Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

29 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én meg nem szavazok, mert szerintem ez az egész szavazósdi hülyeség ebben a formában. Azt kérdezed egy, az egész Star Wars franchise-t viszonylag egységesen elfogadó közösségtől, hogy a lehető legmagasabb minőségben elfogadnának egy olyan sorozatot, ami a legtöbbünk gyerekkori hősére épül. Vajon milyen választ kaphatunk erre? Ennyi erőval azt is meg lehetne kérdezni itt, hogy szeretjük-e a Star Wars-t.

Star Wars rajongó vagyok, gagyi CGI-ban is megnéznék egy Luka Skywalkerre épülő, ep6-7 között játszódó sorozatot, mert a téma önmagában olyan érdekes, hogy pálcikarajzokkal is imádnám - költői túlzással élve. Maximum túllépnék azon, hogy nem tetszik az animáció. Nagy nehézség lenne, ment a TCW-nél és a Rebels-nél is. A Resistance-nél sem a kivitelezés feküdte meg a gyomrorm. És szavazás nélkül is tudom, hogy nem én vagyok az egyetlen ezen a véleményen. Nekem a mandis Luke-változat is nagyszerű volt. amihez szerintem sem az a Battlefront 2 szintet sem elérő amatőr ganyé, sem a dapefake nem ér fel. És tuti, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki maga alá spriccelt, amikor az a "gagyi CGI Luke" feltűnt, és nézte végig újra és újra és újra a jelenetet. Akkor meg minek erről szavazgatni? Nyilvánvalóan a legtöbbünk akkor is megnézne egy ilyen SW sorozatot, ha lennének fenntartásai a kivitelezéssel szemben. Mint ahogy az RO is "szinte tökéletes SW", annak ellenére, hogy vannak ellenérzésük a CGI Tarkinnal szemben. Hűha! Milyen válasz érkezhet a szavazásra a Star Wars Saga Fórumon? :?:hmm: Tán az, hogy "nem, a lehető legjobb minőségben elérhető változatban nem akarok Luke Skywalkerről szóló SW-t látni"? Pöppet meglepődnék. :) 

Plusz korrektúráztam a szavazást, mert az CGI-jal, nem CGI-al. :P 

 

Nézd meg a szavazás eredményét. Szerintem választ kaptunk a kérdésre, mégha nem is olyan válasz született, amire számítottam. Nem az volt a kérdés, hogy néznéd-e a sorozatot, hanem hogy elégedett lennél-e egy Tarkin szintű CGI-jal. A válasz pedig ott van fent feketén fehéren: nem. Rajongók vagyunk, de attól még lehet preferencia a témában.

 

24 perccel korábban, Bomarr írta:

Az illuzió rendben van amikor csak néz, amikor viszont beszél akkor nekem nem csak az egyértelmű hogy ez nem Hamill hanem az is hogy ez nem ember hanem egy program. Méghozzá egy program aminek a puszta emberi beszéd reprodukálása is problémát jelent. És ezért nem adnék egy ilyen valaminek főszerepet. Mert egy főszereplőnek nem csak beszélnie kell, de játszania, érzelmeket kell átadnia. Akkor ezt inkább olyasvalami vagy valaki csinálja aki nem esik hasra az alapoknál és meggyőzően emberi módon tud beszélni. Persze ez láthatóan szubjektiv. Én csak irigylem azt akinek tökéletes az illuzió a CGI embereknél. Sajnos nálam nagyon nem.

 

Igen, ezért is a Tarkin példát hoztam fel, és nem Luke Mando cameoját. Nálam a Tarkin CGI sokkal magasabb szinten van, mint a Luke CGI. Nem 100%-os, de szívesen megnézem a jeleneteket és egy percig sem gondolom, hogy az ott nem Tarkin, vagy gagyi lenne. Ilyen minőségben - ha anyagilag meg lehetne oldani, amit tudjuk, hogy nem lehet - szívesen vennék egy Luke sorozatot, de Mando CGI szinttel nem. De mint látható, a kérdés eldőlt, a többség a te pártodon áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Donát írta:

Nálam a Tarkin CGI sokkal magasabb szinten van, mint a Luke CGI. Nem 100%-os, de szívesen megnézem a jeleneteket és egy percig sem gondolom, hogy az ott nem Tarkin, vagy gagyi lenne.

Pont így gondolom én is. 

 

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

hogy most Ody elutasítja annak lehetőségét, hogy más alakítsa Luke-ot.

Ez olyan dolog ami nem fog változni, és nem valami előre nyafogás részemről. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Donát írta:

Nézd meg a szavazás eredményét. Szerintem választ kaptunk a kérdésre, mégha nem is olyan válasz született, amire számítottam. Nem az volt a kérdés, hogy néznéd-e a sorozatot, hanem hogy elégedett lennél-e egy Tarkin szintű CGI-jal. A válasz pedig ott van fent feketén fehéren: nem. Rajongók vagyunk, de attól még lehet preferencia a témában.

Szerintem csak arra kaptál választ, hogy a fórum 996 felhasználójából 9-nek nem tetszik most az ötlet. Ez nekem nem annyira fekete-fehér. Az én véleményemet, hogy örülnék-e neki, a szavazásból meg sem tudhatod, mert nem szavaztam, hiszen nincs olyan alternatíva, ami engem képviselne. Nincs se olyan lehetőség, hogy "önmagában a Luke Skywalker sorozat lehetősége annyira érdekel, hogy felőlem Tarkin szintű CGI-jal is megoldhatják" se olyan, hogy "a Tarkin szint még erre nem lenne alkalmas, hiszen egy ötéves, kísérleti jellegű trükkről van szó, de mint annyi minden más, ez is kiforrhatja magát, miközben használják, így a technológia fejlődésével nem tartom elképzelhetetlennek".

 

13 perccel korábban, Donát írta:

Nálam a Tarkin CGI sokkal magasabb szinten van, mint a Luke CGI.

Ezt én is így vélem. De szerintem ebben több dolog is benne van. Egyrészt, ez volt az első ilyen kísérlet, szóval nagyon oda akarták tenni magukat, hogy bizonyítsák a technológia létjogosultságát. Másrészt, annak a moziban kellett megállnia a helyét, ráadásul meglepően nagy szerepben, ami nagyobb kihívás, mint egy 30+ perces tévéepizódban egy rövid cameo. És ezért is gondolom úgy, ahogy Ody is írta: ha egy egész sorozatot kanyarítanának alá, akkor egyrészt annál is nagyon-nagyon odatennék magukat, másrészt, a Tarkinnál már jóval fejlettebb megoldásokat is hadba küldenének. Elvégre a Rogue One óta nem állt meg a trükktechnológia fejlődése.

 

Az meg csak most jut eszembe, hogy az RO végén nekünk van egy CGI Leiánk is, amit én rosszabbnak tartok, mint Tarkint, de jobbnak, mint Luke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

RO végén nekünk van egy CGI Leiánk is, amit én rosszabbnak tartok, mint Tarkint, de jobbnak, mint Luke.

Igen én is így vélem. Az a Leia sokkal furább volt, mint Tarkin. Viszont nála megint bejön a képbe, hogy volt egy 5 másodperces jelenete. Arra nekem tökéletes volt úgy is. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egyébként nálam Han karaktere a Soloban csak azért tudott működni, mert ott fiatalabb volt, így megmagyarázható miért nem pont úgy néz ki, mint később. Luke-ot számomra elképzelhetetlen, hogy Hamill helyett más játsszon el. 

Ezzel én is pont így vagyok. Emlékszem, hogy a Mando-ban azért szorítottam, hogy nehogy más színész legyen a csuklya alatt. Nagy megkönnyebbülés volt Mark Hamillt látni, még ha nem is volt tökéletes. Nekem egy másik színész sokkal kizökkentőbb lett volna, mint egy nem teljesen élethű CGI. Cameónak szerintem okés volt, de egy róla sorozatot nem tartok jó ötletnek. Sem a gyenge CGI, sem a másik színészes megoldás nem tetszene. Akkor már legyen inkább egy TCW minőségű animációs sorozat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az még nem jutott eszedbe, hogy ez azért lett ilyen mert ennyi ide elég volt? Tarkin viszonylag sokat szerepelt és nagyon jó volt. Egy élőszereplős Luke sorozatnál nyilván nem ilyen minőségben szerepelne végig. 

Tarkin se volt többet a képernyőn 5 percnél, és akkor még lehet sokat is mondtam. A RO pedig 2x annyi költségvetéssel készült, mint a teljes második évad, még jó hogy jobb lett. Ha Luke főszereplő lenne egy sorozatban, nem 5 perc lenne, hanem több óra a játékideje, anyagilag teljesen lábon lőnék magukat már azzal is, ha a Tarkin szintet célozzák meg. Majd 20 év múlva térjünk vissza erre a kérdésre (bár addigra meg már egészen más korszakra fog a SW koncentrálni)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szavaztam én is. De a legfontosabb kérdés az, az, hogy mikor játszódna a sorozat. Az ep8-as flashback idején - pár év vagy inkább A Jedi Visszatér után    lenne pár évvel. Mert, ha az előbbi, az szerintem megvalósítható vagy legalábbis könnyebben kitudnák vitelezni, mert azt játszhatná akár Mark Hamill is. A történetet nem ismerem csak a flashback-ből indultam ki. 

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@Yoda József szerintem nem kell annyit várni. Kétlem, hogy Grogut nem látnánk többé a Mandi sorozatban, ergo Luke is fel fog még tűnni. :) 

Mármint úgy értem, hogy kb. 20 év múlva fog ott tartani a technológia, hogy egyáltalán ilyesmi, mint Luke sorozat CGI-jal felmerüljön, mint opció

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a beszélgetés eszembe juttatta, hogy jövőre valszeg látni fogjuk a 10 éves Luke-ot. Szinte kizártnak tartom hogy az Obi-Wan sorozatba legalább egy cameo erejéig ne hozzák be. Ez nyilván más kategória, mert egy gyerek Luke-ot látunk majd ahol fel se merül Mark Hamill bármilyen behozása de az látszik hogy minél jobban sokasodnak a TV-sorozatok annál többször előfordulhat hogy karaktereket akiket eddig mindig egy szinész játszott azt egyre több fogja. Ezen a téren egyedül azt sajnálom hogy a Lando sorozat bejelentésénél nem jelentették be rögtön hogy jön Donald Glover is vissza. Ha lesz egy Lando sorozat ahol épp a Solo környékén játszódik a sztori akkor az minimum elég fura lesz ha a fiatal Landot valaki tök más fogja játszani és nem Glover....

 

Dzséjt: szerintem félreérted a "felmérés" célját. Ez nem annyira egy leendő Luke Skywalker sorozatról mint a Tarkin CGI véleményezéséről szólt és arról hogy azzal mennyire vagyunk megelégedve, tehát elég-e az a szint mondjuk egy leendő SW produkcióhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bomarr írta:

Dzséjt: szerintem félreérted a "felmérés" célját. Ez nem annyira egy leendő Luke Skywalker sorozatról mint a Tarkin CGI véleményezéséről szólt és arról hogy azzal mennyire vagyunk megelégedve, tehát elég-e az a szint mondjuk egy leendő SW produkcióhoz.

Szerintem egyértelmű, hogy Dzséjt az 1)-es válasz opcióba esne, csak nem hajlandó leszavazni. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Dzséjt: szerintem félreérted a "felmérés" célját. Ez nem annyira egy leendő Luke Skywalker sorozatról mint a Tarkin CGI véleményezéséről szólt és arról hogy azzal mennyire vagyunk megelégedve, tehát elég-e az a szint mondjuk egy leendő SW produkcióhoz.

És mégis van egy olyan opció, aminek semmi köze a CGI-hoz, pusztán ahhoz, hogy az illető nem akar semmilyen Luke Skywalker sorozatot. :P Ha ennek lenne ellentétpárja, máris nem kárognék.

 

53 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem egyértelmű, hogy Dzséjt az 1)-es válasz opcióba esne, csak nem hajlandó leszavazni. :P 

Én szavazok, amint beteszel olyan választ, ami legalább picit igaz rám. Mert ezek közül bármelyikre böknél, hazudnék, azt pedig elvből csak akkor teszem, ha nekem származik előnyöm belőle. :D A félkomolytalanságot félretéve, ma, 2021-ben már nem lennék elégedett egy Tarkin-szintű CGI-jal, még később meg nyilvánvalóan annyira sem. Sokat fejlődött ez is, szóval, ha a 2020-as években lenne ilyen széria, akkor ne 2016-os szintet üssenek meg, hanem a kornak megfelelőt. Az egy nagyszerű, zseniális trükk volt, és letettem tőle a hajamat. Engem egyáltalán nem zökkentett ki (ahogy Leia és Luke sem) és szerintem önmagában reprezentálta, hogy mire képes a CGI technológia ott és akkor (és szerintem a tévés vonalon most ugyanez igaz Luke-ra). De eltelt lassan öt év, és egyre öregebb lesz. Szóval, ismételten, ha lenne ilyen sorozat, az ne a 2016-os szintet üsse meg, mert azzal 2025-ben vagy 2030-ban nem lennék kicsit sem elégedett. Mondogatnám is, hogy "imádom a sztorit és tetszik, hogy így elmélyítették a fiatalabb Luke karakterét, de kár, hogy az összképbe belerondít a béna, elavult megvalósítás". :P 

 

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Emlékszem, hogy a Mando-ban azért szorítottam, hogy nehogy más színész legyen a csuklya alatt.

Pedig más színész, egész pontosan Max Lloyd Jones (és Matt Rugetti) volt a maszk alatt, csak Mark Hamill maszkot viselt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én szavazok, amint beteszel olyan választ, ami legalább picit igaz rám. Mert ezek közül bármelyikre böknél, hazudnék, azt pedig elvből csak akkor teszem, ha nekem származik előnyöm belőle. :D A félkomolytalanságot félretéve, ma, 2021-ben már nem lennék elégedett egy Tarkin-szintű CGI-jal, még később meg nyilvánvalóan annyira sem. Sokat fejlődött ez is, szóval, ha a 2020-as években lenne ilyen széria, akkor ne 2016-os szintet üssenek meg, hanem a kornak megfelelőt. Az egy nagyszerű, zseniális trükk volt, és letettem tőle a hajamat. Engem egyáltalán nem zökkentett ki (ahogy Leia és Luke sem) és szerintem önmagában reprezentálta, hogy mire képes a CGI technológia ott és akkor (és szerintem a tévés vonalon most ugyanez igaz Luke-ra). De eltelt lassan öt év, és egyre öregebb lesz. Szóval, ismételten, ha lenne ilyen sorozat, az ne a 2016-os szintet üsse meg, mert azzal 2025-ben vagy 2030-ban nem lennék kicsit sem elégedett. Mondogatnám is, hogy "imádom a sztorit és tetszik, hogy így elmélyítették a fiatalabb Luke karakterét, de kár, hogy az összképbe belerondít a béna, elavult megvalósítás". :P 

Jól van, elfogadom a választ. :P Az opciókhoz nem nyúlok, mert akkor kezdhetjük előről. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A Luke-sorozathoz:

Nagyon tetszene az ötlet, és nagyon szívesen néznék egy ilyen sorozatot. VISZONT. Nálam Luke Skywalker = Mark Hamill, sosem szerettem, amikor ilyen ikonikus és fontos karaktereknél színészt cserélnek. Nekem ez a Solo-filmben is zavaró volt, bár tetszett a film, de nagyon nehezen hittem el Alden-ről, hogy ő Han Solo.  Obi-Wan kicsit más tészta, Ewan McGregor tényleg úgy néz ki, mintha ő lenne Sir Alec Guiness fiatalabb változata. A Mandalorian végén a CGI-Luke tetszett, de nem tudom, hogy egy teljes sorozatot lehetne-e köré építeni. Esetleg ha találnak egy tökéletes hasonmást (gyakran felmerül Sebastain Stan neve), azt el tudnám fogadni Luke-ként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Whill írta:

A Luke-sorozathoz:

Nagyon tetszene az ötlet, és nagyon szívesen néznék egy ilyen sorozatot. VISZONT. Nálam Luke Skywalker = Mark Hamill, sosem szerettem, amikor ilyen ikonikus és fontos karaktereknél színészt cserélnek. Nekem ez a Solo-filmben is zavaró volt, bár tetszett a film, de nagyon nehezen hittem el Alden-ről, hogy ő Han Solo.  Obi-Wan kicsit más tészta, Ewan McGregor tényleg úgy néz ki, mintha ő lenne Sir Alec Guiness fiatalabb változata. A Mandalorian végén a CGI-Luke tetszett, de nem tudom, hogy egy teljes sorozatot lehetne-e köré építeni. Esetleg ha találnak egy tökéletes hasonmást (gyakran felmerül Sebastain Stan neve), azt el tudnám fogadni Luke-ként.

Sebastian már korábban is kinyilvánította érdeklődését a szerepre és azt is mondta, hogy ha Mark is úgy akarja, belemegy ebbe. Bár őszintén én jobban örülnék egy animációs sorozatnak, ha tényleg akarnak ezzel valamit kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.