Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Mert én meg hiányolom, nagyon. A politikai szál kimaradása miatt nem lett az ep3 a kedvenc részem. Nekem ez nagyon nagy hiány, sőt, hiba. És Mothma minden egyes megjelenése csak mélyíti ezt a hibát számomra. És baj, hogy csak hozzá képzelhetem. Jobb szeretném benne tudni, persze ez hiú ábránd. Ettől független imádom az ep3-at, csak számomra emiatt nálam mindig kicsit lemarad az ep2-től.

Meg lehet nézni külön is, mint egy kiegészítést. ;) Jó, tudom, hogy az nem olyan mintha benne lenne a film folyamatában, de legalább van.

 

Mondjuk nem gondoltam volna, hogy ezt pont itt ezen a fórumon fogom olvasni...

Ez olyan nagy sértés? Akkor legyen fanatikus? Ilyenen ne akadjunk már fenn. Pont itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg nem értem, mit kell értetlenkedni egy rugózáson. Nem azért van ez a fórum, hogy ilyenekről beszéljünk? Vagy a filmek csak és kizárólag tökéletesek lehetnek? Felejtsük már el ezt. A politikai szál az RO-val és a Rebelsszel még inkább hiányzik az EpIII-ból, mint a premier idején, pedig akkor is emlegettük, hogy kár érte. Az meg, hogy nincs hely neki... a film az első 30 perc után lenyugszik, és növekszik a feszültség, ami minden frontot tetten érhető, épp csak a Szenátusban nem. Ehhez szolgáltathatna kiváló eszközt a 2000-ek delegációjának jelenete. Nem 15 percnyi anyagra kell gondolni, hanem néhány percre, ami simán beleférhetne anélkül, hogy bármilyen ívet megbontana. A film nemcsak vég nélküli akciózás, a Palpatine - Jedi szembenállás lassú, párbeszédes jelenetekkel van kibontva egészen addig, hogy a dolog a tetőfokára hág. Ebbe a részbe nyugodtan bele lehetett volna tenni a Padmés szálat. Már csak azért sem értem, mert te is egyike vagy azoknak, akik helyeslik az SW prequel politikai vonalát, ami viszont a demokrácia --> diktatúra átmenetből elvesztett egy fontos láncszemet.

 

Ne akarjuk már az építő kritikákat "rugózásnak" aposztrofálni és a szőnyeg alá söpörni, mert ez a "rugózás" lenne a fórum lényege. Ha most ezen "rugózunk", akkor ezen. Ha a Starkilleren, akkor azon. Ha az Oscaron, akkor meg amazon. Mindegyik beszélgetésre érdemes téma, és érdemes rajta filózni, akárcsak azon, hogy vajon miben lenne más a film, ha ez a jelenet is be került volna!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden témának van egy fókusza amin túl már nem épül tovább. Lennének sokkal előremutatóbb orientációk is amikről lehetne beszélni és agyalgatni (pl. az új filmek témakörei vagy a Rebels részei), de azok valahogy nem mennek. Bezzeg egy ilyen téma ami gyakorlatilag adott, és csak ugyanaz van hajtogatva folyton-folyvást, nem vezet sehova. Most komolyan...azon megy a vita, hogy nekem jó így nektek meg nem? De izgalmas. Szerintem nem kell azon megsértődni ha valaki kimondja, hogy ez a téma kifulladt. Plusz azt se szükséges megmondani miről szól a fórum lényege, mintha nem tudnám. :roll: Elnézést ha olyan dolgokról szeretek beszélgetni aminek szerintem van értelme és hozadéka. Ennek viszont nincs. Persze ti nyugodtan beszélhettek róla ha jól esik de én ebből kiszálltam a fentiek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden témának van egy fókusza amin túl már nem épül tovább. Lennének sokkal előremutatóbb orientációk is amikről lehetne beszélni és agyalgatni (pl. az új filmek témakörei vagy a Rebels részei), de azok valahogy nem mennek. Bezzeg egy ilyen téma ami gyakorlatilag adott, és csak ugyanaz van hajtogatva folyton-folyvást, nem vezet sehova. Most komolyan...azon megy a vita, hogy nekem jó így nektek meg nem? De izgalmas. Szerintem nem kell azon megsértődni ha valaki kimondja, hogy ez a téma kifulladt. Plusz azt se szükséges megmondani miről szól a fórum lényege, mintha nem tudnám. :roll: Elnézést ha olyan dolgokról szeretek beszélgetni aminek szerintem van értelme és hozadéka. Ennek viszont nincs. Persze ti nyugodtan beszélhettek róla ha jól esik de én ebből kiszálltam a fentiek miatt.

Ehhez képest elég vicces, hogy te hoztad fel a témát. :D

 

Visszatérve a politikai szállra a ROTS-ban, nagyon nem illett volna a film menetébe.

 

 

Szóval bedobtál egy követ a vízbe, és az hullámokat vert, ez van most. Nyilván nem hetekig fogunk rajta "rugózni", de ki fogjuk fejteni a véleményünket, ha már felhozódott a téma. Azért vagyunk itt. Ezek után számonkérni a dolgot minimum fura. Vagy az a baj, hogy nem értünk egyet azzal, hogy "nem illett volna a film menetébe"?

 

A Rebelsről tegnap írtam, az EpVIII-nál meg szinte minimális jelenleg a híráram. De még ha nem is így lenne, semmi sem zárja ki, hogy több topikban több témáról párhuzamosan beszélgessnük... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hoztam fel, de már bánom. Donát. Mi értelme ezeknek a gyanúsítgatásoknak? Szerinted az a bajom, hogy más nem úgy gondolja ahogy én? Ennyire kicsinyesnek tartasz? Elég szomorú. :(

Én meg azt bánom, hogy te bánod. Ez is egy téma, amiről tök jó beszélni és nem degradálnám le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden témának van egy fókusza amin túl már nem épül tovább.

 

Erre a mondatra gyorsan és röviden reagálnék. Egyrészről egyetértek, mert én is sokkal jobban szeretem amikor valami új dologról megy a társalgás ahelyett hogy a "régi csontokat" rágnánk le újra és újra. DE olykor érdemes elővenni korábban már kibeszélt témákat, így például ezt is. Bár 2005-ben még nem voltam tagja a fórumnak, de ha az lettem volna, szinte biztosan egyetértettem volna veled ebben a politika ügyben. Csakhogy azóta rengeteg minden történt - meg hát fel is nőttem időközben és már teljesen más szemmel nézem az SW-t is - és időközben megváltozott a véleményem ebben a kérdésben. El tudom képzelni hogy ezzel nem vagyok egyedül.

Ráadásul most jelent meg az RO, így most más szempontok alapján is lehet értékelni az Ep3 politikai jeleneteit (vagy azok hiányát)

 

Abban nagyon egyetértek hogy van sok olyan téma ami nem (vagy csak alig) épül tovább, és ebből kifolyólag a vita sem konstruktív velük kapcsolatban, inkább csak amolyan "nekem tetszik! Nekem nem!" típusú, de ez pont nem az. Nem így 3 hónappal az RO (+Rebels) megjelenése után. Hiszen szinte folyamatosan kapunk olyan jeleneteket amik az Ep3 hiányos politikai szálára reflektálnának.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Hihetetlen, hogy 12 évvel a film premierje után is vannak még olyanok, akik számára nem világos, hogy az ep3-ban Anakin Skywalker már nem padawan... :facepalm: Pedig lőjenek le, szerintem ez a filmből egyértelműen kiderül. Jó, nem rágják a szánkba, más legalább két agysejtet be kell vetni ahhoz, hogy magunktól kitaláljuk, de akkor is egyértelmű. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen, hogy 12 évvel a film premierje után is vannak még olyanok, akik számára nem világos, hogy az ep3-ban Anakin Skywalker már nem padawan... :facepalm: Pedig lőjenek le, szerintem ez a filmből egyértelműen kiderül. Jó, nem rágják a szánkba, más legalább két agysejtet be kell vetni ahhoz, hogy magunktól kitaláljuk, de akkor is egyértelmű. :roll:

Eleve, tincse sincs. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen, hogy 12 évvel a film premierje után is vannak még olyanok, akik számára nem világos, hogy az ep3-ban Anakin Skywalker már nem padawan...

 

Szerintem érthető. Egy koca néző számára nem gondolom hogy ez olyan egyértelmű lenne. Ő kb. úgy gondolkodhat hogy az előző részben még az volt, azóta meg nem mondták hogy megváltozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ennyi figyelmet és gondolkodást egy koca nézőtől is elvárok (attól, hogy alkalmi néző, még értelmezheti a látottakat), ráadásul az alanti nem egy koca nézőtől, hanem egy zártkörű Star Wars Facebook csoport tagjától olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ez az a dolog, amiért még egy koca nézőnek is rá kéne jönnie, hogy Anakin már nem tanítvány. Tanítvány nem kalimpálhatna a mesteri címért (ennyire még Anakin sem hatalomvágyó, azért a ranglétrán nem akart fokokat átugrani), és pláne nem lesz Tanácstag. De egy rajongónak meg mindenképpen le kéne szűrnie minimum ebből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ez az a dolog, amiért még egy koca nézőnek is rá kéne jönnie, hogy Anakin már nem tanítvány. Tanítvány nem kalimpálhatna a mesteri címért (ennyire még Anakin sem hatalomvágyó, azért a ranglétrán nem akart fokokat átugrani), és pláne nem lesz Tanácstag. De egy rajongónak meg mindenképpen le kéne szűrnie minimum ebből.

Lehet, aki a padawan-lovag dolgot félreértette, az félreértette azt is, hogy Anakin miért kalimpál. Lehet a "Mester" alatt azt gondolták, hogy lovag akar lenni. Mestere valakinek majd. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor mi van Ahsokával, meg azzal, hogy a klónok tábornoknak szólítják és nem parancsnoknak, plusz azzal, hogy a TCW során többször is említik, hogy Anakin már Jedi lovag? Oké, a két utolsót nem ismerheti, ha kerüli a TCW-t, mint a tüzet, de nekem senki sem adja be, hogy egy rajongó, aki a Star Wars Facebook csoportban tag, ráadásul egy zárkörűben, még soha a büdös életben nem hallott Anakin Skywalker tanítványáról. Pláne, hogy a csávó már a TCW generációjához tartozik.

De mindegy, már így is túl sok szó volt erre vesztegetve. Meglepő na, de hát nem minden rajongó lehet olyan művelt az SW-ben, mint ez a társaság. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 5 héttel később...
  • 4 hónappal később...

Folytattam az SW-maratont A Sith-ek bosszújával.

Ha egy szóval kéne jellemeznem a filmet, akkor az a következő lenne: N O S Z T A L G I A !!!!!!! (Így, csupa nagy betűkkel. :D)

Egyébként bevallom őszintén, hogy számomra mindig is az Episode III volt az, amit a legkevésbé kedveltem a hat rész közül. De félreértés ne essék, ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy én nem szeretem A Sith-ek bosszúját. Szeretem én, de még mennyire! Csak a túlságosan szomorú hangvétele és a sötét tónusa végett valahogy sosem volt a kedvencem.

Amúgy meg egy remekül összerakott film, tökéletes zárása a PT-nek, úgy gondolom. Bevallom, én most elbőgtem magam rajta többször is. Amikor kijött a film 2005-ben, még fiatal voltam, mégse bőgtem. Azóta láttam már jó párszor, és szintén nem sírtam egyszer se. Most meg... nagyon elérzékenyültem. Érdekes, hogy felnőtt fejjel itattam az egereket, ami gyerekként egyszer se fordult elő. A 66-os parancs végrehajtásakor csordult ki az első könnycsepp. Az azért elég megrázó jelenet volt, főleg azzal az ominózus zenével alatta. Majd az Anakin-Obi-wan viadalnál is kezdtem elérzékenyülni, végül Padmé temetésénél tört el a mécses. 

A legelején a csatajelenet elképesztően ütős és látványos lett, szerintem az egész Saga egyik legjobban kivitelezett űrbéli csatája. Az animáció az egész előzménytrilógiában ebben a részben a legjobb szerintem (nem véletlen, hisz 2005-ös...), bár azért itt is volt egy-két érdekes jelenet, például amikor Grievous a kerékre hasonlító járművével száguldozik, mellette pedig Obi-wan vágtat azzal a lénnyel - na, itt a lény kicsit furcsa volt nekem, meg ahogy Obi-wan ült rajta. De ezt leszámítva nem jut eszembe semmi negatívum a CGI-t illetően, mert tényleg szemet gyönyörködtető. 

A mustafari párbaj zseniális lett. Meg merem kockáztatni, hogy az egész Saga legjobb fénykardpárbajos jelenete. Nemcsak a látványa miatt, hanem az érzelmi töltete miatt is. És tök jó, hogy ezzel párhuzamosan mutatták Sidious küzdelmét Yodával. Ha már párhuzamosság: nemcsak az volt remek húzás, hogy a két párbajt egyidejűleg mutatták be, hanem hogy a film legvégén ehhez hasonlóan párhuzamosan láthatjuk Anakin és Padmé szenvedését. Mindketten a halál kapujában feküdtek - s végül csak az egyikőjük úszta meg ugye.

Ian McDiarmid rettenetesen jól alakított. Az általa megtestesített Palpatine/Sidious egy igazi gonosz, a megtestesült sátán. Maga az ördög. Hátborzongató, amikor Winduék berontanak a terembe, ő meg egy ördögi sikollyal vagy hörgéssel vagy tudom is én, mivel veti magát rájuk. Meg amikor mosolyog, az is valami sátáni. :) 

Volt pár újdonság számomra, amiket eddig nem vettem észre. Például a 66-os parancs elvégzésekor, ha jól láttam, Adi Gallia Jedi mestert is mutatták, illetve a végén a fiatal Wedge Antilles is felbukkan. :) Ezeket eddig észre se vettem.

 

Bármennyire is jobban csípem 1-6-ig bármelyik részt a ROTS-nál, mégse tudok rá haragudni. Nincs szívem 10-es skálán 10-nél rosszabbat adni neki, mert egyszerűen zseniális film. Csak a többi részhez mérten kedvelem kevésbé, amúgy meg az egyik kedvenc sci-fim. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.