Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az Antilles sűrű név a galaxisban. :) Olyan mint nálunk a Tóth vagy a Kovács. :D 

Ma is tanultam valamit. :) Én totálisan biztos voltam benne, hogy a film végén az a fiatal Wedge.

Most utánanéztem, és Wedge YE 21-ben született, tehát a ROTS ideje alatt csak 2 éves csecsemő volt, szóval a film végén semmiképpen sem lehetett ő. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
23 perccel korábban, pb69 írta:

de azt is sokan kritizálták, ahogyan Kenobi végül legyőzte tanítványát.

Megalol! Tényleg futottál bele olyanba, aki azt nehezményezte, hogy Obi-Wan lenyomta Vadert? Hát mit vártak ezek? :facepalm: Bár tény, nagy meglepetés lett volna, ha nem így történik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem a módja nem tetszett nekik ahogyan legyőzte. :) 

Pontosan. Az, hogy Obi-Wan magasabban, jobb helyzetben volt, Anakin átugrotta és így vesztette el a végtagjait. Több olyanba is belefutottam, aki ezen fennakadt, mondván csomó ugrabugrálás volt már a párbajok során és soha nem volt senki ilyen hülye, mint Anakin, hogy így pórul járjon. Hiába mondtam, hogy egyrészt azok azért más szituációk voltak, másrészt pont ez az egyik kulcspont az egészben, hogy Obi-Wan már egyszer elsütötte ezt a trükköt, így az is megvan a fejében mit lehet tenni ellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, pb69 írta:

másrészt pont ez az egyik kulcspont az egészben, hogy Obi-Wan már egyszer elsütötte ezt a trükköt, így az is megvan a fejében mit lehet tenni ellene

És ez annyira szép momentum. Mert mutatja, Obi-Wan milyen szépen gyűjti a tapasztalatokat és hasznosítja azokat. Vadert úgy győzte le, hogy kivédett egy trükköt, amit ő alkalmazott korábban Maullal szemben. Aztán Mault úgy gyűri le másodszor is, hogy kivéd egy trükköt, amivel a Sith legyőzte Qui-Gont a szeme láttára. Obi-Wan két alkalommal is úgy győzött le egy Sith-et, hogy egy korábbi Sith elleni párbajban szerzet tapasztalatot fordított győztes szituációvá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Most néztem újra. Azon túl, hogy sokadjára is magàval ragadott, egészen fantasztikus mennyit adott a végéhez a nyolc. Leia de legfőképp Luke esetében is mikor látjuk a csöppnyi csecsemőket és tudjuk, hogy milyen sors vár rájuk... hidegrázós. Amikor Beru karjaiban először nézi meg Luke a naplementét, és eszembe jut az a rögös életút ami immáron legalább olyan mély sikerekkel mint kudarcokkal szegélyeződik, hogy a végén egy hasonló "kettős" naplementével érjen véget... hát nem tagadom, megkönnyeztem. :clap: És ez az egységesség ereje. Mikor a VIII. rész tovább erősíti mondjuk a III-at. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Engem is lenyűgöz még mindig. Sőt! Azt vettem észre, hogy egyre többen értékelik a PT-t és azon belül is ezt a részt. Éppen ma olvasgattam külföldi oldalakon, hogy mennyire jó volt a ROTS. Jó ezeket olvasni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

C-3PO memória törléséről jutott eszembe. Szerintem logikus lépés volt Organa részéről. Thripio annyira szószátyár, hogy így is úgy is elszólta volna magát Anakinról, Padméról. vagy leleplezhette volna Leiát egy véletlen elszólással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
2018. 12. 29. - 18:39, Kenobi tábornok írta:

Engem is lenyűgöz még mindig. Sőt! Azt vettem észre, hogy egyre többen értékelik a PT-t és azon belül is ezt a részt. Éppen ma olvasgattam külföldi oldalakon, hogy mennyire jó volt a ROTS. Jó ezeket olvasni. :)

Igen, mert ma már az a generáció az a rajongóközeget alkotó relatív fiatal réteg, akik anno ezeken a filmeken nőttek fel. Amikor JJ a TFA kapcsán az eredeti filmekhez akart visszanyúlni, valójában ezt nem teljesen realizálta, hogy a rajongóközönség gerince 2015-re már nem az a tömeg volt, akinek anno nem tetszett a TPM. De amiben bízom, hogy majd felnő egy generáció, aki a TLJ-re is úgy fog tekinteni, mint a mostaniak a RotS-ra. Mert a prequel-generáció egy része most ugyanúgy fütyüli ki az új trilógiát (tisztelet a kivételnek), mint anno az ő gyermekkori filmjeiket az eredeti trilógiások (tisztelet a kivételnek), és ez nem igazán gáláns dolog. De legalább sokan szeretik a RO-t, ami azért sok elemében idézi fel a prequeleket, különösképp a RotS-t: pesszimista befejezés, Darth Vader jelenléte, Mustafar, Coruscant, Bail Organa, összeköti a két trilógia látványvilágát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Elkészült a harmadik részről is a cikk, remélem, ez magasabb szintet képvisel, mint a Quarren szint. Bár ebben is kritizáltam pár dolgot, például a drágalátos Anakint, szóval nem biztos. :death: :evil:

Ismét jó írás! Bár én kedvelem Anakint, de nem valami elvakult Skywalker-fan változatot láttam ebből a filmből sem, így nem is kérdés, hogy rengeteg hibát és súlyos bűnt követett el.

Az is tény, hogy a gyerekgyilkosság a legnagyobb vétke.

Ehhez fogható bűn számomra csak az anya/apagyilkosság. 

 

Anakin "megbocsátásával" talán azért megy számomra az ep6 végén, mert sok láttam a jó Anakint is, és tudom, hogy ő tért vissza.

Ezen egyébként már Hayden jelenléte is sokat dob.

 

Nem ismerem az ep9-es spoilereket, így csak egy ötletelős mondat:

Ben Solo viszont a befejezésben csinálhat akármit, neki biztos, hogy nem tudnék megbocsátani. Mivel nem láttam a korábbi jó embert, akiről Lor San Tekka beszélt.

Ráadásul többek között a saját apját is megölte. Ki követ el ilyet??

És az is hatalmas érzelmi többlet, hogy az egyik kedvenc karakteremet ölte meg, akit évtizedek óta ismerek. Nem egy statiszta kisgyereket, akinek még csak nem is láttam a halálát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 10. - 14:13, Dzséjt írta:

Elkészült a harmadik részről is a cikk, remélem, ez magasabb szintet képvisel, mint a Quarren szint. Bár ebben is kritizáltam pár dolgot, például a drágalátos Anakint, szóval nem biztos. :death: :evil:

Már akkor is 10/10-es lenne, ha nem írtad volna bele a teóriámat a maszkról. Így csillagos 10-es. :) Nagyon jó lett! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

4k verziót most tudtam le. Csodálatos ez a film. Ha a Baljós Árnyaktól oda és vissza voltam, itt egyenesen mentális orgazmusom volt végig.  Nekem ez a rész a non-plus-ultra a Star Wars filmek között, nem kérdés, hogy a dráma miatt. Dráma az egész film és nincs pozitív kicsengése, csak egy pislákoló reménysugár a tatuini ikernapok alatt.

A film vitathatatlan két főhőse Anakin és Obi-Wan. Számomra egyértelmű, hogy Anakin az erősebb minden téren, kivéve egyet: Kenobi remek helyzetfelismeréssel rendelkezik és ezért tudja legyőzni Anakint. A küzdelem a film csúcspontja, a jedi és a sith a két antagonista, ami végső soron nem más, mint testvér harc. A két legenda, 20 évig voltak jóban-rosszban egymás mellett, ismerték egymás gondolatait, azt is, amit soha sem mondtak ki egymás előtt. Ezért tudott Kenobi Anakin és Padmé kapcsolatáról, gyermekéről. Obi-Wan figyelt tanítványára, óvta, tanácsokkal látta el, mégsem ment vele semmire sem, mert Anakin túl önző és önfejű volt és az öreg Palpatine, minden sithek ősatyja, a furfangos malterkeverő addig kavarta a szálakat, amíg sikerült elbolondítania a jedik talán valaha élt legtehetségesebbjét. Rájátszott a gyengéjére, a félelmeire, felbujtotta az övéi elpusztítására és gyerekgyilkosságra. Számomra ez utóbbi akkor is akkora bűn, hogy ha rajtam múlik, sohasem kapta volna meg a legnagyobb ajándékot, a halhatatlanságot. Tragédiába torkollott az élete és valóban nem vette észre, hogy amit szeretett volna, az már meg volt neki: gyönyörű feleség, biztos munkahely, ahol megbecsülik és utánpótlásnak két poronty. Sajnálom, hogy nem használta az eszét, kért tanácsot Kenobitól vagy hallgatott Padméra.

Palpatine meg köszöni szépen a lehetőséget és élt is vele, majd ezzel párhuzamosan, ha már ott volt, a teljhatalmat is megszerezte. Azt az ártatlan pofát, amit a színházban vágott, tanítani kellene. Lelki füleimben hallottam is Korda Gyuri bácsi hangját: "Klárikám, megadta!" Az biztos, hogy póker játékosnak briliáns lett volna a jó Darth Sidious. 

Ikonikus jelentetek a filmben: Anakin bevonulása a jedi templomba az 501-es légió élén, Padmé és Anakin egymást nézik a távolból, Kenobi: "hello there" köszönése Grievousnak, Yoda szuper közeli arca párbaj közben. Ez a 4k még így is nagyon szép. A zene sem rossz, de az hogy is lenne az? 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A tegnapi 15 éves jubileum kapcsán jó volt visszagondolni arra, mennyire dinamitként robbant bele az életembe a Star Wars ismét ezzel a filmmel, ami megdöbbentő volt számomra is. Óriási élmény volt látni, hogy köti össze Lucas az előzményeket a klasszikus trilógiával, hogy lesz koherens a történet, amelyet az előző két filmből, az Ep1-ből és az Ep2-ből még nem tudtam igazán átérezni. 

Aztán ez a film jött, látott és győzött. Utólag értelmet adott sok mindennek, amelyek jelentőségét az előző filmekben még nem igazán értettem, ezek közül legelsőképpen a szerelmi szálnak, amit – ismerve Darth Vadert – nagyon nehezen fogadtam el azelőtt. Ez a film azonban véglegesen meggyőzött arról, hogy milyen mély érzelmek voltak amögött a mélyben eltemetve, amelyek nélkül Luke nem hozhatta volna vissza apját a Sötét Oldalról. Ez a tragikus szerelmi történet annyira más fénybe helyezte a klasszikus trilógia Darth Vaderét, amelyre nem számítottam, és talán ezért is volt annyira nagy hatással rám.

Anakin karakterét továbbra is az egyik legjobbnak tartom a teljes Saga ismeretében is, azonban ma már kevésbé vagyok irányában elfogult, sokkal jobban elfogadom, hogy a hatalomvágya és a zabolátlan természete legalább annyira okozói az átállásának, mint a sóvárgó szerelme Padmé iránt. A TCW erősen árnyalta a róla bennem élő képet, de részben annak fényében is  látom már másként, ahogyan Ben és Rey kapcsolata alakult az Ep9 végére. Látszik a különbség, hogy mennyire más, amikor valaki az életét adja a másikért, mint ha maga taszítja tébolyában a halálba. Erre nincs mentség.

Ez azonban a film értékeiből semmit nem von le, ugyanolyan nagy élmény minden alkalommal újra látni, mint régen. Legutóbb az Ep9 bemutatója kapcsán láttam, és most is kiragyogott a többi film közül a remek történetvezetéssel, a feszes tempóval, ráadásul csodálatos a zenéje, és tele van nagyszerű jelenetekkel, ahogy azt tegnap épp a kedvenc jelenet topikban is emlegettük. Pár éve írtam a TFA premier kapcsán, hogy előtte a nagyobbik lányommal megnéztük, és akkor jött el a pillanat, hogy ő is átérezte, 16 évesen végre, miről is szól ez a film, mennyire tragikus és megrázó – és télen a TROS kapcsán a kisebbik lányommal is, aki most lett 16 éves, megint átélhettem ezt a rácsodálkozást. Annyira jó érzés, hogy ami nekem ennyire sokat jelent, azt már ők is értékelik és átérzik. :) 

Ha nem annyira nagyszerű az Ep9, mint amennyire az, akkor még ma is az Ep3 lenne a kedvenc SW filmem, hiszen imádom minden percét ma is. De mivel az Ep9 olyan finálét tudott nyújtani, amelyet nehéz lenne überelni érzelmekben, nagyon nagymértékben köszönhetően a csodálatos színészi alakításoknak, lecsúszott a második helyre. De ezzel együtt is megmaradt a legmaradandóbb filmélményemnek, amikor 15 évvel ezelőtt bementem úgy a moziba, hogy letudjam az utolsó előzményfilmet is a teljesség kedvéért, és úgy jöttem ki, mint akit megbabonáztak - erre mindig emlékezni fogok. Azóta is csodálatos filmnek tartom, amin nem fog az idő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam továbbra is ez a film váltja ki a legtöbb érzelmet. Ez az elmúlt 15 évben szemernyit sem halványodott. Újra és újra borzongva átérzem Anakin tragédiáját, iszonyodom Palpatine manipulációjától és gyászolom a Jediket (az Order 66 nálam Plo Koon előrebukó feje), a klónokat (a TCW után pláne), Padmét és a Galaxis népét, akik bár most fellélegzenek, hogy  a háborúnak vége, de el sem képzelhetik, milyen rémuralom vár rájuk a következő évtizedben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Pildi írta:

nagyon nagymértékben köszönhetően a csodálatos színészi alakításoknak

Erről jut eszembe, hogy Hayden mennyire pórul járt a PT fikaáradattal, aminek nagyrészt Anakin karaktere állt az epicentrumában. A 2-ben sokaknál kiverte a biztosítékot, pedig szerintem a szerepét jól hozta már ott is, csak sok süle nem tudta megemészteni, hogy ez a szerep. A 3-ban viszont már szerintem egyenesen zseniális volt. Nem sok filmben láttam amúgy, így nem tudom megítélni mennyire tehetséges, lehet, hogy csak pont ez a szerep feküdt neki ennyire, de véleményem szerint nagyon komolyat játszott. Pedig azért nem nyeretlen kétévesek közt (Natalie Portman, Ewan McGregor, Samuel L Jackson, Ian McDiarmid) kellett kulcsszerepet játszania a vásznon, de megugrotta.

 

Érdekes, hogy egyelőre Adam Driver lényegesen jobb helyzetben van, pedig hasonló a helyzete, Ő is még viszonylag ismeretlenül került a franchise egyik főszerepébe, de a ST is van annyira megosztó, mint a PT volt, illetve Kylo karakterét is rengeteg éles kritika érte, a mai napig őt utálják leginkább az "új" SW-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, pb69 írta:

Kylo karakterét is rengeteg éles kritika érte, a mai napig őt utálják leginkább az "új" SW-ban.

Szerintem össze se hasonlítható Haydennel. Driver-ről én eddig csak jókat olvastam a filmek kapcsán.

 

Hayden direkt erre a szerepre választotta ki Lucas. Szerepelt előtte egy sorozatban, amiben afféle "szakadár" tini rossz fiút játszott. Én anno néztem is, nagyon jó volt benne. Asszem Erdei iskola volt a címe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.