Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Sithek valószínűleg azért hozott többet, mert Vader megjelent benne.

Inkább azért, mert 20+ éve mindenki arra volt kíváncsi, hogy Vader hogyan jelenik meg benne. Szerintem az ep3 és az ep9 összevetése annyiból unfair, hogy az előbbi egy 20+ éves "talányt" válaszolt meg. Az ep4, azaz 1977 óta foglalkoztatta az embereket az, hogy hogyan született Darth Vader. Az ep5 és az ep6 erre a kérdésre csak ráerősített. Az egész prequel trilógia ígérete az, hogy ezt megmutatja, ami nagyon erős ígéret volt. És ezt az ep3 teljesítette.

Az ep9, és az egész sequel trilógia ezzel szemben egy jó (bár szerintem nem minden téren kielégítő) lezárás továbbszövése volt, ezer kérdéssel. Míg az ep1-3-nál mindenre tudtuk a választ, csak a hogyan volt a kérdéses, addig az ep7-9-nél a hogyan, a miért és a mi lesz is kérdőjel volt. Akárcsak az ep4-6 esetében, de az ep4-6-tal ellentétben az ep7-9-nek meg kellett küzdenie 30+ évnyi elvárással és 6 másik film árnyékával. A három trilógia közül az ep7-9 indult a legnagyobb hátránnyal, és szerintem akármilyen filmeket kapunk, akármilyen erényei vagy hibái vannak, ebből ez a trilógia vagy sehogy, vagy nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon nehezen jöhetett volna ki abszolút győztesen.

 

59 perccel korábban, ati írta:

Tényleg így, hogy a forgatások állnak valőszínű, hogy jövőre nem lesz élőszereplős sw sorozat, akkor viszont animációs fronton kell erősíteni.

Anno le lettem oltva, amikor azt mondtam, hogy 2020-ban csak Mando 2. évad és Resistance 2. évad lesz. Bár a tévedéseimet előszeretettel citálják elő egyesek, azt, amikor igazam van, meg nagyjából senki, azért megint jósolok: szerintem a Cassian és a Mando 3. évada is eljöhet 2021-re. Ha az év elején elkezdik a forgatást, akkor abból az év végén sorozat lesz. Ez főleg igaz a Manóra, ahol rengeteg dolog (színészek, díszletek, kellékek, stb) már megvan. És ugyanez igaz az Obi-Wanra is.

Ha csak nem ékelik be a Covid című drámasorozat harmadik évadát, de reméljük, hogy az már kaszát kap a bejelentett második évad után. Szerintem kicsit unalmas és bosszantó sorozat, nem kéne belőle több szezon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Anno le lettem oltva, amikor azt mondtam, hogy 2020-ban csak Mando 2. évad és Resistance 2. évad lesz. Bár a tévedéseimet előszeretettel citálják elő egyesek, azt, amikor igazam van, meg nagyjából senki, azért megint jósolok: szerintem a Cassian és a Mando 3. évada is eljöhet 2021-re. Ha az év elején elkezdik a forgatást, akkor abból az év végén sorozat lesz. Ez főleg igaz a Manóra, ahol rengeteg dolog (színészek, díszletek, kellékek, stb) már megvan. És ugyanez igaz az Obi-Wanra is.

Ha csak nem ékelik be a Covid című drámasorozat harmadik évadát, de reméljük, hogy az már kaszát kap a bejelentett második évad után. Szerintem kicsit unalmas és bosszantó sorozat, nem kéne belőle több szezon.

Igazából ez attól függ, hogy idén elkezdik -e a Mandi forgatását. Ha igen, akkor jövőre én is várok egy 3. évadot, de ha beüt ez a Covid, akkor baxhatjuk. A Cassiant meg már kb. másfél hónapja forgatnák, ha nem lenne vírushelyzet. Most úgy néz ki, hogy jövő hónapban már elkezdhetik a munkálatokat, remélhetőleg el is kezdik. Jó lenne, ha jövőre érkezne az a sorozat. :)

Amúgy nehezen hiszem, hogy ha év elején elkezdenék a Mandi 3. évadát, akkor abból év végére sorozat lenne. 1 év kb. eltelt eddig az évad forgatásának kezdete és a premier között. Mandi 1. évad - forgatás kezdete: 2018. október; premier: 2019. november

Mandi 2. évad - forgatás kezdete: 2019. október; premier: 2020. október

Persze lehet, hogy tévedek, de hacsak nem az ősszel kezdenek el forgatni, nehezen hiszem, hogy jövő év végén lesz Mandi 3. évad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellenpélda:

Star Trek: Discovery 1. évad forgatás kezdete 2017. 01. 24., premier: 2017. 09. 24.

Star Trek: Discovery 2. évad forgatás kezdete 2018. 04. 08., premier: 2019. 01. 17.

És a DIS sem tartalmaz kevesebb utómunkát, ráadásul egy rész szignifikánsan hosszabb, mint egy Mandi rész. Mondjuk úgy, hogy az utóbbiból két rész tesz ki az előbbiben egyet. Ráadásul a DIS elég komoly, rengeteg hajót mozgató űrcsatákkal is operál. És még a hagyományos blue/green screen techonlógiát használják. Mégis, normális körülmények között 8-9 hónap alatt kész produktummal állnak elő. Ha nekik megy, na nehogy már a Lucasfilmnek ne menne. Nem ideális a dolog, de nem élünk ideális világban. A sorozatoknak amúgy is előnye, hogy már futhat az évad, miközben még dolgoznak a be nem mutatott epizódokon. Mivel a Mandi, és felteszem a többi sem fogja követni az "egész évadot egyben odaadjuk" üzleti modellt, így nem is kell kész lenni az egész évaddal, amikor bemutatják az első részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Jött azóta TCW is :P

Amikor jósoltam, a TCW-ről még szó sem volt. :P Bence foglalkozási köre a megjósolhatatlan megjósolása, én csak a megjósolható megjósolásával foglalkozom. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Lehet, hogy unfair összehasonlítani az Ep3-at az Ep9-cel, de szerintem a Disney vezetői csak megteszik, mikor ilyen pénzügyi elemzéseket, meg kimutatásokat készítenek?

Talán, talán nem. Tippre nem. Az ep3 és az ep9 bemutatója között majdnem 15 év a különbség, azóta rengeteg dolog változott mind a nagyvilágban, mind az SW terén. Más érában jelent meg az ep3, más felvezetés volt előtte. Ráadásul, akkor a Lucasfilm George Lucasé volt, Kathleen Kennedy még vagy hét évig a közelében sem járt a cégnek, szóval akár azt is mondhatjuk, hogy egy teljesen más társaságként létezett, aminek semmi köze nem volt se a mostani Lucasfilmhez, a Disney-hez meg aztán pláne nem. Szóval az ep3 és az ep9 ideje annyira, de annyira más, hogy nagyjából azt is nézhetnék, hogy milyen volt az ep6 fogadtatása, vagy az Aliené, vagy az első Doctor Who epizódé, azzal sem lennének előbbre. Szóval így, pár száz kilométerrel arrébb, a Disney és a Lucasfilm ügyeit nem ismerve én azt mondom, totál lesz*rják azt, hogy majdnem 15 évvel ezelőtt hogyan fogadták az ep3-at, amit még teljesen más emberek csináltak, más érában, más elképzelésekkel, más elvárásokkal és szokásokkal szemben. Én ezt tenném.

A Disney-nek és a Lucasfilmnek jobb viszonyítási alapot adnak az új filmek, az ep7-8, a Solo és a Rogue One.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Anno le lettem oltva, amikor azt mondtam, hogy 2020-ban csak Mando 2. évad és Resistance 2. évad lesz. Bár a tévedéseimet előszeretettel citálják elő egyesek, azt, amikor igazam van, meg nagyjából senki, azért megint jósolok: szerintem a Cassian és a Mando 3. évada is eljöhet 2021-re.

Figyelek. :) Azokat szoktuk előcitálni, amit biztosra állítasz előre és másként történik később. Ennek van ugyanis hírértéke, hogy úgy mondjam. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ha jól emlékszem A Sithek bosszújánál A klónok támadásához képest több volt a mozinéző. Tehát az előzmény trilógiánál legalább a zárásra többen voltak kíváncsiak, mint a középső részre.

Azért ez nem volt akkora mutatvány azután, hogy az ep.2 elég komoly mélypontra esett és máig tartja magát, mint a leggyengébben szereplő Saga mozifilm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Azért ez nem volt akkora mutatvány azután, hogy az ep.2 elég komoly mélypontra esett és máig tartja magát, mint a leggyengébben szereplő Saga mozifilm.

Hú, pedig mennyire imádtam minden percét! És a rá való várakozást is a kedvenc sw rajongói időszakomnak tartom. Az volt az én időm! :cry:;)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Hú, pedig mennyire imádtam minden percét! És a rá való várakozást is a kedvenc sw rajongói időszakomnak tartom. Az volt az én időm! :cry:;)

 

Egyetértek. Amikor néztem a torkomban dobogott a szívem. Régi szép idők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Talán, talán nem. Tippre nem. Az ep3 és az ep9 bemutatója között majdnem 15 év a különbség, azóta rengeteg dolog változott mind a nagyvilágban, mind az SW terén. Más érában jelent meg az ep3, más felvezetés volt előtte. Ráadásul, akkor a Lucasfilm George Lucasé volt, Kathleen Kennedy még vagy hét évig a közelében sem járt a cégnek, szóval akár azt is mondhatjuk, hogy egy teljesen más társaságként létezett, aminek semmi köze nem volt se a mostani Lucasfilmhez, a Disney-hez meg aztán pláne nem. Szóval az ep3 és az ep9 ideje annyira, de annyira más, hogy nagyjából azt is nézhetnék, hogy milyen volt az ep6 fogadtatása, vagy az Aliené, vagy az első Doctor Who epizódé, azzal sem lennének előbbre. Szóval így, pár száz kilométerrel arrébb, a Disney és a Lucasfilm ügyeit nem ismerve én azt mondom, totál lesz*rják azt, hogy majdnem 15 évvel ezelőtt hogyan fogadták az ep3-at, amit még teljesen más emberek csináltak, más érában, más elképzelésekkel, más elvárásokkal és szokásokkal szemben. Én ezt tenném.

A Disney-nek és a Lucasfilmnek jobb viszonyítási alapot adnak az új filmek, az ep7-8, a Solo és a Rogue One.

Én nem ismerve a Disney-t, úgy tippelem, hogy vettetek pillantást a korábbi filmek bevételeire. Még az is lehet, hogy azért akarták annyira kiszolgálni elsősorban a klasszikus trilógia rajongóinak igényét, mert attól féltek, hogy az új filmeknél is lesz olyan visszaesés, mint ami A klónok támadásánál volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7. résznél az volt a baj sokaknak, hogy nagyon hasonló a 4.-hez. Elmentek egy totál új irányba a 8.-al, erre meg az nem tetszett sokaknak, 9. meg afféle biztonsági játék lett így. Érdekes mód a Rogue One viszont nagyjából mindenkinek tetszik :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

"Ennek van ugyanis hírértéke, hogy úgy mondjam" = kárörvendeni másokon egyszerűbb és sokkal élvezetesebb. :P 

Nem, ez burkoltan annyit tesz, hogy ritkábban tévedsz, mint amennyiszer igazad van. :P Csak mondom. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

Nem, ez burkoltan annyit tesz, hogy ritkábban tévedsz, mint amennyiszer igazad van. :P Csak mondom. :P 

Én is erre gondoltam, de ha én írom le, az egoista hencegés lett volna, szóval el kellett érjem, hogy más írja le, és szerényen azt mondhassák, hogy köszi. :D

evil revenge of the sith GIF by Star Wars

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 07. 10. - 15:21, Brodie írta:

baromira nem élvezem azt sem, hogy én vagyok itt a falu bolondja, csak mert kiszólok a kórusból, de egyelőre még nem tudom megállni, hogy szó nélkül hagyjam, de természetesen ez sem tart örökké. És akkor még felhozhatnám azt is, hogy sokszor itt az van lehurrogva, aki az esemény bekövetkezése után is tartja az addigi véleményét, amiben előtte teljes egyetértés volt, hogy ez hülyeség/szarság.

Ne húzd fel magad, nem ér annyit.

"JJ. Abrams úr? Nagyon nagy megtiszteltetés hogy ön itt fórumozik."
Én az ilyen trollok miatt nem írok szívesen. Teljesen korrekt volt amit írtál, hidd el vagyunk páran akik ugyanezt gondolják.

 

2020. 07. 14. - 14:07, Dzséjt írta:

...az ep4-6-tal ellentétben az ep7-9-nek meg kellett küzdenie 30+ évnyi elvárással és 6 másik film árnyékával. A három trilógia közül az ep7-9 indult a legnagyobb hátránnyal, és szerintem akármilyen filmeket kapunk, akármilyen erényei vagy hibái vannak, ebből ez a trilógia vagy sehogy, vagy nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon nehezen jöhetett volna ki abszolút győztesen.

Amit mondasz az bizonyos szempontból igaz. De csak bizonyos szempontból.

A legjobb ellenpélda a Mandalorian és részben a Rouge One.

 

Senki nem kényszerítette a Disney-t hogy a Skywalker vonalat vigye tovább azt meg főleg nem hogy ugyanarra a setupra építve amit az 1-6 vitt. Már az elején tudhatták hogy bármit tesznek itt nem lesz abszolút győzelem, mert egy már megszületett gyereket akartak újra megszülni. Összességében az új trilógia legjobb metaforája Palpatine az EP9-ben. Egy reanimált zombi jött létre, ami külsőleg talán hasonlít az eredetire, de mállik le róla minden. Mivel a paradigmaváltást túl kockázatosnak ítélték a Disney közgazdászai, így kockázat vállalás nélkül SOHA nem is számíthattak abszolút győzelemre.

Ne az embereket hibáztassuk.

 

De abban igazat adok neked, hogy vékony mezsgyén jár aki ugyanarról az alapról akar valamit folytatni. Bármennyire is kitűnő egy sztori, más a nézőpont, az emberek nem fogják megbocsájtani ha bármi módon "meggyalázzák" a tébolyult rajongásuk aranyba öntött bálványait. Ezt bizonyítja a Last Jedi, és egy mostani példával élve a Last of Us második része is ami szintén óriási balhét kavart maga körül.

 

9 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Érdekes mód a Rogue One viszont nagyjából mindenkinek tetszik :D 

Számomra egyértelmű miért. Ott megvolt ugyan a nosztalgia faktor, de nem gondolták tovább / formálták át az aranyba öntött (értsd STATIKUS) main karakter bálványokat, hanem új karaktereket szedtek elő: akiket / akiknek a képességeit még összehasonlítani sem akartak a bálványokkal, illetve nem akarták überelni a meglévő lore elemeit bolygópusztító csillagrombolókkal, meg galaxisnyi flottákat elpusztító sith villámokkal, hanem árnyaltabb alapra helyezték a jó és rossz fogalmát, és inkább a világ mélységét bővítették.

Mivel a setup egy része korrelál az előzőekkel, ezért megvolt a kellemes SW borzongás és a nosztalgia faktor, de minden más bátor újítás volt. A Rouge One kiegészítette a lore-t, más nézőpontba tette, nem pedig túl akarta licitálni.

Szerkesztve: - Mestal
  • Nem értek egyet 1
  • Zavaros 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Zsivány Egyes sikerénél az is eszembe jutott, hogy manapság a szürkébe tolt sztorik menők. Meg azok is, melyekben sok a szereplő halál. Akkor lehet, hogy a jövőben a SW filmeket áttolják szürkébe? Sötétebb lesz a hangulat? Lehetséges, hogy a cukiságfaktorból lejjebb vesznek, vagy megszüntetik csak azért, hogy a véres szájúaknak megfeleljenek? Én nem szeretném ha nem raknának be az új filmekbe evokokhoz, Jar Jarokhoz hasonló kedvesebb teremtményeket. Szegényebb lenen nélkülük ez az univerzum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor most már beszélhetünk tovább a jövőről a múlt helyett. 

Én a SW jövőjét továbbra is a múltjában keresném. Nekem az I-VI epizód maga volt  a jövő. A VII-IX epizód pedig a jövő jövője. Ezért nem rajongtam soha anno a Legacy képregényekért sem. Más kor. Más technológia. Más karakterek. Olyan mintha  emlékeztetne a SW-ra, valami SW féleség, valami felhígított dolog, és nem az igazi. Engem ez hidegen hagyott. Életerős, hatalma teljében lévő Vader és Palpatine kell. Birodalom minden mennyiségben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pár könyvet megérne a közvetlen post ep9 időszak is. Mondjuk egy Rey trilógia, Karr-al  akitől akár tanulhatna is ha a történetét folytatnák. Utánna ugorhatnak előre.

36 perccel korábban, A pécsi írta:

Életerős, hatalma teljében lévő Vader és Palpatine kell. Birodalom minden mennyiségben. 

Róluk szól a kilenc film, meg egy tonnányi könyv és képregény, szerintem a Birodalmat már jócskán túlhasználták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Brodie írta:

Valóban ennyi lenne a Star Wars?

Mestalnak igen. Vajon honnan került elő?  Lassan egy éve eltünt. Előjön a csatornából provokálni aztán én vagyok a troll aki 15 éve irogat ide. Irnék többet is, meg csúnyábbat is, de akkor kitiltannak.

Mestal: Komolyan kifizetem az éves söradagodat ha örökre eltünsz innen. Provokálsz, nagyképü vagy(mögöttes tudás nélkül), ehhez a közösséghez semmi közöd sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott valami meredek és teljesen elméleti szinten beszélnék róla, mert nehezen vagy egyáltalán nem kivitelezhetőnek gondolom magam is a színészek miatt, de kellene egy prequel a sequelnek vagy már inkább ezzel kellett volna kezdeni, mert szerintem sokaknak az (is) a bajuk az új trilógiával, hogy az EP 6-ban látszólag révbe érő hőseikkel úgy találkoztak legközelebb, hogy mindegyik le van pukkanva - Han ünnepelt hősből ismét egy csempész, Leia a Lázadás vezető alakja most egy maroknyi embert vezet és a galaxis vezetése nem nagyon támogatja, Luke meg belecsömörlött a Jediségbe - és nagyon minimálisat kapunk abból, hogy mi vezetett ahhoz, hogy ők most ott tartanak ahol. Tehát a fikcióm az lenne, hogy az első részben lenne valami bolygó szintű konfliktus (aminek nem is kell kapcsolódnia a (leendő) háttérben lévő fenyegetésben, mint pl. az EP I. esetében), ebben megkapnák azt amit nagyon sokan szívesen látnának Luke Skywalker Jedi mestert (meg a többieket is) amikor a csúcson volt, kutatott az Erő és Jedi lovag képzés mikéntje után illetve már tanítványai is lennének, aztán a második részben láthatnánk ahogy Snoke megkörnyékezi Ben-t, a másik szálnak tökéletes lehetne a Vérvonal sztorija, a harmadik résznek pedig lehetne ugyanolyan negatív végkicsengése, mint a RotS-nak Ben áttér a Sötét oldalra, elpusztítja a Jedi akadémiát és csatlakozik az Első Rendhez, Luke elbujdosik, Leia teljesen kikerül a galaktikus politikából + szétmennek Hannal aki ahogy tudjuk csempésznek áll ismét. És erre az alapra jobban emészthetőek lennének az ST történései.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm, érdekes elképzelés. Sebastian Stan még hasonlít is Mark Hamillre, egy fiatalabb, 30 -as éveiben járó Luke Skywalkert simán eltudna játszani. :)

 

Én is felvetnék egy ilyen lehetőséget, mégpedig egy animációs sorozat formájában. Corey és Noah úgy tudják, hogy jelenleg nincs tervben egy Luke -ra és a Jedi Rendjére koncentráló animációs sorozat. Node, én talán találtam egy megfelelő koncepciót:

Időtartam: 21 - 28 ABY

- Azt tudjuk, hogy amikor végetért a háború a Jakkui csatával és Ben Solo megszületett, rá tíz évre (15 ABY) Luke a szárnyai alá vette, illetve Rey is megszületett.

- 6 évvel később (21 ABY) Ochi megölte Rey szüleit, Rey a Jakkun marad és Luke elkezd kutatni a feltörekvő sötét oldal után, ami miatt Landoval a Passanán köt ki és a nyom végül kihuny.

- A sorozat kezdhetne azzal, hogy ezt az eseményt bemutatja. Valami miatt Luke megérzi, hogy a sötét oldal újra erőre kapott így nyomozásba kezd. Látnánk az első évadban - talán legyen csak az évad első fele - a nyomozása eredményét: a Passana előtti dolgait és ahogyan végetért a dolog. Eközben Ben képzése is történne, megismernénk azokat a diákokat még jobban, akik a The Rise of Kylo Ren képregényben szerepeltek.

- A sorozat 7 évet mesélne el, persze lehetnek időugrások. Egy 5-6 évados sorozatban eltudnák mesélni, hogy Snoke hogyan került képbe, hogyan kezdte el megfertőzni Ben Solot, Snoke kapcsán még az Első Rend is szóba jöhet. Mi a helyzet ekkortájt?

- A sorozat vége nyugodtan adaptálhatná, vagy sokkal inkább továbbfűzné a Bloodline és a The Rise of Kylo Ren történeteket: mi történt, miután Leia megalapította az Ellenállást? Mit tett Luke, miután túlélte a temploma elpusztítását? Hogyan jött képbe a Bloodline eseményei után az Első Rend?

 

Lenne itt történet, ha ügyesek és találékonyak, akkor jól ellennénk. Remélem valamikor egy ilyen is érkezik. Túl csend van ekörül. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.