékosan teremtett meg és esze ágában sem volt betömni, de a Diseny, az a mocsok Disney, csak mert a CT korszakára összepontosít (ami azért logikus, hiszen ezt csak előre haladva lehet megoldani), már elég alaposan betömte azt a lyukat, és ennek hála egyre természetesebbnek érződik az átmenet a PT és a CT között, még látvány szempontjából is. De amúgy karakterek és egyéb szempontbókból is. Mert mindaz, amit az ep6 és ep7 között hiányolunk, korábban hiányoztak az ep3 és az ep4 között is.

Igen, ezek mind nagyon jó dolgok. Nagyszerű észrevételek. De ott van egy másik dolog is. Azt hiszem, el tudom mondani, hogy ezek összekötő elemek azok, melyek miatt még szeretni tudom az itt lévő történetek többségét. Szerintem főleg ezek miatt lett a kedvencem a Lázadók. De az is eszembe jutott, hogy ha nem lennének ilyen erősen prezentálva ezek az elemek, akkor nem tudtam volna ilyen jó értékeléseket sem írni róluk.  És az is furcsa, hogy azokat a történeteket, melyeknél kevésbé erősek az összekötő elemek, valahogy nem érzem olyan erősnek és gyengébbeknek tartom őket.

De azért el tudom mondani azt is, hogy pl. Qui-gon és Obi-van kalandjairól még tudnék olvasni. Akár 10-15 könyvet is. Vagy akár egy 50 füzetes képregény sorozatot. Ahogyan Obi-van és Anakin kalandjairól még a klónháború előtti időkből.  Vagy jó lenne látni a szeparatista mozgalom kialakulását is. Ha ilyen történeteket jelentenek be, az sokkal jobban lázba tudna hozni, mint az Alphabet osztag. És már nagyon vágyok olyan sztorikra is, mint a Zayne Carrick-es Régi Köztársaság lovagjai, a Kerra Holtos Kóbor lovag. Azt se venném zokon, ha elkezdenék feltárni a Jedik eredetét, a Sithek eredetét, és ezek mellett tovább építenék a folytatás trilógia éráját vagy az azutáni eseményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

De az is eszembe jutott, hogy ha nem lennének ilyen erősen prezentálva ezek az elemek, akkor nem tudtam volna ilyen jó értékeléseket sem írni róluk.

De minek foglalkozol olyannal, ami nincs? Minek elmélkedsz azon, hogy mi lenne, ha nem lennének ezek az elemek, amikor vannak?

 

35 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És az is furcsa, hogy azokat a történeteket, melyeknél kevésbé erősek az összekötő elemek, valahogy nem érzem olyan erősnek és gyengébbeknek tartom őket.

Vagyis szerinted gyengébb az egész PT, mint a CT vagy az ST? Mert összekötő elem azokban jóval kevesebb van, legalábbis látványilag. És a PT-t kellett volna a CT-hez igazítani, mert az ep4-6 készült előbb. A CT a fix, az alap, minden utána jövő filmnek ahhoz kell igazodnia. A Disney ezt sokkal jobban prezentálta, mint Lucas. És mindezt úgy, hogy ők nem hagyták figyelmen kívül a PT-t sem, és még több mint 60 évvel a naboo-i krízis után is láthattunk N-1-eseket X-szárnyúakkal kötelékezni, de az is jópofa, hogy elmondhatjuk: az exegoli csatában klón háborús géptípus repült az Y-szárnyú képében (az más kérdés, hogy az Y-szárnyú már nem a filmeknek, hanem a TCW-nek hála lett klón háborús gép).

 

45 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

De azért el tudom mondani azt is, hogy pl. Qui-gon és Obi-van kalandjairól még tudnék olvasni. Akár 10-15 könyvet is. Vagy akár egy 50 füzetes képregény sorozatot. Ahogyan Obi-van és Anakin kalandjairól még a klónháború előtti időkből.  Vagy jó lenne látni a szeparatista mozgalom kialakulását is. Ha ilyen történeteket jelentenek be, az sokkal jobban lázba tudna hozni, mint az Alphabet osztag. És már nagyon vágyok olyan sztorikra is, mint a Zayne Carrick-es Régi Köztársaság lovagjai, a Kerra Holtos Kóbor lovag. Azt se venném zokon, ha elkezdenék feltárni a Jedik eredetét, a Sithek eredetét, és ezek mellett tovább építenék a folytatás trilógia éráját vagy az azutáni eseményeket.

A Sith-ek és a Jedik eredetét pont a Disney kezdte el építeni az ST-vel (többet tudtunk meg a két rend eredetéről az ep8-9-ben, mint az ep1-7-ben összesen). Az ep8-ban láthattuk a Jedik bölcsőjét, az ep9-ben pedig a Sith egyik legrégebbi erődítményét (csak nem már megalapozása a régi időkben játszódó sztoriknak?). Obi-Wanról épp a Disney készít egy sorozatot, ami tuti magával ránt még jó pár dolgot (meglepne, ha Mando flashbackjei után ne lenne Obi-Wannak is flashbackje, amiben aztán bármi belefér, ami PT).

A High Republic sztorik meg már eleve nem a SAGA idején játszódnak.

A Disney egységesen kezeli a Star Warst és így is építkezik. Tény, több dolguk van a CT-vel, mert, amikor átvették Lucastól, ahhoz a korszakhoz csak három film járt, szemben a PT érával, ahol a filmek is elég sok minden megmutattak (jóval többet, mint a CT filmjei), a TCW meg aztán szinte alig hagyott valamit parlagon. Minden kérdés, amit a PT parlagon hagyott, azt csak az utána játszódó sztorikban lehet elmagyarázni. Például elég nehéz lenne a klónok birodalmi helyzetét egy PT vagy ST érás filmben elmagyarázni. Ugyanígy nehéz lenne úgy bemutatni a CT és az ST közti időket, hogy az ne legyen CT érzésű, pláne, ha időben közelebb játszódik hozzá.

Meg eleve, a PT éra igazán a klón háborúk idejében izgalmas, az előtt kevés konfliktus volt és az sem nagy. Éppen ez a lényeg, hogy a Köztársaság egészen Valorumig azért nem volt rossz hely. Ide nem lehet hatalmas konfliktusokat bepasszírozni, és kis konfliktusból sem lehet sok, máskülönben már meg lehetne kérdezni, hogy miért is jobb a Köztársaság, mint a Birodalom, ha ott is egymást érik a problémák. Néhány kisebb lélegzetvételű történetet persze még el lehet mesélni, mint a Mester és tanítványa, de ha túlzásba viszik, az sem jó. A Köztársaság a béke kora volt, nem a konfliktusoké, mint a Birodalom. És ez a kontraszt maradjon meg. Harminc év múlva is szeretném azt érezni az ep1-et nézve, hogy ez még a béke korszaka, még csak az első komoly repedés jelent meg a naboo-i invázióval, és ne azt, hogy közben már ezer másik konfliktus is volt és kisebb csoda, hogy a Köztársaság nem bukott el száz évvel Palpatine előtt.

A Disney már ezerszer bebizonyította minden művészeti ágban, hogy minden érát egyformán kezel. Megkockáztatom: nekik csak Star Wars van, nincs Prequel éra, Classic éra és Sequel éra. Nem gondolkodnak azon, hogy egy karakter most melyik érában játszott, egy járművet melyik részben használtak, stb. Az N-1 naboo-i vadász régen PT hajó volt, most már az Y-szárnyú mellett az egyetlen vadászgép, ami mindhárom érában szerepelt. Saw Garrera a TCW szülötte, ma már mégis a CT-s lázadók egyik megkerülhetetlen arcaként gondolunk rá. Ilum a Jedik világaként született a PT-ben, a CT érájában láthattuk, hogyan dózerolja le a Birodalom és a PT mutatta meg, milyen rettenetté alakította a Sith. Darth Maul csak az ep1 kedvéért született meg, most mégis két éra legfontosabb karaktere. És szerintem már azon sem görcsölnek, hogy egy sztorit elmeséljenek. Ha egy történet a régi Köztársaság idejébe illik, akkor oda fogják tenni. Ha a Birodalom idejébe, akkor oda. Ha az új Köztársaság idejébe, akkor meg oda. Nyilván, vannak megkötések. Az ep2 előtt nem lehetnek galaktikus háborúk, de még bolygóközi háborúk sem nagyon. Márpedig a franchise címe Star Wars, nem Interstellar Diplomacy, szóval az epikus hangvételű konfliktusok az űr-, légi- és felszíni csatákkal eléggé fontosak. De ugyanígy nem lehet lázadás a Köztársaságok ellen, mint ahogy egy törvényen kívüli fejvadász sztorija is jobban illik egy, a Birodalom idejéhez közelebb álló érába. A csillagok háborúját a Sith-ek hozták el, és a nyitóest a naboo-i krízis volt. Ha már az ep1 előtti években is áll a bál, és az ep9 után is állni fog még a bál, akkor eleve felesleges az a 11 film a két bál között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért foglalkozok ezzel, mert van olyan is, ahol kevésbé erősek az összekötő elemek. És az azokat nem érzem erősnek. Az előzménytrilógiát tartom a filmek közül a legerősebbnek. Ott jó volt minden összekötő elemek nélkül is. Ez lett a kedvenc korszakom is. Mármint a filmesek közül.

Hiába volt ott az Ach-To és az Exegol a folytatás trilógiában, ennyi SW történet után én már elvárnám, hogy sokkal jobban menjenek bele az ősi múltba.

Nagyon hiányolom a Régi Köztársaságot, a Jedi-Sith konfliktusok kifejtését szép lassan. Én, sokakkal együtt örülnék, ha már elmennének oda is. Ha a 20-as években még mindig nem fognak elmenni, nem csoda, hogy csak szájrándulással, legyintve tudom fogadni a Cassian Andor, vagy az ehhez hasonló szériák bejelentését.

Qui-gon és Obi-van meg  a kedvenc párosom és sokkal szívesebben olvasnék róluk, amint kisebb konfliktusokat oldanak meg, mint mondjuk Luke-ék kalandjait az Egy új remény és A Jedi visszatér közötti időkből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Azért foglalkozok ezzel, mert van olyan is, ahol kevésbé erősek az összekötő elemek. És az azokat nem érzem erősnek. Az előzménytrilógiát tartom a filmek közül a legerősebbnek. Ott jó volt minden összekötő elemek nélkül is.

Ugye tudod, hogy ezzel felvázoltál egy olyan paradoxont, aminek hála a Disney és a LucasFilm neked sosem fog tudni olyan művet elhozni, ami tetszene. Mert ez "az anyja úristenit, megint nincs rajta sapka" esete. Most akkor döntsd el, jó az, ha vannak összekötőelemek, és ezáltal törvényszerűen nem annyira fantáziadús, vagy ne legyenek összekötő elemek, és akkor aztán lubickolhatsz a fantáziába.

15 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Hiába volt ott az Ach-To és az Exegol a folytatás trilógiában, ennyi SW történet után én már elvárnám, hogy sokkal jobban menjenek bele az ősi múltba.

De mennyivel jobban? Mert annak ellenére, hogy az ep7-9-nek egy aktuális problémával (Első Rend-Ellenállás konfliktus) kellett foglalkozni, a múltba jobban belement, mint az ep1-6 együttvéve. Az ep4-6-ban a Sith szó sem hangzik el, az ep1-3 meg csak a midi-chlorianokról értekezik igazán, a próféciáról csak azt tudjuk, hogy létezik, Darth Plagueis, a Bölcs sztoriját meg végül az ep9 igazolta. Azért lássuk be, egy filmnek, egy adott történetnek megvan a maga fókuszpontja, amint túllépve csapong. Az ep9-nek kicsit ez is a baja, hogy csapong. Mégis, a filmek közül szerintem az ep3 után az ep8-9 merült el a legjobban az Erő, a Jedi és a Sith misztikumában.

Amúgy még egy múltban játszódó sztori sem feltétlen tudná ezt a vágyadat kielégíteni. Nyilvánvaló, hogy a Jedi Rend nem egyik napról a másikra lett galaktikus tényező. A Sith sem keddről szerdára virradva lett a Galaxis ura és parancsolója. Még a prequel-trilógia is csak úgy tudta elmesélni egy hatalomratörő Sith Nagyúr és egy elpusztuló Jedi Rend történetét, hogy közben elég komoly kérdéseket hagyott ki, amiket aztán a TCW, a Rebels vagy éppen az ep7-9 vitt tovább. A lényeges, ősi kérdések megválaszolására alsó hangon is újabb trilógiát, de még inkább hexalógiát kéne szánni. Az meg 10 év alatt készül el.

22 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ha a 20-as években még mindig nem fognak elmenni, nem csoda, hogy csak szájrándulással, legyintve tudom fogadni a Cassian Andor, vagy az ehhez hasonló szériák bejelentését.

A '20-as évekből még van hátra pár év. Majd akkor sípolj emiatt, ha 2029-et írunk, és még mindig nincs bejelentve más érában játszódó SW. Ami már most megbukott, hiszen jön a Hight Republic éra, tehát megint olyanon problémán görcsölsz, ami nem létezik. Hogy nem a személyes preferenciáidat elégítik ki Darth Revannal és Zayne-nel, az meg nem a Lucasfilm sara, hanem a te személyes problémád. Lássuk be, a Lucasfilm a világnak gyárt alkotásokat, nem neked.

A Cassian Andor sorozat szerintem amúgy messze a legeredetibb és legérdekesebb elképzelés, mert míg egy Obi-Wan sztori vagy egy fejvadászós történet adja magát, fókuszpontba helyezni egy szériában egy olyan karaktert, akit csak egy spin-offhoz találtak ki és abban is meghalt, messze a legkockázatosabb vállalkozás, amit eddig a Lucasfilm bevállalt. És ebbe a lucasi kort is beleszámoltam. És Cassian már csak azért is izgalmas karakter, mert lázadónak sem volt éppen fehér lovag, ráadásul ő harcolt a klón háborúkban a szeparatisták oldalán. Ez az ürge egy aranybánya! Hogy téged nem hoz lázba, az egy dolog, engem viszont például roppantul érdekel, még ha jelenleg nem is mutatok iránta nagyobb lelkesedést, mert még mindig nincs róla kézzelfogható anyag. De hasonló állapotban a Mando egyáltalán nem érdekelt, és az Obi-Wan széria is csak azért lelkesít, mert Ewan McGregor visszatér a szerepbe. De ez őszintén szólva nem túl sok.

30 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Qui-gon és Obi-van meg  a kedvenc párosom és sokkal szívesebben olvasnék róluk, amint kisebb konfliktusokat oldanak meg, mint mondjuk Luke-ék kalandjait az Egy új remény és A Jedi visszatér közötti időkből.

Én is szívesebben olvasok róluk, mert Qui-Gon a kedvenc Jedim, és a fiatal Obi-Want is bírtam, Luke, Han és Leia meg igazán csak az ep7-9 miatt került hozzám közel. De ez nem változtat azon, hogy Qui-Gon és Obi-Wan párosa egy olyan korszakban volt igazán aktív, amikor ne érték egymást a krízisek. És ez maradjon így, a vágyaim ellenére. Törődjünk bele, szerintem. Maradjon meg az ep1 gyújtópontnak. Elvégre, mi jelentősége lenne a naboo-i krízisnek, ha a Galaxisban non-stop voltak hasonló veszedelmek? Minél több konfliktus van a Köztársaságban, annál kevésbé különleges a naboo-i blokád. Márpedig, mivel az a SAGA kiindulópontja, annak különlegesnek KELL maradnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyelj, csak @Dzséjt, majd én eldöntöm azt, hogy mit hogyan szeretek  és milyen mértékben. Ezt nem te fogod eldönteni, mert nem vagy Isten.

Mindenkinek megvannak a saját  szubjektív vágyai, elvárásai, véleménye. Nehogy már egy céghez, vagy egy tömeghez kelljen igazítani azt, amit én, vagy akárki más vár, gondol, remél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És a PT-t kellett volna a CT-hez igazítani, mert az ep4-6 készült előbb. A CT a fix, az alap, minden utána jövő filmnek ahhoz kell igazodnia. A Disney ezt sokkal jobban prezentálta, mint Lucas.

Lucas azért tért el jelentősebben mert a korszakot bőven az OT filmjei elé tette. ÉRzékeltetni akarta, hogy a Köztársaság egy más korszak. Amúgy szépen közeledett a Birodalom felé a látványvilág, de még az EPIII végétől is nagyon messze az EPIV. Szóval itt szerintem Lucas pont jól nyúlt hozzá. A Disney filmjei már mind a Birodalom virágkorában játszódtak, A RO pedig az EPIV előtt pár órával. Azért lett olyan amilyen. A PT éra nem lehetett nagyon hasonló az első filmekhez hisz egy generáció választja el a két történetet egymástól.

 

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Hiába volt ott az Ach-To és az Exegol a folytatás trilógiában, ennyi SW történet után én már elvárnám, hogy sokkal jobban menjenek bele az ősi múltba.

Az ST a Skywalker saga epilógusa. Amit Te szeretnél látni az már ezen a sztorin kívül van. Szerintem.

 

8 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Figyelj, csak @Dzséjt, majd én eldöntöm azt, hogy mit hogyan szeretek  és milyen mértékben. Ezt nem te fogod eldönteni, mert nem vagy Isten.

Mindenkinek megvannak a saját  szubjektív vágyai, elvárásai, véleménye. Nehogy már egy céghez, vagy egy tömeghez kelljen igazítani azt, amit én, vagy akárki más vár, gondol, remél.

Nem ahhoz kell igazítani, csak akkor készülj fel rá, hogy esélye van a sorozatos csalódásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lucas azért tért el jelentősebben mert a korszakot bőven az OT filmjei elé tette. ÉRzékeltetni akarta, hogy a Köztársaság egy más korszak. Amúgy szépen közeledett a Birodalom felé a látványvilág, de még az EPIII végétől is nagyon messze az EPIV. Szóval itt szerintem Lucas pont jól nyúlt hozzá. A Disney filmjei már mind a Birodalom virágkorában játszódtak, A RO pedig az EPIV előtt pár órával. Azért lett olyan amilyen. A PT éra nem lehetett nagyon hasonló az első filmekhez hisz egy generáció választja el a két történetet egymástól.

 

Az ST a Skywalker saga epilógusa. Amit Te szeretnél látni az már ezen a sztorin kívül van. Szerintem.

 

Nem ahhoz kell igazítani, csak akkor készülj fel rá, hogy esélye van a sorozatos csalódásnak.

A csalódás gyakorlatilag a természetes velejárója is kell, hogy legyen. Nagyon kevés ember van, aki el tudja mondani magáról, hogy a Star Wars-ból, vagy akármi másból mindent egyformán szeret. Mindenkinek megvannak a maga személyes preferenciái. Ahogy egyre nő és tágul egy ilyen univerzum, annál inkább érvényes lesz ez. Pl. A pilóták a legkevésbé érdekelnek. Így biztosra veszem, hogy az Alphabet osztag trilógia nem fog bekerülni a kedvenceim közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy az új filmek majd valamikor elkezdik felfedezni az új korszakokat - hogy ez 2023 -tól fog elkezdődni vagy később, azt majd valamikor megtudjuk - addig valószínűleg a Disney+ arra lesz jó, hogy az ismert közegben játszadozhassanak a karakterekkel.

 

Az biztos, hogy kb. 2022 végéig lefogják tudni az Ep5-6 közti eseményeket. Lehet már előbb, de a COVID 4-5 hónapos csúszást produkált a képregényeknél. Ha meg letudják azt a korszakot, kérdés, hogy miképpen fognak viszonyulni a ROTJ utáni vonulathoz a Marvelnél.

 

Én őszintén most a Lucasfilmtől tényleg egy hírcsokrot várok. Ebben a hónapban jó lenne megtudni, hogy:

a, a Mandi 2. évadja október melyik péntekjén fog elkezdődni. Esélyes, hogy a hónap végén lesz valami, hiszen a Celebration is akkor lett volna. De remélhetőleg egy előzetessel együtt megtudjuk annak a premierdátumát is.

b, a Cassian sorozat forgatásának ügyét is jó lenne tisztázni. Most igaz, még mindig krízishelyzet van, de mint ahogy tegnap Bob is említette, kezdenek visszaállni a normális kerékvágásba a dolgok, mégha lassabb kivitelben. Nem tudni, hogy mikor kezdik el végre valahára forgatni a Cassian sorozatot. Emellett én még várnék egy címbejelentést is. Emlékszünk a Mandinál mi volt? Bejelentették a címet + szinopszist, utána forgattak is. Diego meg tavaly nagyon lelkes volt a cím miatt, KK meg inkább azt mondta, hogy nem mondjuk meg a címet. :D

c, a Kenobinál is jó lenne tiszta vizet önteni a pohárba. Mondják meg, hogy mi fán terem a dió és ennyi. Elvileg januárban fognak elkezdeni forgatni, bár még nem olyan biztos ez. Azért egy casting hírt is jó lenne tudni, mert egyelőre Ewan az egyetlen szereplő. :)

d, A The Bad Batch sorozat mikor jön? Tavaly, lassan egy éve KK bejelentette a D23 -on, hogy a TCW utolsó évada 2020. februárjában érkezik. A The Bad Batch mikor jön? Örülnék, ha legalább annyit mondanának, hogy mondjuk 2021. első negyedévében fog érkezni. Ennyivel egy ideig meg is elégednék. De ha ugyanúgy februárban jönne, a Mandi végéig nekem az is jó, ha nem mondanak róla semmit. :D

 

Ha ezekre a Lucasfilm szánna időt - ha már virtuális Celebrationre nem futja náluk :P - annak örülnék és egy kicsit felpezsegne a hangulat SW fronton, mert őszintén szólva, amióta a TCW végetért, 3 hónapja a pandemic időszaka alatt az emberek ki lettek éheztetve. Lássanak el bennünket egy kis alamizsnával. :D:D:D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lucas azért tért el jelentősebben mert a korszakot bőven az OT filmjei elé tette. ÉRzékeltetni akarta, hogy a Köztársaság egy más korszak. Amúgy szépen közeledett a Birodalom felé a látványvilág, de még az EPIII végétől is nagyon messze az EPIV. Szóval itt szerintem Lucas pont jól nyúlt hozzá. A Disney filmjei már mind a Birodalom virágkorában játszódtak, A RO pedig az EPIV előtt pár órával. Azért lett olyan amilyen. A PT éra nem lehetett nagyon hasonló az első filmekhez hisz egy generáció választja el a két történetet egymástól.

Mint korábban írtam, művészileg érthető, és, amíg nem volt film az ep3 és az ep4 között működött is kívülről nézve (pláne a TCW-vel együtt), de in-universe semmi értelme annak, hogy a Birodalom szó szerint mindentől megszabadult, ami a Köztársasághoz kötődik. Lucas helyében én már az ep3-ban tettem volna Y-szárnyút és Z-95-öst, mert ezek sokkal jobb összekötők, mint az ARC-170 vagy a V-szárnyú (amiket aztán csak a Disney-nek köszönhetően láthattunk az ep3-on kívül is más érában). Sokkal finomabb az átkötés azáltal, hogy ezek megjelennek a TCW-ben, vagy, hogy a Rogue One-ban van is van turbo tank az ep3 után. És még lehetne sorolni. Sokkal valós szerűbb az, hogy az ep7-9-ben is még X-szárnyúak és TIE vadászok vannak, mint az, hogy az ep1-3 után egy szemernyi géptípus nem köszön vissza a régi korszakból, hanem még a pénzszűkében lévő Lázadók Szövetségének is futja vadonatúj vadászgépekre. Ezt az irrealitást a Rebels, a TCW és lényegében minden azóta készült Disney produktum elmosta. Iszonyú feelinges volt pl. a Fallen Orderben azt látni, hogy Saw lázadói LAAT/i-ket használnak a Kashyyykon, miközben mi egy rebelsbeli AT-AT-t irányítunk, és egy olyan teherhajóra lövünk, amivel évekkel később a Zsivány Egyes beszivárog Scariffra. És ez tíz perc leforgása alatt! Egy olyan játékban, ami eleve azzal kezd, hogy egy Venator szétdarabolásán dolgozunk, a Birodalom érájában.

Szóval szerintem ez, a Disney-féle átmenet finomítás nagyon kellett az ep3 és az ep4 közé. Ennek a Rogue One is részese, mert hiába játszódik közvetlen az ep4 előtt, több PT utalás van benne, mint a komplett CT-ben. Elvégre ebben a filmben van turbo tank, és visszatérünk Coruscantra és Mustafarra is. És ebben szerepel Saw Garreara, de még egy báb formájában Hayden Christensent is visszakaptuk. :) 

Az ep6 és ep7 között pont azért nem érzek ekkora léket, mert ott látvány terén megvan a folytonosság. Korábban azt mondtam, és még kicsit most is fenntartom, hogy ez sajnos a fantázia rovására ment, de ilyenkor mindig eszembe jut Exegol, Kijimi, Jedha, Corellia, Kaffrane Gyűrűje, a Sinta Gleccserkolónia, az Ivexia, Cantonica és Crait, de még Jakku is, ami szerintem ugyanolyan jól elüt a megszokott sivatagbolygóktól, mint Jedha vagy Geonosis. És persze igaz, hogy a legtöbb CT-s hajóból kaptunk újradizájnolt változatot, ugyanakkor ott van a Resurgent, a Mandator IV, az MG-100-as Starfortress, a Supremacy, a Libertine, az U-szárnyú, a Bestoon Legacy, a Night Buzzard vagy a Fortitude, stb. Felszíni járművek, kosztümök, díszletek és idegenek terén meg nem lehet ok a panaszra.

Szóval mind Lucas, mind a Disney elképzelésében van ráció, de a Star Wars folytonossága miatt én a Disney megközelítést pártolom. Kezdetben Lucashoz hasonlóan végletekben gondolkodtak (lásd ep7), csak az ellenkező irányba, de végül megtalálták azt a megoldást, hogy a nagy egészt nézve sokkal jobban összeálljon egy egésszé az egész Star Wars.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hol itt a gond? Amit eddig csak elképzelni tudtunk, a Disney megvalósította. :) Nekem a korábbival se volt bajom, épp a látásmód miatt. ÉRtettem Lucas mit akar ezzel kifejezni. Persze így még jobb, hogy kaptuk ezeket a finom utalásokat később. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor hol itt a gond? Amit eddig csak elképzelni tudtunk, a Disney megvalósította. :)

Sehol nincs gond, pont azt bizonygatom, hogy ez így még jobb. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 08. 05. - 18:46, Darth Revan9 írta:

Figyelj, csak @Dzséjt, majd én eldöntöm azt, hogy mit hogyan szeretek  és milyen mértékben. Ezt nem te fogod eldönteni, mert nem vagy Isten.

Pedig szerintem sokszor egyértelmű, hogy ITT nem mindig döntheted el azt hogy mit szeretsz vagy mit nem. Mindenesetre becsüld meg hogy a Te posztjaidat nem törlik csuklóból. Nekem az utolsó posztom ment a csatornába, IDÉZEM: "a csatornába, ahonnan előjöttél". Az a poszt amiben csatornapatkánynak titulálnak és tartalmilag nincs benne semmilyen SW csak személyeskedés, most is itt van. Ehhez képest a kultúrált és tartalmas válasz, ami érdemi SW tartalommal lett leírva simán el lett távolítva. És ez is el lesz, mert kényelmetlen az igazság és ebben tényleg nem szerepel SW...

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Vicces 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 08. 05. - 18:46, Darth Revan9 írta:

Figyelj, csak @Dzséjt, majd én eldöntöm azt, hogy mit hogyan szeretek  és milyen mértékben. Ezt nem te fogod eldönteni, mert nem vagy Isten.

Mindenkinek megvannak a saját  szubjektív vágyai, elvárásai, véleménye. Nehogy már egy céghez, vagy egy tömeghez kelljen igazítani azt, amit én, vagy akárki más vár, gondol, remél.

Egyrészt, nem döntöm el, hogy te mit szeretsz. Ez a te privilégiumod, engem hót nem érdekel. De ettől még elmondhatom, hogy amit elvársz, az szerintem csalódáshoz vezethet. És ne mondd, hogy nincs igazam, miközben arról írsz esszét, hogy ebben meg abban csalódtál. ;) Így vélem, és ha te elmondhatod a véleményed, akkor én is. Ugye ebben te is egyetértesz? Aztán, ha tévedek, nyugodtan a szememre vetheted. Sőt tudod mit? Legyen neked igazad!

45 perccel korábban, Mestal írta:

Pedig szerintem sokszor egyértelmű, hogy ITT nem mindig döntheted el azt hogy mit szeretsz vagy mit nem. Mindenesetre becsüld meg hogy a Te posztjaidat nem törlik csuklóból. Nekem az utolsó posztom ment a csatornába, IDÉZEM: "a csatornába, ahonnan előjöttél". Az a poszt amiben csatornapatkánynak titulálnak és tartalmilag nincs benne semmilyen SW csak személyeskedés, most is itt van. Ehhez képest a kultúrált és tartalmas válasz, ami érdemi SW tartalommal lett leírva simán el lett távolítva. És ez is el lesz, mert kényelmetlen az igazság és ebben tényleg nem szerepel SW...

Ha nem tetszik, ne látogasd a fórumot. De minden posztodat törölni fogom, amit csak azért írsz, hogy pár havonta más b*szogass. Ezt is csak azért tarthatod meg, hogy kommentálhassam. A kövi törölve lesz. És örülj, hogy csak ennyit teszek, mert legszívesebben visszaállítanám az örökös kitiltásodat. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Mestal írta:

Pedig szerintem sokszor egyértelmű, hogy ITT nem mindig döntheted el azt hogy mit szeretsz vagy mit nem. Mindenesetre becsüld meg hogy a Te posztjaidat nem törlik csuklóból. Nekem az utolsó posztom ment a csatornába, IDÉZEM: "a csatornába, ahonnan előjöttél". Az a poszt amiben csatornapatkánynak titulálnak és tartalmilag nincs benne semmilyen SW csak személyeskedés, most is itt van. Ehhez képest a kultúrált és tartalmas válasz, ami érdemi SW tartalommal lett leírva simán el lett távolítva. És ez is el lesz, mert kényelmetlen az igazság és ebben tényleg nem szerepel SW...

Mi ez az ökörség már megint? Pont mindenki eldöntheti mit szeret csak nem mindenki ért egyet. 

 

Azért pedig, hogy téged itt nem szeretnek, sokat tettél. Másért se jársz ide csak a feszkót gerjeszteni. Mondtam már többször, hogy ha valami bajod van ne itt éld ki magad. 

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Egyrészt, nem döntöm el, hogy te mit szeretsz. Ez a te privilégiumod, engem hót nem érdekel. De ettől még elmondhatom, hogy amit elvársz, az szerintem csalódáshoz vezethet. És ne mondd, hogy nincs igazam, miközben arról írsz esszét, hogy ebben meg abban csalódtál. ;) Így vélem, és ha te elmondhatod a véleményed, akkor én is. Ugye ebben te is egyetértesz? Aztán, ha tévedek, nyugodtan a szememre vetheted. Sőt tudod mit? Legyen neked igazad!

 

Igen, elmondhatod, csak ugyebár ezt megint úgy tetted, hogy felvetted az "Úristen támadóállást". Ennek során megfigyeléseim szerint le akarod tuszkolni a saját véleményed az én torkomon, vagy akár más torkán. És bizony én ilyenkor úgy érzem, hogy te elvárod, hogy én igenis gondoljam azt, amit te,  és érezzek úgy, ahogy te érzel. Ez a dolog tudod, amit nem szeretek. Mint fentebb írtam, teljesen természetes az, hogy a csalódás együtt jár egy ilyen naggyá nőtt univerzumban. Főleg úgy, hogy követem a regényeket és képregényeket is. Azzal is tisztában vagyok, hogy lesznek olyan filmek, sorozatepizódok, könyvek és képregények, melyekben valószínűleg csalódni fogok. De ettől függetlenül mindenkinek - neked és nekem és másoknak  is lehetnek vágyaink és reményeink. Azt látom, hogy te a reményeidet és a vágyaidat valahogy igazítani tudod a Disney-Lucasfilmhez. De erre nem mindenki képes 100%-ban. És nem is kell hogy képes legyen erre.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És bizony én ilyenkor úgy érzem, hogy te elvárod, hogy én igenis gondoljam azt, amit te,  és érezzek úgy, ahogy te érzel.

Pedig biztos nem várja el. Rosszul érzed. Kár ezen folyton rugózni. Főleg neked, akinek aztán tényleg megmásíthatatlan az ízlése. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.