Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

29 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

Elvileg elsőként Hamill és Fisher tudott a trilógiáról: 2011-ben Lucas nekik személyesen mondta el hogy tervben van a készités. De aztán 2012-ig nem történt semmi az ügyben. Akkor viszont abban az évben felvették a kapcsolatot Arndt-al, aki elkezdett dolgozni az első korai vázlaton, még a felvásárlás bejelentése előtt. De ekkor még rajta kivül mást nem vontak be. Sokat elárul a projekt titkosságáról hogy maga az ep.7 egyik fő látványtervezője Doug Chiang arról hogy lesz új Star Wars film csak a hírekből értesült. Maga a látványtervező csapat az első ülését -mint az Art könyvből kiderül- 2013 január 9-én tartotta. És akkor még nagyon ingoványos talajon mozogtak. Eleve első körben az volt a cél hogy részben az első korai sztorivázlatokon részben a saját fantáziájukra hagyatkozva próbálják elképzelni mi történhet a Star Wars világában 30 évvel a Jedi után. Ami már ekkor biztos pont volt hogy lesz egy fiatal férfi és egy női főhős. Akkor Kira és Sam volt a nevük. Ez pedig az egyik első rajz hozzájuk:

main-qimg-7304db2874ef187aa9a793160ec618

 

Az emlitett január 9-ei ülésen több fontos dolog is eldőlt egyébként: például hogy egy "szemétbolygó" szerepelni fog a filmben. Ez lett később a Jakku.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én azt gondolom, hogy talán azért is adta el a jogokat, mert nem voltak már annyira jó ötletei.

Szerintem már inkább energiája / kedve nem volt, hogy az egészet újra a hátára vegye és 3-szorra is összehozzon egy trilógiát. Főleg, hogy közben hálátlan szurkolók úton-útfélen anyázzák, ami kifejezetten rosszul esett mindig is Lucasnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én azt gondolom, hogy talán azért is adta el a jogokat, mert nem voltak már annyira jó ötletei.

Ezt nem gondolnám. Szerintem ha nem lett volna jó ötlete, eleve bele sem vágott volna az egészbe. Én inkább azt gondolom, hogy volt pár jó alapötlete, de közel a 70-hez nem akarta már magát kitenni akkora stressznek amivel egy ilyen projekt járt volna. Meg aztán, a nyilatkozataiból kiderül, hogy élt még benne a PT után kapott kritika áradat is erősen.

 

Viszont itt most nem is feltétlen az ötleteinek a minőségére gondolok (az amúgy is igencsak szubjektív) hanem arra, hogy mégis csak Lucas ötletei voltak. Ő találta ki és ő fejlesztette az univerzumot, évtizedeken át. Ebből a szempontból mindenképpen elég érdekes lenne ha megtudhatnánk Ő hogy képzelte el a folytatást/befejezést. Mert hiába volt korábban is temérdek folytatással kapcsolatos könyv meg egyéb EU anyag - voltak köztük kifejezetten jók is - ezek nem Lucas ötletei voltak. Jöhet JJ meg RJ, meg még ki tudja hány rendező meg író (főleg ha esetleg mégsem a 9 lesz az utolsó) akik mind hozzák a maguk elképzeléseit és ötleteit - amik akár szintén lehetnek jobbak is mint amilyen Lucas ötletei lettek volna - de ezek sem lesznek sosem olyan szinten "hivatalosak" számomra mint amilyen azé az emberé lett volna, akivel az egész elkezdődött. Ezért sajnálom nagyon hogy valószínűleg sosem fog teljes egészében kiderülni milyen is lett volna az ő víziója.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem már inkább energiája / kedve nem volt, hogy az egészet újra a hátára vegye és 3-szorra is összehozzon egy trilógiát. Főleg, hogy közben hálátlan szurkolók úton-útfélen anyázzák, ami kifejezetten rosszul esett mindig is Lucasnak.

 

7 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Ezt nem gondolnám. Szerintem ha nem lett volna jó ötlete, eleve bele sem vágott volna az egészbe. Én inkább azt gondolom, hogy volt pár jó alapötlete, de közel a 70-hez nem akarta már magát kitenni akkora stressznek amivel egy ilyen projekt járt volna. Meg aztán, a nyilatkozataiból kiderül, hogy élt még benne a PT után kapott kritika áradat is erősen.

 

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Volt már a fórumon nem is egy hozzászólás arról, hogy Lucas néhány ötlete bekerült a filmekbe. Asszem Bomarr írt erről. 

 

Sommásan fogalmaztam, azt kellett volna írnom, hogy nem volt annyi jó ötlete, ami elég lett volna egy új filmhez, pláne egy új trilógiához, és amelyek annyira erősek lettek volna, hogy dacol miattuk a negatív hozzáállással, mert annyira biztos magában. Mint fiatal korában. Látjuk, hogy John Williams zenéje sem olyan átütő ma már, mint akár a PT idején volt, pedig ő is zseniális zeneszerző.

 

Egyébként nem bántani akarom Lucast, ne értsetek félre, mert az, hogy eladta a jogokat a Disney-nek, annak ellenére, hogy voltak ötletei, pont azt jelzi, mennyire fontos volt neki a Star Wars - annyira, hogy inkább átadta olyanoknak, akik még a maximumot ki tudják belőle hozni, amit esetleg ő már nem tudna.

 

 

 

 

 

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Merr-Sonn írta:

Ezek szerint még mindig van valami sorozat a tarsolyukban. Nem tudom, hogy az animációt is ideveszi-e - bár valószínű - de ez akkor is minimum három.

Miért? A few az néhány: lehet akár kettő is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Hú imádnám ha igaznak bizonyulna a spekuláció. Eleve mind arra számitunk hogy lesz egy nagy időugrás az ep.8 után és ahogy Luke mondta: a háború csak most kezdődik. Remélem ezt kapjuk. Csalódás lenne ha az ep.7 előtt játszódna amikor az Ellenállás meg az Első Rend között csak kisebb villongások vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszene az ötlet. Itt akár el is varrhatnák Leia történetét. Vagy láthatnánk Rey-t fejlődni. Feltéve ha róluk fog szólni, és nem egy eddig ismeretlen ellenálló szakaszról. De persze simán meglehet, hiszen a TCW is ismert hősökkel operált és ugyancsak 2 film közt játszódott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul Filonit ismerve bőven lennének visszautalások a a TCW-re és a Rebelsre is. Kaphatnánk egy nagyobb képet arról, hogy erre az új galaktikus konfliktusra hogy reagál a galaxis: mit lépnek most a twilekek, a rodianok, uram bocsá a huttok vagy mi a dörgés mostanában Coruscanton. És tényleg Leia szálát gyönyörüen ellehetne varrni a sorozatban, a filmben pedig utalhatnának úgy rá hogy aki nem követte a szériát annak is egyértelmű legyen hogy mi történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 De azért,hogy mostanában el leszünk/vagyunk kényeztetve SW tartalmakkal,mozikkal is bőven ahol minden kis kronológiai hézagot próbálnak megtölteni,elég logikátlan lenne 30+ év lefestését csak könyvekre és játékokra hagyni.Még ha nagyjából a béke és az egyensúly időszaka is volt ekkoriban.


Mindenesetre simán működni fog így első hallásra is ez,ha valóban ekkor veszi fel a fonalat a sorozat.

Szerkesztve: - Lizardking
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen annyi a probléma, hogy az ep.9 amig nincs meg a végső vágás képlékeny. Az előzményét aligha tudnák most még elmondani. Azért ez más eset mint az ep.3, ahol a fontos dolgok már kőbe voltak vésve (és még ott is az első Clone Wars sorozat érezhetően nem passzol úgy isten igazán az ep.3-hoz... legalábbis nem minden részletében. Grievous például mintha egy totál más karakter lenne).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Bomarr írta:

Igen annyi a probléma, hogy az ep.9 amig nincs meg a végső vágás képlékeny. Az előzményét aligha tudnák most még elmondani. Azért ez más eset mint az ep.3, ahol a fontos dolgok már kőbe voltak vésve (és még ott is az első Clone Wars sorozat érezhetően nem passzol úgy isten igazán az ep.3-hoz... legalábbis nem minden részletében. Grievous például mintha egy totál más karakter lenne).

Rátapintottál a problémára. Plusz ha a IX sztori szinten egybeforrna a sorozattal, azt a mezei mozinézők nem értenék. 

12 perccel korábban, RacerX írta:

Az ep6-7 közti időszakra milyen konfliktust tudnának kitalálni? Vagy Lukeról és Jedi-növendékeiről szólna?

Akár, vagy az Első Rend és Snoke felemelkedéséről. Nem kevésbé izgalmas téma lenne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahol olvastam,hogy volt már Snokenak egy tanítványa. Akit akár Luke levadászására is küldhetne de ez csak egy hirtelen ötlet.

Ha pl sikerülne megnyerni Mark-ot,aki végül is saját magának adná a hangját,szerintem plusz közönséget nyerne a sorozat és így akár egy kevésbé akciódús,viszont a Jedi múltban kutató,nyomozós évadok is sikeresek lennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha korábban arról lett volna szó, hogy a Rebels után egy ideig nem lesz új animációs sorozat. Lehet, hogy pont azért, mert meg akarják várni, amíg kifut az Ep9.

Én az Ep8 előtti és utáni sorozatban is látok lehetőséget. Mindkét korszak érdekes témákat rejt magában. Egyelőre nem tudom, melyiknek örülnék jobban. Jelenleg mindkettőre vevő lennék. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit messzire kalandoztunk egyetlen név levédéséből, nem? :) Az ilyen spekulációkhoz nekem ennél több kell.

 

A 2013 óta Lucasfilm által levédett nevek:

Star Wars Rebels (2013)

Tiny Death Star (2013)

Star Wars Force For Change (2014)

Star Wars Weekends (2014)

Star Wars Detours (2014)

Star Wars Battle Pod (2014)

Star Wars The Force Awakens (2014)

Star Wars Rogue One (2015)

Star Wars: Uprising (2015)

Star Wars Force Friday (2015)

Star Wars Season of the Force (2015)

Star Wars The Ways of the Force (2015)

Star Wars Mobile (2016)

Star Wars Forces of Destiny (2016)

Star Wars Force Arena (2016)

Star Wars: Rivals (2017)

Star Wars Galaxy's Edge (2017)

Star Wars Resistance (2018)

 

forrás: http://www.wipo.int/branddb/en/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Igen mindez lehetne csak egy mobiljáték, de akik járatos ebben azt mondják, hogy a név levédésből több minden is kiolvasható:

Ez már így ígéretesebb. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.