Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

37 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hayden direkt erre a szerepre választotta ki Lucas. Szerepelt előtte egy sorozatban, amiben afféle "szakadár" tini rossz fiút játszott. Én anno néztem is, nagyon jó volt benne. Asszem Erdei iskola volt a címe. 

Én is láttam Az élet háza c. filmben, ahol hasonló karaktert alakított, és abban is zseniális volt.

 

1 órával korábban, pb69 írta:

Erről jut eszembe, hogy Hayden mennyire pórul járt a PT fikaáradattal, aminek nagyrészt Anakin karaktere állt az epicentrumában. A 2-ben sokaknál kiverte a biztosítékot, pedig szerintem a szerepét jól hozta már ott is, csak sok süle nem tudta megemészteni, hogy ez a szerep. A 3-ban viszont már szerintem egyenesen zseniális volt. Nem sok filmben láttam amúgy, így nem tudom megítélni mennyire tehetséges, lehet, hogy csak pont ez a szerep feküdt neki ennyire, de véleményem szerint nagyon komolyat játszott. Pedig azért nem nyeretlen kétévesek közt (Natalie Portman, Ewan McGregor, Samuel L Jackson, Ian McDiarmid) kellett kulcsszerepet játszania a vásznon, de megugrotta.

Hayden remek Anakin volt, pontosan úgy hozta a szerepet, ahogy az megkívánta. Az egyik kedvenc jelenetem magának a színésznek az alakítása miatt az, amikor megtudja, hogy Padmé gyermeket vár. Abban a meghökkenésben, zavarban és utána a boldog mosolyban olyan őszinte érzéseket közvetített a nézők felé, hogy én ott szerettem meg a karaktert nagyon már első pillantásra. Itt jutott el hozzám, hogy milyen ember is Anakin Skywalker, akibe egy ilyen nő, mint Padmé bele tudott szeretni.

 

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Driver-ről én eddig csak jókat olvastam a filmek kapcsán.

Én két filmben láttam a Saga-n kívül, a Logan Lucky-ban és a Marriage Story-ban, és mindkettőben fantasztikus volt, pedig totál ellentétes figurákról van szó, az egyikben vidéki suttyó, a másikban meg egy entellektüel színházi rendező. De ahogy a Star Wars-ban is benne volt minden Kylo és Ben karakteréből egyetlen pillantásában, vagy a mimikájában is, úgy tökéletesen biztos vagyok benne, hogy gyakorlatilag bármit el tudna játszani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF:

Félreértés ne essék, én is rendkívül tehetséges színésznek tartom Drivert, csak arra utaltam, hogy én elég sok negatív visszhangot tapasztaltam vele kapcsolatban, ha a SW-ról van szó. Leginkább a 7-re vonatkozóan, ahol a szokásos "Disney-mikiegér-SW-hercegnő" mantrát arra hegyezték ki, ahogyan Driver kinéz. Többektől hallottam azt, hogy ott engedték el végleg a filmet, amikor Kyloról lekerült a maszk és Drivert meglátták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, pb69 írta:

OFF:

Félreértés ne essék, én is rendkívül tehetséges színésznek tartom Drivert, csak arra utaltam, hogy én elég sok negatív visszhangot tapasztaltam vele kapcsolatban, ha a SW-ról van szó. Leginkább a 7-re vonatkozóan, ahol a szokásos "Disney-mikiegér-SW-hercegnő" mantrát arra hegyezték ki, ahogyan Driver kinéz. Többektől hallottam azt, hogy ott engedték el végleg a filmet, amikor Kyloról lekerült a maszk és Drivert meglátták.

Off 

Volt ilyen de a TLJ helyretette őt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, pb69 írta:

Félreértés ne essék, én is rendkívül tehetséges színésznek tartom Drivert, csak arra utaltam, hogy én elég sok negatív visszhangot tapasztaltam vele kapcsolatban, ha a SW-ról van szó. Leginkább a 7-re vonatkozóan, ahol a szokásos "Disney-mikiegér-SW-hercegnő" mantrát arra hegyezték ki, ahogyan Driver kinéz. Többektől hallottam azt, hogy ott engedték el végleg a filmet, amikor Kyloról lekerült a maszk és Drivert meglátták.

Szerintem az ep.8 óta kellően nagy közmegegyezés alakult ki arról, hogy Driver egészen kiváló. Még azok is akik alapból nem szeretik a sequel trilógiát általában őt szeretni szokták. Elég csak egy futó pillantást vetni a karrierjére: mióta az SW-ben feltünt azóta a castingosok kapkodnak érte. Neki ez egy remek ugródeszka volt, amit kevés SW szinész mondhat el. Amibe az is közrejátszhat hogy bár az SW nem túl szinészbarát olyan értelemben hogy ritkán kedvez a nagy alakitásoknak, de Kylo Ren pont kivétel. Driver pedig élt is a lehetőséggel. Az alapanyagból amit adtak neki ki is hozta amit lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Pildi írta:

Ez egyébként a vicc kategória. :D

Az, sőt szerintem kifejezetten szánalmas, de hát ez van sajnos. :( 

26 perccel korábban, Bomarr írta:

Még azok is akik alapból nem szeretik a sequel trilógiát általában őt szeretni szokták.

Hát sokan igen, sokan meg nem. Közmegegyezésnek szerintem túlzás titulálni. Inkább ellentmondásosnak nevezném a helyzetet,

27 perccel korábban, Bomarr írta:

Elég csak egy futó pillantást vetni a karrierjére: mióta az SW-ben feltünt azóta a castingosok kapkodnak érte.

Ne keverjük össze a filmvilág "iparosait" a szimpla nézőkkel. De a hivatásos kritikusokat és szakikat se. Akinek van szeme, az látja az átütő tehetséget, így lehetőséget fog adni neki. Főképp, hogy azért az hallatlan előny, hogy Adam Driver fizimiskája igencsak egyedi. Ezzel szemben külsőre Hayden csak egy átlagos bájgúnár.

Őszintén szólva, többször is belefutottam olyan pillanatokba más filmekből, amikor hirtelen meg se tudtam mondani, hogy az most Hayden lenne vagy esetleg más színész. Általában nem ő volt az. Na ez Adammel esélytelen. Ez az egyediség, pláne ha ekkora tehetséggel párosul, mindig hiánycikk. Manapság meg aztán pláne, mert úgy látom, hogy kissé híján van az a "generáció" a markáns karizmájú férfiszínészekből, akik tényleg kiugró tehetségek is. Ja és persze olyanok, akik még nem totál "elcsépeltek".

34 perccel korábban, Bomarr írta:

Amibe az is közrejátszhat hogy bár az SW nem túl szinészbarát olyan értelemben hogy ritkán kedvez a nagy alakitásoknak, de Kylo Ren pont kivétel.

Nem tudom, véleményem szerint a SW sok olyan szerepet kínál, amiben lubickolni lehet és jó lehetőség.

35 perccel korábban, Bomarr írta:

Neki ez egy remek ugródeszka volt, amit kevés SW szinész mondhat el

Igen, meglepően keveseknek jelentette pont a SW az igazi áttörést. Talán Fordot lehet kiemelni, a többiek nagyrészt vagy megrekedtek, vagy pedig amúgy se voltak már annyira ismeretlenek. Kíváncsi leszek mi lesz Daisy-vel, mert szerintem ő is nagyon jól nyomta. A többieknél nemigen tudnék kiemelkedő teljesítményt felidézni.

38 perccel korábban, Bomarr írta:

Az alapanyagból amit adtak neki ki is hozta amit lehet.

Ezzel maximálisan egyetértek. Pedig emberes feladat volt. Persze, ha vkinek ilyen tehetsége van, akkor ez egy álomszerep, mert ezt meg is tudja csillogtatni, de egy gyengébb kaliberű színésznek ebbe lazán beletört volna a bicskája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma került sor az ep3-ra, ami - mily meglepő - még mindig remek film, az ep9 pedig emelte az ázsióját. Az egyik, ami felvetődött bennem, hogy Palpatine ekkor bevállalt egy elég rizikós akciót, nevezetesen a saját elrablását. Ebben az egészben azért mégis volt néhány olyan változó, ami komolyan fenyegette az életét. Jeles példa a Venator, ami ágyúzni kezdte az Invisible Handet és az elég komoly sérüléseket szenvedett. Ha akkor nem sikerült volna a droidoknak egyenesbe hozni a hajót, vagy Anakin nem tudja a zuhanó roncsot rendesen letenni, akkor Palpatine-nak meszeltek. De már akkor is, amikor a lift zuhant feléjük. Ha Anakin és Obi-Wan csak egy pillanattal később reagál, Sidious max az Erő használatával (és így önmaga leleplezésével) maradhatott volna életben.

Szóval felmerült bennem a kérdés, hogy talán azért mert ekkora kockázatot vállalni, mert már tudta, hogy be tudja csapni a halált. Azt nem tudni, hogy mikor állt készen az Exegolon a klón, de a klónozás csodája ekkor már több mint tíz éve a rendelkezésére áll (még egy nyers klón esetén is már 13 éves klónja lenne, de akár a klón sereg megrendelése előtt is klónoztathatta magát). A Contingency-tervezetet, aminek része a feltámadása is, pedig két évvel az ep1 után indította el. Szóval van rá sansz, hogy már most képes lett volna visszatérni és ezért mert nagy kockázatokat is bevállalni. Persze ez csak egy lehetőség.

 

Az operás jelenetre most nem térnék ki, azzal kapcsolatban éppen vitázunk egy másik topikban, meg már fejtegettem korábban is. Annyit azért hozzátennék, hogy döbbenetes volt újranézni minden Palpatine-os jelenetet az ep9 ismeretében. Az se semmi, hogy már ezt az egész hatalomátvételt elrendezte, de ha abba belegondolok, hogy annyira előre tervezett, hogy ötven egynéhány év múlva is még keveri a bantha pudut, hát az elképesztő. És, ahogy Anakin letérdel elé és felesküszik neki, nem tudtam nem arra gondolni, hogy ez a szemétláda ennek a szerencsétlen kölyöknek is, aki minden hibája ellenére talán csudajó apa lehetett volna, még az unokáját is tönkreteszi. És miért? Bosszúból. Mert a nagypapa lehajította őt, és egy rothadó testbe kényszerült. Kicsinyesség felsőfokon, bár kevesebbet nem is várnék egy Sith-től.

De mégis ott az elégtétel, hogy végül ő fog eltaknyolni. Mert a végén, harminc évnyi kiérdemelt szenvedés után Ben Solo és Rey Palpatine Skywalker ott fog vele szemben állni kivont fénykarddal, és a végén a saját villámai tépik cafatokra (szenvedj mocsok!), amit a saját unokája küld vissza neki.

 

És persze különös érzés látni most már nem csak Luke, de Leia születését is, hiszen immár mindkettejük teljes élete ismert. Most már azt is tudjuk, Leia hogyan végzi: úgy, mint az anyja. Csodálatos párhuzam, hogy végül a szeretett férjhez köthető medállal a kezükben hunynak el, és utolsó tettük a szerettük megmentéséért való küzdelem volt. Padmé sajnos nem tudta megmenteni Anakint, de Leia megmenthette a fiát.

 

És talán ez a legszomorúbb: itt ez a család, akik arra teremtettek, hogy szenvedjenek. Anakinnal és Padméval indul, Luke-kal és Leiával folytatódik, és Bennel és Rey-jel ér véget. A legszomorúbb talán Padmé sorsa, mert a többiek legalább arra kaptak sanszot, hogy megismerhessék a gyermekeiket. Padmé néhány perccel azután, hogy megszülte ikreit, meghalt, és sajnos hiába van hat film még, végig az az érzésem, hogy őt szegényt teljesen elfelejtették. Csak azok a halvány emlékképek maradtak fenn róla, amikre Leia emlékszik, feltehetően az Erőn át.

 

Szerk.: azt meg még ki is hagytam, hogy milyen pluszt ad hozzá a TCW vége. Nem egyszer eszembe jutott, hogy Ahsoka, Rex és Maul éppen mit csinál. Főleg a két mű közti közös holojelenetnél. Ahsoka ugye annyira próbálta elérni Anakint, aki annál a jelenetnél lényegében egy perccel azelőtt hagyta el a termet, hogy Ahsoka becsatlakozott a videokonferenciára.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt  véleményét olvasva megint az jutott eszembe, hogy nem lehet eléggé hangsúlyozni, mennyire jó, hogy az azóta készült alkotások nem háttérbe kényszerítették ezt a remek filmet, hanem kiemelték nem egy fontos elemét, új fényt adtak nekik, új gondolatokat ébresztettek hozzájuk kapcsolódva. Emiatt lesz minden Saga maraton megunhatatlan élmény. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
On 5/20/2020 at 9:55 PM , Nute Gunray said:

Nálam továbbra is ez a film váltja ki a legtöbb érzelmet. Ez az elmúlt 15 évben szemernyit sem halványodott. Újra és újra borzongva átérzem Anakin tragédiáját, iszonyodom Palpatine manipulációjától és gyászolom a Jediket (az Order 66 nálam Plo Koon előrebukó feje), a klónokat (a TCW után pláne), Padmét és a Galaxis népét, akik bár most fellélegzenek, hogy  a háborúnak vége, de el sem képzelhetik, milyen rémuralom vár rájuk a következő évtizedben.

Bevallom őszintén, férfiasan megsirattam legutóbb azt a jelenetet, amikor a klónok elkezdték a Jediket gyilkolni. Talán még sose sírtam azt megelőzően filmen, pedig láttam jó párat. (Talán a Legenda vagyoknál, amikor elpusztul a kutya.)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Még mindig? :D  Elképesztő amúgy. Ahogy Anakin elég a lávafolyó partján, az még mindig az SW lebrutálisabb jelenete.

Pedig ezt a filmet anno korhatár nélkül vetítették a mozik itthon, nem? :D 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
28 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Ez már az EP 3-ban is benne volt, amikor az Utapaun rögtön a 66-os után tömeges letartoztatások vannak. Ekkor Palpatine még be sem jelentette a Birodalmat

Egyébként ez érdekes, hogy miért kellett a lakosokat egyből letartóztatásba venni, hisz Grievous ellen is a klónokat segítették. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 66-os után mindegy, hogy 1 perccel azelőtt ki kinek az oldalán volt, a klónok érzéketlen robotokká váltak. Ha fenn kellett tartani a rendet ők fenntartották, ha ehhez letartóztatni kellett akkor azt tették, lehet ezt látjuk a filmben is. Organa szenátorra is fegyvert fogtak, mikor nem értette meg elsőre, hogy illene máshol lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudom elképzelni, hogy a helyiek szerették volna, ha a klón sereg elhúz onnan, hisz véget ért a háború. Az új rezsim viszont már más parancsot adott, ami nem tetszhetett a helyieknek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónok csak biztosították a rendet és a biztonságot az új társadalomban. Szép rendezett sorokban, biztonságos bilincsbe vertek mindenkit, aki nem értett egyet az új rezsimmel. :)

 

Amúgy szerintem mire a Birodalmat Palpatine kikiáltott a Szenátusban, a pribékjei már ezerrel tették a dolgukat. A Szenátusban csak formálisan is elintézték a dolgot. Tehát nem minden azután indult el, hogy ő elmondta a kis szónoklatát. Amint Darth Vader kilépett az irodájából, leadta a drótot az olyan embereknek, mint Tarkin, hogy kezdjék meg a munkát a Birodalom színeiben. Aztán közben ledarálta a 66-os parancsot is. Erre azért is szükség lehetett, mert nem maradhatott a klón sereg egy percig sem parancsnokság nélkül, a Jedik helyét azonnal át kellett vennie a Tarkin-féle tiszteknek, akiknek már nyilván megvoltak a maguk parancsai erre a helyzetre, amket végre is hajtottak.

Például kiadhatták az új parancsokat - ilyen lehetett az ásványokban gazdag Utapau megszállását, ami jól jöhet, ha valaki... teszem azt... egy egész bolygó elpusztítására alkalmas, hold méretű űrállomást akar építeni. Az Utapau esetében ráadásul még ürügy is volt rá: azok a csúnya utapauiak rejtegették a szeparatista vezetőket. (Azt meg nem kell tudnia senkinek, hogy a Konföderáció megszállta őket, nem volt választásuk.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az Utapau esetében ráadásul még ürügy is volt rá: azok a csúnya utapauiak rejtegették a szeparatista vezetőket. (Azt meg nem kell tudnia senkinek, hogy a Konföderáció megszállta őket, nem volt választásuk.)

Meg a végén segítettek likvidálni Grivit és a droid sereget. :) Egy diktatúrában úgyse a tények számítanak, hanem a vezér akarata. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.