Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A kreativitás nem a pénzen múlik. Egy 250 milliós mozi is lehet kreatív. 

Ha egy film sikeres és kreatív, nem szokott a folytatásnak jót tenni a sok pénz... A TESB mondjuk pont kivétel. Szerintem ha sok a pénz, a monuentalitásra költik nem foglalkoznak annyit a kreativitással...

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Mestal írta:

Szívemből szólsz, én simán vevő lennék egy ilyen spirituálisabb, komolyabb hangvételű utazásra a Star Wars világában, de ez kényes téma, mert

 

1. Jelenleg a mozifilmeknél és élőszereplős sorozatoknál egy ilyen felütés óriási kockázattal járna. Az Erő misztikus világának megismerése gyönyörű téma, a hozzá kikövezett út megismerése felemelő élmény lenne, de ez egy high-end koncepció, amivel egy GMO-n és Avengersen hízlalt amerikai kisgyerek, vagy egy texasi redneck nem sokat tudna kezdeni. Ők alapvetően nem a hogyannal azonosulnak, hanem a mekkorával és a mennyivel. Az ST-ben látványosan szartak arra hogy Rey ne tűnjön Mary Sue-nak, mert pörgetni kellett a trilógiát hogy a végkifejlet Marveli egyszerűségben és magasságokban eszkalálódhasson.

 

Ezért élek a gyanúperrel, hogy a belepumpált pénz miatt (több száz millió dollár / projekt) a jelenlegi koncepció nem az hogy valami átgondolt, alaposan kidolgozott, elejétől a végéig koherens, komolyabb témájú réteg-produktum legyen. Amire Te gondolsz az valamiféle szofisztikált cucc egy adott témára, ami egy SW szintű befektetésnél rövidtávon nem tűnik rentábilisnek az idő-befektetett pénz és munka / nézőszám, megtérülés szempontjából. Az animációs sorozatoknál ez még működhet mert ott nem szabadultak el a számok, de már egy élőszereplős sorozatnál is is hatalmas kockázatot vállalnak vele. A Disneynél jelenleg versenyfutás zajlik az idővel, láthatóan menet közben találnak ki mindent és az az elvárás hogy ami kijön az mindenkinek szögegyenesen átjöjjön és vizuálisan lehengereljen. 5-99 éves korig, nőknek és férfiaknak egyaránt, közmunkástól professzorig bezárólag. Mindezt lehetőleg a legrövidebb idő alatt hogy visszatermelje a zsét.

 

2. Sajnos (az erővel kapcsolatos) LÉPTÉKEK nagyon el lettek elcseszve az ST-ben. A jelenlegi Star Wars nem a saját léptékeit veszi alapul, hanem a képregényes piaccal igyekszik konkurálni, galaxisnyi flottákat porlasztanak el egy erővillámmal, mindenből még hatalmasabb, erősebb, több kell hogy legyen (csillió hajóból álló flották, bolygópusztító hajóágyúk), hogy felvehessék a versenyt a mozik pénztárainál a szuperhősös konkurenciával. Ez szerintem nem az SW stílusa, én annak örülnék ha elengednék ezt a vonalat. A fantázia itt már nem az apró dolgok személyessé tételével működik, hanem isteni erők elszabadításával, ahol nem a dolgok megismerése számít hanem a leuralása, ahol az emel fel téged ha birtoklod nem az ha megérted mekkora felelősséggel jár ez.

 

Reynél is pont azt az utat hiányoltam amit Luke és Anakin bejárt, ahol az Erő birtoklása a küzdelmekkel és bukásokkal tarkított tanulás gyümölcse volt. De mára annyira le lett egyszerűsítve az egész, hogy lassan az út nem számít csak a potenciál, eltűnik az emberközeli, mélyreható, személyiségformáló aspektusa az egésznek, csak a képességek száma, nagysága és ereje számít...

 

Ebben kéne szerintem megújulni és elengedni a másokkal való konkurálást.

 

Szerintem előbb-utóbb meg fogják lépni. A Joker sikeréből látható, hogy van igény a nagyobb franchise-ok kapcsán is a komolyabb hangvételre. Ha ezzel csökkenteni tudják a rajongókban kialakult általános ellenszenvet a Star Wars iránt, akkor megcsonálják. Szerintem a PG-13-as korhatárt Star Warsban sosem fogják átlépni, de nem is kell vérnek folynia ahhoz, hogy egy film komoly legyen.

 

A Marvel-filmeket azért nem tartom elrettentő példának, mert azokban a filmekben van egy jól lefektetett szabályrendszer tisztán látható erőviszonyokkal, amihez az összes film alkalmazkodik. Az egyetlen fegyver, ami tényleg "isteni" erőt ad, az az Infinity Gauntlet, de annak az összerakásáért 20 filmen keresztül küzdöttek. Én sem tartom a filmművészet csúcsának a Marvelt, de azt be kell látni, hogy képes volt mítoszt adni a 21. századi fiatalságnak (akik már sokkal kevésbé vevők az ilyesmire, mint a 70-es és 80-as években), és sokkal igényesebb filmeket gyárt az átlag lövöldözős akciófilmeknél. Szerintem a hanyatlás jele az lesz, ha majd a kultúrában ezt a helyet a Pappa Pia vagy a Mechano-Godzilla fogja elfoglalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Whill írta:

Szerintem a hanyatlás jele az lesz, ha majd a kultúrában ezt a helyet a Pappa Pia vagy a Mechano-Godzilla fogja elfoglalni.

A kínai nézőközönség Halálos Iramban lázban ég. Ott már gond van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Whill írta:

A Marvel-filmeket azért nem tartom elrettentő példának, mert azokban a filmekben van egy jól lefektetett szabályrendszer tisztán látható erőviszonyokkal, amihez az összes film alkalmazkodik. Az egyetlen fegyver, ami tényleg "isteni" erőt ad, az az Infinity Gauntlet, de annak az összerakásáért 20 filmen keresztül küzdöttek. Én sem tartom a filmművészet csúcsának a Marvelt, de azt be kell látni, hogy képes volt mítoszt adni a 21. századi fiatalságnak (akik már sokkal kevésbé vevők az ilyesmire, mint a 70-es és 80-as években), és sokkal igényesebb filmeket gyárt az átlag lövöldözős akciófilmeknél.

A Marvel univerzum azért elrettentő példa mert talán az egyszem Tony Starkot leszámítva gúnya nélkül nem képviselnek semmit. Összességében nincs igazi emberi diverzitás, nincsenek megfogható motívációk, nincs út, nincs semmi, csak a képességeiket adják hozzá a sikerhez, ami alá van rendelve az aktuális sótlan főgonosz legyőzésének (akik talán Thanoszt leszámítva említésre sem méltók). Ugyan van pár perc ahol az eredettörténetük során valami hatalmas drámát követően az ölükbe pottyan egy halom képesség, de ez a dráma nem hagy nyomot a jellemükön, később elfelejtődik, és az egész lényük arra korlátozódik, hogy a Bosszúállókban összeállva más képesség-dammy-boyyal-girllel uuuuultra kombóban a speckójukat látványosan perezentálják. Nincs tétje az egésznek, mert morálisan felsőbbrendűek, nem tévednek rossz útra, nem terhelik őket összetett karakter vagy jellem problémák, hiszen egy normál emberhez képest transzcendens magasságokban vivják a harcukat és csak akkor halnak meg, ha a színészek kiöregszenek vagy a szerződésük lejár. Ugyan névleg az egyszerű embereket képviselik, de semmi szükségük sincs rájuk, és nincs igazi hatással rájuk a normál világ esetlen kisszerűsége. Sokszor egymást követő filmekben is más jellemeket mutatnak fel, ami épp a sztorihoz igazodik, de ezen senki sem akad ki, mert úgy is csak a villámaik ereje számít meg a cool harci mozdulataik. Nem sorolom.

 

Ennél azért a Star Wars a legrosszabb formájában is messze túlmutat és sokkal emberközelibb.

 

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, gafz írta:

Ki kéne egyszer próbálni az 50 millás SW filmet a 250-350 millás helyett... lehet abban több lenne a kreativitás mint az egész ST-ben.

SWTheory Vader fanfilmje kb ez a kategória. Na, abban minden van, csak kreativitás nem. Full fanservice az egész. A Rogue One Vader jelenete van megszorozva 100-zal és ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Mestal írta:

A Marvel univerzum azért elrettentő példa mert talán az egyszem Tony Starkot leszámítva gúnya nélkül nem képviselnek semmit. Összességében nincs igazi emberi diverzitás, nincsenek megfogható motívációk, nincs út, nincs semmi, csak a képességeiket adják hozzá a sikerhez, ami alá van rendelve az aktuális sótlan főgonosz legyőzésének (akik talán Thanoszt leszámítva említésre sem méltók). Ugyan van pár perc ahol az eredettörténetük során valami hatalmas drámát követően az ölükbe pottyan egy halom képesség, de ez a dráma nem hagy nyomot a jellemükön, később elfelejtődik, és az egész lényük arra korlátozódik, hogy a Bosszúállókban összeállva más képesség-dammy-boyyal-girllel uuuuultra kombóban a speckójukat látványosan perezentálják. Nincs tétje az egésznek, mert morálisan felsőbbrendűek, nem tévednek rossz útra, nem terhelik őket összetett karakter vagy jellem problémák, hiszen egy normál emberhez képest transzcendens magasságokban vivják a harcukat és csak akkor halnak meg, ha a színészek kiöregszenek vagy a szerződésük lejár. Ugyan névleg az egyszerű embereket képviselik, de semmi szükségük sincs rájuk, és nincs igazi hatással rájuk a normál világ esetlen kisszerűsége. Sokszor egymást követő filmekben is más jellemeket mutatnak fel, ami épp a sztorihoz igazodik, de ezen senki sem akad ki, mert úgy is csak a villámaik ereje számít meg a cool harci mozdulataik. Nem sorolom.

 

Ennél azért a Star Wars a legrosszabb formájában is messze túlmutat és sokkal emberközelibb.

 

Azzal egyetértek, hogy a Marvel-univerzum nagy hiányossága, hogy kevés az igazán jó főgonosz. Lokin és Thanoson kívül valóban nem nagyon akad olyan, aki ikonikussá válhat. Viszont az nem igaz, hogy a főszereplők nem összetett karakterek. Amerika kapitány például egy alapvetően kétdimenziós karakterből (tökéletes katona aki mindenáron a hazáját szolgálja) a filmek során szépen kiábrándul az amerikai eszményből, és a Polgárháború idejére ő lesz a legnagyobb ellensége az állami kontrollnak. A szabadság és az Amerikai Álom megtestesüléséből egy körözött terrorista lesz, aki szakadt ruhában szakállasan küzd az éjszakában. A Hulk gyakorlatilag az emberi psziché metaforája, ahogy a tudatalatti (a Hulk) és a tudatos (Bruce Banner) én küzd egymással. A Fekete Párduc azt a kérdést feszegeti, hogy egy fejlett, de rejtőzködő szuperállamnak mennyire van joga beleavatkozni a "halandó" országok dolgába. Maga a karakter nem túl komplex, de a vele és Wakandával járó morális kérdések elgondolkodtatóak. Szerintem ezek a filmek sok szempontból pont a szuperhősökről kialakult kép dekonstruálásában vesznek részt, ahogy ezek az "istenek" idővel megöregszenek, olyan dolgokat tesznek, amik morálisan elfogathatatlanok (például az egész Polgárháború fő konfliktusa abból ered, hogy a világ megmentése közben elcsesznek valamit és egy rakás ember meghal), mellette pocakot eresztenek és szakállasak lesznek. Szerintem a VIII. rész esetében valami hasonlóval próbálkoztak Luke karakterével, akiről 30 éven keresztül az élt a fejünkben, hogy mekkora jedi lovag, aztán gyakorlatilag egy depressziós remetét kaptunk, aki nem hajlandó többé jedit képezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Whill írta:

...az nem igaz, hogy a főszereplők nem összetett karakterek. Amerika kapitány például egy alapvetően kétdimenziós karakterből (tökéletes katona aki mindenáron a hazáját szolgálja) a filmek során szépen kiábrándul az amerikai eszményből, és a Polgárháború idejére ő lesz a legnagyobb ellensége az állami kontrollnak. A szabadság és az Amerikai Álom megtestesüléséből egy körözött terrorista lesz, aki szakadt ruhában szakállasan küzd az éjszakában.

A Captain America: Civil War film hatalmas része egy óriásira hízlalt teaser trailer egyéb Marvel filmek egyéb karaktereinek / önálló filmjeinek a promózására. A maradék részét a filmnek szerintem nem az adta el, hogy a főszereplőnek komoly gondja volt az amerikai eszménnyel (én ugyan anno láttam a filmet de már emlékezni sem emlékeztem erre), hanem az a koncepció, hogy megjelenik a teljes Avangers kompánia és egymást veri agyba-főbe. Kétségtelenül leleményes módon, de gyakorlatilag kihozza a 8 éves kisfiút a nézőkből azzal a koncepcióval hogy "az én apukám erősebb mint a te apukád", mert annyira érdektelenek és faék egyszerűek a főgonoszok a Marvel filmekben hogy muszáj a hőseit egymásnak engedni valami ürüggyel, hogy meglegyen a "Nagy Mosópor Teszt". Természetesen rizikót nem vállal vele, mert mindenki karcolás nélkül túléli az "Aranypéniszért" folytatott versengést, és a rajongók kőmerev f*sszal távoznak a moziból azt elemezve hogy a kedvenc főhősük azért nagyobbat ütött a másik szarházinál. Ha annyira összetett karakter lenne Amerika kapitány akkor nem kellett volna behozni mellé Black Panthert, Spidermant, Ant Mant, Scarlet Witchet, Hawkeye-t, War Machine-t, Falcont, Winter Soldiert, Iron Mant, Black Widow-t, Visiont, Brock Rumlowt meg még a tököm tudja kit. A show-t nem a címadó szereplő adta el, hanem a képességeket felvonultató csimbum cirkusz körülötte. És ezzel nem azt mondom, hogy nem volt szórakoztató a film, csak azt, hogy elég volt egyszer megnézni (miközben ujjaztad a csajod a hátsó sorban) hogy ne maradj le semmi lényegesről.

 

Elnézést ha én így látom, remélem nem tapostam ezzel a lelkedbe vagy ilyesmi...

 

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos úgy látom, hogy a TROS bevétele kapcsán megint előjött az univerzum jövője. Én a következőt mondom:

 

Mi rajongók, nem látunk bele a Lucasfilm/Disney cége mögötti munkálatokba. Nem tudjuk, hogy jelenleg min ügyködnek - vagy ügyködnek -e egyáltalán valamin - SW filmek terén. Tudjuk, hogy vannak terveik. Tudjuk, hogy a GoT páros a régi Jedi Rend születéséről csinált volna egy trilógiát. Ez nem valósul meg velük, de lehet, hogy az ötleteiket felhasználják máshol. Rian is ügyködik, vagy talán ügyködött valamin. Szegény fickó az Ep8 óta azt se tudja, hogy most mi a helyzet, mert úgy rászállt mindenki.

 

KK hamarosan nyugdíjba vonul. Nem hiszem, hogy a jövő év után elnöki státuszban fog leledzeni. Viszont ki lesz az utód? Nehéz megmondani. Favreau? Ezt ki gondolja? Favreau nem elnöki pozícióba való, inkább kreatív tervezés terén alkalmatos. Filoni? Ő is kreatív úton maradhat a Lucasfilm élén. KK -nak ki kell jelölnie az utat az utódjával együtt(!), amin majd KK utódja elvezet - a Disney+ -os sorozatok például ilyenek lehetnek majd - de a filmek terén is kell valami. Ha egyáltalán akarnak kezdeni valamit a filmekkel. Eddig volt 2 fajta terv, ebből 1 megbotlott, maradt még 1 dobásuk, de az is ingatag lábakon áll. Lehet, hogy már megvan a jelölt, aki 2022 -re leszállítja nekik a következő SW filmet. De még a Celebration környékén úgy beszélt Iger, hogy csak most fognak leülni KK -val és a skacokkal megvitatni a SW jövőjét! Azóta meg tudjuk, hogy mi történt.

 

Meg igazából azt is meg kéne vizsgálni nem csak a Lucasfilmnek és a Disney -nek, hanem maguknak a rajongóknak is: most mit akarnak? Kiszolgálni a fanokat vagy újdonságokat látni? Előbbire ott van példának a TFA, a TROS (akármennyire tartják némelyek logikusnak a film egyes döntéseit, a film a rajongók kiszolgálására készült), vagy más médiumon a Mandalorian - utóbbi szerencséje, hogy bár rendesen nosztalgikus a maga OT teremtette hangulatával, de ugyanakkor újító is. Az újdonság meg egyelőre a TLJ, ami baromira megosztó lett a világban.

 

Szóval mi az út a SW -nak? Én szvsz. azt csinálnám, mint Lucas: ő a PT -nél nem vette figyelembe a sok rinyagépet és ment a saját feje után. Újított? Igen. Lehet az is megosztó volt, de legalább valami újat kapott az ember. Ha a Lucasfilm a múltba akar elmenni, akkor kell lennie egy koncepciónak, egy iránynak, amely egy újító hatást prezentál. Ha ez  nincsen meg, akkor nehezen fog kimozdulni a komfortzónából - ami ezesetben a Skywalkerek korszaka. Mert őszintén: nehezen hiszem, hogy egy SW múlttal foglalkozó történetet egy Disney+ -os sorozatban mesélnének el. Azért ott még nagyon nem tartunk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Whill írta:

Az már 100%, hogy januárban be lesz jelentve a 2022-es film?

Még nem 100%, de hallottam híreket, miszerint már a 2022 -es filmre megvannak az emberek. Hogy ez mennyire igaz, azt majd jövő hónapban megtudjuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Whill írta:

Az már 100%, hogy januárban be lesz jelentve a 2022-es film?

A megbízható forrásnak számító The Hollywood Reporter szerint igen. Kérdés, hogy azóta változtak-e a tervek a TROS miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem változtak a tervek és 2022-re jön egy új film. Egy másik oldalon az ügyeletes fikagépek már ezerrel kívánták, hogy a Star Wars vonuljon hosszú szünetre - legalább 10-15 évre, vagy akár 40 évre -. Erre bepöccentem és kiosztottam őket. Ha már egyszer ennyire utálják az új filmeket, akkor nem kötelező nézni, ne szenvedjenek vele, de ne hogy már ilyen kretének miatt hosszú szünetre vonuljanak a történetek és ne legyen meg mások öröme.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól mert Benioffék már nincsenek képben, semmi nem indokolja, hogy ne menjenek vissza a régi időkbe. Sőt, még alá is támasztja, hogy a Lucasfilmnél ilyenben is gondolkodnak/tak.

Sajnos ilyen válasz nem fog születni, hogy mit szeretnének a "rajongók". Ez olyan, mintha azt kérdeznénk, hogy mit szeretnének a "magyarok". Valaki egykulcsos adót, valaki többkulcsosat, valaki gondoskodó államot, valaki azt, hogy vonuljon ki az állam mindenhonnan. Ahogyan egy ország sokféle emberből áll, úgy a rajongók is. @Dzséjt ep6-os kritikájában olvastam, hogy a Jedi Rockot jobban bírja, még nekem az a zene maga a gyalázat, és a Lapti Neket szeretem, de szerintem is jól mutatnak a Special Edition-ös karakterek a jelenetben, viszont mindketten rajongók vagyunk, és csak egy béna betétdalról van szó. Hogy lehetne így közös nevezőt találni? :)

A mandalorit én nem tartom fanservice-nek, sőt kifejezetten újítónak találom a régi trilógiához viszonyítva. Másban látom a sikerét: ez "csak" egy TV sorozat, nem a Szent Trilógia folytatasa. Kisebbek az elvárások, és az embereknek éppen ezért kiesett a zabszem a seggükből, és merik élvezni amit látnak.

Az új mozifilmek is lehetnek sikeresek, ha nem erőlködnek, hanem lazák maradnak a készítők és csak szórakoztatni akarnak. 

Azt sem gondolom, hogy előre ki kell találniuk, hogy hány részes lesz a mozifilm sorozat és hogy miről fog szólni. Csak mindig úgy érjen véget, hogy: Úristen, most mi lesz?? Nem bírom ki a folytatásig.... (nekem ilyen volt az ep7 :) )

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Brodie írta:

A mandalorit én nem tartom fanservice-nek, sőt kifejezetten újítónak találom a régi trilógiához viszonyítva. Másban látom a sikerét: ez "csak" egy TV sorozat, nem a Szent Trilógia folytatasa. Kisebbek az elvárások, és az embereknek éppen ezért kiesett a zabszem a seggükből, és merik élvezni amit látnak.

Hát szerintem a Mandiban is vannak fanservicek. Csak valamiért az emberek vevők erre. Na meg persze amit írsz is: a Mandalorian egy TV sorozat, ugyanakkor a westernes/old school stílus miatt az emberek élvezik. A filmeknél is a TFA/RO kettős sikeres volt, mert nosztalgia volt. A TLJ -től kezdve azonban borult a dolog és a rajongók cseppet se boldogok. No persze, rajongó és rajongó közt is van különbség. Nekem például tetszik amit eddig kaptunk, valakinek meg semmi se tetszett eddig. Ilyen valóban az ember.

7 perccel korábban, Brodie írta:

Azt sem gondolom, hogy előre ki kell találniuk, hogy hány részes lesz a mozifilm sorozat és hogy miről fog szólni. Csak mindig úgy érjen véget, hogy: Úristen, most mi lesz?? Nem bírom ki a folytatásig.... (nekem ilyen volt az ep7 :) )

Amúgy korábban pont erről beszéltek Igerék. Azt mondták, hogy nem fognak gondolkodni trilógiákban. Megcsinálnak egy részt és ha jól teljesít/látnak benne fantáziát, akkor jöhet egy folytatás. Szerintem ez egy jó ötlet, kérdés, hogy mi fog ebből megvalósulni. Mindenképpen egy nagysági tervet le kell fektetniük, minden egyes film egy kiskaput nyújtson, amelyen - ha zöld utat adnak a folytatásnak - elindulhatnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi leszek mire megy a Disney a franchise-zal, illetve meddig és mennyire tart ki a különböző formátumú médiumokkal. Amikor anno felvásárolták a SW-t, rögtön azzal kezdték, hogy letisztázták a kánonrendszert, amely lépésről akkor még nem volt egyértelmű mit készít elő. Ma már tudjuk.

Előtte voltak a filmek és minden más tartalom, az EU művek. A filmek voltak az elsődlegesek, minden EU alkotás ezekre épített, ezek között viszont nem volt hivatalos kapocs. Úgy értem, hogy az EU műveknek nem kellett egymáshoz igazodni, nem kellett konzisztensnek lenniük, mert hivatalosan nem volt kánon. Ez azt is indukálta, hogy egymásra nem építettek ezek a művek, legalábbis az esetek elsöprő többségében. Természetesen a filmek sem építettek EU művekre.

Egyrészt, elég valószínű volt, hogy az adott művet nem is ismeri az adott néző, még ha rajongó, akkor sem. A millió elemet számláló és nem kanonizált EU-ban ember legyen a talpán, aki kiigazodott. Másrészt, bármikor benne volt a pakliban, hogy jön egy "erősebb" alkotás, ami viszont ellentmond annak az EU műnek, amire építenének, ezzel kihúzva a talajt az aktuális alkotás alól.

Na de, a Disney rendet tett, kialakította a kétszintű kánont. Innentől kezdve a franchise integritását nemcsak a filmekben kell megőrizni, hanem minden kánonba tartozó műnél. Ez jelentősen csökkentette mennyiségileg azt a készletet, amit valakinek ismernie kell, ha csak a tényleges hivatalos SW érdekli. A teljes konzisztencia megteremtésével pedig nyitottak egy hatalmas kaput maguk előtt. Amin aztán be is léptek.

 

Az animációs sorozatokra értelemszerűen nem épülhettek filmek és nem utalhattak ezekre, mert már hamarabb elkészültek. De a spin-offokon tökéletesen látszott az új irány. A RO-ban feltűnik Saw Gerrera, az első addig tisztán animációs karakter, aki filmvászonra kerül. Nyilván megáll a film a lábán akkor is, ha nem tudjuk ki ő, de azért sokkal jobban működik, ha igen. Aztán a Soloban megjelenítettek egy olyan karaktert, aki a filmek alapján halott kéne legyen. Ez már egy inkonzisztencia annak, aki nem ismeri legalább a TCW-t.

A sequel trilógia pedig erőteljesen épít a könyvekre, képregényekre. Tehát itt nem arról beszélünk, hogy kiegészítik a filmeket, hanem a filmek építenek rájuk. Gyakorlatilag a 8-at leszámítva az új trilógia filmjei önmagukban szinte értelmezhetetlenek, legalábbis nagyon durván inognak. A 7-ben felvázolt alaphelyzet érthetetlen, óriási a szakadék a 6 és 7 között, a filmek ismeretében pedig ez áthidalhatatlan. A 9-cel is az a helyzet, hogy utánaolvasás nélkül tele van logikátlan dolgokkal.

Szóval a Disney alapkoncepciója az, hogy a kánon művek nemcsak tisztán elkülönülnek és egyértelműek, de teljesen egyenrangúak is. Ha tetszik, ha nem. Ha érteni akarod a ST-t, akkor legalább az alapjait ismerned kell a kapcsolódó kánon alkotásoknak, mert a filmek önmagukban nem állnak meg, nem adják át az infókat.

 

Nem tudom létezik-e egyáltalán másik olyan franchise, ahol ez lenne a helyzet, szerintem nem. A Disney ezzel egy igencsak bátor, ám megkérdőjelezhető irányt vett. Mindenki eldöntheti tetszik-e neki ez a koncepció, nekem pl. nem. Én mindig azt mondtam, hogy egy filmnek (játéknak, könyvnek, képregénynek stb.) meg kell állnia a lábán, mint önálló alkotás, erős függőség csak a saját szűken értelmezett sorozatának többi elemével lehet, de ott is nem keverve ezek hordozóit.

Tehát az a felfogás, hogy majd megérted a filmet, ha elolvasod ezt a könyvet, azt a képregényt, nem bejövős. Vagy, hogy játssz ezzel a videojátékkal, és akkor majd meglesz mi miért van úgy abban a másik könyvben. És szerintem az emberek többsége ehhez így áll hozzá, még a rajongók is. Eleve annyira új ez a dolog, hogy fel sincs rá készülve az emberiség. :) 

Sok ST kritikán egyértelműen érződik, hogy az elkészítőjének rengeteg kánoninformáció nincs meg, emiatt rosszul értelmezni vagy képtelen értelmezni a látottakat. Csak ez nem feltétlenül róható fel neki, hiszen ő a filmet értékeli, nem lehet elvárás, hogy ehhez mindenféle háttéranyagot is elolvasson, könyveket, képregényeket, játékokat bújjon. Főképp, hogy ezek a művek szinte mindig a filmek után jönnek ki, tehát amikor az ember megnézi a filmet, akkor még esélye sincs arra, hogy meglegyen az infó, amivel az normálisan értelmezhető. És ilyenek azért a korábbi filmeknél nem voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben sok igazság van. Ezzel egyébként nyilván az egyéb formátumok iránti keresletet szeretnék magasabb szinten stabilizálni, ami részben legalább biztosan bejön, viszont nagyon kétélű fegyvernek bizonyulhat, hiszen lehet hogy emiatt sem tud a SW a mozibevételek terén kiemelkedően teljesíteni.

Ha ez tudatos stratégia, akkor viszont hiba a Star Wars sikerességét csak box office alapon nézni, mert így más nagyágyúkkal nem teljesen összehasonlítható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 28. - 14:06, Ody Mandrell írta:

Addig lesz jó amíg a Star Wars nem a kínaiaknak készül. 

Pedig könyvek már készülnek, ráadásul kifejezetten nekik:

https://www.shine.cn/biz/tech/1910163851/

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, pb69 írta:

Tehát az a felfogás, hogy majd megérted a filmet, ha elolvasod ezt a könyvet, azt a képregényt, nem bejövős. Vagy, hogy játssz ezzel a videojátékkal, és akkor majd meglesz mi miért van úgy abban a másik könyvben. És szerintem az emberek többsége ehhez így áll hozzá, még a rajongók is. Eleve annyira új ez a dolog, hogy fel sincs rá készülve az emberiség. :) 

Az EP4-et mikor először láttam, abban sem volt elmagyarázva ki az a Vader, hogyan lett olyan,, hogy lett a Köztársaságból Birodalom, ki az az uralkodó, kik azok a felkelők, hogyan alakultak meg stb. Némelyik válaszra évtizedeket kellett várni.

Dzséjt írta meg valahol, hogy a mai embernek azonnal kell mindenre a válasz. Én meg még azt is vallom hogy lusta utánanézni. Holott ha azt az időt arra fordítaná ,amit fröcsögésre a neten ő is jobban járna.

Ráadásul egy 2 órás filmben nem lehet mindent megmagyarázni. Főleg 30 évet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Frenkie írta:

Az EP4-et mikor először láttam, abban sem volt elmagyarázva ki az a Vader, hogyan lett olyan,, hogy lett a Köztársaságból Birodalom, ki az az uralkodó, kik azok a felkelők, hogyan alakultak meg stb. Némelyik válaszra évtizedeket kellett várni.

De ezekre nem is volt szükség akkor, mert az egy történet és univerzum legeslegelső darabja volt. Ez volt az alapszitu. Nem volt előtte semmi, amihez igazodnia kellett. Ellenben a TFA-ban és magában az ST-ben végül alig van valami, ami magyarázná azt, hogy az Ep6 után miért ez a helyzet az Ep7-ben. Minden érdekes és lényeges infó az Utóhatás-ban, a Vérvonal-ban, meg a Képes Útmutatókban van. Ha meg egy 2 órás filmben nem lehet megmagyarázni alapinformációkat (tehát nem részletesen, hogy évekre lebontva mi történt), akkor csináljanak hosszabbat. Egyébként 5 percben simán el lehetett volna magyarázni mindent a TFA-ban is, a Falcon-on adta volna magát, hogy Han felvázolja a helyzetet Rey-nek és Finn-nek, akik valószínűleg nem sokat tudnak a történelemről. Ugyanúgy, ahogy Obi-Wan is nagyvonalakban vázolja a helyzetet Luke-nak 5 percben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Az EP4-et mikor először láttam, abban sem volt elmagyarázva ki az a Vader, hogyan lett olyan,, hogy lett a Köztársaságból Birodalom, ki az az uralkodó, kik azok a felkelők, hogyan alakultak meg stb.

Egyrészt ott van, amit Yoda József írt. Másrészt az ugye a 4. rész, tehát az az extrém készítési sorrendből adódik, amiket írsz.

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Némelyik válaszra évtizedeket kellett várni.

Az oké, de a válaszokat további filmek adták meg. Legalábbis az igazán fontos válaszokat a PT megadta. Nem kell semmi hozzáolvasni a filmekhez, hogy a teljes éra értelmezhető és működőképes legyen. Érdemes, sokat hozzáad, de önmagában is megállja a helyét a 6 film. A ST esetében nem is fogunk már semmire választ kapni filmekből.

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Dzséjt írta meg valahol, hogy a mai embernek azonnal kell mindenre a válasz. Én meg még azt is vallom hogy lusta utánanézni.

A türelmetlenség egy dolog, van benne amúgy igazság. Egyszerűen már más az élet tempója, ez a hétköznapokon is erősen látszik. Főképp az infóáramlás gyorsult nagyságrendeket, másak lettek az elvárások. A lustaság viszont más kérdés, szerintem ezt nem lehet ennyivel elintézni. Ez egy koncepcionális dolog. Nem tartom egészségesnek, hogy ha egy film alapvető megértéséhez még órákat kell mindenféle háttéranyagokat és más médiumokat olvasgatni.

1 órával korábban, Yoda József írta:

Minden érdekes és lényeges infó az Utóhatás-ban, a Vérvonal-ban, meg a Képes Útmutatókban van.

Na igen. Egyébként a 6 és 7 közt akkor lyuk van, hogy konkrétan egy újabb trilógiát gond nélkül közé lehetne forgatni. Ha már az új filmekben nem voltak benne. Ehelyett ezek az infók más forrásból érkeznek. Ezzel a lépéssel persze a Disney gyakorlatilag kikényszeríti, hogy ne lehessenek olyanok, akik csak a filmeket vagy csak mellé a sorozatokat követik. Ugyanakkor ez eléggé elhamarkodott és felelőtlen lépésnek tűnik, mert sokan úgyis így tesznek, náluk viszont nem fog jól rezonálni a sequel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem pl. Palpatine visszatérése nem éppen marginális infó. El tudom képzelni, hogy történt, nem arról van szó, de jobban örültem volna, ha a filmben térnek ki rá kicsit jobban. Mennyire vártam pedig, hogy magyarázzák meg.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Földi Bencéék kicsit utánajártak a Project Luminous-nak egy belsős informátoruknál. Azért ebbe a topikba írom, mert a cikk alapján a Project Luminous nem kifejezetten egy adott mű lesz az EU-ban, hanem egy KOMPLETT TERV A FRANCHISE JÖVŐJÉRŐL!

 

A Star Wars franchise jövőjét a Marvel filmes univerzumhoz tennék hasonlatossá.

 

Informátorunk úgy tudja, hogy az új, összefüggő multiplatform történet  3-400 évvel a Skywalker saga ELŐTT játszódik majd.  A kerettörténet szerint a jedik egy csoportja elindul felfedezni a galaxis addig ismeretlen régióit (ez eszünkbe juttathatja Timothy Zahn Kirajzás c. könyvét, amelyekben a jedik szintén elindultak felfedezni, mi van a galaxis határain túl). Ezen utazás során különféle kalandokba keverednek, három különböző szintű ellenfelekkel szemben, amelyek közül a legkomolyabbak amolyan ősgonoszok, sith istenségfélék, az informátorunk leírása szerint.

Úgy tudjuk, hogy az MCU-hoz hasonlatosan  ezek a történetek is megállnának a saját lábukon, de egymásra épülnének.  Így minél többet lát valaki, annál jobban élvezheti majd azokat a történeteket, amelyekben a különféle szálak összeérnek majd, afféle Avengers-jelleggel. A főszereplő jedik pedig egyenként – a szuperhősökhöz hasonlatosan –, különféle képességekben lennének erősek

Bár a Project Luminousszal kapcsolatban mindenütt a 2020-as dátum szerepel, forrásunk úgy tudja, a projekt első kézzel fogható terméke egy játékszoftver lesz, 2021-ben, ám annak tartalmáról, illetve fejlesztőgárdájáról nem tudott információkkal szolgálni.

 

További részletek itt: https://ziro.hu/filmek/exkluziv-a-star-wars-komplett-jovojerol-szol-a-project-luminous/

 

Érdekesen hangzik, annyi szent. De azért remélem nem úgy kell elképzelni mint a Marvelt, ahol minden film ugyanazt a sztorit meséli el, csak más köntösben (tisztelet persze a néhány kivételnek!)

 

Mindenesetre jó tudni, hogy nem ülnek a babérjaikon és már jó ideje tervezgetik, hogy hova tovább! Remélhetőleg akkor tartani tudják a 2022-es filmmegjelenést is.

Szerkesztve: - Yoda József
  • Nagyon tetszik 2
  • Meglepő 2
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Project Luminous nem kifejezetten egy adott mű lesz az EU-ban, hanem egy KOMPLETT TERV A FRANCHISE JÖVŐJÉRŐL!

Már mióta ezt mondom. :) Ekkora titkolózás és író had korábban sose mozdult meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.