Ugrás a kommentre

3x12 - Nightsisters


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Biztos lesz valami. Meg az a másik dolog, hogy ez a terv már késznek tűnt, legalábbis nem az volt az érzésem, hogy Ventress felbukkanása miatt gondolta ki az öreglány. Talán most van a TCW -ben először olyan, hogy szinte semmit nem tudunk merre akarnak menni a történettel. :D

 

 

És ez nagyon jó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó se róla, elég merész húzása ez a TCW-nek. Bár már így is volt pár (Wat Tambor és Poggle letartóztatása, Slave I leamortizálása, Boba Fett és Bossk lecsukása, Ahsoka megjelenése). Mondjuk jó, kit érdekelne úgy a következő rész, ha tudnánk, mi lesz a vége? :) Így legalább azt is elérik, hogy azokra is érdeklődve tekintsünk, akiknek ismerjük a sorsát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó se róla, elég merész húzása ez a TCW-nek. Bár már így is volt pár (Wat Tambor és Poggle letartóztatása, Slave I leamortizálása, Boba Fett és Bossk lecsukása, Ahsoka megjelenése). Mondjuk jó, kit érdekelne úgy a következő rész, ha tudnánk, mi lesz a vége? :) Így legalább azt is elérik, hogy azokra is érdeklődve tekintsünk, akiknek ismerjük a sorsát.

Csak ugye Ventressét nem ismerjük. :) Engem ő érdekel leginkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ugye Ventressét nem ismerjük. :) Engem ő érdekel leginkább.

Engem Ahsoka sorsa azért jobban foglalkoztat. Ventress mellőzése az EP3-ból közel sem olyan jelentőségű dolog, mint Ahsokáé, akinek padawan révén még a mestere mellett kéne lennie. Ventress és Dooku kapcsolatát pedig lényegében lezárták ebben a részben. De a Sith-tanoncok nem "lógnak" annyit a mesterük nyakán, mint a Jedik, mivel szinte folyton önálló küldetésen vannak.

 

Főleg úgy hogy Dookunak életben kell maradnia. Valami gikszer be fog csúszni szerintem.

Erre már kaptunk magyarázatot a spoilerekből:

 

A Ventress és az Éjjnővérek irányítása alatt álló Opress valamiképp ellenük fordul és Dooku mellé áll a kritikus pillanatban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg úgy hogy Dookunak életben kell maradnia. Valami gikszer be fog csúszni szerintem.

És még csak nem is kell olyan nagy gikszernek lennie. Dooku képzett Sith, az éjnővérek ugyan veszélyesnek tűnnek, de mégsem gondolom, hogy az Erőben felvehetnék vele a versenyt, sőt cselszövésben is nehéz dolguk lesz. Szóval a dolog kimenetelére erősen kíváncsi vagyok. :)

 

Darth Sky spoilerét meg nem olvastam el. :P

 

 

Biztos lesz valami. Meg az a másik dolog, hogy ez a terv már késznek tűnt, legalábbis nem az volt az érzésem, hogy Ventress felbukkanása miatt gondolta ki az öreglány. Talán most van a TCW -ben először olyan, hogy szinte semmit nem tudunk merre akarnak menni a történettel. :D

Én csak örülök a váratlan fordulatoknak. És meg kell mondanom, amennyire tartózkodó voltam ezzel a misztikus vonallal szemben, annyira tetszik már élesben látva. :)

 

 

Engem Ahsoka sorsa azért jobban foglalkoztat. Ventress mellőzése az EP3-ból közel sem olyan jelentőségű dolog, mint Ahsokáé, akinek padawan révén még a mestere mellett kéne lennie. Ventress és Dooku kapcsolatát pedig lényegében lezárták ebben a részben. De a Sith-tanoncok nem "lógnak" annyit a mesterük nyakán, mint a Jedik, mivel szinte folyton önálló küldetésen vannak.

Ahsoka sorsában valóban több a kérdőjel és emiatt az érdekesség, de ő főszereplő, így arra még biztos várhatunk egy darabig, hogy ebben haladjon a történet előre. :) Ventress nem olyan fontos karakter, az ő sorsát hamarabb le fogják zárni. Most hogy így kezdem megkedvelni, remélem, fog még szerepelni néhányszor. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Sith-tanoncok nem "lógnak" annyit a mesterük nyakán, mint a Jedik, mivel szinte folyton önálló küldetésen vannak.

Hát, ha valamit megtudhatunk a TCW-ből, az az, hogy a padawanok sem "lógnak" annyit a mesterük nyakán. Ahsoka most sem szerepelt, sőt, ebben az évadban eddig csak külön utakon jártak. Az együtt töltött idő tizenkét rész alatt nincs tíz perc, és akkor is csak addig voltak együtt, míg szét nem váltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem Ahsoka sorsa azért jobban foglalkoztat.

Engem is érdekel, de itt most Ventressről van szó. ;) Spoilereket pedig hibába írsz, már nem olvasom el őket. :P

 

Hát, ha valamit megtudhatunk a TCW-ből, az az, hogy a padawanok sem "lógnak" annyit a mesterük nyakán. Ahsoka most sem szerepelt, sőt, ebben az évadban eddig csak külön utakon jártak. Az együtt töltött idő tizenkét rész alatt nincs tíz perc, és akkor is csak addig voltak együtt, míg szét nem váltak.

Pedig most már Ahsoka biztos befejezte a tanulmányait a templomban, így érdekes merre járhat. Én örülök, hogy nem lógnak annyit együtt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem, "hivatalból" köteles vagy spoilerezni. :D

Amúgy ez egy korábban kiderül infó, nem túl friss hír.

Csak a szereplőkről, helyszínekről kell tudnom, a történetek konkrét elemeiről nem. :) Ezért is jó, hogy ez a rész a folytatást illetően sok kérdést hagyott maga után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A egyik szigony csapat lőtte halomra a másik szigony csapatot.

Legalábbis úgy láttam.

Ez a baj, hogy én meg nem tudom kivenni. Egyszer csak felrobbannak. :para:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zseniális epizód.

A sorozat eddigi legjobbja.

Ventress múltjának retconolásával tökéletesen elégedett vagyok. Ilyenkor sajnálom, hogy nem Katie Lucas írta a mandalóri részeket is. Valószínűleg ő meghagyta volna nagyrészt a Traviss-es dolgokat.

Dathomir világa lenyűgöző. Talzin anya személyében egy vérbeli cselszövőt ismerhettünk meg.

A végén lévő párbaj hatalmasra sikeredett. Az éjnővérek láthatatlanná tevő képessége nagyon megnyerő.

Az elején lévő összecsapás is állati jó lett. Bár a fojtogatásos képesség ilyen erősségét én is kicsit túlzásnak éreztem, de tudjuk be annak, hogy Ventress kétségbeesett volt.

Tökéletes epizód.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó epizód volt. Katie Lucas most megint egy Jedi Crash-hez méltó részt írt. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy agyonspoilereztem magam, mire eljutottam a megnézésig, ugyhogy már majdnem mindent tudtam, de ezzel együtt is remek lett.

 

A legjobb, hogy végre a felállított sakkfigurák elindultak valamerre. Az elmúlt két és fél évadban a szereplők egymáshoz való viszonya nem nagyon változott. De most végre Katie-nek eszébe jutott, hogy kibillentse a helyéről az egyik fő karaktert. (azért remélem nem az lesz a trilógia zárása, hogy visszaállunk a kiindulási pontra és Ventress újra puszipajtás lesz Dookuval). Ez a különválás eddig nagyon tetszetős. Ahogy az is, hogy Dooku végre megkapta a maga nagy jelenetét. Eddig szegénynek nem sok esélye volt bizonyitani. Egyszer ráadásul megalázó módon a fénykardját is ellopták... most viszont megmérgezve, három láthatatlan ellenféllel, úgy hogy abból az egyik Ventress sikerül győzedelmeskednie. Váó! És ezt speciel pont nem tudtam és már vártam is hogy majd jól elfogják vagy hasonló.

 

Ventress múltja pedig a másik ötcsillagos húzás. Sikerült mélységet adni a karakternek, de ami ennél is fontosabb, hogy érdekesebbé tették. Eddig csak ő volt a fehérre meszelt fejü nő a dekoltázzsal aki jókat fénykardozik és néhány szópárbajt is jól áll Obi-Wannal szemben. Most már ennél sokkal több és ha ezek után kinyirják (elöbb utobb gondolom sorra kerül ez is, mégha nem is most vagy ebben az évadban) akkor az azért eléggé ütni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ezzel a véleménnyel már jobban egyet tudok érteni. :) Valóban jó ötlet volt Ventresst ennyire a középpontba helyezni. Talán most látták elérkezettnek az időt arra, hogy mélységében is megmozgassák a karaktereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ez a rész is nagyon ott volt a szeren, nagyon tetszett minden pillanata. Én is örülök, hogy rámentek egy picit Ventress-Dooku kapcsolatára, mivel elég fura volt, hogy a grófnak tanítványa van, miközben mindig csak két Sith lehet. Palpatine rendesen ráförmedt a grófra, tetszett. :) Bár nem tudom, hogy a szenzorok miért nem észlelték Anakint, Obi-want és Ventresst a robbanás után közvetlenül...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész is nagyon ott volt a szeren, nagyon tetszett minden pillanata. Én is örülök, hogy rámentek egy picit Ventress-Dooku kapcsolatára, mivel elég fura volt, hogy a grófnak tanítványa van, miközben mindig csak két Sith lehet. Palpatine rendesen ráförmedt a grófra, tetszett. :) Bár nem tudom, hogy a szenzorok miért nem észlelték Anakint, Obi-want és Ventresst a robbanás után közvetlenül...

Szerintem Obiékat nem is keresték. Ventress hajója pedig üzemképtelen volt, a nő meg eszméletlen. :) A guberálók is úgy találtak rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droid azt mondja, hogy a szenzoraik nem észleltek életjeleket. Eszerint Ventress meghalt? Ugye, hogy nem. A droidnak észlelnie kellett volna az életben maradását, és megkockáztatom, hogy Anakinéket is, bár ők inkább ugorhattak fénysebességre, mint az orvgyilkos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droid azt mondja, hogy a szenzoraik nem észleltek életjeleket. Eszerint Ventress meghalt? Ugye, hogy nem. A droidnak észlelnie kellett volna az életben maradását, és megkockáztatom, hogy Anakinéket is, bár ők inkább ugorhattak fénysebességre, mint az orvgyilkos.

Nem hinném, hogy egy eszméletlen nő szívdobogását észlelnék akkor, amikor minden más halott körülötte. :) Ennyire azért nem érzékenyek a műszereik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, ha él, mennyivel több a pulzusa? :) Amúgy lényegtelen, a rész tetszett, csak ez ragadt meg ellentmondásként a fejemben. :)

ÉRtem én, csak ha él akkor minden él körülötte. Pl. a hajója is. :) De ez tényleg triviális kérdés az egész történet szál szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.