Ugrás a kommentre

3x13 - Monster


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Itt nem az a lényeg, hogy snassz módon megmérgezzenek valakit, hanem a bosszú. Egyébként kétlem, hogy dooku-t olyan könnyű lenne méreggel eltenni láb alól. Lásd az előző részt.

Az előző részben csak érzékeket bénító mérget kapott... én halálos méregre gondoltam. Ez is Ventress bosszújának beteljesedése lett volna, persze közel sem olyan látványos és eredeti. :)

 

Ha viszont így van, akkor nem is tudom, mi lenne jobb: még többet megtudni erről az erőről, vagy gyorsan elfelejteni, hogy ez is létezik, mert azért az eléggé alapjaiban változtatja meg azt a régi SW-igazságot, miszerint egyetlen Erő létezik, és annak jó és rossz alkalmazása. Ha ennél tovább árnyalódik a kép, az egyrészt jó, mert izgalmas lehetőségek rejlenek benne, másrészt viszont nem az, mert klasszikus alaptételt módosít annyiban, hogy az Erőt jóra a Jedik, rosszra viszont a Sith-ek használják...

Azt továbbra sem cáfolták meg, hogy az Erőnek csupán egy jó és egy rossz alkalmazása létezik. Az Éjnővérek is a sötét oldalt használják - akár a Sithek - de az eddigiek alapján, teljesen más megközelítésből, mint a Sithek. Szerintem az Erő sem úgy működik, hogy van egy fekete és egy fehér oldala, illetve ezek képviselői. Léteznie kell egy köztes, szürke oldalának is, illetve ezek árnyalatainak. Az Éjnővérek személyében megismerhettünk egy harmadik oldalt, ebből kifolyólag létezhet negyedik (Dathomiri boszorkák - akik a világos oldalt használják) és egyéb Erő-érzékeny csoportok, akiket eddig nem volt módunk megismerni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző részben csak érzékeket bénító mérget kapott... én halálos méregre gondoltam. Ez is Ventress bosszújának beteljesedése lett volna, persze közel sem olyan látványos és eredeti. :)

De az egyértelmű volt már az előző részből, hogy Ventress szeretne saját kezűleg végezni a gróffal. :) Szerintem erre megy ki a játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az egyértelmű volt már az előző részből, hogy Ventress szeretne saját kezűleg végezni a gróffal. :) Szerintem erre megy ki a játék.

Lehetséges, de az előző részből rá kellett ébrednie arra, hogy harmadmagával is kevés a gróf ellen, még úgy is, hogy annak megbénultak az érzékei. Talán Opress segítségével lesz esélye Dooku ellen, bár az EP3 fényében tudjuk, hogy nem éri el a célját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, de az előző részből rá kellett ébrednie arra, hogy harmadmagával is kevés a gróf ellen, még úgy is, hogy annak megbénultak az érzékei. Talán Opress segítségével lesz esélye Dooku ellen, bár az EP3 fényében tudjuk, hogy nem éri el a célját.

Persze, de ettől független még érdekes a dolog. Nagyon is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem újra a részt, immár a jobb HD-s változattal. :) A zene piszkosul sokat dob az egészen, A legjobb amikor Savage megérkezik Devaronra. :) De a Dathomiri részek se rosszak, totál nyomasztó hangulatot árasztanak.

 

Amúgy belegondolva, eddig még nem láttunk olyan negatív főbb karaktert aki totál gonoszként vagy gonosznak született volna. Mindig valamilyen háttere van a pálfordulásnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem újra a részt, immár a jobb HD-s változattal. :) A zene piszkosul sokat dob az egészen, A legjobb amikor Savage megérkezik Devaronra. :) De a Dathomiri részek se rosszak, totál nyomasztó hangulatot árasztanak.

Én is megnéztem, de a Nightsisterrel együtt. Tényleg hihetetlen nyomasztó! Totál befordult hangulatú az egész, nem beszélve a vizuális megvalósításról.

 

Amúgy belegondolva, eddig még nem láttunk olyan negatív főbb karaktert aki totál gonoszként vagy gonosznak született volna. Mindig valamilyen háttere van a pálfordulásnak. :)

Palpatine -t kivéve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki se Sith -ként jött a világra. :)

Úgy értem természetesen, hogy velejéig romlott gonoszan. A sith megnevezés ugye eggyé vált eme fogalommal. Kivéve mikor arról beszélnek a szereplők, hogy érzem még benne a jót :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy belegondolva, eddig még nem láttunk olyan negatív főbb karaktert aki totál gonoszként vagy gonosznak született volna. Mindig valamilyen háttere van a pálfordulásnak. :)

Szerintem nem is fogunk olyat látni, aki eleve gonoszként jött a világra. A rész nyitóidézetéből ez egyértelműen kiderül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon érdekes, hogy vajon miféle erő járja át az Éjnővéreket. A bolygótól származik, vagy ők tették ilyenné a bolygót? Az viszont fentiekből következik, hogy az Erő sötét oldala és ez az erő, amit a ők használnak, nem teljesen ugyanaz, hiszen akkor egy, a Sötét Oldalban jártas Sith Lordot nem lehetne ezekkel a prkatikákkal így megtéveszteni.

A bolygónak semmi baja. A bolygók élettelenek (kivétel, ha köze van hozzá a yuuzhan vongoknak, de jajj annak, aki bemeséli őket a TCW-be), azokat nem járja át semmi, nem tehetők gonosszá vagy jóvá. Hogy Dooku nem érezte meg Ventress-t, az szerintem egy okból van: túl sok az Erőhasználó a közelében és mivel halottnak hiszi, nem is keresi. Ne feledjük, hogy a legtöbbször akkor lehet egy Erőhasználót megérezni, ha használja az Erőt, vagy ha specifikusan keresik (esetleg, ha nagyon szoros kapcsolat áll fenn, de Ventress és Dooku esetében ilyenről nincs szó, kapcsolatuk még annyira sem lehet mély, mint egy Jedi mester és padawanja között). A legjobb példa az, amikor Vader egy állomáson tartózkodik Luke-kal és Leiaval, mégsem érzi meg rajtuk, hogy Erőhasználók (pedig az Erő velük van akkor is, ha nem tudják használni). Egyedül Bent érezte meg (pedig ilyen alapon a fiát is megérezhette volna, vagy a lányát), őt is csak azért, mert egyrészt, szoros kapcsolat volt közöttük, másrészt, mert Ben trükközött.

 

Ha viszont így van, akkor nem is tudom, mi lenne jobb: még többet megtudni erről az erőről, vagy gyorsan elfelejteni, hogy ez is létezik, mert azért az eléggé alapjaiban változtatja meg azt a régi SW-igazságot, miszerint egyetlen Erő létezik, és annak jó és rossz alkalmazása. Ha ennél tovább árnyalódik a kép, az egyrészt jó, mert izgalmas lehetőségek rejlenek benne, másrészt viszont nem az, mert klasszikus alaptételt módosít annyiban, hogy az Erőt jóra a Jedik, rosszra viszont a Sith-ek használják...

Már a Jedik is alapvetően kétféle módon, mondhatni, két Erőt használnak. Az Élő Erőt és az Egyesítő Erőt. Az előbbi a jelen élőlényei felé nyúlik ki, azok felé, akik az itt és mostban élnek. Az utóbbi a múlt és a jövő, a múltban és a jövőben élt és élni fogó lények felé nyúlik. Hogy ezen kívül hányféle formája, felhasználási módja van, azt a jó ég tudja, de innét nézve, az éjnővérek (Sötét Oldali mivoltuk ellenére) valami olyasmit használnak vagy úgy használják, hogy azzal teremteni, gyógyítani, formálni képesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bolygónak semmi baja. A bolygók élettelenek (kivétel, ha köze van hozzá a yuuzhan vongoknak, de jajj annak, aki bemeséli őket a TCW-be), azokat nem járja át semmi, nem tehetők gonosszá vagy jóvá. Hogy Dooku nem érezte meg Ventress-t, az szerintem egy okból van: túl sok az Erőhasználó a közelében és mivel halottnak hiszi, nem is keresi. Ne feledjük, hogy a legtöbbször akkor lehet egy Erőhasználót megérezni, ha használja az Erőt, vagy ha specifikusan keresik (esetleg, ha nagyon szoros kapcsolat áll fenn, de Ventress és Dooku esetében ilyenről nincs szó, kapcsolatuk még annyira sem lehet mély, mint egy Jedi mester és padawanja között). A legjobb példa az, amikor Vader egy állomáson tartózkodik Luke-kal és Leiaval, mégsem érzi meg rajtuk, hogy Erőhasználók (pedig az Erő velük van akkor is, ha nem tudják használni). Egyedül Bent érezte meg (pedig ilyen alapon a fiát is megérezhette volna, vagy a lányát), őt is csak azért, mert egyrészt, szoros kapcsolat volt közöttük, másrészt, mert Ben trükközött.

Ez jó magyarázat, főleg a Vaderes példa miatt, amiről hirtelen el is feledkeztem. Valami olyasmi tehát az Erőhasználat, mint a látás (nagyon egyszerűen fogalmazva): hiába jó a szemed, ha becsukod, akkor nem látsz vele - ha nem akarsz érzékelni az Erőn át, mert nem érzed szükségét és/vagy túl sok a zavaró tényező, akkor nem nyílik meg az érzékelésed ebbe az irányba.

 

Már a Jedik is alapvetően kétféle módon, mondhatni, két Erőt használnak. Az Élő Erőt és az Egyesítő Erőt. Az előbbi a jelen élőlényei felé nyúlik ki, azok felé, akik az itt és mostban élnek. Az utóbbi a múlt és a jövő, a múltban és a jövőben élt és élni fogó lények felé nyúlik. Hogy ezen kívül hányféle formája, felhasználási módja van, azt a jó ég tudja, de innét nézve, az éjnővérek (Sötét Oldali mivoltuk ellenére) valami olyasmit használnak vagy úgy használják, hogy azzal teremteni, gyógyítani, formálni képesek.

Ez a kétféle Erő érdekes, még nem hallottam ezt. :) És végül is nem olyan zavaró az, hogy belépett valami újféle Erőhasználat a képbe, ha csínján bánnak vele a sorozatban. Megmondom őszintén, az epizód nézése közben nem is volt semmilyen rossz érzésem ezzel kapcsolatban, tetszett, inkább csak utólag ejtett gondolkodóba.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem ugyanaz a két jel.

boba_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Egyébként Talzin öltözékének hátulján mitől mozognak azok "csápok"? :D Sokszor olyan érzésem támadt, mintha egy élőlény lenne a hátán.

Hát pedig ez nagyon hasonlít egymásra! Kicsit széthúzott Opress csatján a jel, de ettől még nekem majdnem ugyanaz. :) Valószínűleg a készítők egy kis tréfájáról van szó. :) Talzin lifegő "szárnyai" elég félelmetesek. Megnézném az öreglányt harc közben. Vajon mit tudhat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tökéletes trilógia folytatása.

Nagyszerű volt látni a az éjtestvéreket. Savage Opressből ezek alapján még Jedi is lehetett volna. Elég becsületes harcos képét keltette.

A kiképzése nagyszerűen be volt mutatva. Az egész epizód hangulatilag tisztára a Darth Bane: A pusztítás útjára hajaz. A végén Opress teljesen bekerült az Éjnővérek hálójába. A végén lévő akciózása fenomenális volt. Opress durva. :rock: A gáz az, hogy Grievous-nek is ilyennek kéne lennie.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy Savage után fogták el, mert mikor Savage távozott, Feral még szabad volt. Lehet Ventress meghagyta a zabrakoknak, hogy miután távoztak, vegyék kezelésbe Feralt, aztán míg kómában volt Opress, visszament érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy Savage után fogták el, mert mikor Savage távozott, Feral még szabad volt. Lehet Ventress meghagyta a zabrakoknak, hogy miután távoztak, vegyék kezelésbe Feralt, aztán míg kómában volt Opress, visszament érte.

Ez az egyik lehetőség. De ahogy Feral a bátyja után nézett abban talán az is benne volt, hogy utána ment kiszabadítani. Mondjuk ez elég nagy hülyeség lett volna a részéről. :) Végül is csak azért merült fel bennem a kérdés, mert az éjnővéreket 5% -ban menti, ha Feral önszántából ment a területükre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Savage-nak remélem ez a trilógia a bevezetése és még párszor látni fogjuk. Amig nem láttam ezt a részt nem gondoltam volna, hogy ezt írom, mert az elözetesek alapján én inkább húztam a szám, hogy most komolyan egy agyonszteroidozot Darth Mault húztak elő a kalapból nagyágyuként? De egyrészt azzal, hogy neki is van múltja, másrészt azzal hogy áldozat és harmadrészt azzal, hogy valójában csak egy áltanitvány, aki időzitett bombaként ketyeg Dooku mellett... na így már igen. Így még hellyel közel azt is lenyelem, hogy egy ilyen jediirtót le lehet gyártani egy kis éjnővéri erőmágiával... nyeltem egyet, de egye fene. Van olyan jó a körítés, hogy érdekeljen mi lesz a vége.

 

A zene pedig (ez lesz a Savage téma?) hátborzongatóan jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Savage-nak remélem ez a trilógia a bevezetése és még párszor látni fogjuk. Amig nem láttam ezt a részt nem gondoltam volna, hogy ezt írom, mert az elözetesek alapján én inkább húztam a szám, hogy most komolyan egy agyonszteroidozot Darth Mault húztak elő a kalapból nagyágyuként? De egyrészt azzal, hogy neki is van múltja, másrészt azzal hogy áldozat és harmadrészt azzal, hogy valójában csak egy áltanitvány, aki időzitett bombaként ketyeg Dooku mellett... na így már igen. Így még hellyel közel azt is lenyelem, hogy egy ilyen jediirtót le lehet gyártani egy kis éjnővéri erőmágiával... nyeltem egyet, de egye fene. Van olyan jó a körítés, hogy érdekeljen mi lesz a vége.

 

A zene pedig (ez lesz a Savage téma?) hátborzongatóan jó.

Jediirtó? :) Megölt egy lovagot és a padawanját. Ez a szememben még nem Jediirtás, max. egy meglepetésszerű támadás eredménye. :) Savage elég különleges példány, Maulnak max. annyi köze lehet hozzá, hogy (talán) egy klánból származnak. Ahogy írod is, az a rendeltetése, hogy Dookut kinyírja. Nem ő lesz az aki a háborút megnyeri a Szeparatistáknak. Egyébként érthető miért akart Dooku egyből Sidious ellen menni. Savage erejét látva bármi lehet belőle, ráadásul még nem is a tanítványa. Számára az igazi próba majd a következő részben jön el. :)

 

Ja és azt a f*szságot meg ki találta ki, hogy Maul után megy?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jediirtó? :) Megölt egy lovagot és a padawanját. Ez a szememben még nem Jediirtás, max. egy meglepetésszerű támadás eredménye. :) Savage elég különleges példány, Maulnak max. annyi köze lehet hozzá, hogy (talán) egy klánból származnak. Ahogy írod is, az a rendeltetése, hogy Dookut kinyírja. Nem ő lesz az aki a háborút megnyeri a Szeparatistáknak. Egyébként érthető miért akart Dooku egyből Sidious ellen menni. Savage erejét látva bármi lehet belőle, ráadásul még nem is a tanítványa. Számára az igazi próba majd a következő részben jön el. :)

 

Ja és azt a f*szságot meg ki találta ki, hogy Maul után megy?

Hát én azt a támadást mindennek nevezném csak meglepetésszerűnek nem. Egyébként jedit ölt, méghozzá azért mert az éjnővérek felpumpálták. Erre utaltam. Ugye jedit akár meglepetésszerüen akár nem meglepetésszerüen a galaxiban nem igen tud senki gyilkolni. Még a sithek is nehezen. Ugyhogy körülményektől függetlenül, aki bebaktat egy csatatérre majd kinyir egy jedit tanitványostul az hűha. De túlságosan is cool volt, ugyhogy részemről mehet az oké kategóriába.

 

A Maul után menést azok mesélték, akik látták a teljes trilógiát azoknál a bizonyos vetitéseknél, plusz azóta már egy hivatalos SW kiadványban is megirták betűről betűre ugyanezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.