Ugrás a kommentre

Darth Plagueis és Anakin Skywalker


Ajánlott hozzászólás

Elhangzik egy érdekes mondat az EPIII-ban, amiről már felvetődtek gondolatok korábban is. Darth Plagueis was a Dark Lord of the Sith, so powerful and so wise he could use the Force to influence the midi-chlorians to create life ...

Érdekes lehet végig gondolni, hogy mivan ha tényleg Plagueis kreálta Anakint. Szerintem erről Palpi meg volt győződve! Az is elgondolkodtató, hogy a Jedi profécia is ehhez hasonló jóslatot tartalmaz. Mármint, hogy Anakin az Erő gyermeke. De a sötét vagy a világos oldalé? A ROTS után ezen is ellehet gondolkodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen Palpi-nak az ep1-ben felcsillan a szeme mikor Anakinnak mondja, Figyelni fogjuk a pályafutásod. Ő és Plagueis :evil: .

Szerintem is Palpi meg van győződve, hogy Plagueis teremtette, ha igaz a meséje.

Lehet, hogy Ő teremtette, lehet, hogy semmi köze hozzá. Lehet, hogy tudta, hogy teremtett valakit, de nem tudta hol.

 

Akkor bejön még egy érdekes kérdés, ha valóban a Sith teremtette, akkor az erő, valóban egyensúlyra törekszik. Mert a sithekben az van benne, hogy teremtsünk minnél nagyobb sithet, de ő fog majd egyensúlyt hozni...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a sithekben az van benne, hogy teremtsünk minnél nagyobb sithet, de ő fog majd egyensúlyt hozni...

 

Éppen ez az, hogy a sithek szemszögéből is Anakin volt a kiválasztott. Persze ez merő spekuláció, de lehet, hogy így látták a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igaz, hogy a sith-ek (olyan furcsa többesszámba írni, hisz csak ketten vannak, de ha ilyesmiket hiszenk akkor egyedül :) ) szerint is Ő a kiválasztott.

De pont ez okozza a vesztüket.

Ha ők hozták létre akkor a saját sírjuka ásták meg, vagyis Szándékosan úgy van kitalálva a hatalomvágyon alapuló Sith rendszer, hogy feleméssze magát. Vagyis az erő törekszik az egyensúlyra, mint minden a természetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen én is gondolkodtam.Ami mellette szól az az EP 1 vége.Mintha Palpi már tudta volna, hogy a kiválasztott elöbb-utóbb megjelenik a Jediknél.Mert ugye több száz gyereket hoztak gondolom a Jedik állandóan, hogy Jedit faragjanak belölük.Palpi miért pont Anakin-t pécézte ki magának?Szerintem ez úgy lehetett, hogy Darth Plaqueis-nak volt ez a ilyen képessége, megbeszélte Palpival, hogy teremt egy életet(Anakin-t), akiből csináljon majd Sith-et.Palpi megölte a mesterét, majd várt.Egyszercsak megjelennek a Jedik egy gyerekkel, akiről az a hír járja, hogy ő a kiválasztott.Palpi meg tudta, hogy ez az a gyerek akit Plaqueis teremtett.Ez megmagyarázná, miért kisérte különleges figyelemmel, Palpi Anakin fejlödését.

A másik oldalról viszont az Erő adta Plaqueisnek ezt a képességet, hogy teremtse meg a kiválasztottat, aki egyensúlyt teremt az Erőben, mégpedig úgy, hogy egy időre Sith-é válik.

Tehát mindent az Erő írányított, mindenkinek meg volt a szerepe.Anakin akármit csinálhatott volna, akkor is Sith válik belőle.Ez volt a sorsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát mindent az Erő írányított, mindenkinek meg volt a szerepe.Anakin akármit csinálhatott volna, akkor is Sith válik belőle.Ez volt a sorsa.

 

Ekkor azonban feltételeznénk, hogy az "Erőnek" volt akarata. Miért pont a sitheknek adott volna egy kiválasztottat? Éppen a rosszaknak? És akkor a Jedi prófécia honnan ered? Sok kérdés felmerül itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetérek ODyval!!!

 

Darth Plaqueis valóban létezett, de nem higgyetek el mindent, amit Palpi mondott Aninek..... "He was so powerful and wise that he could influence the midichlorians to create life......"

 

Palpatine rengeteget hazudik Aninek többek között ezért tudja áttériteni..

 

Én nem hinném, hogy Darth P. kreálta volna Anakint..... It's a sith legend..:evil:

 

Azért nem hiszem, mert ha tényleg olyan erős lett volna, akkor a jedik nem lennének ellenfelek számára, hisz letudta győzni a halált és életet tudott adni....

 

Érdekes mert a profécia szerint a midich nemzették Anit.....

Most márcsak az a kérdés:

ani az ep1 be (spec nem tom hany eves volt) de 9 et tippelek, addigra Palpi már full sith lord volt, és volt mar tanitvanya....

Szóval ezelott 9 évvel még élt volna dath p? hogy megteremtse Anit??? Nem, nem Palpatine amikor szerintem fiatal volt, olyan 20 éves akkor ölte meg mesterét, és akkor még hol volt Anakin???sehol.... Az erő akarta hogy megszülessen, midichlorianok nélkül nincsen erő se semmi, ezért megteremtettek egy embert akinek a sorsa az volt, hogy egyensúlyt hozzon...Amit meg is tett!

 

Nagyon jól kitalálta ezt a lucast, hogy darth p, meg midich, meg ani stb.... de gondolkozzatok el jól ezen és rájöttök mi is a titok:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Plaqueis valóban létezett, de nem higgyetek el mindent, amit Palpi mondott Aninek..... "He was so powerful and wise that he could influence the midichlorians to create life......"

 

Palpatine rengeteget hazudik Aninek többek között ezért tudja áttériteni..

 

De azt nem tudjuk, hogy ez tényleg hazugság-e? Mi van ha tényleg olyan nagytudású volt a mestere? Az a baj, hogy keveset tudunk erről a dologról.

 

Én nem hinném, hogy Darth P. kreálta volna Anakint..... It's a sith legend..:evil:

 

Azért nem hiszem, mert ha tényleg olyan erős lett volna, akkor a jedik nem lennének ellenfelek számára, hisz letudta győzni a halált és életet tudott adni....

 

Ez igaz, de nem ismerjük Plaguies korlátait, mert biztos voltak neki, ha csak úgy álmában megtudták ölni. :) Egyébként én úgy képzelem el őt, hogy nagyon egy nagyon sokat tudó sith lord volt, de koránt sem volt olyan nagyhatalmú, mint ahogy Palpi beállítja. Pl. ez a legyőzi a halált szöveg is kamu, hiszen az áttérésnél elárulja magát Palpi, miszerint még ő sem tudja... Persze ennyi erővel lehet hazugság a midik általi életteremtés is. :)

 

Érdekes mert a profécia szerint a midich nemzették Anit.....

Most márcsak az a kérdés:

ani az ep1 be (spec nem tom hany eves volt) de 9 et tippelek, addigra Palpi már full sith lord volt, és volt mar tanitvanya....

Szóval ezelott 9 évvel még élt volna dath p? hogy megteremtse Anit??? Nem, nem Palpatine amikor szerintem fiatal volt, olyan 20 éves akkor ölte meg mesterét, és akkor még hol volt Anakin???sehol.... Az erő akarta hogy megszülessen, midichlorianok nélkül nincsen erő se semmi, ezért megteremtettek egy embert akinek a sorsa az volt, hogy egyensúlyt hozzon...Amit meg is tett!

 

Ez a tények ismeretében eléggé leegyszerűsített magyarázat, de van benne valami. :wink: De ha palpi már évtizedekkel ezelőtt megölte mesterét, akkor miért nem volt már akkor tanítványa? Miért várt oly sok évet, hogy kiképezzen valakit? Aztán meg már anynira belejött, hogy évente cserélgette őket. :D

 

Nagyon jól kitalálta ezt a lucast, hogy darth p, meg midich, meg ani stb.... de gondolkozzatok el jól ezen és rájöttök mi is a titok:)

 

Én elgondolkodtam, és nem biztos, hogy az első kézből adódó magyarázat az evidens. :? Bár valószínűbb, hogy az az igaz, és Lucas megint betett egy történeti elemet zavarásképpen, holott mögötte pofon egyszerű dolgok állnak. Emlékezzetek csak arra, mennyire megbonyolítottuk a "ki törölte kaminot?" dolgot anno, aztán kiderült, hogy nem is volt ott semmi turpiszság. :o

 

Ebben az esetben én mégis mást sejtek a háttérben. Talán majd a DVD kommentárban erről is mond valami érdekeset Lucas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis jókat irtál, ody, de lucas pont azért tette ezt bele, hogy minnél jobban elmélyedjünk benne...

Palpi elárulta, hogy nem tudja titkot, pedig olyan egy két órával ezt rebeskedte:

 

"My menthor taugth me everything about the force"

Ez előtt pedig:

" He taugth his apprentiece everything he knew.." Szóval Palpi letduja győzni a halált, és ő is tud kiválasztotatt teremteni???

Nem!

 

Egyelőre én nem zárkozok el attól hogy P. teremtette Anit, de eléggé valószínűtlen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Palpatine csak egyszer hazudik Anakinnek Darth Plagueisszal kapcsolatban: amikor azt állítja, hogy átadta neki a tudását.

amikor Anakin átáll, ott már simán bevállalta Palpatine, hogy ő sem tudja a titkot, viszont hozzáteszi, hogy a halál felett eddig csak egy valaki aratott diadalt=>Plagueis igen, szóval ő valóban képes volt legyőzni a halált.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre én nem zárkozok el attól hogy P. teremtette Anit, de eléggé valószínűtlen!

 

Szerintem se ő teremtette, de azért az EPIII kapcsán érdemes megvizsgálni a dolgokat ebből a szempontból is. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre én nem zárkozok el attól hogy P. teremtette Anit, de eléggé valószínűtlen!

 

Szerintem se ő teremtette, de azért az EPIII kapcsán érdemes megvizsgálni a dolgokat ebből a szempontból is. :evil:

 

ERről most eszembe jutott valami. Tegnap éjjel írtam egy fanfictiont (Harry Potter) amelyben a végén nem neveztem meg az egyik főszereplőt. Írtam utalásokat, melyből lehet követekeztetni bizonyos dolgokra, de a kérdést a végén nyitva hagytam. Ugyanez a helyzet itt is. Lucas nem zárta le ezt a dolgot, mindenki azt gondolhat, amit akar. Van rá utalás, hogy esetleg Plagueis teremtette Anakint, de nincs kimondva, így ezt legfeljebb csak találgathatjuk...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi egyik mondata P.-ről!

 

Akkor itt egy másik idézet: Remember back to your early teachings. Anakin. "All those who gain power are afraid to lose it." Even the Jedi. ....és Darth Plaguies is. :evil: Szal' ez nem bizonyít semmit. Remek cucc ez a Plaguies sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát mindent az Erő írányított, mindenkinek meg volt a szerepe.Anakin  akármit csinálhatott volna, akkor is Sith válik belőle.Ez volt a sorsa.

 

Ekkor azonban feltételeznénk, hogy az "Erőnek" volt akarata. Miért pont a sitheknek adott volna egy kiválasztottat? Éppen a rosszaknak? És akkor a Jedi prófécia honnan ered? Sok kérdés felmerül itt.

 

Itt arra gondoltam, hogy a Sithek, azt hitték ,hogy az ő segítségükre lesz a Kiválasztott.Mi van ha mindkét Rendnek volt egy-egy próféciája?Mindkettő ugyanaz.Hogy jön egy kiválasztott, aki egyensúlyt hoz az Erőbe.A Sithek azt hitték, hogy a kiválasztott nekik kedvez a Jedik meg azt, hogy nekik.Végülis mindkét Rendnek hasznára volt.Kiírtotta a Jediket. ez a Sitheknek jó, majd később lenyomta az aknába az utolsó Sithet ez meg a Jediknek vált hasznára.Természetesen az Erő valódi célja az volt, hogy a Sithek pusztuljanak a Jedik éljenek.Plaqueis kapott egy képességet az Erötől, hogy hozza létre Anakint.Persze szerencsétlen nem tudta, hogy az ő vesztére.Hogy úgy mondjam az Erő csak úgy használta őt.

Nekem teljesen olyan az EP 1 vége mintha Palpi tudná, hogy jön Anakin.

 

Az EP 3-ban semmi utalás nincs arra Palpi mikor nyirta ki mesterét.Lehetett úgy is, hogy Anakin megteremtése után kinyírta őt aztán várt mikor fedezik fel a Jedik Anakint.Lehet, hogy a Sith próféciában az volt, hogy a Kiválasztottal fog uralkodni.Mert ugye itt jön egy kérdés?Miért ment a Mustafarra Anakinért?Anakin akkora már elvégezte a piszkos munkát.Nagyon fontos volt neki, hogy Anakin életben maradjon.De miért?Hisz egyedül is eluralkodott volna a Birodalomban.Én arra gondolok, hogy át kellett valakinek a tudását.Elvileg Palpi az utolsó Sith.Ha meghal akkor a Sith rendnek is vége.Mindenképpp kellett Anakin neki, más Jedi már nem maradt akiből Sithet faraghatna.Anakin meg tovább viszi a Sith rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sithek azt hitték, hogy a kiválasztott nekik kedvez...

 

Lehet, hogy így volt. Én mindig is furcsáltam, hogy Palpi miért parolázik a Jedik kiválasztottjával, akinek állítólag az a sorsa, hogy megölje őt. Nyilván itt belép a képbe a kétoldalú prófécia, amit Te is írtál. Nagyon kíváncsi leszek a DVD audiokommentárjára. Vajon Tibur mit tudna mondani ezekről? Kíváncsi lennék. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy így volt. Én mindig is furcsáltam, hogy Palpi miért parolázik a Jedik kiválasztottjával, akinek állítólag az a sorsa, hogy megölje őt. Nyilván itt belép a képbe a kétoldalú prófécia, amit Te is írtál.

 

Vagy egyszerüen arról van szó, hogy Palpi nem hisz a Jedi-jövendölésekben... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is elfogadom majd ha Lucas azt mondja, hogy P. alkotta Anit, de én még mindig zárkozok e tény elől...:)

Végülis, Palpi mindig is Ani "seggét nyalja" mindig körülötte mozog, és teljesen barátjává válik....

Bennem csak egy kérdés merül fel, most már egyre jobban tetszik ez a dark lordos sztori meg ani, de:

 

Ha ani nem létezett idáig és még P. sem alkotta meg, akkor honnan van a Profécia??? Amit ugye a jedik jócskán félreértettek...

De vegyük csak a tényeket:

 

Ep1 minden rendben, naboo-t megszállták, Palpi hamarosan kancellár lesz, tanítványa : Darth Maul, aki mindent megtesz mesterének, olyan kis pincsi kutyus módra, ő nem jár külön utakon mint Dooku, vagy Vader:)

 

Darth Sidious nem akart új tanítványt szerintem, ha nem halt volna meg Maul, akkkor minden a terv szerint alakult volna. Ugyanúgy lett volna, háború, ugyanúgy kiirtotta volna a fél(egész) jedi rendet a 3 év alatt és megalakította volna a Birodalmat persze Vader és Dooku nélkül... Szóval nem csak az egyik megoldást kell mindig szem előtt tartani, érdemes több elméletet elolvasni.

Itt a következő, ami titeket igazol: Darth P. teremtette a kiválasztottat!

 

Ep 1 : Qui gon felismeri Anakin személyében a kiválasztottat, még pedig onnan hogy rengeteg a midichlorian sejtje, lehet hogy ezt Maul is megérezte és amikor:

Quigonék futnak a hajóhoz, az elsődleges célja Maulnak a jedik, illetve a királynő elfogása, na meg az ifjú Skywalker elvitele mesteréhez....

Ez sem rossz ötlet sztem, de ezt cáfolja részben az ha Palpi valóban tudta azt hogy egyszer felbukkan a kiválasztotthoz, akkor a jedik közé teszi be, és mindig segiti, a barátja lesz így kialakul közöttük egy kapcsolat ami lehetővé teszi azt hogy mint eszközt kihasználva, áttérítse a sötét oldalra és végezzen a jedikkel.

 

Sztem kezd ez egyre érdekesebb lenni.. :shock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Maul, aki mindent megtesz mesterének, olyan kis pincsi kutyus módra, ő nem jár külön utakon mint Dooku, vagy Vader:)

 

Darth Sidious nem akart új tanítványt szerintem, ha nem halt volna meg Maul, akkkor minden a terv szerint alakult volna.

 

Én ebben nem lennék olyan biztos. Palpatine-nak szüksége volt valakire, aki a Szeparatista mozgalmat vezeti, de közben az ő talpát is nyalja... erre Dooku kiválóan megfelelt, node Maul? Maul szerintem inkább csak harcos, nem hinném, hogy bármely kereskedelmi szervezet komolyan szóba állt volna vele... Maul arra jó, hogy kaszaboljon de nem ahhoz, hogy tárgyalgasson, kétszinüsködjön stb.

 

Viszont az könnyen meglehet, hogy Palpatine egész odáig nem számolt Anakinnal, amig Qui-Gon el nem hozta Coruscantba, ahol aztán hire terjedt a Kiválasztott eljövetelének és Palpi máris úgy döntött, hogy "rajta fogja tartani a szemét", ahogy azt el is mondja a film végén :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem tuti kétarcú a prófécia. Gondoljatok bele: HA Palpatine tudta volna, hogy a kiválasztott megöli őt, akkor nem hangolja maga ellen Luke átcsábításával!!!

 

Donát.

 

Ez az!!! Ezen sokat gondolkoztam és biztos hogy kétarcú a profécia!Most még mindig csak az a kérdés hogy P. nek miköze anihez:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ani nem létezett idáig és még P. sem alkotta meg, akkor honnan van a Profécia??? Amit ugye a jedik jócskán félreértettek...

 

A jedik csak félig-meddig értették félre a próféciát.

Nem gondolták, hogy úgy lesz egyensúly, hogy ők is elbuknak. Többek között, nem kell feltétlenül Jedinek lennie a kiválasztottnak, ez bejött és ebből a szempontból Palpinak is bejött a Sith kiválasztott dolog.

 

A végeredmény ugyan az lett ami a prófécia volt. Egyszer felbukkan egy kiválasztott, aki egyansúlyt hoz ez erőben. Ez így lett igaz. Szó szerint ez történt. Nem szerepel benne, hogy Jedinek kell lennie, hogy ha megtalálják, Jedit kell nevelni belőle. Az sem szerepel benne, hogy nem fognak a Jedik elbukni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku és Maul teljesen más igazatok van ezt mindig is tudtam, és azt nem hiszed, hogy a Szeperatista mozgalmakhoz nem talált volna vkit???

 

Dehogynem, de neki pont kapóra jött az hogy Maul halála után Dooku csatlakozott hozzá, majd közben a kis anire is gondolt ám:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó szerint ez történt. Nem szerepel benne, hogy Jedinek kell lennie, hogy ha megtalálják, Jedit kell nevelni belőle. Az sem szerepel benne, hogy nem fognak a Jedik elbukni.

 

Mondjuk az egyik legnagyobb probléma, hogy ezt a bizonyos proféciát egyszer se dörgölik az orrunk alá... pedig igazán kiváncsi lennék rá ezek után, hogy miről is szól pontosan :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.