Ugrás a kommentre

3x08 - Evil Plans


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Akkor beszállok én is a negatív kritikák közé, mert iszonyú unalmas és értelmetlen volt ez a rész.

Ha kihagyják ezt a részt, és egyből rátérnek Ziro kiszabadítására, akkor sem lett volna gond...sőt!

Egyet értek Donát írásával. Az eleje hihetetlen langyi, ahogy R2ék vásárolgatnak, full időhúzás.

Cad ráküldi az embereit R2re, de 3POval inkább elbeszélgetnek...

Ahogy azt sem értem, hogy gondolhatta Bane, hogy nála lesznek a tervek...azért ennél kicsit profibbnak ismertük meg.

SZóval nálam az a kínzás is csak időhúzás volt.

Egyedül a vége tetszett, de mondom, ha kihagyják ezt az egész részt, és a végétől folytatják, nem lett volna gond.

Viszont az már biztos, hogy a látvány, már nem tudom ki írta, végig csodálatos volt, és magával ragadó, de ez azért kevés.

4/10

Számomra eddig ez az évad is langyi, bár tudom, hogy ezért a kijelentésemért kövezés jár majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem volt szem előtt, hogy ellopják, meg aztán, nem hiszem, hogy a bolygó egy olyan piacán vásároltak, ahol a bűnözési ráta magas lenne. :) Itt az előkelőségek és a droidjaik vásárolgatnak.

A gyümölcsök visszaszerzése sem bonyolult. R2 ott ejtette el, ahol C-3PO-t elrabolták (és ott próbálták meg R2-t is elkapni). Majd mindkét droidot ott is tették ki, ahonnét elhozták őket. Mikor a végén leszállnak, a háttérben látszik a bódé is, amit R2 felborított.

Ok, meg vagyok dumálva. :D C3PO a végén teljesen kész volt. :) Magnificent job. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asz'mondod, hogy minőségi piát nyomnak a zacskóból? :)

Hát most mond, hogy nem :)

 

Dzséjt, mondjuk a Jabbas jelenetben igazad van, de nekem akkor is furcsa volt, hogy droidokat kínoztak információszerzés reményében.

Az már a te egyéni szociális problémád, nem a rész hibája :)

 

Én nem tudom, hogy Bane miért ne C3PO -t rabolta volna el, hiszen egy szenátor droidja. R2-val ellentétben ugyebár...

Szerintem is logikusabb elrabolni egy olyan droidot, ami állandóan a Szenátus épületében sertepertél, mint egy olyan droidot, ami általában a csatatereken mászkál. Elég csak belegondolni, hányszor láttuk a TCW alatt C-3PO-t a Szenátusban és hányszor R2-t. Ráadásul még az sem véletlen, hogy pont C-3PO-ra esett a választás, hiszen az összes epizód és az első három film alatt egyetlen olyan másik szenátort sem láttunk, akinek egy droid lenne a személyi asszisztense, pláne olyan, ami nem csak a Szenátusban, de otthon is szolgálja, vagyis elhagyja az épületet, így könnyebb elrabolni.

 

Amúgy a részben kicsit az lett újra bemutatva, ami az első évadban a Droid duológiában is terítéken volt. Azzal, hogy Anakin nem törli rendszeresen R2 memóriáját, hatalmas kockázatot vállal, hiszen a droid tele van mindenféle értékes információval. Tessék, ezúttal meg is lett az eredménye, bekövetkezett, ami miatt akkor Obi-Wan mérges lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is logikusabb elrabolni egy olyan droidot, ami állandóan a Szenátus épületében sertepertél, mint egy olyan droidot, ami általában a csatatereken mászkál. Elég csak belegondolni, hányszor láttuk a TCW alatt C-3PO-t a Szenátusban és hányszor R2-t. Ráadásul még az sem véletlen, hogy pont C-3PO-ra esett a választás, hiszen az összes epizód és az első három film alatt egyetlen olyan másik szenátort sem láttunk, akinek egy droid lenne a személyi asszisztense, pláne olyan, ami nem csak a Szenátusban, de otthon is szolgálja, vagyis elhagyja az épületet, így könnyebb elrabolni.

 

Amúgy a részben kicsit az lett újra bemutatva, ami az első évadban a Droid duológiában is terítéken volt. Azzal, hogy Anakin nem törli rendszeresen R2 memóriáját, hatalmas kockázatot vállal, hiszen a droid tele van mindenféle értékes információval. Tessék, ezúttal meg is lett az eredménye, bekövetkezett, ami miatt akkor Obi-Wan mérges lett.

Éppen ezért is teljesen logikus Cad Bane lépése.

 

Szerinted Jabba felhasználja a Hutt tanácsot a saját bosszúhadjáratához?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted Jabba felhasználja a Hutt tanácsot a saját bosszúhadjáratához?

Aha, szerintem nem véletlen intézi ő az ügyet. Apropó, az egyik hutt, Aruba, szerintem eszeveszettül bénán, mondhatni, huttalanul néz ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droidok kínzása érdekes dolog, meg az is, hogy éreznek. Hát kérem, aki ezen fennakad, az nézze meg tüzetesebben az ep1-2-3-4-5-6-ot. Különösen érdemes megtekinteni az ep6-ban Jabba droidkínzó kamráját, amikor például egy GONG droid lábához izzó fémet illesztenek, és az visítani kezd. Ha ez nem elég támpont, akkor nem tudom, micsoda. A droidok is érzékelhetik a sérülést - muszáj is nekik - és egy biztos, a Star Warsban sosem kezelték úgy őket, mint egyszerű robotok. Kivétel talán a harci droidok, de még azokat is előszeretettel ruházzák fel valamiféle szeleburdi tulajdonsággal (a TCW-ben ez különösen igaz). Az persze más kérdés, hogy ki hogyan viszonyul az univerzumon belül a droidokhoz. A Jediknek nem többek, mint eszközök, de Luke és Anakin számára a legjobb barát R2. Márpedig senki sem fogad barátjának valakit, akit nem tart többre egy hűtőszekrénynél (nem csoda, hogy Ben és Owen elfelejtette C-3PO-t és R2-t).
Épp így gondoltam lentebb én is, csak nem sikerült ilyen szépen összefoglalnom. :D

 

 

Amúgy a részben kicsit az lett újra bemutatva, ami az első évadban a Droid duológiában is terítéken volt. Azzal, hogy Anakin nem törli rendszeresen R2 memóriáját, hatalmas kockázatot vállal, hiszen a droid tele van mindenféle értékes információval. Tessék, ezúttal meg is lett az eredménye, bekövetkezett, ami miatt akkor Obi-Wan mérges lett.
Ez megint abból fakadhat, hogy Anakin számára Artu nem egy adathordozó, hanem egy barát, akire titkokat bíz. Viszont ezzel elfelejti azt is, hogy Artu nem élőlény, így nem tud "ellenállni" a vallatásnak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, szerintem nem véletlen intézi ő az ügyet. Apropó, az egyik hutt, Aruba, szerintem eszeveszettül bénán, mondhatni, huttalanul néz ki.
Az a kockafejű köpenyes? Furcsa, tényleg nem igazán Hutt kinézetű, de kell ilyen is. Quasimodo se úgy nézett ki mint egy ember, ettől független mégis az volt. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a kockafejű köpenyes? Furcsa, tényleg nem igazán Hutt kinézetű, de kell ilyen is. Quasimodo se úgy nézett ki mint egy ember, ettől független mégis az volt. :o

Tény, de akkor is gáz szegényem. Mikor megláttam, azt hittem Dooku az, csak elhízott :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, hogy félrecsúszott. Ennek ellenére így is magas pozícióba tornázta fel magát. :o

Ilyen arccal nem csoda. Udvariasságból mindenki maga elé engedte :D Mondjuk már az is valami, hogy az alapvetően igen ronda hutt fajban ő viszi eddig a legrondább hutt címet. Azért remélem, hogy ez a banda megjelenik élőben is. Már az is tetszett, mikor az ep1-ben Jabba mögött feltűnt Gardulla. Nekem addig valahogy olyan érzésem volt, hogy Jabba fajából nincs még egy (gőzöm sincs, miért éreztem így, mert pl. Yodáról sosem gondoltam ezt). De most baromi nagy hangulatot kapott az, hogy féltucat hutt gyűlt össze. Egyszer kiruccanhatna a széria a hutt anyabolygóra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen arccal nem csoda. Udvariasságból mindenki maga elé engedte :D Mondjuk már az is valami, hogy az alapvetően igen ronda hutt fajban ő viszi eddig a legrondább hutt címet. Azért remélem, hogy ez a banda megjelenik élőben is. Már az is tetszett, mikor az ep1-ben Jabba mögött feltűnt Gardulla. Nekem addig valahogy olyan érzésem volt, hogy Jabba fajából nincs még egy (gőzöm sincs, miért éreztem így, mert pl. Yodáról sosem gondoltam ezt). De most baromi nagy hangulatot kapott az, hogy féltucat hutt gyűlt össze. Egyszer kiruccanhatna a széria a hutt anyabolygóra is.
Talán meg lesz az is. A következő részen pedig el fogunk alélni, már most látom. :o

 

De vajon mi takargatni valója lehet a Hutt tanácsnak a Köztársaság előtt? Talán kettős játékot űznek? Nem lennék meglepve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De vajon mi takargatni valója lehet a Hutt tanácsnak a Köztársaság előtt? Talán kettős játékot űznek? Nem lennék meglepve.

Mivel ők egy bűnszövetkezet, szerintem nagyon is sok minden. Ziro a Coruscanton működött, gondolom rajta keresztül ezek a klánok nem egy tisztségviselőt, képviselőt, szenátort megvettek, gondolom bőven vannak fegyver, drog és egyéb üzelmeik, hogy a rabszolga kereskedésről, a kalóz, csempész és fejvadász üzelmeikről már ne is tegyünk említést. És ki tudja miben nincs még benne a zsíros kis kezük. Nem véletlen, hogy Windunak nem tetszett anno a közösködés velük. Sok ilyen infó lehet, amit ha elkotyog Ziro - márpedig láthattuk, hogy nem nehéz belőle kiszedni dolgokat -, akkor nagyon meggyűlhet a baja a huttoknak a Köztársasággal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ők egy bűnszövetkezet, szerintem nagyon is sok minden. Ziro a Coruscanton működött, gondolom rajta keresztül ezek a klánok nem egy tisztségviselőt, képviselőt, szenátort megvettek, gondolom bőven vannak fegyver, drog és egyéb üzelmeik, hogy a rabszolga kereskedésről, a kalóz, csempész és fejvadász üzelmeikről már ne is tegyünk említést. És ki tudja miben nincs még benne a zsíros kis kezük. Nem véletlen, hogy Windunak nem tetszett anno a közösködés velük. Sok ilyen infó lehet, amit ha elkotyog Ziro - márpedig láthattuk, hogy nem nehéz belőle kiszedni dolgokat -, akkor nagyon meggyűlhet a baja a huttoknak a Köztársasággal.
De eddig miért nem kotyogta el? A szabadságáért cserébe valószínűleg árúba tudta volna bocsájtani az értesüléseit. Ziro pedig nem olyan fajta, aki egy ilyen alkalmat kihagyna.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De eddig miért nem kotyogta el? A szabadságáért cserébe valószínűleg árúba tudta volna bocsájtani az értesüléseit. Ziro pedig nem olyan fajta, aki egy ilyen alkalmat kihagyna.

 

Valószínű a kövertkező részből megtudjuk. Biztos hasznosabb számára hogy nem beszél, még azt is belekalkulálhatta hogy ki fogják szabadítani.

 

Különben a rész marha jó volt. A két droid hatalmas ahogy mennek a piacra vásárolni. :D Bane az übertáp mint mindig és hatalmas dumája van. Honnan tudta különben Bane hogy a robotok a piacra fognak menni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De eddig miért nem kotyogta el? A szabadságáért cserébe valószínűleg árúba tudta volna bocsájtani az értesüléseit. Ziro pedig nem olyan fajta, aki egy ilyen alkalmat kihagyna.

Az lehet, amit Frenkie írt. Még nem kapott olyan ajánlatot, ami miatt kiadta volna az infókat. Gondolom ő is tudja, hogy ha egyszer elkezd fecsegni, akkor a huttok ki fogják nyírni, így a Köztársaságnak nagyon jó ajánlattal kell előrukkolnia.

 

Honnan tudta különben Bane hogy a robotok a piacra fognak menni?

Na, ez a kérdés bennem is felmerült. Az, hogy figyelte a droidokat, szerintem nem jó válasz, mert ez az egész így volt előre megrendezve. Todo sem rögtönzött, és Bane-ék is ott álltak lesben. Szóval szerintem csak az lehet, hogy Bane lehallgatta Padmé otthonát (én azt tettem volna). Persze ez csak egy légből kapott magyarázat, mert szerintem a készítők sem tudnák megválaszolni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ez a kérdés bennem is felmerült. Az, hogy figyelte a droidokat, szerintem nem jó válasz, mert ez az egész így volt előre megrendezve. Todo sem rögtönzött, és Bane-ék is ott álltak lesben. Szóval szerintem csak az lehet, hogy Bane lehallgatta Padmé otthonát (én azt tettem volna). Persze ez csak egy légből kapott magyarázat, mert szerintem a készítők sem tudnák megválaszolni. :o
Mondom, ő lopta el a gyümölcsöket. :D Egyébként egyetértek, ez nehezen magyarázható.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem nekem ez az eddigi kedvenc részem ebből az évadból. Az, hogy Padmé partit szervez: én örültem, hogy végre Padmé csinál valamit, ami nem valami nagyivü a galaxist egy szebb és jobbá tevő gesztus. Én kicsit már feszengtem, hogy a jófiúk és lányok állandóan az életüket kockáztatják ilyen és olyan ügyekért. Évadokon keresztül ilyen fantasztikusan jónak lenni már kicsit sok. Kedvelem annyira ezeket a karaktereket, hogy megnézzem, hogy valami mást csinálnak. Külön jópont, hogy Anakin felbukkan ÉS nem csinál semmi hősiest hanem egyszerüen csak Padméval van.

 

Az elején a boltolás szerintem nagyon jópofa: 3PO és R2 kettőse nálam maximálisan müködik. Azon ahogy az árus átrázza 3PO-t jót mosolyogtam. A droid-felújitó elött meg le a kalappal. Mint ötlet és mint megvalósitás is nagyon rendben van. Hutt tanács dettó. Nyomozós részek helyett én inkább ilyeneket nézegetnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök Bomarr. :o Tényleg tudott újat mutatni ez a rész, nem csak a sablonokat pufogtatták. De általában igaz ez a harmadik évadra.

 

A piaci árus sztorija a nagyfaterjáról nagyon rendben van. :D Nem semmi pernahajder lehetett az öreg. :o A Hutt tanács láttán egyből eszembe jutottál. Gondoltam, hogy tetszeni fog a feltűnésük. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamit elfelejtettem megemlíteni korábban, ami ugyancsak nagyon tetszett ebben az epizódban. Talán először láthattuk C-3PO-t olyan közegbe, amibe való. Végül ugyan itt is belekeveredett valamibe, amitől - ahogy ő mondaná - rövidzárlatot kaphattak az áramkörei, de az epizód egy jelentős részében C-3PO-nak az volt a dolga, hogy protkoll droid legyen. És közben nem lőttek rá, nem volt egy hutt gengszter szeszélyének kitéve, nem lett ewok isten a Galaxis sorsát végleg eldöntő csata előestéjén, nem is csak háttérszereplő, akit csak azért látunk, mert annyira része az SW univerzumnak, hogy bűn lenne kihagyni, de amúgy tök felesleges, és nem is egy 9 éves kisfiú játéka. Hanem egy szenátor által rendezett diplomáciai rendezvény előkészítője és szervezője, ahol nagy szükség van protokollra. A processzorába is szállt a dicsőség végül :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamit elfelejtettem megemlíteni korábban, ami ugyancsak nagyon tetszett ebben az epizódban. Talán először láthattuk C-3PO-t olyan közegbe, amibe való. Végül ugyan itt is belekeveredett valamibe, amitől - ahogy ő mondaná - rövidzárlatot kaphattak az áramkörei, de az epizód egy jelentős részében C-3PO-nak az volt a dolga, hogy protkoll droid legyen. És közben nem lőttek rá, nem volt egy hutt gengszter szeszélyének kitéve, nem lett ewok isten a Galaxis sorsát végleg eldöntő csata előestéjén, nem is csak háttérszereplő, akit csak azért látunk, mert annyira része az SW univerzumnak, hogy bűn lenne kihagyni, de amúgy tök felesleges, és nem is egy 9 éves kisfiú játéka. Hanem egy szenátor által rendezett diplomáciai rendezvény előkészítője és szervezője, ahol nagy szükség van protokollra. A processzorába is szállt a dicsőség végül :D
Biztos újra kellett bútolnia szegénynek. :yeah: Egyébként egyetértek, ez a droidok epizódja volt. Mondjuk a rész elején el is mondják, hogy dúl a háború, de mi most nem a frontvonalat fogjuk látni. Jó volt így. A "tapadócuccos taliga" kicsit más volt mint eddig, de hát kell egy kis szórakozás is. :D

 

Egyébként neked van ötleted hogy jutott vissza Bane -hez a hajója? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként neked van ötleted hogy jutott vissza Bane -hez a hajója? :yeah:

Jó kérdés, lehet visszalopta, vagy titokban visszavásárolta (ki tudja, lehet a lefoglalt hajókat a Galaxisban is elárverezik, mint a valóságban :D ). De akár az is lehet, hogy ez nem pont ugyanaz a hajó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés, lehet visszalopta, vagy titokban visszavásárolta (ki tudja, lehet a lefoglalt hajókat a Galaxisban is elárverezik, mint a valóságban :D ). De akár az is lehet, hogy ez nem pont ugyanaz a hajó.
Én továbbra is az utóbbira tippelek. :yeah:

 

Valami ismerős érzés fogott el a droidfürdő jelenet közben, most már tudom is mi az. A THX -re emlékeztet. Főleg a zene miatt, de valahogy azon túl is emlékeztet rá. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik legjobb rész a sorozatban, nagyon tetszett.

C-3PO és R2-D2 párosa nagyon szórakoztató. Artu csak üdült a droid welness szalonban, míg szegény Thripiót agyon kínozták. :yeah:

Bane hatékonyabb lett volna, ha egyszerűen kiszedi az információkat a droidokból, de hát úgy tűnik ő éppúgy szadista, mint EV-9D9. :D

A Hutt Tanács felbukkanása nagyon jó húzás volt.

Összességében véve kiváló epizód.

10/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.