Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

Szerintem van megoldás arra, hogy mi legyen a SW jövője. Pár napja írtam egyet ide, ahol kifejtettem, hogy a mai Star Warst mi gátolja. Ha a jövőben is ehhez ragaszkodnak - márpedig most olyanok csinálnak SW filmeket, akik a régi, "szent" trilógián nevelkedtek - akkor a jövő le lesz korlátozva. Ha új utakra lépnének és kicsit kreatívabban nyúlnának a Star Warshoz - mint azt Lucas tette az OT után a PT -vel - akkor lesz jövő. Csak ugye tényleg kérdés az, hogy a nagyközönség tkp. mit is akar. De ha a Disney/Lucasfilm a nézői kéréseket előtérbe helyezi, akkor nem lesz semmi, mert mindenki mást akar: valaki a régi kort sírja vissza, valaki a TOR -t szeretné, valaki megint mást.

Rian "trilógiája" érdekes amúgy, mert ő korábban azt mondta, hogy megpróbálja megfogni a SW esszenciáját, lényegét. Ezt meg -e lehet fogni úgy, hogy nincs Birodalom, TIE-vadász, rohamosztagos, stb.? Szerintem igen. De kérdés: vajon már ő is tudja-e? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ezt meg -e lehet fogni úgy, hogy nincs Birodalom, TIE-vadász, rohamosztagos, stb.? Szerintem igen. De kérdés: vajon már ő is tudja-e? :)

Szerintem, mindenki unja egy kicsit, de mindenki látni akarja őket. Ám nem ettől lesz, az SW, SW. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Adrián írta:

Szerintem, mindenki unja egy kicsit, de mindenki látni akarja őket. Ám nem ettől lesz, az SW, SW. 

Egyetértek. Remélem Rian megtalálja azt amit keres - márha még egyáltalán játékban van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg kettő olyan konfliktus van, amiről én személy szerint meglesnék jó pár filmet. Sith háború és a Mandaloriai háború. Mind a kettő a régmúltba játszódik, szóval nincs TIE Fighter, rohamosztagosok, birodalom ás hasonlók, de mégis van valami ismerős benne a Jedik, Sithek és a Mandalórok miatt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a legérdekesebb az lenne, ha a Mortis-trilógia és a Yodás részek vonalát vinnék tovább. Jó lenne jobban megismerni a Star Wars-univerzum "isteneit", akár kicsit H. P. Lovecraft-stílusban, és jobban elmélyülni az Erő absztraktabb, misztikusabb oldalában. Visszatérhetne a Világok Közötti Világ, a Ktath'atn királynője, és az Erő papnői. Ha jól megcsinálnák, ez új történetek olyan tárházát nyitná ki, ami legalább újabb 40 évre biztosítaná a Star Wars jövőjét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy csak én látom így, de a PT idején nem kaptak túl sok szerepet az olyan Jedik, mint Kit Fisto, Luminara Unduli, Saessee Tiin, Oppo Rancisis stb. Bár próbálkoztak velük CW-regényekben meg a TCW sorozatban is, de én még így is kevésnek éreztem.

Szóval, amit leginkább várok a jövőben a PT kapcsán, hogy minél jobban megismerhessük a Jedi Rend tagjait - a lehető legrészletesebben. Tehát ne megint (majdnem) minden csak Anakinról meg Obi-wanról szóljon. Szívesen olvasnék akár egy regénytrilógiát is a felsorolt Jedik akármelyikéről. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a megújulósdi szerintem nagyon nem egyszerű dolog. Na nagyon újítani akarsz, az a baj. Ha meg ragaszkodsz a régi, bevált sémákhoz, szintén baj. Mindig lesz egy réteg, akiknek semmi sem jó. 

A magam részéről simán látnék egy klasszikus jedi - sith trilógiát, ahol a főhősök (legyen az a világos vagy a sötét oldal), végig kitartanak a választott irányúltságuk mellett. Nem fontos a happy end, hanem inkább az, hogy a jedi(k) morálisan ne semmisüljenek meg. Nekem ez a fontos. Ahogy láttam a tcw-ben Kenobit a The Lawless epizódban. Számomra ebban a részben lett igazi Jedi. Legyőzték minden szinten, hatalmas veszteséget szenvedett el, mégis megmaradt egyszerű jedinek. 

Azt viszont látom, hogy a mai világban ez már nem dráma. A mai világban már nem kellenek az ilyen egyszerű hősök. Ez már unalmas. Itt már csak az olyan bonyolult lelkületű hősök kellenek, akik nem skatulyázhatók be sem az egyik, sem a másik oldara.  

Hogy mit hoz a jövő? Ezt nem tudni és félek a Disney-nél sem tudják. 

Igazából a Faige-féle SW-t nem várom. Szeretem az MCU-t, de SW-ben ilyen filmet nem szívesen néznék. 

 

I have spoken. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, cyrano írta:

A magam részéről simán látnék egy klasszikus jedi - sith trilógiát, ahol a főhősök (legyen az a világos vagy a sötét oldal), végig kitartanak a választott irányúltságuk mellett. Nem fontos a happy end, hanem inkább az, hogy a jedi(k) morálisan ne semmisüljenek meg. Nekem ez a fontos. Ahogy láttam a tcw-ben Kenobit a The Lawless epizódban. Számomra ebban a részben lett igazi Jedi. Legyőzték minden szinten, hatalmas veszteséget szenvedett el, mégis megmaradt egyszerű jedinek

Hatalmas +1. :)

5 órával ezelőtt, cyrano írta:

Azt viszont látom, hogy a mai világban ez már nem dráma. A mai világban már nem kellenek az ilyen egyszerű hősök. Ez már unalmas. Itt már csak az olyan bonyolult lelkületű hősök kellenek, akik nem skatulyázhatók be sem az egyik, sem a másik oldara.

Ez szerintem nem mond ellent annak, amit szeretnél. Attól, hogy összetettebb és nem fekete-fehér karaktereket kapunk, attól még az irányultságuk megmaradhat. Lásd pl. az X-Men filmekben Logant. Egy komplex figura, aki hatalmas utat jár be, de nincs arról szó, hogy egyik pillanatról a másikra váltogatja az oldalakat. Sajnos ugyanabban a világban ott az ellenpélda is, Magneto személyében.

Itt az a fontos, hogy a nagyon szélsőséges és klisés fordulatoktól el tudjanak szakadni végre. Nem kell karaktereket táncoltatni a jó és rossz oldal között, igazából semmilyen oldalak között. Ez nem azt jelenti, hogy végig ugyanolyanok lesznek, változhatnak, fejlődhetnek, meglehet a karakterívük, csak nem kellenek bele 180 fokos hirtelen átállások. Sőt, igazából minél összetettebb, árnyaltabb és izgalmasabb egy szereplő, annál kevésbé vannak rászorulva ilyen gyors váltásokra, mert önmagában is érdekessé tudják tenni, ha kifejtik a dolgait, nem kell "hatást vadászni".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt gondolom, hogy nagyon leegyszerűsítve ez a baj. Ha újítasz az nem jó, ha megmaradsz a réginél az sem jó. Mindig van valamilyen réteg, melynek valami nem jó. Sőt, sokaknak semmi sem jó.

Egyébként csak én érzem úgy, hogy a Star Wars népszerűsége megkopott a Marvel mozis univerzum fényében? Gondolok itt arra, hogy a legutóbbi két Bosszúállók milyen óriási bevételeket értek el és a Star Wars erre ne képes. És erre nem gondoltam volna mondjuk 5-10 évvel ezelőtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egyébként csak én érzem úgy, hogy a Star Wars népszerűsége megkopott a Marvel mozis univerzum fényében?

Hát ez köszönhető annak, hogy 2005 és 2015 közt, nem volt olyan Franchise ami az MCU-nak vetélytárs lehetett volna, pedig erre a Star Wars jó lett volna. Egyenlőre a Star Wars még az újraéledés korát éli. Majd meglátjuk hogy mondjuk 5-10 év múlva mi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem éppen ellenkezőleg van. Az ep7 premier és az ep8 2. hete között úgy látszott, hogy az SW lesz a filmes franchise király. Utána szakadt el valami.

A filmek ritkítása és hiátusa miatt én kételkedem, hogy ez az újraéledés kora. Ebben remélem, hogy rám cáfol az élet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ha újítasz az nem jó, ha megmaradsz a réginél az sem jó. Mindig van valamilyen réteg, melynek valami nem jó. Sőt, sokaknak semmi sem jó.

Ez így nagyvonalakban igaz, de az nagyon nem mindegy, ezek aránya milyen a nagy egészen belül. Szerintem is az újítás az egyetlen út, fejlődni kell, mert egy idő után a legjobb történet kereteiben is csak lerágott csontok maradnak, vagy ha meg nem, akkor sokan fanyalognak, hogy nem ezt várták. Kellenek új történetek, új megközelítések, amelyek jó érzékkel utat találnak  nézők szívéhez, pontosan úgy, ahogy A mandalori esetében is van. Persze ez hatalmas rizikó elsőre, pont olyan rizikó, mint amilyet George Lucas vállalt az első Star Wars filmjével. Mondjuk az más világ volt, mert ő valóban sokat kockáztatott, míg a 20th Century Fox szinte alig valamit arányaiban nézve. A Disney felvásárlás rengeteg lehetőséget és pénzt hozott, sok új film ígéretét, ami nagyszerű, de egyben ez a szabadon szárnyaló és erős hittel megtámogatott alkotói szabadság, hogy valami jó lehet akkor is, ha erről nem tudod teljesen meggyőzni a tulajdonost, aki mindig egyre nagyobb profitot vár és lehetőleg biztosan, sokkal inkább korlátozva van. Pedig biztos lehet olyan Star Wars filmet csinálni, ami új, tele jó ötlettel, szimpatikus karakterekkel, akikkel lehet azonosulni vagy éppen utálni. Csak meg kell szavazni hozzá a bizalmat. Remélem, megszavazzák, főleg azért, mert a Star Wars azért hozott már annyi a konyhára, ami bőven igazolta a felvásárlást. :) 

 

23 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egyébként csak én érzem úgy, hogy a Star Wars népszerűsége megkopott a Marvel mozis univerzum fényében? Gondolok itt arra, hogy a legutóbbi két Bosszúállók milyen óriási bevételeket értek el és a Star Wars erre ne képes. És erre nem gondoltam volna mondjuk 5-10 évvel ezelőtt.

 

Nem vagyok egy Marvel tudós, csak alap mozinéző szinten ismerem a filmeket, nem is mindet, és egyébként tetszett is mind, amelyet láttam, de úgy tudom, hogy ezek a sztorik szintén a képregényekben már létező karakterekkel, és sok esetben létező történeteket vittek vászonra. Iszonyú látványosak, a Marvel rajongók szeretett karaktereinek adnak testet-lelket, és azt a pluszt, ami egy képregényből nem tud átjönni. Jól meg is csinálták őket, nem vitás, ezért is akkora siker ez a franchise. Viszont ez nem hasonlítható össze azzal, hogy zárnak le egy 42 éve létező trilógiát, amelyet egy ember megálmodott 42 évvel ezelőtt, és amely történet egészen más szintű emocionális tartalommal, mélyebb összefüggésekkel bír. Szerintem ez utóbbi sokkal nehezebb feladat, szinte lehetetlen megfelelni minden elvárásnak, ahogy Te is írtad, de ez az eltérő gyökerekből is adódik. A két világ emiatt nem összehasonlítható, max. a bevételek szintjén, és sajnos ezt nézi minden stúdió.  De azt is látniuk kell, hogy a Marvel univerzumot is elérheti hamarosan ugyanez az állapot, hogy újítani kell, mert a régi alapokon már megosztóvá válhat egy idő után.

Hogy hozzak egy más iparági példát: az autógyártók sem a mai igényekhez fejlesztik a jövő autó megoldásait, hanem 5-10 évre előre kell tervezniük. Sok ötlet aztán kukába kerül, mert máshogy alakul a világ, a gazdaságos technika és a fogyasztói igények, de ez csak később derül ki. Ha csak a tutiba invesztálnának kezdettől fogva, akkor könnyen lehet, hogy a versenytárs rukkol majd elő a forradalmi új technológiával, így kénytelenek sok vasat a tűzben tartani az elején, de ez az egyetlen út a fejlődésben. A filmgyártóknak is így kellene hozzáállni, és nem csak a tuti sikert támogatni, hanem teret adni az újnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Én is azt gondolom, hogy nagyon leegyszerűsítve ez a baj. Ha újítasz az nem jó, ha megmaradsz a réginél az sem jó. Mindig van valamilyen réteg, melynek valami nem jó. Sőt, sokaknak semmi sem jó.

Üdv a Star Wars fanok között, Revan. :D Ez már azóta folyik, amióta az eredeti trilógia véget ért. ;) PT újított, fúúúúj, az ST újra elmesélte az OT történetét máshogyan? Fúúúúj. Tönkretették a gyerekkoromat? Fúúúj. Ezen én már nevetek. :lol:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Egyébként csak én érzem úgy, hogy a Star Wars népszerűsége megkopott a Marvel mozis univerzum fényében? Gondolok itt arra, hogy a legutóbbi két Bosszúállók milyen óriási bevételeket értek el és a Star Wars erre ne képes.

Nos, inkább úgy mondanám, hogy az emberek megszokták a Marvel "menüjét", amivel mindig betalálnak az embereknél. A SW fanbase pedig mind tudjuk, semmit se szeret igazán, ha az nem az eredeti trilógia. ;)

1 órával korábban, Iqvi írta:

Hát ez köszönhető annak, hogy 2005 és 2015 közt, nem volt olyan Franchise ami az MCU-nak vetélytárs lehetett volna, pedig erre a Star Wars jó lett volna. Egyenlőre a Star Wars még az újraéledés korát éli. Majd meglátjuk hogy mondjuk 5-10 év múlva mi lesz.

Hogy 5-10 év múlva meglássuk, ahhoz mindenképpen egy jövőbeli koncepcióra van szükség a Lucasfilmnél. Nem tudom, hogy jelenleg mik a jövőbeni tervek, de egyelőre filmek terén nem árultak el nekünk sok mindent, bár januárra pletykálnak olyat, hogy befognak jelenteni valakit a 2022 -es premierdátumra - erősen Favreaut pusmogják - de azon kívül szegény Rian trilógiája az, amely még papíron(?) létezik. Kevin Feige pedig sohanem volt bejelentve hivatalosan a Lucasfilmnél, az ő esetében produceri munkálatot tudnák elképzelni, de hogy ő vigye a Lucasfilmet, ahhoz elsőként át kellene adnia a Marvel fejese címet valakinek. És nemrég lett csak megválasztva annak ugye. Rajtuk kívül nincs senki, akiről mi tudnánk. Sorozatok vannak és kb. ennyi. A jövő egyelőre rajongók számára eléggé képlékeny. Remélem jövőre valami konkrétumot adnak nekünk. :clap2:

1 órával korábban, Pildi írta:

Szerintem is az újítás az egyetlen út, fejlődni kell, mert egy idő után a legjobb történet kereteiben is csak lerágott csontok maradnak, vagy ha meg nem, akkor sokan fanyalognak, hogy nem ezt várták. Kellenek új történetek, új megközelítések, amelyek jó érzékkel utat találnak  nézők szívéhez, pontosan úgy, ahogy A mandalori esetében is van. Persze ez hatalmas rizikó elsőre, pont olyan rizikó, mint amilyet George Lucas vállalt az első Star Wars filmjével. Mondjuk az más világ volt, mert ő valóban sokat kockáztatott, míg a 20th Century Fox szinte alig valamit arányaiban nézve. A Disney felvásárlás rengeteg lehetőséget és pénzt hozott, sok új film ígéretét, ami nagyszerű, de egyben ez a szabadon szárnyaló és erős hittel megtámogatott alkotói szabadság, hogy valami jó lehet akkor is, ha erről nem tudod teljesen meggyőzni a tulajdonost, aki mindig egyre nagyobb profitot vár és lehetőleg biztosan, sokkal inkább korlátozva van. Pedig biztos lehet olyan Star Wars filmet csinálni, ami új, tele jó ötlettel, szimpatikus karakterekkel, akikkel lehet azonosulni vagy éppen utálni. Csak meg kell szavazni hozzá a bizalmat. Remélem, megszavazzák, főleg azért, mert a Star Wars azért hozott már annyi a konyhára, ami bőven igazolta a felvásárlást. :) 

Igen, ezt már korábban is felvetettük: újítani kell. Ha leragadnak a régi dolgoknál, akkor soha a büdös életbe nem fog a Star Wars újjáéledni. Ki kell lépni a Skywalkerek korából, az OT struktúráját hátra kell hagyni és új utakra lépni. Remélhetőleg sikerül majd ezt megtenniük. Rian szerintem egy biztos pont lenne ebben. De már nem mondok róla semmit, amilyen némaság van a projektje körül. :|

 

Amúgy meg: az új filmeknek nem új generációkat kell hozniuk? Új gyermekek megszerettetése a cél, nem az, hogy nosztalgiázással a régi fanokat megtartjuk, mert szerintem ezt lehet úgy is csinálni, hogy új vizekre utazunk és olyan megoldásokat választanak a készítők, amivel új tagokat is betudnak vonni a SW közösségébe, továbbá a régi fanokat is megtartják, mégha nem is nosztalgiázással. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Amúgy meg: az új filmeknek nem új generációkat kell hozniuk? Új gyermekek megszerettetése a cél, nem az, hogy nosztalgiázással a régi fanokat megtartjuk, mert szerintem ezt lehet úgy is csinálni, hogy új vizekre utazunk és olyan megoldásokat választanak a készítők, amivel új tagokat is betudnak vonni a SW közösségébe, továbbá a régi fanokat is megtartják, mégha nem is nosztalgiázással.

Így van, a régi fanok közül is vannak jó páran, akik nyitottak az újra és képesek meglátni a szokatlan dolgokban is a jót, elég szétnézni ezen a fórumon. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a helyzet sokkal rosszabb, és ennek miértje a mai világban keresendő. Ma már nem annyira vonzó az a felállás, mint ami a hetvenes években. Szinte senkit nem érdekel a jó és a gonosz lecsupaszított harca. Főleg olyan mesés keretek között mint az SW. Ráadásul ennek az univerzumnak épp az adta meg a savát-borsát, hogy a saját szabályai mentén létezett, mégis hihetően. Erre láthatólag nem igazán van kereslet manapság. A TLJ az ékes példa, hogy az emberek nem igazán vevők a mélyebb tartalmakra.

 

Nem leszek népszerű a következő bekezdéssel, de vállalom. A Marvel és a DC univerzum... A Marvel filmek nagy része borzasztó sekélyes szerintem, iszonyú műanyag látványvilággal megáldva, és olyan szinten hatásvadászok, hogy azt elmondani nem lehet. A DC filmjei dettó. Különösen az Aquaman, ami olyan egyszerű mint a reggeli cucc a WC-ben. Viszont azt be kell látni, hogy manapság ez kell az emberiség moziba járó részének. Iszonyat látványos valami, és......és ennyi elég is.

A maradék, akik pl. az ST-t is szidják, azok a múltban ragadt rajongók, kiknek gyakorlatilag semmi nem elég jó. 

 

Lehet, hogy drasztikus vagyok, de a helyzet szerintem kétségbeejtő. Ahhoz, hogy az SW üzleti siker legyen le kell süllyedni a mai nézői színvonalra, ami épp azt fogja megölni a Star Wars-ban, amiért pl. én megszerettem.

Nem tudom mi lesz a következő projekt, de aggódva figyelem az eseményeket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sajnos a helyzet sokkal rosszabb, és ennek miértje a mai világban keresendő. Ma már nem annyira vonzó az a felállás, mint ami a hetvenes években. Szinte senkit nem érdekel a jó és a gonosz lecsupaszított harca. Főleg olyan mesés keretek között mint az SW. Ráadásul ennek az univerzumnak épp az adta meg a savát-borsát, hogy a saját szabályai mentén létezett, mégis hihetően. Erre láthatólag nem igazán van kereslet manapság. A TLJ az ékes példa, hogy az emberek nem igazán vevők a mélyebb tartalmakra.

 

Nem leszek népszerű a következő bekezdéssel, de vállalom. A Marvel és a DC univerzum... A Marvel filmek nagy része borzasztó sekélyes szerintem, iszonyú műanyag látványvilággal megáldva, és olyan szinten hatásvadászok, hogy azt elmondani nem lehet. A DC filmjei dettó. Különösen az Aquaman, ami olyan egyszerű mint a reggeli cucc a WC-ben. Viszont azt be kell látni, hogy manapság ez kell az emberiség moziba járó részének. Iszonyat látványos valami, és......és ennyi elég is.

A maradék, akik pl. az ST-t is szidják, azok a múltban ragadt rajongók, kiknek gyakorlatilag semmi nem elég jó. 

 

Lehet, hogy drasztikus vagyok, de a helyzet szerintem kétségbeejtő. Ahhoz, hogy az SW üzleti siker legyen le kell süllyedni a mai nézői színvonalra, ami épp azt fogja megölni a Star Wars-ban, amiért pl. én megszerettem.

Nem tudom mi lesz a következő projekt, de aggódva figyelem az eseményeket. 

Tény, hogy a Marvel filmeknél van egy bevált formula, amit folyamatosan új köntösbe csomagolva eladnak, de szerintem közel sem ilyen rossz a helyzet. Azért ezek mégis csak olyan filmek, amikhez szükséges a nézők részéről is némi aktivitás, különben a több száz karaktert és a millió felé ágazó történetszálakat nem tudnák követni. Sokkal komolyabb munka van egy-egy ilyen történet megalkotásában, mint egy átlagos robotos zúzós vagy autósüldözéses filmben. Ha megnézed a Marvel-filmek rajongótáborát, nem legalja emberekből áll, hanem egyetemisták, sci-fi rajongók, fantasy-rajongók stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Whill írta:

Tény, hogy a Marvel filmeknél van egy bevált formula, amit folyamatosan új köntösbe csomagolva eladnak, de szerintem közel sem ilyen rossz a helyzet. Azért ezek mégis csak olyan filmek, amikhez szükséges a nézők részéről is némi aktivitás, különben a több száz karaktert és a millió felé ágazó történetszálakat nem tudnák követni. Sokkal komolyabb munka van egy-egy ilyen történet megalkotásában, mint egy átlagos robotos zúzós vagy autósüldözéses filmben. Ha megnézed a Marvel-filmek rajongótáborát, nem legalja emberekből áll, hanem egyetemisták, sci-fi rajongók, fantasy-rajongók stb.

Mondtam, hogy nem leszek népszerű. :D 

 

Nem akarom senki rajongását megkérdőjelezni, csupán leírtam én hogy látom a dolgot. Nincs kizárva, hogy tévedek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mondtam, hogy nem leszek népszerű. :D 

 

Nem akarom senki rajongását megkérdőjelezni, csupán leírtam én hogy látom a dolgot. Nincs kizárva, hogy tévedek.

Semmi gond azzal, amit írtál, meg tudom érteni, ha valaki nem rajong ezekért a filmekért. Csak kicsit árnyalni próbáltam a képet, hogy tömegfilm és tömegfilm között is van különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Whill írta:

tömegfilm és tömegfilm között is van különbség.

Nyilván van különbség és talán túlságosan is általánosító voltam. A lényeg, hogy féltem az SW-t, remélem jó kezekbe kerül. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sajnos a helyzet sokkal rosszabb, és ennek miértje a mai világban keresendő. Ma már nem annyira vonzó az a felállás, mint ami a hetvenes években. Szinte senkit nem érdekel a jó és a gonosz lecsupaszított harca. Főleg olyan mesés keretek között mint az SW. Ráadásul ennek az univerzumnak épp az adta meg a savát-borsát, hogy a saját szabályai mentén létezett, mégis hihetően. Erre láthatólag nem igazán van kereslet manapság. A TLJ az ékes példa, hogy az emberek nem igazán vevők a mélyebb tartalmakra.

Jó filmekre mindig lesz igény, ahogy mesékre is, és mindig lesznek olyan gyermek lelkű felnőttek, akiket az ilyen filmek elvarázsolnak. :) A mai fiatalok jobban el vannak kényeztetve látványilag a filmek terén, de igazán sikeres hosszú távon csak az a film lehet, amelyben ennél több van. Van benne szív és lélek, örök igazságok, amit nem rágnak nagyon a szánkba, kaland és meseszerű befejezés. :)  Lehet, hogy a költségvetésen kellene inkább elgondolkodni, mert fontos a látvány, de egy ponton túl már mehet a dolog a jövő rovására is, mert minél többe kerül egy produkció, annál többet is várnak tőle bevételben. Én például, ha szavazni kellene, milyen legyen a következő Star Wars film, iszonyú látványos vagy olyan, amely után alig várom, hogy újra lássam, annyira tetszik a történet és a karakterek, akkor én bizony az utóbbira szavazok. Nem igénytelenségre gondolok, hanem ésszerű keretekre. 

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Marvel filmek nagy része borzasztó sekélyes szerintem, iszonyú műanyag látványvilággal megáldva, és olyan szinten hatásvadászok, hogy azt elmondani nem lehet. A DC filmjei dettó. Különösen az Aquaman, ami olyan egyszerű mint a reggeli cucc a WC-ben. Viszont azt be kell látni, hogy manapság ez kell az emberiség moziba járó részének. Iszonyat látványos valami, és......és ennyi elég is.

A Marvel filmek nagyon szórakoztatóak, ezt nem lehet elvitatni, de valóban nincsenek a Star Wars-szal egy szinten.

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lehet, hogy drasztikus vagyok, de a helyzet szerintem kétségbeejtő. Ahhoz, hogy az SW üzleti siker legyen le kell süllyedni a mai nézői színvonalra, ami épp azt fogja megölni a Star Wars-ban, amiért pl. én megszerettem.

Én hiszek benne, hogy lesznek még a Star Warshoz hasonló, vagy egyenesen ilyen Star Wars filmek. :) Nem az igényes kereslet hiánya a probléma ma sem, hanem az, hogy mekkora bevételt és nyereséget várnak el egy-egy ilyen produkciótól. Most 1 milliárd dollár körül van a várakozás, amit a TROS hozhat, ami egyébként nagyon-nagyon sok pénz, ehhez az kell, hogy világszinten rengeteg ember lássa a filmet moziban, sokan többször is, és mégis kevés lehet ahhoz, hogy kapjon Rian Johnson egy új trilógiát, mondván, hogy nem hozott legalább másfél milliárdot? Én ezt tartom irreális elvárásnak, amit semmi más nem táplál, mint a fokozódó profitéhség. Egy olyan sikeres stúdió mint a Disney, akinek évente van több kasszasikeres filmje, igazán megengedhetné magának, hogy hű marad a névadó Walter Disney emlékéhez, aki klasszikus mesék megrajzolásával kezdte, és továbbra is készít igényes meséket, amelyekben szerepel a jó és a rossz örök harca, és a jó győzelmével ér véget, és megelégszik egy átlagos üzleti sikerrel, amit egyébként a Star Wars vitathatatlanul megugrott eddig mindig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

A Marvel filmek nagyon szórakoztatóak, ezt nem lehet elvitatni, de valóban nincsenek a Star Wars-szal egy szinten.

Ennek az évtizednek egyértelműen a Marvel-univerzum az a nagy generációs filmélménye és mítosza, ami annak idején a Star Wars, később pedig a Gyűrűk Ura és a Harry Potter volt. És nincs ezzel semmi baj, változik a kor, lehetne sokkal rosszabb is a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A MCU és a "SWU" eleve teljesen másképp építkezik. Míg utóbbi esetében egy folyamatosan bővülő, de összefüggő és a lehetőségekhez képest konzisztens világról beszélünk, addig a MCU egymástól teljesen eltérő vonalakon, sok szempontból egymástól független filmekből épül fel, amelyek karakterei és cselekményei néhány ponton találkoznak.

Ezeken a találkozási pontokon kívül csak utalások kötik össze az alkotásokat és tartják egyben az univerzumot. Minden filmmel elmennek valamilyen önálló irányba, akár totálisan új elemeket beemelve a világba, majd ezeket a szerteágazó fonalakat valahogyan összegyúrják, amikor eljön annak az ideje, hogy legyen egy egységesítő "közös" film. Ez hol jobban, hol rosszabbul sikerül, de sokszor arra alapoznak, hogy a sok hős összeboronálása és a csapatdinamika, a karakterek közti kémia úgyis elviszi a hátán a filmet. Ez pedig be is szokott válni. Meg ugye ott önálló hősök vannak, akik néha közösen harcolnak egymásért vagy egymás ellen.

A SW nagyon nem ilyen, hiába a külön animációs sorozatok és a 2 spin-off film, igazából ezek is nagyon szorosan kötődnek az eredeti SW-hoz. Most lehet elindul valami, mert a Mandalorian az első kivétel, legalábbis egyelőre annak tűnik. Ezt szorosabban csak az idővonala köti az eddigi SW alkotásokhoz.

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Marvel filmek nagy része borzasztó sekélyes szerintem, iszonyú műanyag látványvilággal megáldva, és olyan szinten hatásvadászok, hogy azt elmondani nem lehet.

Ebben van igazság, de szerintem korántsem olyan sekélyesek, mint sokan gondolják. Nyilván vannak üres popcorn-filmjeik, de sok olyan is, amelyben komoly üzenetek és értékek vannak tárolva. Lásd pl. az első Vasember filmet. De a Végtelen háború is ilyen. Meg sok másik is. Ha pedig nemcsak az MCU filmeket nézzük, akkor pl. az X-Men nagyon erős ezen a vonalon. Vagy a DC esetében a nolanes Batman-trilógia vagy épp a V for Vendetta. Az persze igaz, hogy a tanulságokat és az erkölcsi "példázatokat", a mélyebb gondolatokat is elég szájbarágósan és hatásvadász módon vezetik elő legtöbbször az ilyen képregényfilmekben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 22. - 2:06, Whill írta:

...jobban elmélyülni az Erő absztraktabb, misztikusabb oldalában...

Szívemből szólsz, én simán vevő lennék egy ilyen spirituálisabb, komolyabb hangvételű utazásra a Star Wars világában, de ez kényes téma, mert

 

1. Jelenleg a mozifilmeknél és élőszereplős sorozatoknál egy ilyen felütés óriási kockázattal járna. Az Erő misztikus világának megismerése gyönyörű téma, a hozzá kikövezett út megismerése felemelő élmény lenne, de ez egy high-end koncepció, amivel egy GMO-n és Avengersen hízlalt amerikai kisgyerek, vagy egy texasi redneck nem sokat tudna kezdeni. Ők alapvetően nem a hogyannal azonosulnak, hanem a mekkorával és a mennyivel. Az ST-ben látványosan szartak arra hogy Rey ne tűnjön Mary Sue-nak, mert pörgetni kellett a trilógiát hogy a végkifejlet Marveli egyszerűségben és magasságokban eszkalálódhasson.

 

Ezért élek a gyanúperrel, hogy a belepumpált pénz miatt (több száz millió dollár / projekt) a jelenlegi koncepció nem az hogy valami átgondolt, alaposan kidolgozott, elejétől a végéig koherens, komolyabb témájú réteg-produktum legyen. Amire Te gondolsz az valamiféle szofisztikált cucc egy adott témára, ami egy SW szintű befektetésnél rövidtávon nem tűnik rentábilisnek az idő-befektetett pénz és munka / nézőszám, megtérülés szempontjából. Az animációs sorozatoknál ez még működhet mert ott nem szabadultak el a számok, de már egy élőszereplős sorozatnál is is hatalmas kockázatot vállalnak vele. A Disneynél jelenleg versenyfutás zajlik az idővel, láthatóan menet közben találnak ki mindent és az az elvárás hogy ami kijön az mindenkinek szögegyenesen átjöjjön és vizuálisan lehengereljen. 5-99 éves korig, nőknek és férfiaknak egyaránt, közmunkástól professzorig bezárólag. Mindezt lehetőleg a legrövidebb idő alatt hogy visszatermelje a zsét.

 

2. Sajnos (az erővel kapcsolatos) LÉPTÉKEK nagyon el lettek elcseszve az ST-ben. A jelenlegi Star Wars nem a saját léptékeit veszi alapul, hanem a képregényes piaccal igyekszik konkurálni, galaxisnyi flottákat porlasztanak el egy erővillámmal, mindenből még hatalmasabb, erősebb, több kell hogy legyen (csillió hajóból álló flották, bolygópusztító hajóágyúk), hogy felvehessék a versenyt a mozik pénztárainál a szuperhősös konkurenciával. Ez szerintem nem az SW stílusa, én annak örülnék ha elengednék ezt a vonalat. A fantázia itt már nem az apró dolgok személyessé tételével működik, hanem isteni erők elszabadításával, ahol nem a dolgok megismerése számít hanem a leuralása, ahol az emel fel téged ha birtoklod nem az ha megérted mekkora felelősséggel jár ez.

 

Reynél is pont azt az utat hiányoltam amit Luke és Anakin bejárt, ahol az Erő birtoklása a küzdelmekkel és bukásokkal tarkított tanulás gyümölcse volt. De mára annyira le lett egyszerűsítve az egész, hogy lassan az út nem számít csak a potenciál, eltűnik az emberközeli, mélyreható, személyiségformáló aspektusa az egésznek, csak a képességek száma, nagysága és ereje számít...

 

Ebben kéne szerintem megújulni és elengedni a másokkal való konkurálást.

 

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.