Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Tervezitek megnézni a SAGA -t a hetedik rész előtt? :) Én már beterveztem egy olyat, amilyen még sose volt, ugyanis egyben megnézem az egészet: EPI-II-TCW-III-IV-V-VI. A Rebels -t csak azért hagyom ki, mert még nincs befejezve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tervezitek megnézni a SAGA -t a hetedik rész előtt? :) Én már beterveztem egy olyat, amilyen még sose volt, ugyanis egyben megnézem az egészet: EPI-II-TCW-III-IV-V-VI. A Rebels -t csak azért hagyom ki, mert még nincs befejezve. :)

Én mindenképp.

Amúgy is minden évben tolok egy SW-maratont, amiben a 6 film alap, de egy ideje a TCW is porondon van. A Rebels nem tudom hol fog majd tartani, de ha lesz valamiféle jól definiált mérföldkő, akkor odáig azt is újranézem majd a sorban.

 

Az más kérdés, hogy ez alighanem nyárra datálódik majd, mert az évvégi időszak mindig nagyon zsúfolt. Egyelőre azt se tudom még, hogy az új filmet hogyan tudom majd beilleszteni a programba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tervezitek megnézni a SAGA -t a hetedik rész előtt? :) Én már beterveztem egy olyat, amilyen még sose volt, ugyanis egyben megnézem az egészet: EPI-II-TCW-III-IV-V-VI. A Rebels -t csak azért hagyom ki, mert még nincs befejezve. :)

Szép terv. :) Nekem kicsit ambíciózus lenne szó szerint egymás után megnézni őket, de egy egész évre elosztva megvalósítható. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg csak a filmek voltak, addig 3 napon belül mindig megoldottam az újranézést. A TCW elég erőteljesen nyújt a dolgon, gyakorlatilag már a sorozat közepén nem emlékszem részletesen az elejére. :) Most még bejön a Rebels is, aztán új trilógia, spin-off-ok, minden lesz itt. Lehet, hogy a majdani gyerekemnek már egy hónapba se fog beleférni egy SW-maraton, még ha ráér se. Irigylésre méltó helyzet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a terv már bennem is régen megfogant, a filmeket biztosan megnézem majd a hetedik rész bemutatója előtt, a TCW-ben nem vagyok biztos, hogy beékelem közéjük az egy cseppet nehezebb feladat, de ki tudja mit hoz a jövő és az egyre közeledő hetedik rész. Az biztos, ha a TCW-t is megejtem azt csak is kronológiai sorrendben teszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Ha kicsit idősebben és már értőbb szemmel nézik majd az alkotásokat, akkor lehet érdekes kérdés a sorrend.

Akkor meg már úgyis mindegy lesz, ezt tapasztalatból mondom. Én is öt körül lehettem, mikor elkezdtem Star Warst nézni, és mire már többet felfogtam a csatákon, űrhajókon, fénykardpárbajokon kívül, a sorrend már nem is érdekelt. Úgy tudtam, hogy Darth Vader Luke apja, mintha a saját apám lenne. :D Bár azt a nem elhanyagolható tényt azért hozzá kell tennem, hogy se öt éves koromban, se évekkel később, amikor már felfogtam a sztorit, csak három film volt, nem hat plusz két sorozat. :) De szerintem a mostani fiatalok is így lesznek ezzel. Számukra Ahsoka, mint Fulcrum ugyanolyan természetes lesz, mint, hogy Darth Sidious Palpatine, Darth Maul túlélte az ep1-et, Vader pedig Luke apja. És ki tudja még, mi lesz az ep7-8-9-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ilyen korban még csak az a lényeg, hogy beszippantsa őket a SW világa és így rajongókká válhassanak. Ilyenkor még szinte mindegy mit és milyen sorrendben látnak, mert úgyse fog egy átfogó kép kialakulni bennük. Ha felkelti az érdeklődésüket az univerzum, akkor az elég is. Ha kicsit idősebben és már értőbb szemmel nézik majd az alkotásokat, akkor lehet érdekes kérdés a sorrend.

Így van. A sorrendiség nem égbekiáltó igény. Mi is jól megvoltunk a önmagában a 4-5-6-tal.

A Rebels is megvan a saját lábán is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a filmek közötti felfokozott várakozás emlékét én nem cserélném el. Vagy azt, hogy milyen borzongatóan jó érzés volt ronggyá nézni VHS-en az eredeti trilógiát. :) Persze az új generációnak meg az lesz az igazi és hamisíthatatlan, amit ők tapasztalnak először a franchise kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a filmek közötti felfokozott várakozás emlékét én nem cserélném el. Vagy azt, hogy milyen borzongatóan jó érzés volt ronggyá nézni VHS-en az eredeti trilógiát. :) Persze az új generációnak meg az lesz az igazi és hamisíthatatlan, amit ők tapasztalnak először a franchise kapcsán.

Ez is igaz, de nekik nincs más választásuk. Talán a 8-at vgy a 9-et nézhetik majd először moziban.

Az otthoni hangulat is jó nosztalgia alapot tud szolgálni a egy film szeretetéhez. Gondolok itt esetemben a régi trilógiára, vagy akár más filmekre.(Krokodil Dundee, Predator stb)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mit fogsz szólni majd ahhoz a pillanathoz, csoli, amikor csemetéd valamelyike vagy mindegyike regisztrál a fórumra? :)

Huh, milyen lenne már, ha évek (évtizedek) múlva már a gyerekeink beszélgetnének itt az SW-ről. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiütnénk náluk a jófejségi szintet :D

 

Erről jut eszembe, hogy épp ellenkezőleg is reagálhatnak, a kamaszkori dac és ellenszegülés nyomán gondolhatják: "Háh ez az ősöknek tetszik akkor nekem nem, micsoda hülyeség"

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ezt alapvetően nem hiszem el, egyébként meg ez esetben mindjárt kezdték volna a TCW Legendákban kerülésével, ha ez lett volna a cél, mégsem tették. Komplett marhaság.

 

 

Való igaz, hogy az új film kapcsán hangsúlyosabb az OT előtérbe tolása (ami azért jogos, hiszen az új filmek inkább ahhoz kapcsolódnak,meg persze a készítők személyes ízlése is oda húz, de ki tudja, hogy a 8-9. rész rendezői/forgatókönyvírói esetleg mit visznek bele az előzményekből, vagy teljesen újdonságként), de pl. a digitális kiadás előzetesei, az új BD-kiadások, a hivatalos honlap és FB-oldal tartalma, a Youtube-os toplista-videók, amiket a Lucasfilm csapata tesz ki, nem arra utal, hogy feledtetni próbálnák az előzményeket. Ott is mindig vannak, akik jönnek a "prequel - szóval nem lézezik", "csak három rész van, nem tudom mi ez" jellegű kommentekkel, de a hivatalos kommunikációban azért az nem jön le, hogy átmosás folyna.

Inkább az indexes, meg pár hasonló hozzáállású oldal írói, akik kb kereszteshadjáratot folytatnak az előzmények és a felújítások ellen hozzák ki mindenből azt, hogy az új vezetés el akarja tüntetni az előzményeket. Az elmúlt három év viszont nem ezt mutatja.

 

 

Most jön a Rebels második évada aminek az egyik fontos szereplője Ahsoka. Ez az agymosás teoria kb. akkora zöldség mint a prequel utálók teoriái ("csak a pénzért készült!").

 

 

Na meg azt a három "jómadarat" sem hoznák vissza az új évadba ha annyira feledtetni próbálnák a PT-t + ott a Kanan képregény.

 

Örülnék neki, ha nektek lenne igazatok. De én is pont ezeket vetettem fel neki és mindenre talált választ. Szerinte ezek a dolgok, Ahsoka jelenléte, a képregénykebeli utalások, A Klónok Háborúja kánonban tartása...stb mind része az "átnevelési" stratégiának. Szerinte lesz egy olyan időszak, amiben az előzményes elemeket még adják, de egy idő után el fog múlni. Szerinte ez csak azért van, hogy a második generációs rajongótábort is megnyerjék. Az elmélete szerint az utalások a jövőben fokozatosan csökkenni fognak, sőt, szerinte lesz időpont amikor a Disneysek ezt mondják majd: az előzmények mostantól tabu, nem lehet még utalni se rájuk, tilos lesz történeteket alkotni, és csak a Birodalom idejében, illetve a folytatás és klasszikus trilógia érájában fognak mozogni. Az elmélete azért is riasztó, mert ha neki lenne igaza, akkor nem lesznek soha Old Rpublic sztorik, vagy olyan regények sem, melyek az előzmény trilógia idejében játszódnak. Szerinte ékes bizonyítéka a dolgoknak, hogy a Disney nem folytatta a Klónok Háborúját, a Marvel pedig nem hajlandó a Sithek bosszúja előtti dolgokkal foglalkozni. Hiába mondtam neki, hogy a Story Group szerint előbb utóbb lehet majd számítani Old Republic-os történetekre is, így talán lesznek más korszakokban játszódó történetek is, úgy értékelte, hogy ez kamu, és kitartott e mellett a "fokozatos hátraarc az előzmények világától", valamint a másodgenerációsok "átnevelése" mellett. Mondjuk sikerült is jól felidegesítenie, és nagyon remélyem, hogy nem lesz igaza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiről is van szó?

 

Közben megtaláltam.

 

Erről most eszembe jutott az egyik ismerősöm elmélete, mi szerint a Disney a jövőben "át fogja mosni" az előzmény trilógia és a Klónok Háborúja sorozat kedvelőinek agyát, hogy jobban szeressék az eredeti trilógiát, a folytatás trilógiát és a Birodalom idejét, valamint határolódjanak el az előzmények világától. Ez is eléggé felidegesített.

 

Üzenem az ismerősödnek, hogy a rajongók nem droidok, hogy az agyukat csak úgy ki lehessen törölni. Amint a Disney ilyesmivel próbálkozik, én tuti szanálom ezt az egész új érát! Nem érdekel semmiféle olyan szórakoztató termék, ami erőszakot akar alkalmazni a rajongóin. Nekem ne mondja meg senki, hogy mit szeressek és mit ne. Inkább ki kellene szolgálni az igényt az előzmény trilógiára és nem elfojtani azt. Abban is pénz van. Most az, hogy van pár barom a neten akik tele f*ssák az oldalakat a hülyeségükkel, nem mérvadó.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi lennék azokra a válaszokra, mert ez a teória élből baromság, szóval gondolom a válaszai is ennyire lehetnek értelmesek.

 

Ennek örülök. Egyébként egyetértek.

 

Kiről is van szó?

 

Közben megtaláltam.

 

 

 

Üzenem az ismerősödnek, hogy a rajongók nem droidok, hogy az agyukat csak úgy ki lehessen törölni. Amint a Disney ilyesmivel próbálkozik, én tuti szanálom ezt az egész új érát! Nem érdekel semmiféle olyan szórakoztató termék, ami erőszakot akar alkalmazni a rajongóin. Nekem ne mondja meg senki, hogy mit szeressek és mit ne. Inkább ki kellene szolgálni az igényt az előzmény trilógiára és nem elfojtani azt. Abban is pénz van. Most az, hogy van pár barom a neten akik tele f*ssák az oldalakat a hülyeségükkel, nem mérvadó.

 

 

Szívből egyetértek. Tökéletesen így gondolom így is. Csak már nagyon felidegesítenek, ha ilyeneket mondanak, vagy írnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.