Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szóval, annyira hanyagolva vannak az Erőhasználók, hogy tíz filmből csak kettőben, három animációs sorozatból csak egyben nem ők a főszereplők, de kimaradt alkotásokban is csak-csak megjelennek és még az Erőről alkotott képünk is bővülhet egy új egyházzal vagy felfogással.

Szerintem itt kifejezetten arra gondoltak, hogy a főszereplők már nem Erőhasználók. A Saga legközpontibb témái mind az Erőhasználók köré szerveződtek, sokaknak ez hiányzik. Hiába tesznek említést egy-egy új Erőhasználó csoportosulásról, hiába van akármilyen ütős pár másodperces jelenete egy Erőhasználónak az adott filmben, hiába van a főszereplők között 1-2 Erőhasználó is, ez messze nem az a szint, ami korábban jellemezte a franchise-t.

 

A félreértések elkerülése végett kiemelném, hogy én nem azt mondtam, hogy ez az irány rossz vagy jó. Csak annyit, hogy szerintem akik ezt szóvá teszik, ők ilyen elvárásokkal teszik ezt, illetve többségében továbbra is olyan filmeket szeretnének, ahol a legnagyobb fókusz az Erőhasználókra esik, ők alakítják a sztorit a képernyőn és off-screen is, körülöttük forog a világ, róluk szól szinte minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, pb69 írta:

Szerintem itt kifejezetten arra gondoltak, hogy a főszereplők már nem Erőhasználók. A Saga legközpontibb témái mind az Erőhasználók köré szerveződtek, sokaknak ez hiányzik. Hiába tesznek említést egy-egy új Erőhasználó csoportosulásról, hiába van akármilyen ütős pár másodperces jelenete egy Erőhasználónak az adott filmben, hiába van a főszereplők között 1-2 Erőhasználó is, ez messze nem az a szint, ami korábban jellemezte a franchise-t.

Milyen szint? 10 filmből 8-ban és 3 animációs sorozatból 2-ben nem egy, hanem több főszereplő is Erőhasználó. Szerintem az arány önmagáért beszél. És ez az arány nem romlik a jövőben, hiszen a következő film főszereplői is Erőhasználók, legalábbis utolsó értesüléseim szerint Rey és Kylo Ren is elég jártasak az Erőben. Miféle hanyagolásról van akkor szó? Ez inkább minimális változatosság, legfeljebb, de semmiképpen sem hanyagolás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Milyen szint? 10 filmből 8-ban és 3 animációs sorozatból 2-ben nem egy, hanem több főszereplő is Erőhasználó.

Mivel a többiek a korábbi SW-korszakhoz hasonlítják az új tendenciát, így nem érdemes globális mérleget vonni. A 10 filmből rögtön vegyünk le 6-ot, mert az az előző turnus, ahogyan szerintem a legtöbben a TCW-t is odasorolják. Az új vonal kezdődhet a Rebels-től vagy az új filmektől, ez már ízlés kérdése. És így már azért igencsak más a leányzó fekvése. Korábban 6/6 filmben, és 1/1 (vagy 2/1) sorozatban Erőhasználók körül forgott minden. Az új érában a filmeknél eddig már "csak" 4/2 az arány, a sorozatoknál pedig 2/0 (vagy 1/0). Ehhez jelentettek be most két újabb olyan élőszereplős sorozatot, amelyben nem az Erőhasználók lesznek fókuszban. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elég nagy baj az, hogy ilyen megkülönböztetés egyáltalán létezik és valaki ezen a szemüvegen át mérlegel, nem pedig egységesen nézi az egész Star Warst... :roll: De valóban, ha ezen torz szemüvegen át nézzük, akkor rosszabb az arány, bár így meg összehasonlítani nem szép húzás, mert a Lucas érában több a film, és kevesebb az animációs sorozat. Szóval torz a mérleg is. Bár mint írtam, szerintem eleve nonszensz, hogy valaki külön mérlegeli a Lucas és külön a Disney érát. Mert szerintem csak egy, és csakis egyetlen egy dolgot kéne nézni: a Star Warst.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt

Szerintem félreérted. Itt most arról volt szó, hogy az új alkotásokban kissé háttérbe szorultak az erőhasználók, mint a korábbiakban. Ami akárhogy csűrjük csavarjuk igaz. És a tendencia folytatódni látszik. Hogy ez most jó-e vagy sem az összkép szempontjából, mindenki döntse el maga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem félre, vagy ha igen, akkor valaki magyarázza már el. Fent egyértelműen néhányan negatív kicsengéssel szóltak erről, amivel nem értek egyet. Mert tuti nem azért hozták fel, hogy megállapítsanak egy tényt, hanem mert ez nekik nem jó. Ezen felül, valóban, most már van két egész film, amiben nem Erőhasználók a főhősök, ugyanakkor más a helyzet, mint Lucas idején, ha már annyira külön akarjuk választani. Régen hét év alatt készült el három film, ma öt év alatt lesz öt film, abból három így is Erőhasználókról szól (vagyis három volt az első korszakban, három volt a másodikban, és három van most is), és még ki tudja, miről fog szólni Johnson és a GoT-s arcok alkotásai? Eleve, honnan tudjuk, hogy a The Mandalorianban vagy ebben a sorozatban nem lesz Erőhasználó? Én még nem láttam a teljes szereplőlistát egyik sorozathoz sem. ;) Oké, kicsi a valószínűsége, de mit tudhatja azt az ember most biztosan?

A lényeg, hogy szerintem az Erőhasználók hanyagolásáról szó sincs, egyszerűen rövid időn belül több a mű született, emiatt nagyobb lehet a változatosság. Ha Disney is úgy készítené a filmeket és sorozatokat, mint Lucas (húsz év alatt hat film, egy animációs sorozat és egy csinos elképzelés egy sosemvolt tévésorozatról -> megjegyzem, ha Lucas kicsit kapkodósabb, nála is eltolódott volna a változatosság felé az arány, hiszen az Underworld is az alvilágról szólt volna, és ő kezdte el tervezni a Han Solo filmet), akkor most is csak az Erőhasználókról szólna a fáma, mert nem lenne se Rogue One, se Solo, és a Resistance lenne az első mű, amiben nem szerepel Erőhasználó főszerepben.

És igenis kell a változatosság, mert már azt tudjuk, hogyan éltek a Jedik és a Sith-ek ebben és abban az időszakban, ám a Saga, de még a TCW és a Rebels is vajmi keveset foglalkozik az egyszerűbb emberekkel. Uncsi lenne állandóan csak a mindenható Erőhasználókat látni. És annyi, amennyi most van, még távolról sem hanyagolás, kár emiatt sóhajtozni, vagy Ahsoka, Vader és Maul sorozatokat kívánni... Amik meg lehetőség szerint soha a büdös életbe ne valósuljanak meg. Ahsoka még egyszer kerüljön képbe, amikor végleg lezárják a sztoriját, Maul meg Vader meg lehetőség szerint többet ne szerepeljenek annál, mint amennyi szerepet Vader az RO-ban kapott. Vagy még annyit se.

 

Amúgy szvsz. pont azért nem is szabadna összehasonlításokkal élni, mert Lucas máshogy csinálta az első trilógiánál, máshogy csinálta a másodiknál, máshogy csinálta utána, máshogy tervezte azután. És máshogy csinálja a Disney. Kár arányokkal dobálózni, mert még az idő/filmmennyiség sem passzol össze. Vagyis visszakanyarodok az eredeti megállapításomhoz: 10 film van, három animációs sorozat, stb. Az egészre kéne figyelni, nem szegmensekre.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fentebbi megállapítás az én személyes véleményem. Az Erőhasználók hanyagolása az én szemszögemből negatívum. Én az Erőhasználókat szeretem jobban, még akkor is ha vannak kedvenc történeteim az egyszerű teremtényekről, akik nem Erő-használók. Ráadásul a könyveket és képregényeket is ide vettem. Az utóbbi időben ott is kevés Erő-használókra fókuszáló történet van. A folytatás-trilógiának is megvan bennem az a keserű íze, melyben újfent nincs Jedi Rend, csak Rey és Luke az egyedüli jelentős jó Erő-használók. A Ren-lovagok pedig még mindig nem kaptak reflektor fényt. Ilyenkor jutnak eszembe ellenpontként olyan történetek, mint pl. A klónok támadása (lásd geonosi aréna), vagy a Lázadók második évadának lezárása (malachori események) és még említhetnék párat a könyvekből és képregényekből is.

De talán majd egyszer itt is lesz változás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A Disney+ -on nem fog debütálni Star Wars film. Iger azt mondta, hogy mindegyik film, amit a Disney csinál, 100 millió dollárnál is többe kerül és ezzel nem akarnak filmeket készíteni az idén érkező platformjukra. Star Wars film se lesz a Disney+ -on.

Továbbá még nem tudják, hogy mennyibe fog kerülni a Disney+ a nézők számára. :)

 

Ezzel tkp. elmondta, hogy a GoT fiúk filmjei és Rian trilógiája a nagyvásznon fognak majd érkezni a jövőben.

 

szerk.: a hír itt található:

https://www.cnet.com/news/disney-streaming-service-wont-debut-any-star-wars-movies/

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ezzel tkp. elmondta, hogy a GoT fiúk filmjei és Rian trilógiája a nagyvásznon fognak majd érkezni a jövőben.

Nem is nagyon értem, hogy merült fel korábban, hogy esetleg nem :) a Star Warsnak filmeknek a moziban a helye, és kész! Legalábbis nekem :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Nem is nagyon értem, hogy merült fel korábban, hogy esetleg nem :)

Még régebben felmerült talán itt a fórumon és máshol is, hogy a TLJ fogadtatása miatt Rian filmjei a streaming szolgáltatásra érkeznek vagy ha már a GoT fiúk az HBO nak adtak egy sorozatot akkor a Disney+ ra elképzelhető egy filmsorozat. :)

 

Én roppantúl örülök ennek. A filmeknek szerintem is a nagyvásznon a helyen. Sorik a streamingre. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

a TLJ fogadtatása miatt Rian filmjei a streaming szolgáltatásra érkeznek

De miért? Attól mert pár tucat paraszt a neten csinnadatrázik, még nem kerül egy akkora kasszasiker rendezőjének filmje, mint a TLJ, streaming szolgáltatóra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De miért? Attól mert pár tucat paraszt a neten csinnadatrázik, még nem kerül egy akkora kasszasiker rendezőjének filmje, mint a TLJ, streaming szolgáltatóra. 

A streaming szolgáltatóknak minél érdekesebb tartalommal kell feltölteniük a csatornát. A netflixre is érkeznek most már olyan nagy költségvetésű filmek, amiket mozikban nem vagy nem mindenhol mutatnak be. Ezért merült fel a Rian filmek kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ennek akkor se volt értelme amikor felmerült. Az SW a moziba való. Ha nem Rian vagy a trónok harca tesók filmjeit küldik moziba akkor kiét? Majd a SOLO2. Az jöhet a streamre. 

 

Na igen csak pont egy Solo 2-őt látnék a moziba mint egy Rian filmet mindig meg kell nézni a másik oldalt is.  Engem speciel az jobban érdekelne, és bosszantó,hogy pont az a film bukik nagyot ami szerintem a Disneytől a legjobb SW lett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ennek akkor se volt értelme amikor felmerült. Az SW a moziba való. Ha nem Rian vagy a trónok harca tesók filmjeit küldik moziba akkor kiét? Majd a SOLO2. Az jöhet a streamre. 

Szerintem is, de ezért merült fel. A jelenlegi trendek mellett nem meglepő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

tucat paraszt a neten csinnadatrázik

Leparasztozni azokat akik nem voltak valamivel elégedettek és megírták a véleményüket nem egy elegáns gesztus.

 

Mellesleg mindnyájan tudjuk hogy a TLJ nem csak egy tucatnyi embert osztott meg. Nyilván a SW marad a mozikban, de az is nyilvánvaló, hogy ahol milliárdok sorsa a tét, ott minden lehetőséget körbejárnak. Szerintem Te sem gondolod komolyan hogy ilyen kaliberű döntéseknél ahol tömérdek mennyiségű pénz felett diszponálnak, egy tucat "paraszt" lehetne ennek bármilyen keresztmetszete. Többmillió néző f*szát kell kivernie a szorgos Disney kezeknek, és most azon megy a pánik hogy a Solo vetítéséig nem keményedett meg újra a cerka...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A pénz beszél. Ebben a Solo alul teljesített, míg Rian filmje nem. Az egyéni ízlések itt nem játszanak szerepet. :( 

 

Mondjuk visszagondolva valamilyen szinten az  se teljesített úgy ahogy kellett volna mert 1,5-öt alapvetően várt volna a Disney szóval valahol többet vártak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Mestal írta:

Leparasztozni azokat akik nem voltak valamivel elégedettek és megírták a véleményüket nem egy elegáns gesztus.

Mindig ezzel jössz, holott tudhatod jól kikre gondolok, nem egyszer leírtam. ;)  De akkor még egyszer:  akik naponta ezt csinálják, gyakorlatilag egy éve. 

 

1 órával ezelőtt, Mestal írta:

Mellesleg mindnyájan tudjuk hogy a TLJ nem csak egy tucatnyi embert osztott meg. Nyilván a SW marad a mozikban, de az is nyilvánvaló, hogy ahol milliárdok sorsa a tét, ott minden lehetőséget körbejárnak. Szerintem Te sem gondolod komolyan hogy ilyen kaliberű döntéseknél ahol tömérdek mennyiségű pénz felett diszponálnak, egy tucat "paraszt" lehetne ennek bármilyen keresztmetszete. Többmillió néző f*szát kell kivernie a szorgos Disney kezeknek, és most azon megy a pánik hogy a Solo vetítéséig nem keményedett meg újra a cerka...

Én azt gondolom, hogy a hasznot fogják nézni végső soron. Addig a nyavalygás senkit nem fog érdekelni. Abból meg, hogy nem állt a cerka egy érdektelen filmre, amit beküldtek az Avengers és a Deadpool közé, hát hogy is mondjam csak... Inkább nem ismétlem magam. Legközelebb biztos nem fognak ilyen marketing és egyéb hibákat elkövetni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Mondjuk visszagondolva valamilyen szinten az  se teljesített úgy ahogy kellett volna mert 1,5-öt alapvetően várt volna a Disney szóval valahol többet vártak. 

Szerintem nem. Ha már a film hoz többet, mint 1 milliárd, akkor a Disney már megvan elégedve az adott filmmel. Szerintem tudták, hogy a TLJ kevesebbet fog hozni, lehet 1,5 -el számoltak ,erre kaptak 1,3 -at, de nem hiszem, hogy csalódottak lettek. Pláne, hogy a BD/DVD eladásokkal a TLJ megnyerte a tavalyi évet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Pláne, hogy a BD/DVD eladásokkal a TLJ megnyerte a tavalyi évet.

Csak a BD-t tekintve nyert, összesítettben csak a második: https://www.the-numbers.com/home-market/packaged-media-sales/2018

Mellesleg kevesebb darabot vettek belőle, mint a RO-ból...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Szerintem nem. Ha már a film hoz többet, mint 1 milliárd, akkor a Disney már megvan elégedve az adott filmmel. Szerintem tudták, hogy a TLJ kevesebbet fog hozni, lehet 1,5 -el számoltak ,erre kaptak 1,3 -at, de nem hiszem, hogy csalódottak lettek. Pláne, hogy a BD/DVD eladásokkal a TLJ megnyerte a tavalyi évet. :)

 

Tudták,hogy kevesebbet fog hozni nem is várták el a 7.rész eredményét, de azért 1,5-öt vártak volna még így is szóval az oké,hogy nyereséges lett a film,de valahol csalódás is mert többet reméltek. Ez olyan mikor én árulok Augusztus 20-án,és azért egy fix össeget remélek oké megérte kint lenni, de azért annyi mégse jön össze mint amennyit vártam.

 

Most én a BD/DVD eladásokat nem veszem bele. De ennyi erővel akkor azzal meg mégtöbb lenne a bevétel szóval édes mind1.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tudom mi volt az elvárás de az tuti, hogy annyira nem lesznek kétségbeesve, mert tavaly is összehoztak 7,3 milliárd dollárt a Disney-nél. Oké, ebben minden benne van ( Marvel, Pixar etc.) de felkopni azért nem fog az álluk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azért nagyon érdekelne, honnan van ez a magabiztos kijelentés, hogy ők bizony 1,5 milliárd dollárt vártak és most csalódottak.

 

Annak idején olvastam mondjuk nem most volt csak már nem tudom pontosan melyik oldalon. De amúgy laikusként is spec. ennél többet vártam volna sőt annak idején tippem olyan 1,6-1,7-et jósoltam ahhoz képest azért alulteljesített. 

 

2 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Én nem tudom mi volt az elvárás de az tuti, hogy annyira nem lesznek kétségbeesve, mert tavaly is összehoztak 7,3 milliárd dollárt a Disney-nél. Oké, ebben minden benne van ( Marvel, Pixar etc.) de felkopni azért nem fog az álluk. :)

 

Persze zsíros kenyérre lesz pénzük abban nem kételkedtem :D

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Kargarosz írta:

Annak idején olvastam mondjuk nem most volt csak már nem tudom pontosan melyik oldalon. De amúgy laikusként is spec. ennél többet vártam volna sőt annak idején tippem olyan 1,6-1,7-et jósoltam ahhoz képest azért alulteljesített. 

Én IX-re saccolnék annyit. Mindig a trilógiák középső darabja hozza a legkevesebb pénzt. Teljesen jó az 1,3

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Kargarosz írta:

Annak idején olvastam mondjuk nem most volt csak már nem tudom pontosan melyik oldalon. De amúgy laikusként is spec. ennél többet vártam volna sőt annak idején tippem olyan 1,6-1,7-et jósoltam ahhoz képest azért alulteljesített. 

Tehát akkor kijelenthetjük, hogy a te elképzeléseidet, és nem a Disney hivatalos álláspontját tolmácsolod. Vagyis egyáltalán nem állíthatod, hogy ők csalódtak, hiszen fogalmad sincs, mennyit vártak. Kizárt, hogy olyat olvastál, hogy a Disney bejelentette, mennyit vár a filmtől, mert ilyet egyetlen cég sem adna ki. Legfeljebb elemzőktől olvashattál valamit, de az elemzők adatait sem szabad tényként kezelni. Amit meg laikusként elképzelsz, azt elég botor dolog rávetíteni mások cégére, aztán tényként kezelni.

A biztos az, hogy az ep8 több mint 1 milliárd dollárt hozott a konyhára, kasszasiker lett. Hogy ez több vagy kevesebb, amit a Disney várt, azt soha a büdös életbe nem fogjuk megtudni, ha csak valamelyikünk nem kezd el a Disney legfelsőbb szintjein dolgozni, de erre vajmi kevés esélyt látok, és amúgy nem számít egy fikarcnyit sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.