Ugrás a kommentre

3x14 - Witches of the Mist


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A bőrszínük eredeti (Maulnak vörös, Opressnek sárga), csak a fekete minták tetoválások. ;)

De az is érdekes, hogy miért különbözik a nevük? Maul eredeti neve, vagyis a Khameir Sharin sem hasonlít a Savage Opressre.

Ez a név honnan van? :o Khameir Sharin? Még sohasem hallottam. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg megint a részt! Ez kész! Toydariától kezdve a vívásig bezárólag a TCW történelem legerőteljesebb képsorait láthatjuk! Hihetetlen jól meg van csinálva, nem tudok betelni vele! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos más az apja :)

Végül is evidens. :) Bár eddig valamiért úgy gondoltam, hogy Opress és Maul nem féltestvérek.

 

Ez a név honnan van? :o Khameir Sharin? Még sohasem hallottam. :o

Phobos már megválaszolta, de a wookieepedián is fel van tüntetve, hogy ezen a néven jött világra Maul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha maul,és opress tesók,akkor miért másmilyena színük?

Mert másmilyenre tetoválták őket.

 

A bőrszínük eredeti (Maulnak vörös, Opressnek sárga), csak a fekete minták tetoválások. ;)

De az is érdekes, hogy miért különbözik a nevük? Maul eredeti neve, vagyis a Khameir Sharin sem hasonlít a Savage Opressre.

Ezt vegyük át még egyszer. A színe egyiknek sem eredeti! Eredeti színben nincsenek se sárga, se vörös zabrakok, mindegyiknek tetovált ez a szín. A zabrakok csak olyan színűek lehetnek, mint az emberek. Darth Maul Sithség előtti neve pedig egyáltalán nem ismert. A Khameir Sarin (h nélkül) csak egyes ep1 könyv fordításokba került bele, az eredeti angolban nem szerepel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt vegyük át még egyszer. A színe egyiknek sem eredeti! Eredeti színben nincsenek se sárga, se vörös zabrakok, mindegyiknek tetovált ez a szín. A zabrakok csak olyan színűek lehetnek, mint az emberek. Darth Maul Sithség előtti neve pedig egyáltalán nem ismert. A Khameir Sarin (h nélkül) csak egyes ep1 könyv fordításokba került bele, az eredeti angolban nem szerepel!

Én is így tudtam, de akkor a wookieepedia ír hülyeséget: "These could include different skin tones (which included peachy white, pure white, yellow, red, tan, brown and black)"

A név kapcsán meg nyilvánvaló, hogy Maul sem ezen a néven született, hiszen Sith tanítvánnyá válásakor választott egy új nevet magának (amely azt jelképezte, hogy új életet kezd), illetve a Darth előnevet, ahogy az a Sitheknél szokás.

Ha mégis ez a tetkós megoldás a reális, akkor viszont furcsa, hogy Maul és Savage eltérőre lettek tetoválva, hiszen testvérek. Ezt csak az magyarázná, ha eltérő klánba kerültek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így tudtam, de akkor a wookieepedia ír hülyeséget: "These could include different skin tones (which included peachy white, pure white, yellow, red, tan, brown and black)"

A név kapcsán meg nyilvánvaló, hogy Maul sem ezen a néven született, hiszen Sith tanítvánnyá válásakor választott egy új nevet magának (amely azt jelképezte, hogy új életet kezd), illetve a Darth előnevet, ahogy az a Sitheknél szokás.

Ha mégis ez a tetkós megoldás a reális, akkor viszont furcsa, hogy Maul és Savage eltérőre lettek tetoválva, hiszen testvérek. Ezt csak az magyarázná, ha eltérő klánba kerültek volna.

A wookiepedia szokott hülyeségeket írni, ez nem meglepő :) Nagy problémája, hogy igyekszik mindent kanonnak venni, olyasmit is, ami nyilvánvalóan hülyeség. Mault egy képregényben megrajzolták kölyökként, vörös zabrakként. Ezt kanonnak vette, csak azt nem veszi figyelembe, hogy SOHA még egy nem ember színű zabrak nem jelent meg a Star Warsban. Pedig azért akadt már egy-két figura ebből a fajból.

A nevet az ep3 alapján a mester választja, nem a tanítvány. ;) Az biztos, hogy nem Darth Maul néven született, de eddig az is elég valószínű, hogy nem Khameir Sarin az anyakönyvezett neve (aztán ezen a TCW fordíthat poénból). Mivel ez egy fordító által kitalált név, egyáltalán nem kanonizált.

A tetoválásoknak miért kéne egyformának lennie? Savage és Feral sem egyformák, pedig ők is testvére, sőt, abban a klánban nincs két egyforma tetkó, pedig tudomásom szerint, mindenki abba a klánba tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kitartanak a Köztársaság mellett, de új királyt kell választani ez tény és ez újabb érdekes sztori lehet.

Lehet, hogy most kettőzött erővel állnak a Köztársaság mellé, hisz a szepik nyírták ki brutálisan a királyukat, ráadásul még egy halom testőrt is. Nem véletlen volt kibukva Dooku. Szerintem valahogy zsarolni akarta Katuunko -t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy most kettőzött erővel állnak a Köztársaság mellé, hisz a szepik nyírták ki brutálisan a királyukat, ráadásul még egy halom testőrt is. Nem véletlen volt kibukva Dooku. Szerintem valahogy zsarolni akarta Katuunko -t.

Bár hogyha én lennék Katuunko utódja már kétszer is meggondolnám ki mellé állnék, főleg azt látva hogy a Köztársasághoz való további hűség ugyanolyan célpontá tehetne mint Katuunkót, ráadásul mint ahogy mi nézők láthattuk nincs az a védelem amin egy Opress kaliberű állat ne tudna átjutni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár hogyha én lennék Katuunko utódja már kétszer is meggondolnám ki mellé állnék, főleg azt látva hogy a Köztársasághoz való további hűség ugyanolyan célpontá tehetne mint Katuunkót, ráadásul mint ahogy mi nézők láthattuk nincs az a védelem amin egy Opress kaliberű állat ne tudna átjutni

Igen, a Jedik biztonságot garantáltak Katuunkonak, aztán mi lett a vége. Két Jedi sem menthette meg az életét. Ki tudja, ezt hogyan értékeli az utódja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Katuunko és a toydarik biztos nem úgy gondolkoznak, mint Cham Syndulla (aki ki is akasztott a 3x03-ban a viselkedésével). A Jedik és a Köztársaság megteszik, amit tudnak, de több tízezer (ha nem millió) bolygó van, amit nekik kell tartaniuk és bizony ehhez nagyon kevesen vannak. Tehát olyan szemszögből kellene inkább nézniük az egészet, hogy a Jedik megtesznek minden tőlük telhetőt, míg a szakadárok a félelemmel és az erőszakkal próbálnak tekintélyt szerezni. Ez még inkább ösztönözheti a toydarikat, hogy a szakadárok ellen harcoljanak. Mellesleg, Opress ellen nincs az a harci droid, amit a szakadárok sikeresen bevethettek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky, ha toydari lennél mit gondolnál: a Köztársaság megígérte hogy megvéd téged és az egész rendszert, erre te egyik reggel arra ébredsz hogy eltűnt a király(és valószínűleg később kiderült hogy meg is halt) és egy CIS zászlóshajó kering a bolygó felett, a köztársaság meg sehol (tudom hogy ott volt a kedvenc duónk, de erről a toydarik mit sem tudnak), se egy hajó, se egy jedi, de még egy klón se. Te mit tennél? Még mindig ragaszkodnál a Köztársasághoz, vagy inkább megpróbálnád hogy milyen is lehet a másik oldalon. Mert nekem biztos az jönne le az egészből hogy a jedik képtelenek megtartani az ígéretüket, míg a CIS mindenkit eltakarít aki az útjába kerül és én nem szivesen állnék az útjába.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky, ha toydari lennél mit gondolnál: a Köztársaság megígérte hogy megvéd téged és az egész rendszert, erre te egyik reggel arra ébredsz hogy eltűnt a király(és valószínűleg később kiderült hogy meg is halt) és egy CIS zászlóshajó kering a bolygó felett, a köztársaság meg sehol (tudom hogy ott volt a kedvenc duónk, de erről a toydarik mit sem tudnak), se egy hajó, se egy jedi, de még egy klón se. Te mit tennél? Még mindig ragaszkodnál a Köztársasághoz, vagy inkább megpróbálnád hogy milyen is lehet a másik oldalon. Mert nekem biztos az jönne le az egészből hogy a jedik képtelenek megtartani az ígéretüket, míg a CIS mindenkit eltakarít aki az útjába kerül és én nem szivesen állnék az útjába.

A Köztársaság a toydarik védelmét garantálta, nem a győzelmét. Ha semlegesek maradnak, még inkább bekövetkezett volna egy ilyen támadás (Dooku szándékait ismerve). Ha toydari lennék, nyilván csalódott lennék valamennyire, de akkor sem azokat okolnám, akik az én oldalamon állnak, próbálnak megvédeni, ahogy tudnak, sokkal inkább azokat, akik ezt az egész pusztítást generálják. Azaz a szakadárokat. Ezek után, azt hiszem, nyilvánvaló, miért nem csatlakoznék a szakadárokhoz. A gyávaság és a megfélemlítettség jele lenne, melyeknek Katuunko köztudottan ellenzője volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky, ha toydari lennél mit gondolnál: a Köztársaság megígérte hogy megvéd téged és az egész rendszert, erre te egyik reggel arra ébredsz hogy eltűnt a király(és valószínűleg később kiderült hogy meg is halt) és egy CIS zászlóshajó kering a bolygó felett, a köztársaság meg sehol (tudom hogy ott volt a kedvenc duónk, de erről a toydarik mit sem tudnak), se egy hajó, se egy jedi, de még egy klón se. Te mit tennél? Még mindig ragaszkodnál a Köztársasághoz, vagy inkább megpróbálnád hogy milyen is lehet a másik oldalon. Mert nekem biztos az jönne le az egészből hogy a jedik képtelenek megtartani az ígéretüket, míg a CIS mindenkit eltakarít aki az útjába kerül és én nem szivesen állnék az útjába.

Szerintem ez nem egészen így van. Egyrészt Köztársasági csapatok nem állomásoztak a bolygón, így nehéz kivédeni bármilyen támadást. Másodsorban pedig ez tekinthető egy terrorista akciónak. Gyors, pontos, hidegvérű. Szinte lehetetlen lereagálni. Nem hinném, hogy ezért a Köztársaságot kellene bántani, és átállni azokhoz akik megölték a saját királyomat... Ha az utóbbit választják, akkor az elnyomást választják. Főleg ilyen előzmények után.

 

Az egyetlen dolog ami felróható, az Anakin és Obi-Wan szereplése. Miért nem tudták megvédeni a királyt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a toydariak helyében a Köztársaságnak megmondanám, hogy a Szövetség megerősitése érdekében állomásoztassanak pár klón osztályt a bolygón. Persze ismerve a későbbi fejleményeket (a klón-hadseregből lesz az elnyomó hatalom erőszakszervezete) ez persze nem túl bölcs dolog, de a jövőbe nem látnak és ott és akkor ez tünne logikusnak.

 

Egyébként kiváló epizód volt. Az első felében a sith gyorstalpaló talán túlságosan is gyors, de ami utána jön azelött le a kalappal. Egyrészt pont az itt tárgyalt Katuunko gyilkosság a Clone Wars egyik legdöbbenetesebb és legbevállalósabb húzása több szinten is. Egyrészt hogy egy egyébként kifejezetten érdekes és szimpatikus mellékszereplőt bemertek áldozni, másrészt meg hogy hogyan. Ahogy Opress húzza a földön Katuunkot az döbbenet durva. Ezek után nem értem, hogy az aki kivágta a második rész klón-felnyársalását az itt hogy nem kapta fel a fejét, de ugyanakkor örülök is neki.

 

A másik nagy húzás a sith hármas párbaj. Soha egyetlen fénykard-párbaj nem lett még igy kitalálva a Clone Warsban. Általában két-három szereplő egymásnak csapkodja a kardját jó látványosan aztán kész... ebben viszont ott volt a sith árulása. Esszenciális Star Wars pillanat volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Köztársaság a toydarik védelmét garantálta, nem a győzelmét.

Nem is írtam sehol hogy a győzelmet garantálták volna, hanem éppen amit te írsz tehát a védelmüket, és épp ez az amit nem tartokkak be

 

Ha semlegesek maradnak, még inkább bekövetkezett volna egy ilyen támadás (Dooku szándékait ismerve).

 

Ebben igazad van.

 

Ha toydari lennék, nyilván csalódott lennék valamennyire, de akkor sem azokat okolnám, akik az én oldalamon állnak, próbálnak megvédeni, ahogy tudnak, sokkal inkább azokat, akik ezt az egész pusztítást generálják.

 

De épp ez az, hogy a Köztársaság meg sem próbálta megvédeni őket, teljesen ki voltak szolgáltatva egy támadásnak, és mellesleg még számítani is lehetett egy bosszúra Dooku részéről.

 

A gyávaság és a megfélemlítettség jele lenne, melyeknek Katuunko köztudottan ellenzője volt.

 

Az lehet hogy Katuunko ellenzője volt a megflemlítésnek de az utódja már nem lesz az, főleg annak tükrében hogy Dooku bebizonyította hogy nem csak ijesztget, legalábbis szerintem.

 

Egyrészt Köztársasági csapatok nem állomásoztak a bolygón, így nehéz kivédeni bármilyen támadást.

 

Ahogy már fenntebb írtam, egy támadás, vagy ahogy fogalmaztál terrorista akció várható volt ebben az esetben, és ennek ellenére a Köztársaság mégsem tett semmit hogy elkerülje, még egy nyomorult klón őrség se volt az egész palotában, miközben Coruscanton minden sarkon találni 4-5 klón. És nálam ez hatalmas álszentség a Köztársaság részéről.

Ha már lett volna pár szakképzett klón akik tudták volna hogy mit kell csinálni ilyen helyzetbe akkor eltudták volna menekíteni a királyt (legalábbis addig amíg erősítés nem érkezik), de még ennyit se tettek meg.

Le merném fogadni ha az új király szeparatista párti lenne 24 órás droid testőrséget kapna- még akarata ellenére is(bár mondjuk azzal tényleg nem menne sokra )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a toydariak helyében a Köztársaságnak megmondanám, hogy a Szövetség megerősitése érdekében állomásoztassanak pár klón osztályt a bolygón. Persze ismerve a későbbi fejleményeket (a klón-hadseregből lesz az elnyomó hatalom erőszakszervezete) ez persze nem túl bölcs dolog, de a jövőbe nem látnak és ott és akkor ez tünne logikusnak.

Pont erre gondoltam én is, csak nem írtam be. :D Én is ezt tenném a helyükben, már csak azért is mert azt várnám, hogy a Katuunko iránti tiszteletből sem állnak a gyilkosai oldalára.

 

A másik nagy húzás a sith hármas párbaj. Soha egyetlen fénykard-párbaj nem lett még igy kitalálva a Clone Warsban. Általában két-három szereplő egymásnak csapkodja a kardját jó látványosan aztán kész... ebben viszont ott volt a sith árulása. Esszenciális Star Wars pillanat volt.

Na ilyet se olvastam még tőled a TCW -ről. :D A következő történet szál ha lehet, még érdekesebb lesz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Opress Anakinnal és Obi-Wannal vivott egyszerre úgy hogy nem győzték le. Nehogy már bármit is osztott vagy szorzott volna pár plusz klón. Maximum öt perccel később végzi ki a királyt. Coruscanton meg egyáltalán nincs minden sarkon klón. Nem is tudom láttunk e arra példát eddig, hogy mint rendfenntartók müködnének. Eddig katonák voltak akik ott vannak ahol a katonák általában: vagy a kiképzőtéren, "laktanyán", vagy a háborúban. De nem utcákon meg helyi királyok mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De épp ez az, hogy a Köztársaság meg sem próbálta megvédeni őket, teljesen ki voltak szolgáltatva egy támadásnak, és mellesleg még számítani is lehetett egy bosszúra Dooku részéről.

De mi van akkor, ha a Toydariak nem akarták, hogy ott állomásozzon egy különítmény? A Supply Lines -ban mondják is, hogy oda csak akkor engednek be bárkit, ha nagyon muszáj és akkor se maradhat sokáig. Egyébként ez a rész milliószor kevésbé ütne, ha nincs a Supply Lines. Lassan érthetővé válik miért is voltak olyan részek az évad elején. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Opress Anakinnal és Obi-Wannal vivott egyszerre úgy hogy nem győzték le.

De azért levágták "másfél" szarvát. Észrevetted? :D Kár, hogy nem láttuk. :) Maul -hoz mit szólsz? Jól behozták a végén? Szerinted se él ugye? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Coruscanton meg egyáltalán nincs minden sarkon klón. Nem is tudom láttunk e arra példát eddig, hogy mint rendfenntartók müködnének. Eddig katonák voltak akik ott vannak ahol a katonák általában: vagy a kiképzőtéren, "laktanyán", vagy a háborúban. De nem utcákon meg helyi királyok mellett.

Ezt vitatnám, hiszen többek között, a Madalore-trilógia záró részében épp rendfenntartóként működnek (még pajzsokat is kaptak). :) De a Heroes on Both Sides-ban is klónok "igazoltatják" a takarító droidokat, Coruscanton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért levágták "másfél" szarvát. Észrevetted? :D Kár, hogy nem láttuk. :) Maul -hoz mit szólsz? Jól behozták a végén? Szerinted se él ugye? :D

Tuti nem él, legalábbis én ezt szeretném hinni. Mondjuk per pillanat elképzelni se tudom, hogy mit fognak ebből kihozni.... gondolom nem ilyen Oroszlánkirályos lesz hogy elér valahová Opress, kérdezi hol van Maul aztán mutatnak neki egy tükröt, hogy az emlékeiden keresztül benned él... csak hát akkor micsoda, ugyebár. Valamit mégis találnia kell. Mondjuk jó sok idő elmegy majd a keresgélésre. Jól emlékszem, hogy azzal az útmutatással vágott neki, hogy a tesó a Külső Gyűrűknél van? Lesz mit átfésülni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti nem él, legalábbis én ezt szeretném hinni. Mondjuk per pillanat elképzelni se tudom, hogy mit fognak ebből kihozni.... gondolom nem ilyen Oroszlánkirályos lesz hogy elér valahová Opress, kérdezi hol van Maul aztán mutatnak neki egy tükröt, hogy az emlékeiden keresztül benned él... csak hát akkor micsoda, ugyebár. Valamit mégis találnia kell. Mondjuk jó sok idő elmegy majd a keresgélésre. Jól emlékszem, hogy azzal az útmutatással vágott neki, hogy a tesó a Külső Gyűrűknél van? Lesz mit átfésülni :D

Talzin jól elküldte a semmibe. :D Sok volt ott a rébusz. "Tudod hol keresd majd", "A talizmán megmutatja az utat".... Opress szerintem sose fog visszatérni erről az útról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt vitatnám, hiszen többek között, a Madalore-trilógia záró részében épp rendfenntartóként működnek (még pajzsokat is kaptak). :) De a Heroes on Both Sides-ban is klónok "igazoltatják" a takarító droidokat, Coruscanton.

Egy stratégiailag fontos komplexumnál. Ez sima katonáskodás. Nálunk se rendőrőkkel védik a paksi atomerőmüvet. Legalábbis húsz éve biztosan tudom, hogy nem azzal védték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.