Ugrás a kommentre

Yoda vs. Darth Sidious


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Felőlem nézheted úgy is, hogy Yoda nyert. Más kérdés, hogy ennek mennyi értelme van. :o Nem vagy kissé elvakult Yoda ügyében? :P

 

 

Nézd én meg tudom magamnak magyarázni értelmesen, hogy miért nyert Yoda.Én nem a végét nézem, hogy elmenekült, hanem az egészet onnan, hogy Yoda bemegy az irodába.És bizony a harc során nekem Yoda felé billen a mérleg nyelve.Az engem abszólut nem érdekel, hogy aztán elment.Arra is van két magyarázatom.E két magyarázat következik az összes többi részből.Legalábbis számomra.Olvasd el a bokszolós példámat.Én pl soha nem Schumachert tartottam a legjobbnak, hiába nyert hétszer világbajnokságot.Hányszor nyert úgy, hogy az utolsó pillanatban futott be ,mert az eddigi elsőnek pechje volt(leégett a motor stb).Az igazságérzetem azt diktálja, hogy nem Schumi a győztes.

Nem győzködök senkit, nem biztos, hogy nekem van igazam, de most így gondolom.Tiszteletben tartom, hogy ti máshogy látjátok.Itt én le is zárnám ezt a témát ha nem gond(tudom én hoztam fel megint, de a film megnézése után úgy éreztem le kell írnom).

 

 

Bomarr:Nem hinném, hogy emiatt veszekednék Ody-val, veled sem veszekszem, csak véleménycserét hajtunk végre.Ami hálistennek nem agresszív. :o

Szerintem akkor elnne ebből veszekedés, ha valamelyik fél meg akarná, győzni a másikat a saját igazáról, és ha nem úgy gondolja mint ő akkor a másik hülye(mint loder, Quarron).Itt erről szó sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Helósztok!

 

Frenki, szerintem azért érzed Yodát győztesnek, mert annyira árad belőle a magabiztosság az egész párbaj alatt, hogy az hihetetlen. Ebbe még pluszba jön, hogy Palpatine-nak igenis van vesztenivalója, és máris úgy áll a dolog, hogy Yoda erősebbnek tűnik. Yoda ERŐsebb, de nem erősebb, legalábbis ez az én véleményem. Yoda az Erőt ismerni akarja, ezért mélyebben el tud benne merülni, Sidious pedig használni, és ezzel kissé felületesebb a tudása. De itt, ebben a harcban ez nem volt elég Yodának. A sors ellen ő sem tud mit tenni. Szóval ott és akkor Sidious volt a jobb, legfeljebb döntetlen.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mint magán ember irom le a történteket...

Most nem JMY vok.

 

A harc nagyon jóóó, egyik legjobb az sw ben!!!

 

Hogy ki az erősebb???Egyik sem, hisz egyik sem öli meg a másikat, vagy egyik sem jobb bmiben...(ami persze sajna meg lett vágva.)Hiába a leggyorsabb fénylardhasználó Palpi, Yoda jobb a fénykardozásban nekem igy mint kulsős ez jön le...

Hogy a meccset Sidious irányitja, az ellen nincs kétségem, szóval örlüjetek sith pártika, DE ez még nem jelenti hogy jobb...Ő uralja a mezőnyt, de a végén Yoda összeszedi magát és ....Sidi majdnem meghal, legalabbis ez latszodik....Na de yoda sem a topon van a amikor szétveri az erő őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szóval örlüjetek sith pártika,  

 

Ez úgy hangzik mintha Ody pl elfogult Sith rajongó lenne és azon izgulnának hogy bárcsak a sötét oldal győzne. :)

 

Tudom ám, hogy azért rágódtok ezen ennyit, mert itt, szinte arról van szó, hogy melyik oldal az erősebb.

IMHO egyik sem erősebb a másiknál. Mindekttőnek megvan a tudása, ami nem mérhető a másikéhoz, kétféle út, de mindkettő több beavatási lépcsőn keresztül vezet ugyanahhoz a felismeréshez vagy pedig a halálhoz. A Jediknek szüksége van a Sithekre, hogy fejlődjenek. Az eredetük ugyanaz. Az Erő.

A sötét oldal harccal nem győzhető le, ezért nem győzhet Yoda Sidius felett ebben a párbajban, mert más út vezet oda. Ezért hagyja ott a csatateret, mert ezt felismeri. Arra nem gondol, hogy csak a kiválasztott győzheti le, már korábban is rájött hogy a prófécia félrevezette őket, a válasz belül van, az Erőben. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda azért vesztett ebben a csatában mert támadásra használta az erőt. Volt már erről szó máshol is. Későbbi tanításai jó része gyökerezik az epIII-as eseményekben.

Egyébként meg a világos oldal erősebb, de ez már egy másik topik :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szisz: Ha nincs kapaszkodója... :!: De van.

Yodának bezzeg milyen ruganyos teste van, simán túléli a zuhanást. Az eséstompítást nyilván első edzései egyikén megtanulta. :wink:

 

Egyértelmű, hogy a Yodák talpra esnek, akárcsak a macskák :)

 

Egyébként én is leírom objektíven a történteket:

 

Látom bejönni Yodát. Dörzsölöm a kezem. Itt aztán lesz harc. Kezdetben villámok. Huhh... mondom, ezt most nagyon elszámolta a zöld mester. Aztán jön a revenge. Jó,jó, de nem eléggé ütős. Sidious nálam vezet. Ám ekkor menekülni póbál - nálam esik a renoméja- döntetlen. Fénykard párharc. Yoda irányít, de egyelő felek. döntetlen. Pod hajigálás - Yoda épphogy elugrik, megint Sidious vezet, viszont a visszafelé pörgetett pod hatásásos, döntetlen. VÉgül jön a villámozás, Yoda leejti a fénykardját - Sidious vezet, Yoda visszaveri a villámokat - döntetlen. Végül Yoda leesik, Sidious fennmaradt. Amíg tudtak harcolni, addig döntetlen. Aztán Yoda vesztett. Mert az Erő úgy akarta. (Meg mert nem volt szerencséje)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.