Ugrás a kommentre

3x11 - Pursuit of Peace


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ismét remekeltél Sky! :clap:

 

A Köztársaság reménytelen korruptsága mellett azért jó látni, hogy vannak olyan szenátorok akik talpig becsületesek, akik a reményt jelentik.

 

Köszi! :)

 

Reményt... a majdani lázadás sikeréhez. De sajnos a jelenlegi helyzetbe nem sok beleszólásuk van, hiszen Palpatine csaknem teljhatalmú vezető vált. Nemigen köphet bele a levesébe az a maréknyi jó szándékú szenátor, akiket nem fertőzött meg a korrupció. Viszont a jövőben többek között, pontosan az ilyen emberek révén jöhet létre a lázadás, illetve a diktatúra bukása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem igazából még az nem tiszta teljesen hogy Palpi hogy engedhette meg Dookunak hogy Padmét megölesse? Az Ep2-ben nyilvánvaló volt hogy azért kardoskodott, hogy Anakin kerüljön Padmé mellé testörnek(gondolom tudta mennyire tetszik a srácnak a szenátornő). Azaz ő már ekkor kitervelte hogy belezúgatja Anakint a nőbe és így állítja át. Ha viszont Padmé meghal vége a tervnek.

Alig pár hsz-el lejjebb, bennem is felvetődött ez a kérdés, de rögtön meg is válaszoltam magamnak:

"Érdekes, hogy Dooku (ebből kifolyólag Palpatine) parancsot adott Padmé likvidálására. Abban a hitben voltam, hogy Palpatine már az Ep2 idején tudta, hogy Anakin és Padmé között van valami, amit az előnyére fordíthat a Jedi későbbi sötét oldalra állításában. Persze Padmé nélkül is maga mellé tudta volna csábítani Anakint, sőt Vader nélkül is tudta volna irányítani a Birodalmat, de így jóval egyszerűbb dolga volt."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alig pár hsz-el lejjebb, bennem is felvetődött ez a kérdés, de rögtön meg is válaszoltam magamnak:

"Érdekes, hogy Dooku (ebből kifolyólag Palpatine) parancsot adott Padmé likvidálására. Abban a hitben voltam, hogy Palpatine már az Ep2 idején tudta, hogy Anakin és Padmé között van valami, amit az előnyére fordíthat a Jedi későbbi sötét oldalra állításában. Persze Padmé nélkül is maga mellé tudta volna csábítani Anakint, sőt Vader nélkül is tudta volna irányítani a Birodalmat, de így jóval egyszerűbb dolga volt."

Ez ok, de akkor a kérdésem az hogy Padmé nélkül hogy állítja maga mellé a srácot? Vader nélkül meg szinte lehetetlen lett volna a Birodalom irányítása. Az emberek Vadertől rettegtek.

A véleményem az hogy az EP1 végétől Palpi fejében már megvolt a TERV. Azért írom nagybetűvel, mert ha ebbe bármi közbelép bukik az egész. Palpi Anakint akarta átállítani. Ennek több oka volt. Az első hogy mivel ő a Kiválasztott simán kinyírja a Sith-et. A másik az hogy ha Anakint állítja át akkor totális megalázásban részesül a Jedi Rend. A sötét oldalt szolgálja az egykori rabszolgagyerek. Ez olyan mintha Teréz anyát nácivá tennénk.

Mégegyszer mondom, neki nem egy átlagos Jedi kellett hanem Anakin, Az EP1 végétől ennek érdekében mindent megtett.

Azóta Dzséjt véleményét is elolvastam és nem értek vele egyet. Palpatine-nak nem elsősorban a Birodalom kellett csak, neki nem egy átlagos áttért Jedi kellett az oldalán. A Birodalomra ÉS az áttért Anakinre volt szüksége. Ha Kenobi tanítványát nem sikerül áttéríteni akkor meggyőződésem ,hogy nincs Birodalom.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Kenobi tanítványát nem sikerül áttéríteni akkor meggyőződésem ,hogy nincs Birodalom.

Miért? Mert Vadertől félnek? Hát nem sokan, legalábbis a birodalmi tiszteket leszámítva én senkit sem láttam, aki összecsinálta volna magát Vadertől. Leia pimaszkodott vele, Luke harcolt vele, Han gondolkodás nélkül rálőtt, Lando pedig még ki is cseszett vele. Szóval annyira azért nem rettegtek tőle az ellenségek. Csak azok a birodalmiak féltek tőle, akiket Vader maga nem tisztelt. Az olyan hatalomhoz jutott, de amúgy tehetségtelen tiszteknek, mint Ozzel, Tagge, Motti. Na meg azoknak, akik balfékeskedésük miatt hátráltatták (Needa). De a lázadók nem féltek tőle, illetve a birodalmi közkatonák is inkább tisztelték, mint félték.

De, ezt a fajta félelmet, még inkább, azt a feladatot, amit Anakin ellátott, bármilyen más Sith tanítvány el tudta volna végezni. Persze, jó kis orrbavágás volt a Jediknek, hogy Anakin átállt, de ez legfeljebb Sidioust érdekelhette, mert a Jedik java sosem tudta meg, hiszen belehaltak a 66-os parancsba. De aki megtudta, azt sem érdekelte nagyon, hiszen tudjuk, hogy a Jedik nem az érzelmek mesterei. Obi-Wan reagált rá egyedül, de az ő orra alá sosem dörgölhette a jó Sith Nagyúr, hogy átállította a haverját. De, ha Anakin nem lesz Vader, és ott az irodában Windu után kellett volna küldenie, akkor lett volna egy másik tanítvány. És az ep5-6 a legjobb példa rá, mennyire kellett Palpatine-nak a kiválasztott. Amint felbukkant egy sokkal fiatalabb (és épebb) jelölt, máris lecserélte volna. Az ilyen embernek hol számít egy másik? Szóval, Anakin legfeljebb presztízsértéket képviselt Sidious szemében, de a presztízs nem alapköve egy galaktikus birodalomnak. Akiknek számíthatott volna, azokat nem érdekelte vagy meghaltak anélkül, hogy megtudták volna.

Na meg, azt írod, hogy már az ep1 végén összeállt a nagy terv. Valójában, az ep1 előtt következett ez be, hiszen az ep1-ben látott események már a terv mozgásban. Már a kereskedelmi utak megadóztatása is a terv szerves része volt, ami még az TFM kezdete előtt történt. Márpedig akkor Darth Maul volt a tanítvány, hol volt akkor még Anakin? Palpatine azt sem tudta, hogy létezik. Akkor hogyan alapozhatta volna rá a tervet? Sehogy. A nagy tervnek semmilyen formában nem volt elengedhetetlen része Anakin, annak csak egy elengedhetetlen része volt: Palpatine. Mindenki más csak cserélhető bábu volt, és bőszen cserélgette is őket. :)

Valójában, Sidious jelleméből inkább az tűnik ki, hogy ha a Sith fennmaradása nem tette volna kötelezővé, tanítványa se lett volna. De mindenki nagy szerencséjére, a saját hatalmán kívül ez az egy volt még, ami érdekelte. Ám ha meglelte volna a halhatatlanság titkát, és el tudta volna sajátítani, akkor Vadernek sanyi, és őt már nem követte volna új tanítvány. Hiszen Palpatine első kézből tudta, hogy mi történik a Sith mesterekkel, ha a tanítvány úgy érzi, már mindent megtanult. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! :)

 

Reményt... a majdani lázadás sikeréhez. De sajnos a jelenlegi helyzetbe nem sok beleszólásuk van, hiszen Palpatine csaknem teljhatalmú vezető vált. Nemigen köphet bele a levesébe az a maréknyi jó szándékú szenátor, akiket nem fertőzött meg a korrupció. Viszont a jövőben többek között, pontosan az ilyen emberek révén jöhet létre a lázadás, illetve a diktatúra bukása.

És ezért is jó, hogy ezt bemutatják most. Ha már az EPIII -ból kivágták ugye. :) Csak hát ezt néhány felszínes rajongó nem igazán tudja megérteni és értékelni, de ez legyen az ő bajuk. :)

 

Anakinra az EPI végén figyelt fel Palpatine, szerintem a rá következő tíz évben módszeresen építette fel a fiú egóját, hogy amikor kell úgy cselekedjen ahogy részéről elvárható tőle. Ezek a fejtegetések kicsit OFF -ok már, én csak annyit tennék hozzá ami szorosan az epizódhoz kapcsolódik. Anakin ugye itt konkrétan kijelenti, hogy a Köztársaság nem korrupt, és le kell számolni a Szepikkel. Teljesen mértékben Sidious véleményét harsogja. Padméval már most ellentétes oldalon állnak, csak ez még itt kis szájhúzással megoldható.

 

Egyébként az is nagyszerű, ahogy megint anakint akarja megkérni Padmé, hogy beszéljen a kancellárral. Ez már nem az első eset. Az EPIII erkélyes beszélgetéséhez ezek a jelenetek, epizódok akkora pluszt tesznek hozzá, hogy csak na. Amikor Anakin már felháborodik, dühbe jön Padmé azon kérésére, hogy beszéljen Palpatine -al, már érthetjük miért is ez a reakció. Nyilván folyton ezzel b*sztaták, és már elege volt belőle. :D Padmé a Köztársaság ördögiségéről szóló elmélkedése is nem csak úgy jön, hanem immár van háttere. :clap:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Dzséjt! Idén már nem lesz epizód guide? :D

Kérdésedre a válasz határozott nem. Mivel sajnos idén nem adnak már több TCW epizódot, így én sem tudok leírást készíteni. Vagy te valami másra gondoltál, esetleg célozgattál??? :hmm::hehe::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdésedre a válasz határozott nem. Mivel sajnos idén nem adnak már több TCW epizódot, így én sem tudok leírást készíteni. Vagy te valami másra gondoltál, esetleg célozgattál??? :hmm::hehe::D

Hehe. :P Suttyomban pedig a postaládámban landolt a cucc. :D Szóval felkerült az epizód guide, olvassátok! Köszönet Dzséjtnek. :)

 

Két megjegyzés.

 

1. Teckla Minnau története nagyon király! Arra a nabooi felszolgálóra is másképp fogok nézni ezentúl. :D

2. Padmé sofőrje megszólal az epizódban. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a sunyi epizódleírás, pedig mondtam neki, hogy csak éjfél után landolhat a postaládádban :D

 

2. Padmé sofőrje megszólal az epizódban. :)

Akkor az sw.com megint átvert. Mondjuk én is úgy emlékeztem, hogy megszólalt, de lusta voltam utána nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a sunyi epizódleírás, pedig mondtam neki, hogy csak éjfél után landolhat a postaládádban :D

 

 

Akkor az sw.com megint átvert. Mondjuk én is úgy emlékeztem, hogy megszólalt, de lusta voltam utána nézni.

9:18 -nál van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem állom meg, hogy ne tegyem szóvá azt a jelenetet, amikor Padmé belekezd a beszédébe. :D Ugye akkor megemlíti Tecklát, és tart egy kis hatásszünetet. Na ekkor ahogy Palpatine és Mas Amedda összenéznek a kész. :lol: Mintha azt kérdeznék egymástól: "az meg ki a sz*r? kire nem gondoltunk?" :D Óriási. :D Néha már-már azt gondolom, hogy jobb lett volna neki Amedda tanítványnak Anakin helyett. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kereskedelmi Szövetség viszont közös pont a két állam között. A háború meg kihatással van a kereskedésre.

De épp az volt a bajuk a Mandaloriaknak, hogy nem tudnak kereskedni a külvilággal. Ez a Köztársaság hibája is. Akkor Satine miért flangál a szenátusban (a Senate Murdersben is benne van)?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom éppen tárgyalnak a kereskedésről. Attól, hogy függetlenek, sok két állam közötti megbeszélés lehet. Ez kb olyan lehet, mint amikor delegátok érkeznek a magyar Országgyülésbe. Nem hinném, hogy Satine-ék állandóan ott vannak. De ez csak egy gondolat volt a részemről :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom éppen tárgyalnak a kereskedésről. Attól, hogy függetlenek, sok két állam közötti megbeszélés lehet. Ez kb olyan lehet, mint amikor delegátok érkeznek a magyar Országgyülésbe. Nem hinném, hogy Satine-ék állandóan ott vannak. De ez csak egy gondolat volt a részemről :)

Szerintem is erről van szó (meg arról, hogy a készítők nem rendelkeznek elég karakterrel, így ismerős alakokkal kell feltölteniük a Szenátust :evil: ). A szavazásban valószínűleg nem vesznek részt, de függetlenségük ellenére figyelemmel kísérhetik a háború alakulását, hiszen rájuk is hatással van. Ügyük meg bármi lehet, lehetséges, hogy éppen tényleg a kereskedelmi helyzet újratárgyalása miatt van Satine a Coruscanton.

Megjegyzem, nem vagyok abban biztos, hogy minden semleges rendszer egyben független is a Köztársaságtól. Gondolok itt Rodiára. Onaconda oszlopos tagjának tűnik a Semleges Rendszerek Tanácsának, ugyanakkor elég aktív a Köztársaságot érintő ügyekben is. De úgy tűnik, hasonló a helyzet Orn Free Taaval is, és hát a kereskedelmi szervezetekkel is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.