Ugrás a kommentre

3x14 - Witches of the Mist


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Angolban ezt mondja: "He lives in the Outer Rim in exile" ezt máshogy nagyon nem lehet fordítani. Benne van a "live"(azaz él), úgyhogy de bizony kimondják, bár szerintem Talzin hazudik.

azt hittem realm -ot mondd, ahogy Platschu is írta. :hmm: Nagyon kíváncsi leszek erre. Az biztos, hogy azt a részt majd full spoilermentesen fogom megnézni. Csak a topik lesz megcsinálva, semmi más. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem valószínű, mert nincs ott a neve az epguide-ban.

Nem most, hanem valamikor később.

 

 

 

Az epizód guide-ban Qui-Gon Jinn neve sincs benne...

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett, határozottan tetszett... Bár az én szememben minimálisan gyengébb volt, mint a Monster. De tényleg annyira minimálisan, hogy kár erre több bonyolultan megfogalmazott körmondatot áldoznom. :D

 

Először is... Az eső... Coruscanton az EU szerint elég ritkán esik, ez is egy olyan pillanat volt, ezek szerint. Utoljára az EPIII.-ban láttunk esőt a Coruscanton, amikor Palpatine visszatér Darth Vader szénné égett testével. Meglepően jól volt megcsinálva az eső effekt, elképesztően élethű, ahogyan leperegnek az esőcseppek a hajóról, amelyen a Delta Szakasz tagjai érkeztek. Az ő megjelenésük számomra már nem ütött akkorát, mert már a harmadik évad elkezdése előtt láttam róluk a videót. Mindenesetre nagyon szép húzás volt a készítőktől. A Republic Commando egy zseniális játék, talán számomra az eddigi legjobb Star Wars témájú játék. Olyan elképesztő élményt nyújtott nekem, mint addig egy játék sem a témában. Sok szeretettel ajánlom mindenkinek, hogy tegyenek vele egy próbát. Már csak azért is, mert Dave Filoni a játékban látottakról mintázta a sorozatban a klónok eltérő személyiségét, egymáshoz való viszonyát, a csapatszellemét és a becenév osztogatást. Bár nem volt különösebben jelentős szerepük, remélem majd viszont látjuk őket még. Én is örülnék egy epizódnak, amely rájuk épülne, bár elég kevés esélyt látok erre vonatkozóan. És végre elhangzott az elhunyt Jedi, Halsey neve is. Így végre rendeződtek a karakter neve körül forgó problémák. Hiszen volt már a neve Jayfo Ong, Tucker Van Loo és Lev'loa is. Saesee Tiin is megjelent végre, elképesztően jól nézett ki, bár ha jól emlékszem, ebben az epizódban nem szólalt meg. De ha az előzetesek nem csalnak...

 

...akkor ebben az évadban biztos láthatjuk még.

 

 

Aztán ott volt Savage Opress kiképzése. Pontosan nem tudom, hogyan zajlik egy Sith kiképzés az EU szerint, nem nagyon emlékszem arra, hogy olvastam volna erről, de a Witches Of The Mist szerintem remekül ábrázolta a helyzetet. Az elején Opress még csak esztelenül vagdalkozott, tényleg nem volt semmi stílusa, még csak köze sem volt a fénykardforgatás művészetéhez. Ennél még Cad Bane is jobban vívott a Hunt For Ziro-ban.

 

Azon, hogy Obi-Wan egyből Darth Maulra asszociált a holofelvétel láttán, egyáltalán nem lepődtem meg. Egyrészt az epizód végén ugyebár kiderült, hogy ők ketten testvérek, tehát valószínűleg sokban hasonlítanak egymásra külsőleg. Másrészt pedig Obi-Wan lelkében nagyon mély nyomott hagyott Darth Maul, és ezért mindig kellemetlen érzések kavarogtak benne, amikor épp egy zabrakkal került kapcsolatba. Az EU legalábbis így gondolkodott, ha jól emlékszem. :) Az, hogy Darth Maul otthona Iridonia helyett Dathomir lett, nem zavart különösebben. Általában a legtöbb nem emberi karakter otthonának a faj őshazáját adják meg. Viszont az kicsit fura már, hogy már egyre több Sith tanítvány származik onnan. Először Darth Maul, aztán Asajj Ventress, végül pedig Savage Opress.

 

Aztán folytatódott Opress kiképzése... A Nightsistersben még nagyon jellegtelen világnak találtam a Serenno-t, de ahogy egyre többet látunk belőle, annál jobban tetszik. A Witches Of The Mist aztán végképp megkedveltette velem. Főleg azok a különleges oszlopok, és a telepített fasorok nyerték el a tetszésemet. El tudnám képzelni azt, ahogy a gróf szabadidejében kijár oda, és meditáció gyanánt emelgeti ezeket az oszlopokat. A jelenet remekül szemléltette a Sötét Oldal mantrájának a működését... Továbbá azt is, hogy a Sith mesterek nem osztják meg azonnal az összes titkukat a tanítványukkal, különben a tanítvány szemében a mesterre többé már nem lenne szükség, és átvenné a helyét. Ezért a Sith mesterek a lehető legszűkmarkúbban adagolják a tudást, hogy késleltessék az elkerülhetetlent.

 

Már ekkor sajnáltam Opresst, akinek a karaktere teljesen átértékelődött bennem. Tudtam, hogy egy szörnyeget teremtettek belőle, de nem azt, hogy ennyire ostobát. Tényleg csak egy szerencsétlen báb, aki őrlődik a két oldal között. Igaza volt Katie Lucasnak, nagyon hasonlított Frankensteinhez. Én egy szeretetre éhes vadállatot láttam benne, aki elismerésre vágyik, de mindenki akihez kötődni próbál, azok csak kihasználják, és bántalmazzák. A végén már látszott rajta, hogy nagyon besokallt.

 

Amikor maga után vonszolta Katuunko király holttestét, egy igazi primitív ősembert láttam benne, aki maga után vonszolja a zsákmányát, hogy mestere kedvére tegyen. Szegény Katuunko királyért nagy kár. Bár halála szerintem kellő súlyt kapott. Tetszett, amikor megpróbálta védeni magát azzal a karddal. Egy ugyanolyan karddal, amilyet anno Yodának adott az Ambush végén, mikor megköttetett a szövetség. A kard kettévágásában valamiért metaforikus értelmet kerestem, de nem találtam. :D

 

A spoilerekből már tudtam, hogy Darth Maul életben van. Kíváncsi vagyok, hogy ezt miképpen fogják majd megmagyarázni. De az is lehet, hogy az éjnővérek hazudtak.

 

Jah, és Opress elég sok lövést elnyelt, mielőtt minden droidot elintézett volna a hangárban. Csoda, hogy még élt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kard kettévágásában valamiért metaforikus értelmet kerestem, de nem találtam. :D

Talán Katuunko életének szimbolikus végét jelentette. :)

 

Jah, és Opress elég sok lövést elnyelt, mielőtt minden droidot elintézett volna a hangárban. Csoda, hogy még élt.

Ez nekem is feltűnt, elég jó páncélja van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No de hogy utalhatott volna Palpatine Qui-Gon -ra? :) Főleg akkor, amikor még vissza se tért. Szerintem vagy hazudott az öreg, vagy nem és akkor valóban ezt aknázzák most ki. :D De az is biztos, hogy nem Maul volt az aki legyőzte a halált. Egyszerűen azért mert semmi nyoma a későbbiekben. Én bízom Lucasban. :)

Miért ne hallotta volna? Anakin elég nagy port kavart az Erőben az ep2-ben, amire Qui-Gon holtában reagált, és Sidious korának egyik legnagyobb Erőhasználója volt (ráadásul a Jedikkel ellentétben az ő látását nem homályosította, hanem turbózta az Erő Sötét oldala). Akárcsak Yoda, ő is meghallhatta Qui-Gon kiáltását. Qui-Gon pedig az ep2-ben tér vissza, Yoda onnantól kezdve bájcseveg vele, szóval az ep3-ban Sidious már nyugodtan utalhat rá.

 

Apropó, ha már Qui-Gon feltámad, jó lenne, ha erre a Yoda vonalra feküdnének rá, mert sajna ezt a két filmben úgy alapvetően teljesen elhanyagolták.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos vagyok benne, hogy nem Qui-Gon -ra gondolt. :) Be is b*szna. :D Palpatine szerintem nem képes a világos oldalt érezni.

Azt is megérezte, hogy Luke színre lépet, több száz fényévről ;) Annyira megérezte, hogy még a nevét is megtudta. Szerintem ilyen választófal a képességekben nincsen (már csak Yoda szavai szerint sem). Amire az egyik fél képes, arra képes a másik is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is megérezte, hogy Luke színre lépet, több száz fényévről ;) Annyira megérezte, hogy még a nevét is megtudta. Szerintem ilyen választófal a képességekben nincsen (már csak Yoda szavai szerint sem). Amire az egyik fél képes, arra képes a másik is.

Nem éppen. Luke hírneve akkor már nagy volt, hisz ő robbantotta fel a kedvenc golyóbisát meg azért a Lázadók közt is volt valami nagy rangja.

Tehát nem az Erőből értesült Luke-ról. A másik meg az, hogy az Endornál meg nem érezte meg Luke-ot, akkor ez most hogy van? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem éppen. Luke hírneve akkor már nagy volt, hisz ő robbantotta fel a kedvenc golyóbisát meg azért a Lázadók közt is volt valami nagy rangja.

Tehát nem az Erőből értesült Luke-ról. A másik meg az, hogy az Endornál meg nem érezte meg Luke-ot, akkor ez most hogy van? :)

Pontosan. :)

 

A részre visszatérve pedig Talzin nagyon feltűnően nem mondja ki a rész végén Maul nevét! Biztos, hogy nem róla van szó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már ekkor sajnáltam Opresst, akinek a karaktere teljesen átértékelődött bennem. Tudtam, hogy egy szörnyeget teremtettek belőle, de nem azt, hogy ennyire ostobát. Tényleg csak egy szerencsétlen báb, aki őrlődik a két oldal között. Igaza volt Katie Lucasnak, nagyon hasonlított Frankensteinhez. Én egy szeretetre éhes vadállatot láttam benne, aki elismerésre vágyik, de mindenki akihez kötődni próbál, azok csak kihasználják, és bántalmazzák. A végén már látszott rajta, hogy nagyon besokallt.

Ez a Frankenstein-hasonlat nagyon találó, már az előző résznél is jól átjött, de most lett az igazi. :)

 

Szegény Katuunko királyért nagy kár. Bár halála szerintem kellő súlyt kapott.

Szerintem viszont eddigi szerepéhez képest nagyon méltatlan halállal halt. :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem viszont eddigi szerepéhez képest nagyon méltatlan halállal halt. :(

Miért? Egy állat végezte ki, sajnos ez jutott neki. :( Inkább mérhetetlen sajnálatot éreztem iránta, amikor Opress vonszolja ide-oda. Nekem a sorozat legbrutálisabb jelenete kétség kívül ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem éppen. Luke hírneve akkor már nagy volt, hisz ő robbantotta fel a kedvenc golyóbisát meg azért a Lázadók közt is volt valami nagy rangja.

Tehát nem az Erőből értesült Luke-ról. A másik meg az, hogy az Endornál meg nem érezte meg Luke-ot, akkor ez most hogy van? :)

És ha mindez ennyire nyílt titok, miért is várt az Uralkodó három évet ezzel a bájcsevejjel? ;)

Az ep6-ban enyhén gyengülnek az öreg képességei. Még maga is meglepődik azon, hogy ő nem érezte (talán pont azért, mert korábban érezte).

Na mindegy, én hiszem, hogy Qui-Gonról beszélt, vagy hazudott (bár akkor akár a fénykardjába is beledőlhetett volna). Más opció nincs, amíg a TCW meg nem cáfol :D

 

A részre visszatérve pedig Talzin nagyon feltűnően nem mondja ki a rész végén Maul nevét! Biztos, hogy nem róla van szó. :)

Pedig a pofa a kristályban Darth Maul. Ha csak nincs egy ikertestvére, aki pöcre olyan ruhát visel és ugyanúgy van tetoválva, és a szarvai is ugyanolyanok, akkor Maullal van dolgunk, legalábbis a kristályban. Aztán, hogy hová és kihez küldte Talzin nagyi, az már jó kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha mindez ennyire nyílt titok, miért is várt az Uralkodó három évet ezzel a bájcsevejjel? ;)

Az ep6-ban enyhén gyengülnek az öreg képességei. Még maga is meglepődik azon, hogy ő nem érezte (talán pont azért, mert korábban érezte).

Na mindegy, én hiszem, hogy Qui-Gonról beszélt, vagy hazudott (bár akkor akár a fénykardjába is beledőlhetett volna). Más opció nincs, amíg a TCW meg nem cáfol :D

 

 

Pedig a pofa a kristályban Darth Maul. Ha csak nincs egy ikertestvére, aki pöcre olyan ruhát visel és ugyanúgy van tetoválva, és a szarvai is ugyanolyanok, akkor Maullal van dolgunk, legalábbis a kristályban. Aztán, hogy hová és kihez küldte Talzin nagyi, az már jó kérdés.

Se a ruháját, se a szarvait nem láttuk. :P Ellenben mutattak egy direkt torz képet. Egyébként az tényleg jó kérdés, hogy kihez küldte Talzin Opresst. Szerintem erről fog szólni az évad záró trilógiája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na fogadjunk egy sörben, hogy az Darth Maul volt :D

Ebben nem fogadok, lehetséges. :D

 

Az meg vicc, hogy azon is kiakadtak egyesek, hogy Obi honnan tudta, hogy Maul -nak hívták azt akit megölt. :D Komolyan! Szerintük ezért (is) sz*r a rész. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg vicc, hogy azon is kiakadtak egyesek, hogy Obi honnan tudta, hogy Maul -nak hívták azt akit megölt. :D Komolyan! Szerintük ezért (is) sz*r a rész. :D

Pffff... nem is tudom, honnan tudhatta. Talán onnan, hogy az ep1 végén elfogták Nut Gunray-t és Rune Haakot, meg a többi neimoidiai figurát, és azok nagy bátorságukban elkotyogták? Ja, hogy ebbe bele kéne gondolni... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben nem fogadok, lehetséges. :D

 

Az meg vicc, hogy azon is kiakadtak egyesek, hogy Obi honnan tudta, hogy Maul -nak hívták azt akit megölt. :D Komolyan! Szerintük ezért (is) sz*r a rész. :D

Pedig erre pont az EU ad választ: Nute Gunray-ék mondták el a jediknek a nevét, mikor "letartóztatták" őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pffff... nem is tudom, honnan tudhatta. Talán onnan, hogy az ep1 végén elfogták Nut Gunray-t és Rune Haakot, meg a többi neimoidiai figurát, és azok nagy bátorságukban elkotyogták? Ja, hogy ebbe bele kéne gondolni... :roll:

Pedig erre pont az EU ad választ: Nute Gunray-ék mondták el a jediknek a nevét, mikor "letartóztatták" őket.

Egyértelműek a dolgok. :D De ne is olvassatok más oldalt! Volt aki 10/0 -át adott a részre. :D Nem tudom melyik képregénnyel van ütközés, de ezt bizony megkapta. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ne is olvassatok más oldalt!

Nem szoktam más oldalt olvasni. Se hírügyileg, se kommenteket.

A ti véleményetek teljesen megfelelnek nekem, nem akarok ilyenekről olvasni, hogy 10/0.

 

Viszont most újra elolvastam a nyári spoilereket. Megmosolyogtató némelyik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon bejött a rész. Opress kiképzése brutális volt ,bár mosolyogtam amikor fénykardozni tanította. Opress egy primitív ösember(agyban is különben nem öli meg Katuunkot), olyan a kezében a fénykard mint ha majmot látnánk köszörűkövön. :D Egyszerüen ő a nekirontó cséplő-hadaró az őserőből táplálkozó harcos, akinek elsajátítani egy olyan fegyver használatát melyhez ész is kell szinte lehetlen.

Amikor a Ventress Dooku és ő harcoltak látszott hogy nem ért hozzá csak az Erőből meríthetett. Viszont maga párbaj fantasztkius volt Dokku gyakorlatilag az elegáns hatékony harc istene. Csoda hogy Aanakin legyőzte az EP 3-ban.

Az nagyon jó volt mikor Obi-wan ráolvasta Talzin mamára hogy hazudik. :D Tényleg nagyon jó tárgyaló. A dathomiri férfiak meg nagyon gyengék ,a két Jedi kard nélkül simán legyőzte őket.

Anakin új textúrája nagyon félelmetes. Simán ránézásre 5 évet adnék neki. :D

Ventress szerintem hiba volt életben hagyni a készítők részéről Opress átvette a helyét. Különben Opress félemetse Erőhasználó az nem volt semi amikor egy Erőlökéssel annyi droidot és a két Jedit felborította. Na meg a Jedik hajóját lelökni sem volt semmi Toydarián.Itt eszembe jutott mikor Luke nem tudta kihúzni az X-szárnyút a mocsárból.

Katuunko király halála megráziott nagyon szimpatikus karakter volt. Az meg hogy Opress vonszolta számomra azt jelentett hogy innentől egyre sötétebb epizódok jönnek a Sötét Oldal egyre jobban teret nyer. Te Jóisten hova jutottunk az EP 1 idilli világától?

Na akkor jöjjön a fénypont. A vörös arc. Szándékosan nem mondok nevet mert Odyval egyetértek abban hogy nem tutkó hogy az Maul. A nevét nem mondják(ez szerintem szándékos) és csak egy vörös arcot látunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dathomiri férfiak meg nagyon gyengék ,a két Jedi kard nélkül simán legyőzte őket.

Szinte nem is volt harc köztük. De a kardra tényleg nem volt szükség. :) Már Ventress esetében is láthattuk, hogy egy komolyabb harcossal szemben nem igazán van esélyük.

 

Különben Opress félemetse Erőhasználó az nem volt semi amikor egy Erőlökéssel annyi droidot és a két Jedit felborította. Na meg a Jedik hajóját lelökni sem volt semmi Toydarián.Itt eszembe jutott mikor Luke nem tudta kihúzni az X-szárnyút a mocsárból.

Opress -be szorult tehetség, csak nem volt ideje kitanulni mindent. Ezért néz ki ilyen fél karú óriásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még az epizódot nem láttam, viszont a Maul-dologhoz: annyi azért biztosnak tűnik, hogy a készítők valszeg Maulra gondoltak (tehát hogy Maulhoz küldték Opresst, aztán az egy másik kaland, hogy ebből mi lesz). Az Insider magazin egyik oldala, ahol az epizód részletes leírása szerepel. Miután leírják, hogy Darth Mault ment felkutatni Opress még egy kis Maul életrajzot is csatoltak, hogy a lurkók képben legyenek, hogy kiről van szó (szerencsére az életrajz nem mondja ki, hogy Maul túlélte a ketté nyiszálást... viszont azt állítja tényleg tesók):

 

maull.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.