Ugrás a kommentre

Yoda vs. Darth Sidious


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Lelépésének oka szerintem egyszerűen a patthelyzet.

 

Szerintem is ez a helyzet. Ez a döntetlen Palpinak győzelem volt, Yodának vereség. Palpi császár maradt. Yoda meg kitanította Luke-ot szóval hosszabb távon talán Yoda nyert, mert túlélte. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnézem én azt a puskával felfegyverzett oroszlánvadászt, aki nem veszi észre a mögé került oroszlánt. Ha eléri, lehet nála akár milyen puska, macskakaja lesz belőle.

 

OFF Egy képzett vadász csaknem fogja lecövekelje magát a szavanna közepére... nem véletlenül okosabb az ember az állatnál... egyébként általában dzsippekről, meg hasonló -oroszlánok által nem könnyen megközelithető- helyekről lövik ki az állatokat és általában mérföldes távokból.

 

Persze és Obi-Wantól azt is tudjuk, hogy Anakin neki akarta adni Luke-nak a fénykardját ha felnő... Obi meg azt mondja, hogy az ő szótárában nincs szerencse, az nem vonatkozik máris az egész Galaxisra. És nehogy már ott ne legyen szerencse, hiszen pont Kenobi az, akinek mindig szerencséje van. És Palpinak is szerencséje volt.

 

Azért a kettő merőben más... az egyik egy kegyes hazugság egy konkrét tényről, a másik egy általános filozofiai megállapitás; és Obi-Wannak itt semmi oka nincs rá, hogy hazudjon, mint ahogy Yodának se amikor az Erőről beszél, és ahhoz ami ehhez köthető. Te azt mondod, igenis van szerencse, a történet meghatározó szereplője, akinek húsz éve volt hogy fejlessze a képességeit pedig az ellentétét mondja. Nyilván ez utobbi kompetensebb a kérdésben. Mégis csak ő él az SW világában :(

 

Te azt mondod, hogy Palpi erősebb, mert Yoda elmenekült. Én azt mondom, hogy Yoda erősebb, és csak peche volt.

 

Ilyen alapon elhuzhatott volna akkor, amikor Palpi neki-cseszte a falnak. Ott is pechje volt mégse rohant el, mert még hitte, hogy győzhet. Akkor is pechje volt, amikor majdnem felboritotta egy felé szálló pod. Mégse rohant el, hanem tovább harcolt... majd leesett és elmenekült. Ez nem pech... ez vereség. Szerintem :wink:

 

(Edit: közben irtad ezt: "Lelépésének oka szerintem egyszerűen a patthelyzet." ezzel viszont teljesen egyetértek. Szerintem felismerte, hogy kb. pont olyan erős, mint Palpi és nem tud jól kijönni belőle!)

 

Hosszú távon úgyis a jó oldal az erősebb, és Yoda lett halhatatlan, nem Palpi

 

Ezzel viszont egyetértek. Az SW konkluziója, hogy a Jó oldal az erősebb (de a jó oldal nem egyenlő Yodával imho :cry: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem Yodának nem azt kellene mondania Organának, hogy kudarcot vallott. Rendkívűl félrevezető mondat. Ha itt valami normálisabb szövege lenne..... :cry: De ez már megint csak ha. Mindenesetre nem értek egyet ezzel a mondattal, most jöttem rá, hogy nem jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem Yodának nem azt kellene mondania Organának, hogy kudarcot vallott. Rendkívűl félrevezető mondat. Ha itt valami normálisabb szövege lenne.....  :cry:  De ez már megint csak ha. Mindenesetre nem értek egyet ezzel a mondattal, most jöttem rá, hogy nem jó.

 

Nem véletlenül mondja azt, amit :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem Yodának nem azt kellene mondania Organának, hogy kudarcot vallott. Rendkívűl félrevezető mondat. Ha itt valami normálisabb szövege lenne.....  :(  De ez már megint csak ha. Mindenesetre nem értek egyet ezzel a mondattal, most jöttem rá, hogy nem jó.

 

Nemhiszem hogy jó ötlet lenne a nagy drámaiság közepette belekezdeni egy nagy monológba :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda a párbaj elött kételkedik a próféciában.Minden támadása kudarcot vall, elkezd azon gondolkodni, mivan ha mégis létezik a prófécia, és Sidioust csak 1 ember győzheti le.Azthiszi hogy Anakin utódai azok.Ha Obi elbukik, és ő is meghal, akkor Anakin gyerekeit nem tudják kiképezni.Tehát le kell lépnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a "HA" nagyon fontos.Az egész élet "ha"-król szól.Ha ide mentem volna dolgozni most jobb lenne stb....

Pár példa:

1. Két bokszoló közül az egyik egyértelműen megnyer 11 menetet, az utolsóban pechjére kiütik(elnéz valamit).Ki a jobb?Hiába ütötték ki az utolsóban, a hivatalos vesztest akkor is ő volt a jobb.Ha igazsságosan nézzük.

2.Autóverseny.Két autó közül egy 50 körös versenyen az egyik fölényesen vezet a 49 körön át.Az 50.-ben azonban kidurran a kereke.Az addigi második pedig simán begurul és első lesz.Hiába gurult azonban be, egyértelmüen a kidurrant kerekü a jobb.Persze hivatalosan nem őt fogják annak tartani, de józan paraszti ésszel azért látható ki a jobb.

Pont ezért nem nézek forma 1-et sem mert igazságtalan az egész.

 

Na ezért tartom Yodát egyértelmű győztesnek.Palpinak egyszerüen csak szerencséje volt.Jó helyen állt a pod-ban.Ő akart menekülni, az ő villámait kapta vissza saját maga mégpedig úgy ,hogy Yoda a saját kezével lőtte vissza neki.Ez inkább szánalmas mint dicsőitendő.

 

Szerintem inkább az a kérdés, hogy Yoda a leesés után, miért nem ment vissza?De erre is van magyarázat.Vagy bejöttek a katonák, vagy bölcsen lelépett, tudván már csak ketten vannak Jedik, és valakinek ki kell tanítania Luke-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a "HA" nagyon fontos.Az egész élet "ha"-król szól.Ha ide mentem volna dolgozni most jobb lenne stb....

 

Ezért hangsúlyozom annyiszor, hogy ne keverjük a valós életet a mesékkel. Az SW minden mozzanata azért van ugy, mert úgy kellett lennie, mivel ez egy gondosan felépitett és megalkotott mese. A boxolók meccsét egy punnyadt szombat délután, meg a Jó és Gonosz harcát egy morális mesében ne akarjuk ugyanazon mérce szerint mérni...

 

Na ezért tartom Yodát egyértelmű győztesnek.Palpinak egyszerüen csak szerencséje volt.Jó helyen állt a pod-ban.Ő akart menekülni, az ő villámait kapta vissza saját maga mégpedig úgy ,hogy Yoda a saját kezével lőtte vissza neki.

 

Yoda azért egyértelmüen győztes, mert rosszul esett. Nem értem :39: Egyébként Yodának volt már pár pechje a csata során (podok, falnak csapás stb.) mégse ment el. Mert még hitte, hogy győzhet... ellentétben a befejezéssel.

 

Szerintem inkább az a kérdés, hogy Yoda a leesés után, miért nem ment vissza?De erre is van magyarázat.Vagy bejöttek a katonák, vagy bölcsen lelépett, tudván már csak ketten vannak Jedik, és valakinek ki kell tanítania Luke-ot.

 

A katonás dolgot már kitárgyaltuk és közösen arra a konzekvenciára jutottunk, hogy nincsenek semmiféle katonák és Palpi már csak azért se hivatott, mert azt hitte, hogy Yoda meghalt. Ne kezdjük előlről, azt amiről oldalakat vitáztunk már korábban.

(Edit: Ezt kicsit benéztem... Dzséjtel helyezkedtünk végül egy álláspontra... na mindegy :cry: )

Egyébként meg Yoda nem tud se Luke-ról se Leiáról (meg egyébként is, még meg se születtek, meg Yoda ki se akarja tanitani Lukeot, ugyhogy biztos nem ezért ment remetének)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a "HA" nagyon fontos.Az egész élet "ha"-król szól.Ha ide mentem volna dolgozni most jobb lenne stb....

 

Ezért hangsúlyozom annyiszor, hogy ne keverjük a valós életet a mesékkel. Az SW minden mozzanata azért van ugy, mert úgy kellett lennie, mivel ez egy gondosan felépitett és megalkotott mese. A boxolók meccsét egy punnyadt szombat délután, meg a Jó és Gonosz harcát egy morális mesében ne akarjuk ugyanazon mérce szerint mérni...

 

Na ezért tartom Yodát egyértelmű győztesnek.Palpinak egyszerüen csak szerencséje volt.Jó helyen állt a pod-ban.Ő akart menekülni, az ő villámait kapta vissza saját maga mégpedig úgy ,hogy Yoda a saját kezével lőtte vissza neki.

 

Yoda azért egyértelmüen győztes, mert rosszul esett. Nem értem :39: Egyébként Yodának volt már pár pechje a csata során (podok, falnak csapás stb.) mégse ment el. Mert még hitte, hogy győzhet... ellentétben a befejezéssel.

 

Szerintem inkább az a kérdés, hogy Yoda a leesés után, miért nem ment vissza?De erre is van magyarázat.Vagy bejöttek a katonák, vagy bölcsen lelépett, tudván már csak ketten vannak Jedik, és valakinek ki kell tanítania Luke-ot.

 

A katonás dolgot már kitárgyaltuk és közösen arra a konzekvenciára jutottunk, hogy nincsenek semmiféle katonák és Palpi már csak azért se hivatott, mert azt hitte, hogy Yoda meghalt. Ne kezdjük előlről, azt amiről oldalakat vitáztunk már korábban.

(Edit: Ezt kicsit benéztem... Dzséjtel helyezkedtünk végül egy álláspontra... na mindegy :cry: )

Egyébként meg Yoda nem tud se Luke-ról se Leiáról (meg egyébként is, még meg se születtek, meg Yoda ki se akarja tanitani Lukeot, ugyhogy biztos nem ezért ment remetének)

 

 

Szerintem tud a gyerekről(bár csak egyről).Csak a vak nem veszi észre, hogy Padmé terhes.Innen már Yoda kikövetkeztethette, hogy Anakin az apja.Amikor Anakin Yodánál volt az álmaiban akkor is rájöhetett, hogy Padmé az a személy akihez ragaszkodik.

A templomban is amikor Obi-Wan meg akarja nézni a biztonsági felvételeket, látni Yodán, hogy tudja ki volt a mészáros.Ezért is mondja Obi-nak, hogy csak fájdalmat lel.Meg ugye azt mondja Obi-nak, hogy hallgason a megérzéseire és megtalálja Vadert.Magyarán rakja össze a képet azon információkból, amik érték az útóbbi hetekben.

 

A katonákkal kapcsolatban annyit, hogy nem tudjuk nem voltak-e ott katonák(nem mutatták).A logika azt diktálja, hogy ahogy Yoda leesett Palpi azonnal szólt a katonáknak, hogy keressék meg a holttestét.Namost amikor Yoda magához tért akkor már bent lehettek a katonák.Egy kis képzelőerő kell hozzá.Ugye Lucas nem mindent mutat meg.

 

Yoda meg nem azért egyértelmüen győztes mert leesett, hanem addig amít nyújtott.Egyértelmüen visszakézből visszaküldte a villámokat Palpira aki nem bírta tartani.Én azt állítom ha nem esik le akkor Yoda simán legyőzi(pl ráugrik a leeső palpira aztán belenyomja a fénykardot).De oot a két példa ahol érzékeltettem mi itt a szitu.Attól mert az SW mese vonatkoznak rá törvényszerüségek.Ha egy rohamosztagost eltalál egy lézersugár akkor meghal, mint a Földön.Két karakter harcából egyértelmüen el lehet dönteni ki a nyertes, függetlenül attól, melyik univerzumban játszódik.

 

De sosem fogjuk egymást meggyőzni.Te mást látsz benne, én is mást.Mondjuk ebben a kérdésben még az Atyaúristen sem tudna engem meggyőzni.Mármint ,hogy Palpi nyerte a meccset. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem tud a gyerekről(bár csak egyről).Csak a vak nem veszi észre, hogy Padmé terhes.Innen már Yoda kikövetkeztethette, hogy Anakin az apja.Amikor Anakin Yodánál volt az álmaiban akkor is rájöhetett, hogy Padmé az a személy akihez ragaszkodik.

 

Padmé titkolja hogy terhes, ezért olyan ruhákban jár, amik eltitkolják ezt a nyilvánvaló tényt (ilyenben tünik fel a film elején). De Yodának egyébként sincs semmi esélye, hogy ezt megtudja, hisz nem is találkozik Padméval.

 

A katonákkal kapcsolatban annyit, hogy nem tudjuk nem voltak-e ott katonák(nem mutatták).A logika azt diktálja, hogy ahogy Yoda leesett Palpi azonnal szólt a katonáknak, hogy keressék meg a holttestét.Namost amikor Yoda magához tért akkor már bent lehettek a katonák.Egy kis képzelőerő kell hozzá.Ugye Lucas nem mindent mutat meg.

 

A filmben nincs olyan jelenet, amiben azt látnánk, hogy Palpatine katonákat hiv be, hogy segitsenek... pedig egy ilyen mérvű csalást bemutat a mesélő, ha ezt érzékeltetni akarja: másrészt Palpatine fent röhög, miközben kapaszkodik, jóval később pedig a kereső-alakulat jelentésére, dühősen veszik tudomásul, hogy: "He is not dead!" vagyis addig úgy vették hogy meghalt. Márpedig ha Palpi halottnak hiszi és ki is röhögi ezért, miért hivatna be katonákat erősitésért?!

 

Yoda meg nem azért egyértelmüen győztes mert leesett, hanem addig amít nyújtott.Egyértelmüen visszakézből visszaküldte a villámokat Palpira aki nem bírta tartani.

 

De Yoda se ám... elvégre leesik!

 

Attól mert az SW mese vonatkoznak rá törvényszerüségek.Ha egy rohamosztagost eltalál egy lézersugár akkor meghal, mint a Földön.Két karakter harcából egyértelmüen el lehet dönteni ki a nyertes, függetlenül attól, melyik univerzumban játszódik.

 

Ha egy képzett jedit/sithet eltalál egy lézersugár akkor az lepattan róla, ahogy Vaderről is... talán mégse ugyanazok a törvényszerüségek érvényesülnek odaát, mint nálunk :wink: De én nem is erre gondoltam, hanem arra, hogy mig az életet a véletlenek meg mi magunk irjuk, addig a fiktiv történeteknek céljuk és értelmük van. Annak is célja van, hogy a Saga végén meghal a főgonosz, és annak is hogy Yoda elbukik (ő használja ezt a szót) az ep.3 végén. Ezek nem véletlenek, mert ha igy lennének, akkor nem is lenne értelme ilyen mélyrehatóan boncolgatni őket.

 

De sosem fogjuk egymást meggyőzni.Te mást látsz benne, én is mást.Mondjuk ebben a kérdésben még az Atyaúristen sem tudna engem meggyőzni.Mármint ,hogy Palpi nyerte a meccset. :(

 

Sejtettem :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem tud a gyerekről(bár csak egyről).Csak a vak nem veszi észre, hogy Padmé terhes.Innen már Yoda kikövetkeztethette, hogy Anakin az apja.Amikor Anakin Yodánál volt az álmaiban akkor is rájöhetett, hogy Padmé az a személy akihez ragaszkodik.

 

Padmé titkolja hogy terhes, ezért olyan ruhákban jár, amik eltitkolják ezt a nyilvánvaló tényt (ilyenben tünik fel a film elején). De Yodának egyébként sincs semmi esélye, hogy ezt megtudja, hisz nem is találkozik Padméval.

 

A katonákkal kapcsolatban annyit, hogy nem tudjuk nem voltak-e ott katonák(nem mutatták).A logika azt diktálja, hogy ahogy Yoda leesett Palpi azonnal szólt a katonáknak, hogy keressék meg a holttestét.Namost amikor Yoda magához tért akkor már bent lehettek a katonák.Egy kis képzelőerő kell hozzá.Ugye Lucas nem mindent mutat meg.

 

A filmben nincs olyan jelenet, amiben azt látnánk, hogy Palpatine katonákat hiv be, hogy segitsenek... pedig egy ilyen mérvű csalást bemutat a mesélő, ha ezt érzékeltetni akarja: másrészt Palpatine fent röhög, miközben kapaszkodik, jóval később pedig a kereső-alakulat jelentésére, dühősen veszik tudomásul, hogy: "He is not dead!" vagyis addig úgy vették hogy meghalt. Márpedig ha Palpi halottnak hiszi és ki is röhögi ezért, miért hivatna be katonákat erősitésért?!

 

Yoda meg nem azért egyértelmüen győztes mert leesett, hanem addig amít nyújtott.Egyértelmüen visszakézből visszaküldte a villámokat Palpira aki nem bírta tartani.

 

De Yoda se ám... elvégre leesik!

 

Attól mert az SW mese vonatkoznak rá törvényszerüségek.Ha egy rohamosztagost eltalál egy lézersugár akkor meghal, mint a Földön.Két karakter harcából egyértelmüen el lehet dönteni ki a nyertes, függetlenül attól, melyik univerzumban játszódik.

 

Ha egy képzett jedit/sithet eltalál egy lézersugár akkor az lepattan róla, ahogy Vaderről is... talán mégse ugyanazok a törvényszerüségek érvényesülnek odaát, mint nálunk :wink: De én nem is erre gondoltam, hanem arra, hogy mig az életet a véletlenek meg mi magunk irjuk, addig a fiktiv történeteknek céljuk és értelmük van. Annak is célja van, hogy a Saga végén meghal a főgonosz, és annak is hogy Yoda elbukik (ő használja ezt a szót) az ep.3 végén. Ezek nem véletlenek, mert ha igy lennének, akkor nem is lenne értelme ilyen mélyrehatóan boncolgatni őket.

 

De sosem fogjuk egymást meggyőzni.Te mást látsz benne, én is mást.Mondjuk ebben a kérdésben még az Atyaúristen sem tudna engem meggyőzni.Mármint ,hogy Palpi nyerte a meccset. :(

 

Sejtettem :cry:

 

Rendben.Bizonyos szemszögből igazat adok neked, de most úgy érzem, hogy Yoda nyert.Lehet, hogy 5 év múlva sokadszori megnézésre megváltozik a véleményem de még nem.Nem tagadom, lehet hogy bennem van az is, hogy így akarom látni.De én ezzel felépítettem magamban egy lehetséges magyarázatot, ami nem biztos, hogy jó(pl katonák bejövetele, azon célból, hogy Yoda holttestét megkeressék-nem segíteni Palpinak-hísz ahogy te is írtad Palpi azt hiszi Yoda halott és Yoda meglátván őket elmenekül).Tehát én nem azt mondom, hogy így van mert én így gondolom, hanem nekem ezek a gondolatok jönnek elő akkor amikor ezt a jelenetet nézem.Neked meg más.De ezért jó az SW.Mindenkinek mást mondd, mindenki mást lát egyes jelenetekben.

De itt ezen a fórumon az a jó, hogy ezt el lehet egymásnak mondani anélkül, hogy anyáznánk egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom megint kavarunk, ki is nyert. :cry: Mintha nem lenne egyértelmű az elvi győztes! Az pedig Sidious. Nem értem miért kell hipotéziseket gyártani csak azért, mert valakinek Yoda mester és a világos oldal a szimpatikus. Yoda bácsi ezt keményen megszívta....fogadjátok el, ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elvi győzelem az igen, de hogy ő az erősebb, az más kérdés. Úgy látszik, ez a Yoda vs. Sidious kérdés jóval összetettebb, mint elsőre látszik.

Szerintem egyébként Yoda nem tudta, hogy Padmé terhes, tehát a menekülésében az sincs benne, hogy ott vannak a porontyok, akiket ki kell majd tanítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elvi győzelem az igen, de hogy ő az erősebb, az más kérdés. Úgy látszik, ez a Yoda vs. Sidious kérdés jóval összetettebb, mint elsőre látszik.

Szerintem egyébként Yoda nem tudta, hogy Padmé terhes, tehát a menekülésében az sincs benne, hogy ott vannak a porontyok, akiket ki kell majd tanítani.

 

Most nem azon van a hangsúly, hogy kire gondol, hanem azon hogy hisz a próféciában.Vagy Anakinben, vagy az ikrekben(ha tételezzük fel tud róla), vagy egy telejsen más személyben, aki elfog jönni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom megint kavarunk, ki is nyert. :o Mintha nem lenne egyértelmű az elvi győztes! Az pedig Sidious. Nem értem miért kell hipotéziseket gyártani csak azért, mert valakinek Yoda mester és a világos oldal a szimpatikus. Yoda bácsi ezt keményen megszívta....fogadjátok el, ez van.

 

Mi nem azt vitatjuk, hogy ki nyert.A csatát Yoda tényleg elvesztette, mert nem tudta ledönteni Palpit és a birodalmat.A kettejük csatája döntetlen lett, csak elvben győzött Sidi, hogy nem pusztították el.De Yoda erősebb..Csak nem tudta legyőzni sidit, mert nem ő a kiválasztott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is Yoda megjegyzi, hogy a próféciát talán félreértelmezik. Ezek szerint abban teljes bizonyossággal hisz, csak éppen annak megvalósítása tisztázatlan.

 

Teljes bizonyossággal hisz? Akkor miért ő akarja elpusztitani Sidioust, és miért mondja, hogy Anakint felemésztette Vader? Szerintem már egyáltalán nem hisz benne a végére... abban viszont bizik, hogy ő erősebb Sidiousnál... ám ez sem jön be. Amikor rájön, hogy mégcsak nem is erősebb, akkor inkább remeteségbe vonul.

 

És Anakin sem csak pusztán azért tudja végül megölni az Uralkodót, mert megvan bélyegezve, hogy "Kiválasztott"... hanem mert viseli mindazt ami ezzel jár. Nagyobb potenciál van benne, mint bárkiben -több midije van, mint Yodának- és ezt a végső pillanatban kitudja használni. Ezért nem értem azt, hogy "Yoda erősebb, de nem tudja megölni, mert nem a Kiválasztott". A 'Kiválasztott', mint szó önmagában csak egy cimke. A lényeg ami mögötte van... Yoda nem elég erős, hogy győzzőn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Anakin sem csak pusztán azért tudja végül megölni az Uralkodót, mert megvan bélyegezve, hogy "Kiválasztott"... hanem mert viseli mindazt ami ezzel jár. Nagyobb potenciál van benne, mint bárkiben -több midije van, mint Yodának- és ezt a végső pillanatban kitudja használni.

Ezért ő a kiválasztott :o De szerintem Anakin nem az Erővel győzte le Sidioust, az Erőnek azokhoz a döntésekhez semmi köze. Nincs szó magasabb midi szintről, érzékenyebb Erőre hangoltságról, stbről. Egyszerűen csak és kizárólag a szívére hallgat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom megint kavarunk, ki is nyert. :o Mintha nem lenne egyértelmű az elvi győztes! Az pedig Sidious. Nem értem miért kell hipotéziseket gyártani csak azért, mert valakinek Yoda mester és a világos oldal a szimpatikus. Yoda bácsi ezt keményen megszívta....fogadjátok el, ez van.

 

Én nem fogadok el semmit.Én akkor is úgy fogom látni, hogy Yoda győzött ha cigánygyerekek potyognak az égből.Ez van.

 

Bomarr: Anakin nem az Erővel győzte le Palpit.Semmi köze nem volt hozzá, hogy ő a Kiválasztott.Egyszerüen csak ledobta az aknába.Azt meg akár egy rohamosztagos is meg tudta volna csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért ő a kiválasztott :o De szerintem Anakin nem az Erővel győzte le Sidioust, az Erőnek azokhoz a döntésekhez semmi köze. Nincs szó magasabb midi szintről, érzékenyebb Erőre hangoltságról, stbről. Egyszerűen csak és kizárólag a szívére hallgat.

 

Mármint magasabb mid-szintről szó van, hisz az ep.1-ben mondják :o A döntést persze maga hozza meg, de ahhoz, hogy kitudjon törni a sötét oldal szoritásából, amiből Yoda és Obi szerint nincs visszaút (és valoszinüleg Palpi szerint sincs... pont ezért olyan óriási a meglepetés) és képes legyen megölni a Sith Lordot ahhoz kellett az Erő és azaz egyedi kapcsolat ami Anakinnal azt összekötötte. A szivére hallgathat egy Tatooine-i utcai árus is, de akkor se fog tudni ilyen szintú mitikus léptékű tettet végrehajtani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerüen csak ledobta az aknába.Azt meg akár egy rohamosztagos is meg tudta volna csinálni.

 

Egy rohamosztagos az Uralkodót? Ez még viccnek is rossz... de tényleg :33:

 

Már úgy értem, hogy egy öregembert kellett ledobni.Csak vigyázni kellett volna neki, hogy ne kapja el a villám.Egy öreg fazont azért nem nehéz ledobni.Főleg úgy hogy nem számit rá.Akár Coruscanton is megethette volna akárki.Elsétálnak egy mélység mellett, az illető megfogja Palpit aztán repül is az öreg.Nem tudna mit csinálni mert nem számít rá.Na így értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már úgy értem, hogy egy öregembert kellett ledobni.Csak vigyázni kellett volna neki, hogy ne kapja el a villám.Egy öreg fazont azért nem nehéz ledobni.Főleg úgy hogy nem számit rá.Akár Coruscanton is megethette volna akárki.Elsétálnak egy mélység mellett, az illető megfogja Palpit aztán repül is az öreg.Nem tudna mit csinálni mert nem számít rá.Na így értem.

 

Abban egyetértünk, hogy egy öregembert lelökni nem nehéz. De Palpatine a Sith Lord, a Birodalom Császára... aki ha kell gondolatokban olvas (épp ezért képtelenség, hogy egyszerű halandó ártó szándékkal megközelitse), bilincseket nyitogat, de ha kell egy egész podot hozzávág az emberhez. Őt megölni nem, hogy nem könnyű, hanem kis hiján képtelenség... nem csoda, hogy a Birodalom fennállása alatt senkinek se sikerült (pedig vágytak rá páran biztos). De ebbe nem akarok jobban belemenni, mert OFF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.