Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem biztos. Itt jön be a képbe a nagy vesszőparipám, a kibeszélés és emésztés témaköre! Erre hihetetlen jó lesz ez az időszak! Azt meg elfelejtettétek, hogy a kiegészítő művek terén lesz termés rendesen! Nem gondolnám tehát, hogy uncsi lesz pl. a TROS utáni három év. Már be van jelentve a Mandalori második évad, jön a Cassian sorozat és a TCW, aztán meg ki tudja még mi? Szóval a lényeg, nem kell besz*rni. ;) 

Részben egyetértek, bár szerintem 1 év alatt ki lehet beszélni egy filmet. :)  

A Mandalori ha most jönne, akkor is késő lenne. :D 

A Cassian viszont kb. annyira hoz lázba engem, mint az itteniek többségét a Solo film ötlete. Többször is meg fogom nézni, biztos jó is lesz, meg is veszem BD-n, de nagyon hosszú listát tudnék írni, hogy mit választottam volna helyette,

Gondolom lesz még más élőszereplős sorozat is, de az olyan, mint a finom, friss, ropogós pogácsa... míg csapolják az új korsó sört. :sor:

Az animációsokban nem vagyok érdekelt, de tény, hogy nem lesz franchise halál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt reméltem, hogy az ep9 után akár évente már több film is lesz. Hát most kiegyeznék az évi 1-el is :D 

Egy pár hete nem azt mondta Kennedy, hogy egy évtizedre terveznek? Csak azt nem tette hozzá, hogy ez kb. 3 filmet jelent.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A fenébe is! Lassan azt kell számolnom, megérem-e  valamelyik trilógia végét. :para:

Hát igen minden jóban van valami rossz, jó, hogy a Disney megvette az SW-t, de így meg biztosan lesznek olyan művek amiket már nem fogunk látni :(

1 órával korábban, mui-ruy írta:

Plusz lesz bőven idő kidolgozni mindent. Sokkal átgondoltabban csinálhatják, nem kell kapkodni, így akár még a mostaninál is minőségibb tartalmakat kaphatunk a jövőben.

Menne ez az éves bontásban is, csak a sequelnek eleve nem úgy álltak neki.

44 perccel korábban, Brodie írta:

Sajnos ez a Walt Disney Studio hivatalos bejelentése, ez már eldőlt. :(

Azért szerintem semmi sincs kőbe vésve. Lehet később változtatnak.

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Már be van jelentve a Mandalori második évad, jön a Cassian sorozat és a TCW, aztán meg ki tudja még mi? Szóval a lényeg, nem kell besz*rni. ;) 

Persze sok jóság, de azért mégse mozifilmek.

Ennek nem nagyon örülök, egyértelműen visszalépésnek érzem, és nagyon nem szeretem ha valamiben visszalépés van. Semmi baj nem lenne, ha már eleve így álltak volna neki, de az évi egy filmes kánaán után visszaállni erre a több éves kihagyós megjelenésekre nekem, nagyon meh... Nekem nagyon hiányzott már tavaly decemberben is egy film :(

A másik, hogy már be van jelentve két trilógia és be vagyunk táblázva 10+ évre előre, ok, hogy nem tudom miről fognak szólni, de azért a meglepetés varázsa csorbát szenved, nálam.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiból pozitívum, hogy kibeszélés szempontjából több időnk lesz csámcsogni egy-egy részen, illetve megmarad az esemény jelleg. Na meg a nép kiéheztetése után (ami nyilván cél is) még éhesebben fogunk beülni a friss, ropogós Star Warsra. Értem a dolog logikáját, viszont szerintem is rossz a Disney következtetése, miszerint a bevétellel szorosan összefügg az, hogy milyen időközönként jönnek a filmek. Persze, ha az alkotóknak több idejük van "ülni" egy-egy részen, az megadja nekik annak lehetőségét, hogy alaposabban átgondoljanak mindent, továbbá kevésbé vész el annak varázsa, hogy új SW film érkezik. De a példa kedvéért, ha az MCU sikeres tud lenni úgy, hogy évi 2-3 film kerül le a futószalagról (amik arányaiban nézve szerintem túlnyomórészt minőségi filmek, amit a bevételi eredmények is alátámasztanak), akkor szerintem a Star Wars is képes lenne ugyanerre egy egységes koncepció (és nem "lesz ahogy lesz" egymásra dobált filmek) példáját követve. 

Attól én se tartok, hogy leülne a lelkesedés az SW univerzumával kapcsolatban, vagy hasonló, hiszen érkeznek a sorozatok és egyéb kiegészítő művek, 2 év pedig nem egy bődületesen hosszú idő, de annyi lehetőség van még ebben a világban, hogy hibának érzem a felesleges időhúzást. Nem szeretnék évtizedeket várni arra, hogy láthassam a következő Saga végét. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

De a példa kedvéért, ha az MCU sikeres tud lenni úgy, hogy évi 2-3 film kerül le a futószalagról (amik arányaiban nézve szerintem túlnyomórészt minőségi filmek, amit a bevételi eredmények is alátámasztanak), akkor szerintem a Star Wars is képes lenne ugyanerre egy egységes koncepció (és nem "lesz ahogy lesz" egymásra dobált filmek) példáját követve. 

Szerintem már bebizonyosodott, hogy nem. Főleg, úgy, hogy random csinálsz filmeket. Nem hiszem, hogy másolni kellene a Marvelt. Eddig még senkinek se sikerült. A Star Wars egyszerűen más. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

Nem szeretnék évtizedeket várni arra, hogy láthassam a következő Saga végét. :) 

Mi ez a 10 év a 42-höz képest? :)

 

Amúgy már megint rosszul mennek neki, be kéne jelenteni 1 filmet, amit ha sikeres, lehetne tri- meg egyéb lógiává fejleszteni... Bár ránézésre a Soloval pont ez történt... Na meg Rian Johnson (annak ellenére, hogy ez a hely a SW szeretetéről szól) neve nem biztos, hogy teljesen fix biztosíték a sikerre...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért remélem, idővel meggondolják magukat, mert nem akarok a kis unokámmal beülni a következő saga végére. Ami már nem is tűnik olyan lehetetlennek, pedig még gyerekem sincs. Én rühelem ezt az elhatározást, már most. Az ep9 után szerintem még inkább fogom. :fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azért remélem, idővel meggondolják magukat, mert nem akarok a kis unokámmal beülni a következő saga végére. Ami már nem is tűnik olyan lehetetlennek, pedig még gyerekem sincs. Én rühelem ezt az elhatározást, már most. Az ep9 után szerintem még inkább fogom. :fuckoff:

2005 és 2012 között meg úgy volt, hogy nem is lesz több film. Anno azzal is megbarátkoztál, nem? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

2005 és 2012 között meg úgy volt, hogy nem is lesz több film. Anno azzal is megbarátkoztál, nem? :) 

Azért a "nem lesz több" és a "lesz még, csak győzd kivárni" között van egy hangyányi különbség. ;) És a kettő között még volt egy "évente egy SW film" kánaán is, ami azért szintén nyom valamicskét a latba. Tehát 2005-ben egy véglegesnek tudott állapot előtt álltunk, amihez képest minden további esemény csak jobb volt. Most egy biztosan nem végleges állapot előtt állunk, ami után úgy tűnik, minden elég nagy visszalépés következik.

 Egy 1-2 éves szünetet elviseltem volna az ep9 és az "összestöbbijövőbelifilm" között, ez alatt ki lehetett volna dolgozni egy remek menettervet, ötleteket, stb. De azt tényleg sokallom, hogy lesz egy 3 éves szünet, aztán meg 2 évenként jönnek a filmek. És ennek egyik oka az Avatar? Na neeeee... Hát nem, ezzel a nem barátkozom meg, legfeljebb beletörődöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem már bebizonyosodott, hogy nem. Főleg, úgy, hogy random csinálsz filmeket. Nem hiszem, hogy másolni kellene a Marvelt. Eddig még senkinek se sikerült. A Star Wars egyszerűen más. 

De miért bizonyosodott be? TFA: rekordot döntő kasszasiker, Rogue One kajálta a nép, mint vak tyúk a meleg taknyot, TLJ: nagyon megosztó, de ennek ellenére sikeres, aztán jött egy Solo amit több szempontból is elb*sztak illetve több sötét felhő is felette egyesült. Tehát van 4 film amiből csak egy lett rossz aminek csak egyik oka a filmek közti idő ami ráadásul még fele sem volt az előző léptéknek... ebből nem gondolom, hogy azt kellene levonniuk, hogy az előtte bevált léptékhez képest is vissza kellene lépni.

Az MCU-nak is vannak gyengébb hajtásai nem is egy ott mégse erre a következtetésre jutottak több gyengécske film után se, itt meg az első után már egy ilyen drasztikus lépéssel válaszolnak:facepalm:

És sajnos majd önigazolást fognak kapni, mert ki lesz éhezve a közönség és persze hogy nagy kasszasiker lesz az EP9 utáni film. Ezen vonal mentén lehet, hogy minőségre egy dekával se lesz jobb az a film, mint a Solo mégis zabálni fogja mindenki, mert eltelt x év. Régen rossz ha az IDŐnek kell eladnia egy filmet és nem a filmnek saját magát. 
Én nagyon sajnálom a Solot, mert Maul megjelenése után ahogy itt is beszéltük lehetett volna kezdeni egy MCU-hoz hasonló történet mesélést is akár, ahol a különböző filmek alig-alig kapcsolódnak, de aztán a végén a fő filmben mégis csak kiderülne, hogy mindennek volt szerepe abban, hogy odáig eljussanak.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindegy mi mit gondolunk, az számít a fejesek hogy látják. 

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

ebből nem gondolom, hogy azt kellene levonniuk, hogy az előtte bevált léptékhez képest is vissza kellene lépni.

Valószínűleg így látták. Lehet, hogy tévesen bár én nem vagyok marketinges. Az idő eldönti. Nyilván nem csak a mozifilmek terén akarnak szakítani, csak ezekről még nem tudunk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy két trilógiára ilyen sokat kell várni nekem is emésztenem kell. Hogy mennyire huny ki az SW iránti érdeklődés a nagy kihagyások idején az nálam főleg az élőszereplős TV-sorozatokon múlik majd. A könyvek, képregények jók, de nagy diskurzust nem indítanak be. Az animációs sorozatokkal elvagyok, érdekesek, néha úgy érzem kifejezetten fontos mankót adnak a Saganak de megintcsak nem tudnak eléggé megmozgatni. Talán majd az élőszereplős sorozatok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Az, hogy két trilógiára ilyen sokat kell várni nekem is emésztenem kell. Hogy mennyire huny ki az SW iránti érdeklődés a nagy kihagyások idején az nálam főleg az élőszereplős TV-sorozatokon múlik majd. A könyvek, képregények jók, de nagy diskurzust nem indítanak be. Az animációs sorozatokkal elvagyok, érdekesek, néha úgy érzem kifejezetten fontos mankót adnak a Saganak de megintcsak nem tudnak eléggé megmozgatni. Talán majd az élőszereplős sorozatok...

Nyilván lesz űrkitöltő mű. Most azzal, hogy valakit már csak egy évente jövő giga mozi tud megmozgatni, nem igazán lehet mit kezdeni. Szerencse, hogy maradt SW rajongó a 16 illetve 12 éves szünetek után....

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Persze ebből a szempontból mindegy, de azért van a fórum, hogy elmondjuk a véleményünket ezekről a dolgokról :P:D

Persze, elmondjuk csak nem ebből fog dolgozni a Lucasfilm. Sajnos. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mindegy mi mit gondolunk, az számít a fejesek hogy látják. 

Valószínűleg így látták. Lehet, hogy tévesen bár én nem vagyok marketinges.  

Ők szerintem is így látták. 

Sajnos ezen a sz*r menetrenden már csak akkor várható változás, ha az Avatar 2 nagyot bukik, az első új SW film meg hatalmasat megy a kasszáknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bomarr írta:

A könyvek, képregények jók, de nagy diskurzust nem indítanak be. Az animációs sorozatokkal elvagyok, érdekesek, néha úgy érzem kifejezetten fontos mankót adnak a Saganak de megintcsak nem tudnak eléggé megmozgatni. Talán majd az élőszereplős sorozatok...

Erről az ugrott be, hogy esetleg sokan vannak így még ezzel, nem lehet, hogy ezek a művek azért nem mozgatnak meg annyira, mert nem a galaxis eseményeinek fő csapásvonalát mutatják be? Egyébként a Solo egyik (a sok közül) buktatójának is belelátom ezt, hogy az is volt a baja, hogy nem egy a galaxist meghatározó eseményt láthattunk a filmen, hanem valami olyat amit máskor könyvekben-képregényekben olvashattunk

 

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Persze, elmondjuk csak nem ebből fog dolgozni a Lucasfilm. Sajnos. :P

Pedig lehet nagyobbat szakítanának számos esetben, ha megfogadnák az itt elhangzottakat, már csak rá kell vennünk őket, hogy olvassanak minket. :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Fura belegondolni, hogy ha ebben az ütemben jönnek a filmek akkor egy év hiján 50 leszek mire eljutunk a két belengetett trilógia végéhez.

Akkor hagy ne gondoljam végig, én hány éves is leszek. :hehe: De legalább nem lesz gond nyugdíjasként akármilyen napon premierre menni. :D 

 

Komolyabbra fordítva a szót, szerintem nem olyan nagy gond a hosszabb szünet, főleg ha azt veszem, hogy én 15 évet vártam anno két trilógia között. Ez már annyira hosszú idő volt, hogy közben ki is szerettem a Star Wars-ból és az Ep3 kellett hozzá, hogy újra rajongóvá váljak. Na itt most nem kell ennyit várni, és ez jó. :)  De egyetértek Bomarral, fontosak az élőszereplős  sorozatok a lelkesedés fenntartásához, mert GoT példájából látszik, hogy azok szinte már filmszerűek is lehetnek. Lehet, hogy azok is lesznek, így észre sem vesszük majd, hogy elrepül az a 3 év. :) A TCW hat évada is milyen jó volt anno - amikor vége lett hirtelen a Disney éra miatt, mindenki neheztelt, pedig lehetett tudni, hogy a Disney egyet jelent az újabb filmekkel. Na most kapunk pár sorozatot az újabb filmekig - nekem ez így rendben van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ha így nézzük, régen keményebb volt. Nem is foglalkoztam az SW-vel pl. 2000 és 2002 között egyáltalán.

De ha úgy nézzük, hogy több Avatar filmet jelentettek be, mint Star Wars filmet, hát elmennek a... (azzal viszont inkább tényleg ne foglalkozzunk, hogy két SW film között 8 Marvel filmet mutatnak be)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a "baj" az élőszereplős sorozatokkal érdeklődés fenntartás szempontjából, hogy ilyen látványvilág mellett lófarknyi évadokat képesek csak letenni az asztalra, ami érthető viszont, ha a GoT-ot vesszük alapul annak is csak 6 részes a mostani évada (és talán ha jól emlékszem a mandalori is csak annyi lesz), másfél hónap és letudtuk az egészet, utána megint nem lesz semmi, és filmszerű sorozat ide vagy oda azért az mégsem film :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Brodie írta:

Igen, ha így nézzük, régen keményebb volt. Nem is foglalkoztam az SW-vel pl. 2000 és 2002 között egyáltalán.

De ha úgy nézzük, hogy több Avatar filmet jelentettek be, mint Star Wars filmet, hát elmennek a... (azzal viszont inkább tényleg ne foglalkozzunk, hogy két SW film között 8 Marvel filmet mutatnak be)

2000-2002 között? Ne hülyéskedj már az csak két év. :) Mint a mai filmek időtávja. Avatar tíz éves kihagyás után jön. Sajnos ezt már stúdió szinten is kell nézni. Minden sorozatnak kell adni ablakot, ahol a legtöbbet kaszálhatja. Egyébként én nem gondolom, hogy a szünet a kárára válik egy jó SAGA kidogozásának. Mert itt most teljesen új dolgok fognak következni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.