Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

The Clone Wars záróévad

12 résszel lezárják a TCW-t és összekötik az ep.3-al. Bemutató 2019 végefelé reális mivel akkor debutál a Disney streaming szolgáltatása

Ez nekem totál új. :o Mikor jelentették be?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó hogy a Disney végre elmozdul a prequel érába is. A felvásárlás óta várok erre. Számomra a PT és a TOR a Star Wars, az OT nem annyira jön be, az ST meg már nem is érdekel.  Így az elmúlt években igen csalódott voltam, és inkább a legendák érdekeltek. Haragudtam rájuk, amiért a kedvenc korszakom hanyagolták. De most már bizakodva tekintek a jövő felé. Az a legjobb, ha mindenki kaphat történeteket a kedvenc időszakából. Hajrá Disney! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW újjáélesztése és tényleges befejezése többek között egy hatalmas fricska azoknak, akik szerint a Disney ignorálja a PT érát. Sok olyan hang ütötte fel a fejét, hogy a Disney is utálja az előzményfilmeket és a TCW-t, de nyíltan nem mehet szembe a kánonnal (még ha lényegében ők maguk is kategorizálják a kánont, azért pl. az 1-2-3-at lehetetlen lenne kivenni belőle), így inkább egyszerűen figyelmen kívül hagyja a korszakot. Mások szerint csak szimplán gyávák voltak egy olyan érához nyúlni, amely rengeteg gyűlöletet és fikázást váltott ki, a legerősebb törésvonalat adva az univerzum megítélésének.

 

Persze ezen elméletekre már korábban is ott voltak a cáfolatok, hol kisebb, hol nagyobb kaliberben. A Rebels alkotói gárdája tele van TCW-osokkal, így aligha problémáznak korábbi műveiken. Ha pedig a Disney-nek ez akkora gondot jelentene, akkor nem bízták volna rájuk azt a sorozatot. A Rebels amúgy rengeteg helyen nyúlt vissza a TCW-hoz, elég arra gondolni, ahogy visszahozták Ahsoka-t vagy bizonyos klónokat. De sok más kisebb-nagyobb motívum volt a korábbi sorozatból.

Aztán persze ott van Maul, aki alapvetően egy PT filmes szereplő, akit aztán a TCW élesztett fel. Mégis a Rebels is erőteljesen használta, sőt a Solo-ban is ő volt a legnagyobb durranás. A RO-ban pedig feltűnt Saw, aki egy tisztán animációs karakter, az első, aki így tud élőszereplős filmbe kerülni. Ezt az úttörő tettet pedig nem szabad alábecsülni.

 

Szóval elég egyértelmű volt, hogy a Disney nem azért használ jóval kevesebb elemet a prequel-érából, mert nem tartják egyenrangú részének az univerzumnak, hanem mert az új alkotások eleve sokkal jobban kötődnek az OT-hoz. Akárhogy is nézzük, az Ep.3 és 7 között is eltelik ~60 év, és ez a PT vége, innen érdemben csak visszafelé lehet menni ebben az időszakban. Érthető, hogy a 7-8-ban miért van olyan kevés elem a PT-ból, főleg, hogy a Birodalom tűzzel-vassal irtotta ennek a korszaknak a maradványait.

Tehát logikus, hogy a PT háttérbe szorult, hiszen az új tartalmak távol esnek tőle. Persze akkor adódik a kérdés, hogy ez miért van így. A válasz egyszerű. Azt aligha kell ecsetleni, hogy a Disney miért folytatást készített a Saga-hoz, ez pedig egyértelműsítette, hogy az OT-hoz fog közvetlenül kapcsolódni, illetve a PT-től időben messze esik. Innentől kezdve pedig teljesen logikus, hogy a többi új alkotással is az OT éráját akarták újra előtérbe hozni, elvégre ahhoz fog illeszkedni a sequel.

 

Lényeg, ami lényeg, a TCW folytatásával és rendes lezárásával a Disney megmutatta, hogy igenis fontosnak és egyenrangúnak tartják a PT időszakát és eseményeit is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy szerintem ez kicsit a mi fejünk "sara" is. Úgy értem, mi, akik az ep4-5-6-tal kezdték, akikben az elején Imperial csillagrombolók és birodalmi rohamosztagosok rögzültek, akaratlanul is ezeket tekintjük forrásanyagnak. Bár tudjuk, hogy az univerzumon belül a klónok miatt van a rohamosztagosoknak fehér páncélja, fejben nagyon jól tudjuk, hogy fordítva igaz: a birodalmi rohamosztagosok miatt vannak fehér páncéljai a klónoknak. Ugyanígy, in-universe a Venator minden csillagromboló anyja, de a valóságban az Imperial az. És naná, hogy az Első Rend rohamosztagosait és Recusant csillagrombolóit is ezekhez hasonlítjuk.

De aki úgy ismerkedik meg ezzel az univerzummal, hogy számára nem az ep4-6 az első, hanem az ep1-2-TCW-3-S-Reb-RO-4-5-6-Res-8-9, vagy csak szimplán a filmek, ha a sorozatok kimaradnának, az már úgy fogja ezt látni, ahogy az az univerzumon belül van. Neki a birodalmi csillagromboló a Venatorra fog utalni, ahogy a Resurgent legalapabb alapjának sem az Imperialt jelöli meg, hanem a Venatort, sőt talán az ep2-es Acclamatort (bár az nem csillagromboló, de a formája olyan). Ahogy az első rendi rohamosztagosok ősatyját is már a klónokban fogja látni. Vagy hát feltehetően látják is, mert vannak már bőőőőséggel olyan emberek, akik nem az OT-val kezdték.

Tehát, aki sorban ismeri meg a filmeket, abban az rögzül, hogy az első csillagromboló a Venator, abból lett az Imperial és a Resurgent. Hogy az első fehérpáncélosok a klónok voltak, a rohamosztagosok őket "másolták". Hogy az E-11 és az F-11D sugárvetők elődje a DC-15A. Hogy a TIE vadász a V-szárnyúból és az Eta-2-esből lett, az A-szárnyú elődje pedig a Delta-7 volt. Sőt olyan is lesz, akinek már az is magától értetődő, hogy az ep5-ben új típusú AT-AT-kat látunk, mert volt előttük egy nagyobb, de gyengébben páncélozott variáns is. És így tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nem csodálom, hogy sok PT -s anyag jön ki nemsokára. Mégiscsak 20 éves lesz jövőre a TPM. :)

Abban biztos vagyok, hogy amennyi előzmény csomag érkezik, jövőre ugyanígy befognak jelenteni sok OT -s cuccot, hiszen 2020 ban lesz 40 éves a TESB. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sokkal érdekesebb kérdés, hogy mennyire fogja érdekelni az embereket egy klasszikus karakterek és történeti kapcsolódások nélküli SW? Ez lesz a franchise igazi próbája. 

 

Az Avatar Disney-hez kerülésével elképzelhető, hogy két évente fognak SW filmek érkezni. 

 

Scott Mendelson járta körül a témát. 

https://www.forbes.com/sites/scottmendelson/2018/07/30/what-the-disney-fox-deal-means-for-avatar-and-star-wars/#7191477c628b

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Azért remélem nem egyszerre jön ki a kettő. Gondolom egyben felrakják az egész évadot mindkét sorozatból. Ha egyszerre felrakják mindkettőt, akkor többeket lehet előfizetésre ösztönözni, viszont itt a fórumon nehezebb lenne a kibeszélés. Hisz vannak akik ledarálják a két sorozatot egybe, míg más a feliratra vár.  Én azt se tudnám melyikkel kezdjem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A jövőre érkező Disney streaming service neve: Disney Play! :D

 

Itt fog majd ősszel érkezni Jon Favreau élőszereplős sorozata és a TCW 12 új epizóddal!

Ezt hol írják? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, ati írta:

Azért remélem nem egyszerre jön ki a kettő. Gondolom egyben felrakják az egész évadot mindkét sorozatból. Ha egyszerre felrakják mindkettőt, akkor többeket lehet előfizetésre ösztönözni, viszont itt a fórumon nehezebb lenne a kibeszélés. Hisz vannak akik ledarálják a két sorozatot egybe, míg más a feliratra vár.  Én azt se tudnám melyikkel kezdjem :D

Hát jobb, ha elkezdünk hozzászokni ehhez az új világhoz. A jó hír viszont, hogy minőségi tartalom érkezik majd. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a netflix sorozatokat ki szokták adni.

Sőt szerintem az élőszereplőst akár hazánkban is kiadhatják lemezen, hisz nem egyhamar lesz nálunk Disney streaming. Így szerintem valamelyik csatorna megveszi. Ha meg nagyon sikeres lesz DVD-n szinte biztos jön, elvégre a TCW is jött nálunk, igaz megbukott, de itt egy élőszereplős sw sorozatról van szó. Sőt a Trónok harca BD után én nem lepődnék még ha BD-n is jönne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy a sorozatok nálunk rendre elakadnak még DVD-n is (egy halom félbehagyott sorozatom van így). A GoT BD inkább a csodálatos kivétel, ami erősíti a szabályt. Persze nagyon örülnék, ha kiadnák itthon BD-n az élőszereplős SW-t (a TCW-t sosem fogják, se a Rebelst), de egyelőre nem fűzök ehhez vérmes reményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezt hol írják? 

A Variety -től van az infó. Ők mondták, hogy Bob Iger úgy hivatkozott a Disney jövőre induló szolgáltatásáról, hogy "Disney Play". :) Továbbá Iger mondta azt, hogy a szolgáltatás a jövő év negyedik szakaszában fog érkezni (tehát leghamarabb jövő év szeptemberében elstartol)

 

Én tényleg annak örülnék, hogyha heti lebontásban érkezne mindkét széria. Így fellehetne tartani sokáig a hype -ot (csak gondoljunk szépen a GoT -ra), emellett ha a sorozatnak vége, jöhet a IX promózása. :) Remélem ez lesz, mert sajna a világ tényleg a felé megy, hogy egyszerre kapunk meg évadokat - így az ember akkor nézi meg az egészet, amikor akarja. Ennek van sok előnye, de ugyanakkor a heti lebontásnak is. Majd meglátjuk, hogy melyik opciót válasszák.

 

Szerintem a TCW nem fog kijönni BD -n, se DVD -n, sőt én még megkockáztatom, hogy szinkront se fog nagyon kapni egyhamar hacsak nem történne valami. A másik sorozattal kapcsolatban szerintem az első simán lehet - szerintem jó bevételt hozna a magyar piac - a másik pedig attól függ, hogy lesz -e nálunk is Disney Play. Ha nem, akkor valamelyik magyar csatorna megveheti a "sugárzási jogot". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A Hollywood Reporter interjút készített Bob Igerrel. Szóba került a SW is, amiből kiderült, hogy vissza fognak venni a filmek tempójából, és jobban fognak figyelni az időzítésre, és a mértékre.

 

"I made the timing decision, and as I look back, I think the mistake that I made — I take the blame — was a little too much, too fast. You can expect some slowdown, but that doesn't mean we're not going to make films. J.J. [Abrams] is busy making [Episode] IX. We have creative entities, including [Game of Thrones creators David] Benioff and [D.B.] Weiss, who are developing sagas of their own, which we haven't been specific about. And we are just at the point where we're going to start making decisions about what comes next after J.J.'s. But I think we're going to be a little bit more careful about volume and timing. And the buck stops here on that."

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A kevesebb néha több.

Egyetértek. 4 film már kijött, mind jó film. Jövőre fog már az 5. SW film jönni. Azért ez valóban sok.

Persze minőség is társul hozzájuk, de azért az idei eset - egy megosztó TLJ után 5 hónappal egy sokáig "érdektelen" Solo -val kijönni - úgy tűnik hatott rájuk. Azért ők is belátták, hogy az SW nem Marvel.

 

Örülök, hogy a IX -re állnak rá. Megértem, hiszen az a film egy hatalmas korszakot fog lezárni. Továbbá ott van a streaming service, amely jövő év őszén fog érkezni. :) 

 

Nekem most az a tippem, hogy eddig azért nem jelentettek be semmit 2020 -ra, mert nem is lesz 2020 -ban SW a mozikban. Úgy gondolom, hogy jobb ötlet lenne átállni a 2 évenkénti SW -re, így visszahozva azt az érzést, amit a régiek képviseltek, amikor egy SW valóban ESEMÉNY volt. Most is az, de szerintem valamennyire érezhető a gyors tempó. És lehet ezt fogják tenni. Ugye a spin-off filmeket elméletileg lakat alatt tartják, én örülnék neki, ha ezeket a stories filmeket átpakolnák a streaming service -re, ott szerintem jobb ötlet lenne egy - akár - Boba filmmel előállni, de én még egy Kenobi miniszériát is eltudnék képzelni Ewan -al - amúgyis mostanában ő is szokott ilyen streaming -eken szerepelni, ha jól tudom.

A mozikban pedig valóban legyenek nagy halak, mint pl. RJ trilógiája vagy a GoT -os srácok filmjei. Ez jó ötlet lenne és szerintem sokkal kifizetődőbb hosszabb távon. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy ami a Marvel esetében működik az az sw filmeknél miért nem. Talán az átlag nézőket zavarja az időbeli ugrálás és nem tudják a filmeket hova kötni. Pl sokan azt hitték a Solo a Baljós árnyak előtt játszódik. 

Várja mindenki merre halad tovább a fő sztori, erre jön egy előzmény ami már csak a rajongókat érdekli, mert a nézők nem erre kíváncsiak. Szerintem, ha az ep9 jött volna a Solo helyett nem számított volna az 5 hónap, kaszáltak volna.

Nem örülök a hírnek akár havonta is megnéznék egy új sw-t ha más más korokban játszódnak. De talán az átlag nézők miatt jól döntöttek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, én már megszoktam az évi egy filmet, már most hiányzik, hogy idén decemberben nem lesz semmi. :( Amúgy szerintem a Solo-val sem lett volna semmi baj ha nem nyomják be májusba, ha meghagyták volna decemberre simán kaszált volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se a sűrűséggel volt gond a Solo-nál, hanem az időzítéssel. Meg persze a témával, de ezekről már sokat beszéltünk. Sosem értettem azt a hozzáállást, hogy jobb a ritkásabb tempó, mert nagyobbat szól egy film. A minőséget nem ez fogja meghatározni. Az meg erősen szubjektív kinek hogy esik jobban.

Egy SW rajongónak mindig is ESEMÉNY lesz, ha érkezik egy újabb film. Hogy mekkora, az inkább azon múlik, miről szól az a film. Aki nem rajongó, annál szintén nem az lesz döntő, hogy mikor jött utoljára SW, hanem a marketing, az időzítés és ugyanúgy a téma. Ma már rengeteg film van, ráadásul divat lett támadni és utálni a nagy franchise-okat. Ha vkit büszkén nem érdekel a SW, nem fogja csak azért megnézni, mert az előtte évben épp nem volt ilyen film. Aki semlegesen áll hozzá, ő sem fogja megnézni, ha épp lesznek olyan párhuzamosan futó alkotások, amik jobban érdeklik.

 

Amúgy a MCU tényleg jó példa. Persze sokkal kevésbé kapcsolódnak egymáshoz szorosan az epizódok, de az is alapvetően egy nagy rajongótábornak van címezve, illetve a masszív hírverésnek köszönhetően még sokan megnézik. Ilyen téren hasonló franchise lett, mint a SW. Ontják magukból a filmeket, hullámzó minőségben, bár az mindenképp elmondható, hogy megosztó módon. Tehát nemigen van olyan filmjük, amikre egyöntetűen azt mondják, hogy rossz. Ez azt mutatja, hogy inkább szubjektív kinek mennyire tetszik, de alapvetően nem beszélhetünk rossz alkotásokról.

Ehhez képest ott van mondjuk az X-Men széria, ahol ritkábban jönnek új filmek. Mégis pl. az Apokalipszis a döntő többség szerint rossz, ahogyan a rozsis X-Men Origins is. De nagyon sokan az X3-at is gyűlölik. Legalábbis ezek a filmek sokkal inkább maradtak meg rosszként a köztudatban, mint akármelyik MCU, kivéve talán a Hulkot, de az jó régi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ennek nagyon nem örülök. Azt vártam, hogy a jövőben már évente több film is fog jönni, ehhez képest úgy néz ki, hogy több évente fog egy film jönni. Ha a negyedik film után olyan hivatalos bejelentést kapunk, hogy visszavesznek a tempóból, az bizony kudarc. Kathleen Kennedyt eddig mindenhol védtem és most is elismerem, hogy 3 év alatt 3 anyagilag sikeres flmet tett le az asztalra, de ugyanígy akkor be kell vallani, hogy ha ezetntúl kevesebb film fog készül, mint tervezték, az az ő fiaskója és talán a bevalláson kívül más következménye is lehetne... Arra most nem is térnék ki, hogy hány forgatókönyvíró és rendező lett elfogyasztva az 5 Kennedy-filmhez, mert eddig mindig jól sült el végül a dolog, de az alkalmatlan embereket is ő választotta ki és mégsem teljesen normális ez a fajta filmkészítés.

A nagyobb baj az volt, hogy tényleg mindenféle koncepció nélkül készültek egymás után a filmek, nem haladt egy történet A-ból a B-be. (VII-Rogue One-VIII-Solo-IX). Ha valami olyan tartalmú film készült volna, amit a VIII. rész vezet fel, vagy annak egy karaktere/eseménye kapott volna egy külön filmet, biztos, hogy nem 392 milliót hozott volna világszerte 5 hónappal az ep8 után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jó lehet így ha a szünetekben a tv sorozatokra koncentrálnak. Így megmaradna a filmek 'event' jellege. Nem kell mindent moziba küldeni. Az évi több SW mozifilm pedig egyenesen nonszensz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem értettem, hogy egyeseket miért zavart az időbeli ugrás. A könyveknél is össze-vissza jöttek. Az új kánon előtti években pedig már volt Régi Köztársaság, távoli jövő, meg minden. Valahogy pár éve úgy gondoltam, hogy a Disney a filmeknél is hasonló módon fog eljárni előbb-utóbb. Arra számítottam, hogy pár év múlva már nem csak egy hanem több SW film jön különböző korszakokban. Egyik mondjuk egy Régi Köztársaság Jedi-Sith háborús sztorija, a következő posz-Endor, aztán valamelyik trilógia közé egy különálló film, utána Jedik eredetével foglalkozó film.... stb. Valahogy most úgy érzem, hogy 2020-ban nem lesz új mozi.  Azon én is csodálkozok, amit mások fentebb leírtak: ami Marvelnél működik, itt miért nem?

Remélem itt is igaz lesz, hogy minden rosszban van valami jó. Ennek fejében meg lehetne növelni a regények mennyiségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, Iger egy szóval sem mondta, hogy mostantól kihagynak egy vagy több évet két film között, csak annyit mondott, hogy jobban fognak időzíteni. Nyilvánvaló, hogy a Solót bevágni az Infinity War után (meg alapvetően egy sor kasszasiker blockbuster-folytatás közé), rossz időzítés volt, pláne a lapos marketinggel. Ennyiről van szó. Feltehetően a 2020-as SW-t majd nem az Avatar 2 szomszédságába teszik be, hanem hagynak köztük jó pár hónapot, illetve egyértelmű, hogy a Solo fiaskó után az ep9 és az Avengers 4 is jó messze lesz egymástól, nem fog valami hirtelen átütemezés jönni (az Infinity War-t ugye előrébb hozták, eredetileg mindössze 20 nap választotta volna el a Solótól).

 

A sorozatot idekeverni is hiba, mert az egyrészt, több évig fog futni feltehetően/remélhetőleg, tehát eleve nonszensz az az elképzelés, hogy egyik évben koncentráljanak a filmekre, másikban a sorozatra. Hogyan? Abban az évben, amikor éppen SW film kerül a moziba, legyen letojva az éppen futó sorozat? Tehát koncentráljanak az egy év töredékét kitevő filmre a sorozat helyett, ami az évből több hónapot foglal le? Hát ez nem így működik, kérem szépen. Mindkettő egyformán fontos (sőt bevételt tekintve a sorozat még fontosabb is lehet, hiszen éveken át biztosít folyamatos bevételt, a merchandise-t meg úgy megrúghatja, hogy ihaj). A sorozatot egy teljesen más csapat fogja csinálni, közük nem lesz a mozifilmekhez. Ugyanolyan függetlenül fognak üzemelni, mint ahogy az animációs részleg. A marketingtől a megvalósításon át a bemutatókig teljesen más emberek, más munkabeosztásban, máshol fognak dolgozni, talán még saját stúdiót is kap a sorozat a LucasFilmen belül. Ahogy a Rebels sem hatott a Solóra, úgy az élőszereplős sorozat sem fog a jövendőbeli mozifilmekre, legfeljebb crossoverek terén, már ha egyazon időben fognak játszani (és hála a magasságosnak ezen a téren nem kell az MCU-ból kiindulni, mert a LucasFilm crossoverek terén kevesebb, mint négy év alatt kenterbe verte ezen a téren a tízéves MCU-t).

 

Hogy sok az évenkénti SW és mellé az animációs sorozat meg az élő sorozat? Én személy szerint nem sokallom, kifejezetten örülök, hogy ennyi új SW van. Szerintem sz*rabb volt 16, 10 és 3 évet várni új részekre. Elveszti az esemény jellegét? Lehet, bár nekem eddig mindig nagy esemény volt, még a Solo is, bár az másfajta. :) De ha el is veszíti, szerintem ez csekély áldozat azért cserébe, hogy évenként bővül az világ, amit szeretünk, évente vannak új témák, amikről beszélhetünk, évente vannak új dolgok, amikbe elmerülhetünk. És egy év alatt is bőven ki tudjuk meríteni az egyes témákat, utána már csak újra és újra és újra és újra és újra ugyanazokat a köröket futnánk évekig. Most erre nincs szükség, mert eltelik egy év és máris jöhet az új téma. Az új pedig kérem szépen, akárki akármit mond, jó dolog.

 

És sokkal jobb lesz ez, ha sorozat is megy az animációs anyagok mellett. És ez a mai világ. Lehet nem szeretni, de a Disney már üzleti szempontból sem engedheti meg, hogy a zászlóshajóját parkolópályára küldi évekre. Eleve nonszensz, régen azért ment 3 évente SW film, mert az eredeti trilógia idején egy ilyen volumenű filmet ennyi idő volt elkészíteni, az előzmények idején meg Lucas baromi ráérős volt, hiszen a saját pénzét költötte, senki sem dirigált neki. A Disney feje fölött viszont ott vannak a befektetők, akiket valószínűleg érdekelne, ha az aranytojást tojó tyúkot évekre elzárják. És manapság már nem kellenek évek még egy blockbuster elkészítéséhez sem (1-1,5 év max!), hála annak, hogy 2018-at, nem 1977-et írunk, de már nem is 1999-et. Az akkori elképzelések ma nem érvényesek, mert a világ, a szokások és, ami filmkészítés szempontjából számít: a technológia baromi sokat fejlődött. A régi filmek készítési metodikájában minden elavult, maradi, régi, poros. Tessék szépen hallgatni az ep8-ra, és elengedni a múltat. :) 

 

Az évi egy SW teljesen jó tempó. Még lassú is, ha azt vesszük, hogy hány Marvel és DC film jön ki évente és ezek mellett hány sorozat és animációs sorozat fut. És erről nem mondott le Iger, csak annyit mondott, hogy jobban fognak ütemezni. Ezt megtanulhatták a Solóból. Nem szabad összeengedni egy SW-t egy MCU-val úgy, hogy az MCU kapja a hangsúlyt, az SW-t meg kis híján csak úgy kiengedik. Mindkettőnek meg kell hagyni a maga idejét, a maga marketing hangsúlyát, stb.

 

Hogy a 2020-as filmről még semmit sem hallottunk hivatalosan, az nem véletlen. 2020 még több mint egy évre van, a 2020-as film premierje meg még annál is messzebb. Mi a búbánatos harmóniás isten nyilának kéne már most bejelenteniük bármit? Még ebben az üzleti negyedévben simán eldönthetik, mi legyen 2020 végén, mert szerintem fix, hogy akkor is decemberben fog jönni az új SW mozi. Vagyis az előkészületeket megkezdhetik 2019 januárjában, nyáron leforgathatják, és még úgy egy évük van az utómunkára, pótforgatásokra, változtatásokra, marketingre, ami bőőőőven elég. Már ha 2020 nyarára időzítenek (és nem az Avatar 2-t pakolják át, hogy az SW jöjjön decemberben). Bejelenteni meg bármit ráérnek a 2019-es események bármelyikén, például  Celebrationon áprilisban.

 

Csendben megjegyzem, 2020-ra még MCU-film sincs bejelentve, a Guardians of the Galacy vol. 3-on kívül még ötletünk sincs, milyen filmek jöhetnek majd, ugyanezen okok miatt. Cseszett messze van még, ráadásul, és ugyanúgy egy már lezárt üzleti és sztorikorszak utáni tervekkel kell előállni. Feltehetően 2020-ban mindkét franchise esetében koncepcióváltás lesz (az SW esetében szerintem fontos lenne, hogy a trilógia-filmeken túl is legyen valami átfogó koncepció a filmek terén, mert az jelenleg nincs, és ez még valóban lehet árnyoldal), az sem lehetetlen, hogy vezetőség szintű megújulások is lesznek. (Kennedy valószínűleg a helyén marad, de magát a LucasFilmet kicsit átalakíthatják, az viszont nem lepne meg, ha az Avengers 4 után Kevin Feige bejelentené a távozását.)

 

Off

Ez már nem kapcsolódik szorosan a témához, de mivel az Avatar 2 még belepofázhat a 2020-as SW ütemébe, így ide írom. Szvsz. ezzel számolni fejfájós lehet. Nem irigylem a Disney-t. Én nem vennék mérget rá, hogy ez a film 2020 decemberében bemutatásra kerül, se azt, hogy flottul fog menni. James Cameronról van szó, aki egy egoista f*sz és nem enged az elképzeléseiből, és már meg is teheti. Nem tudom, milyen üzleti megállapodások vannak a film körül, de én szerintem a Disney és Cameron között még lehet balhé. Tudjuk, hogy Cameron a költségvetést képtelen tartani és úgy el tud vele úszni, hogy egy stúdiót csődközelbe juttathat. A Disney a Fox-szal ellentétben viszont ezt nem fogja hagyni. Ráadásul éppen emiatt a filmpremierek is nehezen ütemezhetőek. A Titanic anno vagy fél évet csúszott, az Avatar több mint fél évet. Ez megint konfliktusforrás lehet. És mióta is akarják bemutatni a folytatást? Kilenc éve! Az Avatar 2 szerintem már most üzleti rémálomnak ígérkezik a Disney-nél, Cameron szálka lesz a hátsójukban, ennél fogva az SW-vel könnyebb számolni, mert az fix, még úgy is, hogy eddig csak az ep8 forgatásával nem volt gond.

  • Nagyon tetszik 2
  • Nem értek egyet 2
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Dzséjt írta:

Srácok, Iger egy szóval sem mondta, hogy mostantól kihagynak egy vagy több évet két film között, csak annyit mondott, hogy jobban fognak időzíteni.

Ez szép és jó lenne, de nem ezt mondta.

19 órával ezelőtt, luke19 írta:

"I made the timing decision, and as I look back, I think the mistake that I made — I take the blame — was a little too much, too fast. You can expect some slowdown, but that doesn't mean we're not going to make films. ... And we are just at the point where we're going to start making decisions about what comes next after J.J.'s. But I think we're going to be a little bit more careful about volume and timing. And the buck stops here on that."

"Én hoztam meg a döntést az időzítésről, és ha visszanézek, azt hiszem hiibát követtem el - amiért vállalom is a felelősséget - egy kicsit túl sokat akartam, túl gyorsan. [Ezután] várható valamiféle lassulás de ez nem jelenti azt, hogy nem fogunk több filmet készíteni. ...  Épp most vagyunk azon a ponton, hogy el kell döntenünk mi következik JJ filmje után. De azt hiszem, hogy egy kicsit óvatosabbnak kell lennünk a mennyiség és az időzítés kapcsán."

 

Nem dobálózott évekkel, de egyértelműen látszik, hogy nem CSAK az időzítésben várható változás, hanem a filmek kijövetelének sűrűsége és a legyártandó filmek mennyisége is változni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.