Ugrás a kommentre

Darth Sidious


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Nagyon imádom Palpatine és Sidious éles elkülönülését és mégis szoros összekapcsolódását a prequelben! Ezt mind külsőleg értem! Szóval Palpatine mindig világosban mutatkozik, arca fényárban úszik! Míg Sidious mindig árnyékban, csukjával takarva mutatkozik, senki sem ismeri igazi arcát, szemei mindenki elött rejtve vannak! Aztán a III. Epizódra Palpatine külső bemutatása is megváltozik, emlékezzünk csak az Invisible Hand-en játszódó jelenetekre, vagy az opera házra! A fényt felváltotta az árnyék, ez tisztán látható! Aztán a film - számomra - egyik legfeszültebb pillanatában ez a két szerep (én azt mondanám szívem szerint) egy arcban olvad össze, ám a helyes kifejezés mégiscsak ez: a két szerep egy arcban fonnyad össze! És többé nincs éles elkülönülés, gondoljunk csak arra amikor Sidious hologrammon bejelntkezik Mustafarra a szepik búvóhelyére, tudatni velük, Darth Vader hamarosan megérkezik!

 

Szerintem zseniális!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csak egy kicsit lefogyott a drága.

Már biztos nem voltak olyan jó kis főkancellári zabálások, meg operázgatások :) .

No meg a Lázadók, meg ez az új Skywalker palánta... a sok stressz is kiütött rajta. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A karakter életre keltőjéhez, Ian McDiarmidhez kötődik a következő hír. Az Entertainment Weekly's őt is beválasztotta a nyári "MVP" -be, ami nagy megtiszteltetés, és nagyon jó hír! :41:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, köszi. Hát akkor hogy illően fogalmazzak:

 

Good! Good!

 

Meg is érdemli.  :41: :41: :41:

 

You are fulfilling your destiny, Dzséjt. Become my apprentice. Learn to use the dark side of the Force.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsássátok meg tudatlanságom, de mi az az MVP?

 

Igazából ez egy amerikai sportkifejezés.

Most Valuable Player, vagyis legértékesebb játékos.

Ezt a sportkifejezést vették át most a filmekre, meg mindenre. Egy kategória legjobbját jelenti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Ki-Adi-Mundi kérdezte SimonZ topikjában, hogy Luke miért nem torzult el, mikor Palpi villámozta.

Ody válasza az volt, hogy Sidious ekkor fedte fel igazi arcát. Szerintem is így van, csak kicsit más levezetésben. Nem ez volt az igazi arca, hanem amit addig megismertünk, vagyis Palpatine ragyamentes orcája. Ám Sidious céljai elérése érdekében mindent megtett, és hogy még jobban alátámassza Anakin és a Szenátus szemében a Jedik merényletét, valamint a megsebzett, de lélekben még mindig erős kancellár képét is erősítse képes volt odáig menni, hogy önnön arcát saját kezüleg torzította el. Tehát a sima arc ugyanolyan valós arca volt (nem álca), mint a ragyás. Számomra ez erősíti azt, hogy Palpatine gonoszságának és hatalomvágyának útjába még saját teste se állhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is hasonlóan gondolkodom, mint Dzséjt. Sokat gondolkodtam és rájöttem, hogy semmi racionális magyaráata sincs annak, hogy Palpi képe eleve ennyire ragyás lenne. Láttunk másik szith-et is élőben, és se Dooku, se Maul nem volt eltorzult arcú, Vader arca eltorzult, de azt Obi-Wannak köszönheti. Szerintem is mindkét arc igazi palpi arc, szerintem nem történt más, mint hogy a hihetőség kedvéért egyszerűen BEÁLDOZTA a pofázmányát a vén gecovics. A megdöbbentő még is inkább az, hogy 24 év alatt nem igazán lett még ráncosabb, sőt...néha az ep6-ban úgy tűnik, hogy szó szerint kisimultak a ráncai az ep3 óta...jót tett neki az uralkodás, száz évvel később már kész Adonisz lett volna :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.