Ugrás a kommentre

3x12 - Nightsisters


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

 

Dooku sith lovag, nem szeret senkit. :) Épp ez a sithek sajátja, hogy képtelenek ilyen érzelmekre. A szeretet a világos oldalhoz köthető, így kizárt, hogy Dooku akár csak hasonlót is érezzen Ventress iránt. Sokkal inkább egy jó harcost akart megtartani, aki nagy segítségére volt. Szerintem semmi több nincs emögöt

 

Az én véleményem ezzel az, hogy Dooku jo 60 évig jedi volt,nem hinném, hogy pár év ,,siteskedés,, után nem érez semmit.(de ez az én véleményem) :para:

Szerkesztve: - Grievous8
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én véleményem ezzel az, hogy Dooku jo 60 évig jedi volt,nem hinném, hogy pár év ,,siteskedés,, után nem érez semmit.(de ez az én véleményem) :para:

Pedig szerintem így van. :) Ha lennének pozitív érzelmei, akkor nem lehetne sith.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku nem 400 éves volt?

?????????????????MI??????

Azt hiszem 84 évesen halt meg.

De irja a wookipedea hogy Serennon született YE-102-ben......

http://hu.kaminopedia.wikia.com/wiki/Dooku

Szerkesztve: - Grievous8
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventress ezzel a résszel kicsit olyan lett mint Anakin, persze ha összességében nézzük a két karaktert. Fontos pontokban egyezik a sorsuk. Bár mindez nem tolakodó, így simán belefér a történetbe.

A visszaemlékezéseknél érdekesek a színek is, amik körülölelik az emlékeket. Mikor elválik az anyjától az vörös, mikor a mesterével van, az ilyen sárgás, ám mikor lecsap a mestere gyilkosára, újra bevörösödik. Aztán mikor Dooku a tanítványává fogadja, az meg zöld, és mikor Dooku elárulja, újra vörös. Szépen érezhető, melyik milyen emlék Ventress számára.

 

Dooku sith lovag, nem szeret senkit. :) Épp ez a sithek sajátja, hogy képtelenek ilyen érzelmekre. A szeretet a világos oldalhoz köthető, így kizárt, hogy Dooku akár csak hasonlót is érezzen Ventress iránt. Sokkal inkább egy jó harcost akart megtartani, aki nagy segítségére volt. Szerintem semmi több nincs emögött.

Dehogy nem szeret: önmagát :D Szerintem itt van egy kis különbség, méghozzá az, amit az ep2-ben Anakin taglal. A feltétel nélküli szeretet a jó dolog, míg a Sithek feltétellel szeretnek. Vegyük Anakint, ő Darth Vaderként is szerette Padmét, hiszen még azután is az volt az első kérdése, hogy jól van-e a lány, miután felébredt a páncélban, pedig akkor már bőven elnyelte a Sötétség. Csak a Sithek feltételesen szerethetnek mást (persze olyan mély szeretet, mint a szerelem, egy annyira sötét alak, mint Sidious vagy Maul sohasem érezhetnek meg, de például atyai szeretet megjelenhet). Ez a fajta ragaszkodás sodorta végül Anakint a Sötét Oldalra.

Viszont, én is úgy érzem, hogy Dooku nem (csak) azért akarta életben tudni Ventress-t, mert kedvelte (ez talán jobb szó a szeretet helyére), hanem mert jó Sith tanítványként felmerült benne, hogy Ventress-szel legyőzheti Sidioust és aztán ő lehet a mester, Asajj meg a tanítványa. Ez pláne abban az EU-s megközelítésből szép, hogy Sidious már titokban tanította Mault, mikor megölte Plageuist. Így Sidious okkal is tarthatott Tyranus esetleges Ventress általi "hátbatámadásától". Persze ez csak EU, de azért jópofa.

 

Ez egy olyan sarkalatos pontja a résznek, ami megér egy misét. :) Gyakorlatilag van a galaxisban még egy Erő használó faj!!! Ez iszonyatosan sok kérdést vet fel. Eleve az eddig ismert két rend vagy szekta (kinek hogy tetszik), meghatározó szerepet játszott a galaxis életében. Az éjnővérek lehettek volna a harmadik számú hatalom, de mégse éltek ezzel a lehetőséggel. Még csak nem is beszélnek róluk. Ez nagyon érdekes. Lehet, hogy Talzin mama tudja használni az Erőt? De tényleg azt használják egyáltalán? Tudom ott vannak a linkek, de lusta vagyok átnézni. :P És persze beszélgetni is jó lenne erről, mert ez elég nagy dolog az SW univerzumban. Arra leszek még kíváncsi, hogy a két rend (Jedik/Sithek) miként viszonyulnak az éjnővérekhez? Biztos lesz szó erről a következő részekben.

 

Azzal viszont vitáznék Sky, hogy olyan tudással rendelkeznének, amiket se a Jedik se a Sithek nem ismernek. Egyszerűen kizártnak tartom. Bár az "élet vize" elnevezés is csalóka lehet, mert az ki tudja milyen bódító anyagból áll. Inkább a sámánizmus jut a szertartásról az eszembe. :) Bár az igaz, hogy a boszorkák lebegtek. :P

Az tuti, hogy az éjnővérek nem tudnak semmi olyat, amit a Jedik ne tudnának, hiszen akárcsak a Sithek, a dathomiri boszorkák is a Jedik "leszármazottai". A Sithekhez hasonlóan ők is úgy alakultak ki, hogy évszázadokkal korábban (pontosabban hatszáz évvel Anakin születése előtt) száműztek egy Jedi lovagot a Rendből. A hölgy neve Allya volt, és amiatt hajították ki, mert sportot űzött a Kódex szabályainak megszegéséből. A Dathomirra küldték, ami akkoriban afféle fegyencbolygó volt. Mikor Allya odaérkezett, sajátos módszerrel reformálta meg a bolygó lakóit, miközben az Erő segítségével képes volt megszelídíteni a rancorokat (innét származnak eredetileg). Szépen kialakult egy matriarchális társadalom. Allyat három lánya követte, akiket szintén kitanított az Erő alkalmazására, de hogy jobban tudjanak koncentrálni, az éneklést alkalmazta, innét származnak a varázsigék.

A boszorkák viszont nem ismerik az Erőt úgy, mint a Jedik vagy a Sithek, mert ilyen mélyen sosem adta Allya tovább a tudását (valószínűleg tartva attól, hogy száműzöttekkel körülvéve mini sith-jedi háború törne ki), és csak a nők tanulhatták meg a "varázslatokat". Olyannyira nem ismerték az Erőt, hogy azt sem tudták, hogy így hívják. Csak a klánok vezetői voltak tisztában azzal, honnan jön a varázserejük.

Természetesen, ha egy csoport akárhogy is, de használja az Erőt, hamar szembesül a Világos és a Sötét Oldal különbségével. Természetesen a Dathomiron is lejátszódott az, ami a Galaxisban: két részre hasadtak a boszorkák. A Világos Oldal követői lettek a Dathomiri Boszorkák, a Sötét Oldal követői pedig az Éjnővérek (akik a 9 klán egyike).

Érdekes része a történelmüknek a Chu'unthor nevű hajó katasztrófája, melyen tízezer Jedi vesztette életét, mikor 230 évvel az ep1 előtt lezuhant a Dathomiron. Ekkor egy csoport Jedi (köztük Yoda) érkezett a bolygóra, hogy kimenekítsék a túlélőket és a felszereléseket. Sajnos nem jártak sikerrel, mert túlélők nem voltak (állítólag), és a felszerelések az éjnővérek kezébe kerültek. Így lehet, hogy Ventressék fénykardot kaptak, mert a Chu'unthoron számtalan kard is volt. Az éjnővérek a katasztrófának hála jobban elmélyülhettek az Erőben (bár a klánvezérek - az anyák - mindig is gondosan ügyeltek arra, hogy csak ők ismerjék az Erő igazi mivoltát, a többieknek megmaradtak "varázslatoknak").

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem én is a részt. Több olyan dolog történt velem mely furcsa volt, miközben néztem az epizódot. Pl sajnáltam Ventresst, pedig eddig rühelltem. De amikor a hajón segítséget kért Dookut-ól az meg visszautasÍtotta nagyon sajnáltam. Meg akkor is mikor a két Jedivel élethalálharcot vív miközben hajdani mestere löveti a hajót. Anakin Obi-Wan fantasztikus páros és azt vettem észre, hogy mintha Anakin lehiggadt volna, bölcsebb lett. Már nem hübelebalázs módjára rontott rá Ventressre.

Az éjnövérek a mesék boszorkányainak sw-s megfelelői. Inkább rossznak érzem őket mint jónak(simán kinyírták volna Ventress ha nem onnan származik). Ventress múltja jól lett bemutatva az álom segítségével, bár továbbra sem világos, hogy miért adták oda csecsemőkorában a kalóznak. De az sem, hogy lehetett az ,hogy a Jedi aki nevelte Ventresst nem tünt fel eltüntként a Tanácsban. Egy Jedinek a tanács ad utasítást, nyilván vissza kell térnie a Templomba időnként. Hogyhogy megengedték neki hogy huzamosab ideig Ventressnél maradjon? Csak arra tudok gondolni hogy kizárták a Rendből. Mert akkor megmagyarázná azt, hogy Yoda miért nem ismerte Ventresst.

Dooko vivása nagyon jó volt, rettenetesen erős. Csoda hogy Anakinnak sikerült legyőznie az EP 3-ban. Kiváncsi vagyok a folytatásra, főleg annak tudatában, hogy Opress az éjnövérek embere lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal viszont vitáznék Sky, hogy olyan tudással rendelkeznének, amiket se a Jedik se a Sithek nem ismernek. Egyszerűen kizártnak tartom. Bár az "élet vize" elnevezés is csalóka lehet, mert az ki tudja milyen bódító anyagból áll. Inkább a sámánizmus jut a szertartásról az eszembe. :) Bár az igaz, hogy a boszorkák lebegtek. :P

Rosszul fogalmaztam. Olyan tudással IS rendelkeznek, ami még a Jedik és Sith-ek számára is ismeretlenek. Nem ismerem átfogóbban az Éjjnővérek történetét, de ebből a részből ez szűrődik le, főleg ami a szertartást illeti. :)

 

Dooku sith lovag, nem szeret senkit. :) Épp ez a sithek sajátja, hogy képtelenek ilyen érzelmekre. A szeretet a világos oldalhoz köthető, így kizárt, hogy Dooku akár csak hasonlót is érezzen Ventress iránt. Sokkal inkább egy jó harcost akart megtartani, aki nagy segítségére volt. Szerintem semmi több nincs emögött.

Dooku nagyon sokáig Jedi volt, ezeket a pozitív érzelmeket pedig nem lehet egykettőre kiölni valakiből. Vader-nél sem járt teljes sikerrel Palpatine ezen a téren, ahogy szerintem Dooku-nál sem. Dooku azt mondta, hogy Ventress nagyon közel áll hozzá. A szavai alapján, nem hinném, hogy egy jó harcos elvesztésétől félt, hiszen ha Grievous lett volna hasonló helyzetben, biztos vagyok benne, hogy a gróf nem teketóriázik. Grievous pótolható, ahogy végül is Ventress is (Opress), ennek ellenére a gróf habozott. Persze nem kellett sokat győzködni, hogy iktassa ki Ventresst, tehát átment a próbán.

 

Dooku nem 400 éves volt?

Miből gondolod?

Nem hiszem, hogy az SW univerzumban más élettani törvények lennének érvényesek az emberi fajra, mint nálunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A visszaemlékezéseknél érdekesek a színek is, amik körülölelik az emlékeket. Mikor elválik az anyjától az vörös, mikor a mesterével van, az ilyen sárgás, ám mikor lecsap a mestere gyilkosára, újra bevörösödik. Aztán mikor Dooku a tanítványává fogadja, az meg zöld, és mikor Dooku elárulja, újra vörös. Szépen érezhető, melyik milyen emlék Ventress számára.

Igen, ez gyönyörű képi megoldás. De tényleg úgy lehetett átélni Ventress drámáját, hogy bemutatták a három gazdáját akik ráadásul homlokegyenest mások voltak.

 

 

Dehogy nem szeret: önmagát

Na igen. :D De Ventress "halála" után eléggé magába van szállva. Lehet, hogy mégis van abban valami amit alább írt Grievous. :)

 

 

Az tuti, hogy az éjnővérek nem tudnak semmi olyat, amit a Jedik ne tudnának, hiszen akárcsak a Sithek, a dathomiri boszorkák is a Jedik "leszármazottai". A Sithekhez hasonlóan ők is úgy alakultak ki, hogy évszázadokkal korábban (pontosabban hatszáz évvel Anakin születése előtt) száműztek egy Jedi lovagot a Rendből. A hölgy neve Allya volt, és amiatt hajították ki, mert sportot űzött a Kódex szabályainak megszegéséből. A Dathomirra küldték, ami akkoriban afféle fegyencbolygó volt. Mikor Allya odaérkezett, sajátos módszerrel reformálta meg a bolygó lakóit, miközben az Erő segítségével képes volt megszelídíteni a rancorokat (innét származnak eredetileg). Szépen kialakult egy matriarchális társadalom. Allyat három lánya követte, akiket szintén kitanított az Erő alkalmazására, de hogy jobban tudjanak koncentrálni, az éneklést alkalmazta, innét származnak a varázsigék.

A boszorkák viszont nem ismerik az Erőt úgy, mint a Jedik vagy a Sithek, mert ilyen mélyen sosem adta Allya tovább a tudását (valószínűleg tartva attól, hogy száműzöttekkel körülvéve mini sith-jedi háború törne ki), és csak a nők tanulhatták meg a "varázslatokat". Olyannyira nem ismerték az Erőt, hogy azt sem tudták, hogy így hívják. Csak a klánok vezetői voltak tisztában azzal, honnan jön a varázserejük.

Természetesen, ha egy csoport akárhogy is, de használja az Erőt, hamar szembesül a Világos és a Sötét Oldal különbségével. Természetesen a Dathomiron is lejátszódott az, ami a Galaxisban: két részre hasadtak a boszorkák. A Világos Oldal követői lettek a Dathomiri Boszorkák, a Sötét Oldal követői pedig az Éjnővérek (akik a 9 klán egyike).

Érdekes része a történelmüknek a Chu'unthor nevű hajó katasztrófája, melyen tízezer Jedi vesztette életét, mikor 230 évvel az ep1 előtt lezuhant a Dathomiron. Ekkor egy csoport Jedi (köztük Yoda) érkezett a bolygóra, hogy kimenekítsék a túlélőket és a felszereléseket. Sajnos nem jártak sikerrel, mert túlélők nem voltak (állítólag), és a felszerelések az éjnővérek kezébe kerültek. Így lehet, hogy Ventressék fénykardot kaptak, mert a Chu'unthoron számtalan kard is volt. Az éjnővérek a katasztrófának hála jobban elmélyülhettek az Erőben (bár a klánvezérek - az anyák - mindig is gondosan ügyeltek arra, hogy csak ők ismerjék az Erő igazi mivoltát, a többieknek megmaradtak "varázslatoknak").

 

Ezt nagyon szuperül leírtad, köszönöm! Élvezetes volt olvasni. :) Szép kis történelem, és így pár dolog a helyére is került (pl. a fénykardok). az is feltűnt, hogy csak Talzin anya használta az Erőt a többiek nem. Ez is azt erősíti amit írtál, hogy csak a vezetők ismerték valamennyire az Erőt. Ebben az időszakban is vannak klánok a bolygón? Ja és egy dolog ami még nagyon érdekel! Mik azok a fákról lógó izék? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az éjnövérek a mesék boszorkányainak sw-s megfelelői. Inkább rossznak érzem őket mint jónak(simán kinyírták volna Ventress ha nem onnan származik). Ventress múltja jól lett bemutatva az álom segítségével, bár továbbra sem világos, hogy miért adták oda csecsemőkorában a kalóznak. De az sem, hogy lehetett az ,hogy a Jedi aki nevelte Ventresst nem tünt fel eltüntként a Tanácsban. Egy Jedinek a tanács ad utasítást, nyilván vissza kell térnie a Templomba időnként. Hogyhogy megengedték neki hogy huzamosab ideig Ventressnél maradjon? Csak arra tudok gondolni hogy kizárták a Rendből. Mert akkor megmagyarázná azt, hogy Yoda miért nem ismerte Ventresst.

Dooko vivása nagyon jó volt, rettenetesen erős. Csoda hogy Anakinnak sikerült legyőznie az EP 3-ban. Kiváncsi vagyok a folytatásra, főleg annak tudatában, hogy Opress az éjnövérek embere lesz.

Szerintem nem kalóz volt akinek odaadták Ventresst. Mondjuk az engem is érdekelne, hogy mivel fenyegethették meg a klánt, hogy ilyen fájó lépésre kényszerültek? A többi kérdésedre alant van válasz. :)

 

Rosszul fogalmaztam. Olyan tudással IS rendelkeznek, ami még a Jedik és Sith-ek számára is ismeretlenek. Nem ismerem átfogóbban az Éjjnővérek történetét, de ebből a részből ez szűrődik le, főleg ami a szertartást illeti. :)

Dzséjt jól leírta alább a dolgokat, így már minden tiszta. :)

 

 

Dooku nagyon sokáig Jedi volt, ezeket a pozitív érzelmeket pedig nem lehet egykettőre kiölni valakiből. Vader-nél sem járt teljes sikerrel Palpatine ezen a téren, ahogy szerintem Dooku-nál sem. Dooku azt mondta, hogy Ventress nagyon közel áll hozzá. A szavai alapján, nem hinném, hogy egy jó harcos elvesztésétől félt, hiszen ha Grievous lett volna hasonló helyzetben, biztos vagyok benne, hogy a gróf nem teketóriázik. Grievous pótolható, ahogy végül is Ventress is (Opress), ennek ellenére a gróf habozott. Persze nem kellett sokat győzködni, hogy iktassa ki Ventresst, tehát átment a próbán.

Lehet így is, de én Anakint speciális esetnek kezelem. Dooku gonoszságából pedig láttunk már annyit, hogy ne gondoljak pozitív érzelmekre az ő esetében. Még akkor se ha a tanítványáról van szó.

 

 

Van egy kérdésem ???

Végülis kinyerte meg a csatát a Sulumnál?????? :?

(mondjátok ,hogy a szeparatisták)

Nem tudni, de mivel a flotta Dooku parancsára visszavonult, így valószínűsítem, hogy a Köztársaságiak nyertek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szavai alapján, nem hinném, hogy egy jó harcos elvesztésétől félt, hiszen ha Grievous lett volna hasonló helyzetben, biztos vagyok benne, hogy a gróf nem teketóriázik. Grievous pótolható, ahogy végül is Ventress is (Opress), ennek ellenére a gróf habozott.

Szerintem mindenki potolhato,de azért Grievoustol nem szabadult volna meg egykönnyen hiszen Grievous a szeparatisták ARCA(félelemre gondoltam),droidhadsereg föparancsnoka,tábornok és nagyszerü stratéga.(bár az utolsóra még nem nagyon volt pálda a TCW-ben)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindenki potolhato,de azért Grievoustol nem szabadult volna meg egykönnyen hiszen Grievous a szeparatisták ARCA(félelemre gondoltam),droidhadsereg föparancsnoka,tábornok és nagyszerü stratéga.(bár az utolsóra még nem nagyon volt pálda a TCW-ben)

Az ARC Troopers szerintem remek példa rá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nagyon szuperül leírtad, köszönöm! Élvezetes volt olvasni. :) Szép kis történelem, és így pár dolog a helyére is került (pl. a fénykardok). az is feltűnt, hogy csak Talzin anya használta az Erőt a többiek nem. Ez is azt erősíti amit írtál, hogy csak a vezetők ismerték valamennyire az Erőt. Ebben az időszakban is vannak klánok a bolygón? Ja és egy dolog ami még nagyon érdekel! Mik azok a fákról lógó izék? :D

Valamennyire mindegyik nő tudja használni - már természetesen, amelyik elég midi-érzékenységgel bír -, de nem jobban, mint egy ifjú padawan, vagy egy idősebb youngling. Viszont szerintem Talzinon egy Jedi is fennakadna.

Klánok még akkor is vannak, amikor Luke, Han és Leia a Dathomirra téved (az egyik klán vezére ki is szemeli magának Luke-ot jövendőbelinek :) ).

A lelógó ízékről viszont dunsztom sincs. Biztos dathomiri banánok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem erre egyszerű a magyarázat. A tanítvány mindent meg akar tanulni a mesterétől, akinek viszont szüksége van egy erőteljes parancsvégrehajtóra. Sidious nagyon könnyedén cserélgette a tanítványait, amiből leszűrhető, hogy csak a hatalom megőrzése érdekelte, nem a tanítványa. Dooku-t majd Vadert is lecserélte volna egy nálánál fiatalabb jelöltre. A tanítványnak pedig azért van szükség a mesterére, hogy minden tudását birtokba vehesse. Amint ez megtörténik, a tanítvány végez a mesterével, tehát itt sem lehet szó érzelmi kötelékről. A Sith-ek kihasználják és elárulják egymást, vagyis azt teszik, amihez a legjobban értenek. :)

Klassz dolog lehet Sith-nek lenni. :D Azért szerzel tanítványt, hogy eláruld a mestered, miközben tudod, hogy jó esélyed van arra, hogy ugyanezt fogja tenni veled is. :D Egyetlen reményed, hogy hátha nem tanul majd meg tőled mindent. Csodás!

 

 

Ventress ezzel a résszel kicsit olyan lett mint Anakin, persze ha összességében nézzük a két karaktert. Fontos pontokban egyezik a sorsuk. Bár mindez nem tolakodó, így simán belefér a történetbe.

Bár van köztük párhuzam (nagy örömömre, mert nekem tetszenek a nem egyértelmű figurák, és most már Anakin mellé Ventress is csatlakozott), de Ventress sokkal szerencsétlenebb, mint Anakin.

Bár Jedi mestere biztos támogatta, amíg élt, de kötve hiszem, hogy Dooku-tól több dicséretet kapott volna, mint a szokásos szöveg: "Ha kudarcot vallasz, nem leszel a tanítványom többé!" Én ezek után inkább azt csodálom, hogy Ventress egyáltalán várt mesterétől segítséget. Bárhogy is szerepelt az EU-ban, de én ezek után azt várnám, hogy Dooku kezétől fog meghalni - de minimum az öreg konspirációja löki oda a Jediknek, hogy végezzenek vele.

 

 

A visszaemlékezéseknél érdekesek a színek is, amik körülölelik az emlékeket. Mikor elválik az anyjától az vörös, mikor a mesterével van, az ilyen sárgás, ám mikor lecsap a mestere gyilkosára, újra bevörösödik. Aztán mikor Dooku a tanítványává fogadja, az meg zöld, és mikor Dooku elárulja, újra vörös. Szépen érezhető, melyik milyen emlék Ventress számára.

Ez a rész engem is nagyon megfogott. :) Ventress egyszerre nagyon emberivé vált tőle, pedig eddig nem volt több számomra, mint egy dühös és vicsorgó, nőnek ki nem néző ellenség, akit őszintén megmondva nem sokba néztem.

 

Az éjnővérekről írtakért pedig köszi, tök érdekes volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamennyire mindegyik nő tudja használni - már természetesen, amelyik elég midi-érzékenységgel bír -, de nem jobban, mint egy ifjú padawan, vagy egy idősebb youngling.

Dooku ellen feltűnő volt, hogy egyik nővér se használta az Erőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

én ezek után azt várnám, hogy Dooku kezétől fog meghalni - de minimum az öreg konspirációja löki oda a Jediknek, hogy végezzenek vele.

Szerintem Ventress már sose fog szem elé kerülni. Hazatért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Klassz dolog lehet Sith-nek lenni. :D Azért szerzel tanítványt, hogy eláruld a mestered, miközben tudod, hogy jó esélyed van arra, hogy ugyanezt fogja tenni veled is. :D Egyetlen reményed, hogy hátha nem tanul majd meg tőled mindent. Csodás!

A Sithek ezt pontosan tudják. Hisz a Sith módszere az árulás. Mindkét irányból.

Vader elárulja az Uralkodót, mikor felajánlja Luke-nak a csatlakozást. Sidious elárulta Dookut, hogy Anakint egy újabb lökéssel a Sötét Oldal felé terelje.

A mester pontosan tudatában van annak, hogy nem fog nyugodt halállal meghalni, de ez benne van a pakliban. Ha átadta a tudását a tanítványnak, akkor az kihívja egy párbajra. Ha a mester nyer, a könyörületességén múlik, hogy a tanítvány életben marad-e vagy sem. Ha a tanítvány nyer, megöli a mesterét.

A sötét oldalban nincs hűség, ott hatalom van. Az egyik bírtokolja a hatalmat, a másik sóvárog a hatalom után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sithek ezt pontosan tudják. Hisz a Sith módszere az árulás. Mindkét irányból.

Vader elárulja az Uralkodót, mikor felajánlja Luke-nak a csatlakozást. Sidious elárulta Dookut, hogy Anakint egy újabb lökéssel a Sötét Oldal felé terelje.

A mester pontosan tudatában van annak, hogy nem fog nyugodt halállal meghalni, de ez benne van a pakliban. Ha átadta a tudását a tanítványnak, akkor az kihívja egy párbajra. Ha a mester nyer, a könyörületességén múlik, hogy a tanítvány életben marad-e vagy sem. Ha a tanítvány nyer, megöli a mesterét.

A sötét oldalban nincs hűség, ott hatalom van. Az egyik bírtokolja a hatalmat, a másik sóvárog a hatalom után. :)

Biztos magamból indulok ki, de nagyon nehéz magamévá tennem ezt a gondolatmenetet. :) Pedig teljesen beleillik a Sith-képbe. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sötét oldalban nincs hűség, ott hatalom van. Az egyik bírtokolja a hatalmat, a másik sóvárog a hatalom után. :)

Én úgy is mondanám, hogy egyeznek az érdekeik. :)

 

Szerinted megelégszik azzal, hogy Opress bosszút áll helyette?

Lesz itt még olyan momentum, ami ezt valószínűsíti. Talzin anya rész végi sejtelmes kijelentése sokat mondó...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku ellen feltűnő volt, hogy egyik nővér se használta az Erőt.

Közvetlen ellene nem használták, de mikor a falon rohangásztak pók módjára, vagy fák tetejére ugráltak fel, azt az Erővel eszközölték ki. Mivel nekik az Erő nem bármikor felhasználható energiamező, hanem varázslat, amit legtöbbször fura szavak kántálásával és ritmikus taglejtésekkel használnak, fel sem merül bennük, hogy harcban bármiféle formában felhasználhassák, leszámítva ilyen alapvető dolgot, mint, hogy nagyot ugranak. És valószínűleg az anya gondoskodása alatt nem is tanulnak annyit az Erő használatáról, hogy képesek legyenek ilyesmire, pláne egy Sith vagy Jedi ellen. Hiszen mindnél többet tud egy éjnővér, annál nagyobb veszélyt jelent az anyára nézve, aki azzal birtokolja a hatalmát, hogy ő a legjáratosabb a "varázslásban". Ez ilyen mini Sith-közösség. :)

Viszont a boszorkák között nincs ilyen megosztottság, ott mindenki, aki képes rá, nagyjából egyformán használja a varázslatokat, csak mivel ők nem jutottak hozzá a Chu'unthor roncsaiban talált Jedi tárgyakra, nem is tudnak annyira elmélyülni az Erőben, mint az éjnővérek vezetői. Számukra sokkal mitikusabb dolog.

Arra azért kíváncsi leszek, hogy a TCW-ben csak az éjnővérek klánja szerepel majd, vagy lesznek boszorkák is. Jó lenne, ha mindkét felet megismernénk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ugrálásról teljesen megfeledkeztem. :pfff: Egyébként az volt még érdekes a Dooku elleni támadásukban, hogy olyan taktikát használtak mint Grievous a mgnua guardokkal. Azaz ketten oldalról néha be-be szúrnak, de a fő vívó az a középpontban álló Ventress. Nagyon hasonló volt a koreográfia a Grievous vs. Koth harchoz.

 

Talzin anya pedig szerintem tudta, hogy nem győzhetnek a nővérek, ő csak azt akarta elérni, hogy Dooku ráeszméljen arra, hogy kell mellé valaki. :D Jó kis tervük lehet ellene! De hogy fog ez lezajlani, azt momentán elképzelni se tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ugrálásról teljesen megfeledkeztem. :pfff: Egyébként az volt még érdekes a Dooku elleni támadásukban, hogy olyan taktikát használtak mint Grievous a mgnua guardokkal. Azaz ketten oldalról néha be-be szúrnak, de a fő vívó az a középpontban álló Ventress. Nagyon hasonló volt a koreográfia a Grievous vs. Koth harchoz.

 

Talzin anya pedig szerintem tudta, hogy nem győzhetnek a nővérek, ő csak azt akarta elérni, hogy Dooku ráeszméljen arra, hogy kell mellé valaki. :D Jó kis tervük lehet ellene! De hogy fog ez lezajlani, azt momentán elképzelni se tudom.

 

Főleg úgy hogy Dookunak életben kell maradnia. Valami gikszer be fog csúszni szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg úgy hogy Dookunak életben kell maradnia. Valami gikszer be fog csúszni szerintem.

Biztos lesz valami. Meg az a másik dolog, hogy ez a terv már késznek tűnt, legalábbis nem az volt az érzésem, hogy Ventress felbukkanása miatt gondolta ki az öreglány. Talán most van a TCW -ben először olyan, hogy szinte semmit nem tudunk merre akarnak menni a történettel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.