Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

  • 4 héttel később...

A vége nagyon jó lett. Az Obi-wan Vs. Anakin-t értem ez alatt.

"- Anakin! A tesvérem voltál. Szerettelek.

- Gyűlöllek! Gyű... löl... lek!"

 

Nekem van egy hatalmas moziplakátom a ROTS-ről, aminek a jobb alsó sarkában az áll, hogy a film "zöldkarikás", azaz bárki megtekintheti. Ez valami nagyon rossz vicc lehet... Pont a (szerintem) legdurvább rész, ami felérne egy 16-os korhatárral (főleg Anakin elégése miatt), "zöldkarikát" kap? Na ne.

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Most hirtelenjében nem találok az interneten magyar plakátot, csak angolt, de valaki ki is írta a Gyakori Kérdésekre, hogy miért kapott zöld jelzést a film: http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__140820-miert-korhatar-nelkuli-hazankban-a-sith-ek-bosszuja-cimu-film

Egyébként a Port.hu szerint is 12-es a Sith-ek bosszúja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Kivégeztem a harmadik részt is, így elmondanám a gondolataim a prequellel kapcsolatban. Elég sokat lehetett hallani arról, hogy az új trilógia mennyire nem hozta az elvárásokat, hogy milyen sokan többet vártak tőle. Nem osztom ezt a nézetet. Szerintem ez a trilógia is van olyan jó, mint az eredeti. A legeredetibb Palpatine! Elképesztő figura. :) Olyannyira képes volt uralni a sötét oldalt, hogy a végkifejlettig meg tudta vezeti a jediket, köztük Yodát is, aki talán a valaha élt legnagyobb jedi (tudom, hogy korábban Anakint aposztrofáltam eme kitüntető címre, de az talán túlzás volt).

Yoda tudja, hogy baj van, hogy a sötét oldal lassan mindent beterít, csak azt nem tudta, hogy honnan is ered.

Obi-Wan talán a következő jedi ebben az időben. Hiszen még Anakint is legyőzte. Viszont nem volt szép tőle, hogy hogy hagyta a korábbi barátját megsülni a Mustafaron. Ez embertelen húzás volt tőle.

Ami viszont bicskanyitogató volt, az Jar-Jar. Szerencsére a 2. és 3. epizódban kevés szerephez jutott. Az elsőben meg többet, mint kellett volna.

A 3. rész igazán drámai. Érezni Anakin vívódását az egész film alatt. Ez talán a jedik hibája (és Obi-Wané) is, hiszen nem figyeltek rá kellően. Talán csak Yoda tudta, hogy milyen sérülékeny Anakin. Úgy gondolom, hogy több odafigyeléssel megelőzhető lett volna a katasztrófa. Viszont így nem kaptunk volna classic trilogy-t. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivégeztem a harmadik részt is, így elmondanám a gondolataim a prequellel kapcsolatban. Elég sokat lehetett hallani arról, hogy az új trilógia mennyire nem hozta az elvárásokat, hogy milyen sokan többet vártak tőle. Nem osztom ezt a nézetet. Szerintem ez a trilógia is van olyan jó, mint az eredeti. A legeredetibb Palpatine! Elképesztő figura. :

Egyetértek. ;)

 

Viszont nem volt szép tőle, hogy hogy hagyta a korábbi barátját megsülni a Mustafaron. Ez embertelen húzás volt tőle.

Egyszerűen csak képtelen volt megölni. Nem olyan egyszerű lépés (még ha annak is tűnik) kegyeletből kivégezni valakit.

 

Ami viszont bicskanyitogató volt, az Jar-Jar. Szerencsére a 2. és 3. epizódban kevés szerephez jutott. Az elsőben meg többet, mint kellett volna.

Szerencsére a készítők tanultak a hibáikból és a rájuk zúduló saváradatból. :) A 2-3-ban szerintem kifejezetten jó volt Jar-Jar. Kevés szerepet kapott, de amikor képernyőn volt, akkor annak oka és súlya volt. A 2-ben a szenátusi ülésen betöltött szerepe pedig kifejezetten ült, tökéletesen passzolt a képbe. Ezt a vele kapcsolatos legremekebb húzásnak tartom.

 

A 3. rész igazán drámai. Érezni Anakin vívódását az egész film alatt. Ez talán a jedik hibája (és Obi-Wané) is, hiszen nem figyeltek rá kellően. Talán csak Yoda tudta, hogy milyen sérülékeny Anakin. Úgy gondolom, hogy több odafigyeléssel megelőzhető lett volna a katasztrófa.

Szvsz nem lehetett volna ilyen egyszerűen kivédeni Anakin tragédiáját. Ismerve a személyiségét, a belső motivációit, rejtett vágyait és elnyomott érzelmeit. Ha szigorúbban fogják, akkor azért, ha még lazábban, akkor meg azért csúszott volna ki a kezükből. Noha a film Anakin-t állítja középpontba, jobban belegondolva a globálisan döntő fontosságú dolgok nem miatta történnek, ő csak sodródik az árral. Az ő megmenekülésének kulcsa ezen külső tényezők (leginkább Sidious) lehettek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen csak képtelen volt megölni. Nem olyan egyszerű lépés (még ha annak is tűnik) kegyeletből kivégezni valakit.

 

Hagyni olyan szörnyű módon elpusztulni, ahol a haláig kibírhatatlan a szenvedés, akkor szerintem jobb előbb végezni vele. Bár, én Obi-Wan helyében magammal vittem volna, aztán meg spuri a peremvidékre Yodával és Anakint kigyógyítottam volna a sötétségéből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hagyni olyan szörnyű módon elpusztulni, ahol a haláig kibírhatatlan a szenvedés, akkor szerintem jobb előbb végezni vele.

Persze, ez így elméletben igaz, de a gyakorlatban meglépni nehezebb. Otthagyni vkit meghalni passzív cselekvés, odamenni és megölni aktív. Általában a nagy dilemmák és nehéz döntések esetén a többség hajlamosabb a passzív utat választani. ;)

 

Bár, én Obi-Wan helyében magammal vittem volna, aztán meg spuri a peremvidékre Yodával és Anakint kigyógyítottam volna a sötétségéből.

Ez nem egy szimpla betegség, amiből ki lehet vkit gyógyítani. Anakin eleve nehéz eset volt, itt meg minden tekintetben megtört és elveszett. Padmé meghalt, innentől kezdve csak a hatalomvágy és hiúság motiválta. Ebből az "alapanyagból" nem lehet pozitívan építkezni. Arról nem is beszélve, hogy a jedik eleve olyan felfogással voltak, hogy a sötétségből nincs visszaút. Vader-t egyértelműen elragadta a sötét oldal, a jedi filozófiával alapjaiban volt ellentétes azon ötletelni hogyan lehetne "visszahozni".

Azt az apró tényt nem is említve, hogy korábban megölte Windu-t, behódolt egy sith nagyúrnak, majd lemészárolt több tucat jedit és templomi alkalmazottat, köztük nem kevés gyereket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, ez így elméletben igaz, de a gyakorlatban meglépni nehezebb. Otthagyni vkit meghalni passzív cselekvés, odamenni és megölni aktív. Általában a nagy dilemmák és nehéz döntések esetén a többség hajlamosabb a passzív utat választani. ;)

 

 

Ez nem egy szimpla betegség, amiből ki lehet vkit gyógyítani. Anakin eleve nehéz eset volt, itt meg minden tekintetben megtört és elveszett. Padmé meghalt, innentől kezdve csak a hatalomvágy és hiúság motiválta. Ebből az "alapanyagból" nem lehet pozitívan építkezni. Arról nem is beszélve, hogy a jedik eleve olyan felfogással voltak, hogy a sötétségből nincs visszaút. Vader-t egyértelműen elragadta a sötét oldal, a jedi filozófiával alapjaiban volt ellentétes azon ötletelni hogyan lehetne "visszahozni".

Azt az apró tényt nem is említve, hogy korábban megölte Windu-t, behódolt egy sith nagyúrnak, majd lemészárolt több tucat jedit és templomi alkalmazottat, köztük nem kevés gyereket is.

A kigyógyítást átvitt értelemben értettem.

Nem hiszem, hogy ne lett volna benne a jóságnak egy parányi szikrája. Utána sokáig volt a sötét oldalon, de Luke visszahozta. Padmét ugyan elvesztette, de a gyerekek biztosan meg tudták volna változtatni, ahogy Lukenak sikerült is.

A rengeteg gyerekgyilkosságra valóban nincs mentség. Ezért is kellett volna elvinnie, hogy a jedi tanács maradéka döntsön a sorsáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy a jedik eleve olyan felfogással voltak, hogy a sötétségből nincs visszaút. Vader-t egyértelműen elragadta a sötét oldal, a jedi filozófiával alapjaiban volt ellentétes azon ötletelni hogyan lehetne "visszahozni".

 

Hát ezzel nagyon nem értek egyet sőt épp, hogy a jedik a zászlóvivői annak, hogy semmi sem végleges, minden változik.

Obi-Wan a párbajt kezdi úgy, hogy: "Csak egy Sith tárgyal végletekben" Később Yoda mondja Sisiousnak: "Nem biztos, hogy a tanítványod beváltja reményeidet, sokan csalódtak már az Erő Sötét oldalában."

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kigyógyítást átvitt értelemben értettem.

Tudom. ;) De Vader-t lelkileg vagy más úton se lehetne csak úgy megtéríteni.

 

Nem hiszem, hogy ne lett volna benne a jóságnak egy parányi szikrája. Utána sokáig volt a sötét oldalon, de Luke visszahozta. Padmét ugyan elvesztette, de a gyerekek biztosan meg tudták volna változtatni, ahogy Lukenak sikerült is.

Csak ne felejtsük el, hogy Vader születését és halálát röpke 20+ év választja el egymástól. Ez idő alatt elég sok dolog történt, ami miatt Vader végül úgy döntött ahogy. Többek közt a mestere nyíltan elárulta, ellene fordult és meg akarta öletni azért, hogy a fiával pótolja. Ezután meg a fiát akarta halálra kínozni. Ezen közvetlen történések nélkül még az Ep.6-ban is aligha tért volna meg Vader, nemhogy az Ep.3 végén Obi és Yoda szavára.

 

Hát ezzel nagyon nem értek egyet sőt épp, hogy a jedik a zászlóvivői annak, hogy semmi sem végleges, minden változik.

Obi-Wan a párbajt kezdi úgy, hogy: "Csak egy Sith tárgyal végletekben" Később Yoda mondja Sisiousnak: "Nem biztos, hogy a tanítványod beváltja reményeidet, sokan csalódtak már az Erő Sötét oldalában."

Na ja, ami önmagában is egy végletes kijelentés. :) Yoda meg nem arra utal, hogy Vader majd megtér és elpusztítja a sitheket. A sitheknél nagy divat volt kigolyózni a másikat, Dooku, Maul vagy Vader is mesélhetne erről. Ha Vader Luke-kal megölik Sidious-t és ketten lesznek sithek, az nem igazán ízlett volna az öregnek. Ráadásul tudjuk, hogy Sidious igen komoly "csodákat" várt Vader-től, hogy együtt majd nagy titkokról rántják le a leplet, Vader mindenkinél hatalmasabb lesz és akár örökre stabilizálhatja a Sith Birodalmat. Ezeknek a meghiúsulásához nem feltétlenül kell Anakin-nak visszatérni a világosságba.

Amúgy meg Yoda és Obi konkrétan mondják Luke-nak, hogy Vader-t és az uralkodót is meg kell ölni, nincs más út. Obi kvázi halottnak titulálja Anakin-t (a jót), Yoda pedig kijelenti, hogy a sötét oldalról nincs visszaút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, ami önmagában is egy végletes kijelentés. :) Yoda meg nem arra utal, hogy Vader majd megtér és elpusztítja a sitheket. A sitheknél nagy divat volt kigolyózni a másikat, Dooku, Maul vagy Vader is mesélhetne erről. Ha Vader Luke-kal megölik Sidious-t és ketten lesznek sithek, az nem igazán ízlett volna az öregnek. Ráadásul tudjuk, hogy Sidious igen komoly "csodákat" várt Vader-től, hogy együtt majd nagy titkokról rántják le a leplet, Vader mindenkinél hatalmasabb lesz és akár örökre stabilizálhatja a Sith Birodalmat. Ezeknek a meghiúsulásához nem feltétlenül kell Anakin-nak visszatérni a világosságba.

Amúgy meg Yoda és Obi konkrétan mondják Luke-nak, hogy Vader-t és az uralkodót is meg kell ölni, nincs más út. Obi kvázi halottnak titulálja Anakin-t (a jót), Yoda pedig kijelenti, hogy a sötét oldalról nincs visszaút.

 

Kijelentés-tárgyalás nem ugyanaz a 2. Nem is arra gondoltam, hogy Anakinnak vissza kell térnie, csak mivel Yoda azt mondja, hogy már sokan csalatkoztak a Sötét oldalban a múltban(és aki csalatkozik az gondolom vissza is tér). Így eleve nem gondolhatják azt, hogy aki Sith lett az is marad örökké.

Ezt a ölés dolgot, hol mondják? Megnéztem egy-egy jelenetet az EP V-VI.-ból ahol gondoltam, hogy ez lehet, de ott is legyőzésről beszélnek.

 

szerk.: Na jó Yoda halála után:

- Luke: "Nem ölhetem meg az apámat!"

- Obi-wan: "Akkor az Uralkodó máris győzött."

 

De ez még nem bizonyítja azt, hogy a Jedik alapvetően abban hisznek vagy azt tanítják, hogy nem lehet visszatéríteni senkit a Sötét oldalról. 20 évnyi Sith uralom lehet kissé megkeseredetté tette és tényleg ezt az egyetlen kiutat látta, de a Köztársaság idején nem hiszem, hogy ez volt a Jedik alapvető filozófiája.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezzel nagyon nem értek egyet sőt épp, hogy a jedik a zászlóvivői annak, hogy semmi sem végleges, minden változik.

Obi-Wan a párbajt kezdi úgy, hogy: "Csak egy Sith tárgyal végletekben" Később Yoda mondja Sisiousnak: "Nem biztos, hogy a tanítványod beváltja reményeidet, sokan csalódtak már az Erő Sötét oldalában."

"Csak egy Sith tárgyal végletekben" - by Obi-Wan Kenobi

 

Aha... Ja, persze, a Jedi aztán nem gondolkodik végletekben:

 

- Nem ölhetem meg az apámal - Luke

- Akkor az Uralkodó már győzött is, te voltál az egyetlen reményünk, Luke - Ben Kenobi

 

"Ha egyszer a sötét útra térsz, örökre uralni fogja a sorsod. Elemészt, akárcsak Obi-Wan tanítványát" - by Yoda

 

Szerk.: ja, látom, már fel lettek ezek fedezve.

 

Kijelentés-tárgyalás nem ugyanaz a 2.

De, a kijelentés és tárgyalás ugyanaz, pontosabban, a kettő összefügg, ezért nem választható külön, hiszen egy Jedi tárgyalási metódusát a gondolkodási módja határozza meg, azt pedig a kijelentései alapján ismerhetjük meg. Az pedig igencsak végletes volt. És Yoda tuti így gondolta, mert milyen ukázok osztott ki Obi-Wannak? Ölje meg Vadert. Ugye, a párbeszéd:

 

YODA: El kell pusztítanunk a Sith-et.

OBI-WAN: Küldj az Uralkodó megölésére. Anakint nem ölhetem meg.

YODA: Sidious legyőzéséhez nem vagy elég erős.

OBI-WAN: Olyan mintha a testvérem lenne. Nem tudom megtenni.

YODA: A Sötét Oldal eltorzította az ifjú Skywalkert. A fiú, akit tanítottál, nincs többé, felemésztette Darth Vadert.

 

Yoda ebben a jelenetben még Obi-Wannal is végletekben tárgyalta meg, hogy mi lenne Anakin sorsa. Átállt a Sötét Oldalra, kinyírni. Nincs egyéb alternatíva. Yoda utolsó két mondata egy Sith-nek is a becsületére válna. Pláne, hogy ezzel manipulálta Obi-Want, hogy ölje meg Anakint. Végletekben gondolkodnak, emiatt végletekben is tárgyalnak. Ez is egy a Jedi Rend pusztulásához vezető utat borító kövek közül. Luke, igen, ő már nem gondolkodott végletekben, és nem is tárgyalt úgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte mindenben egyetértek Dzséjttel. ;)

 

Nekem úgy tűnik, Ventress is csalódott a sötét oldalban és a tcw vége felé már kevésbé ördögi. Szerintem kész a világos oldalon folytatni a "karrierjét".

Világos oldalnak talán túlzás nevezni, bár tény, hogy korábbi önmagához képest sokat változott pozitív irányban. Ellenben ne felejtsük el, hogy ő valójában nem volt sith. Meg rossz tettei ellenére se mészárolt le pl. gyerekeket vagy borult el annyira az agya a hatalomvágytól és a galaxis leigázása iránti érdeklődéstől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem eleve ez volt a kedvencem a hat film közül, de most volt szerencsém látni végre a BR változatot. Jobb később, mint soha. Komolyan mondom újra és újra bele tudok szeretni ebbe a filmbe, mert nyilván most még jobb képminőséggel annyi kis apró részletet meg lehet figyelni. Egyszerűen imádom és kész. Ahogy játszanak a Nappal, még mindig szenzációs. Napfelkelte, napnyugta, majd a film végére Anakin lelkével együtt átfordulunk az éjszakába.

 

Az a kürt jellegű effekt is nagyon tetszik, amikor Anakin belevág a kardjával a konzolba és emiatt lebomlik a párbaj közben az erőtér a lávafolyó fölött. Na pont az ilyen apróságokról beszéltem, hogy imádom. A zene, az effektek, a színészi játék és még a sztori is jó. Szóval nekem ez a Star Wars. :D

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 év csúszás nem a világ vége. :D

 

Ami talán nem tetszett a BR felbontásban, hogy bár a CGI nagyfelbontású volt, mégis a szereplők olykor már kissé életlennek tűntek a háttérhez képest. Bár ezt már lehet csak az influenzás agyam képzelte bele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nálunk is eljött az ideje a Star Wars Saga ismételt áttekintésének, részben tekintettel az Ep7 decemberi premierjére, részben mert a saját lányom vetette fel a minap, hogy úgy megnézné megint A Sith-ek bosszúját. Először 6 évesen látta, és ennek már 10 éve, te jó Ég... Akkor persze főleg miattam nézte meg, mert része akart lenni annak, amiről látta, engem mennyire foglalkoztat, de nem értette, nem is érthette meg a történetben szereplő motivációkat, érzéseket, a tragédiát. Emiatt nem is erőltettem soha, hogy nézzen velem SW-t.

 

Most viszont örültem nagyon, hogy felvetette a közös mozizás ötletét, és elkezdtük a Baljós árnyakkal múlt hétvégén, aztán A klónok támadásával tegnap délután, és végül A Sith-ek bosszújával este. Az első két epizód is nagyon jó, élmény volt újra látni, de az igazán nagy hatást rá és újfent rám is az Ep3 tette. Én szinte úgy néztem, mintha először látnám, ismét a zsigerekig beleborzongva a történet tragikusságába, miközben teljesen hatalmába kerített az élmény, a feszes tempójú történetvezetés, a jelenetek kiváló dramaturgiája, a fényképezés és a zene összhangja (még ha vannak benne ismétlések, többször ellőtt témák, akkor is). Nagyszerű ez a film, nincs mit tenni.

A végén meghatódva láttam, hogy a lányom is megkönnyezte. Most már ő is érti. :)

 

És még egy gondolat: én igazán pozitív várakozásokkal nézek az Ep7 elébe, nem zavarnak a felröppenő (ál)hírek, rendszeresen olvasom a szóban forgó topikokat, és csak a saját szememnek fogok hinni a moziban, mert úgyis ott dől majd el, hogy jó film lesz-e vagy sem.

De azért tegnap mégis keletkezett bennem egyfajta szomorúság, hogy az Ep7 már egészen más lesz, mert a Saga érájának biztosan vége van. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minap gondoltam bele, hogy mekkora fordulat/csattanó van benne ha valaki nem látta előtte az OT-t, ez más megvilágításba helyezte nálam a filmet, még tovább löködte a pozitív skálám :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor már Te is érted miért aggódok kicsit a Lucasi hangulatteremtés esetleges hiánya miatt. ;)

Eddig is értettem, csak most én is átéreztem ezt, bár aggódásnak nem nevezném, inkább egyfajta szomorúság, hogy valami jó elmúlt, és ami jön, az biztosan más lesz. Ettől persze lehet jó az is, csak másképp. :)

 

 

A minap gondoltam bele, hogy mekkora fordulat/csattanó van benne ha valaki nem látta előtte az OT-t, ez más megvilágításba helyezte nálam a filmet, még tovább löködte a pozitív skálám :)

Ha tényleg nem tud semmit a Saga-ról, akkor így van. De nekem olyan nehéz elképzelnem, hogy valaki, aki még nem látta, úgy üljön le a Saga elé kronológiai sorrendben nézve a részeket, hogy nem tudja minimálisan az OT főbb meglepetéseit (Vader Luke és Leia apja, és egy Skywalker). Nekem az az érzésem, hogy ezt mindenki tudja, aki szereti a mozit úgy általában. :D Viszont ha ezt tudja, akkor olyan nagy fordulatot nem kap a az Ep3 végén. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tényleg nem tud semmit a Saga-ról, akkor így van. De nekem olyan nehéz elképzelnem, hogy valaki, aki még nem látta, úgy üljön le a Saga elé kronológiai sorrendben nézve a részeket, hogy nem tudja minimálisan az OT főbb meglepetéseit (Vader Luke és Leia apja, és egy Skywalker). Nekem az az érzésem, hogy ezt mindenki tudja, aki szereti a mozit úgy általában. :D Viszont ha ezt tudja, akkor olyan nagy fordulatot nem kap a az Ep3 végén. :)

 

Jogos elvégre jó sok utalás van a híres (Én vagyok az apád) mondatra más médiában is. De inkább arra gondoltam, hogy Palpatine=Sidious ez talán annyira nem köztudott annak akit annyira nem érdekel az SW. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos elvégre jó sok utalás van a híres (Én vagyok az apád) mondatra más médiában is. De inkább arra gondoltam, hogy Palpatine=Sidious ez talán annyira nem köztudott annak akit annyira nem érdekel az SW. :)

Igazad van. :) Sőt, ezt esetlegesen még azok sem mind tudhatják, akik látták az OT-t, mert az, hogy Palpatine lett az uralkodó, a filmekben nem is jelent meg, nem nevezték nevén, csupán a Csillagok háborúja regényben említik az előszóban, mi a történet előzménye, azt pedig nem feltételnül olvasta mindenki.

Bár azért már az Ep1 végén van egy olyan kép, Qui-Gon hamvasztásánál, ahol pontosan az újdonsült főkancellárt mutatják, miközben Windu és Yoda azon morfondírozik, hogy vajon melyik Sith halt meg, a mester vagy a tanítvány. Szerintem ott Palpatine mutatása elég sokatmondó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra a jelenetre sokáig úgy gondoltam, hogy mivel a tanítvány halt meg, azért mutatja Palpatine-t a kamera, mert ő lesz az új tanítványa Sidiousnak. :) Én az ep2-ig éltem abba a hitben, hogy Palpatine nem Sidious, hanem majd a tanítványa lesz, később pedig megöli és átállítja Anakint. E hitem három dolog táplálta:

1.) Más volt a szinkronja Sidiousnak és Palpatine-nak, és akkor még nem tudtam, hogy ezt csak elszúrták.

2.) Palpatine találkozott a Jedikkel és akkor még elképzelhetetlennek tartottam, hogy egy Jedi, különösen Yoda, ne érezne meg egy Sith-et, ha az ott áll az orra előtt.

3.) Az ep1 könyvváltozatában Qui-Gon temetése után - ahol ott van Palpatine - van egy jelenet, amiben Sidious elmélkedik a történtekről a Coruscanton. Hogy az írónak sem esett le, hogy a két személy ugyanaz, és ezért hibázott vagy szándékosan élt ezzel a (pofátlan) megtévesztéssel, azt a mai napig nem tudom.

Aztán az ep2 után elkezdtem fórumozni, és a képem a Star Warsról kicsit megváltozott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.