Ugrás a kommentre

3x09 - Hunt for Ziro


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Na, végre!

Remek kis rész volt, minden pillanata tetszett. Vos karaktere, a történet, az EpVI-ban látott énekesnő újra feltűnése (apropó, az epizód egyik legjobb jelenete volt a táncos - dj-s buli), a nyomozás, a harc Bane-nel: minden nagyon rendben volt.

 

Tetszett!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bane üldözés: nekem a sorozat egyik nehezen emészthető eleme az hogy a nem-Erő-használók milyen jól felveszik a versenyt az erőhasználókkal. Szép és látványos jelenet, de az ilyeneknél azért mindig nyelek egyet.

De ezzel együtt is jó volt ez a rész.

 

EpII. Obi-wan vs. Jango. Ott is nyeltél egyet?

 

Bane legalább olyan jól felszerelt, mint Jango Fett volt Kaminón, és Kenobi vele sem bírt. Jó, itt most ketten voltak, de számomra az a párharc megalapozta a nem erőhasználók Jedik elleni lehetőségeit - a sorozatra nézve is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EpII. Obi-wan vs. Jango. Ott is nyeltél egyet?

 

Bane legalább olyan jól felszerelt, mint Jango Fett volt Kaminón, és Kenobi vele sem bírt. Jó, itt most ketten voltak, de számomra az a párharc megalapozta a nem erőhasználók Jedik elleni lehetőségeit - a sorozatra nézve is.

Én is így látom. A filmekben is van jó pár példa ilyen "egyenlőtlen" harcra.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Újabb rész, most egy kis visszaesést tapasztaltam a szinkron minőségében. :(

Zironak megint más hangja van (talán ami a filmben is volt?), bár ez talán jobban illik az eredetihez. Sy Snootles magyar hangját nagyon sokszor kéne hallgatnom ahhoz, hogy megszokjam és ne idegesítsen. Quinlan Vos hangját viszont szerintem jól eltalálták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb rész, most egy kis visszaesést tapasztaltam a szinkron minőségében. :(

Zironak megint más hangja van (talán ami a filmben is volt?), bár ez talán jobban illik az eredetihez. Sy Snootles magyar hangját nagyon sokszor kéne hallgatnom ahhoz, hogy megszokjam és ne idegesítsen. Quinlan Vos hangját viszont szerintem jól eltalálták.

Már Sy eredeti hangja is elég idegesítő hosszútávon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos megint előtérbe került a magyar szinkron legnagyobb negatívuma: nem egységes. A főszereplők és a főbb mellékszereplők hangjaira általában oda tudnak figyelni, viszont a Ziro féle mellékalakokra nem igazán. Más szinkronizálta a mozifilmben, más a Hostage Crisis-ben, más az Evil Plans-ben és más ebben a részben is...

A klónokról nem is beszélve... legalább Rex és Cody hangját állandósíthatnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban is van egy jelenet, amikor összeült az öt nagy család. És mindegyik ellensége a másiknak. Itt lehetnek rokonok is, lehetnek kívülről jöttek is.

 

Szerintem nem a Desilijic klánon belüli családok szövetségesek és ez tényleg hiba mert a Desilijic klán totális ellentéte a Besadiinak mondok egy példát

Jabba Desilijic Tiure Aruk Besadii Aora A Besadii és a Desilijic ellenségek de a klánon belüli családok szövetségesek egy klán áll kb 5 családból

név klán családnév név klán családnév

 

Szerintem legalábbis igy van de nem biztos

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A huttok testfelépitését illetőleg, a bőrréteg alatt nagy meglepetésre nem zsír, hanem hatalmas izomtömeg található.(Persze ez az olyanra mint Mama a hutt, nem vonatkozik.)Egy olyan méretű huttnak, mint Jabba az epI-ben, vagy az epIV-ben, rengeteg izma van, ugyanis ahhoz, hogy egy 1 tonnás testet emberi tempóval mozgassanak, sok izom kell. Ráadásul, ha a hutt faj nem is ijesztő, nagyon nagy tehetségük van a taktikázáshoz, és az üzlethez. Szinte minden hutt nagy üzleti érzékkel születik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A huttok testfelépitését illetőleg, a bőrréteg alatt nagy meglepetésre nem zsír, hanem hatalmas izomtömeg található.(Persze ez az olyanra mint Mama a hutt, nem vonatkozik.)Egy olyan méretű huttnak, mint Jabba az epI-ben, vagy az epIV-ben, rengeteg izma van, ugyanis ahhoz, hogy egy 1 tonnás testet emberi tempóval mozgassanak, sok izom kell. Ráadásul, ha a hutt faj nem is ijesztő, nagyon nagy tehetségük van a taktikázáshoz, és az üzlethez. Szinte minden hutt nagy üzleti érzékkel születik.

Egyetlen ütésüktől meg is lehetne halni szerintem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt viszont nem nézném ki belülük hogy mondjuk saját erőből jöttek rá az űrutazásra vagy ilyesmi

 

De a huttok, már jóval a Köztársaság elött tudtak űrutazni, ráadásul egy olyan fajjal sem léptek még akkor kapcsolatba, aki erre képes lett volna. :peace: A Bomarr kolostor dolog spórolás alapú Jabbának, de a legtöbb hutt palota magán vagyonból épült.

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Valaki felvilágosítana, miért is volt Ziro börtönben Coruscanton? A mozifilmben arról volt szó, hogy Rotta elrablásában való részvételéért Ziro a hutt törvények szerint fog bűnhődni. Akkor miért volt a Köztársaság foglya és miért kellett megszöktetniük a huttoknak a kiadatás helyett? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki felvilágosítana, miért is volt Ziro börtönben Coruscanton? A mozifilmben arról volt szó, hogy Rotta elrablásában való részvételéért Ziro a hutt törvények szerint fog bűnhődni. Akkor miért volt a Köztársaság foglya és miért kellett megszöktetniük a huttoknak a kiadatás helyett? :hmm:

Elég rég volt már (nekem legalábbis) ez a szál, de ha jól rémlik, akkor nem azért volt börtönben. Csak a részek nincsenek sorrendben és ez eléggé belekavar ebbe a szálba.

Ha esetleg a hivatalos (kiadott kronológiai) sorrend szerint nézed és úgy van ellentmondás, akkor tévedtem, de bennem vhogy az maradt meg, hogy később kiderülnek még fontos dolgok, amik magyarázatuk szolgálhatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit láttunk hogy a mozifilm végén a Köztársaság letartóztatta, és még az Assassinsben is a sitten volt Coruscanton. De ha hutt törvények szerint kellett volna bűnhődnie, mit keresett egyáltalá a coruscanti fegyházban? Mert a Padmé elleni merénylet kiagyalását csak később bizonyították rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit láttunk hogy a mozifilm végén a Köztársaság letartóztatta, és még az Assassinsben is a sitten volt Coruscanton. De ha hutt törvények szerint kellett volna bűnhődnie, mit keresett egyáltalá a coruscanti fegyházban? Mert a Padmé elleni merénylet kiagyalását csak később bizonyították rá.

De elfogatta a Szenátus egyik tagját, és ezért bőven volt rá ok, hogy a Coruscanton tartsák. A merényletet később agyalta ki bosszúként, ezzel pedig mégjobban bepiszkolta magát, mikor kiderült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jabbáék azért hozatták ki Bane-el a börtönből, hogy azok után még a huttok is megleckéztessék. Ne feledjük el, hogy ott volt Zironál az a bizonyos napló, ezért is akarhatták nagyon a Hutt Tanács tagjai, a "jó" hírnevük forgott kockán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Jó kérdés. Lehet egy másik ugyanazzal a festéssel, vagy az is lehet, hogy valahogy visszaszerezte. Bane-ből kinézem, hogy simán visszalopta, de még azt sem tartanám meredek elképzelésnek, hogy a Sith-ek visszaadták neki a szolgálataiért cserébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.