Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

29 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

Freddie Prinze Jr. -al készített az IGN egy interjút, ahol főképp

Spoiler

a TROS -os rövid "cameo" volt a főbb pont - mint kiderült, Filoni néhány héttel a film megjelenése előtt kereste fel Freddiet.

(ui.: ez most legyen spoiler, vagy már elég idő eltelt? :))

 

Ami a még érdekesebb, az az alábbi szöveg, próbáltam magyarra lefordítani:

"Hiszek azokban az emberekben, akik a Lucasfilmnél dolgoznak és a történeteikben, amit el akarnak még mesélni. Elmondták nekem, milyen történeteket szeretnének elmondani. És úgy hiszem mind nagyszerű és nem bírom kivárni azt a rengeteg dolgot ami majd Dave fejéből ki fog pattanni. Dave elmondott néhányat, amik a legjobbak - és én egy idő után úgy éreztem magamat, mint egy kisgyerek, aki az apja térdénél hallgat egy régi történetet. Pont ilyen jók és ezek még nem lettek elmesélve. Szóval van egy csomó munka előttük és rengeteg munka, amiből inspirációt merítenek... Imádom az irányt, amerre tartanak és imádom Dave hatását."

 

Lesz még ne mulass. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Március 5-én Londonban egy Disney+ Launch Event lesz, ahol kapni fogunk "exklúzív tartalmakat", valamint "különleges vendégek" is lesznek. Nem tartom kizártnak, hogy mrgtudunk ezt azt a jövőről :)

Március 5. nem más, mint a Rebels befejező epizódjának az évfordulója.

 

If you know what I mean ;)

 

https://www.starwarsnewsnet.com/2020/02/disney-plus-europe-launch.html

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Yoda József írta:

If you know what I mean ;)

Baby Yoda spin-off? :D:D:D

 

Amúgy igen, ez megfordult nekem is a fejemben. Akkor már túleszünk a TCW nyitányán és tök jó lenne egy ilyen bejelentés,. Persze mást is szívesen fogadok, a Mandiról valószínűleg lesz egy aprócska információmorzsa. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp erről beszélgettünk tegnap Bomarral, hogy Palpatine háttér története, visszatérése még szóba kerül majd a jövőben. Erre jön egy ilyen hír, miszerint az Exegolon játszódó sorozat készülhet. :D Szerintem nem véletlen, hogy nem volt az útmutatóban semmi Palpatine-ról, és a TROS-ból kivágott jeleneteket se kapunk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Mindig ezzel a "túl gyakori film" szöveggel jönnek, ahelyett, hogy "túl kevéssé vehető komolyan"-al jönnének. Így nem lesz belőle semmi értelmes, csak Aladdin 2657. Szvsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Épp erről beszélgettünk tegnap Bomarral, hogy Palpatine háttér története, visszatérése még szóba kerül majd a jövőben. Erre jön egy ilyen hír, miszerint az Exegolon játszódó sorozat készülhet. :D Szerintem nem véletlen, hogy nem volt az útmutatóban semmi Palpatine-ról, és a TROS-ból kivágott jeleneteket se kapunk. 

A THR cikkében semmi ilyesmi nincs, ezt csak a deadline írta meg. A THR-es cikkíró szerint ez az Exegolos dolog csak kitaláció sajnos :( A THR-es cikkben csak viccesen jegyezte meg, hogy a cselekmény részleteit Exegolon tartják titokban a föld alatt, viccesen utalva Palpi armadájára. Ebből a Deadline kihozta azt, hogy ott fog játszódni a sorozat/film.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem bánnám, ha egy kicsit is, de teljesen elszakadnánk végre a skywalker-sagától, egy teljesen más idősíkba helyezett történettel vagy történetekkel. 

Lesz Kenobi, lesz Casian. Megy a Mandi, a TCW. 

Most már nagyon megnéznék egy sorozatot/filmet más időszakokból is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, gafz írta:

Mindig ezzel a "túl gyakori film" szöveggel jönnek, ahelyett, hogy "túl kevéssé vehető komolyan"-al jönnének. Így nem lesz belőle semmi értelmes, csak Aladdin 2657. Szvsz.

Ha komolyanvehetőségre vágysz nézz R1-et meg Mandalorit és olvass Lázadás hajnalát. Csak tudod az a baj hogy így beszűkül előtted az univerzum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy szerintem egy kizárólag Exegolon játszódó sorozatot nem lehetne rendesen tartalommal megtölteni. Akkor már indítsanak sokkal távolabbról, míg a Birodalom idejéből, mutassák be Palpatine kutatásait a halhatatlanság után, amelynek során eljutna az Exegolra is.

 

Vagy mutassák be a fiatalkorát Plagueis-szel, az is érdekes lehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ha komolyanvehetőségre vágysz nézz R1-et meg Mandalorit és olvass Lázadás hajnalát. Csak tudod az a baj hogy így beszűkül előtted az univerzum.

R1 ok, Mandalorian nem igazán komolyan vehető, EU meg nem tudja felkelteni az érdeklődésemet.

  • Dühítő 1
  • Meglepő 1
  • Vicces 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, gafz írta:

R1 ok, Mandalorian nem igazán komolyan vehető, EU meg nem tudja felkelteni az érdeklődésemet.

Nem EU már hanem kánon, és az a könyv pont a zsivány előzménye. Az meg, hogy a Mandalorian nem komolyan vehető? Már miért ne lenne az? Yoda jr miatt, akinek amúgy a jelenetei szerintem pont jól vannak belőve, így ha kell oldja a feszültséget de nem teszi komolyan vehetetlenné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem kell bedőlni a Yoda baby cukiságkampánynak. Ha úgy nézzük, hogy a Mando egy gyereket mentett meg és véd meg folyamatosan a halál torkából, akkor ez már nem mese. Mandonak igen nagy erkölcsi, morálist döntést kellet meghoznia, és valójában nagyon is érthető a motivációja, a gyerekkorának sajnálatos eseményei tükrében. Szóval nagyon jó kis sorozat, némely nagy számozott epizód tanulhatna tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, cyrano írta:

Én nem bánnám, ha egy kicsit is, de teljesen elszakadnánk végre a skywalker-sagától, egy teljesen más idősíkba helyezett történettel vagy történetekkel. 

Lesz Kenobi, lesz Casian. Megy a Mandi, a TCW. 

Most már nagyon megnéznék egy sorozatot/filmet más időszakokból is. 

 

Egy jó pár éve várok már erre. Talán mielőtt meghalok majd lesz is belőle valami. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ez valamennyire érinti a Saga jövőjét, így ide is berakom a videót:

Íme a High Republic, a Project Luminous projekt neve, amely 200 évvel a Skywalker Saga előtt játszódik. 2020. augusztusában az első fázis elkezdődik. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

rm3KYe2ubxaNST1CMGih_NNu8v63kQ1Maufw7c6B

 

Hát ez a kép elég elszomorító számomra. A diverzitás volt a harmadik legfontosabb dolog, ami eszükbe jutott? Fontosabb mint a rokonszenves karakterek, a humor, vagy az, hogy epikus legyen?

De a Star Wars wishes oszlopban is előkelő helyen szerepel, jócskán megelőzve a Sith Birodalmat. Ami egy vicc...

Itt már nem arctalan netes "trolloknak" az összeesküvés elméleteiről van szó, hanem hivatalos Lucasfilmes álláspont.

A regényeknek/képregényeknek a borítója is úgy néz ki, mint egy nyugati multinak a szóróanyaga.

Lehet, hogy Lucas a pénzért csinálta, de még mindig tisztességesebb mint az ideológia befolyásolás.

Sok mindent át kell gondolnom a Star Warsal közös jövőm szempontjából, hogy a pro vagy a kontra serpenyőben van a nagyobb súly.

  • Nem értek egyet 1
  • Zavaros 1
  • Szomorú 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

Hát ez a kép elég elszomorító számomra. A diverzitás volt a harmadik legfontosabb dolog, ami eszükbe jutott?

Hol derül ki hogy ez a harmadik legfontosabb? Azért mert ezt irták fel harmadiknak? És egy Star Warsnál miért ne lehetne fontos a sokszinüség? Mi ezzel a probléma egész pontosan?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért jópárszor voltam már ilyen brainstormingnak a részese. Általában a felírt sorrend abból adódik, ahogy bedobják a közösbe a gondolatot. Ebből adódik, hogy a diverzitás hamarabb felmerült, mint a kedvelhető karakterek.

Lehet fontos a sokszínűség a Lucasfilmnek, nem vagyok tagja így nem is kívánok bele szólni. (Max. nem követem tovább, ha nem tetszik az irány.)

Lucasnak a mesélés/pénz/technika volt a fontos, a mostani vezetésnek pedig ez.

Viszont ha ez bevallottan prioritást élvez, akkor ne tagadjuk el és ne nevezzük összeesküvőknek/szélsőjobbosoknak azokat, akik ugyanezt megfogalmazzák.

A problémám pedig az, hogy a Star Wars egy örökérvényű mese, ami ugyanazt jelenti ma is, mint 40 éve, vagy akár 200 éve.

A diverzitás pedig egy politikai ideológia, ami jelenleg a nyugati társadalomban uralkodik. Számomra problémas, amikor keresztezik a mesét a politikával.

A múltkor szidtuk a kínaiakat, hogy a politikai ideológia marad ki valami a filmből. Ez ugyanaz, az uralkodó ideológia miatt kerül bele valami a filmbe.

  • Nagyon tetszik 3
  • Dühítő 1
  • Nem értek egyet 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Brodie írta:

Általában a felírt sorrend abból adódik, ahogy bedobják a közösbe a gondolatot.

Tehát nem fontossági sorrend, hanem ez hangzott el harmadszorra. Ettől még az egyes irok mást és mást tarthatnak fontosnak vagy fontosabbnak. A diverzitás meg nem politika hanem a nyugati társadalmakban egy állapot: ha Amerikában élsz teljesen mindegy hogy jobbos vagy balos vagy, vagy a politika egyáltalán nem érdekel akkoris egy diverz társadalomban élsz ahol a fehérek aránya kb. 68% százalék úgy hogy ez az arány folyamatosan csökken és pár évtizeden belül 50% alá esik. Ez nem politika hanem társadalmi valóság teljesen függetlenül attól hogy ki miben hisz és szerintem érthető hogy ezt a változást lekövetik a kor meséi is. 

A Star Wars pedig mindig is politizált. Már csak azért sem tud örökérvényű lenni, mert a demokráciáért küzdőket jónak tünteti fel. A régi Európában ezt épp ellenkezőleg gondolták: például úgy tartották, hogy amiért Brutus megölte a demokrácia nevében Caesart ezért az egyik legnagyobb bűnt követte el amit ember tehet. Dante Poklában a három fejü Sátán az emberiség három legnagyobb bűnősét marcangolja: Júdást aki elárulta Jézust és Cassisust illetve Brutust akik megölték Caesart.

 

A régi trilógiában ráadásul bár onnan indulunk, hogy Leiát leszámitva mindenki fehér férfi az ep.6-ban már a Lázadást egy nő vezeti, a lázadók szövetsége meg ekkorra már sokszinü lett. Vannak fekete és ázsiai vadászpilóták, az űrcsatát pedig a lázadók oldalán egy fekete férfi vezeti. És ez akkor nagy dolog volt. Ez emlékszem szóba is jött a 2007-es Celebrationon amikor Billy Dee Williams volt a porondon.

 

Vannak világok és sztorik ahol a diverzitást én is erőltetettnek és fölöslegesnek érzem. Tipikusan ilyenek a középkorban játszodó filmek és sorozatok. Például az FX csatornának volt egy sorozata The Bastard Executioner címen. Ez a középkori Wales-ben játszódott de úgy, hogy a középkori Wales-ben egy csomó fekete élt. Na ez tényleg erőltetett. De egy Star Wars, ahol egy távoli galaxis a sztori terepe és ahol megszámlálhatatlan különféle faj él.... szerintem itt pont az lenne a fura ha nem lenne diverz az egész. És remélem a diverzitás azt is jelenti, hogy az idegen fajok is nagyobb szerepet kapnak. Ezen a fronton a látványtervek biztatóak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Brodie írta:

Azért jópárszor voltam már ilyen brainstormingnak a részese. Általában a felírt sorrend abból adódik, ahogy bedobják a közösbe a gondolatot. Ebből adódik, hogy a diverzitás hamarabb felmerült, mint a kedvelhető karakterek.

Lehet fontos a sokszínűség a Lucasfilmnek, nem vagyok tagja így nem is kívánok bele szólni. (Max. nem követem tovább, ha nem tetszik az irány.)

Lucasnak a mesélés/pénz/technika volt a fontos, a mostani vezetésnek pedig ez.

Viszont ha ez bevallottan prioritást élvez, akkor ne tagadjuk el és ne nevezzük összeesküvőknek/szélsőjobbosoknak azokat, akik ugyanezt megfogalmazzák.

A problémám pedig az, hogy a Star Wars egy örökérvényű mese, ami ugyanazt jelenti ma is, mint 40 éve, vagy akár 200 éve.

A diverzitás pedig egy politikai ideológia, ami jelenleg a nyugati társadalomban uralkodik. Számomra problémas, amikor keresztezik a mesét a politikával.

A múltkor szidtuk a kínaiakat, hogy a politikai ideológia marad ki valami a filmből. Ez ugyanaz, az uralkodó ideológia miatt kerül bele valami a filmbe.

A Lucasfilm egy gigacég. A valódi brainstormingokat nem mutatják meg. És nem is így néz ki egy valódi brainstorming. Amin a csávó firkálgat, na az már inkább olyannak tűnik. Biztos vagyok benne, hogy ezt úgy írták fel a táblára a videó miatt. A harmadik oszlopban azért lehet előbb, mint a Sith birodalom szó, mivel 200 évvel a filmek előtt nem lehetett konfliktus a Sith-ekkel, nem véletlenül találták ki a Nihil-eket ehhez a projekthez. Valószínűleg így is lesz szó Sith-ekről, és persze a sötétben valahol ekkor is voltak (lehet, hogy már maga Tenebrous, vagy Plagueis feltűnhet), de nem konfrontálódhattak nyíltan Jedikkel, nem tudhatta meg a Köztársaság, hogy léteznek.

 

Emellett a representation a Star Wars wishes-nél könnyen lehet, hogy azt is jelenti, ami az új érában mérsékelten volt jellemző: hogy sokféle Star Wars faj lesz, a szereplők mindenféle fajt képviselnek. Ha ránézek a borítókra igazából nekem ez ami feltűnő: twi'lekek, zabrakok, még Bith, Trandoshan, Wookiee jedi is van!!! A borítók

 

Yodáról egyáltalán nincs szó eddig, pedig 200 évvel (nekem amúgy ez kicsit kevés, nem hittem volna, hogy 200 évvel a filmek előtt annyira más helyzet lenne) a filmek előtt valszeg már ugyanúgy a rend egyik vezetője, legalábbis remélem. 700 évesen fura lenne, ha nem a legtapasztaltabb Jedik közt tartanák számon. 

 

Az, hogy a diverzitás nagyobb a Star Wars-ban, mint 1977-ben, szerintem teljesen normális. Kifogásolod a borítókat. A borítók nem reprezentálják az LGBT közösséget, az pedig, hogy van fekete és női Jedi talán már nem kelt olyan megrökönyödtetést, elvégre ilyen a KotOR-ban, a prequelekben és a TCW-ben is volt. Ezek a borítók elmennének TCW érában játszódó képregények posztereinek, vagy a KotOR érában játszódó történetek borítóinak is simán. Akik felülreprezentáltak jelenleg az elmúlt évek tartalmaihoz képest, azok a Jedik. Rájuk fért. Az elmúlt években mindössze néhány új fontos Jedi szereplőt ismertünk meg: Ezra, Kanan, Rey, Cal, Cere. Ja, és Leia. És ennyi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.