Ugrás a kommentre
Zééé

A Star Wars Saga jövője

Ajánlott hozzászólás

Az index csak azt irta meg, ami majd minden évben körbement a sajtóban: valaki megirta hogy lesz új trilógia -ezúttal az IESB... gyakorlatilag egy noname site- aztán mivel a Star Wars jól kattintják mindenki átvette és leforditotta. Emlékszem Zolival akkoriban azon nevettünk hogy az index azt is megirja ha Lucas forró kávét ivott reggelre ha meg nem akkor kitalál róla egy cikket. Akkoriban tömve voltak SW cikkekkel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy így volt de akkoriban élből elutasítottunk minden ilyen hírt, pedig azóta már bizonyos, hogy Lucas tervezte a harmadik trilogiát. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Minden okunk megvolt hogy elutasitsuk, hisz a bulvárlapok hosszú évek óta futtatták ezt a hirt, még akkoris amikor Lucas még biztosan nem gondolkodott a folytatásokban. Az alkotók fejébe persze nem láthatunk bele, ezért tévedhetünk, de ettől még a szkepticizmusunk teljesen megalapozott volt. Ez azon ritka eset, amikor a bulvár pont beletrafált.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én is így voltam ezzel. Kiröhögtem azt aki új trilogiát emlegetett. Akkoriban annyira elképzelhetetlen volt. Pláne, hogy Lucas eladja a jogokat...  Erre senki nem gondolt. Én azt hittem a lánya, Katie viszi tovább a franchise-t. Volt pár jó része a TCW-ben, de ma már belátom, kevés lett volna ő ide.

Szerkesztve: - Ody Mandrell

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pedig az az indexes hivatkozás meglepően akkurátus volt. Biztos pusmogtak már a háttérben az új trilógiáról, csak azt nem tudták, hogy azt nem Lucas fogja megcsinálni.

A werk részével annyira nem vagyok képben a dolgoknak, de nem lehet, hogy akkor már simán elindult a tervezgetés? Azért ezen az ügyleten nagggyoon sokáig dolgozhattak, mire létrejött Lucas és a Disney között.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Elvileg elsőként Hamill és Fisher tudott a trilógiáról: 2011-ben Lucas nekik személyesen mondta el hogy tervben van a készités. De aztán 2012-ig nem történt semmi az ügyben. Akkor viszont abban az évben felvették a kapcsolatot Arndt-al, aki elkezdett dolgozni az első korai vázlaton, még a felvásárlás bejelentése előtt. De ekkor még rajta kivül mást nem vontak be. Sokat elárul a projekt titkosságáról hogy maga az ep.7 egyik fő látványtervezője Doug Chiang arról hogy lesz új Star Wars film csak a hírekből értesült. Maga a látványtervező csapat az első ülését -mint az Art könyvből kiderül- 2013 január 9-én tartotta. És akkor még nagyon ingoványos talajon mozogtak. Eleve első körben az volt a cél hogy részben az első korai sztorivázlatokon részben a saját fantáziájukra hagyatkozva próbálják elképzelni mi történhet a Star Wars világában 30 évvel a Jedi után. Ami már ekkor biztos pont volt hogy lesz egy fiatal férfi és egy női főhős. Akkor Kira és Sam volt a nevük. Ez pedig az egyik első rajz hozzájuk:

main-qimg-7304db2874ef187aa9a793160ec618

Az emlitett január 9-ei ülésen több fontos dolog is eldőlt egyébként: például hogy egy "szemétbolygó" szerepelni fog a filmben. Ez lett később a Jakku.

• Köszönöm 5
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A szívem szakad meg, hogy sosem fogom megtudni milyen lett volna a Lucas féle folytatás. :cry: Persze 1-2 dolog kiderült már, de ezek inkább csak a tervezgetés korai szösszenetei. Pedig annyira kíváncsi lennék mit forgatott a fejében... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én azt gondolom, hogy talán azért is adta el a jogokat, mert nem voltak már annyira jó ötletei.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én azt gondolom, hogy talán azért is adta el a jogokat, mert nem voltak már annyira jó ötletei.

Szerintem már inkább energiája / kedve nem volt, hogy az egészet újra a hátára vegye és 3-szorra is összehozzon egy trilógiát. Főleg, hogy közben hálátlan szurkolók úton-útfélen anyázzák, ami kifejezetten rosszul esett mindig is Lucasnak.

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
4 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ezt nem gondolnám. Szerintem ha nem lett volna jó ötlete, eleve bele sem vágott volna az egészbe. Én inkább azt gondolom, hogy volt pár jó alapötlete, de közel a 70-hez nem akarta már magát kitenni akkora stressznek amivel egy ilyen projekt járt volna. Meg aztán, a nyilatkozataiból kiderül, hogy élt még benne a PT után kapott kritika áradat is erősen.

Viszont itt most nem is feltétlen az ötleteinek a minőségére gondolok (az amúgy is igencsak szubjektív) hanem arra, hogy mégis csak Lucas ötletei voltak. Ő találta ki és ő fejlesztette az univerzumot, évtizedeken át. Ebből a szempontból mindenképpen elég érdekes lenne ha megtudhatnánk Ő hogy képzelte el a folytatást/befejezést. Mert hiába volt korábban is temérdek folytatással kapcsolatos könyv meg egyéb EU anyag - voltak köztük kifejezetten jók is - ezek nem Lucas ötletei voltak. Jöhet JJ meg RJ, meg még ki tudja hány rendező meg író (főleg ha esetleg mégsem a 9 lesz az utolsó) akik mind hozzák a maguk elképzeléseit és ötleteit - amik akár szintén lehetnek jobbak is mint amilyen Lucas ötletei lettek volna - de ezek sem lesznek sosem olyan szinten "hivatalosak" számomra mint amilyen azé az emberé lett volna, akivel az egész elkezdődött. Ezért sajnálom nagyon hogy valószínűleg sosem fog teljes egészében kiderülni milyen is lett volna az ő víziója.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
9 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem már inkább energiája / kedve nem volt, hogy az egészet újra a hátára vegye és 3-szorra is összehozzon egy trilógiát. Főleg, hogy közben hálátlan szurkolók úton-útfélen anyázzák, ami kifejezetten rosszul esett mindig is Lucasnak.

7 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Ezt nem gondolnám. Szerintem ha nem lett volna jó ötlete, eleve bele sem vágott volna az egészbe. Én inkább azt gondolom, hogy volt pár jó alapötlete, de közel a 70-hez nem akarta már magát kitenni akkora stressznek amivel egy ilyen projekt járt volna. Meg aztán, a nyilatkozataiból kiderül, hogy élt még benne a PT után kapott kritika áradat is erősen.

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Volt már a fórumon nem is egy hozzászólás arról, hogy Lucas néhány ötlete bekerült a filmekbe. Asszem Bomarr írt erről. 

Sommásan fogalmaztam, azt kellett volna írnom, hogy nem volt annyi jó ötlete, ami elég lett volna egy új filmhez, pláne egy új trilógiához, és amelyek annyira erősek lettek volna, hogy dacol miattuk a negatív hozzáállással, mert annyira biztos magában. Mint fiatal korában. Látjuk, hogy John Williams zenéje sem olyan átütő ma már, mint akár a PT idején volt, pedig ő is zseniális zeneszerző.

Egyébként nem bántani akarom Lucast, ne értsetek félre, mert az, hogy eladta a jogokat a Disney-nek, annak ellenére, hogy voltak ötletei, pont azt jelzi, mennyire fontos volt neki a Star Wars - annyira, hogy inkább átadta olyanoknak, akik még a maximumot ki tudják belőle hozni, amit esetleg ő már nem tudna.

Szerkesztve: - Pildi
  • Tetszik 3

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Érdekes. Ezek szerint a Lucasfilm a Saga befejezése után nem önálló filmekben, hanem önálló filmsorozatokban képzeli el az SW jövőjét. Lehet, hogy a Solo lesz az utolsó A Star Wars Story? Vagy még lesz egy Obi-Wannal foglalkozó, és akkor erre már lehet Story-trilógiaként hivatkozni. :hmm:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Húha... ez érdekes lesz. Akkor gondolom 2021 -től felváltja jönnek majd a filmek. 3 film RJ -től, 3 film a GoT alkotóitól. Azt hiszem elleszünk kényeztetve filmekkel. :D 

Szerkesztve: - Bence1997

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Igen úgy látszik ennyi volt a Story filmeknek. Most igy hirtelen nem tudom hogy ez baj-e. Az mindenképp szuper hogy mindkét sorozatnál ki van hangsúlyozva, hogy nem kapcsolódnak a Skywalker Sagahoz. Így öt film után jutottunk el oda hogy magunk mögött hagyjuk végleg a régi filmeket (bár még egy Story film lehet hogy be fog férni... ki tudja) Mindenesetre kapunk két epikus több filmen átivelő történetet mindegyiket valszeg más korban. Ez azért nem hangzik rosszul. És ha mindkét csapat megy a saját feje után akkor két nagyon más mozi sorozat lesz ez. Hát a kiváncsiság részemről megvan.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A ST akkor teljesen le fogja zárni a Skywalkerek történetét, ahogy ígérték. Ennek azért örülök, mert később úgyis csak önismétlésbe torkollna. 

Nagyon izgalmasan hangzik ez a bejelentés. Talán a TV show-t vártam volna nekik adni, de ez is maximálisan jó. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Hát, a Lucasfilmnél maximum tolóerőt kezdtek el nyomni, az biztos. :D Nem gondoltam volna, hogy Rian trilógiáját megspékelik még egy filmsorozattal, aminél a filmek számát sem említik meg, bár gyanítom trilógia lesz. Derült égből jött, de szeretettel várjuk. Már csak tisztázzák, hogy a Story filmekkel mi lesz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Atya gatya! Ne ez tényleg váratlanul ért, de egye fene máskor is meglephetnek így :D

Mondjuk az érdekes, hogy nem trilógiaként hivatkoznak a projektre. Lehetséges hogy hosszabb filmsorozat lesz? 

Jó hír, jöhet. Vajon van esély egy R besorolású SW irányra? (költői kérdés, nyilván nem lesznek meztelen twi'lekek és vérben tocsogó zabrakok)

Én szinte biztosra veszem hogy a sztori filmeknek még nem lesz vége. A korábbi hírek arról szóltak, hogy a Lucasfilmnél több karakterrel kapcsolatban is vannak ötletek. Nem hiszem hogy 2 film (vagy 3) után félretennék ezt az oldalágat. Már csak azért sem, mert ha a két nagy új projekt mind messze lesz a saga idejétől, akkor a sztori filmek kellemes kis nosztalgiával szolgálhatnak a régi rajongók számára is.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nekem elsőre nem tünt fel, de ők lesznek a producerek és az írók. A rendezéssel nem ők fognak foglalkozni (hasonló felállás mint a Trónoknál).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Engem érdekelne mi is a konkrét koncepció a jövőre nézve, mert láthatóan van. 

Egyébként ez a sorozat se most jön, csak valamikor 2020 után. 

Darth Porg el fogja dobni az agyát. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
  • Vicces 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Jaja, az új Trónok évad 2019-ben jön. Ők pedig elnézve a werkeket végigkövetik a készités minden fázisát aztán jön a marketing turné a sorozat előtt. Millió eseményre meg interjúra elmennek a premierig, úgyhogy gondolom majd jövőre kezdik el komolyabban irni (valami koncepció persze biztos van.... az eddigi munkáik túlságosan mások mint az SW épp ezért csak úgy látatlanba aligha kapnak meg egy ekkora projektet. Rian-nek járt ez a kiváltság de neki ehhez előbb lekellett tenni egy ep.8-at).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Érdekes kérdés hogy mikor is jön majd az első filmjük. Mert GoT valamikor '19 nyarára leköszön, szóval ha utána kényelmesen elkezdenek dolgozni 2021 decemberére (de még májusára is) simán el tudnak készülni vele. Lehet két trilógiát kezdenek '21-ben? Vagy RJ filmje 20-ban jön? Sűrű lesz az SW film menetrend :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ők akkor most olyasmit fognak összehozni mint egy klasszikus sorozat? 2-3 évad 6-8 éppen 1 órás résszel mondjuk. Vagy ne kérdezzek olyat amire nincs még válasz. :)
Két gyakorlatilag párhuzamos trilógia sok lenne.

Kennedy az RO kapcsán nyilatkozta miután már tény volt,hogy mekkora siker lett,hogy a szeretet amit a film kapott megerősítette őket az antológia filmek létjogosultságában. Nem gondolom,hogy befejeznék a Solo-val ezt a félét. Sőt,mivel Rian is leghamarabb 2021 után tud előállni trilógiája első részével, a két új versenyző(nem ismerem a munkásságukat) szintén,így az Ep IX utáni évre 'dukálna' egy önálló mozi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ