Ugrás a kommentre

Darth Sidious


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azért az számomra elég érdekes kérdés, hogy Sidious miért nem hasonlít az EPVI-ban az EPIII-as (illetve a Classic Trilogy DVD-n az EPV-ös) önmagára? Nem értem, hogy miért nem az EPVI alápján készítették a maszkot. Bár ha az EPV-ben nem cserélik le a régit, akkor még megérteném, hogy 23 év alatt változott az öreg, de így az EPV után kissé furcsa, hogy más figurát látunk. Ezért is vagyok kiváncsi az Adywan-os EPV Revisited-re, mert azt hallottam, hogy ott az EPVI-hoz próbálták igazítani az Uralkodó kinézetét....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JóJó, lehet nem jól fogalmaztam. Hasonlítani hasonlít csak nem ugyanaz :D Az EPVI ''sárgább''.

És fiatalabb is. icon4.gif Ennek ellenére az EpVI-os képen sokkal öregebbnek és elhasználtabbnak tűnik, vagyis épp, ahogy kell.

Nos, ez igaz, de az EPV-ben még a ''fiatalabb'' Sidious van, szóval 1 év alatt használódott el ennyit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JóJó, lehet nem jól fogalmaztam. Hasonlítani hasonlít csak nem ugyanaz :D Az EPVI ''sárgább''.

 

Nos, ez igaz, de az EPV-ben még a ''fiatalabb'' Sidious van, szóval 1 év alatt használódott el ennyit?

Az EPV -ös majom nőt mindenképpen ki kellett cserélni. Engem nem zavar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, ez igaz, de az EPV-ben még a ''fiatalabb'' Sidious van, szóval 1 év alatt használódott el ennyit?

Egy év alatt sokat változhat az ember, pláne, ha a Sötét Oldalt szolgálja. Palpatine-nál meg végképp nem csoda, az öreg egy perc alatt eléggé megváltozott az ep3-ban :D

Amúgy meg nem olyan nagy a különbség. Kicsit lefogyott, kicsit nyúzotabb lett, de hát melyik Uralkodót nem viselné meg, ha a nehezen megszerzett Galaxisában a kezdetben csak baljós árnyként jelen lévő Lázadás erőre kapna, akiket még a Birodalom visszavágásakor a klónok támadása sem riasztott el. Ráadásul még a Sithek bosszúja által kipusztultnak hitt ősi ellenség, a Jedi is visszatért. Nem utolsó sorban, rég nem fiatal és fitt, a fiatalodásra fikarcnyi új reménye sincs, így az sem csoda, hogy a támadást az Endor bolygó ellen már nehezen vezényli le, és keresztül is húzza a számításait az Ewokokból verbuválódott bátrak kavaravánja, akiket a doroidok vezetnek, melyeket ő C-3PO-nak és R2-D2-nak ismert meg. Szóval, igazán elnézhetjük neki, hogy ez a sok herce-hurca, amiben már a klónok háborúja óta nem volt része, fizikálisan is meglátszódott rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 évvel később...
  • 3 hónappal később...
  • 8 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Dzséjt: Palpatine és a császár egy személy, de két különböző személyiség, ahogy Anakin és Vader is egy személy, de két személyiség

Attól, hogy valaki átöltözik és megjátssza magát, nem lesz két személyiség. Vagy a színészek jó sok személyiséggel vannak megáldva.

Hogy miért öltözik mindenki fekete köpenybe és Batman kosztümbe? Mert sokkal királyabbak azok a szerkók. Ennyi. Attól Palpatine még színészkedik a szenátor ruhában, akárcsak Bruce Wayne az öltönyben, de nem lett egy második személyisége egyiknek sem. Hogy megértsed (;)), mi a különbség a kettős személyiség és a színészkedés között, ott a Doktor, aki regenerálódás után más emberré válik. Nem kiadja magát másnak, hanem átalakul egy másik személlyé, mentálisan is.

Vader meg egyszerűen megváltozott, ahogy az ember szoktak az évek során, pláne, ha trauma éri. Én is más vagyok, mint kettő, négy vagy tíz évvel ezelőtt, és valószínűnek tartom, hogy te is. Meg mindenki. De ő sem tudathasadásos elmebeteg, akiben két személyiség lakozik. Nem Dr. Jekyll és Mr. Hyde (még egy jó példa arra, hogy mi a különbség a másik személyiség, és a megjátszás, fejlődés között) egyik Sith sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.