Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Mert ennyire bízom meg a saját emlékezőtehetségemben.

Az kevés....

 

Én úgy em,lékszem, hogy Tibur mondta, hogy a making of könyvben az van, hogy Hayden volt a hangja. erről még a régi fórumon írt. De persze lehet, hogy mégse úgy volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülnék, ha így történt volna. Azért mégis csak az öreg az igazi. :)

20 éve van rá, hogy olyanra mélyüljön a hangja, amilyennek a régi részekből ismerjük. :D Szerintem Hayden hangjának enyhe torzítása tökéletes lett volna ennél a jelenetnél.

A filmen James Earl Jones adja a hangját, viszont az előzetesben még Hayden! És szerintem úgy jobb volt, mert jobban érződik az átmenet. (Persze JEJ is remek. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem mindegy, hogy egy 20 éves vagy egy 50 éves Anakin mondja bele a gépbe a szöveget :)

Szerintem meg mindegy, mert egy hang képző szerkezet csak a rezgést fogja érzékelni. :D Én úgy képzelem el mint egy hang modulátort. Az lehet 200 éves is, ugyanolyan hangot fog kiadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy gép generálja a hangot, így nem sokat számít a hangszín szerintem.

Hát, ott a messzi-messzi galaxisban lehet hogy így megy.... kicsiny Földünkön ha kétféle hang megy át ugyanazon a torzításon, akkor abból két eltérő hang lesz. Aki nem hiszi, az hasonlítsa össze a szinkronos Grievous hangját az eredetivel. Matt Wood (nekem úgy tűnt, belehallgatás nélkül) átküldte ugyanazon a torzításon, mint a sajátját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hol van az megírva, hogy csak ugyan azt a torzítást használják 20 évvel később. Ráküldenek más hangmanipulálást és az 50 éves hangból is faragnak 10 évest. Ez olyan, mint egy no name ember hangját is felkeverték James Earl Jones hangjára, és oly jól sikerült, hogy ha nem tudod hol keresd, észre nem veszed.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg mindegy, mert egy hang képző szerkezet csak a rezgést fogja érzékelni. :) Én úgy képzelem el mint egy hang modulátort. Az lehet 200 éves is, ugyanolyan hangot fog kiadni.

Ha így lenne, akkor nem lenne gondunk Vader magyarhangjával. Mert az elkészült magyar hanganyagot simán lefuttatnák ezen a hangképző modulátoron, azt tök mindegy, hogy JEJ, vagy Kránitz Lajos, avagy én...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Igazából ez a rész azért különleges nekem, mert ez volt az első SW epizód, amit láttam. Azelőtt nem ismertem a filmeket. Persze, olyasmiket tudtam, hogy szerepel benne a fekete maszkos Darth Vader, hogy van benne Obi-Wan Kenobi, Jar Jar meg Chewbacca nevű szereplő, na és persze hallottam már az Erőről, meg néhány közismert dologról. Viszont 2005-ig tévedésben éltem. Azt gondoltam, hogy Amidala gonosz, és hogy az új részek valójában a régiek folytatásai...

 

Először nem is akartam megnézni a Sith-ek bosszúját, mert nem láttam a többi epizódot, így nem sokat értettem volna belőle, de a barátnőim mégiscsak elráncigáltak a moziba. Amikor a film utolsó felében Anakin gonosszá vált, gondoltam is magamban, hogy fog visszatalálni a "helyes útra", amikor már alig van hátra valami a filmből? Aztán, amikor rákerült a fekete páncél, rájöttem, hogy itt tényleg nem stimmel valami.

 

Mivel akkoriban már volt netem, és a film felkeltette az érdeklődésemet, kicsit utánajártam a dologoknak. Na akkor esett le minden. El is határoztam, hogy megnézem a folytatásokat. De aztán másfél évig nem jutottam hozzá a filmekhez. Aztán a YouTube-nak hála, meg tudtam nézni részleteket a filmekből. Utána láttam a tévében a Birodalom visszavágot, és a Jedi visszatért, és elolvastam a regényadaptációkat is.

 

Igazából Anakin pálfordulása volt az, ami leginkább felkeltette az érdeklődésemet. Ha nem ezt a részt látom először, valószínűleg most nem lennék SW rajongó, és valami kimaradt volna az életemből.

Szerkesztve: - Milandra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No fene. Szinte mindegyik rész rajongóvá tett valaki közöllünk, de - legalábbis úgy tudom - te vagy az első kis közösségünkben, aki az ep3-mal lett rajongó.

És azóta már sikerült megnézni a többi részt, vagy még mindig nem jött össze?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azóta már sikerült megnézni a többi részt, vagy még mindig nem jött össze?

Az első és a negyedik részt angolul tudtam csak megnézni, egyedül a másodikat nem láttam teljesen, csak részleteket. De remélem, hogy így vagy úgy, de az is összejön!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valóban egyedi történet Milandra! A legjobb résznél kapcsolódtál be az SW univerzumba. :) Az EPIII érdemeiről mindent elmond, hogy új rajongókat nyert meg az SW számára (persze ez a többi részről is elmondható, de az EPIII -ról a leginkább). Íme Te vagy a fórumon az első példa! Engem is érdekelne, hogy alakult a továbbiakban a rajongásod.

 

Van egy topik a fórumon, ahol ezekről írtunk. Szerintem oda beírhatod a történetedet, ha ven kedved! Itt a link: http://www.swsaga.hu/index.php?showtopic=230&st=0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyál[Ody: :)] talán nem döbbentem meg. Sőt! Én hasonlóan lettem rajongó, csak épp az EpII-vel.

 

Engem inkább az döbbentett meg, hogy van olyan rész, amit nem láttál. Nekem első dolgom volt anno a videótékába rohanni.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem inkább az döbbentett meg, hogy van olyan rész, amit nem láttál. Nekem első dolgom volt anno a videótékába rohanni.

Reményeim szerint a közeljövőben ezt a részt is látni fogom. De alapjába véve ismerem a történetet, és az internetnek köszönhetően nagyon sokat láttam már belőle. A fontos történéseket mind láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reményeim szerint a közeljövőben ezt a részt is látni fogom. De alapjába véve ismerem a történetet, és az internetnek köszönhetően nagyon sokat láttam már belőle. A fontos történéseket mind láttam.

Ha így haladsz velünk fogod megnézni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye ezt így nem gondoltad komolyan? :)

Na szép... én mint hobbi író. Egyébként azért van, mert vakon írok, és másfelé néztem éppen, miközben írtam, s nem olvastam át, amit beküldtem. Ezt elmentem, ekkora hibát még életemben nem vétettem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Az elején lévő monumentális űrcsata miatt zseniális a film. Végre nem kelle elmagyarázom a távolságokat, mikor sokszor egy-két percet is repülsz a nagy semmiben harcérintkezés nélkül úgy, hogy az ezer kilométeres körzetedben egy aszteroida sincs. Esetleg egy beálcázott Hapan rombolóvadász... De mivel nem látszik ezért csak négyes...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elején lévő monumentális űrcsata miatt zseniális a film. Végre nem kelle elmagyarázom a távolságokat, mikor sokszor egy-két percet is repülsz a nagy semmiben harcérintkezés nélkül úgy, hogy az ezer kilométeres körzetedben egy aszteroida sincs. Esetleg egy beálcázott Hapan rombolóvadász... De mivel nem látszik ezért csak négyes...

Látom a Hapanok a kedvenceid. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.