Ugrás a kommentre

3x08 - Evil Plans


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem igazán tetszett ez a rész, pedig voltak jó pillanatai és meg volt benne a potenciál. Threepio és Artu párosa jó volt, ahogy a számos utalás a klasszikus trilógiára is. Szintén pozitívum, hogy ismét bepillanthattunk kicsit a kulisszák mögé és megtudhattuk, hogyan is zajlik Padmé egy átlagos napja, vagy mi történik Anakinnal, amikor épp nincs a frontvonalon.

Coruscant látványos volt, mint mindig, bár már halálosan unom ezt a bolygót, mindig szívesen térek vissza ide, mivel hihetetlen módon újra és újra képesek újat mutatni, ami az egyik nagy előnye ennek a helynek. Ilyen újdonság a droid-karbantartó szalon, ami nagyon jó ötlet volt, tetszett a koncepció és maga a megvalósítás. De ilyen újdonság még a piac, melyek eddig nem tűntek fel, így örülök, hogy tovább bővült a bolygó amúgy is széles tárháza ezen helyszínekkel.

Maga a sztori alapvetően nem volt rossz, de nálam ez a droid-kínzás rányomta a bélyegét az egész epizódra. Már az egyik előzetes videó megnézése után kifejtettem, hogy sajnos ez nálam nem egy megemészthető dolog. Ha egy droid betér egy útszéli karbantartó szalonba és "örül", hogy újjá varázsolva jöhet ki abszolút a helyén van, mert nem úgy örül, mint egy érző lény, csupán neki sem mindegy, hogy rozsdás ízületekkel vagy elromlott áramkörökkel funkcionál, így természetes, hogy egyfajta "örömet" próbál kifejezni, de mivel gép, szó szerint nem tud örülni. Ugyanez lenne a helyzet a fájdalommal is. Mert valóban: ez a droidoknál jelentheti a működésükért felelős program sérülésveszélyének felmérését. Ám semmi nem indokolja, hogy a droid "fájdalmában" kiabáljon, márpedig Threepio ezt teszi, elfelejtkezve arról, hogy ő bár nem mindennapi droid, az érző lény szintjétől igencsak messze áll. Arra akarok kilyukadni, hogy egy droid NEM ÉREZHET. Nem hogy fájdalmat, SEMMIT. Az teljesen más, amikor Threepio jajveszékel, aggodalmaskodik, vagy "örül, hogy működőképesnek láthatja Luke gazdát", elvégre neki köztudottan, legalábbis minden valószínűség szerint, ilyen a programozása. Ezért nem tetszett az EP6-ban, Jabba palotájában sem az a bizonyos jelenet. Artu kötődése Anakin felé, vagy bármely más droid kötődése egy érző lény felé, szintén más helyzet, mert ez a kötődés nem az a fajta "szeretet", amit élőlények éreznek egymás iránt, csupán programozás kérdése. Az nem kétséges, hogy valahol kell lennie a droidokban egyfajta "érzelmekért" felelős központnak, különben minden érzelemtől mentes, valóságos terminátorok lennének, de olyan érzések, amikről egy élőlénynél beszélünk nem lehetnek bennük. Azzal sem volt bajom, hogy Artu feláldozta magát, hogy Threepio-t ne szedjék darabokra (sőt ez kimondottan tetszett), holott ilyet sem csinálna egy érzelmek nélküli gép.

Az a lényeg, hogy más az egyfajta kötődés a droidoknál, mint a fájdalom következtében való kiabálás. Többek között ezért is tartom a mai napig hülyeségnek azt, amikor egy droidot felaprítanak, vagy lezuhan valahonnan, és kiabál mintha valóban fájna neki, hogy elpusztul. Persze ez csak az egyéni perspektívám, nem kell vele feltétlenül egyet érteni.

Visszatérve az epizódra, a droid-kínzáson kívül szintén nagy negatívum számomra Aurra Sing mellőzése. Remek alkalom lett volna bemutatni, hogy sikerült kijutnia a coruscanti fegyházból, kiválóan passzolt volna, a párhuzamosan zajló Bane vs. droidok jelenetekhez, arról nem is beszélve, hogy sokat dobott volna a rész hangulatán a puszta megjelenésével és talán az akció-rajongó fanok is kaptak volna egy-két jó jelenetet. Bane terve egyébként nem volt rossz, de nem tudom miből gondolta, hogy Threepio tud segíteni neki a Szenátus alaprajzának megszerzésében, elvégre ő Padmé személyes asszisztense, másodállásban protokoll-droid, tervrajzok közelébe sem kerül. Azért, mert jár-kel a Szenátus épületében, nem feltétlenül kell ismernie a tervrajzokat, Bane találhatott volna ideálisabb droidot is erre a célra. A memóriatörlés érdekes és logikus húzás volt, legalább kiderült, hogy lehetséges csak részlegesen eltávolítani az emlékeket, nem feltétlenül kell azok 100%-át törölni.

A Hutt Tanács csakugyan pozitívum, ahogy az is, hogy nem lettek sablonosak a modellek, egyfajta Jabba-klónok. Bár meglehetősen bizarr a külsejük, ez az egyediség kimondottan tetszett.

Mint írtam, voltak határozottan pozitív dolgok is az epizódban, ennek ellenére, nálam ez sajnos gyengére sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne lehetne? Az ő memóriájuk is csak egy számítógép winchestere, ami gondolom, mint minden normális számítógép, ez is sok különböző adat alapján kategorizálja az adatokat, köztük a létrehozás idejével. Elég csak megkeresni az adott időben létrejött file-okat (amire még egy win kereső is képes :D ), aztán F8 delete. Gondolom itt is megkeresték azt a pár órát, amíg C-3PO és R2 Bane-nél voltak, aztán törölték a feljegyzéseket.

 

Az azért érdekelne, hogy a Star Wars univerzumában miért ilyen macerás a droidok memóriájához hozzáférni. Én úgy gondolnám, mint alapvetően számítógépként működő gépek (hogy most azon túllépnek-e vagy sem, az másodlagos a kérdés szempontjából), csak rácsatlakozunk egy számítógép és egy kábel segítségével az együk külső csatlakozójukra, a megfelelő programmal feltörjük a védelmüket, aztán letöltjük azt, ami a memóriájukban van. Ezzel szemben eddig akárhányszor láthattuk, ahogy megpróbálnak hozzáférni egy droid memóriájához, az nagyjából a droid kínzásával is járt. Először ugye Gha Nachkt szétszerelte R2-t, most pedig Bane sokkolta mindkét droidot. Ráadásul egyik esetben sem látható vezetékes kapcsolat a droid és a memóriáját kivetítő számítógép között (egész pontosan a Duel of the Droidsban R2 leszerelt feje - ami kivetítette az adatokat - és a teste - amit Gha Nachkt szintén elektromossággal piszkált - között nem volt kapcsolat, a droid mégis reagált a testét ért ingerekre).

Mindez azt mutatja, hogy ezek a droidok, ha gépek is maradnak, annyira fejlettek, mint egy élőlény, úgyhogy nem csoda, hogy érzelmi reakcióik vannak külső ingerekre. Az biztos, hogy van egy nem vezetékes kapcsolat a testük és az egyéb alkatrészeik között (lásd R2 esete, vagy C-3PO-é az ep2-ben, mikor a fejétől megszabadított test tovább ment, és láthatóan még a környezetét is érzékelte valamelyest). Az is biztosnak látszik, hogy ezeknek a gépeknek a memóriájából már nem lehet csak úgy letölteni adatokat, csak ha ők is hozzájárulnak. Viszont ennél fogva a feltörésükhöz nem elég egy USB kábel és egy kódtörő program. Ja, és az is biztos, hogy ezek a droidok rengeteg módon adják és veszik az adatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész sorozatban? :D

 

Így van, a best of TCW epizódlistámon ott a helye. :yeah:

 

Az is érdekes, hogy most először kaptunk arra utalást, (ha jól emlékszem), hogy egy droidnak egy napi memóriáját is lehet törölni. Furcsa, de én eddig azt gondoltam, hogy vagy az egész memóriájukat törlik, vagy semmit.

 

Simán lehet szerintem részleges memóriatörlés is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de nálam ez a droid-kínzás rányomta a bélyegét az egész epizódra.
Pedig az SW-ben a robotok mindig is ilyenek voltak. Sikítoznak, jajgatnak és nem azért mert lennének érzelmeik, hanem mert így vannak programozva. Ennyire emberien. Láttad a A.I mesterséges értelem című filmet? Ha igen, tudod miről beszélek. Ha nem, akkor nézd meg. :D Zééé írt erről a dologról egy jó kis elmélkedést a TCW topikba, csak lusta vagyok előkeresni. :love:

 

Visszatérve az epizódra, a droid-kínzáson kívül szintén nagy negatívum számomra Aurra Sing mellőzése. Remek alkalom lett volna bemutatni, hogy sikerült kijutnia a coruscanti fegyházból
Már az epizód elején is láttuk, hogy ez a történet időben távolabb álló események láncolata, és nem szorosan összefüggő, pár nap eltéréssel zajló történések. Így ebbe belefér az is, hogy nem látjuk Sing kiszabadulását. Elég Ziro kihozatalát megmutatni, nem kell ide még Sing is. Ahhoz tudnám hasonlítani az esetet, mint pl. a lázadók vereségei az EPIV és EPV között. Dramaturgiailag fontos dolog? Igen! Láttunk belőle valamit? Nem. Minek is, ha maga az EPV egy ilyen csatával indul? :rock: Magyarán minek kínlódni Aurra Sing szöktetésével, ha Zirot a következő részben szabadítják ki? Elég ha tudod, hogy kihozták. Ennyi.

 

de nem tudom miből gondolta, hogy Threepio tud segíteni neki a Szenátus alaprajzának megszerzésében, elvégre ő Padmé személyes asszisztense, másodállásban protokoll-droid, tervrajzok közelébe sem kerül.
Szerintem nem. C3PO szinte az egész idejét a szenátusi épületben tölti, biztos nem mindig Amidala szoknyája mellett álldogál, hanem önállóan is szokott közlekedni. Na most ehhez két dolog kell. A szenátus ismerete, és a kódok ismerete, melyekkel bejut különféle helyekre. Bane ilyen megfontolásból rabolhatta el az aranyt. És arra se vennék mérget, hogy C3PO valóban híján volt ezeknek az infóknak. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne lehetne?
Na én is valami ilyesmire gondoltam lejjebb. Ezek nem olyan robotok mint amik a valóságban is léteznek. Sokkal fejlettebbek lehetnek, szinte minden szinten. Ebbe persze sok minden belefér.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem valahogy eddig alap volt, hogy érzékelik az érintést és a fájdalmat. Már bizonyos robotok. Nyilván mint minden ez is kikapcsolható. És Grievous testőrei vagy a droidikák érthetően nincsenek is ilyennel felszerelve, mert csak hátráltatná őket. Azonban egy emberek társaságában dolgozó hétköznapi robotnál elönyös, ha a reakciói és ő maga is minél élőszerübb. Igy könnyebben alakul ki rokonszenv és jobban el is fogadják az "élők". Maga a fájdalom mechanizmus valoszinüleg másképp müködik, de ha mondjuk ütlegre csak egy monoton "ne már" lenne a válasz egyrészt morbid lenne, másrészt sokkal inkább csak egy beszélő gépnek semmint személynek kezelnék. Márpedig ezek olyan robotok, amiknél jól láthatóan már a személyiségnél is a minél nagyobb élőszerüségre törekedtek.

 

Ez a magyarázat a sci-fi oldalról, de az SW belső logikája egyébként is úgy alakult, hogy a robotok sokkal több személyiséggel vannak felruházva és sokkal emberszerübbek mint azt a logika megkövetelné. Annak ellenére hogy látszolag sci-fi elemek, ők inkább a mesét erősitik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a magyarázat a sci-fi oldalról, de az SW belső logikája egyébként is úgy alakult, hogy a robotok sokkal több személyiséggel vannak felruházva és sokkal emberszerübbek mint azt a logika megkövetelné. Annak ellenére hogy látszolag sci-fi elemek, ők inkább a mesét erősitik.
Pontosan. C3PO és R2 az egész Saga során nagyrészt úgy viselkedett, ahogy azt az ember csak szerves lénytől várná el. Bár már az a szó is, hogy "viselkedtek" többre vall mint egyszerű gépekre. Azok csak működni szoktak. :love: Pl. a párologtatók.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig az SW-ben a robotok mindig is ilyenek voltak. Sikítoznak, jajgatnak és nem azért mert lennének érzelmeik, hanem mert így vannak programozva.

Ezzel egyetértek, én is hasonlót írtam.

Az teljesen más, amikor Threepio jajveszékel, aggodalmaskodik, vagy "örül, hogy működőképesnek láthatja Luke gazdát", elvégre neki köztudottan, legalábbis minden valószínűség szerint, ilyen a programozása.

Más az, ha azért "fél", mert így van programozva, vagy azért, mert vannak valódi érzelmei.

Már az epizód elején is láttuk, hogy ez a történet időben távolabb álló események láncolata, és nem szorosan összefüggő, pár nap eltéréssel zajló történések. Így ebbe belefér az is, hogy nem látjuk Sing kiszabadulását. Elég Ziro kihozatalát megmutatni, nem kell ide még Sing is. Ahhoz tudnám hasonlítani az esetet, mint pl. a lázadók vereségei az EPIV és EPV között. Dramaturgiailag fontos dolog? Igen! Láttunk belőle valamit? Nem. Minek is, ha maga az EPV egy ilyen csatával indul? :love: Magyarán minek kínlódni Aurra Sing szöktetésével, ha Zirot a következő részben szabadítják ki? Elég ha tudod, hogy kihozták. Ennyi.

Ennyi erővel a klónok háborúja ütközeteit is felesleges bemutatni. Láttuk a christophsisi csatát, minek ide Geonosis, Ryloth vagy Kamino? :D Örültem volna, ha láthatunk egy Bane akciójától eltérő szöktetést, így máris nem lenne egy kaptafa. Egyébként Boba, Bosk, Poggle és Tambor még mind a hűvösön vannak, márpedig nekik kötelező kijutniuk a sorozat folyamán, így reménykedem, hogy az említett szöktetés(ek) még megvalósul(nak). :rock:

Szerintem nem. C3PO szinte az egész idejét a szenátusi épületben tölti, biztos nem mindig Amidala szoknyája mellett álldogál, hanem önállóan is szokott közlekedni. Na most ehhez két dolog kell. A szenátus ismerete, és a kódok ismerete, melyekkel bejut különféle helyekre. Bane ilyen megfontolásból rabolhatta el az aranyt. És arra se vennék mérget, hogy C3PO valóban híján volt ezeknek az infóknak.

Lehetséges. Így viszont felmerül a kérdés, hogy Threepio hogy tudta eltitkolni (már ha valóban ez történt) az infókat.

És még valami. Amikor Bane megállapította, hogy Threepio adatállománya nem tartalmazza a kellő infókat, minek kínozták tovább? Ez még nem igazán tiszta a sztorival kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel a klónok háborúja ütközeteit is felesleges bemutatni. Láttuk a christophsisi csatát, minek ide Geonosis, Ryloth vagy Kamino? :P
Jól kiforgattad az írásomat nem mondom. :D Akkor másképp fogalmazok. Sing szöktetése(?) nem feltétlen szükséges a Ziro szál dramaturgiájához. Ő csak egy háttér elem lesz ebben a dologban.

 

Lehetséges. Így viszont felmerül a kérdés, hogy Threepio hogy tudta eltitkolni (már ha valóban ez történt) az infókat.
Szenátusi droidként nyilván szigorúan le volt védve ez az adattömbjük, hogy ha ne adj isten bűnözők kezébe kerülnek, még véletlen se tudják kiszedni belőlük a kódokat. Persze szerintem. :love:

 

És még valami. Amikor Bane megállapította, hogy Threepio adatállománya nem tartalmazza a kellő infókat, minek kínozták tovább? Ez még nem igazán tiszta a sztorival kapcsolatban.
Miért kínozta tovább? Mert egy szemétláda. Azért. :rock: Bocsánatot ne kérjen tőle? :D Egyébként C3PO be is szólogatott a fejvadásznak, amit az nem igazán nézett jó szemmel. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól kiforgattad az írásomat nem mondom. :love: Akkor másképp fogalmazok. Sing szöktetése(?) nem feltétlen szükséges a Ziro szál dramaturgiájához. Ő csak egy háttér elem lesz ebben a dologban.

De azért kicsit érdekes ez a dolog... Valahogy nekem olyan érzésem volt, mintha elfelejtették volna a készítők, hogy Aurra ott volt Bane-ékkel a Hostage Crisis-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért kicsit érdekes ez a dolog... Valahogy nekem olyan érzésem volt, mintha elfelejtették volna a készítők, hogy Aurra ott volt Bane-ékkel a Hostage Crisis-ben.
Biztos, hogy nem felejtették el. Egyszerűen lógva hagyták.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem biztos lesz még legalább egy szöktetéses jelenet, kár azon sajnálkozni, hogy kimaradt. Aurra, Boba, Bossk, Poggle és Tambor még a dutyiban ülnek, és nekik bizony ki kell jutniuk, hiszen később játszódó történetekben szabadon garázdálkodnak. Szinte biztosra veszem, hogy lesz egy nagy börtönlázadásos rész, amiben ezek öten kijutnak. Nem egy két perces jelenet kedvéért modellezték le a börtönt. Nyugi, eddig már sok lyukat betömtek, miért feltételezitek azt, hogy már végeztek? :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte biztosra veszem, hogy lesz egy nagy börtönlázadásos rész, amiben ezek öten kijutnak. Nem egy két perces jelenet kedvéért modellezték le a börtönt. Nyugi, eddig már sok lyukat betömtek, miért feltételezitek azt, hogy már végeztek? :love:
Na erre nem is gondoltam. :rock: De ha börtönlázadásban minden szepi vezető és Aurra is kijutott, akkor Ziro miért maradt bent? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, majd két év múlva kapunk egy ilyen epizódot, ahogy azt mostanában szokták csinálni ugyebár a készítők... :D

 

Pontosan. Lehet hogy a 4. évad egyik epizódja erről fog szólni. Ja és láttuk Aurra Sing-et börtönben? Nem. Akkor az is lehet hogy a Coruscantra szállítás közben lelépett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Lehet hogy a 4. évad egyik epizódja erről fog szólni. Ja és láttuk Aurra Sing-et börtönben? Nem. Akkor az is lehet hogy a Coruscantra szállítás közben lelépett.

Az előző rész vége felé mutatták, ahogy elvezették Aurrát, miután Padmé-ék landoltak Coruscant-on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, majd két év múlva kapunk egy ilyen epizódot, ahogy azt mostanában szokták csinálni ugyebár a készítők... :D

Szerintem - az alcím alapján - csak ez az évad tartalmaz efféle kiegészítéseket a korábbi évadokhoz, a későbbiekben visszatérhetünk az "önálló" (korábbi részektől aránylag független) történetekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző rész vége felé mutatták, ahogy elvezették Aurrát, miután Padmé-ék landoltak Coruscant-on.
ez igaz, bár azt nem láttuk, hogy hova vitték. Persze alapból mindenki a börtönre gondolna. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hello

Már régóta követem a fórumot és most végre rászántam magam hogy regeljek. :D :D

Nekem az a furcsa az előző résszel kapcsolatban hogy, nem tűnik fel Anakinnak hogy a két droidnak nincs semmi emléke a bevásárlásból?

bár igaz hogy Anakin egy kicsit nemtörődöm de azért ha a helyében lennék érdekelne miért nincs emlékük. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ez igaz, bár azt nem láttuk, hogy hova vitték. Persze alapból mindenki a börtönre gondolna. :D

Na igen, nekem más nem is nagyon jutna eszembe a börtönön kívül. :D Ha már "szegény kis" Bobba oda került, Aurra-t sem hiszem, hogy teázni vitték.

Viszont egy ilyen lázadásos rész tényleg nem hangzik rosszul, még ha elég kényelmes megoldás is, szerintem jól meg lehetne csinálni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hello

Már régóta követem a fórumot és most végre rászántam magam hogy regeljek. :D :D

Nekem az a furcsa az előző résszel kapcsolatban hogy, nem tűnik fel Anakinnak hogy a két droidnak nincs semmi emléke a bevásárlásból?

bár igaz hogy Anakin egy kicsit nemtörődöm de azért ha a helyében lennék érdekelne miért nincs emlékük. :D

Szerintem Anakint csak azért érdekelte ez az egész, hogy Padménak kedvére tegyen. :D Szerintem álmában se gondolt volna rá, hogy a robotokat elrabolták.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem - az alcím alapján - csak ez az évad tartalmaz efféle kiegészítéseket a korábbi évadokhoz, a későbbiekben visszatérhetünk az "önálló" (korábbi részektől aránylag független) történetekhez.

Mint ahogy a második évadban is voltak már kiegészítő részek (Cat and Mouse), így szerintem csak az alcím miatt nem vethetjük el, hogy később már nem is lesz. Elvégre, az első és ebben az évadban is vannak fejvadászok, mégis a második évadnak volt az az alcíme, hogy Rise of the Bounty Hunters (ami mondjuk baromira nem passzol a második évadhoz, de ez mellékes :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarom az érzéseiteket megbántani, de ez volt a sorozat és a harmadik évad mélypontja. Unalmas, idegesítő és nem vicces C3P0. :D A két robotot eleve az SW világ túlértékelt karaktereinek tartom, akik számomra teljesen közömbösek és érdektelenek. A rész legjobb pillanata a Hutt tanács volt. Az összes többi fajnak, a lüktető világ kidolgozásának örültem, de maga a történet nem tetszett, hogy ezt az idiótát tették be a középpontba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarom az érzéseiteket megbántani, de ez volt a sorozat és a harmadik évad mélypontja. Unalmas, idegesítő és nem vicces C3P0. :D A két robotot eleve az SW világ túlértékelt karaktereinek tartom, akik számomra teljesen közömbösek és érdektelenek. A rész legjobb pillanata a Hutt tanács volt. Az összes többi fajnak, a lüktető világ kidolgozásának örültem, de maga a történet nem tetszett, hogy ezt az idiótát tették be a középpontba.
Ez is egy vélemény. :D Akinek nem tetszik C3PO karaktere, az ebben a részben nem sok izgalmasat találhatott. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.