Ugrás a kommentre

Yoda vs. Darth Sidious


Lenci

Ajánlott hozzászólás

  • 4 héttel később...

Köztudott rólam, hogy nekem ez a kedvenc párbajom, nem csak az ep3-ban, hanem az egész sagaban is, éppen ezért ezt vettem mindezidáig a leginkább górcső alá. Bár lélegzetellálító, monumentális és hihetelenül megkoreografált, mégis számo apró baki van benne, s nem is minden baki olyan apró, hamarosan újfent neki fogok veselkedni, és összeszámolom a hibákat, egyszer már elkezdtem és húsz (!) körüli "eredményre" jutottam, s itt nem is annyira a vágást szúrták el, hanem néha az arányokat stb. A közeljövőben összegezni fogom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez öli meg a filmet.... Én ilyenkkor teljesen a film hatása alatt vagyok, és nem a hibákat keresem...  :)

 

Hasonlóan vagyok én is... mióta felhivta valaki a figyelmemet a Gladiátorban lévő gáz-tartályra, azóta a harc közben mindig kibillent a hangulatból... akárcsak a Baljós Árnyakban az, amikor az egyik pillanatban még Anakin bal kezében, majd egy pillanat múlva már a jobb kezében van 3PO szeme... asszem ezt a listát én kifogom hagyni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem túlzottan sose zavartak az ilyen bakik. Még a fénykardok összeakadása az ep6-ban, vagy a változó színek. Nem mondom, hogy nem lenne jó, ha kijavítanák őket, de nem zavarnak, nem zökkenek ki miattuk a hangulatból. Van olyan, hogy én magam szúrok ki hibákat, van, amelyekre felhívják a figyelmem, és attól kezdve végig tudom hogy ott vannak és az adott jelenetbe azokat is lesem meg, mert szeretm ott tudni őket :) Azok is részei a filmnek, ezért nem zavarnak engem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz túlzottan fanatikus rajongó vagyok, hogy bármiféle hibák kizökkentesenek. Tehát nálam a film okozta katarzisból egy centit sem von le, hogy ha valami el van baszva. Ilyenkor inkább azon értetlenkedem, hogy ezeket a hibákat miért követték el, mert nem hiszem, hogy senkinek sem tüntek fel rajtam kívül, s persze többnyire csak apróságokról van szó és zömmel valszeg csak a vágás miatt ilyen szembeötlőek. Szóval hamarosan összeírom megint a bakikat, akit érdekel az elolvassa, akit pedig nem érdekel, az kihagyja az elolvasást.

 

Minden hiba dacára a két oldal legjobbikának összecsapása (Yoda vs. Sidious) számomra az egész saga egyik katarzisa, más szemmel nézem, ha magára a történetre vagyok rákattanva és más szemmel, ha hibákat keresek/gyüjtök. A két látásmód tökéletesen megfér egymás mellett és egy kicsit se zökkent ki a "feeling"-ből...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a bakikat poénnak fogom fel, röhögök rajtuk és kész. Nincs akkora jelentőségük, hogy kizökkentsenek.

 

Az az egyik kedvencem, mikor az Indy-ben hátul egy farmeros Levis polós csávó mászkál. De ez már nagyon OFF.

 

Én várom a listát, és lehet, hogy nem is mind baki, vagyis lehet, hogy van rá magyarázat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a bakikat poénnak fogom fel, röhögök rajtuk és kész. Nincs akkora jelentőségük, hogy kizökkentsenek.

 

Az az egyik kedvencem, mikor az Indy-ben hátul egy farmeros Levis polós csávó mászkál. De ez már nagyon OFF.

 

Én várom a listát, és lehet, hogy nem is mind baki, vagyis lehet, hogy van rá magyarázat.

 

Vagy a függetlenség napjában az a kúszó pali a fehér-házban.Vagy a "szellem" hűtő :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz túlzottan fanatikus rajongó vagyok, hogy bármiféle hibák kizökkentesenek. Tehát nálam a film okozta katarzisból egy centit sem von le, hogy ha valami el van baszva. Ilyenkor inkább azon értetlenkedem, hogy ezeket a hibákat miért követték el, mert nem hiszem, hogy senkinek sem tüntek fel rajtam kívül, s persze többnyire csak apróságokról van szó és zömmel valszeg csak a vágás miatt ilyen szembeötlőek. Szóval hamarosan összeírom megint a bakikat, akit érdekel az elolvassa, akit pedig nem érdekel, az kihagyja az elolvasást.  

 

Minden hiba dacára a két oldal legjobbikának összecsapása (Yoda vs. Sidious) számomra az egész saga egyik katarzisa, más szemmel nézem, ha magára a történetre vagyok rákattanva és más szemmel, ha hibákat keresek/gyüjtök. A két látásmód tökéletesen megfér egymás mellett és egy kicsit se zökkent ki a "feeling"-ből...

Én tegnap 3X néztem meg a filmet egymás után és ma 2 szer egy baki tünt fel de az nem nagy.

Amikor az Ani&Obi párbaj van Obi leugrik egy vékony szar hosszú rúdra amelyen egyensújozik.Ráugrik Ani a kamera a hátá mögött van.Megy Obi felé és megáll.Tisztán láccik ,hogy van mellette egy kis fejmagasságban lévö dolog ami rúd szerü és a teteje világít fehér fényel.Közeledik Obi felé és a kamera átvált az Obi mögött lévö pózra de egy kicsit oldalt van messzitávlatban.Világosan Nem látszik az a "világítótorony"szeruség.Csak fehér fust de akkor is látcania kellene mert nagyon "réses" és lehetett volna látni.Ja és a vívás közben sincs mögöttük!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy Yoda volt a jobb, a pod dobálós részt leszámítva. Amikor farkasszemet nézve állnak a podban Palpival és villámosdit játszanak, érdemes megfigyelni, ahogy Yoda kezdetben megtántorodik, majd erőre kap. Mielőtt a gömbbe koncentrált villámok felrobbanak Yoda előre hajol, ergo taszítja hátrafelé Sidioust, aki pedig hátra felé dől és nagyon szenved, mint az látszik az arcán. Szerintem a gömbpuki sem volt véletlen, hanem Yoda idézte elő, csak mivel a pod legszélén állt, kénytelen volt ő is gravitálni eggyet, ha pl. fél méterrel beljebb állt volna, akkor benn maradt volna podban. és akkor Palpinak Game Over. Yoda nem azért nem tudta elpusztítani a sith-et, mert gyengébb, hanem azért mert az nem az ő feladata volt, és erre ő is rájött, s bölcsen lelécelt, visszavonult és halála idejére olyan képességek birtokába jutott, ami a sith-ek számáa örök álom maradt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy Yoda győzelmét mindig csak úgy lehet igazolni, ha előjön, mindenki azzal, hogy "HA ez történt volna", meg "HA az történt volna". Palpatine győzelmén azonban nem kell semmi ilyesmit magyarázni... ő nyert, Yoda pedig nem azért iszkolt el, mert erősebb volt ... valjuk be ez elég nonszensz :wink:

 

Egyébként ilyen alapon nem is Vader a kiválasztott: hisz ha Palpatine nem esik le az ep.6-ban, akkor a sith életben marad és nem jön el az egyensúly. Ha Palpi nem épittetett volna a tróntermébe óriási aknát, nem hal meg; vagy ha megelégszik azzal, hogy fentről villámozza akkor se történik meg... de éppen ezaz, hogy nincsenek 'HA'-k, mert ami történt megtörtént. Ráadásul minden egyes 'HA' kezdetű magyarázásnál maga a magyarázó gondolatai/ értékelése/ elfogultsága dominál... nyilván ha Lenci kezd bele abba hogy 'mi lett volna HA' akkor ott kötünk ki, hogy Yoda milyen über... ha én akkor ott hogy Palpi akár túl is élhette volna az ep.6-ot... hagyjuk!!! Maradjunk a filmnél és annál ami történik. Engem nem érdekel, "mi lett volna ha..." már csak azért sem, mert ezek személyes kitalációk és csak részben alapulnak a filmeken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Mas Amedda nem ment volna ki, bent maradt volna :cry:

Az erősebb nem feltétlenül a győztes. Az oroszlán példáúl erősebb az oroszlánvadásznál, de ha a vadásznak szerencséje van, és puskavégre tudja kapni az oroszlánt, akkor a macseknak igencsak leredukálódnak az esélyei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Mas Amedda nem ment volna ki, bent maradt volna :(

Az erősebb nem feltétlenül a győztes. Az oroszlán példáúl erősebb az oroszlánvadásznál, de ha a vadásznak szerencséje van, és puskavégre tudja kapni az oroszlánt, akkor a macseknak igencsak leredukálódnak az esélyei.

 

Biztos vagy benne, hogy ez jó példa? A puskás vadász igenis erősebb az oroszlánnál... a puska nélküli tényleg gyengébb, de az nem is tud oroszlánt ölni :wink: A való élet belekeverése egyébként is necces, hisz ahogy mondod "szerencse" meg hasonlók is bejátszanak, csakhogy az SW egy morális mese, ahol -mint azt Obi-Wantól tudjuk- még a "szerencse", mint olyan sem létezik... vagy legalábbis semmiképp sem úgy, mint nálunk :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy valamin filózok most ezzel kapcsolatban, de nagyon. Azt mondjátok/írjátok, hogy Yoda azért lép le, mert nem neki kell Sidit legyőzni. De ha Yoda szerint DV felemésztette Anakint, nincs kiválasztott, aki megölje a Sith-eket, mert ő is Sith lett. Hogy is van ez? Vagy a próféciában még hisz, de Anakinban már nem? Eljöhet egy "újabb" kiválaszott?

Egyébként meg a podban Yoda sokkal rosszabb helyzetben volt, mert ő kint állt a pod szélén, még arra is figyelnie kellett, hogy le ne essen. Rosszabb körülmények között harcolt, így igencsak a javára válik, hogy tudtam tartani Sidit, sőt!

De ez a végén lelép dolog sehogy sem stimmel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: Én is ezért érzem erőltetettnek, hogy Yoda ezért lép le... föleg, hogy elötte ezt mondja: "Destroy the Sith WE must"... vagyis NEKI (Obinak és Yodának) kell elpusztitani a Sitheket. Nyilvánvaló, hogy ezért ment, és amikor elmenekül, majd bevallja Organának, hogy elbukott, akkor egyértelmű, hogy nincs semmiféle nagy ivű felismerés holmi új Kiválasztottról... egyszerüen vesztett. :twisted:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnézem én azt a puskával felfegyverzett oroszlánvadászt, aki nem veszi észre a mögé került oroszlánt. Ha eléri, lehet nála akár milyen puska, macskakaja lesz belőle.

 

azt Obi-Wantól tudjuk- még a "szerencse", mint olyan sem létezik... vagy legalábbis semmiképp sem úgy, mint nálunk

Persze és Obi-Wantól azt is tudjuk, hogy Anakin neki akarta adni Luke-nak a fénykardját ha felnő... Obi meg azt mondja, hogy az ő szótárában nincs szerencse, az nem vonatkozik máris az egész Galaxisra. És nehogy már ott ne legyen szerencse, hiszen pont Kenobi az, akinek mindig szerencséje van. És Palpinak is szerencséje volt. Meg úgy alapból a Galaxisnak, hogy Vaderre éppen akkor nem figyelt oda az Uralkodó, amikor az belehajította az aknába.

 

Ez az egész vita nézőpont kérdése. Te azt mondod, hogy Palpi erősebb, mert Yoda elmenekült. Én azt mondom, hogy Yoda erősebb, és csak peche volt. Igen, kudarcot vallot, mert meg kellett volna ölnie Sidioust. De a végén Yoda csak azért repült el, mert a pod szélén állt, Palpi meg benne. Ez van, peche volt, rossz helyre állt. Vissza is mászhatott volna, de ez megint olyan "Ha". Hosszú távon úgyis a jó oldal az erősebb, és Yoda lett halhatatlan, nem Palpi (mondjuk, így nézve Qui-Gon a legerősebb, mert neki nem is tanították ezt a trükköt, ő magától tanulta meg), meg ő képezte ki azt az embert, akinek segítségével legyőzték az Uralkodót, tehát így is ő az Erősebb. Palpai gyenge, mindt minden Sith, Maul is, Tyranus is, Sidious is, az elvakultságukból és belépzeltségükből olyan gyengeség származik, amit sorra kihasználnak ellenük (a Jedik ellen is, de ők túlléptek ezen, hála Luke-nak és Qui-Gonnak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lelépésének oka szerintem egyszerűen a patthelyzet. Minden támadás és ellencsapás ugyan oda vezetett. Sidious falhoz vágta Yodát villámmal, Yoda falhoz vágta Sidit lökéssel. A párbajban egymáshoz sem értek. A podban egyszer egyik nem találta el a másikat, másszot másik az egyiket (csendben megjegyzem, Sidi nem tudta elkapni azt az egyszem podot, amit felé röpőítettek...). Ha marad, hónapokig is eljátszhattak volna egymással, viszont van valami, amit filmen kívül is megállapíthatunk. Az Uralkodónak ott a Birodalom hadserege és előbb-utóbb beszáltak volna a buliba, akkor pedig neki kampó, egy hadsereggel és Sidioussal szemben senki sem állja meg a helyét. És Yoda nem halhatott meg úgy, hogy Obi-Wan győzelme nem biztos. Ketten maradtak Jedik, nélkülük a Sötétség győz, a Galaxis örökre a Sithek kezén marad, tehát hosszútávú megoldás, ha lelép, és így ő biztosan megóva a Jedi Rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.