Ugrás a kommentre

Darth Plagueis és Anakin Skywalker


Ajánlott hozzászólás

Úgy, hogy ő már annyi embert legyőzött, annyi csatában diadalmaskodott, ő erősebb, mint Plagueis, simán menni fog neki! Én így gondolom, a Clone Warsból szerintem ki is derül, hogy mennyire önző és eltökélt tud lenni néha.

Tudom, de ennek már semmi köze ahhoz, ami eredetileg téma volt, amely mellesleg OFF.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne tartozna a témához, hiszen arról szólt, hogy ki, miért, és mikor támaszt fel embereket és Skywalker-nek ez volt az elsődleges célja és egyben a húzóerő is. Azt már sosem tudjuk meg, hogy képes lett-e volna rá, azonban én nem tartom kizártnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A téma a 4. évad, te meg az ep3-ról beszélsz. Ezért nem tartozik a témához. ;)

 

Azért az érdekes fordulat lenne a TCW történelmében, ha kiderülne, hogy Talzin az az egy ember, aki diadalt aratott a halál fölött. Viszont ha így lenne, akkor tényleg találkoznia kéne Sidiousszal.

Mondjuk attól, hogy A tud egy képességet, B meg nem, attól még B bőven lehet erősebb minden más téren. Egy képesség nem az összes képesség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az Ep3-ból elég egyértelműen az jön le, hogy Palpatine Plagueis-ről beszélt, a halál legyőzése kapcsán. De amikor azt említi, hogy "Mindenkit meg tudott menteni, csak önmagát nem." elég szembetűnően az emlékeibe mélyedve beszél, kétlem, hogy hazudna. Másrészt, Anakin átcsábításához nem tök mindegy, hogy Plagueis-t vagy Talzint említ? Ráadásul, ha utóbbi lett volna igaz, még jobban kapóra is jött volna ez a teória az öregnek, mivel Anakin a saját szemével láthatta, hogy Maul visszatért a "halálból".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az Ep3-ból elég egyértelműen az jön le, hogy Palpatine Plagueis-ről beszélt, a halál legyőzése kapcsán. De amikor azt említi, hogy "Mindenkit meg tudott menteni, csak önmagát nem." elég szembetűnően az emlékeibe mélyedve beszél, kétlem, hogy hazudna. Másrészt, Anakin átcsábításához nem tök mindegy, hogy Plagueis-t vagy Talzint említ? Ráadásul, ha utóbbi lett volna igaz, még jobban kapóra is jött volna ez a teória az öregnek, mivel Anakin a saját szemével láthatta, hogy Maul visszatért a "halálból".

 

Ennél a monológnál elég csak az arcát nézni, abból egyértelműen lejön hogy igazat beszél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Nekem is egyértelműen az jött le, hogy Palpi Plagueis-ről beszél és az igazat mondja.

 

Nálam úgy áll össze ez a sztori, hogy Plagueis volt Sidious mestere, egy iszonytatóan nagy hatalmú sith, aki képes volt mindarra, amit Palpi lefestett. Aztán persze ki más ölte volna meg (álmában), mint a számító Sidious. Az a kéjes és szánakozó örömmámor, ahogyan meséli...

A halál kijátszása kapcsán viszont nem érdemes szögletesen gondolkodnunk. Az Erő magas szintű ismeretével sokféleképpen meg lehet tréfálni a halált. Anakint egyféle megoldás érdekelte, Palpi úgy tálalta az egészet, ahogy a leginkább befolyásolni tudta őt.

Az a lény pedig, akit az Erő teremtett Plagueis közreműködésével, az nem más, mint Anakin. Elvégre ő a Kiválasztott. Shmi pedig azt állítja (Qui-Gonnak), hogy csak úgy a "semmiből" fogant. Az Erőérzékenysége pedig páratlan volt a galaxis egész történetében.

 

Úgy gondolom, hogyha minden utalásnak és elejtett félmondatnak megvan a maga helye (márpedig Lucasnál ezt feltételezem), akkor ez a szál így logikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is egyértelműen az jött le, hogy Palpi Plagueis-ről beszél és az igazat mondja.

 

Nálam úgy áll össze ez a sztori, hogy Plagueis volt Sidious mestere, egy iszonytatóan nagy hatalmú sith, aki képes volt mindarra, amit Palpi lefestett. Aztán persze ki más ölte volna meg (álmában), mint a számító Sidious. Az a kéjes és szánakozó örömmámor, ahogyan meséli...

A halál kijátszása kapcsán viszont nem érdemes szögletesen gondolkodnunk. Az Erő magas szintű ismeretével sokféleképpen meg lehet tréfálni a halált. Anakint egyféle megoldás érdekelte, Palpi úgy tálalta az egészet, ahogy a leginkább befolyásolni tudta őt.

Az a lény pedig, akit az Erő teremtett Plagueis közreműködésével, az nem más, mint Anakin. Elvégre ő a Kiválasztott. Shmi pedig azt állítja (Qui-Gonnak), hogy csak úgy a "semmiből" fogant. Az Erőérzékenysége pedig páratlan volt a galaxis egész történetében.

 

Úgy gondolom, hogyha minden utalásnak és elejtett félmondatnak megvan a maga helye (márpedig Lucasnál ezt feltételezem), akkor ez a szál így logikus.

 

 

Ha Plagueis képes volt a halál legyőzésére akkor miért is mondta Palpatine Anakinnak az átállása után hogy majd együtt rájövünk a titokra? Hát azért mert nem volt igaz és csak azért mondta mert Anakin ezt akarta hallani. Mert ugye ha igaz lenne akkor Plagueis nem hal meg ha Sidious megöli hisz le tudná győzni a halált és maga Sidious meg simán felsétálna a II. Halálcsillag aknájából.

Anakint meg az Erő teremtette mégpedig azért hogy egyensúlyt hozzon. Yodáról kijelenthetjük hogy magas fokon ismeri az Erőt és mégis ő mondja Anakinnak hogy el kell engednie azokat akiket a halál magával ragad. Pedig ő biztos tudta volna hogyha létezne olyan hogy az Erővel le lehet győzni a halált. Erre különben Vader is rájött. Mikor összerakták gépekből és kérdi hogy hol van Padmé akkor Sidious mondja hogy haragodban megölted. Az utána következő NOOO-ban benne van az hogy Padmé halott. Mert ha nem így lenne akkor csak megkérte volna Palpit hogy támassza fel Padmét. Csak ekkor már börtönben volt a saját maga által készítettben. Barátai halottak, szerelme halott ő egy emberi roncs és már csak egyetlen értelme van az életnének a sötét oldal szolgálata.

A halál legyőzése meg ellentétes magával a Sith eszmékkel is. Ők pusztítanak nem teremtenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Plagueis képes volt a halál legyőzésére akkor miért is mondta Palpatine Anakinnak az átállása után hogy majd együtt rájövünk a titokra?

Mert Sidious nem tudott mindent, amit Plagueis (hiába állította). Ráadásul jó eséllyel maga Plagueis sem volt akkora spíler, hogy tökéletesen uralja a halált. Kapirgálta vminek a felszínét, amit Sidious akart tökélyre fejleszteni a Kiválasztottal.

Meg persze vmivel motiválni kellett Vadert, mert törékeny volt még akkor az ő elvetemült gonoszsága és sithsége.

 

Hát azért mert nem volt igaz és csak azért mondta mert Anakin ezt akarta hallani.

Én inkább azt mondanám, hogy azért mondta így Anakinnak. A fogalmazás direkt félrevezette Anakint, de a történet magja igaz lehetett.

 

Mert ugye ha igaz lenne akkor Plagueis nem hal meg ha Sidious megöli hisz le tudná győzni a halált és maga Sidious meg simán felsétálna a II. Halálcsillag aknájából.

Elsiklottál afelett, amit a halál legyőzésének módjáról írtam. ;) Ez nem feltétlenül jelent halhatatlanságot. Vagy hogy feltámaszthatók a halottak. Nem kell ezt ennyire kötötten értelmezni.

 

Pedig ő (Yoda) biztos tudta volna hogyha létezne olyan hogy az Erővel le lehet győzni a halált.

Miért tudta volna biztosan? Nyilván sok olyan dolog volt, amit Yoda sem tudott. Állítólag az "eggyé válásról" is Qui-Gon világosította fel.

Másrészt pedig Palpi említi is, hogy a halál manipulálása egyesek szerint (a jedik szerint is) természetellenes. Pont ezért mondta Yoda Anakinnak, hogy örömmel gondoljon az elvesztett szeretteire, ne pedig vissza akarja hozni őket.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen...sith és az életteremtés. :) Felmerült már ez korábban, de aztán elvetettük (azt hiszem még én hoztam fel). Anakin biztosan nem a sithek terméke.

Anakin az Erő "terméke". De az szerintem simán elképzelhető, hogy Plagueis manipulált egy kicsit, hogy élet teremtődjön.

Amúgy miért ne tehetne ilyet egy sith? Ha a saját önös érdekéből, a saját céljaira akar vmit, akkor miért ne hozhatná létre? Tudom, hülye példa, de a fénykardjukat is létrehozzák maguknak, nem csak pusztítaniuk szabad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűtlennek tartom, hogy Anakint Plagueis teremtette volna, viszont abban lehet valami, hogy Anakint azért teremtette meg az Erő, mert azzal hogy Plagueis elérte az örök élet titkát felborította az egyensúlyt, és kellett neki (az Erőnek) valaki aki ezt helyre hozza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a sith természettől szerintem nagyon messze áll ez a fajta teremtés. A fénykard nem túl jó példa, mert az nem egy élőlény. :)

A sithek holtponton voltak évezredeken át. Tudták, hogy vmi iszonyatosan Erőérzékeny vki lehet csak képes újra a galaxist a Sith Rend uralma alá hajtani. Ha Plagueis-nek volt lehetősége az Erő ilyen szintű manipulációjára, akkor miért ne sarkallhatta volna a midikloriánokat arra. hogy teremtsenek életet? Tehette mindezt azért, hogy majd egy páratlanul erős sith jöjjön létre és megvalósíthassa a sith uralmat.

Egy élőlény a sithnek ugyanolyan eszköz vmi cél elérésére. Ha ez a cél kellően sötét és "gonosz", akkor szerintem simán létrehozhatnak bmit, nem akadály. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ennek ellent mond az a tény, hogy akkor mi a fenéért hagyták egy kietlen isten háta mögötti bolygón porosodni. Miért nem vette magához és tanította a kezdetektől? Ennek nem lenne semmi értelme

 

 

Igen meg akkor miért nem használták a tudást magukra is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ennek ellent mond az a tény, hogy akkor mi a fenéért hagyták egy kietlen isten háta mögötti bolygón porosodni. Miért nem vette magához és tanította a kezdetektől? Ennek nem lenne semmi értelme

Én ezt úgy képzelem el, hogy az Erő gyermekéről eredetileg csak Plagueis tudott. Mármint Sidious csak hallott arról, hogy a mestere állítólag mire volt képes, de nem tudta tényleg létezik-e az ifjú, és ha igen, hol van.

Plagueis gondosan elrejtette mindenki elől. Ez szerintem elég logikus, hisz nem kockáztathatta, hogy pl. a jedik felfedezzék. Nem taníthatta rögtön, hisz az ütötte volna a "Kettő szabályát". Kivárásra játszott, majd felkutatja a gyereket ha elérkezik a megfelelő idő. Amolyan titkos fegyver lehetett volna.

Csak aztán Plagueis meghalt, Anakinról senki nem tudott semmit, így maradt az anyjánál. Aztán pedig rabszolgaként csapódtak ide-oda. Qui-Gon felfedezte, Palpi pedig rögtön megérezte a találkozásukkor, hogy bizony ez az a gyermek.

 

Igen meg akkor miért nem használták a tudást magukra is?

Sokszor körbejártuk már ezt a kérdéskört. Nem tudunk szinte semmit az Erő természetéről és igazán a jedik/sithek sem. A midikloriánok is csak az Erőérzékenységet magyarázzák, de az Erő működését nem. Ez egy misztikus dolog. Sokan sokféle csodálatos képességre tehetnek szert általa, de ez nem jelent teljes kontrollt. Tehát attól még, hogy vki képes úgy befolyásolni az Erőt, hogy az létrehozzon egy élőlényt, még nem feltétlen fogja tudni minden szinten uralni az életet és a halált.

 

Persze mindez csak az én fantáziám szüleménye, nem voltak erre konkrétumok a filmben, de nekem így állt össze kerek egésszé ez a háttérszál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt úgy képzelem el, hogy az Erő gyermekéről eredetileg csak Plagueis tudott. Mármint Sidious csak hallott arról, hogy a mestere állítólag mire volt képes, de nem tudta tényleg létezik-e az ifjú, és ha igen, hol van.

Plagueis gondosan elrejtette mindenki elől. Ez szerintem elég logikus, hisz nem kockáztathatta, hogy pl. a jedik felfedezzék. Nem taníthatta rögtön, hisz az ütötte volna a "Kettő szabályát". Kivárásra játszott, majd felkutatja a gyereket ha elérkezik a megfelelő idő. Amolyan titkos fegyver lehetett volna.

Csak aztán Plagueis meghalt, Anakinról senki nem tudott semmit, így maradt az anyjánál. Aztán pedig rabszolgaként csapódtak ide-oda. Qui-Gon felfedezte, Palpi pedig rögtön megérezte a találkozásukkor, hogy bizony ez az a gyermek.

 

 

Sokszor körbejártuk már ezt a kérdéskört. Nem tudunk szinte semmit az Erő természetéről és igazán a jedik/sithek sem. A midikloriánok is csak az Erőérzékenységet magyarázzák, de az Erő működését nem. Ez egy misztikus dolog. Sokan sokféle csodálatos képességre tehetnek szert általa, de ez nem jelent teljes kontrollt. Tehát attól még, hogy vki képes úgy befolyásolni az Erőt, hogy az létrehozzon egy élőlényt, még nem feltétlen fogja tudni minden szinten uralni az életet és a halált.

 

Persze mindez csak az én fantáziám szüleménye, nem voltak erre konkrétumok a filmben, de nekem így állt össze kerek egésszé ez a háttérszál. :)

Én is így gondolom, ahogy Te, azzal a kiegészítéssel, hogy lehetséges, hogy Plagueis bár megteremtette a gyermeket, de lehet, nem tudta hová.

 

Abban bizonyos vagyok, hogy Plagueis rendelkezett a képességgel, ám valószínűleg nem adta át Palpinak a teljes tudást, aki végül is megölte, mert hát arra spekulálni egy halált kijátszó személy esetében, hogy meghal, nem túl kecsegtető lehetőség. Ugyanakkor korábban bennem az is felmerült, hogy Palpatine - tanulva saját mestere elárulásából - amikor Anakin átáll, egész egyszerűen visszatáncol: mi haszna lenne elárulni a titkot, még ha tudja is? Semmi, hiszen Padménak meg kell halnia, míg Vadert, ha megtudja a titkot, már semmi sem fogja visszatartani attól, hogy megölje Palpatine-t. Ráadásul amikor Anakin felajánlja magát a Sötét Oldalnak, láthatólag nem érzékeli, hogy Palpatine átverte, Palpi számíthatott erre, tudhatta, hogy ha valamikor, ebben a pillanatban előadhatja a meséjét, hogy mégsem tudja a titkot.

 

Ezt a verziót támasztaná alá Vader mustafari megtalálása, ahol gyanús, hogy Palpatine használta Plagueis praktikáját, hogy életben tartsa a tanítványát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Plagueis képes volt rávenni a midikloriánokat, hogy teremtsenek életet. Szóval Star Wars idegen ezen képesség nem lenne,de Talzint én sem ruháznám fel vele.

Az csak kamu volt Anakinnak. Egy sith életet teremt? Na ne...

Itt újraéleszthetjük kicsit a témát, pont itt fejeztük be anno. Nem ismételném önmagam. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Ma már nem gondolom, hogy Sidious volt Plaguies tanítványa. Sokkal inkább egy jóval későbbi sith -nek gondolom aki hallott a Plaguies sztoriról. Ezt erősítheti meg Anakin sith avatásán, amikor bevallja, hogy fingja sincs hogy kell megmenteni valakit a haláltól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a starwars.com-on Sidious databankjában már el is olvashatod az előbbi kijelentésed cáfolatát ;)

 

http://www.starwars.com/databank/darth-sidious-biography-gallery

 

Ott a kép, ahol jön le a rámpán. Olvasd el a képhez tartozó írományt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Száz százalék, hogy Darth Sidious Darth Plageuis tanítványa volt, ehhez kétség sem férhet, és nem csak azért, mert ezt állítják az alkotók és emiatt kánon, hanem mert az egész opera jelenet ezt üvölti bele az ember képébe. Palpatine félmosolya, amit akkor ejt meg, amikor Plageuis haláláról beszél, fityfenét sem érne, és ahogy Nute is írta finomabb szavakkal, kiherélné az egész jelenetet, ha nem így lenne. Sidious volt Plageuis tanítványa, ő volt az a gyáva féreg, aki megölte álmában, mikor tévesen azt hitte, hogy a mestere már nem lehet hasznára. Már Sidious karakterét is megcsonkítanánk, ha elvennénk tőle ezt a tettet.

Anakin Vaderré avatása meg csak azt bizonyítja, hogy előbb ölte meg a mesterét, minthogy az átadta volna neki a tudást, ha egyáltalán létezett ez a tudás. Örök életet a Sith-ek alapból nem nyerhetnek, szóval ezt biztos nem tudta Plageuis sem. Ezen a téren a legtöbb, amit elérhetnek, az a természetellenes képesség, amit Vader és Maul bemutatott: ideig-óráig túléltek halálos sérüléseket. Mások megmentése az Erővel esélyesebb, de semmivel sem természetesebb vagy kellemesebb, ezt láttuk is a Massacre-ben, amikor a vén Daka zombikat gyártott.

Másrészt, az avatás azt is bizonyíthatja, hogy ha Sidiousnak még a birtokában is volt valami groteszk, a természet megerőszakolására alkalmas képesség, azt akkor sem adhatta át Vadernek, hiszen azzal elvette volna a pórázát. Vadert Padmé megmentésének ígéretével láncolta magához. Ha megadja Vadernek, amit akar, mi tartja mellette? Semmi az ég adta egy világon. Nem hülye az öreg.

Amit remekül jelez az is, hogy direkt úgy mesélte el a sztorit, mintha az ősi lenne, így Vaderben később fel sem merült, hogy Sidious a beavatásnál átb*szta a palánkon. Sidious sosem mondta, hogy ő volt a tanítvány, se azt, hogy Plageuis mikor élt. Vader így nem is vádolhatta a mesterét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az nem is, vagy az a része nem (elég nehéz a filmek könyvadaptációinak a helyzete), akkor is, a Tarkin című regény rengeteget foglalkozik Plageuisszel, és Lucerno abban nagyon sok mindent átemelt a kánonba, amit anno a Darth Plageuis című könyvben kifejtett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maximálisan egyetértek Nute és Dzséjt gondolataival. Az erkélyes jelenet a maga nemében a Saga egyik legzseniálisabb képsora, de pont azért, mert a nézőknek ott egy nagyon fontos mozaik kerül kirakásra, miközben mindkét karakterről alkotott képhez is sokban járul hozzá. Ha Sidious nem magáról beszélne, nem ő lett volna az említett tanítvány, akkor az egész jelenet elveszítené az igazi lényegét és varázsát. Anakin azt hiheti, hogy itt kerül igazán az öreg bizalmába, mert milyen nagy titkokat osztanak meg vele, közben kb. itt van köztük a legnagyobb szakadék. Úgy értem, hogy Sidious itt dominálja a leginkább a fiút, az orránál fogva vezeti, hülyét csinál belőle, ő meg elégedetten tapsikol hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kellene magáról beszélnie? Ennek az egésznek nem az a lényege, hogy ő Plaguies tanítványa, hanem a tudás amit sith -ként ő is ismer, és Anakint be lehet vele palizni. Az egész színházas jelenet alatt azt puhatolja, hogy mivel lehetne Anakint becserkészni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kellene magáról beszélnie? Ennek az egésznek nem az a lényege, hogy ő Plaguies tanítványa, hanem a tudás amit sith -ként ő is ismer, és Anakint be lehet vele palizni. Az egész színházas jelenet alatt azt puhatolja, hogy mivel lehetne Anakint becserkészni.

Anakin átverése szempontjából valóban csak ez a fontos, de ezzel a jelenetnek nem lenne meg a többlete. Sidious sokszor manipulálta és hülyítette Anakin-t, ez is csak egy lenne a sok közül. Ami mégis zseniálissá teszi ezt a jelenetet, az a sugallt dolog, hogy bizony Sidious saját magáról beszél ilyen kéjes örömmel. Ez a szituáció mindent elmond az egész emberről és a karrierjéről, ez alapján már adódik a jellemrajz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin átverése szempontjából valóban csak ez a fontos, de ezzel a jelenetnek nem lenne meg a többlete. Sidious sokszor manipulálta és hülyítette Anakin-t, ez is csak egy lenne a sok közül. Ami mégis zseniálissá teszi ezt a jelenetet, az a sugallt dolog, hogy bizony Sidious saját magáról beszél ilyen kéjes örömmel. Ez a szituáció mindent elmond az egész emberről és a karrierjéről, ez alapján már adódik a jellemrajz.

Pontosan! Nem csak azt kell nézni, hogy mi van Anakin és Palpatine között, hanem azt is, mit mond a jelenet Palpatine-ról. És ez főleg erről szól. Ez az egyetlen jelenet hat mozifilm és a komplett TCW alatt, ami valami pluszt ad Palpatine múltjához, miközben talán először és utoljára nyílik meg nem csak Anakin, de a néző előtt is. Felfed valami apróságot magáról, a sok hazugság mögé egy pillanatra belátunk. Nem Anakin, hanem MI! A néző. A jelenetek a nézőknek is szólnak, nem csak a szereplőknek. És ezt kár lenne valami megalapozatlan, évek után hirtelen bedobott, megmagyarázatlan teória miatt kitépni a filmből, kitépni Palpatine karakteréből.

Ez a jelenet arról szól részben, hogy Palpatine felfed egy elméleti Sith-tudást Anakin előtt, és arról e mellett, hogy kicsoda, micsoda Palpatine. Egy jelenet, pláne a Star Warsban, nem mindig csak arról szól, amit látunk, ami a szereplők közt megy, hanem arról is, amit a nézőnek átad. És itt hatványozottan igaz ez.

 

Ráadásul ez nem hit kérdése, hanem kemény tény: Darth Sidious mestere Darth Plageuis volt. Ezen a tényen legfeljebb a Story Group másíthat, akik meg nem fognak, ha csak nem akarnak egy jó nagy pofont adni a sz*rnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Én ebben a kérdéskörben teljes mértékben Dzséjttel és Bomarral értek egyet. Számomra mind logikailag, mind meseileg teljesen kizárt hogy a Sith-ek ezzel foglalkoztak és eredményre is jutottak. Ha ez igaz lenne Sith-ek tömkelegét hoznák létre hadseregnek. Meg a már felvetett kérdés még mindig fennáll. Miért pont Shmi volt a béranya az isten háta mögött? Ki volt ő? Darth Bane leszármazottja?

Sehogy se áll össze az egész.

Az operában az EP 3-ban természetesen Sidious hazudott mint a vízfolyás. Mert a fiú ezt akarta hallani. Mert ha nem hazudott és Plaquis megölése után mondjuk talált feljegyzéseket egykori mesterénél erről a kisérletekről, akkor a Birodalom létrehozása után miért nem ezt kutatták Vaderrel tovább? Csak jobb lett volna egy Sith sereg a rohamosztagosoknál. De eshol, se a Rebelsben, se könyvekben, se képregényekben semmi utalás nincs ezen kutatásokról az Uralkodó és Vader részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.