Ugrás a kommentre

3x11 - Pursuit of Peace


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Megnéztem. Hááát.... nem igazán tetszett. Már a legelején kicsit olyan a szenátusi közvetités, mintha valami iskolai megbeszélés lenne és nem a galaxis vezetői tárgyalnának. Mindenki belebeszél a másik mondanivalójába. Úgy rémlik volt már ilyen korábban is, de itt volt a legzavaróbb. A gondolat kifejtése közben belekérdeznek meg ilyenek.

 

Volt pár zavaró momentum, de igazából mindegyik apróság amellett, hogy Dooku két azaz két (!) verőlegényen keresztül tartja sakkban a Galaktikus Szenátust. A szenátoroknak egy verésről nem az jut eszükbe, hogy testőrőket fogadjanak, páncélozott poddal járjanak vagy akármi, hanem úristen megvert két ronda fickó, máris amúgy szavazok. Reméljük nem megy nagyon híre mondjuk a Huttok körében, mert akkor aztán azok azt szavaztatnak meg a Szenátussal, amit akarnak. Különben megy a kéztörés....

 

A végén meg ez a Tecklás monológ a másik. Én a végén nem tapsoltam volna, hanem rákérdeztem volna, hogy ha a szenátor egyik közvetlen asszisztensének olyan rosszul megy hogy a gyerekei kéthetente egyszer fürödnek (ezek szerint még Afrika legsötétebb helyein is hawaii van ahhoz a helyhez képest ahol Teckla él) és még áramuk sincs, azért ott talán a nabooi vezetés is elgondolkodhatna de pláne a szenátorasszony, hogy amilyen jó fej olyan rosszul fizeti meg az alkalmazottait. Ráadásul az ilyen asszistensek eddig kivétel nélkül az adott szenátor bolygójáról jöttek (Orn Free Taa és kisérete például vagy Padmé kísérete ami szintél full nabooi) és hát volt már Naboo-n játszodó Clone Wars rész. Az ep.3 végén is látjuk. Páran elég jól elhányodnak ott háború ide vagy oda. Teckla sorsát talán nem a Szenátuson kéne számonkérni, mert hát izé... ezt hivják demagógiának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt pár zavaró momentum, de igazából mindegyik apróság amellett, hogy Dooku két azaz két (!) verőlegényen keresztül tartja sakkban a Galaktikus Szenátust.

 

Nekem se tetszett, hogy ez a két, amúgy sem túl profi fejvadász sakkban tartja a galaxis vezető politikusait.10 fejvadász (Embo féle :yes: ) kellet volna.De hát sok meló, pénz lett volna a készítőktől.Megértem.

Roboninot nem is fejvadásznak, hanem valami csínytevőnek tartom. :peace:

Hyoki mester már durvább fickó, de semmi komoly, egy olyan arc akit két koszos klón játszva elkap.

És az is furcsa, hogy mindig ugyanazokat a szenátorokat mutatják. :yes:

Lehet, csak én vagyok ilyen finnyás, de 10-12 szenátort mutatnak mindig.Köztársasághoz hű ezer rendszer......Tudom sok munka, sok meló.

Nekem itt már hiányzott valami rendes akció, az előző részből viszont nem.

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem. Hááát.... nem igazán tetszett. Már a legelején kicsit olyan a szenátusi közvetités, mintha valami iskolai megbeszélés lenne és nem a galaxis vezetői tárgyalnának. Mindenki belebeszél a másik mondanivalójába. Úgy rémlik volt már ilyen korábban is, de itt volt a legzavaróbb. A gondolat kifejtése közben belekérdeznek meg ilyenek.

 

Épp ez az, hogy kezd eluralkodni a káosz. Kiabálnak össze-vissza, Padmét lehazaárulózzák, stb. Jól is néznénk ki, ha a Köztársaság bukásának "előestéjén" elbájcsevegnének a szenátorok, a protokoll betartásával. Korábbi epizódokban talán úgy is volt, de itt már nem. Kezd átalakulni az egész rendszer, egyre inkább kaotikussá válik. Nem is értem a reklamálásodat.

 

Volt pár zavaró momentum, de igazából mindegyik apróság amellett, hogy Dooku két azaz két (!) verőlegényen keresztül tartja sakkban a Galaktikus Szenátust. A szenátoroknak egy verésről nem az jut eszükbe, hogy testőrőket fogadjanak, páncélozott poddal járjanak vagy akármi, hanem úristen megvert két ronda fickó, máris amúgy szavazok. Reméljük nem megy nagyon híre mondjuk a Huttok körében, mert akkor aztán azok azt szavaztatnak meg a Szenátussal, amit akarnak. Különben megy a kéztörés....

Persze lehet így is nézni. Miért nem járnak öltönyös napszemcsis testőrökkel a szenátorok? A két fejvadász pedig nem tartja sakkban a szenátust, csupán azokat akiknek a szavazataira szükség van a klón törvény elfogadásához. Nagyon kevésen múlik a dolog, talán említik, hogy 30 szenátorról van szó. És itt megfélemlítésről van szó, amire kik lennének alkalmasabbak a fejvadászoknál? Jó, hogy nem minihadsereggel terrorizálnak 30 szenátort. A testőrségre visszatérve pedig, azokat is ki lehet játszani, stb. A szenátorok beszarik. Erről van szó inkább.

 

A végén meg ez a Tecklás monológ a másik. Én a végén nem tapsoltam volna, hanem rákérdeztem volna, hogy ha a szenátor egyik közvetlen asszisztensének olyan rosszul megy hogy a gyerekei kéthetente egyszer fürödnek (ezek szerint még Afrika legsötétebb helyein is hawaii van ahhoz a helyhez képest ahol Teckla él) és még áramuk sincs, azért ott talán a nabooi vezetés is elgondolkodhatna de pláne a szenátorasszony, hogy amilyen jó fej olyan rosszul fizeti meg az alkalmazottait.

Itt már kicsit szívtam a fogam, ne is haragudj. Afrikával jönni....háááát khmmm. :D Teckla egyébként Coruscanton él szerintem, még a szektor számát is mondják. De ha mégsem, az még nem azt jelenti, hogy nem lehet nyomorúságos élete a családjának. Pénzt lehet adni neki, de áramot vagy tiszta vizet abból nem igazán állít elő senki. A monológ pedig nagyon jó, mert rávilágít miért is kellene harcolniuk a szenátusban ahelyett, hogy a pénzt fegyverkezésre költenék.

 

Ráadásul az ilyen asszistensek eddig kivétel nélkül az adott szenátor bolygójáról jöttek (Orn Free Taa és kisérete például vagy Padmé kísérete ami szintél full nabooi) és hát volt már Naboo-n játszodó Clone Wars rész. Az ep.3 végén is látjuk. Páran elég jól elhányodnak ott háború ide vagy oda. Teckla sorsát talán nem a Szenátuson kéne számonkérni, mert hát izé...

Ki kérte számon Teckla sorsát a Szenátuson? :D Padmé bemutatta egy egyszerű mezei emberen keresztül, milyen rossz is a galaxis polgárainak. Szerinted mi lett volna a nem demagóg megoldás?

 

Kicsit úgy nézted ezt a részt mintha Zimbabwe -ben játszódna. Legalábbis olyan érzésem alakult ki. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem se tetszett, hogy ez a két, amúgy sem túl profi fejvadász sakkban tartja a galaxis vezető politikusait.10 fejvadász (Embo féle :yes: ) kellet volna.De hát sok meló, pénz lett volna a készítőktől.Megértem.

Roboninot nem is fejvadásznak, hanem valami csínytevőnek tartom. :peace:

Hyoki mester már durvább fickó, de semmi komoly, egy olyan arc akit két koszos klón játszva elkap.

És az is furcsa, hogy mindig ugyanazokat a szenátorokat mutatják. :yes:

Lehet, csak én vagyok ilyen finnyás, de 10-12 szenátort mutatnak mindig.Köztársasághoz hű ezer rendszer......Tudom sok munka, sok meló.

Nekem itt már hiányzott valami rendes akció, az előző részből viszont nem.

A mondanivalón nem változtat, hogy hány új szenátort látsz, plusz milyen fejvadászokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt pár zavaró momentum, de igazából mindegyik apróság amellett, hogy Dooku két azaz két (!) verőlegényen keresztül tartja sakkban a Galaktikus Szenátust. A szenátoroknak egy verésről nem az jut eszükbe, hogy testőrőket fogadjanak, páncélozott poddal járjanak vagy akármi, hanem úristen megvert két ronda fickó, máris amúgy szavazok. Reméljük nem megy nagyon híre mondjuk a Huttok körében, mert akkor aztán azok azt szavaztatnak meg a Szenátussal, amit akarnak. Különben megy a kéztörés....

Ezt én úgy képzeltem el magamban (bár a rész valóban másra mutat), hogy csak azokat a szenátorokat félemlítette meg az a kettő, akiket láttunk, hogy az a kettő félemlít meg. A többieket mások intézték el, a banda többi része. Amidalát meg külön a gyilkosság miatt pécézte ki ez a kettő. Azért is gondolom így, mert úgy tűnik, a szenátorok nagy része ugyanazon az éjszakán lett meggyőzve (ez lehet a magyarázat a testőrök hiányára), és azt ketten nem tudták volna megcsinálni.

 

Itt már kicsit szívtam a fogam, ne is haragudj. Afrikával jönni....háááát khmmm. :D Teckla egyébként Coruscanton él szerintem, még a szektor számát is mondják. De ha mégsem, az még nem azt jelenti, hogy nem lehet nyomorúságos élete a családjának. Pénzt lehet adni neki, de áramot vagy tiszta vizet abból nem igazán állít elő senki. A monológ pedig nagyon jó, mert rávilágít miért is kellene harcolniuk a szenátusban ahelyett, hogy a pénzt fegyverkezésre költenék.

Itt én igazat adok Bomarrnak. Azért az kicsit meredek, hogy a dúsgazdag Naboo egyik lakosa, aki mellesleg a népi hős Amidala szenátor alkalmazottja, olyan helyen lakik, ahol nincs áram. Ilyen helyet még akkor sem láttunk a Naboon, mikor ott volt a droid sereg, leszámítva a mezőket. Az egyetlen magyarázat, hogy Teckla családja nem a Naboon él, de akkor meg jogos a kérdés: miért nem költözteti vissza. Meg a másik kérdés is ugyanolyan jogos: egy szenátornő alkalmazottja miért nem lakik olyan helyen, ahol nem háborús körülmények uralkodnak? (Ami ismétlem, szokatlan egy olyan bolygótól, amit sohasem ért el ténylegesen a háború.) És felteszek egy harmadikat is: ha Amidala tudja, hogy Teckla családja ilyen körülmények között él, miért nem költöztette még át őket?

Szóval a mondanivalójával még mindig egyetértek, és szépnek is tartom, de lehet, hogy nem egy udvarhölggyel a Nabooról kellett volna megcsinálni. Vagy jobban megmagyarázni, hogy Teckla családja miért is él olyan szegény körülmények között (mi történt a Nabooval, hogy ilyen helyzet állt elő, amit SOHASEM láttunk, még a legnagyobb krízisben sem?).

 

Mondjuk érdekes, és ez már csak most jutott eszembe, hogy a legnagyobb jólétben élő világok szenátorai gályáznak a békéért, míg azok, akik rá is szorulnának, hallgatnak, mint sz*r a gazban. Úgy értem, érdekes, hogy Palpatine-nak sikerült ezeket a világokat elnyomnia, mint Ryloth, Christophsis, ahol tényleg végigsöpört a háború. Viszont Alderaan és Naboo szenátorai csak nem fognák be a szájukat, pedig náluk a legnagyobb a pompa.

 

Épp ez az, hogy kezd eluralkodni a káosz. Kiabálnak össze-vissza, Padmét lehazaárulózzák, stb. Jól is néznénk ki, ha a Köztársaság bukásának "előestéjén" elbájcsevegnének a szenátorok, a protokoll betartásával. Korábbi epizódokban talán úgy is volt, de itt már nem. Kezd átalakulni az egész rendszer, egyre inkább kaotikussá válik.

Ezzel viszont egyet értek. Amikor néztem az epizódot, a kínai parlament (vagy japán? a fene se tudja már) közvetítése jutott az eszembe, ahol össze is verekedtek a képviselők. Szerintem az epizód remekül mutatta, hogy nagyon nagy már a káosz, főleg, ha olyan kérdésről van szó, amit Palpatine szeretne elnyomni zajokkal (vagy egyéb eszközökkel). És ekkor már biza nagyon sok ilyen hangoskodónak kell lennie, hiszen nincs már messze az a tapsvihar, ami a császárválasztás napján elnyomta az értelem utolsó szikráját is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt én igazat adok Bomarrnak. Azért az kicsit meredek, hogy a dúsgazdag Naboo egyik lakosa, aki mellesleg a népi hős Amidala szenátor alkalmazottja, olyan helyen lakik, ahol nincs áram. Ilyen helyet még akkor sem láttunk a Naboon, mikor ott volt a droid sereg, leszámítva a mezőket. Az egyetlen magyarázat, hogy Teckla családja nem a Naboon él, de akkor meg jogos a kérdés: miért nem költözteti vissza. Meg a másik kérdés is ugyanolyan jogos: egy szenátornő alkalmazottja miért nem lakik olyan helyen, ahol nem háborús körülmények uralkodnak? (Ami ismétlem, szokatlan egy olyan bolygótól, amit sohasem ért el ténylegesen a háború.) És felteszek egy harmadikat is: ha Amidala tudja, hogy Teckla családja ilyen körülmények között él, miért nem költöztette még át őket?

Szóval a mondanivalójával még mindig egyetértek, és szépnek is tartom, de lehet, hogy nem egy udvarhölggyel a Nabooról kellett volna megcsinálni. Vagy jobban megmagyarázni, hogy Teckla családja miért is él olyan szegény körülmények között (mi történt a Nabooval, hogy ilyen helyzet állt elő, amit SOHASEM láttunk, még a legnagyobb krízisben sem?).

Padmé politikai beszédet mondott. Teckla Minnau, a kilences szektorból.... Az egész beszéde a nép érdekének védelmében fogant, szerinted akkor bárkiben felmerült, hogy ez most hogy is van és ki az a Teckla Minnau?? Valószínűleg olyan problémát feszegetett Padmé ami mindennapos volt a galaxisban. A lényeg a hatáson volt, amit elért. Én azt nem gondolom, hogy egy világon csak azért minden szuper, mert az gazdag (volt egykoron), vagy a filmekben két snittből ezt láttuk. Háború van, ami őket is megviselheti. Emlékezz Padmé milyen búsan beszélt a Kereskedelmi Szövetség inváziója után kialakult helyzetről. Sokan elvesztették az otthonukat, a Gungákról nem is beszélve. Aztán láthattuk, ahogy Vindi megmérgezte a vizüket. Gondolom az se volt móka és kacagás nekik. Szóval lehet ott probléma elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé politikai beszédet mondott. Teckla Minnau, a kilences szektorból.... Az egész beszéde a nép érdekének védelmében fogant, szerinted akkor bárkiben felmerült, hogy ez most hogy is van és ki az a Teckla Minnau?? Valószínűleg olyan problémát feszegetett Padmé ami mindennapos volt a galaxisban. A lényeg a hatáson volt, amit elért. Én azt nem gondolom, hogy egy világon csak azért minden szuper, mert az gazdag (volt egykoron), vagy a filmekben két snittből ezt láttuk. Háború van, ami őket is megviselheti. Emlékezz Padmé milyen búsan beszélt a Kereskedelmi Szövetség inváziója után kialakult helyzetről. Sokan elvesztették az otthonukat, a Gungákról nem is beszélve. Aztán láthattuk, ahogy Vindi megmérgezte a vizüket. Gondolom az se volt móka és kacagás nekik. Szóval lehet ott probléma elég.

Én is így értettem az egész mondanivalóját.

Teckla egy szimbólum, és pont annak a szimbóluma, hogy ahol korábban jólét volt, már ott sincs, ott is akadozik a közmű ellátás, mert a pénzt a háború viszi el. Tök mindegy, hogy Coruscanton lakik, vagy Naboo-n, szerintem ez el sem hangzik, mert nincs jelentősége, a lényeg, hogy mindenki szenved a háborútól, azok is, akik nem háború sújtotta vidéken élnek.

Azt egyébként elfogadom, hogy eléggé hatásvadász ez a rész ebből a szempontból, Padmé beszédének megtapsolásával, ami eléggé színpadiasra sikerült, de szerintem direkt ez volt a cél: megmutatni ismét Padmé retorikai képességeit, és mellesleg azt is, hogy milyen is a háború ott, ahol látszólag semmi érdekes nem történik, hiszen nincsenek harcok, sem politikai játszmák, csupán az emberek próbálják valahogy túlélni ezt az egészet. Arról persze lehet vitatkozni, hogy kell-e ilyesmi egy TCW epizódba, de szerintem néha nem árt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi köze a Köztársaságnak Naboo viz meg energiaproblémáihoz? Miért nem költenek rá eleget? Kinek kéne ezt megoldania ha nem Naboonak? Pénz annyi ott mint a pelyva. Tessék oda is csurgatni, ahol szegény Teckláék élnek és nem csak a theedi fényűzést finanszirozni. Amiket elmondott azok alapján Naboonak van egy ilyen sötét-afrikai oldala is... ez elég felháboritó. Tessék csak kompenzálni a különbségeket és ne a szenátusban kopogtatni ezzel. Ha nem megy váltsák le a királynőt vagy azt a poltiikai garnitúrát akik mindig ott vannak az aktuális királynő körül.

 

Szerintem Padmé beszéde tökéletes példája annak, hogy hogy hassunk az érzelmekre ugy hogy az észérveket kivesszük belőle. Ez a demagógia definiciója. És persze hatásos. Ezért élnek vele a politikusok. De bicskanyitogató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi köze a Köztársaságnak Naboo viz meg energiaproblémáihoz? Miért nem költenek rá eleget? Kinek kéne ezt megoldania ha nem Naboonak? Pénz annyi ott mint a pelyva. Tessék oda is csurgatni, ahol szegény Teckláék élnek és nem csak a theedi fényűzést finanszirozni. Amiket elmondott azok alapján Naboonak van egy ilyen sötét-afrikai oldala is... ez elég felháboritó. Tessék csak kompenzálni a különbségeket és ne a szenátusban kopogtatni ezzel. Ha nem megy váltsák le a királynőt vagy azt a poltiikai garnitúrát akik mindig ott vannak az aktuális királynő körül.

 

Szerintem Padmé beszéde tökéletes példája annak, hogy hogy hassunk az érzelmekre ugy hogy az észérveket kivesszük belőle. Ez a demagógia definiciója. És persze hatásos. Ezért élnek vele a politikusok. De bicskanyitogató.

Nem tudjuk Naboo mennyire fényűző a háború alatt. Sőt azt sem, hogy Teckla valójában hol él. Padmét demagógiájával vádolni szerintem kicsit erős. :) A célja a háborúnak véget vetni. Én ha képviselő lennék, akkor nem akadnék fenn ilyen részletkérdésen, mert globálisan igaza van. Mit számít kit hoz fel példának? Persze, beráncigálhatott volna egy csövest is az utcáról, az biztos hitelesebb lett volna, ezt nem tagadom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így értettem az egész mondanivalóját.

Teckla egy szimbólum, és pont annak a szimbóluma, hogy ahol korábban jólét volt, már ott sincs, ott is akadozik a közmű ellátás, mert a pénzt a háború viszi el. Tök mindegy, hogy Coruscanton lakik, vagy Naboo-n, szerintem ez el sem hangzik, mert nincs jelentősége, a lényeg, hogy mindenki szenved a háborútól, azok is, akik nem háború sújtotta vidéken élnek.

Szerintem ebben minden benne van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy van egy Palpatine és egy galaxisnyi korrupt politikus, akiknek a szimbólum egy valamire jó: eltaposásra. Ez a szimbólum pedig egy Orn Free Taa kaliberű politikus is megdöntheti, hát még egy Palpatine. Padmé ezzel legfeljebb időt nyert, és hitelét vesztheti. Van egy alkalmazottja, akinek a gyerekei még fürödni sem tudnak, ő meg a coruscanti csilli-villi apartmanban beszéli ezt meg vele. Ezt bármilyen aljas politikus, vagy akárki, akinek hátsó szándéka van, lazán ellene fordíthatja, és nem a Szenátus, hanem a Köztársaság népe előtt járatják le. Szalagcím: Padmé Amidala szenátor megmutatja a Galaxis nyomorúságát saját tanácsadója segítségével... Míg ő egy tetőtéri apartmanban él, szolgák hada lesi kérését, droidok kisebb hadserege szolgálja ki és luxuscsillaghajókon furikázik. És akármi is Padmé szándéka, akármennyire is igaz, amit mond, az egyszerű népnek egy ilyen után egy valami jön le: vizet prédikál, közben bort iszik.

Naboo gazdagsága jelen ismereteink szerint pedig szerintem nem kérdéses. Eleve kiindulhatunk abból, hogy egyrészt, Naboo mindegyik filmben az idill szimbóluma volt, másrészt, eddig a Star Wars nem a hűde bonyolult világokról volt híres. Egy bolygó egyik szeglete úgy fest, mint a másik (talán csak Coruscant a kivétel, de az sem nagyon). Ebből ki lehet indulni, hogy akkor valószínűleg Naboo egésze olyan, mint Theed és a tóvidék. Csillogó, villogó, igazán idilli kis világ. Az ep1-es események meg irrelevánsak, tíz éve volt, annyi idő alatt három Halálcsillag felépíthető, szóval ami az ep1-ben történt, azt már rég ki kellett javítaniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, értem én. De az nem lehet magyarázat, hogy Naboo gazdag és akkor ott már mindenkinek tejben vajban kell fürödnie. Nem lehet egy nyomorúságos sors sem ott? És még akkor is ha az éppen Padmé szolgálójának a családja? Azt meg végképp nem értem hogy jön ide Padmé csilli-villi szállása, hisz nem maga miatt emelt szót, hanem a szenvedők érdekében. Fetrengjen sárban, lakjon disznóólban az úgy hitelesebb?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, értem én. De az nem lehet magyarázat, hogy Naboo gazdag és akkor ott már mindenkinek tejben vajban kell fürödnie. Nem lehet egy nyomorúságos sors sem ott? És még akkor is ha az éppen Padmé szolgálójának a családja? Azt meg végképp nem értem hogy jön ide Padmé csilli-villi szállása, hisz nem maga miatt emelt szót, hanem a szenvedők érdekében. Fetrengjen sárban, lakjon disznóólban az úgy hitelesebb?

Naboon lehet nyomorúság, csak nem Padmé közvetlen dolgozóinál. Gondolj már bele, szerinted egy politikus csapatában bárki is kénytelen nyomorban élni? Ki van zárva.

Padmé csilli-villi lakosztálya úgy jön ide, hogy EZT játszhatják ki ellene a Palpatine félék. Egy lejáratókampányban a tény, hogy Padmé küzd valami olyanért, amiben a közvetlen alkalmazottjai (akikért személyesen és gyorsan tehetne) élnek. Ilyen húzásokért nem is kell messzire menni, elég csak körülnézni a világban. A Köztársaság ebben az időben meg ugye a könnyen megvezethető állapotban van. Palpatine-nak nem tartana sok időbe, mire az egész Padmé által felvetett problémát a szőnyeg alá söpri Padmé lejárató kampányával. Gondolj csak bele, külső szemlélőként te mit gondolnál egy politikusról, aki villában él, miközben a tanácsadója meg nyomorban tengődik? Én semmi jót, és jogosan kérdem: Padmé a nagy szívével miért nem tesz semmit Teckláért és családjáért?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naboon lehet nyomorúság, csak nem Padmé közvetlen dolgozóinál. Gondolj már bele, szerinted egy politikus csapatában bárki is kénytelen nyomorban élni? Ki van zárva.

Padmé csilli-villi lakosztálya úgy jön ide, hogy EZT játszhatják ki ellene a Palpatine félék. Egy lejáratókampányban a tény, hogy Padmé küzd valami olyanért, amiben a közvetlen alkalmazottjai (akikért személyesen és gyorsan tehetne) élnek. Ilyen húzásokért nem is kell messzire menni, elég csak körülnézni a világban. A Köztársaság ebben az időben meg ugye a könnyen megvezethető állapotban van. Palpatine-nak nem tartana sok időbe, mire az egész Padmé által felvetett problémát a szőnyeg alá söpri Padmé lejárató kampányával. Gondolj csak bele, külső szemlélőként te mit gondolnál egy politikusról, aki villában él, miközben a tanácsadója meg nyomorban tengődik? Én semmi jót, és jogosan kérdem: Padmé a nagy szívével miért nem tesz semmit Teckláért és családjáért?

Pildi leírta a lényeget alább. Globálisan próbáld nézni. Mennyi ilyen nehéz sorsú lény lehet a galaxisban akikért nem áll ki senki? Most leragadhatunk Tecklánál, és hogy Padmé miért nem segíti ki őt (amit nem is tehetett volna, mert Teckla nem kért segítséget tőle, ergo nem tudott a rokonai nyomoráról), és még az is igaz, hogy Palpatine megfúrhatta volna a sztorit, de még ebben az esetben is feltehetjük a kérdést, hogy a szenátor igaz ügyért harcol?? Szerintem a válasz feltétlenül igen. Itt nem a saját kis pecsenyéjét sütögeti egy politikus és ezért állít esetleg nem túl jó példát. Azért ez nagy különbség.

 

Az epizód arra mutat rá, hogy senki nem hallgatja meg a polgárokat és senki nem áll ki a klónok jövőjét illetően. Csak a pénzről és a háború folytatásáról vitáznak. Remek a beszélgetés Christo szenátor apartmanjában, remekül lefesti a szenátus helyzetét.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én értem ezt, de te nem érted az én nézőpontomat. Azok a szegény milliárdok, akik nyomorúságban élnek a hatalmasok háborúja miatt, még vagy húsz évig nem jutnak szóhoz. Ők a Lázadók Szövetségének oszlopos tagjai lesznek, de pillanatnyilag a megvezetett nép szócikk alatt találhatjuk meg őket (akármelyik oldalon is állnak, mert bár a Konföderáció lenne a hangját hallató bagázs, de mint tudjuk, ők is cefetül ugyanabban a cipőben járnak, mint a Köztársaság). Itt csak a hurrogásból és anyázásból kihallatszott egy hang, de éppen a rossz módszer miatt ezt a hangot a Galaxis urai könnyen el is némíthatják. Padmé maga adta a kezükbe az eszközt. A klónokat igazság szerint meg még húsz év múlva sem veszik emberszámba.

Szóval Padmé az igaz ügyért harcol, ez szép, csak nem ér semmit, ami még nem is baj, de az már igen, hogy ebben a részben maga alatt vágta meg a fát.

Szóval én díjazom és elismerem Padmé tettét, amiért kiáll a népért, de pont a nép az, akik erre tojnak, és pont a nép urai, akik még ki is cseszhetnek vele, amiért "rossz" példát állított. Fő probléma, hogy ebben a korszakban legyél akármilyen ártatlan és jó szándékú, elég egy rossz lépés, és a Galaxis rémálmává válsz. És ezek után már nem is csoda, hogy az addig élharcos Padmé az ep3-ban már csendben hallgatózik, sőt, igazság szerint, még az egykori szövetségeseivel sem kooperál együtt. Valószínűleg hitelét vesztette (meg persze terhes, de az most más lapra tartozik :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én értem ezt, de te nem érted az én nézőpontomat. Azok a szegény milliárdok, akik nyomorúságban élnek a hatalmasok háborúja miatt, még vagy húsz évig nem jutnak szóhoz. Ők a Lázadók Szövetségének oszlopos tagjai lesznek, de pillanatnyilag a megvezetett nép szócikk alatt találhatjuk meg őket (akármelyik oldalon is állnak, mert bár a Konföderáció lenne a hangját hallató bagázs, de mint tudjuk, ők is cefetül ugyanabban a cipőben járnak, mint a Köztársaság). Itt csak a hurrogásból és anyázásból kihallatszott egy hang, de éppen a rossz módszer miatt ezt a hangot a Galaxis urai könnyen el is némíthatják. Padmé maga adta a kezükbe az eszközt. A klónokat igazság szerint meg még húsz év múlva sem veszik emberszámba.

Szóval Padmé az igaz ügyért harcol, ez szép, csak nem ér semmit, ami még nem is baj, de az már igen, hogy ebben a részben maga alatt vágta meg a fát.

Szóval én díjazom és elismerem Padmé tettét, amiért kiáll a népért, de pont a nép az, akik erre tojnak, és pont a nép urai, akik még ki is cseszhetnek vele, amiért "rossz" példát állított. Fő probléma, hogy ebben a korszakban legyél akármilyen ártatlan és jó szándékú, elég egy rossz lépés, és a Galaxis rémálmává válsz. És ezek után már nem is csoda, hogy az addig élharcos Padmé az ep3-ban már csendben hallgatózik, sőt, igazság szerint, még az egykori szövetségeseivel sem kooperál együtt. Valószínűleg hitelét vesztette (meg persze terhes, de az most más lapra tartozik :)).

Értem én mire gondolsz, legalábbis remélem. :D Padmé maga mondja az epizódban, hogy őt elvakultnak tartják, ráadásul amit a szenátusi ülésen kapott, az se volt kismiska. Nem véletlen fordult Organahoz. Tehát amit írtál Padméról és a jövőbeni státuszáról azzal egyetértek (mellesleg még mindig mekkora jó pont ez az EPIII fényében is).

 

Egyébként az az igazság, hogy rögtönöznie is kellett. Mert ugye úgy volt, hogy Bail mond majd beszédet, de be kellett ugrania a helyére. Ő pedig a Tecklával, mint egyszerű pórnéppel folytatott beszélgetésére alapozta a mondandóját. De az egészet rövidre lehet zárni azzal, hogy pár nappal, héttel később mind az amiért szót emelt, elbukott. És teszem hozzá nem Teckla miatt. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát rögtönzésben messze elmarad Palpatine-tól. :)

 

Megjegyzem, újra meg kéne már néznem ezt a trilógiát, mert baromira nem emlékszem a Senate Murdersre.

Nem egy kategória Palpatine -al, de hát ki az? :) Az újranézéssel pedig egyetértek. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Egy politikus alkalmazottjának miért is kell jómódúnak lennie? Kap fizetést de messze nem annyit mint Padmé. A családja meg lehet hogy holt csóró. Még a Földön sem így van. Gondolom Obama titkárnője sem jómódú. Teljesen rendben volt szerintem Teckla szerpeltetése példaként.

Persze Padmé beszéde hatásvadász érzelmekre ható ahogy Bomarr írta, de hát ilyeneket szeret a nép hallani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Egy politikus alkalmazottjának miért is kell jómódúnak lennie? Kap fizetést de messze nem annyit mint Padmé. A családja meg lehet hogy holt csóró. Még a Földön sem így van. Gondolom Obama titkárnője sem jómódú. Teljesen rendben volt szerintem Teckla szerpeltetése példaként.

Azért kételkedem abban, hogy Obama titkárnője képtelen lenne megfizetni egy rendes lakást, amiben van áram, vagy, hogy Washington leglepusztultabb negyedében élne :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért kételkedem abban, hogy Obama titkárnője képtelen lenne megfizetni egy rendes lakást, amiben van áram, vagy, hogy Washington leglepusztultabb negyedében élne :)

 

Ebben én is de ez nem gazdagság hanem alap. Lehetségesnek tartom ugyanakkor hogy "csak" Tecla családja szegény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Obamához mérve nem. Arra akartam kilyukadni hogy egy politikus mindig több jövedelemmel rendelkezik mint az alkalmazottja.

Viszont mindig az átlag felett élnek. Padmétól se várja senki hogy az asszisztensei az ő nivóján éljenek, nyilt erkélyes apartmannal Coruscant elit részén, robotszolgákkal, batár nagy űr-yachttal, miegymással (köztük a rettenet nagy ruhakollekciójával). De, hogy a gyerekeik naponta tudjanak fürödni és hogy a bolygó normálisabbik felén/helyein tudjanak élni az a minimum. Pláne ha ő ekkora lábon él.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben én is de ez nem gazdagság hanem alap. Lehetségesnek tartom ugyanakkor hogy "csak" Tecla családja szegény.

Aha, ugye tudod, hogy ebben az érvben az jön ki, hogy Tecla jómódban él és közben lesz*rja a gyerekeit? ;) Szerintem nem erre akartál kilyukadni.

 

De Obamához mérve nem. Arra akartam kilyukadni hogy egy politikus mindig több jövedelemmel rendelkezik mint az alkalmazottja.

Ez meg hogy jön ide? Nem arról van szó, hogy ki kihez képest mennyire szegény vagy gazdag, hanem hogy azért egy vezető politikus alkalmazottja nem minimálbérért gürizik. Ahogy Bomarr oly jól megfogalmazta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért még mindig álszentnek érzem ezt az egészet, főleg annak fényében immár, hogy magának Coruscantnak az "alvilági" szegény lakosaival még békeidőben se foglalkoztak és valahogy nem kerültek elő a háborús időben sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért még mindig álszentnek érzem ezt az egészet, főleg annak fényében immár, hogy magának Coruscantnak az "alvilági" szegény lakosaival még békeidőben se foglalkoztak és valahogy nem kerültek elő a háborús időben sem.

Sajnos szegények mindig vannak. Itt most a háborúról van szó, amiben nyilván megnőtt a nélkülözés.

 

Azt továbbra se értem mi köze Padmé életvitelének az ügyhöz, amiért kiáll? Tényleg olyan érzésem van, hogy fel van róva neki milyen nagy lábon él, és akkor milyen jogon emel szót a szenvedők megsegítéséért? Én ellenkezőleg gondolom. Mivel Padmé nem tapasztalta meg a szegénységét és a nyomort, így megtehetné, hogy csokizik az egészre, hisz a kis vityillójában tök jól elvan. Ellenben ő kiáll egy jobb világért, harcol érte. Mondhatni önzetlenül. Ez az igazi érték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg olyan érzésem van, hogy fel van róva neki milyen nagy lábon él, és akkor milyen jogon emel szót a szenvedők megsegítéséért?

Akkor rosszul érzed, mert az van felróva neki, hogy miért nem segít egy szenvedőnek, aki közvetlen neki dolgozik, a testőre és a bizalmasa is egy személyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.