Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

42 perccel korábban, cyrano írta:

https://ziro.hu/sorozatok/eloszereplos-sorozatok/pletyka-2020-ban-uj-star-wars-sorozat-erkezik-a-disney-ra/

 

Most olvastam. Hát, ha jól tálalják, jó lehet ez az sw-s női Indiana Jones. :D

A képregényekben már az.:D 

 

@Ody Mandrell engem se mozgat meg annyira, szerintem elég ha a képregényekben szerepel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy fogalmaznék, hogy egyelőre még túl korainak érzem. A Cassian és Obi szériák után már jöhetnének más médiumokban bemutatott karakterekről is valami, hogyha adott a helyzet. De a Disney+ kínálata érdekes, mivel az eddig bejelentett szériák mind karakterekre fókuszálnak: a Mandi egyedi karakter, de a sorozat természetesen rá fókuszál. A Cassian is elég erősen karaktercentrikus lehet Cassiannal és K-2SO -val a fedélzetén. Az Obi-wan pedig egyértelmű.

Meglátjuk, hogy ha bejelentenek további SW élőszereplős szériát, akkor mi lesz a lényeg. De egy Doctor Aphra széria jelen helyzetben még nagyon korai lenne. Elsőként legyen vége a kövi szériájának, aztán ha túléli az OT korszakát, akkor akár egy élőszereplős sorozatban követhetjük a Post-ROTJ időszakát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én látok benne potenciált. Chloe Bennettel tényleg el tudnám képzelni. Szerintem Aphra kellően egyedi és érdekes SW-karakter, akit így szélesebb körben is megismerhetnének. Ez a "Lara Croft/Harley Quinn" típusú karakter-kereszteződés ígéretes dolgokkal szolgálhat. Jobban elmerülhetnénk a Galaxis misztikusabb, rejtélyesebb részébe. A Mandalorianhez hasonó egy rész=egy kaland felállással (egy háttérben átívelő főszállal) abszolút el tudnék képzelni egy kellemes SW-kalandorsorozatot, ami tovább bővíti az univerzum ezen részét. Kérdés, hogy a nagy közönség mennyire lenne vevő rá. Plusz, bizonyos körökben biztos sokak gyerekkora tönkre lenne téve, ha a feminista Disney újabb női főhőssel állna elő a képernyőn, aki ráadásul még leszbikus is! A lány viszonylagos ismeretlensége nem hiszem, hogy komoly tényező lenne, hisz Mando is egy totál ismeretlen figuraként robbant be a köztudatba. Korszakok terén kétlem, hogy újat tudnának mutatni. Ha Aphra, akkor az OT, esetleg az ST korszaka jöhetne szóba.

 

Nem érezném pazarlásnak, ha valóra válna ez a pletyka. Ugyanakkor én se ezt a projektet helyezném a prioritási lista élére. Előbb jöjjön pl. egy Ahsoka sorozat... :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 08. - 19:57, Bence1997 írta:

Az utóbbi időkben elgondolkodtam azon, hogy mi is a Star Wars jövője. Vajon túllehet -e lépni a Skywalkerek világán? Van-e olyan szelete a SW világának, amit ellehet mesélni úgy, hogy a Skywalkerek még említve se szerepelnek benne? A válaszom erre: igen, van ilyen terület. Például a régi idők. Az az idő rengeteg szabadkezet adhatna a készítőknek, bemutathatna érdekes frakciókat, a jedik és a sithek vagy sokkal inkább a világos és a sötét oldal eredetét is megtudhatnánk. Ehhez azonban az kell, hogy ki kell lépnünk a Skywalkerek árnyékából. És nem csak ebből a kb. szűk 60-70 évből, hanem még egy valamiből: ki... kell... lépnünk... az OT... közegéből!!! Ez szerintem nagyon is kulcsfontosságú ahhoz, hogy a SW több legyen. Sajnos magát a franchiset pont az "OT-központúság" korlátozza le és ez itt szerintem a legnagyobb probléma.

A Star Warsban bőven van potenciál. Amiket írtál azok mind jó alapok lehetnek a folytatáshoz: az érdekes frakciók, a sith-ek, vagy a világos és a sötét oldal eredete is. Szerintem az is helyes meglátás, hogy ki kell lépni a Skywalkerek árnyékából ahhoz, hogy a SW több legyen.

 

Abban viszont nem értek egyet, hogy a frencsájznak az "OT-központúság" a legnagyobb problémája. Az "OT-központúság" csak következmény. Egy négymilliárdos befektetésnél vélhetően nagyon komoly agytrösztök referáltak arról hogy miképpen tehető rentábilissé az egész, és ennek az eredménye az "OT-központúság". Szerintem alapból kényszerhelyzetben voltak, mert a prioritás azon volt, hogy első körben az új alkotásoknak vissza kell hozniuk a töménytelen befektetett lóvét, és legalább még egyszer akkora hasznot kell termelniük a jövőben. Ezért qrvára biztosra kellett menni ahhoz, hogy mindenki a pénzénél legyen és ne az évszázad bukása legyen a SW frencsájz megvásárlása. Ezért hozta ki a legbiztonságosabb választásnak az erre dedikált agytröszt és a rengeteg fókusz- illetve kontrollcsoport a Skywalker saga folytatását és az az OT klónozását. 

 

Itt jön képbe az innováció, a megközelítés, és helyenként az ötlet hiánya, ami nem feltétlenül a Disney alkotógárdájából hiányzik, hanem inkább a befektetők és a stúdió döntéshozóiból, hiszen a Star Wars elsősorban üzlet azoknak akik megvették és "működtetik". Ilyen súlyú döntéseknél komoly dilemma lehet ha bólintani kell egy forgatókönyvre, ez nem is kérdéses.

 

De szerintem nem ez a lényeg. Egy dologban komoly tévedésben vannak mind az okos emberek, mind a döntéshozók. Hiába mennek biztosra, mert hosszútávon nem a setting a lényeg, hanem a megvalósítás. A star wars filmeknek elsősorban filmekként kell működniük, önálló sztoriként, eredeti, érthető-átélhető karakterekkel, egy logikus és koherens történet-ívvel, és csak másodsorban star wars-ként meg fanserviceként.

 

o/

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés, hogy ha jön egy animációs sorozat, akkor milyen minőségű lesz?

 

11 órával ezelőtt, Mestal írta:

Abban viszont nem értek egyet, hogy a frencsájznak az "OT-központúság" a legnagyobb problémája. Az "OT-központúság" csak következmény. Egy négymilliárdos befektetésnél vélhetően nagyon komoly agytrösztök referáltak arról hogy miképpen tehető rentábilissé az egész, és ennek az eredménye az "OT-központúság". Szerintem alapból kényszerhelyzetben voltak, mert a prioritás azon volt, hogy első körben az új alkotásoknak vissza kell hozniuk a töménytelen befektetett lóvét, és legalább még egyszer akkora hasznot kell termelniük a jövőben. Ezért qrvára biztosra kellett menni ahhoz, hogy mindenki a pénzénél legyen és ne az évszázad bukása legyen a SW frencsájz megvásárlása. Ezért hozta ki a legbiztonságosabb választásnak az erre dedikált agytröszt és a rengeteg fókusz- illetve kontrollcsoport a Skywalker saga folytatását és az az OT klónozását. 

Abban én is egyetértek, hogy a Skywalker Saga folytatása egy biztonságos döntés volt, viszont abban már nem értek egyet, hogy az OT történetét le kellett klónozni. Félreértés ne essék, nekem tetszik a folytatás trilógia, a TLJ nekem nagyon bejött - bár észreveszem a hibáit, de amikor az ember leül elé, akkor elfelejtem, ez mondjuk a legtöbb SW filmnél előfordul ;) - de azért ott is felfedezhető néhány OT elem, csak gondoljunk a Crait -i csata két felére - lépegetők vs. maroknyi Ellenállás - vagy a tróntermi jelenet. Rian viszont volt annyira merész, hogy belevitt mindkettő helyzetbe valami csavart - most tekintsünk el attól, hogy ezek jó vagy rossz döntések voltak - így nem tudok haragudni annyira arra a filmre. Viszont J.J valami irtózatos módon lecopyzott néhány OT elemet. Persze a TFA -nál is előfordul, hogy az ember az elejétől már be van szippantva és nem figyel az ilyen részletekre, de utólag megvilágosodik az ember. A TFA jó film, de ott elkövettek egy nagy hibát a Lucasfilmnél meg a Disneynél. Nevezetesen, hogy kvázi újra elmesélték az Új Reményt csak más körítésben. Sivatagból induló árva, új pusztító fegyver, maszkos ellenség, Han már megint csempész, "Lázadók" vs. "Birodalom", stb.

Az, hogy a fejesek folytatni akarták a Sagát, ennek abszolút örülök, annak már kevésbé, hogy ennyire bátortalanok voltak az elején. Én úgy gondolom, hogy úgy is megoldhatták volna a folytatás trilógia kezdetét, hogy nem másolnak le bizonyos elemeket - tehát nincs új Halálcsillag, nincs kis vs. nagy konfliktus stb. - és egy új, eredeti történettel - amely mégis nosztalgiával megidézi a régi részeket - remekül eladható lehetett volna. Így szvsz. csak a régi fanoknak kedveskedtek és kezdetben el is feledkeztek az olyan új fanokról, akiket a PT/TCW kettős hozott be a SW univerzumába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Így szvsz. csak a régi fanoknak kedveskedtek és kezdetben el is feledkeztek az olyan új fanokról, akiket a PT/TCW kettős hozott be a SW univerzumába.

A "régi fanok" küzül sem érzi mindeni kedveskedésnek ezt a filmet. Lehet, a többség így van vele...

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

viszont abban már nem értek egyet, hogy az OT történetét le kellett klónozni.

Tudom hogy úgy tűnik mintha védeni akarnám őket, de erről szó sincs. Csak annyit akartam ezzel mondani, hogy megértem miért ezt döntötték. Abban neked van igazad hogy túlságosan is biztonsági játékra mentek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

“She [Kennedy] and I have said, ‘Well, maybe trilogies are too hard, so maybe we’ll make one film and then a sequel,’ but we don’t know.”

 

Néhány napja amúgy KK is pedzegette, hogy innentől nem biztos, hogy trilógiákban fognak gondolkodni...

 

Egyre inkább az az érzésem, hogy filmes fronton kb. lövésük sincs, mit akarnak kezdeni a következő években :(

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ez elég érdekes és baljós annak fényében, hogy eddig 2 új trilógiáról volt szó...

Amiből ugye tudjuk, hogy az egyik már nem fog elkészülni. Rian projektje meg nem tudjuk milyen fázisban van. Lehet, hogy az elmúlt időszakban annyira kikristályosodott a saját filmszériája, hogy lehet, nem trilógia lesz. De érdekes, hogy "szóló" filmekre állnának át és a siker következtében jönnének a sequelek. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt nem tartom ördögtől valónak, hogy nem kezdenek el trilógiákban gondolkodni. Egy történet álljon annyi részből, amennyi szükséges. Ha az trilógia, akkor legyen trilógia, ha egy film, akkor legyen egy film. Nem jó az, ha kényszeresen trilógiát akarnak, aztán nincs erre elég ötletük, de az sem jobb, ha hat filmben férne el az, amit háromba gyömöszölnek bele. Először inkább legyenek történeteik, aztán döntsék el, hogy azok hány filmre elegendőek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mondjuk azt nem tartom ördögtől valónak, hogy nem kezdenek el trilógiákban gondolkodni. Egy történet álljon annyi részből, amennyi szükséges. Ha az trilógia, akkor legyen trilógia, ha egy film, akkor legyen egy film. Nem jó az, ha kényszeresen trilógiát akarnak, aztán nincs erre elég ötletük, de az sem jobb, ha hat filmben férne el az, amit háromba gyömöszölnek bele. Először inkább legyenek történeteik, aztán döntsék el, hogy azok hány filmre elegendőek.

Akkor meg elég elhamarkodott volt trilógiaként bejelenteni az új filmeket... Lassan tényleg jó volna eldönteni, hogy mit akarnak filmes fronton, ha 2022-re filmet akarnak kihozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Akkor meg elég elhamarkodott volt trilógiaként bejelenteni az új filmeket... Lassan tényleg jó volna eldönteni, hogy mit akarnak filmes fronton, ha 2022-re filmet akarnak kihozni.

Szerintem is. Most lehetne pedálozni a TFA -val, mert azt is összehozták 3 év alatt, node ott annyival könnyebb volt szerintem a szitu, hogy ott egy már meglévő Saga-t kellett folytatniuk, az elemek adottak voltak, igaz mint már sokszor mondtam, lehettek volna bátrabbak is, de nem voltak - ez a TFA -nál volt csak - itt viszont szinte a 0 -ról indulnak és ha még mindig az alapoknál vannak, akkor ebből nehezen hiszem, hogy lesz 2022 -es premier.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Yoda József írta:

Akkor meg elég elhamarkodott volt trilógiaként bejelenteni az új filmeket...

Ez sajnos vitathatatlan. De talán az ep9 után rendeződik a helyzet. Nekem az az érzésem, hogy a TRoS lefutása után a LucasFilmnél és a Star Wars brandnél is lesz némi személyi változás. Nincs bajom Kennedy-vel, megtette, amit meg kellett tenni, új életet lehelt az SW-be, de szerintem elérkeztünk arra a pontra, ahol át kellene adnia a stafétabotot olyan embernek vagy embereknek, aki már abban jártas, hogy hogyan fusson egy hosszabb, összetettebb projekt, mint például az MCU. Ebben Kennedy-nek úgy érzem, nincsen tapasztalata, főleg azért, mert öreg rókaként ő nem ehhez van szokva. 

Szerintem az lenne a legjobb, amit a The Hollywood Reporter felvetett egy cikkben (a ziro.hu-n is írtak róla), hogy Michelle Rejwannak, Dave Filoninak és Jon Favreau-nak közösen kéne vinnie a LucasFilmet. Rejwan vihetné a cég üzleti és operatív részét Favreau-val közösen, és utóbbi Filonival közösen a kreatív oldalát is egyengethetné a stúdiónak. 

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem is. Most lehetne pedálozni a TFA -val, mert azt is összehozták 3 év alatt, node ott annyival könnyebb volt szerintem a szitu, hogy ott egy már meglévő Saga-t kellett folytatniuk, az elemek adottak voltak, igaz mint már sokszor mondtam, lehettek volna bátrabbak is, de nem voltak - ez a TFA -nál volt csak - itt viszont szinte a 0 -ról indulnak és ha még mindig az alapoknál vannak, akkor ebből nehezen hiszem, hogy lesz 2022 -es premier.

Hiába voltak az elemek adottak, amiket filmkészítés szempontjából el kell készíteni, azt ugyanúgy a 0-ról kellett megcsinálni. Hiába van X-szárnyú és TIE vadász a TFA-ban, azok készítési szempontból ugyanolyanok, mintha két teljesen új űrhajót találtak volna ki. Higgyétek el, nem a kitalálás az időigényes része a dolognak, hanem a jelmezek, díszletek, modellek, CGI assetek elkészítése. Igazából sok szempontból a TLA és a TRoS készítőinek volt könnyebb dolga, mert átvehették ezeket a dolgokat a korábbi filmekből. Nem kellett új X-szárnyút tervezni, építeni és modellezni. Ez nagy időspórolás.

Ha 2020 második felében elindulna a forgatás, még simán meglehet a film 2022 végére. De megjegyzem, mág ha 2021 elején indul, akkor is elkészülhet 2022 végére. Szerintem a 2022-es film miatt akkor kell majd elkezdenünk aggódni, ha jövő év ilyenkor is ugyanott járnak, mint most. Viszont mi csak főleg pletykákból és félinformációkból tájékozódunk, és ki tudja, mi megy a LucasFilm berkeiben. Elvégre, amíg mi dolgozni járunk, addig ők is, és tuti nem malmozással ütik el az idejüket, hanem pörögnek a projektek. Nem lennék meglepve, ha a február-március környékén jönne egy bejelentés, ami már túlvan a tervasztalon és a megvalósulás útjára lépett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez sajnos vitathatatlan. De talán az ep9 után rendeződik a helyzet. Nekem az az érzésem, hogy a TRoS lefutása után a LucasFilmnél és a Star Wars brandnél is lesz némi személyi változás. Nincs bajom Kennedy-vel, megtette, amit meg kellett tenni, új életet lehelt az SW-be, de szerintem elérkeztünk arra a pontra, ahol át kellene adnia a stafétabotot olyan embernek vagy embereknek, aki már abban jártas, hogy hogyan fusson egy hosszabb, összetettebb projekt, mint például az MCU. Ebben Kennedy-nek úgy érzem, nincsen tapasztalata, főleg azért, mert öreg rókaként ő nem ehhez van szokva. 

Szerintem az lenne a legjobb, amit a The Hollywood Reporter felvetett egy cikkben (a ziro.hu-n is írtak róla), hogy Michelle Rejwannak, Dave Filoninak és Jon Favreau-nak közösen kéne vinnie a LucasFilmet. Rejwan vihetné a cég üzleti és operatív részét Favreau-val közösen, és utóbbi Filonival közösen a kreatív oldalát is egyengethetné a stúdiónak. 

Ebben egyetértek. Én mindig is úgy gondoltam, hogy Kennedy feladata tkp. az volt, hogy megcsinálja a ST és az antalogy filmeket. Továbbá beindítsa az élőszereplős sorozatok vonalát és valamennyire lefektesse a jövőt. Hogy ezek után mi lesz, az majd valószínűleg az utódján múlik. Jövő év végéig van ha jól emlékszem Kennedy szerződése. Én úgy hiszem, hogy jövő ilyenkorra már új vezető fogja irányítani a Lucasfilmet. :)

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hiába voltak az elemek adottak, amiket filmkészítés szempontjából el kell készíteni, azt ugyanúgy a 0-ról kellett megcsinálni. Hiába van X-szárnyú és TIE vadász a TFA-ban, azok készítési szempontból ugyanolyanok, mintha két teljesen új űrhajót találtak volna ki. Higgyétek el, nem a kitalálás az időigényes része a dolognak, hanem a jelmezek, díszletek, modellek, CGI assetek elkészítése. Igazából sok szempontból a TLA és a TRoS készítőinek volt könnyebb dolga, mert átvehették ezeket a dolgokat a korábbi filmekből. Nem kellett új X-szárnyút tervezni, építeni és modellezni. Ez nagy időspórolás.

Ha 2020 második felében elindulna a forgatás, még simán meglehet a film 2022 végére. De megjegyzem, mág ha 2021 elején indul, akkor is elkészülhet 2022 végére. Szerintem a 2022-es film miatt akkor kell majd elkezdenünk aggódni, ha jövő év ilyenkor is ugyanott járnak, mint most. Viszont mi csak főleg pletykákból és félinformációkból tájékozódunk, és ki tudja, mi megy a LucasFilm berkeiben. Elvégre, amíg mi dolgozni járunk, addig ők is, és tuti nem malmozással ütik el az idejüket, hanem pörögnek a projektek. Nem lennék meglepve, ha a február-március környékén jönne egy bejelentés, ami már túlvan a tervasztalon és a megvalósulás útjára lépett.

1. Hát szerintem amit 3 év alatt összehoztak, az nem 0 -ról építkezés volt. Lucas ötletei ott voltak és bár elvileg alig tartottak meg belőle valamit, a történet egyik kulcsrésze - Luke egy szigeten - megvolt. Továbbá az OT folytatása, így nem nagyon tudtak új dolgokat kitalálni - pedig megtehették volna - ezért nehezen tudom elképzelni, hogy 0-ról csináltak mindent. Adott volt néhány dolog, ebből lett végül a TFA. Abban igazat adok, hogy az egyéb kreálmányok elkészítése sok időbe kellett - azokat tényleg 0 -ról kezdhették - de maga az irányvonal jelen volt a kezdetektől - csak a generációs változtatás volt kérdéses, ugye az Arndt-JJ kettősnél. :)

2. Való igaz, nem tudjuk, hogy min ügyködnek a Lucasfilmnél. Bár az utóbbi hírek láttán még mindig iránymutogatás van. Hogy bejelentenek -e valamit jövőre? Talán igen, de azt inkább a Celebration környékén képzelem el. Most amúgy is sűrű első félév lesz 2020 -ban, hiszen vége lesz a Resistance sorozatnak, a TCW visszatér és befejeződik, kijön az Ultimate csomag a Sagaból és elkezdődik a Cassian és a Kenobi forgatása. Ez így elegendő arra, hogy majd csak később mondjanak konkrétumokat, ha egyáltalán fognak. Szvsz. legkésőbb a Celebration lezártáig már valamiféle jövő-képet vázolhatnak majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Bence1997 írta:

1. Hát szerintem amit 3 év alatt összehoztak, az nem 0 -ról építkezés volt. Lucas ötletei ott voltak és bár elvileg alig tartottak meg belőle valamit, a történet egyik kulcsrésze - Luke egy szigeten - megvolt. Továbbá az OT folytatása, így nem nagyon tudtak új dolgokat kitalálni - pedig megtehették volna - ezért nehezen tudom elképzelni, hogy 0-ról csináltak mindent. Adott volt néhány dolog, ebből lett végül a TFA. Abban igazat adok, hogy az egyéb kreálmányok elkészítése sok időbe kellett - azokat tényleg 0 -ról kezdhették - de maga az irányvonal jelen volt a kezdetektől - csak a generációs változtatás volt kérdéses, ugye az Arndt-JJ kettősnél. :)

Tapasztalatból beszélek: a Mysterious Universe-hez húsz évnyi anyag járt, és ezek nem megkönnyítették, hanem megnehezítették a dolgomat, hiszen ahelyett, hogy mindent a saját fantáziámmal találjak ki, igazodnom kellett egy már meglévő franchise-hoz. Szóval az, hogy a Star Wars univerzumába kellett beépíteni egy sztorit (ilyen téren valóban nem indítottak 0-ról), az nem feltétlen könnyebbség, ráadásul ez igaz minden új filmre, képregényre, játékra, stb.

Amik viszont Lucastól átjöttek, azok nem sztorielemek, pláne nem kulcselemek, azok úgyszólván csupán életképek. Luke egy szigeten - ez a nagy büdös semmi. Ebből még bármi lehetett volna. És jól tudjuk, hogy távolról sem az lett, amit Lucas, vagy akár Abrams elképzelt. Az X ember Y helyen nem elem, koncepció, sőt még az sem, egy elképzelés egy momentumról. Nem több, mint azt írni, hogy te a járdán vagy én az étkezőasztalnál.

Az sem jelentett könnyebbséget, hogy az OT folytatása, hiszen a régi színészek megöregedtek, egyáltalán nem tudhatták, hogy képesek-e vállalni, vagy vállalható formában vannak-e. De láttuk, milyen zűrt okozott Fischer halála is. Ráadásul, mivel eltelt harminc év sztori szintjén is, ezeket a karaktereket újra fel kellett építeni. Nehogy azt hidd, hogy ekkora időugrás után ugyanazt a szereplőt írhatod meg (ha mégis azt teszed, akkor eleve elcseszted). És tudod milyen macera egy karaktert újragondolni? Teljesen olyan, mintha új szereplőt alkotnál.

Amennyiből az ep7-et felépítették, annyi alapanyag már akár egy 4000 évvel korábban játszódó sztorihoz is van, hiszen sok mindent megtudtunk már a múltról, amiből építkezhetnek, már csak azért is, mert ezekhez igazodni kell. Szóval, ilyen téren se egy folytatás, se egy előzmény nem épülne nagyobb 0-ról, mint az ep7. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És tudod milyen macera egy karaktert újragondolni? Teljesen olyan, mintha új szereplőt alkotnál

Igazából még nehezebb, hiszen az előzmények ismeretében az emberek a megváltozott karaktertől mégis elvárnak egyfajta koherenciát. Lásd Luke. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Igazából még nehezebb, hiszen az előzmények ismeretében az emberek a megváltozott karaktertől mégis elvárnak egyfajta koherenciát. Lásd Luke. 

Most fejeztem be az ep8-at és pont az jutott eszembe, hogy az ep6-os Luke és az ep8-as Luke alig-alig hasonlít egymásra. Persze a változás érthető, de aki ezt nem fogja fel, annak tényleg olyan lehet, mintha két teljesen különböző személy lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt anno az OT tizenéves kor körül, ami akkor maga volt a csoda. Aztán jött a PT a 3,x körül, ami már "kissé" másmilyem lett, mint szerettem volna. Ugyan azt a hatást vártam, mint az OT-től, de már nem gyemeki énemnek, hanem mint felnőtt. Nem kaptam, még fiatalabb korcsoportnak lőtték be azokat, mint anno én voltam. Eltávolodtak. Aztán jött a Disney éra és az ST meg a stories filmek. Az EP-VII-IX szerintem az OT remake-je, az EP IX megkavarva a Nemzet aranyával (vagy DaVinc kód? Azt nem láttam) meg szuperhősfilmekkel. Persze nem szolgai másolatok, kavartak rajtuk. És az 5.x előtt szintén nem hozták az OT kiváltotta érzést. Hoztak helyette egy nagy adag Disney családbarát polkorrektséget meg gyermetegséget. Így nekem hiábavalóak próbálkozások voltak. A Soloval lőttek igazán nagy bakot nálam. Egyedül a Rouge One lett értékelhető, bár ott is el kell viselni egy adag amerikai háborúsfilm klisét, meg egy adag Disney-t. 

Lezárták a történetet az első film végén. Lezárták a ROTJ végén. Aztán még egyszer ugyanúgy lezárták a TROS végén. Nekem feleslegesen. Nem vagyok már az SW célközönsége, nem is hatott már rám az EP IX. Untatott. Várok valami értékelhetőre, ötletesre, önállóra, talán valamelyik sorozatnál mernek kicsit engedni a disney-ségből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Star Wars mindig is gyerekeknek és/vagy gyerek lelkű felnőtteknek szól. Szerintem amit Te akarsz olyan ez a világ sose lesz és nem is volt. 

Ennek ellenére nem lenne lehetetlen olyan filmet csinálni, amit nem csak a fenti beállítottságú népcsoport tudna nagyon szeretni. De ehez nincs tehetség vagy akarat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 9. rész közeledtével sokat gondolkoztam azon, a jövőben vajon milyen irányt vesznek a filmek, mennyire fognak ténylegesen leszakadni az eddigi sodorról, és egy ilyen esetleges tiszta lap vajon a rajongóbázison belül is egy hátralépést jelentene a mostani, sokszor egymás torkának ugrós attitűddel szemben. Végül arra a következtetésre jutottam, hogy túl messze jutott már a SW attól, hogy képes legyen a saját bázisának is megfelelni,  bármilyen sikeres is az adott alkotás (most mindegy, hogy kritikailag, vagy anyagilag), akkora súlya van már a saját múltjának, hogy szinte túl is esik már bármilyen józan értékelésen. Ehhez jön hozzá, hogy mennyi különböző elvárás van a filmek felé, csak így hirtelen pár, ami az elmúlt huszonév alatt, amióta a sorozattal foglalkozok szembe jött velem:

 

- Legyen nosztalgikus, hozza vissza a gyerekkor hangulatát! Na de mikor volt az a gyerekkor? Mást vár el az, aki a maguk idejében látta az OT-t, mást, aki mondjuk a 90-es évek eleji videokultúrában találkozott vele, mást aki a PT-n nőtt fel, valószínűleg így lesznek azok is akiknek a ST az alapvető élménye. De a nosztalgia ugye torzít is: hány olyan vélemény volt, mintha a régi filmek legalább Asimov/Lem/Herbert vonalú, ténylegesen tudományos komoly filmek voltak? Ugye hogy nem. A Birodalom visszavágot is néha úgy hozzák fel, mintha valami grimdark film lett volna.

- Legyen újszerű! Na de milyen irányba?

- Nőjön fel végre a sorozat! A PT idején is sok régi rajongó vakarta döbbenten a fejét, hogy az új filmek csak mesék... mert a nosztalgia jótékony köde mögött nem olyan feltűnő, hogy a régi is az volt. Ugyanez egy nemzedékkel később is megismétlődik. Sokan szeretnék, ha a filmek velük nőnének fel, legyen komolyabb, realistább, földhözragadtabb, idomuljon ahhoz, hogy a korunk alapvetően nem a fekete-fehér mesékre vágyik. Legyen R besorolású SW?

- Idomuljon jobban az adott korhoz. Ahogy a Mátrix, Harcosok klubja stb. évében is voltak, akik anakronizmusnak élték meg a Baljós árnyakat, úgy ma a végletekig előre kicentizett mesterterv alapján épülő Marvel filmek mellett amatőröknek látják a homokvár módra építkező Lucasfilmet, és a fantázia világát a valós történelem árnyalataival megfestő Trónok harca után a sima jó/rossz küzdelem is többeknek unalmas.

- Bezzeg a Legends! Ott nem volt feltámadt Palpatine, újabb Halálcsillagok, mindenki mindenkinek mindenkije, nem voltak bukott Jedik, új Sithek, elveszett/visszatért Sithek, amik mellett Anakin áldozata semmi... ja, bocs, de. Hiába adott rengeteg zseniális sztorit, karaktert, helyszínt a régi EU, de visszás, amikor mint bezzeg hozzák fel őket az új filmek nem biztos hogy eredeti ötletei iránt. Viszont van egy réteg, akiknek a fő SW élménye a könyves univerzum.

- Mennyi különböző hozzáállás is van! Van, aki ha Chewbacca hasmenéséről kapna egy két órást eposzt, is könnybe lábadt szemmel nézné, de hány olyan is van, akinek az elmúlt huszonévben semmi nem jött be, de minden filmnél premiernap ott van, aztán mindketten éveket veszekednek, térítenek a neten. Olyan szintű feszültség, meg nem értés, és gyűlölet van a táboron belül, ami szerintem nem sok franchise-ra jellemző. Nem egyszer futottam bele olyan véleménybe, hogy valaki imádja a filmeket, a világot, de a rajongói közösségtől rettentően távolságot tart.

 

Na de akkor tényleg, ha térben/időben új történet kezdődik milyen legyen? Történetvezetésre, látványra hasonlítson az eddigiekre? Emlékezzünk az Old Republic előzetesekre, sokan elájultak tőle, de hányan csóválták a fejüket, hogy többezer évvel azelőtt is kvázi a jóval későbbi korok settingjét dizájnolták csak újra. Vagy emlékezzünk a Legacy képregényekre, 120 évvel az endori csata után csak az addigi látványt kaptuk átrajzolva. 

Vagy tegyünk az ismert okozta biztonságérzetre, és hagyjuk a fantáziát szárnyalni, mondván kevésbé kötnek a régi filmek? Emlékezzünk arra, hogyan nem tudták a PT látványát se értelmezni azok, akiknek a SW kizárólag a koszos, olajos, használt univerzumot jelentette, ahol az egzotikus bolygók úgymond csak valami távoli ország hátsó kertjei.

 

 A Skywalkerek története (újból) véget ért. Biztos vagyok benne, hogyan a hova tovább sokaknak okoz rengeteg plusz munkaórát. Az elmúlt évtizedekben láthattuk, hogy a rajongók is verseny futnak, hogy azt meglepetést, vagy a kiszolgálást utálják jobban. Ennyi elvárással iszonyat nehéz lehet olyan filmet alkotni, ami jól egyensúlyoz az önálló identitás és a fanservice határán. Ami bátor, mégis ismerős. Ami beindítja azt a bizonyos jó érzést, amit csak a SW tud nyújtani, de nincs az, hogy csak a régi emlékekből akarnának élni. 

Nem lennék a Lucasfilmes arcok helyében, az biztos. 

Szerkesztve: - reaper
  • Nagyon tetszik 5
  • Meglepő 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Graula @reaper, nagyon jó írás, és egyben kétségbeejtő is...

Talán Vader RO-os kaszabolása óta az egyetlen rajongói minimum Baby Yoda volt. :D

 

Egy dolog hiányzik az írásból, hogy mi a megoldás és attól tartok, hogy ezt a Lucasfilm sem tudja jelenleg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szuper írás valóban és jól megfogja a lényeget. Generációk különféle ízléssel. Egy géniusz kellene mint Lucas volt, de ilyet sajnos nem látni...

Lehet meglepő, de én is ilyesmit írtam csak szubjektíven...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.