Ugrás a kommentre

Yoda vs. Darth Sidious


Lenci

Ajánlott hozzászólás

A forgatókönyvben úgy volt hogy Yoda ketté vágja Sidious kardját egy nagyon előnyös és gyors támadással amit nem tud hárítani Palpi

 

Aha... az ep.1 korai forgatókönyvében meg nincs Qui-Gon. És akkor most mi van? Ami nincs a filmben az nem hivatkozási alap...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1: A példáid nem helyénvaloak, mivel most arról beszélünk, hogy egy adott jelenetből kimaradt egy rész. Az, hogy Obi-Wan volt gyerek egyértelmü abbol, hogy már látjuk felnőttként :)

Viszont Luke és Han nem kerülnek homokviharba, amikor elhadják a Tatooine-t az ep.6-ban. Leforgatták, de kikerült. Remélem érthető a különbség.

Amit kivágtak, azt okkal vágták ki, mive Lucas úgy döntött, hogy az nem képezi a részét a történetnek... Csak az tartozik a filmhez ami benne van... szerintem ez elég logikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1: A példáid nem helyénvaloak, mivel most arról beszélünk, hogy egy adott jelenetből kimaradt egy rész. Az, hogy Obi-Wan volt gyerek egyértelmü abbol, hogy már látjuk felnőttként :)

Viszont Luke és Han nem kerülnek homokviharba, amikor elhadják a Tatooine-t az ep.6-ban. Leforgatták, de kikerült. Remélem érthető a különbség.

Amit kivágtak, azt okkal vágták ki, mive Lucas úgy döntött, hogy az nem képezi a részét a történetnek... Csak az tartozik a filmhez ami benne van... szerintem ez elég logikus.

 

Jaja Sötét oldalos Bmommar megint akcióba lendüt:)

 

Na akkor nem hivatkozok a forgatokonyvre se semmire, csak kérlek nmézzd meg a Yoda vs sidious azon szakaszát amikor fénykardoznak....

Nekem és sokak számára az jön le mint:

Yoda vs Dooku ban....h Yoda jobb fénykardban:)

erőben pedig Sidious!!! Beismerem Dark lord of the sith Bmoommarnak :wink:

 

De ep3 végére Yoda Qui gon tanításával erősebbé válik mint amit Darth P. is valaha képzelt volna!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor nem hivatkozok a forgatokonyvre se semmire, csak kérlek nmézzd meg a Yoda vs sidious azon szakaszát amikor fénykardoznak....

Nekem és sokak számára az jön le mint:

Yoda vs Dooku ban....h Yoda jobb fénykardban:)

erőben pedig Sidious!!! Beismerem Dark lord of the sith Bmoommarnak :wink:

 

A nevem helyesen leirva: Bomarr. :wink: És nem kell ennyire kiemelni engem, elvégre vagyunk egy páran akik azt valjuk, hogy a Sidi-Yoda meccs ugy ahogy van döntetlen... és igen a fénykard-csata is... :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja Sötét oldalos Bmommar megint akcióba lendüt:)

 

És ugyan miért? Szerintem igaza van, sötét oldalas Bomarrnak...

 

Na akkor nem hivatkozok a forgatokonyvre se semmire, csak kérlek nmézzd meg a Yoda vs sidious azon szakaszát amikor fénykardoznak....

Nekem és sokak számára az jön le mint:

Yoda vs Dooku ban....h Yoda jobb fénykardban:)

 

Nekem nem az jön le hogy fénykardban jobb Yoda. Ezt hol is lehet látni? Miben nyilvánul meg? Szerintem ez nem igaz. :33:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fénykardpárbajról: Végignézhettük, amint a két öreg iszonyú pörgősen küzd egymás ellen, de a küzdésen belül voltak kulcsmomentumok, ahol lelassultak az események. A kardösszeakadásoknál érdemes az arckifejezéseket nézni, hogy mégis ott ki a jobb. 2 ilyen momentumja is volt a kardvívásnak, ahol Yoda minősült jobbnak. Utánna ugye egy vágás, és oda csöppenünk vissza, amikor már Sidious hajigálja a Podokat, Yoda meg állítólag vert helyzetben van. Én azt láttam, hogy egy kétségbeesett öreg fószer már próbál minden baromságot ráhajigálni Yodára, és az nem nagy kunszt, mert nagyrészben közrejátszott a gravitáció(az ott lévő fizikai rendszeré :) ). Szerintem az egész párbaj alatt érdemes az arckifejezéseket mustrálni, mert azokból minden kiderül. :(

Ja és még a párbaj elején elhangzik egy szép mondat Yoda szájából:

-If so powerful you are, why leave?

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg Yoda fenyegető beállásai az elején.Elősször egy laza "karatebeállás",majd ahogy kiveszi a kardját és megpörgeti a markolatot a kezében aztán egy hanyag eleganciáju körkörkörös vágómozdulat majd egy igencsak fenyegető támadó póz. :41: Palpin látszik,hogy meg van egy kicsit rémülve.Próbálja már előre menteni a helyzetet:

"....-Darth Vader hatalmasabb lesz mind annyiunknál..." :roll:

Mire Yoda:

"....-Nem biztos,hogy a tanítványod beváltja a hozzá fűzött reményedet.." :x

Palpi fél tőle,ezért is próbál menekülni az elején. :56:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kardozás nagyon pörgős, de néha összeakadnak a kradok és a tagok egymásnak feszülnek. Mindkét ilyrn esetben Yoda üti el Sidious kardját, és ez is valamelyest árulkoddó jel...

 

Meg ezek egyfajta "hatásvadász" jelenetek is lehetnek.Ahogy összeakadnak az arcokról sokmindent le lehet olvasni.Yoda komor és mindenre elszánt arckifejezése olyan mint akinek nincs vesztenivalója mert már nincs hatalma mert épp akkor veszítette el és a félelmét röhögéssel és beszólásokkal leplező Palpié aki viszont félti a frissen megszerzett hatalmát.Éles kontraszt a jó és gonosz között. :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda támadó állásai:

 

pdvd0491aa.th.png

 

pdvd0518ac.th.png

 

Meg kéne nézni az arckifejezéseket, hogy melyiken látszódik jobban ki is a vakmerőbb ki is a jobb, ki az aki fél...:roll:

 

Tessék Palpi rögtön védekező állásba áll mint Dooku Ani ellen az ep2ben de utána fordult a kocka...Itt viszont nem:

 

pdvd0524kf.th.png

 

pdvd0555xd.th.png

 

Ne feledjük ezek nem tények csak a csata kezdeti pillanatai(természetesen fénykard csatára gondolok). Hamarosan beszúrom azokat a képeket amiken érezhetőek hogy ki is a jobb....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda támadó állásai:

 

pdvd0491aa.th.png

 

pdvd0518ac.th.png

 

Igen igen ezekre a beállásokra gondoltam :57: .Félelmetes ez a kis mester.És valóban nincs mitől félnie hisz Ő már elvesztette azt amiért eddig küzdött,tehát neki nincs vesztenivalója.Ezért tud "felszabadultan" harcolni. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mostmár jöhetne vagy Ody vagy Bomarr, aki ellenszegül. Mert kezd unalmassá válni, hogy egymást győzködjük arról a tényről, amit mind vallunk. :roll:

 

Én is várom a többiek reagálását:)

 

sőt hogy fokozzam a kedélyeket:

 

pdvd1203ct.th.png

 

pdvd1138bz.th.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem dönt el semmit, ki milyen arcot vág. :roll: A csata végkimenetele a lényeg. Ott pedig Yoda távozik, miközben megjegyzi: " Into exile I must go. Failed, I have." Itt a vége fuss el véle... :)

 

Huss hess, menjél inkább Jedi visszatért nézni. Nyomosabb érv kell ide! :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csata végkimenetele a lényeg.

 

Hát az nállam egy erős döntetlen.Bár ha nem esne le Yoda..... :39:

Mindenesetre sokat gondolkodtam :39: azon a snitten amikor Yoda lezuhan és utánna mutatják a köpenyét alászállni majd egy kiálló rúdon fennakadni.Szerintem két magyarázata lehet ennek:

1:"erődemonstrálás" az ILM részéről,hogy mi ilyet is tudunk 100%-os élethűséggel visszaadni egy számítógépes köpeny grafikájának aláhullását

2:biztos nekik is van egy olyan mondásuk mint nekünk,miszerint szögre akasztom a kabátom.Ezzel jelezve,hogy letett az illető arról az adott dologról :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem dönt el semmit, ki milyen arcot vág. :roll: A csata végkimenetele a lényeg. Ott pedig Yoda távozik, miközben megjegyzi: " Into exile I must go. Failed, I have." Itt a vége fuss el véle... :)

 

Ja de ezt már 1000 szer megbeszéltük hogy elbukott, mert megakarta ölni és nem sikerült.... Sidioust csak a sith alatomosságai mentik meg, különben annyi lenne neki....

Na meg azért sztem szamit az is ki milyen allapotban van, lásd képek!

 

Én a harcot csatát döntetlennek voksolom.... De a fénykardban Yoda a jobb....itt a vége:) és punktum.

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha komolyan veszünk vmit nem mindig a végeredmény a lényeg!!! még az életünkben is nem mindig a végeredmények a legfontosabbak....

 

Így van ez itt is.... A vége az lett hogy Yodanak pechje volt nem tudott megkapaszkodni, mint Palpi így leesett és inkább menekült....

De ne feledjük el azt se ha szerintetek Sidious erősebb miért hátrált meg az első pofon után....

Ja és bizonyítsátok be hogy miért gyengébb Yoda fénykarban vagy egyenlőek... Mert a képek mozdulatok Palpi szenvedései azt suggalják, hogy nincs a helyzet magaslatán...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az arckifejezésekkel jönni elég erőltetett, mivel Palpi egyébként is sokkal erősebben gesztikulál... például vannak jelenetek ahol ki is röhögi Yodát. Szoval ez igy gyengus gyerekek... :33: Egyébként meg a felemelt kard az támadó-állás... Anakin és Dooku is igy áll fel a fénykard-csata elött. De ez kis logikával is kikövetkeztethető.. hisz ha a fejem felé emelem a kardom azzal semmit se védek... ugyhogy szomorú de Palpi már az elején támadó-állásban van.

 

Palpi szenvedései azt suggalják, hogy nincs a helyzet magaslatán...

 

Esetleg ha beszursz egy képet, ahol fénykard-csatában Palpi vesztésre áll akkor oké... várjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ne feledjük el azt se ha szerintetek Sidious erősebb miért hátrált meg az első pofon után....

 

Én nem tudok olyanról, aki azt állitaná, hogy Sidous erősebb. De ha van ilyen, akkor majd ő kifejti a véleményét... Sidious egyébként azért menekül, mert nem akar harcolni. Hát ő a Birodalom ura, minek harcolna, ha nem tud azonalli győzelmet aratni? Neki van mit veszitenie... de Yodának viszont nincs vesztenivalója... vagy győz vagy a Sithek uralkodnak. És mégis menekül... :39:

 

Szerintem ha komolyan veszünk vmit nem mindig a végeredmény a lényeg!!! még az életünkben is nem mindig a végeredmények a legfontosabbak....

 

Dehogyisnem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erősebben gesztikulál? Kérlek, valami jobbat. :roll:

 

Nézd: gyenge kötözködésre gyenge riposzt. Ha ti a gesztiklációba akarjátok belelátni Yoda fölényét akkor ennél jobban nem fogom megerőltetni magam :)

 

De a teljesebb kép érdekében szurhatnátok be képet arról, amikor Sidi kiröhögi Yodát fénykardozás közben... biztos mert Yoda olyan nagyon ügyes :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt most épp hahótázik és fogja a hasát, annyira nagy fölényben van. :wink:

sidi.jpg

 

Mintha ezzel egyidőben Yoda is küszködne... és mintha ez nem fénykardozásnál lenne, pedig most például arról szolt a dumcsi... ajjaj... nem kéne terelni... ha nincs érv, akkor vald be hogy tévedtél :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.