Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

29 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

A napokban azon gondolkoztam, hogy a '77-es első Star Wars-film óta minden évtizedben kaptunk valamilyen mozgóképes SW-dolgot.

 

'70-es évek:

- első Star Wars-film

- Holiday Special

 

'80-as évek:

- második Star Wars-film

- harmadik Star Wars-film

 

'90-es évek:

- az eredeti trilógia felújított változatai

- az előzménytrilógia első része

 

2000-es évek:

- az előzménytrilógia második része

- Clone Wars (rajzfilm)

- az előzménytrilógia harmadik része

- The Clone Wars (animációs film + sorozat kezdete)

 

2010-es évek:

- The Clone Wars (sorozat befejezése)

- Rebels

- új trilógia 

- önálló filmek

 

2020-as évek:

- Rian Johnson trilógiája

- Obi-wan-film (?) 

 

(Szóljatok, ha esetleg kihagytam valamit!)

 

Kíváncsi vagyok, ez a tendencia vajon meddig fog tartani. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, caseyjones írta:

(Szóljatok, ha esetleg kihagytam valamit!)

 

Ezeken felül még volt két ewok film (Bátrak karavánja (1984), meg Harc az Endor bolygón (1985)), plusz két korai animációs sorozat is készült: a 35 részt megélt Ewoks (1985) és a 13 részes Droids (1985). Utóbbihoz egy 45 perces TV-filmszerűség is készült 1986-ban: The Great Heap.

Előbb utóbb nyilván kifog fogyni a gőz. De lehet hogy azt mi már nem éljük meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Attól még, mert az Erő két oldalának képviselői már nem harcolnak, a Galaxisban még dúlhatnak konfliktusok nélkülük is. Egymással szemben álló szervezetek, politikai felek, fejvadászok, stb. De kisebb volumenűek, amik már nem tartoznak az Ep1-9-hez és az Erőhasználók harcához. Persze így felmerül a kérdés, hogy az Egyensúly mit ér, ha csak az Erőhasználók "nem bántják" egymást, míg a Galaxis többé-kevésbé ugyanolyan erőszakos marad. Ettől függetlenül szerintem kell egy befejezés érzetét keltő lezárás a történet végére, ami keretbe foglalja a Sagát és ívet ad neki, mondván a 9 rész során eljutottunk A-ból B-be. Az élet nyilván fog megállni az Ep9 után sem, örökké tartó béke pedig nem létezik. :)  

De ha az Erőhasználók nem avatkoznak a konfliktusokba, akkor lényegében ott tartunk, mint a Donát féle gondolatnál miszerint Rey elvághatná a galaxist az Erőtől vagyis lesz egy Star Warsunk ami többé kevésbé semmiben sem különbözik bármelyik másik sci-fi univerzumtól, én ezt nem nagyon szeretném. :para: Szerintem is kell a lezárás és az ív hisz írtam is a másik topicban, de úgy gondolom, hogy a lezárásnak nem feltétlen az Erő Egyensúlyba kerülésével kell kiteljesedni.

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem is kell egy pont a történet végére. Annak semmi értelme, ha teszem azt 30 évente felborul az egyensúly. Vagy talán abban az esetben ha annak már nem lesz köze pl. a Skywalkerek-hez. Viszont én arra gondolok, hogy az új trilógia inkább a régmúltban fog játszódni. 

Igen, de az a pont felkerülhet szerintem az Egyensúly nélkül is. Véleményem szerint, ha Egyensúlyos lezárás lesz az két dolgot eredményezhet:

a, Vagy örökké béke lesz a galaxisban amiből nagy volumenu sztorikat nem lehet kihozni és ez esetben majdhogynem az idővonal is zárul.

b, Az egyensúly később felborul ami jelentősen degradálja majd azt az időpontot és az akkor játszódó eseményeket amikor is elérték ezt az Egyensúlyt.

 

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem csak fantázia kérdése, hogy elszakadjunk a fő sodortól. Nem kell mindig galaktikus nagyságú konfliktusokban gondolkodni. De ez már nem ennek a topiknak a témája. 

Szerintem a leendő trilógiá(k)nak mindenképp fősodorban, a galaxist meghatározó eseményeket kell feldolgoznia, ellenkező esetben másodrangúnak fog(nak) tűnni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az egyensúly később felborul ami jelentősen degradálja majd azt az időpontot és az akkor játszódó eseményeket amikor is elérték ezt az Egyensúlyt.

 

Mert most ledegradálódott a 4-5-6 ?
"Sokáig tényleg volt Egyensúly,aztán megjelent Ő,Ben."

Ez szerintem ciklikus marad mindig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

a, Vagy örökké béke lesz a galaxisban amiből nagy volumenu sztorikat nem lehet kihozni és ez esetben majdhogynem az idővonal is zárul.

b, Az egyensúly később felborul ami jelentősen degradálja majd azt az időpontot és az akkor játszódó eseményeket amikor is elérték ezt az Egyensúlyt.

Én azt nem értem, hogy szerinted miért kizárólag ez a kettő eredmény lehet. Eleve nem értem, miért kéne az egyensúlynak univerzális békét teremtenie? Az csak egy állapot az Erőben, nem a jó végső és megmásíthatatlan diadala a Galaxisban és a gonosz tökéletes elpusztítása. Ennek semmi értelme, és ha valamire rávilágított a film, akkor az az, hogy ahol fény van, ott sötétség is. Ahol harmónia van, ott van konfliktus is. Ahol élet van, ott van halál is. Ahol béke van, ott akad erőszak is.

Simán lehet, hogy bár az Erőben egyensúly van, attól még a Galaxisban kitörnek háborúk (ahogy eddig is), lokálisan vagy Galaktikusan, és még az Erőhasználók is kivehetik belőle a részüket. Eleve az egész Erő egyensúlya kérdés csak egy mellékes szála a Saganak, aminek jelentőségét mi sem mutatja jobban, hogy az ep4-5-6-ban egy szó sem esik róla, még a Jedik sem foglalkoznak vele. De igazából az ep1-2-3 és eddig az ep7-8 is csak érintőlegesen foglalkozott vele. Eddig a legkomolyabban csak a TCW-ben boncolgatták a témát, egy kiegészítő műben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Valamilyen szinten igen.

Nagyon sok függ a IX-től, hogy milyen választ ad a kérdésekre. Biztosra veszem, hogy a Skywalker SAGA lezárul a IX-cel. Utána vadonatúj dolgok fognak jönni. Ez elkerülhetetlen ha azt akarod, hogy ne fulladjon ki a Star Wars. Korábban erről már Andris is írt egy remek összegzést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

 Az csak egy állapot az Erőben, nem a jó végső és megmásíthatatlan diadala a Galaxisban és a gonosz tökéletes elpusztítása. Ennek semmi értelme, és ha valamire rávilágított a film, akkor az az, hogy ahol fény van, ott sötétség is. Ahol harmónia van, ott van konfliktus is. Ahol élet van, ott van halál is. Ahol béke van, ott akad erőszak is.

Én nem is azt, mondom, hogy a Gonosz teljes elpusztítása az Egyensúly, hisz ahogy írtad erre az EP 8 tökéletesen rávilágít. De ha az Egyensúly elérése érdekében minden Erőhasználó elfogadja, hogy a Sötét oldalnak és a Világosnak is érvényesülnie kell, akkor lényegében mindenki egy állásponton lesz és mindenki megérti a másikat ennek következtében konfliktus sem kellen, hogy kialakuljon hisz mindenki megérti a másik indítékait.

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Simán lehet, hogy bár az Erőben egyensúly van, attól még a Galaxisban kitörnek háborúk (ahogy eddig is), lokálisan vagy Galaktikusan, és még az Erőhasználók is kivehetik belőle a részüket. Eleve az egész Erő egyensúlya kérdés csak egy mellékes szála a Saganak, aminek jelentőségét mi sem mutatja jobban, hogy az ep4-5-6-ban egy szó sem esik róla, még a Jedik sem foglalkoznak vele. De igazából az ep1-2-3 és eddig az ep7-8 is csak érintőlegesen foglalkozott vele. Eddig a legkomolyabban csak a TCW-ben boncolgatták a témát, egy kiegészítő műben.

Valóban erre nem gondoltam, azonban ha az "Egyensúlyi" kvázi "szürke" Erőhasználók elkezdenek állást foglalni egyik vagy másik oldal mellett akkor az megint szakadáshoz vezet és előbb utóbb el-el tolódnak egyik irányba és akkor megint ott fogunk tartani, hogy nincs Egyensúly.

Igen,valóban mellékes szál, épp ezért nem érzem felettébb fontosnak, hogy létrejöjjön az Egyensúly. Ha nincs Egyensúly arra könnyebben lehet történetet építeni szerintem.

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nagyon sok függ a IX-től, hogy milyen választ ad a kérdésekre. Biztosra veszem, hogy a Skywalker SAGA lezárul a IX-cel. Utána vadonatúj dolgok fognak jönni. Ez elkerülhetetlen ha azt akarod, hogy ne fulladjon ki a Star Wars. Korábban erről már Andris is írt egy remek összegzést.

Szerintem is és várom is az újdonságokat, ezért is lesz roppantul fontos Rian trilógiája, mert egy új generációt/új szintet hozhat az Univerzumba persze sikeres új szintet csak úgy lehet felhúzni, ha jól támaszkodunk az alapokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Én nem is azt, mondom, hogy a Gonosz teljes elpusztítása az Egyensúly, hisz ahogy írtad erre az EP 8 tökéletesen rávilágít. De ha az Egyensúly elérése érdekében minden Erőhasználó elfogadja, hogy a Sötét oldalnak és a Világosnak is érvényesülnie kell, akkor lényegében mindenki egy állásponton lesz és mindenki megérti a másikat ennek következtében konfliktus sem kellen, hogy kialakuljon hisz mindenki megérti a másik indítékait.

Dzséjt világító lámpás hasonlata épp illik ide. Egyébként az egyensúly felbomlásakor mindig olyan események történtek, amik alapjaiban rengették meg a galaxist. Szóval piszlicsáré háborúk meg nem adnak okot aggodalomra. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Én nem is azt, mondom, hogy a Gonosz teljes elpusztítása az Egyensúly, hisz ahogy írtad erre az EP 8 tökéletesen rávilágít. De ha az Egyensúly elérése érdekében minden Erőhasználó elfogadja, hogy a Sötét oldalnak és a Világosnak is érvényesülnie kell, akkor lényegében mindenki egy állásponton lesz és mindenki megérti a másikat ennek következtében konfliktus sem kellen, hogy kialakuljon hisz mindenki megérti a másik indítékait.

Ez hatalmas tévedés. A megértés és az egyetértés baromira nem ugyanaz! Attól, hogy megértem, hogy miért csinálja, amit csinál, még nem fogok egyetérteni vele, és ha kell, harcolok ellene. Eklatáns példa a beszélgetésünk: megértem, miért gondolod így, de nem értek egyet vele, ergo írom az ellenvéleményt, vagyis szítom a konfliktust, még ha az nem is vérre menő. Vagy az ep8-ban, Rey megérti, miért fordult Ben Luke ellen, de attól még harcol vele.

Attól még, hogy az emberek megértik egymást, nem lesz bubirózsaszín a világ, mert az nem egyenlő az egyetértéssel. És még csak az Erőhasználóknak sem kell elköteleznie magukat az egyik vagy a másik oldal felé. Ha mindkét oldalt használó két Jedi közül az egyik úgy véli, az Erőhasználóknak kéne uralni a Galaxist, mert képességeikkel jobb uralkodók lehetnének, míg a másik úgy véli, nem kényszeríthetik rá hatalmukat másokra, máris fenn áll az ellentét, ami vezethet háborúhoz akár az Erőhasználók között is.

17 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Igen,valóban mellékes szál, épp ezért nem érzem felettébb fontosnak, hogy létrejöjjön az Egyensúly. Ha nincs Egyensúly arra könnyebben lehet történetet építeni szerintem.

Semmivel sem nehezebb úgy írni történetet, hogy beállt, és nem törődsz vele. Lucasnak három filmet is sikerült az Egyensúly problematikája nélkül írni, és amikor beleszőtte, akkor sem törődött vele. Annyira nem fontos része ez az SW misztikumának, hogy valahol hiba, hogy Lucas beleszőtte (a sztori enélkül is tökéletesen működik, és semmit sem tesz hozzá a történethez igazán). És ha az ep7-8-9 végre keretbe foglalja ezt az egészet, máris lehet egy nagyszerű példát mondani, miért kellett ez a trilógia: helyrehozni azt a hibát, amit Lucas az ep1-gyel elkövetett. Értelmet ad az Egyensúly szálának, amivel sajnos maga Lucas a filmekben nem foglalkozik érdemben.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez hatalmas tévedés. Eklatáns példa a beszélgetésünk: megértem, miért gondolod így, de nem értek egyet vele, ergo írom az ellenvéleményt, vagyis szítom a konfliktust,

Hihetetlen mi? Minden egyes szavam :D  

Elfogadom amit írsz és erről eszembe is jutott még egy lehetséges konfliktus helyzet. Az egyik fél elfogadja és tudja, hogy a másiknak igaza van, de már csak azért sem áll arra az oldalra. Nálam most nem ez a helyzet ;):)

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

az Erőhasználóknak kéne uralni a Galaxist, mert képességeikkel jobb uralkodók lehetnének, míg a másik úgy véli, nem kényszeríthetik rá hatalmukat másokra, máris fenn áll az ellentét, ami vezethet háborúhoz akár az Erőhasználók között is.

De aki kényszeríteni akar az nem tolódott el máris a Sötét oldal felé? És akkor az egyensúly is borult, ismét, akkor meg minek?

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Semmivel sem nehezebb úgy írni történetet...

Ezt elhiszem neked, mert biztosan kompetensebb vagy történet írásból, mint én. :)

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

...hogy beállt, és nem törődsz vele. 

De akkor meg megint csak azt mondom, hogyha nem foglalkoznak vele akkor visszamenőleg csorbul a létrejöttének körülményei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

De aki kényszeríteni akar az nem tolódott el máris a Sötét oldal felé? És akkor az egyensúly is borult, ismét, akkor meg minek?

A Jedi Tanács egy egész kódexet rákényszerítettek a Rend tagjaira, mégsem áll mindegyik a Sötét Oldalon. A Lázadók rákényszerítik a demokráciát a Galaxisra, mégsem mondjuk, hogy a gonosz szolgái. Szóval nem, attól, hogy még valaki kényszerít valakit valamire, nem fog a Sötét Oldalra állni különben senki sem állna a Világos Oldalon, aki csinál is valamit.

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

De akkor meg megint csak azt mondom, hogyha nem foglalkoznak vele akkor visszamenőleg csorbul a létrejöttének körülményei.

A létrejöttének körülményei is eléggé csorbák. Van egy ilyen szál is, ami hót mellékes a nagy egészt nézve, ráadásul mindenki elpusztult, akinek ez még valamit jelenthetett. A Jedik, a próféciájuk és a Kiválasztottjuk is halott, és az új reménység egy olyan lány, aki már ezen emberek után született és soha nem is hallott próféciáról, nem is tud arról, hogy Anakin Skywalker valakinek is a Kiválasztottja volt, és az Erő egyensúlyáról sem hallott.

De már azt is érdemes fejben tartani, amikor ennek az egésznek a jelentőségét vizsgáljuk, hogy maga a nagy Yoda jelenti ki, hogy talán még a Jedik is félreértik. Tehát azok sem tudják, miről van szó, akiknek a próféciája egyensúlyokról hadovált. Azért ez sokat mondó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Legutoljára Mara Jade-ről lehetett hallani.

Jó lenne, ha ő is átkerülne. Számomra legalább olyan "alapértelmezett" EU karakter, mint Thrawn. Én kellően érdekesnek találom az átemeléshez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A harmadik oldaltól érdemes (újra)olvasni a topikot. Szenzációs ahogy bizonygatjuk szegény mikiwannak, hogy nem lesz új trilógia. :D Eddig ez a kedvencem:

 

2010. 11. 04. - 17:43, Bomarr írta:

Darth Sky: Az index azokat a téves információkat vette át, amik itt is megfordultak. Az ilyen alrovat vezetőknek abszolut nincs idejük hogy válogassanak a hirek között, szelektáljanak stb. (ráadásul a menetrendszerű cáfolat azután jött, hogy ők ezt kirakták) Kint van egy fontos oldalon, jól hangzik, megy a forditás. Mindenki nyugodtan biztosra veheti: 100% hogy nem lesz semmiféle új trilógia.

 

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A harmadik oldaltól érdemes (újra)olvasni a topikot. Szenzációs ahogy bizonygatjuk szegény mikiwannak, hogy nem lesz új trilógia. :D Eddig ez a kedvencem:

 

 

:lol:

:D Épp ezért én csínján bánnék azzal a kijelentéssel is, hogy az EpIX-cel mindenképpen, megkérdőjelezhetetlenül lezárul a Skywalker SAGA. Ööö... biztos? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

Tegyük azért hozzá: akkor nekünk volt igazunk, hisz akkor nem akartak új trilógiát. Akik az ellenkezőjét irták azok vagy kamu forrásokra alapoztak vagy csak a hasraütésszerű kitalációikat öntötték szavakba.

Pedig az az indexes hivatkozás meglepően akkurátus volt. Biztos pusmogtak már a háttérben az új trilógiáról, csak azt nem tudták, hogy azt nem Lucas fogja megcsinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az index csak azt irta meg, ami majd minden évben körbement a sajtóban: valaki megirta hogy lesz új trilógia -ezúttal az IESB... gyakorlatilag egy noname site- aztán mivel a Star Wars jól kattintják mindenki átvette és leforditotta. Emlékszem Zolival akkoriban azon nevettünk hogy az index azt is megirja ha Lucas forró kávét ivott reggelre ha meg nem akkor kitalál róla egy cikket. Akkoriban tömve voltak SW cikkekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden okunk megvolt hogy elutasitsuk, hisz a bulvárlapok hosszú évek óta futtatták ezt a hirt, még akkoris amikor Lucas még biztosan nem gondolkodott a folytatásokban. Az alkotók fejébe persze nem láthatunk bele, ezért tévedhetünk, de ettől még a szkepticizmusunk teljesen megalapozott volt. Ez azon ritka eset, amikor a bulvár pont beletrafált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így voltam ezzel. Kiröhögtem azt aki új trilogiát emlegetett. Akkoriban annyira elképzelhetetlen volt. Pláne, hogy Lucas eladja a jogokat...  Erre senki nem gondolt. Én azt hittem a lánya, Katie viszi tovább a franchise-t. Volt pár jó része a TCW-ben, de ma már belátom, kevés lett volna ő ide.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pedig az az indexes hivatkozás meglepően akkurátus volt. Biztos pusmogtak már a háttérben az új trilógiáról, csak azt nem tudták, hogy azt nem Lucas fogja megcsinálni.

A werk részével annyira nem vagyok képben a dolgoknak, de nem lehet, hogy akkor már simán elindult a tervezgetés? Azért ezen az ügyleten nagggyoon sokáig dolgozhattak, mire létrejött Lucas és a Disney között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.