Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Skywalker mester, nagyon sokan vannak, mit csináljunk?

 

És nem tudtam napirendre térni afelett, hogy először hívták mesternek. Szép kis hála. :x

 

Ez az a rész amikor Anakin végképp elvágja magát nállam :x .Egy ember megmentéséért százakat mészárol le és ezért később Padmétól elvárja,hogy megköszönje neki. :x Sokan azt mondják,hogy ezért már nem tudnak Anakinnak megbocsátani a ROTJ végén.Én nem hiszem,hogy meg kellene neki bocsátani :33: ,Én legalábbis soha nem gondoltam erre.Megtette a dolgát vagy a "kötelességét" és ennyi.Azt a rengeteg gyilkolászást és terrorizálást nem lehet egy cselekedettel semmissé tenni még akkor sem ha az a legnagyobb gonosz elpusztítása. :33:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a rengeteg gyilkolászást és terrorizálást nem lehet egy cselekedettel semmissé tenni még akkor sem ha az a legnagyobb gonosz elpusztítása. :33:

 

Egyet kell értsek.

Közben tudom, ha senki sem bocsát meg neki, sosem pusztította volna el a Sithet, ez is része volt a galaktikus tervnek. Ha neki meg tud valaki bocsátani, akkor van fény és szeretet még. Mert az igaz szeretet, feltétel nélkül való. Erre csak Luke volt képes. Hát igen. :roll:

Luke azóta még nagyobb a szememben, mint régen. :)

Még Obi-Wannál is Jedibbnek érzem szívben. Született Jedi. :)

Az egyetlen, aki rátalál az ösvényre, amire Qui-gon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha neki meg tud valaki bocsátani, akkor van fény és szeretet még. Mert az igaz szeretet, feltétel nélkül való. Erre csak Luke volt képes. Hát igen. :roll:  

Luke azóta még nagyobb a szememben, mint régen.  :)  

Még Obi-Wannál is  Jedibbnek érzem szívben. Született Jedi. :)  

Az egyetlen, aki rátalál az ösvényre, amire Qui-gon...

 

Talán Luke örökölte Padmétól a legnagyobb kincsét a tisztaságát és a jóságát:39: Mikor nekimegy Vadernek a birodalomban akkor se látszik rajta annyi gyűlölet mint Leiaban :x mikor Vaderről van szó.És Obinak nem kicsi dezsavuja lehet mikor Luke azt mondja neki,hogy van még benne jó.Ezt Padmetól is hallotta. :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap újfent megnéztem a filmet. Az első húsz perce nálam az SW filmek legjobbika! Hihetetlen intenzív, és megunhatatlan. Az űrharc, Grievous feltünése, Dooku likvidálása és a kényszerleszállás.....hát kérem...mit lehet erre mondani? Klasszikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy elsuhannak a romboló felszínétől pár méterre majd alábuknak pajzs fel és meglátjuk azt a hatalmas kavalkádot;tényleg lenyűgöző :41: Engem a kullancsdroidok se zavarnak.Arra gondolok,hogy a torpedók nem a Jedivadászokat üldözik hanem túlmennek rajtuk majd felrobbanva tucatnyi kullancs "esik" Obiékra. :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos szerintem überelte azt(bár ezt csak halkan jegyzem meg) :wink:

 

Legalábbis egy szinten van vele. :wink: Egyébként nálam az EPIII-as csata a nyerő. :roll:

Nálam csak azért nem űberelte, mert rövid. Az ep6-é hosszabb.

A két Jedi vadász nem lő le senkit, csak a pajzsbigyuszt Anakin, meg a kullancsokat.

Legalább egykeselyűre rálőhettek volna. Obi-Wan még aműúgy sem lőtt le senkit.

Ez a két negatívuma a csatának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit szétnéztem a neten, hogy a nagy adatbázisokban hogyan értékelték a filmet. Hogy érdekesebb legyen a dolog, összehasonlítottam a nyár további nagy filmjeivel.

 

IMDB, RT, Metacritic, Bevétel (USA-Canada)

 

Revenge of the Sith 7.9/10, 82%, 68, $372,222,826 (57nap)

Batman Begins 8.3/10, 83%, 70, $178,746,000 (31nap)

War of the Worlds 6.9/10, 72%, 72, $181,591,000 (17nap)

Fantastic Four 6.1/10, 23%, 40, $83,962,000 (8nap)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az EP6-os csata nem nyűgözött úgy le. Ott mindig inkább a másik szálon zajló események foglalkoztattak. A kullancsdroidokat imádtam, döbbentem, hogy sokan ezen akadtak ki. A hosszúság is pont jó és a kaotikusság is. :?

 

Ja már van az Urániának és az Európának is feliratos kópiája, aminek én szívből örülök :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyet kell értsek Ody-val.Ez az űrcsata minden idők legjobb filmrészlete.Nálam nem csak a Star Wars filmek közül, hanem minden film közül.Minden tetszik benne, a kullancsdroidoktól kezdve a csillagrombolókon át minden.

Szerintem Obi a csata elött megbeszélte Anakinnal, hogy az a cél, hogy épségben bejussanak a Láthatatlan Kézbe.Tehát ne keveredjenek harcba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Ma rájöttem, hogy csupán egyetlen velejéig gonosz ember van az EPIII-ban. Palpatine aka Darth Sidious. Hogy szakadna meg.  :evil:  :twisted:  :vfuckoff:

Ő se velejéig gonosz. Szereti a művészetet, mivel teli van az irodája és a lakása szobrokkal és domborművekkel, meg operába is jár, és életében kétszer emberi érzelmeket is mutat: egyszer a Mustafaron újdonsült tanítványa teste fölött, másodszor meg a II. Halálcsillagon lekezelt tanítványa alatt. :46:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Ahogy "haladok" a korral, egyre jobban rájövök, hogy nem tudom sorrendbe rakni a filmeket.

 

Az első rész fogatversenye ugyanúgy magával ragad, mint a második rész üldözési jelenete. A harmadik rész államcsínyétől ugyanúgy a hideg futkos a hátamon, mint Luke tökéletes találatától. Vader titok felfedése ugyanúgy sokkol, mint Luke villámozása. ÉS akkor még alig említettem valamit. Legjeljebb különböző kategóriákban tudok győztest hirdetni, mint pl.:

 

Legjobb történetvezetés: EpII

Leglendületesebb filmrészlet: EpIV-HCS

Legakciósabb rész: EPIII

Legszívhezszólóbb: EpVI

Legfordulatosabb: EpV

Legmeseszerűbb-legpoénosabb: EpI

LEgjobb űrcsata: EpIII

 

és a többi és a többi:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Within a Minute filmecske után kedvet kaptam hozzá, hogy leírjam saját ep3 változatomat, hogy ha én dönthettem volna hogy lenne néhány dolog. Nem kell egyet érteni, vagy bántani engem, ez csak amolyan eljátszom a gondolattal, tudván úgyse tudok változtatni a dolgokon.

Szóval jöjjön a lokatelli edition. :)

 

Az én ep3-am.

 

A film eleje tökéletes, csak engem zavar, hogy a Jedi-Vadászok nem lőnek le senkit, egyedül Anakin lövi szét a pajzsot, meg majdnem Obi-t, nálam még egy lövés bele férne, hogy valakit lelőjenek.

Dooku-s párbaj néhány mondatos bővítése belefér nálam, hogy kegyelmet ígértek neki.PL

-De hát kegyelmet ígért nekem Kancellár.

-Az arra az esetre szólt ha elenged.

-Öld Meg Anakin!

Anakin tovább vacilál, majd mikor Dooku kinyitná a száját, hogy:

-Dehát ő a...

Palpi: -Öld meg!

Ez még feszültebbé tenné ott a hangulatot, és Dooku is félig elárulta volna sith mesterét.

Legközelebbi dolog ami kicsit zavar, az Grivi mondókája, hogy "Támadásra felkészülni!". Végig támadnak mindenkit, lövik aki mellettük van, minek erre felkészülni. Ők a parancsnoki hajó neki kéne összehangolni a támadást, sjaát maguk menekülési útvonalát, akkor nálam nem fér bele a csata közepén, hogy felkészülni.

Sugárpajzs csapda. Túl egyszerű, nem eredeti. Ahogy Obi mondta, ennyire ostobák ?! Valami más megoldás kellett volna, teszem azt R2 elbarmol valamit, hogy Obinak legyen oka cikizni.

Grivi kardot ragad a handen és csak akkor menekülne, mikor már ketten vannak ellene és sarokba szorult.

 

Ami legjobban zavar a film elején az, hogy nem érzem azt a Hand landolásánál, hogy meghalhatnak, hogy olyan nagy bajnban vannak. Szerintem ennek a copy/paste-os zene a fő oka. Zeneválasztást mindenképpen megváltoztatnám. Az első trailerben nagyon tetszett nekem, az a jelenet, mikor oltják a Handet, ezért betettem volna legalább a háttérbe egy lezuhant Venatort is.

 

Filmmel sokáig nincs több problémám, nekem a politikai szál egyáltalán nem hiányzik, szerintem Bail túl erőltetett benne. Elég ami benne maradt a filmbe és vannak olyan számomra gagyi mondatok, mint "nem akartam őgy beszélni mint egy szeparatista" vagy "Vannak dolgok, amiket mostantól nem kell kimondanunk."

Ellenben Mikor leszállnak Anakin nálam, nem Bailel, hanem JAr Jar-ral(vagy mindkettővel) váltana néhány rövid mondatot. Nekem nagyon hiányzik a kis Gunga.

 

Anakin Palpatine jelenetek tökéletesek, én az Anakinra koncentráló koncepcióval egyetértek, bár ezt egy kicsit megsínyli a zene, de üsse kő. Viszont a Ani féltékeny Obi-ra szál azért nagyon kár. Viszont teljes jelenetet nem érdemel, egy jelenet végére meg nem lehet be tenni, mert milyen apropóból kerülne szóba? Akkor már kéne a politikai szál is.

Elég akkor annyi, hogy a második "álomba" már benne van obi. Onnantól kezdve Anakin gyanakszik, legalábbis a Mustafar platformos beszélgetésből ez jön le nekem az "Obi-Wan miatt?!" félmondat azt mondja, hogy Obira féltékeny, vele van. Nekem ennyi érzékeltetése ennek a szálnak elég.

 

Most biztos sokan nem fognak velem egyetérteni, de nekem például, mikor Anakin-Padmé messziről nézik egymást néma jelenet nem nagyon hiányozna. Túl uncsinak találtam, éppen már vártam a következő eseményeket felesleges időhúzásnak tartottam. HA azt veszem, talán túl banális is, hogy pont egyszerre nézik egymást...

Én azt a vívódást másképp érzékeltettem volna, mondjuk Mace&palpi párbaj közben bevágni, hogy dühöng csapkodja a falat, vagy hasonlók.

 

Innentől a filmmel csap egy icipici gondom van. AZ pedig a Mustafar - Coruscant utazás távja.

Még volt egy olyan kósza ötletem is, hogy Anakin Padménél hagyja R2-t, mert neki már nem kell, és tőle tudnák meg, hogy a Mustafarra készül, mert már be volt programozva a számítógépbe a következő útvonal. Tőle tudja Padmé, hová kell menni, nem Ani mondja meg. De ezt elvetettem, mert felvet még egy felesleges kérdést Anakin előtt, honnan tudja, hol volt... De legalább lehetett volna C-3PO-nak egy értelmes mondata, ami számít a film cselekményét illetően. Lefordítja R2 csipogását Mustafarra.

 

Most jön talán a legnagyobb változtatásom. AnivsObi és PalpivsYoda, nem egy egyidőbe lenne(nem biztos, hogy egy időbe van, de nálam nem úgy lenne összevágva.) hanem egymás után.

Ez egy kicsit megmagyarázná, hogy Padmé nem egy vágás alatt érkezik meg. Elveszne egy kis katartikus élmény ami amiatt van mert a két kardcsata csúcspontja nem egyszerre van.

Annyiban változna a cselekmény, hogy Palpi, nem Yoda harc előtt beszélne Anakinnal, hanem utána. Figyelmeztetné, hogy lehet, hogy feltűnik Obi, és elindulna utána.

Utána ObivsAni.

Anakin fizikai torzulása, nálam kicsit brutálabb lenne. Mondjuk belecsúszna a lávába, és derékig leolvad, de kihúzza magát a fémkezével, mint amit láthattuk. Obi azért is hagyná ott, mert azt hitte teljesen becsúszott.

Volt még egy rajz a korai képekből, lehet, hogy csak rajongói volt, nem tudom.

Ez volt az. Sorry, most nem találtam nagyobbat.

images_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez nekem olyan szinten bejött, hogy egy ilyen jelenet simán lenne. Mondjuk az orvosdroidok leamputálják a teljesen elhalt részeket, és utána Baktába fürösztik.

Régebben, még a Vader ruhát(nem a maszkot) is kezdetlegesebbre akartam, végülis, egyből felkészültek, egy teljes szerkóval? Mondjuk nagyobb panellek, csak egy köpeny.

 

Nálam nem kell Yoda a film végére, nem illik bele a Skywalker családi montázsba. Nálam nem kell elhangoznia Palpi székfoglaló beszédében,. hogy ő a császár (Bocs SimonZ. :o ) Nem kell mindent szájba rágni. Qui-Gon is elég említés szinten.

 

Nem is lett olyan hosszú :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hadd védjem meg a filmet:

 

-Szerintem a Dookus jelenet igy is rendkivül feszült és nagyon is hihető, hogy köpni nyelni nem tud. Másrészt ez a "De hát ő a..." mondatot már elsütötték Zam-nál, aki majdnem elmondja, hogy ki a megbizója csak pont megölik. Ott jó, mert Jangonak fontos, hogy ne mondja ki amit akar, viszont Anakin-nak miért lenne olyan sürgős leölni Dookut, hogy ne mondhassa el, a mondokáját?

 

-Grievous gondolom a mellettük lévő hajó támadására szólit fel. Egyébként a jellemében van valami burkolt komikusság. Láthatóan imád parancsolgatni: mint amikor később Anakinék támadnak és mondja, hogy "Tépjék szét őket" meg "Mindenki a helyére". Mivel harci droidok -föleg a testőrök- nyilván maguktól is védenék Grivit, de az meg szereti hallatni a hangját. Nagyon helyes :)

 

-Az, hogy nem érzed, hogy a Hand támadásánál meghallhatnak nem véletlen. Ez egy kezdeti kellemes, kalandos felütés, ami felvezeti a későbbi tragédiákat. A legfontosabb, hogy láthatjuk egymás mellett harcolni Obit és Anakint barátokként. Ezt a légkört csak Dooku belépője tudja megszakitani, de az ő kiiktatásával vége a fenyegető légkörnek. A halálos veszélyek a film későbbi felében várnak a hősökre. Ez adja meg a film ivét szerintem...

 

-Szerintem fontos, hogy Bail-el vált Anakin pár szót, mert igy Bail karaktere nem a semmiből tünik elő a film közepén. Ez amolyan kis emlékeztető azoknak a nézőknek akik elfelejtették az ep.2-es jelenlétét (nem volt nehéz :o )

 

-"Anakin és Padmé nézi egymást": ebben az egy jelenetben érzékelhető igazán Anakin drámája. Ez a Saga egyik legjobb szekvenciája. Punktum :o:)

 

-Mi a baj azzal, hogy Anakin mondja el, hogy hová megy?

 

-A két fénykard-csata szétválasztáa szerintem se lenne rossz, bár kezdem megszokni :D

 

-Anakin megégése igy is nagyon brutális. Nem tudom miért kéne ezt tovább fokozni, mikor már igy is eléggé kilóg a Saga látványvilágából. A beszurt rajzot én is láttam anno és már akkor se tetszett. Én idegenkedek attól a gondolattól, hogy Vader egyetlen fej meg egy karból álljon :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetlen karból és fejből nem is állhatna, ha tekintetbe vesszük az ember testi felépítését :)

 

A film végi két fénykard párbajt én sem tenném egy időbe. Egyszerűen időben nem igazán jön össze egy-két dolog. Pl. percek alatt lehet elérni a peremvidéki Mustafarra Coruscantról, de erről már máshol is volt szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetlen karból és fejből nem is állhatna, ha tekintetbe vesszük az ember testi felépítését :)

 

A film végi két fénykard párbajt én sem tenném egy időbe. Egyszerűen időben nem igazán jön össze egy-két dolog. Pl. percek alatt lehet elérni a peremvidéki Mustafarra Coruscantról, de erről már máshol is volt szó.

 

Hogy hogy percek alatt lehet odaérni? Ez egyáltalán nem derül ki a filmből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.